BOÊLHUIS. De Notalis J.AV. HATTINSA KAVEN, INBOEDELi, VEILING VAN BOUWTERREIN. De Notaris J. W. HATTINGA RAVEN, 44 perceeleii Bouwterrein, Openbare Verkooping PARFUMERIE N, voorradig in het Verkoophuis „de Roode Kous," Door vertrek naar elders! OPENBARE VERKOOPING een zeer net onderhouden Inboedel, Mahonyhouten Meubelen, enz. Kostefs Kleine M te Scten. NB. BUSKRUIT (Crêpée N°. I) en HAGEL. lAoesclinron. A. KOSTER, Schagen. KROOSSCHOUW voor den ANNA PAULOWNAPOLDER op Woensdag 27 October 1886. Verloofden en Jonggehuwden! Dr. RUDOLPH TERNAÜ, Verloofden en Jonggehuwden 322ste Staats-loterijvijfde klasse. Gemeenteraad van Texel. te Helder, zal, op VRIJDAG den 22 OCTOBER 1886, 's voormiddags 10 uur, ten sterfhuize van Mej. Wed. G. SPIGT, te Helder, aan den Kanaalweg, publiek verkoopen: EEN NETTEN EN GOED GECONSERVEERDEN bestaande uit: MEUBELEN en RUISRAA», als: Stoelen, Canapé, Tafels, Linnenkastjes, Secretaire, Kachels, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Steen-, Porcelein- en Aardewerk, Bed-, Lijf- en Tafellinnen, Gouden en Zilveren Sieradiën, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Alles daags vóór den verkoopdag te bezichtigen. Nadere informatiën ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN. te Helder, zal, op WOENSDAG 10 NOVEMBER 1886, 's avonds 8 uur, in het lokaal „Mnsis Sacrnm1' aldaar, publiek verkoopen: ieder groot 1 are, te Nieuwediep, aan den Kerkweg, tusschen de Fabrieksgracht en de Leliestraat, zooals op het terrein Breeder bij biljetten. Platte grond der perceelen en veilingsvoorwaarden liggen ter inzage ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN. te Sint-Maarten, op DINSDAG 26 OCTOBER 1886, des voormic 10 ure, in de herberg van C. DE VRIES, van: Het derde gedeelte gemeen en onverdeeld (behoorende de overige gedeelten aan de heeren D. Bakker, te Alkmaar en J. Bakker, te Sint-Maarten) in: 1. Een voor weinige jaren nieuw gesticht WOONHUIS en ERF, te Sint-Maarten, kadaster Sectie B, N°. 669, groot .24.60. 2. Een aan den openbaren weg aldaar gelegen TUIN, kadaster Sectie A, N°. 9, groot .08. Behoorende aan den Heer BERKHOUWER Cz. Nadere informatiën verstrekken de Notarissen G. VAN OS, in de Zijpe en C. BOONACKER, te Schagen. De kolossale sorteering werd dezer dagen aangevuld met Véritable Eau de Botot (Mondwater); Vinaigre de Jean Vincent Bully; B0UQUET MIKADO, als: Pitti-Sing, Piep-Bo en Yum-Yum, Savon au Eiri du Japon en vele andere nieuwigheden voor de Toilettafel en Zalvdooli. JACQUBS VAN ROSENDAEL. EEN LIEF BLONDINETJE. (Vervolg van pag. 1.) Wat een arm- onderofficier te geven heeft." Met angstig ongeduld verbeidden de zusters den volgenden avond, wanneer haar broeder bericht zon brengen van Charles. Meer dan eens keek Ju in 't spionnetje, of zij de welbekende slanke gestalte niet zag aankomen, en meer dan eens deelde zij Dorine hare onrustige gedachten mee. Doch, hoe Dory er ook over mocht denken, ze liet er weinig van blijken en spotte zelfs met Ju's treurig gezicht. Zij wilde niet toegeven, dat het bericht harer aanstaande reis Charles zoo getroffen had, evenmin als zij erkende, dat er een engagement had bestaan of bestond. Nog veel minder wilde zij inzien, dat men den jonkman liever traps gewijze had moeten gewennen aan het idéé, afstand van haar