CLARK i Cos. AMERGAM is bekend als bet bestste en sterkste voor de ülllillfltï Het zwarte garen is echt van kleur. Openbare Verkooping BSJ s.11© Winlseliers vernrjjgbaar. te Groet, gemeente Schoorl, in de herberg „de Staande Leeuw," op DINSDAG 12 OCTOBER 1886 bij opbod, en op DINSDAG 19 OCTOBER 1886 bij afslag, telkens 's morgens 10 uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van: Twee kapitale BOEREN PLAATSEN, met uitmuntende Wei- en Bouwlanden, te Camp ss# en Groet, in de gemeente Schoorl, groot 34 hectaren, 41 aren, nagelaten door den heer A. HOOG VORST Jz. en te aanvaardenhet Land Kersttijd 1886 en de Gebouwen en Erven op 1 Mei 1887; te veilen in perceelen en Inlichtingen worden gegeven ten kantore van de firma DE LANGE DE MORAAZ, te Alkmaar. IJMUIDEKT. S. P. KUIJPER, Makelaar te IJmuiden, zal, op DONDERDAG den 11 NOVEMBER 1886, des middags te 12 uren, in het Hotel „N o iu ui c r E c n," aldaar, ten overstaan van den te Beverwijk gevestigden Notaris M. J. DE LANGE, in veiling brengen: 1. Een WOONHUIS en ERVE, met afzonderlijke BOVENWONING, genaamd „Zweden," aan de Kanaalstraat, te IJmuiden, Sectie I, N°. 310, groot 1 roe, 20 el. 2. Een WINKELHUIS en ERVE, aldaar, met afzonder lijke BOVENWONING, genaamd „Noorwegen," naast het vorige perceel, Sectie I, N°. 53, groot 1 roe. 3. Een WINKELHUIS en ERVE, aldaar, met afzonder lijke BOVENWONING, genaamd „Denemarken," naast het vorige perceel, Sectie I, N°. 54, groot 1 roe En 4. Een OPEN ERF, geschikt voor Bouwterrein, aan de Oranjestraat, aldaar. Sectie I, N°. 366, groot 6 roe en 60 el. Uitvoerig bij biljetten omschreven en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Makelaar S. P. KUIJPER te IJmuiden, en ten kantore van den Notaris DE LANGE te Beverwijk. AMSTERDAMSCHE COURANT. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeel en. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamen lijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Groud," Nes 53. EEN LIEF BL0NDINETJE. (Vervolg van pag. 1.) „Gij hebt het geluk, twee dochters te bezitten, terwijl ik mijn eenig, lief meisje moest verliezen. Nu vraag ik u, mij een van uw meisjes af te staan. We zullen haar als ons eigen kind beschouwen en in alles de plaats onzer lieve overledene geven. Zuster, met al uw zorgen, benijd ik u nog; ge hebt ten minste uw lievelingen behouden, en, al geeft ge me één van uw meisjes, gij houdt er nog één over en 't is ook maar voor een betrekkelijk korten tijd, dat ik u dit offer vraag want over vijf, zes jaar zullen we repatrieeren, dat is ons vaste plan. 't Is ons hetzclfcje, wie van de meisjes komt; Dorine of Julie, ze zal welkom zijn. Zie, welke gij het best missen kunt en zend haar. Alle kosten zijn voor onze rekening, natuurlijk; denk er goed over na en, besluit ge er toe ons voorstel aan te nemen, dan wenschen we dat ons nichtje tegen het voorjaar overkomt met een der booten van de Maatschappij Nederland." „Ach, ik hoop maar, dat ge 't doen zult; bedenk ook wel, zuster, dat het voor het welzijn van uw kind zal zijn, en uwe zorgen zeer zal verlichten. Zoodra we uw antwoord hebben, zullen we u het noodige geld overmaken voor een flinke uitzet. Bereken al vast hoeveel er benoodigd ismaar denk er wel aan, dat alles goed, overvloedig en élégant moet zijn, naar onzen stand. Handel daaromtrent niet naar 't bekrompen Hollandsche begrip van zuinigheid; doe alles op zijn Indisch, ik bedoel royaal." Tot zoover de brief die, naar al wat Mevrouw Darling van het karakter haar's zwagers wist, grootendeels door hem gedicteerd was. Dat bleek uit de gevoelvolle klachten der moeder, gevolgd door de practische wenken en aanwijzingen, die vrij blufferige manier van schrijven over het geld, het uitzet en de „Hollandsche zuinigheid." Maar uit het postscriptum, dat hier evenmin ontbrak als aan alle daraesbrieven, en dat in haast er bij gekrabbeld was, sprak