DEPOTS VAN THEE, MARINE. Openbare Aanbesteding De werkzaamheden tot het onderhouden van Dok-, Sluis- en andere Waterwerken van het Maritieme Etablissement Willemsoord. Openbare Verkooping M. RAVENSWAAY ZONEN, AMSTERDAMSCHE COURANT. Doopsgezinde Gemeente van Barsingerhorn c.a. TE! KOOP: IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Verkoop van oudspoorhout. Gemeenteraad van Zijpe. G-ENTEZIlVGr der DOOFHEID De GEPATEHTEEEDE KUWSTTEOMME1VLIEZEN Van IfICHOLSON genezen of verlichten de doofheid, waardoor zij ook ontstaan mocht zijn. De oprnerhensroaar- ilioste oenezingen hebben plaats os had Men zende 12 »/2 cents om franco een geïllustreerd werk van SO bladz. in de hollandsche, fransche of duitsche taal te ontvan gen; dat werk bevat belangrijke beschrijvingen der proeven die ondernomen zijn geworden om de doofheid te genezen. Het bevat tevens aanbevelingsbrieven van Doctors, Advo- kalen, Boekuitgevers en andere aanzienlijke personen, die door deze Trommelvliezen zijn genezen geworden en ze zeer aanbevelen. len schrijve onder opgave van deie conrant aan J.-H. NIGHOLSON, 4, roe Drouot, te PARIJS bij de Directie der Marine te Willemsoord, op VRIJDAG den 14 JANUARI 188Ï, des voormiddags ten 11 ure, van: De bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te 's Gravenhage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Helle voet,sluis, alsmede bij de Provinciale Besturen van Friesland, Overijsel, Gelder land, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg en ter Secretariën vau de gemeenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt, zijn de bestekken gratis te verkrijgen ter griffie der Marine te Willemsoord. De noodige aanwijzing in loco zal geschieden op de twee de aanbesteding voorafgaande werkdagen, 's morgens ten 10 ure. Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden ten bureele van den Hoofd-Ingenieur der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, vermeldende de aannemingssom in cijfers en letters, met de namen van aannemer en borgen, zonder doorhalingen en bijconditiën en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn bij den ondergeteekende. Willemsoord, 3 Januari 1887. De Schout-bij-Nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE J. DE JONG. te Barsingerhorn, in de herberg van P. SLOTEMAKER, op DINSDAG 11 JANUARI 1887, 's morgens twaalf uur, in bijzijn van den Ed. Achtb. Heer Kantonrechter, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van: Eene kapitale Iluisuiauswoniug^ i Erf en uitmuntend Weiland, in den Hooglandspolder, te Barsingerhorn, I Sectie C, Nos. 107, 113, 121 h 124 w hektaren, 48 aren, 20 centiaren; te aan vaarden het Huis en Erf 1 Mei 1887 en het Land dadelijk. Behoorende aan den Heer S. KOS Jbz. en inlichtingen worden gegeven ten kantore van DE LANGE DE MORAAZ, te Alkmaar, alwaar de voorwaarden van af 8 dagen vóór den verkoop voor ieder ter lezing liggen. en 127, groot uit het magazijn van te «OBmCHEM. Deze THEEËN worden afgeleverd in ver- zegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ned. onsmet vermelding van Nommer en Prijs, voor zien van nevensstaand Merk, volgens de Wet gedeponeerd. Zich tot de uitvoering van geëerde orders aanbevelende. Nieuwediep. A. METZELAAR, Binnenhaven 12. Helder. J. BREEBAART, Langestraat. Wieringen. J. D. BOERSEN. Schagen. J. DENIJS. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Groud," Nes 53. Aanzienlijken en geringen, oud en jong, rijk en arm, hebben van Holloway's middelen gebruik gemaakt, en uit erkentelijkheid getuigd van den gunstigen uitslag dien het gebruik derzeive heeft gevolgd. Weinige ziekten kunnen der menschheid overkomen, die geene verzachting, verlichting of genezing toelaten, door dezeheelende, verzachtende en zuive rende bereidingen. De werking van de Zalf en Pillen is in den hoogsten graad heilzaam en kan nimmer schaden in uit- of inwendige ziekten. Holloway's middelen genezen zweren, etterbuilen, verstuikingen, diptheria, borstziekten ongeregelde spijsverteering en galziekten. In gevallen van griep, bronchitis, schorheid, hoest, kortademigheid en hart klopping moet men deze Zalf iederen avond en iederen morgen, goed en de keel en borst inwrijven. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75,. f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot ver voege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. ZONDAG 9 JANUARI te Barsingerhorn: Ds. J. BRUINWOLD BIEDEL, van Hoorn. Een Utreehtsehe Jachtwagen voor 6 ja-j personen en een gebruikte Vigelante. Adres: A. J. BAKKER, Stalhouder, Burg (Texel). HOLLANDSCHE Bij publieke inschrijvingen zullen worden verkocht 421 partijen oud spoorhout, liggende op stapels langs de spoorbaan. De voorwaarden voor den verkoop liggen ter lezing aan alle stations der Maatschappij, alwaar ook de gesloten inschrijvingsbiljetten vóór of op den 10den Januari 1887 moeten ingeleverd zijn. De partijen zijn dagelijks te bezichtigen van 10 tot 3 uur. De Administrateur. Amsterdam, 3 Januari 1887. Wieringerwaard. Algemeene vergadering der Vereeniging „Vrije liefdadigheid," op Maandag 10 Januari 1887, 's avonds te 7 uur, bij den heer A. HEIJN. Verslag der werkzaamheden over 1886. Verkiezing van nieuwe bestuursleden, enz. Belangstellende niet-leden mogen geïntroduceerd worden. P. C. BOEKEL, Secretaris. Zitting van Dinsdag 4 Januari 1887. Afwezig de heer Paarlberg. De Voorzitter opende de vergadering, en, geleid door des dichters woord: „Zoo u het hart tot spreken dringt," enz., sprak hij in deze eerste zitting van het Nieuwejaar een welmeenend woord tot zijne mede-Raadsleden. Hij zag met leedwezen terug op het Oudejaar, waaraan ook de Raad zijn tol had moeten betalen, door het afsterven van het lid, den heer J. Brommer, terwijl hij zich verheugde in ver schillende genomen besluiten. Hij uitte den wensch, dat het Nieuwejaar voor de gemeente en zijne medeleden een gelukkig jaar moge zijn, en dat de leden van den Raad eendrachtig zullen samenwerken tot den bloei der gemeente. Na dit kort, doch uit het hart komend woord, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De heer Nobel zegt, dat hij hieraan zijne goedkeuring niet heeft willen onthouden, daar hij het zeer goed vindt, dat de in de vorige vergadering door den heer Francis tot hem gerichte woorden, als argument tegen het rijden met hondenkarren, niet in de notulen zijn opgenomen, daar dergelijke woorden geenszins de waardigheid van een Gemeenteraad verhoogen en dus aan de vergetelheid dienen prijsgegeven te worden. Hij verzoekt echter den Voorzitter, dat, wanneer er zoo iets weer mocht voorkomen, de persoon, die zich hiertoe leent, door hem tot de orde zal worden geroepen. De heer Francis zegt, dat hij dit liever in de notulen opgenomen gezien had, en hierop volgde eene discussie tusschen de heeren Francis en Nobel, waarin zich ook de Voorzitter mengde. Deze discussie gaf ons den indruk, dat de vervulling der door den Voorzitter bij de opening uitgesproken wen- schen nog verre is, en zullen haar met stilzwijgen voorbij gaan. Hierna werd gelezen het van den Minister ontvangen gunstig antwoord op het verzoek van den heer P. Stam c. s., aan 't Zand, betreffende het planten van hoornen aan den Kanaalweg, waarna het verzoek ook door den Raad werd toegestaan. Van Gedeputeerde Staten was terug ontvangen de in de vorige vergadering vastgestelde gewijzigde Politie-Ver ordening, met advies ten opzichte van verschillende artikelen. Artikelsgewijs gaat men de Verordening nog eens na, en worden enkele bemerkingen van Gedeputeerde Staten goedgekeurd en anderen gehandhaafd. Ten slotte volgde de mededeeling, dat de Nieuwjaars collecte had opgebracht f 358.06, waardoor elk gezin f 1.17 had kunnen ontvangen. Hierna sloot de Voorzitter, na de gebruikelijke rond vraag, de vergadering. Bevolking gem. Noordschanvóude. 1886. Op 1 Januari 1886 923 personen, als 476 m., 447 1886 geboren 26 Ingekomen 43 992 Overleden 25 967 Vertrokken 45 Op 1 Januari 1887: 922 5 Huwelijken zijn voltrokken, als4 tusschen jonkmans en jongedochters en 1 tusschen weduwnaar en jongedochter. Als levenloos werd aangegeven 1 kind van het mannelijk geslacht. 12 14 21 22 509 483 12 13 497 470 26 19 471 451 De godsdienstige gezindheden waren verdeeld als volgt: Nederd. Hervormden 739; Evang. Luterschen 17; Doops gezinden 7 en Roomsch-Katholieken 159. Bevolking gem. Nieinve-Niedorp. 1886. In de registers van den Burgerlijken Stand zijn in 1886 ingeschreven: 48 geboorten, waarvan 31 jongens en 17 meisjes. 31 overledenen, waarvan 1 levenlooze; voorts: 10 ge huwden, 7 weduwnaars en weduwen en 13 ongehuwden. Voltrokken werden 9 huwelijken, waarvan 2 tusschen weduwnaars en weduwen en 7 tusschen jonkmans en jonge dochters. Burgerlijke Stand. Gemeente ANNA PAULOWNA, van 1 tot 31 December. Ondertrouwd: A. Cornelissen en G. Den Das. A. De Boer en C. Blankcvoort. Gehuwd: A. Cornelissen, weduwnaar van M. Meijer, 47 jaren, en G. Den Das, 42 jaren. Bevallen: N. Ploeger, geb. Raven, D. D. Groet, geb. Am- buul, Z. A. Van Weelden, geb. Van Brederode, D. J. Boontjes, geb. Stins, Z. N. Brouwer, geb. Zeeman, D. M. Kos, geb. Koster, Z. Overleden: W. Molenaar, 35 jaren. L. Jonker, weduwnaar van A. Wind, 89 jaren. R. Kranenburg, weduwe van L. Van Groningen, 79 jaren. M. G. Labaar, eebtgenoote van J. J. Van der Goes, 68 jaren. Gemeente ZIJPE, van 10 tot 17 December. Ondertrouwd Gehuwd en Overleden: Geene. Greboren: Gerritje, dochter van Jan Schenk en Jannetje Keures. Geertruida Alida, dochter van Simon Groot en Grietje De Wit. Henderikus, zoon van Simon Bregman en Antje Zwaan. Pieter, zoon van Pieter Gootjes en Aagje Hagenaar. Wilhelmus, zoon van Cornelis Zomerdijk en Elisabeth Filmer. Gemeente WIERINGERWAARD, van 1 tot 31 December. Ondertrouwd: Dirk Kuiper, jonkman, wonende te AnnaPaulowna, en Aaltje Hakof, jongedochter. GehuwdGeene. Geboren; Klaas, zoon van Nanning Raren en Sijtje Brouwer. Floris, zoon van Dirk Blaauboer en Guurtje Raap. Dieuwertje, dochter van Dirk Haverkorn en Grietje Kossen. OverledenArie, zoon van Jan Hakof en Elisabeth Hart- beke. Trijntje Mosk, echtgenoote van Jan Veter, 77 jaren. Gemeente BARSINGERHORN, van 1 tot 31 December. OndertrouwdJacob Van der Bussc, weduwnaar van Ma- rijtje Beers, 30 jaren, en Antje Grootc-s, weduwe van Jacob Van der Oord, 22 jaren. Hendrik Westerman, jonkman, 33 jaren, en Pietje Bleeker, jongedochter, 23 jaren. Gehuwd: Jacob Van der Busse, weduwnaar van Marijtje Beers, 30 jaren, en Antje Grootes, weduwe van Jakob Van der Oord, 22 jaren. Geboren: Maria, dochter van Jacob Keesman en Aagje Vader. Cornelis, zoon van Dieuwertje Schaap, ongehuwd. Antje, dochter van Jan Appel en Maartje Van Til. Pieter, zoon van Jan Klare en Trijntje Dekker. Arie, zoon van Cornelis Droog en Maatje Van der Welle. Dirk, zoon van Rens Boontjes en Dieuwertje Rietvink. Klaas, zoon van Cornelis Speets en Neeltje Koopman. Geertje, dochter