CLARK <S Cos. AKKÏRGARÏN is bekend ais het bestste en sterkste voer de HftiilGlt Het zwarte garen is echt van kleur. SINT-MAARTEN. Levensmiddelen en Brandstoffen. een gezonde goed gevoedde loopmin. T I V O L I. ZQij olie winkeliers verKrUstoaar. Namens den eigenaar zal, op DINSDAG 26 OCTOBER 18SG, voormiddags 10 ure, in de herberg van C. DE VRIES, te Sint-Maarten, in het openbaar worden verkoclil: 1°. Eene nieuwgebouwde HUISMANSWONING met NEVENGEBOUW en ERF, benevens eenige perceelen WEI- en BOUWLAND, op deStroet, onder de gemeente Sint-Maarten, kadaster Sectie B, nummers 398, 429, 430, 431, 432, 434, 438, 439, 440 en 441 en Sectie A, nummer 641, te zamen groot 7.99.90. 2°. Een perceel WEILAND, gelegen als voren, kadaster Sectie A, nummer 633, groot 1.34.03. 3°. Een dubbel WOONHUIS en ERF, gelegen als voren, kadaster Sectie A, nummers 797 en 798, te zamen groot .16.40. Eigendom van den Heer H. BERKHOUWER Cz. Nadere informatiën verstrekken de Notarissen G. VAN OS in de Zijpe en C. BOONACKER te Schagen. Levering van De Garnizoens-Voedingscommissie zal, op Maandag den fsten November ISS6, des middags ten 12 ure, ten bureele van den Garnizoens-Commandant, in het openbaar aanbesteden de levering van: Vleescli en Vet, gerookt Spek en Zout. Brandstoffen, bestaande uitLangeTurf en Cokes, Soep- en Middag-Groenten. Verder kan op ongezegelde biljetten worden ingeschreven voor de levering van: Koffie, Melk, Azijn, Peper, Mostaard, Petroleum en Aardappelmeel. De voorwaarden van aanbesteding en van levering liggen ter lezing ten bureele voornoemd, van af den 23 October tot op het uur der aanbesteding, van des morgens 10 tot des middags ten 2 ure. Helder, den 15 October 1886. De Garnizoens-Voedings-Commissie, De Majoor, Yoorzitter, RÈDEMAGNI. De le Luit.-Kwartierm., Secretaris, J. M. VAN BAAK. Maagdenburger Brandverzekering-Maatschappij. Deze sedert den jare 1844 bestaande Assurantie- Maatschappij, waarvan het Generaal-Agentschap voor Nederland aan de heeren Burlage en Sciiumaciier te Amsterdam is opgedragen, verzekert tegen zeer billijke premiën tegen brandschade, en beveelt zich door hare gunstige bepalingen ten zeerste aan. Agent te Helder: de heer T. 3\/3l007V- EEN LIEF BL0NDINETJE. (Vervolg van pag. 1.) „Als ik een heer was, meen je. Maar hoe is 't verder gegaan Kwam Charles bij en was hij toen niet hoogst verblijd, door zulke lieve handjes geholpen te worden?" „Charles kwam bij, maar hij scheen niets te hooren noch te zien, en toen kwam Jaan terug met een rijtuig, en wij sjouwden Charles er met ons drieën indeze keer hielp Riekje meê; ze droeg zijn hoed en mijn shako dien 'k op de trap gezet en bijna vergeten had, toen wenschte ze ons vriendelijk goeden avond, beterschap, en wél thuis, en toen reden we heenik had veel liever nog wat met haar gepraat, 't Was net alsof ik haar al lang kende." „L'ange de vos rêves," spot Ju; „uw ideaal in vleesch en bloed „Misschien wel; ofschoon ik me een engel nooit zoo heb voorgesteld; ze heeft wel iets van u, Ju; net zoo handig en flink en vriendelijk; en volstrekt geen nufje, anders zou zij een onbe kende als Charles niet zoo behandelen, en dadelijk zoo hulpvaardig zijnwel „O, ik denk wel, dat ik het ook zou doen, als ik wist, dat de patiënt