te doen. „Ik weet wel, dat hij verliefd op mij is, maar daarvan heeft hij geen toeval gekregen; lieve hemel, als al mijn soupirantszoo dwaas waren, om ziek te worden, als ze hooren dat ik naar Indië ga, wat een buitenkansje voor de doctoren zou dat zyn Neen, wyee Julia: 't was de kou, 't was zijn dunne overjas, anders niet; en nu wil ik er niet meer van hooren. Ik geloof waarlijk, als hij ziek werd en stierf, zou je mij de schuld geven van zijn dood!" „Zulke teleurstellingen kunnen erger gevolgen hebben, dan den dood," merkte Ju op, en pas waren die woorden gesproken, of ze voelde berouw er over. Maar Dorine lette er te nauwernood op; zij verliet de kamer, ging hare moeder, die te bed moest blijven, gezelschap houden en, daar de meisjes afgesproken hadden, de zieke niet te verontrusten door de mededeeling van 't geen er den vorigen avond was gebeurd, vond Ju geen gelegenheid meer haar beangst hart lucht te geven, want Dory bleef trouw bij Ma zitten. Dezen tijd maakte bet meisje zich ten nutte om de zieke te gewennen aan- en te verzoenen met de gedachte, dat hare lieve ling haar zou verlaten. Voorwaar, geen gemakkelijke taakmaar toch bracht Dory het zóó ver, dat hare moeder tegen den avond betrekkelijk kalm kon overleggen, wat er al zoo vereischt werd voor het uitzet, enz. en ofschoon de arme vrouw hierbij ook nog menigen traan stortte, toch gaf dit beraadslagen haar afleiding. En dan, Dory wist zoo heerlijk te vertellen, van al wat ze doen zou, opdat „Ma en Ju het wat ruim zouden krijgen," hoe spoedig ze wel met oom en tante zou terugkomen, hoe heerlijk het zou wezen, elkaar alsdan „in goeden doen," weêr te zien om naderhand, allen te zamen terug te gaan naar Java, dat land van belofte, voor allen, die er gelukkig waren, en 't verlieten, om in 't koude Westen een altijd bewolkten hemel te zien, een altyd bewolkt leven te leiden! Ach, zoo velen! Tegen den avond kwam de jonge sergeant; hy scheen haastig en gejaagd, en bleef nauwelyks een kwartier voor 't bed zijner op WOENSDAG den 20 OCTOBER a. s., des voormiddags te 10 uren, in „Musis Sacruui" te Helder, ten overstaan van den Deurwaarder H. KWANT, van: Beriont xx i t Spécialiteit in: Gegoten fornuizengeëmailleerde Haarden, Verwarmkachels, enz. Vul-regulatcurkaclicls voor alle doeleinden, branden 24 uur zonder bijgevuld te worden. Kolen- en Turfbakken, Haardstellen, Pooken en Kolenscheppen, prachtig gebloemde Kachelplaten. S tallamp en en Lantaarns, Stalkcttingcii, Stal- schoppeu. Graanmaten, Bascules en Gewichten, Thermometers en Maatglazen, alsmede Pekel- en Aleoholwcgers. Boeren-, Bouw- en Keukengereed schap. Hout-, Touw-, Mand- en Borstelwerk. RUIME SORTEERING Wilt ge een gelukkig Huwelijk hebben? ZOO JA. Leest dan het Bock van bevattende: Ontsluierde Geheimen uit tic Liefde en den Echt, Geneeskundige Bemerkingen, Doelmatige Wenken, Voorspellingen en Ernstige Waarschu wingen, Practischc en Nuttige Raadgevingen voor met betrekking tot de Lichamelijke en Geestelijke eigen schappen, als de Grondslagen van een gelukkigen Echt, benevens een Huwelijks-Catechismus cn een aanhangsel over het Geslachtsleven der Vrouw, door Dr. RUDOLPH TERNAU. Prijs 7 5 cents. Dit Werk wordt onder Envelop afgeleverd en ook goed verpakt naar buiten gezonden, tegen toezending van Post