HANDELSDRUKKERIJ. MARINE. Molenplein 16 3. Aflevering van Drukwerk geschiedt spoedig, net uitgevoerd en tegen de billijkste prijzen. Publieke Verkooping te Texel. Notaris CONINCK WESTENBERG, Een HUIS en ERF met twee pereeelen WEI- en HOOILAND, AMSTERDAMSCHE COURANT. PILLEN «fiLLiWM. De ondergeteekenden, tot de ontdekking gekomen zijnde, dat te den Helder en Nieuwediep op hunnen "naam pruimtabak wordt verkocht gevuld in zakken, waarop alleen het woord P *X" voorkomt, geven aan hunne verbruikers kennis, dat hunne van ouds gunstig bekende pruimtabak uitsluitend wordt afgeleverd in zakken met het wapen ÖLO POStllOOr*!!, VOOrZiOll van Hun adres. J. A. C. VAN ROSSEM, Stoomtabaks- en Snuiffabriek „de Posthoorn/' Rotterdam, Juni 1886. MARINE. Openbare Aanbesteding bij de Directie der Marine te Willemsoord, op WOENSDAG den 218ten JULI 1886, des voormiddags ten 11 ure, van: Het verrichten van werkzaamheden in- en nabij 't fort Oostoever. De bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te 's Gravenhage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede bij de Provinciale Besturen van Friesland, Overijsel, Gelderland, Zeeland, Noord-Brabant, en ter Secretariën van de gemeenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt, zijn de bestekken gratis te verkrijgen ter griffie der Marine te Willemsoord. De noodige aanwijzing in loco zal geschieden op de twee de aanbesteding voorafgaande werkdagen, 's morgens ten 10 ure. Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden ten bureele van den Hoofdingenieur der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, vermeldende de aannemingssom in cijfers en letters, met de namen van aannemer en borgen, zonder doorhalingen en bijconditiën en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn bij den ondergeteekende. Willemsoord, Juli 1886. De Schout-bij-Nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE J. DE JONG. Gevraagd als knecht in huis een JONGELING, 'die goed kan melken en met paarden omgaan, bij P. KONING, te Anna Paulowna. Maagdenburger Brandverzekering-Maatschappij. Deze sedert den jare 1844 bestaande Assurantie- Maatschappij waarvan het Generaal-Agentschap voor Nederland aan de heeren Bürlage en Schümacher te Amsterdam is opgedragen, verzekert tegen zeer billijke premiën tegen brandschade, en beveelt zich door hare gunstige bepalingen ten zeerste aan. Agent te Helder: de heer Mf- !MOOy. R.EJ JSD A.. Naar het Duitsch. (Slot.) De Erfgenamen van ANTJE MAAS, weduwe ifïjjill JACOB Jbz. HUISMAN, presenteeren op DINSDAG Hjdy. 20 JULI a. s„ des avonds ten half S ure, in het logement „de Zwaan," aan den Burg, ten overstaan van den putDlieli te vorlioopen. genaamd „het IVoordcrlaml" en „het Dijkje,'1 staande en gelegen in den polder dc Koog, gemeente Texel, kadastraal bekend Sectie H, Nos. 994, 1425 en 118, te zamen groot 2 hectaren 67 aren 38 centiaren. Aauvaarding cn Lasten bij dc toewijzing. Betaling 1 November IS86. Na afloop zal worden verkocht: Het Rogge- en Aardappelengewas, te veld staande op een perceel land, genaamd „hetDeeltje,1' gelegen nabij de Koog op Texel, in gebruik geweest bij voornoemde ANTJE MAAS, weduwe JACOB Jbz. HUISMAN. ZEGT DET VOORT 1 Het Corso was voor het bloemenfeest prachtig versierd, de vensters met tapijten behangen, de balkons met lichtgekleurde zijdenstoffen bedekt. Het eene huis trachtte het andere in pracht en praal voorbij te streven, maar het schoonste sieraad bleef toch de liefelijke meisjesschaar voor alle vensters en op alle balkons. „Bloemen en meisjes" scheen het wachtwoord van den dag te zijn. In de smalle Corsostraat rijden, omstuwd door een groote menschenmassa, langzaam de rijtuigen op en neer. Zij die in de met bloemen versierde voertuigen zitten, wierpen elkander met groote en kleine bouquetten; de liefelijke projectielen vlogen rechts en links naar de schoonen aan het venster of vielen door dezen geworpen op het hoofd van de rijdenden. Somtijds kwam er een regen van gekleurde snippers papier van boven, die boven de menigte in de lucht dwarrelde en de geheele vroolijke carnavalsdrukte in een bonte wolk hulde. Op het balkon van het palazzo Lamberto stond Giletta met haar vader, naast haar een groote mand met bouquetjes, die messer Lamberto yverig plunderde. Hij bombardeerde alle vrienden en bekenden. Reeds was de mand leeg, slechts de camelia's bleven over voor Giletta. Een gouden ring, eenvoudig maar veel beteekenend, was door haar tusschen de bloemen bevestigd op die wijze wilde zij haar stillen aanbidder Bertino haar jawoord doen toekomen. Reeds lang wachtte zij op zijn rijtuig. Zou hij niet meegedaan hebben aan het bloemenwerpen Eindelijk zag zij hem naderen. Maar hoe onuitstaanbaar! In Bertino's rijtuig zat ook zijn vriend, graaf Moronti... Nu moest zy goed mikken, om niet den verkeerde te raken... Een... twee... drie... „Dus contessa Moronti! riep haar vader. „Maar dat wilde ik juist niet zei Giletta, terwyl zij|met haar voetje stampte. „Heb je ooit geweten, wat je wilt?" antwoordde de vader lachend, pakte met beide armen alle bloemen op, die de honderd aanbidders van de schoone bankiersdochter op het balkon hadden geworpen, en schudde de heele boel op den graaf uit. Toen deze niet zonder moeite onder de geurige lawine te voorschijn kwam, groette hij, stralend van vreugde, naar boven. In de eene hand hield hij de camelia's, in de andere schitterde de gouden ring. Dat gebeurde alles in een oogenblik. Het toeval had slechts weinig seconden noodig om het lot der besluitelooze Giletta uit te maken. Nog eens onderzocht zij haar hart. Neen, het klopte niet sneller dan gewoonlyk. Het gewone, alledaagsche tiktak, tiktak! Zy had den een evenmin lief als den ander, zou even goed den een als den ander getrouwd hebben. Het toeval maakte haar gravin Moronti, de wil van het toeval geschiede! De graaf was edel, vroolijk, geestig, had een goed uiterlijk... Ja, maar hij was een graaf! De trots sprak weer in haar gemoed. Als de menschen nu eens dachten dat zij trouwde om een graven kroon Uit de verte naderde weer Bertino's equipage. Hij zat er nu alleen in en papa merkte op, dat hij sedert zijn blauwtje er veel vroolijker en verstandiger uitzag; waarschijnlijk trok hij zich zijn ongeluk niet erg aan. Waarlijk een charmant jongmenseh!... Er vloog een blos over Giletta's gelaat. Was er dan niets meer aan te veranderen? Zy zocht een bouquet. De mand was leeg, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamen lijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. iimreiiu: Lokaal „Dc Brakke Groml." New 53. j slechts het resedabouquetje met den granaatbloesem lag er in, een armzalig ding, misschien bij vergissing onder de bloemen geraakt... Aan haar armband hing een kostbaar kleinood, een hart van edelgesteenten. Zij rukte het af, hechtte het aan het resedabouquetje en wierp het den voorbijrijdende toe. De dochter van Gabbadco is weer bezig met haar bloemen. De Getto dei fiori is voorbij, maar een nieuw feest, evenals dat van gisteren een overblijfsel van de rosaliën en floraliën der oude Romeinen, is voor heden in het vooruitzicht. Op de Piazza i del Popoio zal de zoogenaamde rozenstrijd plaats hebben en j daarvoor zijn weer veel welriekende projectielen noodig. De rozenstrijd is een gevecht tusschen de voorname meisjes en de edele jongelingen der stad. Op de piazza bouwt men uit zijden bollen een soort van kasteel, waarvan de wanden met kostbare tapijten worden gepantserd. De jonkvrouwen verdedigen de vesting, de jongelingen moeten haar bestormen. Uit de burcht i schiet men met amandelen, appelen en muskaatnoten, maar er mag slechts met bloemen, voornamelijk rozen, teruggeschoten worden. Reeds menigeen heeft zich bij dien strijd zyn geliefde veroverd. J Bertino en de graat zijn goede vrienden, zij hebben samen het gebeurde op het Corso van gisteren besproken en zijn tot het besluit gekomen, dat zij beiden eigenlijk even wys zijn als voor dien tijd. De een bezit de gouden ring, de andere het hart uit robijnen en smaragd. Wie is de uitverkorene? Zij hebben hun zaak den ouden Lamberto vrijmoedig opengelegd en deze heeft in zijn wijsheid beslist, dat hij, die bij den rozenstrijd zijn Giletta uit de vesting haalt, zijn schoonzoon zal worden. Punctum! I Nu moet er voor krijgsvoorraad gezorgd worden. Bertino weet i waar die het best te vinden is, bij de porta Salara, bij de mooie Reseda, die eigenlijk mooier is dan al de opgepronkte balkon- I dames, maar helaas een tuinmansdochter. j Het meisje laat een kreet van schrik hooren, toen Bertino i haar bloemenwerkplaats binnentreedt. Bertino draagt haar I resedabouquetje met den granaatbloesem op de linkerborst, dicht by het hart! Dus hebben de bloemen toch hun bestemming i gevonden! Wel heeft niet Reseda's hand ze hem toegeworpen... Deelnemend vraagt Bertino naar de oorzaak van den plotselingen schrik.... Het is niets, zij heeft zich met het ijzerdraad in den vinger gestoken.... Maar hoe goed staat haar die aandoening, die haar wangen kleurt, haar boezem doet hijgen, al haar be- koorlijkheden verhoogt! Bertino kan de liefelijke verschijning niet genoeg aanzien, zijn gedachten verwarren zich, de geuren stijgen hem naar het hoofd, de bloemen fluisteren en lispelen om hem heen: „Bertino, domme Bertino, zijt gij verliefd op een marmeren beeld, dat koud en zielloos is, en ziet gij niet onze schoone koningin, bij wie alleen de echte liefde woont! Haar hart is niet uit robijnen en smaragd, maar er stroomt warm bloed door; het leeft, het heeft lief." Nauwelijks kan de jonge man zeggen, wat hij verlangt. Hij heeft twee honderd bouquetjes noodig voor den rozenstryd. „Mogen het reseda's zijn?" vraagt het meisje. „Reseda met granaatbloesem, zooals dat, wat ik gisteren heb gemaakt." „Wel, hebt gij dat gemaakt?" roept Bertino en hij mompelt iets van twee duizend bouquetjes, die hij roodig heeft, en hoe langer hij met het meisje spreekt des te reusachtiger wordt de bestelling. Als hij aan heengaan denkt, ie hij tot vijftig-duizend gekomen. „Die man is krankzinnig!" roept de bloemenvader van uit zijn stoel, toen Bertino is vertrokken. „Al klaar, vader 1" antwoordt Reseda en de bloemen lispelen Openbare Verkooping bij inschrijving, aan 's Rijks Werf te Willemsoord, op WOENSDAG den 28Bten JULI 1886, des voormiddags ten elf ure, van: Het grootste gedeelte der Stoomwerk tuigen, a 280 PK. nominaal en een waarlooze Cilinder, met 4 stoomketels, waarin 816 geel-koperen Vlampijpen, benevens een Schoorsteen, Schoorsteen mantel, Superheater, Hoofdkolenschotten, Bordessen en een metalen Schroefraam, afkomstig van het schroefstoomschip „Marnix." Geraamd gewicht: Geslagen en gesmeed ijzer/ 06000 KG., gegoten ijzer 25000 IiG„ metaal 11489 KG., geel-kopcr in pijpen 9000 KG., rood koper in pijpen 3300 KG., lood 2700 KG. Welke voorwerpen op de twee den verkoopdag vooraf gaande werkdagen kunnen worden bezichtigd, zullende van af heden tot en met den 28sten Juli a. s. op de werkdagen, gedurende de gewone kantooruren, gelegenheid zijn om de voorwaarden te lezen ten kantore van den Hoofd-Ingenieur. De inschrijvingsbiljetten, op gezegeld papier, bevattende de namen der inschrijvers, de sommen in cijfers en schrift en onderteekend door den inschrijver en zijne borgen, moeten gesloten bezorgd worden op den dag der verkooping vóór het bepaalde uur, in de daarvoor geplaatste bus in het Directiegebouw. Willemsoord, 13 Juli 1886. De Schout-bij-Nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE J. DE JONG. Het meest de volksgunst genietende middel, ter genezing van vrouwelijke kwalen. Na vele jaren van ondervinding is het onwedersprekelijk bewezen, dat er geen geneesmiddel is gelijk aan Holloway's Pillen, in het genezen van kwalen, der vrouwen eigen; derzelver versterkende en zuiverende eigenschappen maken dezelve onschadelijk en onwaardeer baar. Zij kunnen genomen worden door vrouwen van eiken leeftijd, voor iedere wanorde of onregelmatigheid in het gestel, de oorzaak daarvan spoedig verdrijvende en daardoor de lijderes eene krachtige gezondheid weder gevende. Als huismiddel zijn zij onvergelijkelijk en kunnen door oud en jong worden ingenomen, gezond beid en veer kracht herstellende, nadat ieder ander middel bewezen is onvoldoende te zijn. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen en fluisteren en schudden hun knopjes en klokjes en van kelk tot kelk klinkt het: „Al klaar, welzeker Maar de hoofdzaak moet nog gedaan worden en daarvoor zullen wij zorgen. De projectielen vliegen door de lucht. De schoone jonkvrouwen hebben kracht in hun armen en menig jongeling vergaat hooren en zien, als een welgericht appelschot zijn wang raakt. Maar hy wreekt zich, door bouquet op bouquet in de vesting te slingeren. Men kan de zon niet zien door alle rozen, violen, lelies en narcissen. Steeds nader rukt het heir der belegeraars. De bezetting verdedigt zich tot bet uiterste; zij heeft zich met groote spuiten gewapend en ontvangt de bestormers met salvo's van rozewater. Het helpt niets, de ladders worden tegen de muren gezet en nu naar boven, onder een wolkbreuk van oranjeappelen, amandel en reukwater! Eensklaps weerklinkt een angstkreet in het gewoel. „Zij sterft, zij sterft!" j/Wie, wie?" „Reseda, Reseda!" Het schoone meisje was voor allen een geliefde verschijning. Men had haar verzocht in de benedenverdieping der vesting post te vatten om de bloemen op te zamelen en in de donkere ruimte, in de be- dwelmendo bloemengeuren had zy het bewustzyD verloren. Een der eersten, die het hulpgeroep hoort, is Bertino. In weinige sprongen is hij boven op den wal, onder in de met bloemen gevulde ruimte, weer buiten met haar in de frissche lucht, roept haar liefdevolle woorden toe, blaast zyn adem tusschen de bleeke lippen. Eindelijk ontwaakt zij. Spoedig een rytuig. Bezorgd en angstig, als gold het zijn eigen leven, voert hij haar naar huis. Giletta staat op den wal en heeft het geheele tooneel aan schouwt. Zij is nadenkend geworden, haar trots begint te wijken en zij bedenkt dat het voor menschenkinderen, die moeilijk tot een besluit kunnen komen, misschien niet raadzaam is de be slissing van hun lot aan het toeval over te laten.... Van den stryd, die intusschen weer was begonnen, heeft zij nauwelyks iets... Eensklaps wordt haar een rozenguirlande over het hoofd geworpen, twee krachtige armen omvatten haar, een kus brandt op haar lippen, graaf Moronti heeft haar gevangen genomen zij moet zich op genade en ongenade overgeven. Op den dag van het huwelijk zond Bertino Brandani een prachtige bouquet camelia's. Onder de bloemen wa3 een hart van robijnen en smaragd verborgen. Na eenige jaren hij had zich intusschen te Florence gevestigd trouwde hij ook, en wel met een meisje, dat uit Weenen kwam en daar in een van de door Keizer Josef II gestichte inrichtingen van onderwijs een goede opvoeding had genoten. Wat beschaving betrof, hadden de voornaamste dames moeite om zich met signora Brandani te meten; zy overtrof hen allen in schoonheid en goedheid. Booze tongen beweerden dat zij vroeger bloemenmeisje was geweest. Een nieuwsgierige vriendin, die haar eens daarnaar vroeg, toonde zy haar tuin en plantenkassen en ten laatste haar geurige reseda bedden. „Het zou ondankbaar van mij zijn wanneer ik myn afkomst verloochende. Aan de bloemen ben ik het geluk van myn leven verschuldigd." En duizenden kelken en klokjes fluisterden weer: „Ja, zy heeft gelijk. Hadden onze geuren haar niet bedwelmd, wie weet hoe lang die goede Bertino dan noodig had gehad, om het spoor der ware'liefde te vinden. Leve Reseda, onze schoone koningin!" Snelpersdruk van A. A. Bakker Cr., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4