de goedhartige zuster, de diepbedroefde moeder weder „Minalief, ik zend u een kleinigheidje voor uw Sint-Nicolaas; op 't oogenblik kan ik niet meer doen, tot mijn spyt, want ik weet, wat de winter voor u moet zijn. Spreek er niet van in uw antwoordik meen, bedank me niet, Karei heeft niet noodig met die détails tusschen ons zusters. Ach, zuslief, ik besef wel, welk een zwaar offer ik van u verg; maar ge moest eens weten, hoe ik mijn lief meisje mis! Wees overtuigd, dat ik in alle opzichten eene moedor zal zijn voor uw kind, dat beloof ik u heilig. Adieu, lieve Mina; altijd uwe u innig liefhebbende en bedroefde zuster Betsy." Het „kleinigheidje" was een oud onoogelijk papiertje, honderd gulden waard. Dorine klopte juichend in de handen; Ju zat met tranen in de oogen en een blijden glimlach op 't gelaat, in het vuur to poken; Mama keek als verwezen voor zich, terwijl haar groote tranen ongestoord langs de holle wangen vlatcm De Garnizoens-Voedingscommissie zal, op Vrijdag den 15 Oclobcr I88G, des middags te 12 uur, ten bureele van den Garnizoens commandant, in het openbaar aanbesteden de levering van: AARDAPPELEN, voor het tijdvak van 1 November 188 6 tot den 15 Juni 188 7. De voorwaarden van aanbesteding en levering liggen ter lezing ten bureele voornoemd, van af den 8 October tot op het uur der aanbesteding, van des morgens 10 tot des namiddags te 2 uur. Helder, den 1 October 1886. De Majoor, Voorzitter, REDEMAGNI. De lsto Luitenant-Kwartiermeester, Secretaris, J. M. VAN BAAK. KENNISGEVING. De Schouw op het schoonmaaien en zuiveren der Tocht- slooten in den polder Waal en Burg op Texel is bepaald op Dinsdag 12 October 1886. De nalatigen verbeuren eene boete van 1.en bij de hersckouw 3. Texel, 25 September 1886. Dijkgraaf en Heemraden van den polder Waal en Burg op Texel, J. J. ROEPER, Dijkgraaf. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. TEÏ BLOOP: Een FREGATSCHEEPJE, lang ongeveer dén meter, geheel opgetuigd, met zeilen en losse ijzeren kiel, benevens een kist ter verzending. Adres, met franco brief, liefst inhou dende den prijs dien men geven wil, onder letter K. T. O., aan den Boekhandelaar J. Römislingh to Groningen. Slechte spijs verteering. Hoeveel nadenken is er besteed en wat zwaarlijvige boekdeelen zijn er geschreven over deze plaag in iedere huishouding, die met zekerheid en veiligheid, zonder vrees van terugkeer, verdreven wordt door het gebruik van deze zuiverende, verzachtende en versterkende medicijnen. Zij werken rechtstreeks op de maag, lever en ingewanden, minder rechtstreeks, hoewel met niet minder goed gevolg, op de hersenen, zenuwen, vaten en klieren, en brengen zulk een goede orde door het geheele gestel, dat volkomen overeenstemming heerscht tusschen ieder orgaan en deszelfs functicn. Gebrekkige spijs verteering kan nu niet langer de plaag der menschen zijn, daar Holloway's Pillen ten volle in staat zijn om de meest verouderde gevallen van verzwakte spijsverteering te overmeesteren en den ongelukkigen lijder weder gezond, sterk en opgeruimd te maken. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. „Wat een fortuintje, lie!" riep Dorine uit. „Zeg, Ma en Ju, wie had dat gedacht van morgen, toen we zoo hebben zitten tobben over onze wintertoiletten..." „En over de belastingen en de rekening van den turf boer, en ik weet niet al wat meer," valt Ju baar in de rede. „Nu i3 die zorg alweêr verdwenen." „Morgen vroeg ga ik het geld wisselen; hoe jammer dat Tante niet liever een postwissel zond: nu moeten we er weêr een paar gulden van missen...," zegt Dorine. „Ach, ge begrijpt toch, dat Oom Karei het dan geweten had en Tante wil immers nooit, dat hij weet hoe ze ons helpt," hervat Ju, op hare beurt het kostbare papiertje nemende om het te bekijken. „Ik begrijp oom Karei niet; bij schynt zoo grootscheepsch te zijn omtrent het uitzet en alles, en in zulke