fcfi S ADVERTENTIE N. Koppen's Verkoophuis. alle soorten Eau de Cologne, Odeurs en Toiletzeep, groeien. Ik voor m\} geloof, dat dit een der nuttigite on heil zaamste tentoonstellingen zal of althans kan wezen, die we hier ooit gehad hebben. Het zoo hoogst gewichtige vraagstuk van spijsbereiding en voeding treedt gelukkig ook ten onzent hoe langer hoe meer op den voorgrond; doch door onderlinge verge lijking der gefabriceerde of gekweekte producten en door toetsing van deze aan het buitenland zal men eerst recht kunnen nagaan wat er op dit gebied voor ons nog te doen en te verbeteren valt. Niét het minst wat het onderkennen en wezen der vervalschingen betreft. Als de jury prijzen stelt voor eerste qualiteit van levens middelen in vcrvalschten toestand, dan hoop ik dat zij medailles en diploma's te kort zal komen. Zulk een wedstrijd vereenigt het practische met het eervolle, anders gezegd het nuttige met het aangename. Wedstrijden zijn hier overigens thans aan de orde van den dag. Zondag van de vorige week hadden we zelfs drie zwemwedstrijden op een en denzelfdcn dag. De «struggle for lifc," die zich tegen woordig overal in al zijn scherpte doet gevoelen, zit den menschen zoo in merg on been, dat zy die manie van vlieg afvangen en loef afsteken zelfs op hunne vermaken en uitspanningen over brengen. Als er geen concurrentie en spanning bijkomt, is het spel niet volmaakt. Enfin, tot op zekere hoogte is zoo'n prikkel nog zoo kwaad niet, indien het nu maar niet de spuigaten uitloopt en b. v. tot allerlei roekelooze weddingschappen aanleiding geeft, zooals maar al te dikwijls bij wedrennen en harddraverijen het geval is. Ronduit gezegd, geloof ik eigenlyk dat van zulk een razende paarden-galoppade evenmin voor het paard als voor den mensch veel heil is te verwachten, en komt een zwemwedstrijd als er dan toch een wedstrijd moet wezen mij wel zoo practisch en «veredelend" voor. Dit soort van sport toch verhoogt 's menschen lichaamskracht, staalt zijne spieren, bevordert zijne gezondheid en heeft een verfrisschenden en opwekkenden invloed op al zijne organen. Hoe meer men de jeugd en het opkomend geslacht met de voordeelen en het eigenaardig genot, aan de zwemkunst verbonden, bekend en vertrouwd maakt, hoe grooter weldaad men aan de volksgezondheid in het algemeen bewijst. Over deze zwemwedstrijden sprekende, die meerendeels in het IJ plaats hadden, kan ik niet nalaten nog even terug te komen op den toestand van het daaraan gelegen stations-eiland. Gelyk ik de vorige week schreef, heeft men uit technisch oogpunt zeer inconsequent en met het oog op de gerustheid van het reizend publiek zeer ondoordacht gehandeld, door de nu reeds sedert jaren aanhangige quaestie der grondverschuiving (of liever grondwerking) thans zoo op eens als een haute nouveauté in het volle daglicht te plaatsen. Het luiden der alarmklok kan in sommige gevallen zijn nut hebben, doch is nooit te verdedigen, wanneer er geen oorzaak voor het maken van alarm is. «De wolf komt! de wolf komt!" riep de herdersjongen keer op keer, totdat men eindigde met hem niet meer te gelooven en hem hulpeloos liet omkomen toen het gevaar werkelijk diidr was. Sommige menschen en sommige bladen hebben een sprekende gelijkenis met dien herdersjongenzy hebben een passie voor het luiden der alarmklok, eensdeels om met een onmiskenbaar zweempje van egoïsme de aandacht op zich te vestigen, anderdeels om voor hunne mede- menschen in de altijd belangwekkende rol van ongeluksprofeet op te treden. Gelukkig echter heeft het publiek het geloste noodschot niet al te ernstig opgenomen. Zeer verstandig en hoogelijk te