CLARK Cos. ANKERGAREN is bekend als bet bestste en sterkste voor de Het zwarte garen is echt van kleur. Kerstboom - Westerkerk. J. J. KUIJPER, Parkstraat, Burg op Texel. De Kleine Courant van Rotterdam WIJNHANDEL Keizerstraat nabij het Heldersche Kanaal. Uitgaven van Joh. G. Stemler Cz.. Amsterdam. Mayne Reid. De Veeboers in de Transvaal, „WILHELMI NA-PEN." WERNER-SERIE. BI] «11© Winliellors verlsrljgbaar. GENEZI3WG DER. DOOFHEID De ospatïkimbde xciTSTTHOMMEiVLiEZE» van VICHOLSOS genezen of verlichten de doomeld, waardoor zij ook ontstaan mocht zijn. De opmerkenswaar digste genezingen hebben plaats gehad. Men zende 12 cents om franco een geïllustreerd werk van 80 bladz. in de hollandsche, fransche of duitsche taal te ontvan gen; dat werk bevat belangrijke beschrijvingen der proeven die ondernomen zijn geworden om de doofheid te genezen. Het bevat tevens aanbevelingsbrieven van Doctors, Advo- katen, Boekuitgevers en andere aanzienlijke personen, die door deze Trommelvliezen zijn genezen geworden en ze zeer aanbevelen. les ichrijve cider opgave tm due cooriat uq J.-H. NICHOLSON, 4, rue Drouot, te PARIJS De Commissie voor het Godsd. Onderwijs bij de Herv. Gemeente te Helder, bericht bij deze: 1°. dat op a. b. ZATERDAG (ls,en Kerstdag) de geheel gereed gemaakte en verlichte Kerstboom ter bezichtiging zal zijn des avonds van 69 uur, tegen betaling van 10 cents per persoon, terwijl de jongere leerlingen harer Zondagscholen eenige liederen ten gehoore brengen en het hun toegedachte ontvangen. (Vrije toegang wordt dan slechts verleend aan één der Ouders, welke de bedoelde leerlingen vergezelt); 2°. dat op a. s. ZONDAG (2den Kerstdag) de feestviering met de oudere leerlingen een aanvang zal nemen des avonds ten 6 ure, en plaats zal hebben volgens het programma, dat als bewijs van toegang wordt gezonden aan de ouders dier leerlingen, en aan allen, die de feestviering op eenigerlei wijze hebben ondersteund, en dat, zoo het niet mocht worden ontvangen, door dezen kan worden afgehaald bij Ds. G. E. BRON. Namens de Commissie voornoemd, L. VAN T SANT. Gewone en mahoniehouten Damborden met dam- en schaakspel en met molen en damspel, van f 1.30 tot f3.50; Damschijven per stel 50 en 75 cent; Schaak spellen; Dominospellen van 35, 50, 75, 100 en 125 cent, Kindergezelschapsspellen van af 25 cent, enz.; bij heeft, na het „Nieuws van den Dag", de grootste oplaag van de Couranten in Nederland en is dus het meest aan te hevelen voor Advertentiën. Advertentieprijs 10 Cent per regel. Aan vragen om Werklieden en Dienstboden, gratis. Bureau: Schiedamsche Singel 66. HEKRIET. De Vereeniging „De Streek," te Boven- carspel, vraagt prijsopgave van HEK RIET. Alleen dat riet komt in aanmerking, wat stevig, niet geknakt, en van behoorlijke en gelijke lengte is. Franco brieven aan D. S MIT, te Bovencarspel. Maagdenburger Brandverzekering-Maatschappij. Deze sedert den jare 1844 bestaande Assurantie- Maatschappij, waarvan het Generaal-Agentschap voor Nederland aan de heeren Burlage en Schümacher te Arasterdam is opgedragen, verzekert tegen zeer billijke premiën tegen brandschade, en beveelt zich door hare gunstige bepalingen ten zeerste aan. Agent te Helder: de heer T. MOOy. van W. Tager Gorllngs, firma J. H. ENSCHEDÉ, te minLEM. Depót te Helder: J. E. DE JONGH, Agent. Onfeilbare nauwkeurigheid. Wanneer de gezondheid vermindert door de voortduring eener verzwakkende ont lasting, als zweren niet willen genezen en derzelver kwaad dreigt uit te breiden, dan is