kleinigheden, want wat is honderd gulden voor hem, beknibbelt hij tante?" begint Dorine weêr. „Economie de bouts de chandelle; dat ziet men meer bij rijke menschen," zegt Ju, met de meerdere ondervinding harer twee en twintig jaren sprekende. „Maar, Ma wat zullen we doen met tante's „voorstel," (men kan wel merken dat oom's mannelijke stijl dat stuk van den brief dicteerde) wie van ons beide zal gaan Zeg, Ma Maatje wie van ons beide kunt u het beste missen?" vraagt Dorine, opstaande, en den arm liefkoozend om den hals harer moeder leggende, terwijl ze voor haar zachtjes op de knieën neêrglijdt. Do zieke heeft nog geen woord gesproken; ze zit als in een droom verzonken, met gesloten oogen, de handen gevouwen op den schoot. Ach, die tengere, blcelce handen beven en zijn ijskoudnu Dorine haar uit baar gepeins wekt, beginnen de lippen krampachtig te bewegenmet een smartclijken kreet buigt ze zich voorover naar hare twee dochters, en strekt de armen naar haar uit: „Wie ik het bost kan missenkrijt zij„o, zuster, zuster, hoe kunt ge mij zoo iets opleggen? Wie ik het best kan missen, vraagt ze? Kan ik Dorientje missen, ons zonneschijntje, onze lieveling, het evenbeeld baars vaders? Of Ju, myne trouwe, goede Ju, mijn lief. geduldig oppasstertje? Zo konden me evengoed vragen, welke van mijn twee armen ik kan afstaan't Is wreed, 't is hard...." „Maar, Malief, tante meent het goed; ze doet het om u van een groote zorg tc ontheffen, redeneert Dorine. „En, ach, Maatje, denk eens, hoe eenzaam en treurig het voor tante moet zijn, nu ze haar Carolientje niet meer heeft. Ze heeft niets aan de jongens; daar heeft ze al meer over geklaagd, en weinig aan oom Karei, dat weet u. Ik kan best begrijpen, dat ze u dit vraagt, en ook dat het u hard zal vallen een besluit te nemen," vervolgt Ju. „En, Ma, 't is toch ook waar, wat tante zegt; wie van ons ABR. SLOOS, Notaris te Winkel, zal, op WOENSDAG 20 OCTOBER 1886, des avonds ten half zeven ure, in de herberg van den Heer W. GROEN, te Barsingerhorn, liiiblieh verko open: Drie perceelen uitmuntend 1 Ui Welland, gelegen in den Kaagpolder, gemeente Barsingerhorn, te zamen groot 2 hectaren, 68 aren, 20 centiaren. Eigendom van den Heer HEERTJE KOSSEN. [Herplaatsing wegens misstelling; in de vorige annonce stond abusivelijk in de herberg van den heer W. GOVERS.] De Wonderen zijn nog niet van den hemel af. 4 Woordenboeken vooa* slechts Één Gulden. Zoo iets is nog nooit voorgekomen. Op de laatste Fondsenveiling kocht ik den geheelen voorraad van het uitmuntend bewerkte THIEME's Viertalig Woordenboek, Elollasidsch, Fransch, Duitsch, Engelscli, door Dr. A. A. DEENIK. 4 "WOORDENBOEKEN in een fraai linnen baud niet. vergulde Stempels, niet minder dan ruim 800 bladzijden, compres gedrukt in 2 kolommen, ruim 150000 woorden bevattende. Ik ben door een gelukkigen inkoop in staat deze keurige en met zooveel zorg bewerkte Dictionnaires aan te bieden voor den spotprijs van slechts Een Gulden, dat is slechts Vijf en twintig Centen per Woordenboek. Als men nagaat, dat men voor een gewonen Dictionnair, voor één taal, al 1.50 moet betalen. Fransch, Duitsch, Engelscli zijn nu eenmaal de Hoofdtalen der Wereld. Talen moet ieder man van zaken kennen en voor hen, die ze kennen, of nog wat van zijn Sckool-Talen overgehouden heeft, zijn zulke Woorden boeken vooral onmisbaar. Fransch, Duitsch, Engelscli moet ieder Aannemer, Bankier, Doctor, Onderwijzer, Expediteur, Handelaar, Ingenieur, Logement- en Koffiehuis- houder enz. kennen. Fransch, Duitsch, Engelscli moet ieder Schouwburg bezoeker en ieder Courantlezer kenneh, met zoo'n Woordenboelc kan men alles en alles voort naslaan. Fransch, Duitsch, Engelscli moeten onze jongens en meisjes leeren, en hoewel de Openbare Scholen de Leerboeken verstrekken, de Dictionnaires moeten zij koopen. 