wissel of gemakshalve blauwe Postzegelsmet verhooging van 10 Cents voor de frankeering, bij II. G. KOSTER C.Jzn., Magazijn van Goedkoope Boeken, Leliegracht 26, Amsterdam. Zeventiende lijst: No. 16460 premie van f 3000. No. 3766 f 100. moeder zittendaarna, verklarende dat hij „drukke dienst" had en dus niet blyven kon, nam hij afscheid van de zieke, en gaf Dory een wenk, hem naar de huiskamer te volgen. Maar het zusje beliefde dien wenk niet te verstaan; zij bleef ijverig zitten schrijven; morgen vertrok de mail: Ma kon niet schrijven; Ju had er geen slag van, en tante moest toch antwoord hebben. Zonder van 't papier op te zien, vertelde zy dit aan haar broer; hy moest zich dus getroosten alleen naar Julio terug te keeren. Hoe 't met Charles gegaan was, had hij haar reeds medegedeeld. Het had hem moeite genoeg gekost den byna bowusteloozo meê te krijgenop straat waggelde hij als een beschonkene, zoodat zijn vriend reeds vreesde, dat de eerste, de beste politieagent hem zou inrekenen als „verkeerende in kenncnlijken staat van dronkenschap;" gelukkig echter maakte Charles overigens geen kabaal; behalve dat hij nu en dan een paar woorden mompelde, liet hij zich gewillig wegleiden. „Toch zou ik hem nooit goed en wol thuis gekregen hebben, want hy hing zoo zwaar als een zestigponder in mijn arm, en viel eindelijk in de sneeuw neêr, toen een paar menschen aan kwamen, en mij hielpen. Het was hier aan 't eind van de straat, en daar die menschen gelukkig voor hun woning waren, hebben we hem in de gang op een stoel gezet en zyn zy gauw een vigelant gaan halen. Jongen, 't was een heele vracht om hem er in te krygen, en nog erger gesjouw om hem er weêr uit te halen en de trap op, naar zijne kamer te brengen. Maar zijne hospita heeft me goed geholpen, en die die andere lui ook. Ik ben bij hem gebleven, zoolang ik kon; hij lag al te bed met een aantal warme kruiken toen ik wegging, en de juffrouw zou op hem passen, beloofde ze mij. Hare meid was ai dadelijk naar den dokter geloopen, maar ik kon niet wachten tot die kwam, want mijn tijd was om. Als een banjerheer ben ik in de vigelant naar de kazerne gereden, waar ik zoo platzak als 't maar kon aankwam, want met myn laatste duitjes heb ik den koetsier betaald; maar ik was toch nog juist op mijn tijd." „En hoe is 't nu met hem?" „Ik ben er nog niet geweest, want Ju, ik had de meid een fooi beloofd, als zy gauw den dokter ging halen, en ik dacht niet, dat die koetsier zooveel zou rekenen; begrijp eens, vijf en twintig stuivers en hij beweerde nog, dut hij eigenlijk meer moest hebben omdat het zoo glad was door de sneeuw, en omdat hij eigenlijk ticee courses kon bereken; „maar omdat ik een „milleter" was en omdat hij er een geweest was," weet je, deed die 't voor 't geen hij half geld noemde, cn dat, bij me ziel, heel mijn geld wasl En nu, Ju, kun je me één pop verschieten, voor die fooi?" „Maar, jongen, zooveel 'hoef je die meid niet to geven; vijftig cents is ruim genoeg, hoor; broerlief, hoe kun jo toch zoo royaal znij, terwijl..»" Zitting van Vrijdag 15 October 1886. Afwezig de heeren A. P. Koorn, A. Dros Az. en C. Zijm Tijsz. eerstgenoemde met kennisgeving. Na opening der zitting worden de notulen gelezen en goed gekeurd. 