het de tijd om Hollaway's heelende Zalf en zuiverende Pillen te beproeven. Geene behandeling om verlichting te geven en tot eene volkomene genezing te leiden, kan met deze vergeleken worden. De Zalf reinigt en verkoelt de vuilste en kwaadaardigste zweren, vermindert de ontsteking en de zwelling, voorkomt het aangroeien van wild vleesch en bespaart pijn en gevaar beiden. Duizenden getuigen door hunne eigene persoonlijke ondervinding de onveranderlijke gunstige uitkomst, die door het gebruik van Holloway's medicijnen verkregen wordt in gevallen van zwerende beenen, opzwellende aderen, huiduitslag en gezwollen enkels. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF: f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Iets nieuws voor geheel Nederland: nANDTEEKENING-ALBUIII, geïllustreerd met 16 fijne Gravures, waarop gelegenheid tot handteekening. Bovendien een inleiding in poëzie van Ds. J. J. L. TEN KATE. Een zeer intiem boekje, in handig formaat. Prijs geb. in linnen Stempelbandf 1.95. *u*r i in étui 2.25. u ff ff leder met geschilderd bloemstuk op het plat, in étui.4.75. Meer dan 200 Dames mochten hieraan hare bijzondere goedkeuring schenken. met 4 gekl. platen. Boeiend geschreven, met avonturen, zal het bij vele Hollandsche jongens de Winteravonden verkorten. Prijs gebonden f 1.60; ingenaaid f 1.30. H. K. H. Kroonprinses der Nederlanden Per Gros in keurig Doosjef 1.35. Kaart met 12 Pennen (gesorteerd). f 0.15. J. W. VISSER. Handleiding in dc Stoomwerk tuigkunde. Een deel tekst met Atlas van 15 Platen f 7.50. Idem Idem. Een deel tekst met Atlas. Ieder afzonderlijk gebonden in fraaien Stempelband 10.—. Vertaling van IIERftlllVA. 8 Deelen. Prijs f 12.50. Gebonden f 17.30. Bevattende: Een held van de pen. Derde druk f 1.90. Glück Auf! Vijfde druk f 2.25. Eene onuitwischbare herinnering. Met nieuw portret en levensbericht der Schrijfster. Derde druk f 1.90. Tot hoogen prijs. Derde druk f 2.40. Vineta. Vierde druk f 2.40. Aan het Altaar. Vijfde druk f 1.90. Verbroken boeien. Vierde druk f 1 90. Overwonnen. Tweede druk f 1. Alle deelen zijn ook afzonderlijk tegen den bijgevoegden prijs verkrijgbaar. Gebonden deelen 60 ets. en hooger. Sedert verschenen van dezelfde Schrijfster en Vertaalster: Ingen. Geb. LENTEBODEN. Tweede drukf 1.90 f 2.50 DE EGOÏST1.65 2.25 BIJGELOOF. Blijspel1.30 1.90 ARENDSVLUCHT1.30 1.90 ONDER BETOOVERING. Tweede druk. 2.40 3.— VADERLAND. Tooneelspel1.30 1.90 EEN GODSOORDEEL. Tweede druk 1.65 2.25 DE GELUKSBLOEM. In groot 8 vo formaat 2.75 3.50 VIJF NOVELLEN. (Verdacht. Zijn woord van eer. Bevrijd. De wild dief. Kies!) In groot 8vo formaat 2.50 3.25 Romans van W. HEIMBURG. Vertaling van HEBMINA. OM HAAR GELD (Trudchens Heirath.) f 2.50 DE ANDERE2.75 Uitgaven van P. GOUDA QUINT, te Arnhem. Verslag van de Commissie tot voorbereiding voor de oprichting van het Nederlandsch Paardenstamboek, aan de vergadering van de „Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier," op 10 November 1886. „Mijne Heeren Toen ik in de Maart-vergadering van dit jaar, namens uwe Commissie, verslag uitbracht over hetgeen voor de oprichting van een Nederlandsch Paarden-Stamboek was verricht, uitte ik daarbij den wensch, dat wij het genoegen mochten hebben, de oprichting daarvan in deze vergadering een feit te kunnen noemen. Er scheen aanvankelijk eenige vrees te bestaan, of wel de provinciën Gelderland en Overijsel er aan zouden kun nen deelnemen, aangezien door de heeren afgevaardigden uit die provinciën de volgende bezwaren werden geopperd Door het Hoofdbestuur dér Gelderscbe en Overijselsche Maatschappij van Landbouw was eene Commissie benoemd, belast om de middelen op te sporen, waardoor het paarden ras aldaar kon worden verbeterd en een Stamboek daarvoor aan te leggen, waaraan door de Staten eene subsidie van f 2000 gedurende eenige jaren was verleend. De leden dier Commissie, op onze vergadering tegen woordig, waren van oordeel, wijl zij onder goedkeuring van het Hoofdbestuur der Geldersche en Overijselsche Maatschappij van Landbouw deze zaak moesten regelen, dat zij zich niet konden verbinden, de voorwaarden, door het Nederlandsch Paarden-Stamboek gesteld, na te komen. Het is ons echter gelukt, met medewerking van eenige invloedrijke personen uit de provinciën Drente, Noord brabant, Limburg, Zeeland en Zuidholland, op wier mede werking wij kunnen rekenen, de statuten en bepalingen zoodanig in te richten, dat al deze bezwaren zijn vervallen en daardoor de vrees van niet-medewerking der provinciën Gelderland en Overijsel is uit den weg geruimd. Tot onzen spijt hebben wij geen krachtige medewerking te wachten uit de provinciën Friesland en Groningen, omdat het aldaar bestaande Paarden-Stamboek zelfstandig wil blijven werken en zich daarom niet bij ons wil aansluiten. Wij verwachten evenwel toch eenige medewerking uit de pro vincie Groningen, en wel van een in de gemeente Baflo bestaand Paarden-Stamboek, wier Voorzitter ons destijds te kennen gaf, dat, zoodra een Nederlandsch Paarden-Stamboek zou zijn opgericht, men bereid was aan te sluiten. Uit liet medegedeelde zult gij reeds kunnen vermoeden, dat de grondslagen voor het Nederlandsch Paarden-Stam boek zijn gelegd en, zoodra de Koninklijke goedkeuring op de statuten is verkregen, welke bereids wordt aangevraagd door de heeren, die tot het vaststellen daarvan hebben medegewerkt, de oprichting daarvan is verzekerd. Hoedanig dit Stamboek zal werken, zal ik u, door de voornaamste artikelen der statuten en bepalingen voor te lezen, mededeelen (zie art. 4, 6, 17, 18, 19, 25 en 27 der statuten en art. 9 van de bepalingen). Alsnu zijn wij nog verplicht, de zaak tot uitvoering te brengendaarvoor hebben wij de medewerking noodig van u en van velen, hier niet tegenwoordig. Zooals uit de statuten blijkt, moeten er provinciale afdeelingen worden opgericht, waarvoor minstens 10 leden noodig zijn. Voor de provincie Noordholland zijn de 4 leden uwer Commissie, de heeren: II. F. Bultman, te Haarlemmermeer, Jhr. mr. P. Van Foreest, te Heiloo, Jb. Zijp Hz., te Wieringer- waard en J. Breebaart Kz., te Winkel, bereid, daarvoor het initiatief te nemen en hebben zij, die genegen zijn lid te worden, zich slechts bij een dier heeren aan te melden. De Commissie van oprichting stelt zich verder voor, aldus te handelen, zoodra de statuten door Z. M. zijn goedgekeurd. Zij roept alsdan de zich reeds aangemelde leden in elke provincie bijeen tot het houden eener ver gadering, waarin behandeld zal worden: 1°. Het vaststellen van een huishoudelijk reglement, waarvan een concept zal worden ontworpen; 2°. Het verkiezen van een bestuur voor de afdeeling, welk bestuur alsdan de verdere regeling op zich kan nemen, en 3°. Hetgeen verder voor de uitvoering der statuten en bepalingen noodig is. Voordat echter die vergaderingen gehouden worden, zal de Commissie de medewerking van alle Landbouw-Maat- schappijen, hare afdeelingen en andere Vereenigingen van Landbouw inroepen. Zijn de afdeelingen samengesteld en de