prijzen is het besluit van de Hollandsche Spoorweg maatschappij om bij de Regeering op eene officiëele enquête naar den toestand der gronden aan te dringen. Volgens het oordeel van vertrouwbare en bezadigde deskundigen, kan de uitslag van dat onderzoek met gerustheid worden afgewacht en zal er uit blijken, dat de toestand op dit oogenblik volstrekt geen reden tot buitengewone beduchtheid oplevert. «Het is ons aangenaam, deze tegenspraak te hebben uitgelokt," zullen de alarmmakers dan misschien met eene meer en meer in gebruik komende phrase verzekeren en elkaar wederkcerig toejuichen als weldoeners der menschhcid. Een vry wal meer algemeene toejuiching is hier intusschen teweeggebracht door de benoeming van de gebroeders Leendert en Jacobus Mens tot broeders der orde van den Nederlandschen Leeuw. Zoo ooit een ridderlint verdiend mag hecten, is het in dit geval. De beide wakkere Wilkmatraters, en hunne buurt- genooten niet minder, zijn er dan ook niet weinig grootsch op. Leendert Mens heb ik na zijne benoeming avond aan avond op straat ontmoet, in zyn Zondagspak en met het welsprekend bewijs der koninklijke onderscheiding op de linkerborst. De eerste dagen droeg hij het geheele insigne, de medaille met het tweekleurige lint; later echter was zijn knoopsgat alleen met het bekende smalle ridderlintje getooid. Met een mengeling van eerbied en zelfvoldoening wierp hij af en toe ter sluiks een blik op de vorste lijke belooning van zijn moedig gedrag, ter sluiks, want de eenvoudige man is er niet minder bescheiden om gebleven. Leendert Mens, met zyn korte, breede gestalte en den flinken opslag zijner kleine, donkere oogen, is op en top het type van den echten volksman. Zijn houding is eenigszins gebogen, zijn tred en zijne bewegingen zijn langzaam en bedaard; maar alles aan hem getuigt van een wilskracht en vastberadenheid, die niet met zich spotten laten. Mochten onze stad en ons land vele zulke wakkere burgers rijk zijnAmstelaar. Buitenland.. Vorst Alexander is gisterennamiddag ten twee ure te Lemberg aangekomen. Hij werd door den hofmaarschalk Redisch, den hofprediker Koch en een talrijk publiek ont vangen. Toen hij zich aan het portier van zijn coupé vertoonde, deden zich enthusiastische Duitsche en Poolsche toejuichingBkreten hooren. Een dichtopeengedrongen publiek, in twee rijen geschaard, begroette hem toen hij den waggon verliet, met het zwaaien van doeken en hoeden. Hij kuste een kind, dat hem een ruiker aanbood, altijd onder luide vivats. Het publiek begeleidde hem met toejuichingen naar zijn rijtuig; een journalist besloot eene korte aanspraak met een «Weg met de verraders." Daarna droeg men hem op de schouders naar zijn rijtuig. Morgen reist hij verder naar Breslau. Men wilde gisterenavond Lemberg illumineeren. Prins Alexander van Bulgarije heeft aan zijne ouders getelegrafeerd, dat hij als een gewoon misdadiger aan de Russische gendarmes overgeleverd werd. Te Reni werd hem de begeleiding zijner bedienden ontzegd en het verzoek om een extra-trein door den Russischen spoorweg-directeur kortaf geweigerd. Tot de Oostenrijksche grens moest hij onder geleide van den Russischen vice-gouverneur en Russische geheime politie reizen. In het Journal des Débats leest men: «Indien het in Bulgarije slechts eene nieuwe binnenland- sche crisis gold, zou men zich die niet bijzonder aantrekken. Maar ieder weet, dat het geheel iets anders geldt. Rusland heeft de revolutie van verleden Zaturdag voorbereid en voltooid. Rusland zullen de aanhangers van den Vorst tegenover zich vinden. Waarschijnlijk zal de Regeering te Petersburg hun niet vergunnen hunne overwinning