1. De Voorzitter brengt ter tafel eenige ingekomen provinciale bladen en circulairen, welke na mededeeling voor kennisgeving worden aangenomen. 2. Er wordt ter tafel gebracht het proces-verbaal van opname der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, over het 3de kwartaal dezes jaars. Aangenomen voor kennisgeving. 3. De Voorzitter doet voorlezing van een rekwest van Jan Vcs Dz., koopman te Oude Schild, verzoekende op het haven terrein, naast de bestaande taanderij, eenigen grond in erfpacht te mogen erlangen, en wel ter breedte van 4 en ter lengte van 22 meters. "Wordt in handen gesteld van het Dagelijksch Bestuur tot onderzoek. 4. Er wordt gelezen eene missive van het Hoofd der school te Eierland, de heer J. De Jongh, verzoekende eene avondschool te mogen oprichten, bepaaldelijk voor die schoolkinderen, welke in den zomer do school moesten verzuimen wegens veldarbeid. Op voorstel van het Dagelijksch Bestuur wordt besloten, het verzoek in te willigen, en daarvoor eene toelage van f 30 toe to staan. 5. Ter tafel wordt gebracht een verzoek van een aantal inge zetenen van Oosterend, om verbetering der straatverlichting. Wordt besloten, B. en W. op te dragen een onderzoek in te stellen en aan het verzoek te voldoen. 6. Wordt gelezen een rekwest van Jan Zegel, om het onder houden der wegen, benevens het rijden van den grond op de wegen, tegen een door hem bepaalde som per jaar aan te mogen nemen. Wordt besloten om, in verband met het voornemen om een vasten arbeider te benoemen, aan J. Zegel te kennen te geven, dat aan zijn verzoek niet kan worden voldaan, maar dat in het vervolg het ryden van den grind zal worden aanbesteed. 7. De Voorzitter stelt voor, om alsnu over te gaan tot de benoeming van een arbeider voor de gemeente, waarvoor zich een aantal sollicitanten hadden aangemeld. Bij stemming wordt benoemd J. Thomassen alhier en bepaald, dat de benoemde met 1 November a. s. in functie zal treden. 8. Door HH. regenten van het Algemeen Weeshuis wordt aangeboden eene voordracht ter benoeming van een regent in plaats van den heer Maarten Jansz. Zijm, aan wien op zijn ver zoek eervol ontslag was verleend. Op de voordracht zijn geplaatst J. Dz. Witte, T. Mz. Zijm en J. A. Witte. Tot de stemming overgaande, wordt de heer Tijs Mz. Zijm met meerderheid van stemmen benoemd. De gekozene verklaart zich bereid de benoeming aan te nemen. 9. Er wordt gelezen eene missive van mejuffrouw H. Outhuis, vroedvrouw te Öosterend, verzoekende tot gemeente-vroedvrouw te mogen worden benoemd. Namens het Dagelijksch Bestuur wordt door den Voorzitter voorgesteld mejuffrouw Outhuijs als zoodanig te benoemen op een tractement van f 250 's jaars, in te gaan 1 Januari 1886. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 10. Aan de orde wordt gesteld de vaststelling der gemeente- begrooting, dienst 1887. De Voorzitter noodigt de commissie van onderzoek uit, rapport uit te brengen van hare bemoeiing. Bij monde van den heer Boon, wordt verklaart, dat er geene aanmerkingen op de begrooting zijn gevallen, en de commissie alzoo voorstelt deze goed te keuren en vaat te stellen; waartoe wordt besloten. 11. Ter tafel wordt gebracht het besluit, waarby over 4/5 der personeele belasting wordt beschikt. Na voorlezing wordt hetzelve goedgekeurd. 