leden van het Hoofdbestuur benoemd, dan heeft uwe Commissie de haar opgedragen taak volbracht; zij zal dan haar mandaat neder- 1 eggen en de verdere uitvoering aan de verschillende Besturen overlaten. Ten slotte wenschen wij nog met een enkel woord het nut van de oprichting van het Nederlandsch Paarden- Stamboek uiteen te zetten en uwe medewerking in te roepen. Het doel, in art. 1 der statuten omschreven, is om stamregisters aan te leggen en de verbetering van het paardenras te bevorderen. Wie uwer zal ontkennen, dat dit geen gewenschte zaak is, indien er voor gezorgd wordt, de verbetering van het ras op den voorgrond te stellen, en niet anders dan uitstekende hengsten en merriën van de in ons land bestaande en van vreemde rassen daarin op te nemen. Vooral moet er op worden gelet, dat alléén die heng sten worden opgenomen, waarvan verbetering van het ras verwacht kan worden. Hoe is het thans in verschillende streken, waar paarden worden gefokt, daarmede gesteld? Men gaat naar eigen inzicht te werk en er bestaat volstrekt geen richting, die men te volgen heeft. Wel is men het op de meeste plaatsen eens, dat het fokken van luxe-paarden het voordeeligst is, doch, aangezien daarvoor niet overal geschikte hengsten zijn gestationeerd, moet men zich dikwijls tevreden stellen, zijn paarden te laten dekken door zeer ongeschikte hengsten. Worden nu zoo hier als elders gestationeerde hengsten niet waardig gekeurd om in het Stamboek te worden op genomen, zeer vele hengsthouders zullen daardoor genood zaakt worden ze van de hand te doen en door anderen van beter soort te doen vervangen. Hoe nuttig en noodig het daarom is, dat het Stamboek over geheel Nederland werkt, kan ieder, die daarover eenigszins nadenkt, begrijpen; daardoor toch komt men op de hoogte van alle richtingen, die bij de fokkerij in Neder land worden gevolgd, en wordt het goede, wat men in sommige streken bij de fokkerij reeds in acht heeft genomen, gemakkelijker naar andere streken overgebracht. Verder kan men verzekerd zijn, dat door den naijver, die men zal opwekken, en door de samenwerking van al de provinciën, de verbetering van het paardenras meer algemeen op den voorgrond zal treden. Leden van de //Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier!" gij zijt in de eerste plaats de mannen, op wier medewerking wij rekenen. Geeft gij het voorbeeld en toont, dat het u ernst was, toen gij in de vergadering van November des vorigen jaars het voorstel van het bestuur bij acclamatie aannam, om de oprichting van een Nederlandsch Paarden-Stamboek voor te bereiden. Nu uwe Commissie zoo gelukkig is geweest, de medewerking te verkrijgen van vele invloed rijke personen op landbouwgebied in de verschillende pro vinciën van Nederland, is het gewenscht, dat gij u in grooten getale bij een der bovengenoemde heeren aanmeldt, om lid der nieuwe Vereeniging „Het Nederlandsch Paarden- Stamboek" te worden, dan voorzeker zal dat voorbeeld door velen in den lande worden gevolgd, want, Mijne Heeren! wil men slagen met eene zaak, waarvan men het initiatief neemt, dan moet men zelf vóór gaan, daaraan deel te nemen. Daarop vertrouwende, spreek ik den wensch uit, dat, door algemeene samenwerking, de nieuwe Vereeniging iets moge bijdragen tot verbetering van den toestand van den landbouw en eenmaal een parel mag worden aan de kroon van de „Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier!" Snelperidruk van A. A. Bakker Ca., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4