lang te genieten. Van de Russische kust der Zwarte Zee tot Bourgas of Varna is de afstand niet groot en het binnen rukken van een Russisch legercorps in Bulgarije of Roumelie zou een ernstige zaak zijn. Wat zou Duitschland en vooral Oostenrijk er van zeggen? Zal het Kabinet te Weenen, dat zijne inschikkelijkheid zoover gedreven heeft van genoegen te nemen met den val van Vorst Alexander en het herstel van den invloed des Czaars te Sofia, grootmoedig genoeg zijn om ook zonder zelf eenige vergoeding te eischen de Russische vlag te zien planten op 40 kilometer van Adrianopel Zal Engeland, dat met zoo onverwachte kalmte de afzetting van Vorst Alexander heeft aangezien, met evenveel lijdzaamheid in eene bezetting door Rusland be rusten? Het zijn vragen welke nog niet aan de orde zijn gesteld, maar welke ingewikkeld en onrustbarend zich aan Europa zouden voordoen, zoodra een enkel soldaat van den Czaar den voet zette in Bulgarije. Engeland, Duitschland en Oostenrijk moeten wel in stilte wenschen, dat hun beschermeling blijve wat hij sedert Zaterdag is: een Vorst zonder Vorstendom." Te Sheffield (Engeland) heeft jl. Woensdag een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een muur, waartegen 600 tonnen staal in staven waren opgestapeld, is ingestort en zeven kinderen, die aan de andere zijde van den muur aan het spelen waren zijn allen verpletterd. De Koning van Portugal kwam jl. Donderdag na middag ten 1 ure te Berlijn aan. Hij werd aan het station door den Keizer, den Kroonprins en de andere Prinsen ontvangen en door den Keizer in een met vier paarden bespannen galarijtuig naar het Koninklijk Slot geleid, waar de Keizerin den Koning kwam begroeten. De Keizer en de Koning werden aan het station en in de straten dooi de menigte levendig toegejuicht. De Sultan van Turkije zond 10,000 francs voor het Instituut-Pasteur. Den 18 dezer vierde IJsland's hoofdstad een groot feest, namelijk haar honderdjarig bestaan als koopstad. In 1786 ontving Reikjavik toen nog een onbeduidend visschersdorp, waar eenige handel gedreven werd, tijdelijk met 5 andere handelsplaatsen op IJsland, de rechten van een koopstad. Er was toen nog maar één handels-inrichting, een boerenwoning en enkele visschershutten. In het begin van deze eeuw telde de stad nog slechts 300 inwoners. Nu heeft de stad er 3000 en bezit Reikjavik 17 handels plaatsen, 4 hotels, een universiteit en een fraai Altings- gebouw. Het aantal visschers is verdubbeld, de scheepvaart zeer verbeterd. Een flink steenen gebouw bevat de ge meenteschool; twee boekdrukkerijen geven werk aan een vrij aanzienlijk personeel, en voor eenige jaren werd een hospitaal gebouwd, zoodat de stad met voldoening op de laatste 100 jaar mag terugzien. De Daily News ontvangt van haar correspondent te Weenen het volgende bericht: Johan en Jacob Tocci, de tweelingen van Locano, die als de opvolgers der beroemde Siameesche tweelingbroeders in bijna iedere stad van Europa zijn te zien geweest, zijn stervende. Hun moeder is eene gezonde boerenvrouw. De jongens gelijken sprekend op elkander, ze hebben aardige, fijn besneden gezichtjes en zijn nu in hun tiende jaar. Johan en Jacob zijn tot den zesden rib gescheiden, hebben één onderlijf en één paar beenen. Jacob beweegt het rechterbeen, Johan het linker. De tweelingen kunnen niet loopen en houden het evenwicht door hunne armen om eikaars hals te slaan. Jacob heeft dikwijls een goeden eetlust en is ook het gezondst. Naar alle waarschijnlijkheid is hij het, die zijn broeder in het leven houdt. Twee dagen geleden hadden de tweelingen twist over een stuk speelgoed, waarbij Johan zich zóó