niet dronken was." „Jij, ja, maar Door zou er voor bedanken." „Och kom, dat zou ze nietmaar nu weet ik nog niets meer, dan dat je op 't eerste gezicht verliefde; dat is nog lang geen engagement." „Nu, den volgenden dag ben ik haar gaan bedanken, en toen ontving ze mij in de gang; ik vond dat alles behalve plezierig, en dacht: dat is ééns en voor 't laatst; maar ik hoorde boven de bulderende bromstem, die om „'Riek" riep, en zag hoe verlegen zij was, en toen kon ik 't haar niet meer kwalijk nemen. Haar vader is gepensionneerd kapitein van het Oost-Indische leger, hij lydt veel van oude wonden, vooral in den winter, en dan is hij altijd zoo onaangenaam. Na dien dag heb ik haar nog een paar keeren ontmoet, heel toevallig, als ik van huis kwam, en zij met haar meid, naar huis ging. Natuurlijk praatten we dan een beetje, want ze vroeg iedere keer naar Charles. Maar de laatste keeren hebben we volstrekt niet over Charles gepraat Frans glimlacht als hij 't zegt: „en toen verleden week, kwam ik toevallig te weten dat zij jarig was, en ik had haar zoo gaarne iets gegeven, maar ik bezat niets, en dat heb ik haar gezegd en toen „Toen heb je haar uw hand en uw hart maar aangeboden; de eenige voorwerpen van waarde, waar je over beschikken kon, ja?" „Wat kan een arm onderofficier ook anders geven vraagt hij lachend, maar menige rijke zou hem kunnen benijden om het geluk, dat uit zijn oogen spreekt. „En zij nam het cadeau aanze engageerde zich met een onder officier? Wat een brani; of zou zij... is ze te jong om te weten wat ze doet?" Frans ziet de weinig vleiende beteekenis dezer woorden over 't hoofd en zegt: Wordt ten spoedigste gevraagd: Adres, brieven, motto „Min," aan den Boekhandel van BERKHOUT C0., Helder. Na afloop «Ier ZANG- cn TOONEEL-lilTVOERBNG op DONDERDAG 21 OCTOBER a. BAL. AMSTERDAMSCHE COURANT. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Yoor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Ci'outl," Nes 53. Bron van sterkte. Geene diepe wijsbegeerte is er noodig om te bewijzen, dat gezondheid en kracht afhangen van de zuiverheid van het bloed, en toch hoe weinigen handelen overeenkomstig deze waarheid, in vergelijking met de velen, die zichzelven veronachtzamen en daardoor den grond leggen tot de verschrikkelijkste kwalen, terwijl eenige doses dezer zuiverende Pillen hun dadelijk verlich ting en in de toekomst gezondheid zouden geven. Hollowav's behandeling is geen schijngenezing, maar het doordrin gendste middel tot herstelling van alle wanorde der maag, lever, nieren en door den ganschen bloedsomloop en liet zenuwgestel. Ilollowy's Pillen zijn uitmuntend geschikt als een huismiddel, daar de jeugdigsten, zwaksten en vat baarsten dezelve zonder vrees kunnen innemen, wanneer geweldiger maatregelen hoogst gevaarlijk zouden zijn. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. ARRONDISSEMENTS-RECIITBANK. Correctioneele Terechtzitting van 19 October 1886. B. H., huisvrouw van A. S., te Alkmaar, mishandeling, f 3 boete, subsidiair 3 dagen gevangenisstraf. D. d. J. en H. v. L., beiden te Alkmaar, mishandeling, ieder f 3 boete, subsidiair 2 dagen gevangenisstraf. „Pa is ook onderofficier geweest," zei ze, „ze moeten allen daarmêe beginnen," en haar eenige broer is als sergeant naar Indië gegaan, dus zag zij er niets bijzonders in, mij haar woord te geven. En nu weet ge er alles van, Ju, maar je weet nog niet, wat 'n lief, aardig schepseltje ze is; maar je moet kennis maken met haar, hoor? Beloof me dat." „Ik kan het licht beloven, maar hoe het te doen?" „Wel, je gaat haar maar een visite maken; ze kent jelui toch al bij naam en heeft jelui dikwijls gezien. Zal ik haar zeggen, dat je morgen komt?" „Dus weet de vader het ook en vindt het goed?" „Neen; de oude heer weet er nog niets van. O, Ju, het zal nog lang duren eer we het hem kunnen zoggen: hy is zoo, zoo- Riekje noemt het „ongemaklijk," ik noem het „onuitstaanbaar knorrig, lastig en tiranniek;" „hij doet me altijd denken aan dien ouden Bill Barley," in Dickens' „Groote Verwachtingen;" die oude zeeman, weet je wel, die altijd zoo lag te brullen en met een stok op den vloer te stampen, als Clara, zijne dochter, een oogenblik bij Herbert Pocket zat. Maar hij heeft geen stok, hij heeft een bel, en een stem! Nou, hoor! En als wij in... als wij bij elkaar zijn, en ik hoor die stem en die bel, dan denk ik altijd aan den ouden Barley. Behalve dat hy nogal veel van Rika houdt en op zijne manier goed is voor haar. Maar zij zou het hem voor geen geld ter wereld durven zeggen, zie je; ik zou 't dadelijk willen doen, maar zij is er zéé bang voor; en toch, dat geheim houden is alles behalve mijn stijl. Daarom wou ik, dat jelui kennis maakten, en dat zij nu en dan hier kon komen, en dan konden wij het Ma zeggen en... en... 't zou veel beter zijn, 't zou me zoo geruststellen, want om haar altijd te zien, zooals nu, dat... ach, dat is zoo naar!" Beiden bleven een poos zwijgenJu hervatte werktuigelijk haar kous, en Frans keek peinzend en bekommerd naar de be weging harer vlijtige vingers. „Het kan zoo niet blijven," zei Ju, als sprak zij tot zich zelve, en hij herhaalde die woorden. „En, waar zie je haar dan toch? Ik hoop toch niet alleen maar op straat?" „Neen; ik kom... ze laat mij in de keuken, en Jaan is er altijd bij; dat is een trouwe ziel; ze is al sinds tien jaar bij hen, en beschouwt Rika half als haar kind, half als een hooger wezen, geloof ik. Maar, met dat al, hindert mij die verhouding. Ju, kunt gy u voorstellen, hoe vernederd ik mij voel, als ik haar, mijn lief meisje, nergens anders dan in een keuken en onder de hoede van hare meid kan zien Zeg het, ik bid u, zeg het nooit aan Door; zij zou dadelijk weer spotten: „de meid die haar soldaat stilletjes in de keuken ontvangt, enzoovoort. En ik zou 't niet kunnen verdragen! O, als je haar kendet, mijn Riekje; je zoudt begrijpen, dat ik de keuken, waar zij is, als een paleis beschouw! Ze is door en door eene ladyJu, evengoed als jij; veel meer dan Dorine; zij spot nooit en is niet verwaand en bluft niet op haar schoonheid en veroveringen; en ik verzeker je, dat ze in haar genre ook mooi is." „Daar twijfel ik niet aan," zegt Ju, glimlachend over het vuur A. R., te Alkmaar, mishandeling, 12 dagen gevangenisstraf. T. D., te Helder, bevorderen der onzedelijkheid, 1 jaar gevan genisstraf en f 3 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. C. G. en C. J. S., beiden te Helder, diefstal, de eerste 4 maanden