12. De begrooting van het Algemeen Armbestuur en van het Algemeen Weeshuis, door de commissie van onderzoek onderzocht zijnde, wordt mede, bij wonde van den heer Boon, verklaard, dat hierop geene aanmerkingen zijn gevallen, en stelt hij voor dezelve goed te keuren en vast te stellen waartoe wordt besloten. De Voorzitter deelt aan den Raad mede, dat tengevolge van do verandering van het bestaande schoolgebouw in de Nieuwstraat, de werkplaats en berging van brandstoffen van den heer De Braai zijn vervallen, zoodat daarin behoort te worden voorzien. Hij heeft een bestek en teekening doen vervaardigen voor een te stichten gebouwtje, welke stukken hy aan den Raad aanbiedt, terwijl hij voorstelt het Dagelijksch BeBtuur te machtigen door den aannemer van de school den bouw op te dragen. Hiertoe wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de zitting gesloten. „Terwyl je geen rooden duit bezit," valt hij Ju in de rede. „Maar bedenk, Ju, dat het al laat, en dat het op straat spiegel glad was...." „Maar je moet toch zuiniger leeren te zyn," begint Ju weêr, hare portemonnaie ter hand nemend. „Ach," zuchtte hij, „ik leg er mij al zoolang op toe het te leeren, maar 't schijnt, dat men die kunst niet machtig kan worden eer men iets heeft, om ze er op toe te passen. Ik heh niets, waarop ik zuinig zou kunnen zijn, hoe wil ik het dan ooit leeren? Wacht maar tot ik rijk ben, dan zul je eens zien!" Ju lacht, schudt het hoofd en wat ze hem in de hand stopt, is zeker wel iets meer dan de fooi voor de meid, die hij vroeg. „Gelukkig, zijn de honderd gulden van tante Betsy nog niet geheel op," zegt ze. „Gelukkig en toch waren die 't begin der nare historié," meent de jonkman. „Dat geld! Men kan er niet buiten en toch brengt het niets dan ellende in de wereld. Wat zou het toch heerlijk zijn, als er geen geld bestond en men alles zóó maar kon gedaan krygen en doen, ja?" „Dan moesten er ook geen andere menschen bestaan, dan zulke jonge loshoofden als myn broertje;" zegt Ju glimlachend. „En zulke goeie zielen als mijn zusje Ju, en als als..." zegt hy peizend. „Als onze Dory!" vult Ju aan. „Aan haitr heb ik niet eens gedacht!" zegt hy tamelijk driftig. „Maar kom, ik zal nu eens naar Charltje gaan kyken. Tot morgen dan!" By de huisdeur blijft hij dralen en, terwijl hij druk bezig is met zijn handschoenen, vraagt hy, als had by 't tot op dit oogen- blik vergeten: „Apropos, Ju, zou ik niet een een visite dienen te brengen, bij die.... die.... menschen, die me geholpen hebben gisteren, om voor de hulp te bedanken?" „Och ik vind het niet hoog noodig. Je hebt hen toch zeker gisteren dadelyk bedankt; heb je niet? En ze hebben jelui niet eens binnen gelaten, maar in de gang een stoel gegeven dat is toch zóó bijzonder veel moeite niet." „Ja, zie je, 't was een bovenhuis, en ik had hèm daar toch de trap niet op kunnen dragenmaar zij heeft ze hebben toch de vigelant gehaald, terwyl ik bij hem bleef, want ik durfde hem niet alleen te laten daar." „O, zoo! Nu, als je denkt, dat het behoorlijk iszijn het fatsoenlijke lui? Wie wat is die man?" iiHeel fatsoenlijk, hoor!" verzekert Frans, en laat de tweede vraag onbeantwoord, ook als Ju die herhaalt. Hij heeft haast om weg te komen. „Bonsoir, Ju, tot morgen!" Wèg is hy. (Wordt vervolgd). Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4