opwond, dat plotseling zijn hart ophield met kloppen en hij volkomen bewusteloos werd. Eerst den volgenden dag ontwaakte hij uit zijne flauwte. Een jaar geleden is hem te Berlijn hetzelfde overkomen en verklaarde professor Virchow, dat eene herhaling ervan den dood der tweelingen tengevolge zou hebben. Een aantal geneesheeren uit Weenen volgen de ziekte in haar verloop, vreezen voor Johan's leven en als Johan sterft moet Jacob hem in het graf volgen. De tweelingen vormen in het ziekbed eene scherpe tegen stelling: Jacob met zijn koortsigen blik en gloeiend gelaat schijnt al het bloed aan het levenloos lichaam van Johan te hebben onttrokken. De jongen slaakt onophoudelijk angstige kreten, want hij heeft dikwijls professor Virchow's oordeel hooren herhalen, dat zijn broeders dood het voor teeken is van zijn eigen sterven. De arme schepsels gaan denzelfden doodstrijd te gemoet, als in welken eenigen tijd geleden de Siameesche tweelingen zijn bezweken, waarvan de een, na nog zes verschrikkelijke uren met het lijk zijns broeders te hebben doorleefd, aan bloedvergiftiging stierf. Verder deelt de correspondent van Daily News mede: «Johan is gestorven en terwijl men nog spreekt over de raadzaamheid den levenden van den dooden broeder te scheiden, is de dood ook bij den ander ingetreden. De tweelingen van Locana, die sedert acht jaar de geheele wereld doorreisden, waren op het punt naar New-York te vertrekken, waar zij tegen een salaris van 30,000 francs door Barnum waren geëngageerd. De ouders hebben hun lichaam aan het anatomisch museum te Londen verkocht voor 8000 lire." In het vorige jaar zijn door de New-Yorksche politie 2248 jongens en 1056 meisjes beneden de veertien jaar wegens dronkenschap opgebracht. Te Parijs is onlangs eene Henriëtte Bruon in hechtenis genomen, die in een vertrouwelijk schemeruurtje geheel vrijwillig haren bruidegom bekende, dat zij haren vader en hare moeder, die kort na elkander in de bruidsdagen gestorven waren, vergeven had, opdat haar echtgeluk door geene geldkwesties of bemoeizucht zou worden gestoord. De verschrikte bruidegom gaf de zaak nog in den nacht aan, de lijken werden opgegraven en daarin duidelijke sporen van blauwzuur gevonden. Benoemingen, enz. De luit. ter zee lste kl. N. W. Van Ammers, dienende als lste officier aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip Aruba, wordt met 6 September a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee lste kl. J. A. H. Beek. De ingenieur 2de kl. der Marine H. Cop wordt alhier gedeta cheerd. Aan J. Van Rees, machinist 3de kl. aan boord van Zr. Ms. rammonitor Wesp, is, wegens het met levensgevaar redden, op 19 Juli 11., van een marinier, die nabij de Tien Gemeten over boord was gevallen, toegekend de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift. De lste luit. W. Verhey, van het 4de reg. vesttng-artillerie, alhier in garnizoen, wordt met 1 September a. 8. overgeplaatst by het onderdeel van het regiment te 's Gravenhage. V ïsontoerlonten. Vijf en tachtig korders brachten jl. Donderdag 40 tot 300 groote, 60 tot 340 kleine tongen, 4 tot 10 roggen, 24 tarbotten, 2 kreeften. 1 tot 4 manden scharren en 1 tot 3 mandjes kleine schol ter afslag; groote tong gold 20 k 25, kleine idem 5 h 20, rog 45 cents, tarbot f 4 tot 7, kreeft f 2.30 per stuk, scharren f 4 tot 5 per mand en kleine schol f 1.a 1.20 per mandje. BiirgerlUl^e Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: S. Van der Molen, werkman, en C. Peil. G. Van Schooten, stoker, en C. S. Meijsser. Gehuwd: J. Visser en S. N. De Vries. Bevallen: W. C. Van der Horst, geb. Schraver, D. Overleden: L. Elte, 3 weken. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. J "K 1 Windrichting g 1 Barometer mM. Thermometer C. ii Toe stand van de zee en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 27 28 28 I 12: wtz. 2 k. 8 zto. 0.1 12| zwtw. 0.5 1 765.33 f 4.43 766.lój f 5.25 766.00, f 5.10 1 18.6 18.4 19.8 t 0.3 f 2.0 f 1.5 0.82,Vlak. 0.90; 0.78 Weêrsgesteldheid: 27 Aug. 12 u. Helder, mooi weer. 28 Aug. 8 u. Idem. 28 Aug. 12 u. Helder, bewolkt, mooiweer. 322ste Staats-loterijderde klasse. Vierde lijst: No. 19077 f 400. Marlittoerloliteii. TEXEL, 26 Augustus. De prijs van onderstaande artikelen was als volgtAardappelen f 3.50 a 4.per hectoliter. Gevischt Zeegras f 2.50 a 3.50, gemaaid idem f 8.50 a 10.50 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 30 cents per kilogram. Koolzaad f 8 en Kar weizaad f 14 per hectoliter. Gedurende deze week zijn van hier 670 stuks Schapen en Lammeren uitgevoerd. ALKMAAR, 27 Augustus. Aangevoerd 2232 h. Granen, als: 107 h. Tarwe, f 7.— a 7.50; 196 h. Rogge, f 6.— a 6.25; 439 h. Gerst, f 4.25 a 4.50, idem Chev. f 5 a 6886 h. Haver, f 3.12^ a 3.75; 31 h. Mosterdzaad: rood f 14.a 15.50, geel f 14.7518 h. Koolzaad, f8; 7 h. Lijnzaad368 h. Karweizaad, f 14.50 a 15.25; 180 h. Erwten: Groene f 8.50 a 16.Grauwe f 18, Vale f 8 a 9, alles per hectoliter. 562 stapels Kaas, wegende 137892 kilogram. Kleine f 26.50, Commissie f 24.25 en Middelbare f 25 per 50 kilogram. HOORN, 26 Augustus. Ter Waag gewogen 313 stapels Kaas wegende 90,396 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f 27.50 en Commissie f 23.50 per 50 kilogram. MEDEMBLIK, 25 Augustus. Aangevoerd 26 stapels Kaas. Hoogste prijs f 24 per 50 kilogram. Boter f 1.04 per kilogram. Kip-eieren f 2.80 en Eend-eieren f 3.10 per 100 stuks. AMSTERDAM, 27 Augustus. Prijzen der Aardappelen Friesche Franeker f 0.90 a 2.10, dito Hamburger f 1.40 a 1.50, Geldersche Blauwe f 0.80 a 2.dito Muizen f 3.20, dito Kralen f 1.60 a 1.70, Katwijker Zand f 1.a 2.60, Noordwijker dito f 1.30 a 2.60, Hillegommer dito f 1.a 3.50, Haarlemmer dito 25 a 60 c., IJpolper Kralen f 1.50, alles per hectoliter. Aangevoerd 8 versche ladingen. LEIDEN, 27 Aug. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 125 Stieren f 39 a 185, 138 vette Ossen en Koeien f 125 a 272 of f 0.60 a 0.72 per kilogram, 60 Vare idem f 116 a 230, 32 Graskalveren f 15 a 40, 96 vette idem f 27 a 60 of f 0.50 a 0.70 per kilogram, 15 nuchtere idem f 12. a 23.1080 vette Schapen f 18 a 30.of f 0.50 a 0.55 per kilogram, 714 weide dito 11.a 25.Lammeren f af 56 magere Varkens f 15 a 28, 290 Biggen f 4.50 a 13.Veulensf a Paarden f a 82 Kalf- en Melkkoeien f 117 a 260. NIJMEGEN, 26 Augustus. Hooi f 18 a 21 per 500 kilogram. ASSEN, 26 Augustus. Wol 65 a 70 cents per kilogram. MASTENBBOEK, 26 Augustus. Kampereilandsch Hooi f 14.50 a 16.Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 14.a 15.50 en 2de kwaliteit f 12 a 13 per 500 kilogram. ZWOLLE, 27 Aug. Ter markt waren608 en op de stallen 300 stuks Vee. Neurende en vcrschgekalfde Koeien f 125 a f 255, dito Schotten en Vaarzen f 105 a 205, spoeling Koeien voor de vetweide f 110 a 145, dito Vaarzen f 95 a 130, winter- kalvende Koeien f 135 a 205, Ossen voor de vetweide f 100 a i 165, jarige Springstieren f 65 a 125, Vaarspinken 78 f al30, Fok-kalveren f 32 a 46, nuchtere Kalveren f 5 a 10, vette Koeien en Ossen aan bouten 58 a 64 c., dito Stieren 49 a 54 c., dito Kalveren 60 a 65 c. en dito Schapen 50 a 52 c. per kilogr., Lammeren f 8 a 15. Op 146 wagens 625 Biggen, 6weeksche f6.a 8.lOweeksche f 9.a 12.drachtige Varkens f a f magere f 20 a 38, vette Varkens (levend gewogen) 40 a 42 c. en Varkens voor Londen 36 a 40 c. per kilogram. DEVENTER, 27 Augustus. Hooi f 24 a 28 per 1000 kilogram. Vervolg Nieuwstijdingen. Heden namiddag werd op de algemeene begraafplaats alhier een gedenkteeken onthuld op het graf van onzen plaatsgenoot Cornelis Dito, die zich, door zijne daden van zelfopoffering bij de redding van een aantal in doodsgevaar verkeerende natuur- genooten, den eernaam had verworven vanHeld in stormgevaar. De heeren L. Vermeulen en H. Hanekroot, die zich veel moeite hebben gegeven om de stichting van dit monument voor te bereiden, kunnen met voldoening op hun wèlgeslaagden arbeid terugzien. Door de goede uitvoering van dit gedenkteeken maakte de steenhouwer J. B. L. Simon, alhier, zich opnieuw verdienstelijk. Gisteren werd alhier eene instelling opgeheven, die in groote mate nut gesticht heeft. De Rijksnormaalschool, na het in werking treden der onderwijswet van 1857 gesticht, bestond hier sedert December 1859, dus bijna 27 jaren. Vóór circa twee jaren werd het zilveren feest dier inrichting met geestdrift gevierd, en velen hebben toen stellig niet vermoed, dat hare opheffing zóó nabij was. Voorzeker hebben onderscheidene omstandigheden samen gewerkt om die opheffing te bespoedigen, doch 't blijft voor deze gemeente en inzonderheid voor een aantal jongelieden, die tot eene eervolle betrekking werden opgeleid, eene betreurenswaardige gebeurtenis, 't Is waar, voor eenigen der oudste kweekelingen is de gelegenheid ontsloten om elders hunne studiën te voltooien den jongeren wordt de gelegenheid ontnomen om zich te bekwamen voor de betrekking, die zij zich hadden gekozen. Het nadeel voor deze laatsten is echter iets minder groot, door de omstandig heid, dat de opheffing der Normaalscholen ook hierom plaats vindt, dat het aantal onderwijzers nu reeds te groot en de uit zichten veel minder schitterend zijn geworden. Het ongeval, der Schorpioen overkomen, gaf in de Eerste Kamer jl. Donderdag tot eenige gedachtenwisseling aanleiding, waarbij het wantrouwen van sommigen, wier tolk de heer Blussé was, in de deugdelijkheid van ons drijvend materieel slechts werd bezworen door 's ministers toezegging van een zoo volledig mogelijk onderzoek. Al verklaarde de minister ook een- en andermaal, dat deze ramp niets bewijst tegen de waarde van de Schorpioen als ramtorenschip, de vraag of er niets aan de water dichte schotten haperde, kon door hem niet afdoende worden beantwoord. Gisteren zyn alhier aangekomen de monitors 2de kl. Bloed hond en Tyger, en de stoomkanonneerbooten Udur en Freyr, ten einde in gereedheid te worden gebracht voor de in de volgende maand te houden gecombineerde manoeuvres van land- en zeemacht. Naar wij vernemen zullen de voorwerken van het fort Admiraal Dirks eerstdaags in een anderen toestand worden gebracht. De werkeaamheden daar ter plaatse zullen in de volgende maand aanvangen; met het oog daarop is de Schietwedstrijd onzer plaatselijke Weerbaarheidsvereeniging vervroegd, en bepaald op morgen, 29 dezer. De uitreiking der prijzen geschiedt zonder verdere feestelijkheden, daar de Vereeniging in 't begin van 't volgende jaar haar 20jarig bestaan met eenigen luister denkt te vieren. Toch zal die uitreiking van prijzen niet onbelangrijk zijn, omdat de afgevaardigde naar de vergadering van den Weerbaar- heidsbond zich voorstelt, om bij die gelegenheid een uitvoerig verslag uit te brengen van deze gewichtige bijeenkomst. Gisterenavond werd in het lokaal Tivoli alhier eene ver gadering gehouden door de Commissie voor Volksbijeenkomsten, afdeeling van het plaatselijk Nutsdepartement. De vergadering vernam met genoegen, dat de financiëele toestand, dank zij de stoffelijke hulp van 't departement, zóó gunstig is, dat de Com missie zonder bezorgdheid het nieuwe tijdvak van werkzaamheid kan tegemoet gaan. 