't Is dus een fortuintje zoo'n exact Woordenboek in 4 Talen voor Een Gulden te kunnen bezitten. Wie dus een getrouwen gids in de samenleving verlangt, wie een goed, deugdelijk, goed en opperbest viertalig Woorden- hoek verlangt, drale niet. Een enkele Gulden voor een keurig, net ingebonden Ilollandsch, Fransch, Duitsch, Engelscli Woordenboek is immers letterlijk niets alleen liet inbinden en vergulden kost anders meer. Bestel dus spoedig voordat de niet al te groote voorraad is uitgeput. Naar buiten tegen toezending van Postwissel of blauwe Postzegels (met verhooging van 10 Cts. voor bijdrage in de frankecriiigj, ontvangt men deze prachtige Diclionnaire in 4 Talen, goed verpakt fr°. thuis, bij SI. G. KOSTER C.JIzn., Magazijn van Gocdkoope Boeken, Leliegracht 26, Amsterdam. Op den Postwissel te zetten: „Voor v'.crtalvj Woordenboek." Maagdenburger Brandverzekering-Maatschappij. Deze sedert den jare 1844 bestaande Assurantie- Maatschappij, waarvan het Generaal-Agentschap voor Nederland aan de heeren Burlage en ScnuMAcriER te Amsterdam is opgedragen, verzekert tegen zeer billijke premiën tegen brandschade, en beveelt zich door hare gunstige bepalingen ten zeerste aan. Agent te Helder: de heer 'JL'. ÜVÏOOy. gaat, ze zal het beter hebben dan thuis, waar we ons zoo behelpen moeten; en één minder in 't huishouden scheelt nog al wat; de overigen kunnen het dan beter krijgen; en wie van ons gaan zal die heeft vast en zeker vrij wat betere vooruitzichten dan hier," zegt Dorine met overtuiging. Ju schudt het hoofd en wenkt Dorine vooreerst niets meer te zeggen, en ze heeft gelijk, want het schreien der moeder houdt niet op, zij snikt, wringt de handen als in zenuwachtigen angst en snikkend stamelt zij, dat zij er nimmer toe kan overgaan, dat zij geen harer dochters wil afstaan, dat het wreed is, om zoo iets te vergen Dorine vleit en liefkoost, kust hare moeder en fluistert zachte troostwoorden, alsof ze tot een kind sprak. Ju haalt een glas water en de cau-de- cologne, laat de arme zwakke vrouw drinken en bevochtigt hare slapen met het pinancée van zenuwachtige lui. Allengs komt „Ma" tot bedaren, en de groote nitputting, die op de heftige gemoedsbeweging volgt, doet haar weldra naar rust verlangen. Ju helpt hare moeder naar bed, terwijl Dorine zich nog eens gemakkelijk in haar stoeltje zet om den gewichtigen brief over te lezen. Als Ju in de huiskamer terugkomt, vindt ze hare zuster aan 't cijferen op een blaadje papier. Doortje's wangen gloeien, hare zachtblauwe oogen schitteren, hare fijne vingertjes vliegen over 't papier. Ju kijkt verbaasd en vraagt, wat ze toch uitvoert? „Och, ik reken maar even uit, hoever we komen kunnen met die f 100," antwoordt ze haastig, zonder van haar werk op te zien. Ju kijkt over Dorine's schouder naar het bijna volgeschreven blaadje en leest: „Een toque f 15; een paar bottines f 10.of f 12.Een mof f 10. Bont om een jaquet te garnceren, 6 el ii f 1.50 f 9, 20 cl satin de laine h f 2.75 f 55, handschoenen..." „Dory, kind, wat bedoelt ge daarmeö!" vraagt Ju, en kykt onrustig uit haar donkere oogen. „Ach, Ju, we komen er niet eens mee; 't is op zijn best genoeg om een volledig wintertoilet to betalenhe, had Tante maar wat meer ^gestuurd! Was het maar f 200, dan konden we er verder mee komen!" En mistroostig schuift ze 't papier van zich af, leunt met het blonde hoofd op de hand en bijt op het potloodje. Als Dorine's lief gelaat ooit een leelijke uitdrukking kan dragen, dan is het nu. Ju schudt haar wijs oud hoofd weer. „Ja maar, kindlief, we kunnen zulke dure zaken ook niet koopen; geloof me, zusje, dat bankje is een ware uitkomst. Je weet niet, hoe slecht het gesteld is met onze financiën. Ik durfde hot Ma noch jou te zeggen maar ik heb al driemaal de rekening van den turf boer teruggestuurd en de belastingen moeten deze maand nog betaald worden(Wordt vervolgd.) Snelpersdruk van A. A. Bakker Gz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4