van Jan Dol en Geertje Groot. Simon, zoon van Cornelis Herman en Maartje Heijblok. Grietje, dochter van Cornelis Schoorl en Cornelia Spaans. Abraham, zoon van Louris Mosk en Dieuwertje De Waard. Overleden: Hendrika Vries, dochter van Pieter Vries en Maartje Mosk, 4 maanden. Jacob Strijder, zoon van Jacob Strijder en Maartje Marees (beiden overleden), 19jaren. Aagje Goedhart, weduwe van Jacob Ero, 74 jaren. Iman Paape, echjgenoot van Maartje Dikker, 57 jaren. Trijntje Prosper, dochter van'Hendrik Prosper en Trijntje Jongejan, 19 maanden. Antje Keuning, dochter van Jacob Keuning en Cornelia Kruyt- hoff, 5 jaren. Gemeente HEER-HUGOWAARD, van 1 tot 31 December. Ondertrouwd: A. Bart, weduwnaar van Antje Van Leijen, en N. Krap. GehuwdGeene. Bevallen: T. Zwakman, geb. Oldenburg, Z. S. E. Post, geb. Peters, Z. A. M. Klein, geb. Swinkels, D. M. De Goede, geb. Met, Z. T. Barsingerhorn, geb. Ootjers, D. C. Volkens, geb. Wageman, D. G. Komen, geb. Spil, D. N. Gootjes, geb. Koedijk, Z. J. Quant, geb. Borst, D. M. Blokker, geb. Middel beek, Z. J. M. Bos, geb. De Groot, Z. L. Van Veen geb. Dekker, Z. Overleden: P. Naber, bijna 2 jaren. A. Barsingerhorn, 10 dagen. A. Van Diepen, 5 maanden. I. M. Van Fessem, 3 weken. J. Beek, 7 maanden. J. A. L. Heenk, weduwnaar van M. J. Franken, 83 jaren. Gemeente NOORDSCHARWOUDE, van 1 tot 31 December. Ondertrouwd en Gehuwd Geene. Geboren: Suzanna, dochter van Arie Borst en Grietje Nat. Aagtje, dochter van Dirk Stam en Maartje Kriller. Guurtje, dochter van Klaas Bruijn Pz. en ImmetjeZut. Hendrica, dochter van Willem Brinkman en Pietertje Ootjers. OverledenElizabeth Stins, echtgenoote van Jan Schoenmaker, 67 jaren. Gemeente NIEU WE-NTEDORP, van 1 tot 31 December. Ondertrouwd en Gehuwd: Klaas Blokker, weduwnaar van Maartje Rol, en Sijtje Wit, weduwe van Cornelis Goed. Geboren: Margaretha, dochter van Cornelis Hart en Wilhel- mina Christina Jimmink. Simon Jacob, zoon van Caarl Wil helm Visser en Margaretha Anna Rotgans. Cornelis, zoon van Theodorus Bruin en Aafje Dekker. Petronella Maria, dochter van Cornelis Smit en Trijntje Ens. Cornelis, zoon van Klaas Koomen Janszoon en Pietertje Rood. Overleden: Neeltje Stins, echtgenoote van Thimotheus De Graaff, 51 jaren. Maartje Meurs, weduwe van Jan Langedijk, 87 jaren. Cornelis Groot, weduwnaar van Maartje Slikker, 81 jaren. Gemeente HARINGKARSPEL, van 1 tot 31 December. Ondertrouwd: Cornelis Bommer, weduwnaar van Dina Van der Stoop, 34 jaren, wonende te Noordscharwoude, en Maartje Stoop, jongedochter, 33 jaren. Gehuwd: Geene. Geboren: Aafje, dochter Van Cornelis Klaver en Maria Stijgers. Jannetje, dochter van Jan Groot en Maartje Volkers. Emma Cornelia, dochter van Pieter Raap en Elisabeth Rotgans. Jan, zoon van Cornelis Zijdewind en Trijntje Gouwen. Cornelis, zoon van Cornelis Kleijer en Maartje Boerdijk. Overleden: Dirk Klos, 6 weken. Elizabeth Xpenburg, 5 maanden. Willem Schouten, 4 maanden. Gemeente BROEK OP LANGEDIJK, van 1 tot 31 December. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Bevallen: N. Blokker, geb. Blom, Z. G. Timmerman, geb. Smit, Z. W. Wagenaar, geb. Berkhout, D. A. Hoogvorst, geb. Vroegop, Z. G. Blom, geb. Leegwater, Z. W. Kostelyk, geb. Wagenaar, D. OverledenN. Smit, dochter van de weduwe J. Smit, 4 jaren. Willem Strijbis, zoon van K. Strijbis en G. Kronenburg, 4 jaren. Dirk De Jongh, zoon van S. De Jongh en M. Jonker, 8 maanden. H. Mulder, echtgenoot van T. Vroegop, 75 jaren. Jan Her- manus Wieten, zoon van Jan Wieten en A. Bruins Slot. Joh. Schuilenburg, echtgenoote van A. Glas, 44 jaren. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 4