't Bestuur der Commissie is voor 1886/87 samengesteld uit de heeren Mooy, Bach, Roukens, Thie en Baert. Aan den heer Weber, die als lid des Bestuurs niet meer wenschte herkozen te worden, werd door den Voorzitter, namens de vergadering, een woord van hulde gewijd, voor al den ijver en al de toewijding, door hem gedurende 3 jaren als Vice-Voorzitter betoond. Mej. B. Vis, onderwijzeres aan de Meisjesschool van mej. Van Deventer alhier, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor de Hoogduitsche taal. Van het wrak der Lutine werden gisteren aangebracht 9 goudstukken, 200 heele en 13 kleine Spaansche matten, een zilverstukje, 7 koperen stukken, een zilveren horloge en een zilveren lepel. Beroepen bij de Herv. gemeente te Benningbroek ds. C. De Holl, predikant te Andijk. (Met den beroepene stonden op het drietal: J. F. L. Boonacker, te Oterleek, en J. Van Loon, te Wieringerwaard.) Aangenomen het beroéj» naar de Christelijk Gereformeerde gemeente te Dussen door ds. M. H. K. Moll, predikant te Dirkshorn. Tot lid van den Raad der gemeente Warmenhuizen, vacature G. Sevenhuysen (overleden), is gekozen de heer C. Frans. Getrouwd J. VISSER N. DE VRIES, die, ook namens wederzijdsehe familie, hun oprechten dank betuigen voor de belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Arnhem, Ue|jer26 Augustus 1886. De Heer en Mevrouw BOOMSMAMOUTON, te Oosterbeek, betuigen recht hartelijk dank voor de vele bewijzen van vriendschap en belangstelling, welke zij in zoo ruime mate bij gelegenheid van hun zilveren feest van hunne vroegere plaatsgenooten mochten ondervinden. Ten einde meerdere vergissingen, dan die, 'welke zich reeds voordeden, te voorkomen, brengt ondergeteekende in herinnering, dat het K. u. K. Vice-Consulaat van Oostenrijk-IIongarije te dezer plaatse opgeheven en gevoegd is bij het K. u. K. Consulaat van genoemd Rijk te Amsterdam. C. D. ZUR MÜHLEN. Notaris HORDIJK, te Helder, zal in het lokaal „Musis Sacriim" aldaar, ■CSilliÜIBft °P WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1886, TTBff a. v. 7 uren, publiek verkoopen: 1. Een HUIS en ERF aan de Hoofdgracht te Helder, K. 62, groot 80 centiaren; 2. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K. 63, groot 1 are 57 centiaren, «net uitgang naar den Achterweg; 3. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K. 64, groot 82 centiaren; 4. Vier WONINGEN onder één dak, en ERVEN, aan den Achterweg achter de vorige perceelen, K. 107110, samen groot 2 aren 5 centiaren; 5. Vier WONINGEN onder één dak, en ERVEN, naast de vorige perceelen onder N°. 4 omschreven, K. 111114, samen groot 2 aren 8 centiaren. De verkoop van het Winkelhuis en Erf. aan de Weststraat hoek Bakkerstraat alhier, L. 103, is tot nader uitgesteld. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK. Ontvangen Kleêr-, Tand-, Nagel- en Hoofdborstels, IVOREN-, HOORNEN- en METALEN STOF- en HAARKAMMEN, Luxe- en huishoudelijke artikelen. Vergadering van den Raad der gemeente ANNA PAULOWNA, op DINSDAG den 31 AUGUSTUS 1886, des namiddags ten 2 ure. Anna Paulowna, den 27 Augustus 1886. De Burgemeester, C. E. PERK. Onderwerpen ter behandeling: 1. Aanbieding begrooting, dienst 1887. 2. Voordracht leden College van Zetters. 3. Mededeelingen en voorstellen. BesoLi ilitoaar 5 Een oude en een jonge BEER. Dekgcld 50 cent, bij C. VAN DER SLUIS, in den Ruigenweg.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3