gevangenisstraf, de tweede vrijgesproken. J. O., te Winkel, bedriegelijke bankbreuk, 4 maanden gevan genisstraf. J. d. B., te Hoorn, diefstal, vrijgesproken. Z. J., te Eukhuizen, ontduiking hondenbelasting, vrijgesproken. E. L., te Enkhuizen, ontduiking hondenbelasting, f 5 boete, subsidiair 2 dagen gevangenisstraf. M. W. L., te Enkhuizen, ontduiking hondenbelasting, f 6 boete, subsidiair 2 dagen gevangenisstraf. E. B., te Enkhuizen, feit en straf als boven. E. li., te Enkhuizen, vrijgesproken. Burgermee Stand. Gemeente ZIJPE, van 1 tot 8 October. OndertrouwdGeene. Getrouwd: Arie Borst, jonkman, inlandsch kramer, 24jaren, wonende te Schagen, en Sijtje Weij, jongedochter, 26 jaren, wonende te Zijpe, onlangs te Schagen. GeborenJacob IJls, zoon van Cornelis IJfs en Antje Klomp. Bregje, dochter van Gerrit Kuit en Bregje Ambuul. Overleden: Jacob Rijs, zoon van Hendrik Rijs en Tona Wijngaard, 17 dagen. Pietertje Slikker, weduwe van Pieter Blankraan, 37 jaren. MarKttoerioliten. TEXEL, 19 October. De Veeprijzen, in den Commissiehandel en ter markt besteedt, waren als volgt: vette Koeien f 175 a 210, Melkkoeien f 125, Geldekoeien f 90 a 130, Kalfkoeien f 130 a f 150, Kalivaarzen f 80 a 110, Geldekoeien f 55 a 70, Graskal veren f 35 a 40, Fokschapen f 16 a 19, Weideschapen f 13.50 a f 16.Rammen f 14 a 23, Lammeren f 7.50 a 12.Veulens f 80 a 90, Werkpaarden f 100 a 160, Rypaarden f 200 a 235, oude Paarden f 40 a GO, Biggen f 7 a 9, alles per stuk. Vette Varkens 20 cents per half kilogram. PURMERENDE, 19 October. Aangevoerd 441 stapels Kleine Kaas, f 34 en 4 stapels Middelbare, f 31 per 50 kilogram. 1325 kilogram Boter, f 1.20 a 1.30 per kilogram. Kip-eieren f 4.50 a 5.50 per 100 stuks. Veemarkt: 435 Runderen, lager in prys, handel stug. 21 Paarden. 167 vette Kalveren, 60 a 80 cents per kilogr., handel vlug. 78 nuchtere dito, f 8 a 24, handel vlug. 101 vette Varkens, 38 a 48 cents per kilogram, handel vlug. 70 magere dito, f 12 a f 22 per stuk, handel stug. 453 Biggen, f 4 a 7 per stuk, handel stug. 2990 Schapen en LammerenOverhouders en magere prijshoudend, vette lager in prijs, handel stug. 563 Ganzen, f 2,10 a 2.50 en 4 Zwanen, f 5 a 8 per stuk. 600 hectoliter Appelen, f 3.50 a 5.en 200 hectoliterPeren, f 4 a 7 per hectoliter. AMSTERDAM, 20 October. Op de Veemarkt waren aange voerd: 3 Runderen; 139 vette Kalveren, 1ste kw, 80 en 2de kw. 60 cents per kilogram; 12 Graskalveren, f 18 a 40, 28 nuchtere dito, f7 a 13 per stuk; 9 Schapen; 175 vette Varkens, 37 a 41 cents per kilogram. Prijzen der Aardappelen: Friesche Dokkumer Jammen f 2.35 a f 2.60, dito Franeker f 2.30 a 2.50, dito Engelsche f 1.40 a 1.50, dito Hamburgers f 1.75 a 1.90, Zeeuwsche spuische Jammen f 3.20 a 3.60, dito Flakkeesche f 3.a 3.10, dito Blauwe f 2.40 a f 2.60, Geld. Blauwe f 2.50 a 2.60, Pruisische Hamburgers f 2.50 a 2.70, Duin Zand f 3 a 5, alies per hectoliter. Aangevoerd 12 versche ladingen. AMEIDE, 19 October. Op de Najaars-Beestenmarkt waren circa 100 Runderen aangebracht en was de handel levendig. Do prijzen beliepen voor Guste- en Melkkoeien van f 115 tol f150, Melkvaarzen van f 65 tot f 90, Stieren van f 45 tot f 65, Pink- ossen van f 65 tot f 85 en Kalveren van f 25 tot f 50, alles per stuk. WAGENINGEN, 18 October. Uiterwaardsch Hooi f 22 en Binnenveldsch f 14 per 500 kilogram. KAMPEN, 19 Oct. Hooi: buiten-fl 1.50 a 15 en binnen-f 8.50 a f 13.per 500 kilogram. MAASTRICHT, 20 October. Hooi f 18 a 19 per 500 kilogr. DE WIJK, 18 October. Ter Jaarmarkt, in het naburige Koeknnge, besteedde men, bij tragen handel, voor Koeien f 65 a f 125, Vaarzen en Pinken f 40 a 95 on Stieren en Kalveren f 12 a 27 per stuk. Op hetzelfde oogenblik werden aan hot spoorwegstation te Koekange 32 stuks 1 jarige Paarden verzonden naar de Paardenmarkt te Zuidlaren. waarmeê hij spreekt. „Ik weet, dat mijn broer een goeden smaak heeftik kan me haast voorstellen, hoe zij wezen moet, om hem te bekoren." Zijn bezorgd gezicht verheldert bij die woorden. Nu is hij zeker, dat Ju zijne keus goedkeuren en zijne liefde „met hinder nissen" vriendelijk beschermen zal. Hoe vreemd toch is het, dat zusters zich doorgaans een geheel verkeerde voorstelling maken van 't meisje, dat haar broer zou „bekoren," zooals Ju zegt; hoe vreemd is het, dat broers door gaans verlieven op een meisje dat, volgens 't oordeel van zusters, „in 't geheel geen meisje voor hem is I" En toch gaat het bijna altijd zóó „Heb je geen portret van haar?" vraagt Ju. „Neen; maar ik krijg er een, zoodra ach, Ju, zij is even arm, als wij, en ze moet stuiver voor stuiver sparen om geld bijeen te krijgen voor een half dozijn photographietjes. En ik al had ik de middelen, ze zou 't van mij toch- niet willen aannemen „Dat is goed," meent Ju. „Vertel me nu maar wat van haar, dat zul je wel gaarne doenalle verliefden spreken gaarne over hun „voorwerp," ja? Ze is zeker slank en lang? Ik kan me mijn langen slanken broêr niet voorstellen, dan met een dito, dito meisje aan den arm." „Mis, zus; ze is niet lang, zij is zelfs kleiner dan gy en slank Als slank mager beteekent, dan heb je 't ook mis; zo heeft een lief, gezet, rond figuurtje." „Wel, verder? Blond of bruin haar; blauwe, groene of grijze oogen? Lelieblank, of als „melk en bloed?"" „Lieve hemel, ge schijnt u een soort wassen beeld of pop voor te stellen in den geest van Door!" „Ik dacht niet aan haar; Dory is ontegenzeggelijk en ontwijfel baar, eene schoonheid." „Tant pis; dan is Riek het misschien niet in uw oog. Zij heeft zwart en glanzig haar, oogen als, als... enfin, stel u maar voor, de zwartste, schitterendste oogen, die je ooit zag in Indië. En zij is ook niet „lelieblank," noch „als melk en bloed;" ik zou eerder zeggen... ik zou denken dat ze een beetje bruin is; ja, bruin als eene Indische, met een frisschen blos, en een klein, lief wipneusje en een stel tanden als wit porselein, en een stem als een krekeltje, zoo vroolijk en helder." „Zwart haar en oogen, bruine ttnt.. een stem als een krekel Zeg, Frans, is ze een IndischeIk bedoel een, je weet wel, een... nonna?" „Nonna, liplap, Indische, Javaan zelfs, als je wilt," roept hij, opspringende, „maar het liefste, goedhartigste, beste meisje ter werelden... ze heeft iels vau Juja, al was haar moeder eene Javaansche, en al was zij nog veel donkerder van tint, ik heb haar lief, en zij wordt mijne vrouw, al waart gij en deheele wereld er tegen! Daar, nu weet ge 't!" (Wordt vervolgd). Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4