Werving voor Oost-Indië. Goedkoope Betourhiljetten, ONINGSFEESTEN te AMSTERDAM, Handgeld bij zes-jarige verbintenisf300. Aanbrengpremie10 Nieuwe Parasols. Stoombootdienst Amsterdam-Nieuwediep. van 12-19 APIL. a. s. zeven dagen geldig, welke van den 12den tot den 19den April worden afgegeven: van N1EUWEDIEP L kajuit f 1.50, 2" kajuit f 1.-; ALKMAAR 0.750.50; tusschenstations naar evenredigheid. Met de afgifte der aangekondigde goedkoope biljetten zal reeds worden begonnen ZATERDAG 9 APRIL. Voor Nederlanders DACELIJKSCH ADVERTENTIEBLAD Zaterdagavond 9 April a. s. ir§ van J Van Haeften Noorduijn, te Rhenen, p D. Daalder Mz., Burg op Texel, AMSTERDAMSCHE COURANT. TIVOLIHELDER. EI Maraphet Cliambly, De Cliineesclie Kwestie. Broodfabriek „DE VOLHARDING," Hk. WAIB0ER Dkz., te Anna Paulowna, Zij die zich willen verbinden moeten zich aanmelden bij een der Garnizoens-Commandanten of bij den Commandant van het Werfdepot. Inlichtingen kunnen gevraagd worden aan alle Burgemeesters en ongefrankeerd. aan het Departement van Koloniën. Zij worden kosteloos gegeven. 55 Plaatselijke- Bij I. OPPENHEIM te Groningen verschijnt het voor Groningen en omstreken. Dit blad wordt dagelijks gratis in eene oplage van 9000 exemplaren in stad en land ruim verspreidt en biedt daarom een ieder die iets heeft bekend te maken, de beste gelegenheid tot het plaatsen zijner advertentiën. De prijs der advertentiën bedraagt slechts 20 ct. van 1—5 regels, elke regel meer 4 ct. Bij abonnement verlaagd tarief. Het is dus het goedkoopste en meest verspreide der in ons land verschijnende advertentiebladen, waarom liet aan H.H. handelaren en fabrikanten ten sterkste wordt aanbevolen, tot het plaatsen hunner advertentiën. Proefnummers en abonnementstarieven zijn op franco aanvrage gratis verkrijgbaar bij den Uitgever I. OPPENHEIIM, Turftorenstraat H 52, Groningen. TE HUUR, tegen 15 Mei a. s. een logeabel HEERENHUIS, met flinken TUIN. Het huis bevat acht groote en kleine kamers, keuken, kelders, werkboet, enz. Te bevragen ten kantore v/d Stoomtimmerfabriek „de Zwaluw." van de Heeren bij die zich beleefdelijk in UEds. gunst aanbeveelt. p< Ruime sorteering in alle prijzen. et NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bnrean: Lokaal „De Brakke Grond,'1 Nes 53. DINSDAG 12 APRIL 188 7: Groote mysterieuse Voorstelling, te geven door den beroemden ROYAL ILLUSIONIST onnavolgbaar in zijn genre. Nieuw!! Nieuw!! Phantastische Experimenten op het gebied der Sensations-prestidigitations. Entrée le Rang f 0.741- 2e Rang f 0.50. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering van 123 uur. AANVANG 7| 11R. Sorties worden niet uitgereikt. Geen wantrouwen. De publieke opinie spreekt met geen zwakke of onzekere stem over de verdiensten dezer Pillen, ter zuivering van bet bloed, regeling der werking van de verschillende organen en versterking van het men- schelijk lichaam in het algemeen. Holloway's Pillen hebben eene vermaardheid gekregen in het genezen van ongesteld heden der maag, lever en nieren, en aandoeningen der hersenen en zenuwen, vroeger zonder voorbeeld in de geschiedenis der geneeskunde. Eene belangrijke zaak ten aanzien dezer Pillen is, dat de zieke door het lezen der daarbij gevoegde „gebruiks-aanwijzingen" de behoorlijke dosis kan bepalen met eene juistheid, die niemand kon hopen te bereiken, die niet sinds lang met de gewoonten en het gestel van den zieke bekend was. Holloway's Pillen werken met de meeste veiligheid en de grootste kracht. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Yoor den verkoop in het groot ver voege men zich bij 1 Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. D A M E S. Ondergeteekende bericht hare geachte clientèle de ontvangst der Kanaal-weg. J. N. QUERELLE. GROENMARKT, HAARLEM. De Directie heeft de eer te berichten, dat tot eenig Depothouder voor Anna Paulowna en Wieringerwaard is die tot de hieronder staande prijzen het brood harer fabriek zal verkoopen: Fijn gebuild Tarwebrood. 15 cent, Zeeuwscbe Krop 11 V Mik 13 Krentenmik 15 Wit Roggebrood 8 Gerezen 8 1) Zwart 8 y) Zoet 9 yy Fijn Krentenbrood. 50 yy Gewoon 25 n alles per kilo. B u r g of 1 ij k e Stand. Gemeente ANNA PAULOWNA, van 1 tot 31 Maart. OndertrouwdC. Mereboer en M. Lips. GehuwdC. Kuijper, weduwnaar van A. Kamp en M. Van Pelt, 47 jaren, en M. Kaij, weduwe van P. Appel, 48 jaren. Bevallen: G. Kiesling, geb. Kooger, Z. M. Philipsen, geb. Botman, D. T. Kater, geb. IJfs, D. W. De Smidt, geb. Doorn, Z. D. Geerligs, geb. Vader, Z. M. Snijder, geb. Mink, Z. N. Donsclaar, geb. Krabbendam, D. A. Wiggers, geb. Dekker, D. Overleden: G. Kaan, echtgenoot van C. Maars, 55 jaren. A. De Blok, 6 maanden. G. W. Philipsen, 2 jaren. J. F. Van den Berg, 8 maanden. G. Langcreis, 5 maanden. J. De Nijs, 9 maanden. Gemeente ZIJPE, van 25 Maart tot 1 April. OndertrouwdArend Veeter, timmerman, 24 jaren, en Jannetje Broens, 22 jaren, wonende te Sint-Maarten. Gehuwd: Pietcr Boon, jonkman, landman, 29 jaren, wonende te Texel, en Alida Theresia Smit, jongedochter, 19 jaren. Geboren: Nicolaas, zoon van Pieter De Waard en Anna Borst. Abraham en Pieter, zoons van Cornelis Van der Sluys en Grietje Voorthuijsen. Hendrik, zoon van Jacob Doorn en Maartje Zeeman. Geertje, dochter van Dirk Kouwenberg en Antje Schrijver. OverledenTrijntje Pater, weduwe van Gerrit Bossen, 82 jaren. Willem Breed, zoon van Pieter Breed en Trijntje Govers, 14 jaren. Jannetje Van der Oord, weduwe van Frans Maree9, 65 jaren. Lucia De Vries (ongehuwd), dochter van Johannes De Vries en Marijtje Toes, 64 jaren. Gemeente WIERINGER WAARD, van 1 tot 31 Maart. OndertrouwdGeene. Gehuwd: Dirk Koster, weduwnaar van Jannetje Stark, en Anna Molenaar, weduwe van Pieter Sluis. Geboren: Grietje, dochter van Jan Bakker Az. en Niesje Dekker. Cornelis, zoon van Jacob Kooij en Stijntje Fraij. Overleden: Gesina, dochter van Jacob Kuiper en Klasina Voorn, 7 maanden. Antje Meijer, echtgenoote van Arie Zander, 51 jaren. Gemeente WEERINGEN, van 1 tot 31 Maart. Ondertrouwd: Jan Wiegman en Aaltje Breet. Pieter Everts en Aaltje Roos. Gehuwd: Jan Wiegman en Aaltje Breet. Geboren: Ariaantje, dochter van J. Wigbout en R. Ten Bokkel. Geertje, dochter van C. Koorn en M. Kooij. Geertje, dochter van P. Engel en J. Ricke. Hiltje, dochter van S. Tijsen en G. Wigbout. Cornelis, zoon van P. Lont en T. Dijkshoorn. Weert, zoon van N. Mostert en R. Minnes. Klaas, zoon van S. Ten Bokkel en A. Smit. Overleden: Dieuwertje Keijzer, echtgenoote van Simon Van Savoijen. 50 jaren. Andries Lossie, 9 maanden. Trijntje Wiegman, 17 jaren. Trijntje Dijkshoorn, echtgenoote van Pieter Lont. 28 jaren. Geertje Wagemakcr, echtgenoote van Jan Bakker, 78 jaren, Gemeente SCHOORL, van 1 tot 31 Maart. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Geboren: Antje, dochter van Cornelis Gutker en Elizabeth De Jong. Cornelia, dochter van Cornelis Helder en Meinsje Blom. Petrus Jozef, zoon van Jan Louter en Elizabeth Praat. Cobusje, dochter van Jan Bareman en Martje Kuijper. Overleden: Cornelis Smit, 36 jaren. Steven Kampers, weduwn. van Maria Van den Heuvel, 74 jaren. Grietje Hartland, weduwe van Cornelis Visser, 61 jaren. Jacob Van Essen, zoon van Jacob Van Essen en Antje Los, 2 jaren en 5 maanden. Judocus De Feber, zoon van Judocus De Feber en Rosalia Maria De Pauw, 6 maanden. Trijntje Nieuwland, 28 jaren. Elizabeth Grecuw, dochter van Cornelis Greeuw en Antje Borst, 15 maanden. Dirk Knoef, zoon van Cornelis Knoef en Jansje Keijser, 7 maanden. Cornelis Imming, zoon van Theodorus Imming en Alida Bult, 4 maanden. Gemeente WINKEL, van 1 tot 31 Maart. Ondertrouwd Jacob Speets, 24 jaren, wonende te Wieringcr- waard, en Maartje Mooijen, 20 jaren. Arie Jonk, 27 jaren, en Sijtjo Appelboom, 29 jaren. GehuwdJan Korver, 27 jaren, en Marijtje Steeman, 28 jaren. GeborenCornelis, zoon van Adrianus Donker en Grietje Zeilemaker. Klaas, zoon van Klaas Zeilemaker en Elisabeth Slot. Neeltje, dochter van Willem Mul en Trijntje Koeten. Mathijs, zoon van Cornelis Witsmeer en Jantje Ligthart. Klaas zoon van Jacob Dol en Neeltje Glas. Antje, dochter van Albert Smak en Trijntje Smit. Neeltje, dochter van Pieter Mul en Maartje Joffer. Dirk, zoon van Dirk Kaaij en Klaasje Buis. Neeltje, dochter van Jan Koeten en Magchelina Parpe. OverledenDieuwertje Witsmeer, weduwe van Simon Ligthart, 65 jaren. Othmar Cornelis Holwerda, zoon van Gerhard IIol- werda en Grietje Kos, 3 maanden. Maartje Ott, weduwe van Arien Goed, eerder weduwe van Jan Bos, 62 jaren. Anna Hoek, weduwe van Jacob Heinrich Christian Ickelsheimer, 75 jaren. Klaas Bakker, zoon van Simon Bakker en Aafje Korver, 11 jaren. Jacob Kruit, zoon van Jan Kruit en Meinoutje Den Adel, 9 maanden. Abraham Buis, echtgenoot van Jantje Mul, eerder weduwnaar van Geertje Visser, 65 jaren. Gemeente HEER-HUGOWAARD, van 1 lot 31 Maart. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. BevallenN. Kos, geb. Vethaak, Z. B. Rood, geb. Groot, Z. N. Weel, geb. De Boer, Z. A. Blom, geb. Streek, D. T. Beukman, geb. De Ruiter, Z. E. Bakker, geb. -Anima, 2 Z. A. Brink, geb. Buter, Z. M. Rood, geb. Humeijer, Z. J. Stam, geb. De Groot, Z. M. Danenberg, geb. Doodeman, Z. A. Komen, geb. Kwens, D. Overleden: J. Chattillon, 5 maanden. A. Leegwater, 8 jaren. E. Kievit, weduwe van C. De Boer, 78 jaren. J. Ros, echt genoot van J. Ursem, 43 jaren. A. Does, 17 maanden. P. Mienes, echtgenoot van A. Luit, 69 jaren. H. G. Bakker, 6 dagen. Gemeente HARINGKARSPEL, van 1 tot 31 Maart. Ondertrouwd: Jacob Bood, jonkman, 31 jaren, en Antje Dekker, jongedochter, 22 jaren, wonende te Heer-Hugowaard. Dirk Maars, weduwnaar van Trijntje Otto, 54 jaren, en Antje Kerkmeer, jongedochter, 42 jaren, wonende te Zijpe. Gehuwd: Geene. Geboren: Cornelis, zoon van Pieter Kossen en Aaltje Vink. Aafje, dochter van Gerrit Biesboer en Liefje Witsen. Trijntje, dochter van Jan Van Duin en Antje De Moei. Johanna Elizabeth, dochter van Willem Van Heyst en Johanna Cunegonda Van Heyst. Overleden: Jantje Erix, echtgenoote van Jan Blankman, 50 jaren. Marytje Dekker, -6 weken. Grietje Beers, 8 maanden. Gemeente OUDE-NIEDORP, van I tot 31 Maart. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. GeborenPieter, zoon van Anthonius Heddes en Aagje Dekker. Jantje, dochter van Hendrikus Tauber en Jannetje Kriller. Trijntje, dochter van Pieter Kuin en Maartje Wit. Overleden: Aaltje Bijwaard, doehter van Michiel Bywaard en Geertje Kok, 10 maanden. Neeltje Bennemeer, echtgenoot van Jan Bobeldijk, 44 jaren. Gemeente NIEUWE-NIEDORP, van 1 tot 31 Maart. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. GeborenPieter, zoon van Pieter Sneekes en Naatje Dekker. Arie, zoon van Jan Appelman en Neeltje De Vries. Jacoba, dochter van Jan Vel en Maartje Wit. OverledenJan Gootjes, echtgenoot van Antje Koorn, 64 jaren. Trijntje Coster, dochter van Dirk Koeman Coster en Trijntje De Jongh, 24 jaren. