Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIEN. De leer ei Mevrouw HAMOS—DE JOMEERE OUDEJAARSAVOND. IEPENBQOMEN. vier honderd duizend man, zou kunnen mobiliseeren? Is het waar, dat de heer De Freycinet als Minister is heen gegaan omdat hij tegen zijne verwachting in Duitschlands vijandige gezindheid constateerde, en hebben drie van Frankrijks gezanten de ministeriëele portefeuille van Buiten- landsche Zaken geweigerd, omdat zij in de naaste toekomst hoogst ernstige gebeurtenissen voorzagen Is het waar, dat Frankrijk niet te rekenen heeft op Rusland, hetwelk trou wens, volgens het zeggen der Duitschers, zes weken nóodig zou hebben om zijn leger te mobiliseeren en in Polen en in de Baltische provinciën te concentreeren Is het ten slotte waar, dat Duitschland, zeker van een verbond met Italië, van Engelands sympathie en van de kleinmoedige of zelfzuchtige onzijdigheid van het overige Europa, op het punt staat van Frankrijk te stellen voor dit alternatief ontwapening of oorlog? Dit alles vraagt men zich af; men overdenkt het, men spreekt en schrijft er over; reizigers, die van handelsreizen of andere tochten uit Duitschland terugkeeren, brengen zoodanige berichten mede. Deze bedenkelijke tijdingen bederven de vreugde der Kerst- en Nieuwjaarsdagen wel een weinig, maar zij hebben hare goede zijde. Men moge haar als zeer overdreven beschouwen zij zijn te algemeen en te nauwkeurig om niets waars te hebben. Het is te hopen, dat de Fransche Regeering er haar voordeel meê zal weten te doen, om niet verrast te worden, als in 1870. De Fransche correspondent van het Vadeidand sluit zijn jongste schrijven aan dat blad met de volgende woorden: „Maar om tot mijn uitgangspunt terug te keeren en te besluiten: wanneer ik lees hoe zelfs jl. Zondag in den geduchten sneeuwstorm het Straatsburger garnizoen is uit gerukt, om vooral geen oogenblik van oefening te verliezen (iets anders dan de schutterij mijner geboortestad, die alleen des zomers om de veertien dagen naar buiten wilde en dan nog onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat het mooi weer zou zijnwanneer we zien hoe de eene natie zich rept en roert om de ander voor te zijn met een nieuw moordwerktuig; wanneer van alle zijden dagelijks meer rekruten worden opgeroepen; wanneer alle kunstmiddelen der chemie worden aangewend, om de forten bij dozijnen en de menschen bij duizenden tegelijk in de lucht te doen springen; wanneer de aardbol vanwege de millioenen bajo netten meer en meer op een toornig stekelvarken begint te gelijken; wanneer zelfs honden, duiven en valken worden te hulp geroepen om de menschheid te verdelgen; wanneer het slechts een quaestie van een paar jaren, misschien van een paar maanden is, dat de aarde opnieuw met stroomen bloeds zal worden gedrenkt.... Och, heeren predikers en geachte toehoorders, duidt het me dan niet euvel, dat ik al uw uitweidingen over Vrede op aarde" niets dan gebabbel vind." De Pall Mali Gazette neemt uit den sneeuwstorm, die Zondag en Maandag in Engeland gewoed heeft, aan leiding om de opmerking te maken, dat Engeland in geval van een oorlog even machteloos en reddeloos tegenover den vijand staan zou als het eiken winter tegenover de sneeuw is. Sedert den tijd van Napoleon I heeft Enge land geen wezenlijken oorlog de Krimoorlog bleef alleen tot de Russische kust beperkt gevoerd. Het is thans niet op oorlog voorbereid en gewapend en zou, meent het blad, zelfs de onontbeerlijkste punten in zijn stelsel van verkeer en gemeenschap niet kunnen verdedigen. Zijne groote stapelplaatsen van goederen en steenkolen zouden nagenoeg" weerloos zijn. Gelijk Engelangd zich schijnt ingericht te hebben op de onderstelling, dat er geene sneeuwstormen komen, evenzoo, zegt de Pall Mali Gazette, schijnt men bij het zorgen voor de weerbaarheid uitgegaan te zijn van het denkbeeld, dat Engeland nooit in een zwaren oorlog kan gewiküeld worden. Sedert maanden wordt er gezocht naar een Yorst voor een vacanten Troon. Er heeft wel is waar geen advertentie in de bladen gestaan: „Een Vorst gevraagd voor Bulgarije. Hij zal zich vooraf moeten verzekeren van de toestemming van de Europeesche mogendheden en vooral van Rusland," doch men verbeeldt zich toch, dat er al haast aangeklopt is bij iedereen, die in aanmerking zou kunnen komen. Men vergist zich, zegt de Neue freie Presse, want vol gens de zoo juist verschenen statistiek, zien wij dat er 408 Prinsen van den bloede zijn, bevoegd tot regeeren doch zonder Troon. Het bloeiendste Vorstenhuis is wel dat van Holstein, waartoe de dynastiën van Rusland, Dene marken, Griekenland en Oldenburg behooren. Rusland telt 25 Prinsen, Denemarken 13, Griekenland 4. Daarop volgt het Wettinsche huis, waartoe behooren het koninkrijk Saksen met 6, Weimar met 11, Coburg met 9, Engeland met 8, België en Portugal elk met 4 Prinsen. Overvloed van dergelijke titularissen heeft vooral het niet-regeerende huis Bourbon, name"' 47; 18 daarvan behooren tot de Fransche linie, 11 to' de Siciliaansche, 5 tot de Parme- zaansche, 13 tot de Spaansehe linie. Wie wist dat er 35 Vorsten en Graven van Lippe zijn? Het huis Habsburg- Lotharingen telt 33 Aartshertogen en het Beiersche huis Wittelsbach 23 Prinsen. De huizen Hohenzollern, Reuss en Lichtenstein tellen elk 20 Prinsen, Hessen en Waldeck elk een dozijn en Schaumburg 10. Daarentegen hebben de vorstenhuizen van Italië en van Wurtemberg elk slechts 9 mannelijke leden; Baden slechts 6; Montenegro 3 ei Servië slechts 2. Aan vorstenhuizen verwante en daarmede „ebenbürtige" families hebben daarenboven nog een reserve van 724 mannelijke leden, die zeer goed voor den Troon van Bul- gai'ije in aanmerking zouden kunnen komen. Toch moesten de Bulgaren Kerstfeest vieren zonder Vorst. Laat ons hopen, zegt de Presse, dat het Grieksche Kerstfeest (dat op Driekoningen valt) den Bulgaren een Vorst en ons misschien rust brengt. De Bulgaarsche deputatie had gisterennamiddag te Londen eene bijeenkomst met lord Iddesleigh, die haar Allerhartelijkst ontving, haar de verzekering gaf van En gelands sympathie en haar uitnoodigde hem op zijn kasteel bij Exeter te komen bezoeken. De deputatie heeft de uit- noodiging aangenomen. De deputatie zal, als zij hare zending volbracht heeft, naar Parijs vertrekken. Het bericht dat zij aldaar reeds is geweest, is onjuist. De slachtoffers van de botsing tusschen de „Sultan" en de „Ville de Victoria" werden jl. Zondag te Lissabon begraven. Het grootste gedeelte der 37 slachtoffers be hoorde te Havre tehuis. Toen de moeder van een der schipbreukelingen diens treurig lot vernam, stortte zij zelf ontzield ter aarde. Er is een enquête naar de oorzaak van liet ongeval ingesteld. Men koestert slechts weinig hoop om de „Ville de Victoria" nog te lichten, daar de bodem van den Taag aan zijn monding bijna geheel uit drijfzand bestaat. Prins Wilhelm van Pruisen, de oudste zoon van den Kroonprins, zal dezen winter werkzaam zijn in de belang rijkste ministerieële departementen, ten einde het raderwerk van het staatsbestuur van nabij te leeren kennen. De Prins heeft met het departement van Buitenlandsche Zaken reeds een aanvang gemaakt. Een hevige sneeuwstorm, die zich over bijna geheel Engeland heeft uitgestrekt, heeft jl. Maandagavond te Londen veel schade aangericht. De telegrafische gemeenschap was bijna geheel afgebroken. In den nacht van jl. Zondag op Maandag is Parijs en zijn de westelijke deelen van Frankrijk door een zwaren storm geteisterd. Bij Cherbourg werden zes visscherspinken op het strand geworpen. In Parijs zelf waren het vooral de Nieuwjaarskramen op de boulevards, die omverwoeien en groote schade leden, zonder dat daar echter menschen- levens bij te betreuren vielen. Nu eerst blijkt, dat de sneeuwstorm in!Duitschland niet alleen groote belemmering in het verkeer heeft ver oorzaakt, maar ook vele slachtoffers eischte. Het zijn meest werklieden, die op het veld werkten en door den sneeuwstorm verdwaald raakten en zoo den dood vonden. Volgens het Dresdner Journal worden alleen in het koninkrijk Saksen 22 personen vermist, terwijl te Thuringen een evengroot aantal als vermist is opgegeven. In het Thuringer Woud is zooveel sneeuw gevallen, dat deze op sommige plaatsen zeven meters hoog ligt. Een ingezetene uit Jena had 26 uren noodig om van Jena naar Leipzig te komen en moest daarbij tweè nachten doorbrengen in de coupé. De baanwachters, die naar Hirsch- berg trokken om de ingesneeuwde reizigers van levens middelen te voorzien, vertelden dat zij dikwijls tot den hals wegzonken en niet dan met levensgevaar den trein konden bereiken. Jl. Vrijdag is onder een wijwaterbak van de St. Nizier- kerk te Lyon, welke vol menschen was, die de midder- nachts-mis kwamen bijwonen, eene bom met twee brandende lonten gevonden. Een der dienstdoende politie-agenten nam haar in alle haast op en dompelde haar in eene goot. Bij onderzoek bleek, dat zij gevuld was met spijkers, stukken ijzer en lf >d en de grootste onheilen er door hadden kunnen worden aangericht. Men meent den persoon, die haar in de kerk nederlegde, op het spoor te zijn. De twee Duitschers, Reynaert en Ditmar, die onlangs in de Brusselsche voorstad St.-Josse ten Noode gevat werden, en die men eerst hield voor medeplichtigen aan den grooten Belgischen postdiefstal, zijn, volgens de BeL gische bladen, niet bij dien diefstal betrokken, maar de daders van een belangrijken diefstal van diamanten, welke voor eenigen tijd in Nederland werd gepleegd. De echtelingen L. te Libremont (Belgisch-Luxemburg) geraakten bij het verlaten van eene herberg in twist. De vrouw, in woede ontstoken, liep met haar dochtertje van drie jaar, dat ze bij zich had, weg. De man keerde naar de herberg terug. Toen zijne vrouw den volgenden dag nog niet was teruggekomen, ging hij, door eenige buren bijgestaan, haar zoeken. Dicht bij het dorp vond men moeder en kind dood in de sneeuw liggen, geheel bevroren. Het kind was onder de rokken der moeder voor de koude gaan schuilen. Vrouw L. was 26 jaar oud en had drie kinderen. Gladstone vierde gisteren zijn 77sten verjaardag. Als een bewijs, dat hij nog werkzaam is, kan dienen, dat hij voor het Januari-nummer van de „Nineteenth Century" een critiek heeft geschreven over Tennysons laatste werk. Volgens bericht uit Noorwegen, heeft er jl. Maandag nabij Christiania een schaatsenrijders-wedstrijd plaats gehad tusschen Axel Paulsen en Hagen, waarbij PaulSen telken male overwinnaar is gebleven. Dezer dagen kwam eene mevrouw H. te Parijs onder de porte-cochère van haar huis een blinden bedelaar tegen, die sedert eenigen tijd gewoon was elke week ten harent eene kleinigheid te komen ontvangen. Zij haalde werk tuigelijk hare portemonnaie uit, toen de man zich plotseling op haar wierp, haar de portemonnaie ontrukte en zich uit de voeteu maakte. Jl. Zondag nu merkte zij den gewaanden blinde in een ander deel der stad op en deed hem in hechtenis nemen. Plet bleek, dat hij Louis Y. heette, vroeger het bedrijf van juwelier had uitgeoefend en een aardig vermogen bezat. Hij bewoont fraaie apartementen en heeft twee gehuwde zoons, die eervolle betrekkingen bekleeden. Lichtend vleesch. Een merkwaardig geval daarvan is onlangs, volgens het Bot. Centralblatt, te Bazel voorgekomen in een slachterswinkel. Alle vleesch in dien winkel werd met bacteriën bezet, die een groenachtig, vrij sterk licht afgaven, waarheen het vleesch ook gebracht werd. Het vleesch zelf bleef een frisch en gezond voor komen behouden, ook goeden reuk; het lichten hield op zoodra na zes of zeven dagen eenig bederf aan het vleesch zich ging vertoonen. De winkel liet aan reinheid niets te wenschen over; toch ging men tot eene nauwgezette desin fectie van het lokaal over, maar niets baattealle vleesch in den winkel werd „lichtend," en ook voor sterken tocht wilde het verschijnsel niet wijken. Eindelijk viel de aan dacht op een half verganen balk aan de zoldering; toen deze verwijderd, door een anderen vervangen en die plaats van de zoldering ten overvloede met eene gipsplaag bedekt was, werd de slachter van deze plaag bevrijd, die 40 dagen geduurd had, bij eene temperatuur, die nooit hooger dan 54° Fahr. was. Van Diggelen, uit Oost-lndië teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. Aan den machinist 1ste klasse v. c. W. J. Vermeer, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, is uitgereikt de zilveren medaille voor 24 jarigen eerlyken en trouwen dienst. Vischbe richten. Jl. Dinsdag kwamen binnen de sloepen Onbestendigheid, schipper Van Eek, Ulbo, schipper Jongejan, Op hoop van Zegen, schipper v. d. Hoek, en Jan Hofland, schipper v. d. Hoeven, respectievelijk met 2000, 2500, 2100 en 2000 schelvisschen, die ter afslag f21 a f 24 het honderd opbrachten. Gisteren kwamen binnen de sloepen Hendrika Adriana, schipper Koster met 2800 schelvisschen, waarvan 700 levende, en Noordover, schipper Taal, met 2400 schevisschen, waarvan 100 levende; de eerste besomde f 21.de laatste f 21.50 voor het honderd. Burger] ij ke Stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. OndertrouwdGeene. Gehuwd: P. J. Vollegraaf en G. Nierkes. Bevallen: T. Minneboo, geb. Leijen, Z. A. Klaver, geb. Kraakman, D. F. Fuldner, geb. Leen, D. N. De Waardt, geb. Paret, Z. M. Van Pelt, geb. Paarlberg, Z. Overleden: P. Fontijn, 2 weken. WStolk, 1 dag. Leven loos aangegeven 1. Gemeente TEXEL, ran 23 tot 29 December. OndertrouwdGeene. Gehuwd: Frederik Wessel en Adriaantje Schagen. Geboren: Cornelis, zoon van Gerrit Bakker en Jetske Alder- liefste. Pieter, zoon van Gerrit Plaatsman Pz. en Cornelisje Daalder. Grietje, dochter van Nanning Bremer Pz. en Geertje Brouwer. Overleden: Geertruida Bakker, dochter van "Willem Bakker Dz. en Cornelia Gaas, 3 maanden. Hendrika Smit, dochter van Simon Smit Cz. en Immetje Boersen, 23 jaren. Ambtshalve ingeschreven 1 Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrichting en kracht. Barometer mM. Stand. Afw. 2 k. 13 6 755.51 765.08 767.20 -4.i t 4.' t 7.00 Thermometer C. Stand. Afw. 4.2 2.4 3.3 SS t 0.9 f 0.2 0.0 Toe stand van de Slechtw. Golvend Weêrsgesteldheid; 29 Dec. 12 u. Helder, bewolkt, hagelbuien, mooiweer. 30 Dec. 8 u. Bewolkt, hagelbuien, helder, mooiweer. 30 Dec. 12 u. Helder, bewolkt, mooiweer. Van 29 op 30 dezer gevroren 5 millimeter ijs. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. OF BEIS VA.N BATAVIA NAAR AMSTERDAM Prins Hendrik... Te Aden binnen. Pra.Wilhelmina. 28 December van Marseille vertrokken. Prins v. Oranje.. 28 December van Port-Saïd vertrokken. Madura15 December van Batavia vertrokken. Prins Alexander. 28 December van Padang vertrokken. OP BEI8 VAN AMSTERDAM NAAR BATAVIA: Conrad19 December Perim gepasseerd. Prinses Marie.... 26 December van Suez vertrokken. Sumatra26 December te Marseille aangekomen. Voorwaarts27 December te Southampton aangekomen. IN LADING NAAR NEDERLAND: Prinses Amalia.. 6 December te Batavia aangekomen. Soenda16 December te Batavia aangekomen. Burgem. denTex. 24 December te Batavia aangekomen. IN LADING NAAR OOST-INDIË: Prins Frederik.. Vertrekt 5 Januari van Amsterdam. Koningin Emma.. Vertrekt 15 Januari van Amsterdam. Schager markt van heden (per telegraaf). 8 Paarden -205 a -180 a 200 Benoemingen, enz. Benoemd zijn: tot hoogheemraad van den Hondsbossche en duinen tot Petten, vanwege den Kavel Waterland, jhr. mr. D. Van Akerlaken; tot hoogheemraad van den Hondsbossche en duinen tot Petten, vanwege den Kavel Duinkavel, J. C. Enschedé; tot hoofdingeland van Westfriesland, vanwege het ambacht de Vier Noorder Koggen, C. Zyp Kz.tot hoofdingeland-plaatsver vanger van Westfriesland, vanwege het ambacht de Vier Noorder Koggen, C. Pijper; tot heemraad van het ambacht Westfriesland, genaamd de Vier Noorder Koggon, vanwege de Wognummer- kogge, K. Commandeur Az.tot heemraad van het ambacht van Westfriesland, genaamd de Vier Noorder Koggen, vanwege de Middelkogge, K. Winkel Kz.tot hoofdingeland-plaatsvervanger van Westfriesland, van v ambacht de Vier Noorder Koggen. H. J. K. Van dor Stee 1 Stieren 2 Geldekoeien Kalf koeien - a Vaarzen - a Hokkelingen - a 14 nucht. Kalveren - 6 a Rammen - a 610 Schapen - 12 a 32 Lammeren f Bokken&Geiten- a 25 magere Varkens f 7 a 10 20 Biggen - 5 a 6 10 Kippen c. 50 a 60 100 Eenden - 70 a 90 Boter per kop - 65 a 70 Kaas per kilogram - 25 a 35 Kip-Eijeren per 100 -550 a600 Eend-Eijeren - a KAMPEN, 28 Dec. Hooi: buiten- f 12.a 14 en binnen- f 9.50 a f 11.75 per 500 kilogram. MAASTRICHT, 29 December. Hooi f 16 a 17 per 500 kilogr. LANGSTRAAT, 27 December. De handel in Leverantie- Hooi was gedurende de laatste maanden weinig geanimeerd, zonder dat er noemenswaardige prijsverandering plaats had. De aflevering ging wegens de gladheid der wegen ook moeielijk, doordat niet veel boeren er toe overgaan hunne paarden scherp te laten zetten. Voor de beste kwaliteit wordt echter nog i 14 per 500 kilogram besteedt. ASSEN, 29 December. Wol 65 a 80 cents per kilogram. De luitenants ter Reinders en W. A. Marktberichten. TEXEL, 28 December. Werkpaarden f 100, oude f 40, Rij paarden f 200 a 2.60, vette Koeien f 175 a 230, Kalfkoeien f 130, Melkkoeien f 125, Kalfvaarzen f 80 a 115, Geldevaarzen f 60 a 80, Fokschapen f 16 a 20.alles per stak. Alles in den commissiehandel. MEDEMBLIK, 29 December. Aangevoerd 16 stapels Kaas. Hoogste prijs f 28 per 50 kilogram. Boter f 1.05 per kilogram. Kip-eieren f 5.50 per 100 stuks. PURMERENDE, 28 December. Aangevoerd 107 stapels Kleine Kaas, f 31 en 1 stapel Middelbare, f 30 per 50 kilogram. 960 kilogram Boter, f 1.a 1.15 per kilogram. Kip-eieren f 6 a 7 per 100 stuks. Veemarkt: 109 Runderen; hooger in prijs, handel stug. 14 Paarden. 92 vette Kalveren, 70 a 90 cents per kilogr.; handel vlug. 108 nuchtere dito, f 8 a 20 per stuk, handel stug. 101 vette Varkens, 40 a 50 cents per kilogram, handel vlug. 10 magere Varkens, f 8 a 12 en 102 Biggen, f 4 a 7 per stuk, handel stug. 1259 Schapen en Lammeren, handel stug, laag in prijs. 425 Ganzen, f 2 a 3 en 39 Zwanen, f 6 a 9 per stuk. AMSTERDAM, 29 December. Op de Veemarkt waren aan gevoerd 156 vette Kalveren, lste kwal. 85 c. en 2de kwal. 65 c. per kilogram; 1 Graskalf; 54 nuchtere dito, f 6 a 14 per stuk; 149 vette Varkens, 36 a 42 c. per kilogram. Prijzen der Aardappelen: Friesche Dokkumer Jammen f 2.70 a f 2.90, dito Franeker f 2.60 a 2.80, dito Engelsche f 2.a 2.10, Zeeuwsche spuische Jammen f 3.20 a 3.60, dito Flakkeesche f 2.80 a 3.10, dito Blauwe f 3.a 3.10, Geldersche Blauwe f 3.a 3.20, dito Roode f 2, Pruisische Hamburgers f 2.50 a f 2.70, Duin Zand f 3 a 5, Maaatrichtsche Roode f 2.50 a 2.60, Groninger Turken f 1.80, alles per hectoliter. LEIDEN, 29 Dec. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt5 Stieren f 68 a 110, 43 vette Ossen en Koeien f 118 a 264 of f 0.54 a 0.66 per kilogram, 60 Vare idem f 112 a 225, 10 Graskalveren f 28 a 50, 30 vette idem f32 a 75 of f 0.60 a 0.90 per kilogram, 14 nuchtere idem f 5. a 14.—, 330 vette Schapen f 16 a 30.— of f 0.50 a 0.55 per kilogram, 98 weide dito 11.— a 24.Lammeren f af magere Varkens f a 82 Biggen f 4.50 a 12.Veulens f a Paarden f a 64 Kalf- en Melkkoeien f 114 a 255. WAGENINGEN, 27 December. Uiterwaardsch Hooi f 22 en Binnenveldsch f 18 per 500 kilogram. Door tle Directie der Marine alhier werd gisteren openbaar aanbesteed: I. Het weghalen van mot en krullen van het Etablisse ment Willemsoord, gedurende het jaar 1887. Ingekomen waren 3 biljetten, als van: Mot Krullen J. Hoogenbosch Dz. f 1.60, f 0.20, per kub. meter. G. Den Duik 1.18£, 0.22è, P. Verfaille 1.15, 0.25, II. Het ledigen en ruimen van de vuilnisbakken op 's Rijkswerf, van de in dienst zijnde oorlogsschepen, van het Marine-Hospitaal en van de Mariniers-kazerne te Wil lemsoord, mede gedurende 1887. Ingekomen 9 biljetten, als van A. Overtoom f 700; P. De Bruin f 680; J. Stroomer f 450; W. A, Overtoom f 448; P. Burgers f 425; J. Slijkerman f 397; J. v. d. Casteele f 374; A. Bonselaar f 368 en P. Selderbeek f 325. Gisteren werd door den Makelaar Oudenhoven, ten overstaan van den Notaris P. S. Hordijk, in het hotel de Toelast alhier, openbaar verkocht: 1°. Het Nederlandsche barkschip „Victoria," met deszelfs masten, landvasten en ijzeren ballast. Kooper de heer P. Van Es Sr., alhier, voor f 1325. 2°. De tot genoemd barkschip behoorende Inventaris, waaronder vlet en reddingboot. Kooper de heer M. L. Van Gelder, alhier, voor f 1080.35. 3°. De Nederlandsche kotter „de Zwaluw," met al des- zelfs staand en loopend want en kompleeten inventaris. Opgehouden voor f 5100. De wakkere mannen, deel uitmakende van de equipage van den Texelschen loodskotter No. 5, die den 23 dezer bij bolle zee, in de nabijheid van „de Gallooper," met eene kleine sloep het waagstuk ondernamen om de bemanning te redden van het in nood verkeerende driemast-schoener schip Tar, verdienen ongetwijfeld eene openlijke vermelding. Het zijn T. Smit, zeeloods, en J. Smit, A. De Groot, J. Hutjes en J. Van der Kooi, loodsleerlingen. Gisteren avond werd in 't lokaal Tivoli alhier eene Volksbijeenkomst gehouden, die, als gewoonlijk, door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond. Sprekers voor dezen avond waren de heeren A. B. Weber en W. Kuijk. Eerst genoemde droeg voor de boeiende novelle van Justus Van Maurik, getiteld: Tijs de Jolleman. De heer Kuijk had tot onderwerp: Eene merkwaardige Parlements-zitting. 't Begin en 't einde der werkzaamheden voor dezen avond bestonden in uitvoeringen van een aantal fraaie liederen, door een kinderkoor, onder de leiding van de heeren Kuijk en Van Juchem. Die uitvoeringen van de jeugdige zangers en zangeressen, flink geaccompagneerd door 't orchest, onder directie van den heer Schouten, vielen uitmuntend in den smaak van 't publiek, dat herhaaldelijk blijken van onverdeelden bijval betoonde. Vóór het laatste nommer gezongen werd, sprak de Voorzitter van 't Bestuur een sluitingswoord. Hij dankte de sprekers van dezen avond, de kinderen, die zoo schoon gezongen hadden en droeg, namens 't Bestuur en onder nadere goedkeuring van 't departement, aan den heer Kuijk, als blijk van waardeering, 't eere-lidmaatschap van dit College op. Aan 't einde richtte zich spreker tot den heer Bach, betuigde hem de erkentelijkheid van zijne medebestuurders voor 't geen deze in zijne functie als lid des Bestuurs voor de Volks bijeenkomsten verricht heeft en riep hem bij zijn aanstaand vertrek naar Nederl.-Oost-Indië een hartelijk vaarwel toe. Onmiddellijk daarop viel het kinderkoor in met het lieve zangstukje „Afscheid," 't welk nog eens herhaald werd op verzoek van den heer Bach, die zelve een woord van afscheid tot de aanwezigen sprak en verzekerde, dat de Volksbijeenkomsten, zoo als ze hier worden gehouden, bij hem de aangenaamste herinneringen zullen opleveren, ook als hij zich ver van hier zal bevinden, 't Zangkoor gaf ten slotte nog een vaderlandsch lied ten beste en de bijeen komst van dezen avond nam daarmede een einde. Na afloop hield het Bestunr nog eene vergadering, waarin den heer Bach, bij monde van den Voorzitter, namens de leden, als blijk van hoogachting en waardeering, een boek werk in keurigen prachtband: „De Friedhoffs-sage," werd aangeboden, 't Boek bevat een sierlijke opdracht met de namen der leden van 't Bestuur. Het nieuwe reddingtoestel van den heer P. C. Koning, te Texel, onlangs met gunstig gevolg beproefd, zal worden ingevoerd bij de Kon. Ned. Marine. Ook bestelden reeds eenige reeders van koopvaardijschepen zulk een toestel. bedanken voor de belangstelling, bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht op Maandag 3 Januari 1887. Roomspritsen, Appelbollen, zoete en zoute Krakelingen, en op bestelling warme Saucijsen broodjes, bij M. VROON, Banketbakker, Langestraat. Te koop eene aanzienlijke partij uitmuntend verplaatsbare IEPENBOOMEN, zwaar 15 it 18 centimeter en lioog 5 meter. Inlichtingen te verkrijgen bij den Makelaar J. ICWANTES, te Assendelft. Brieven franco.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3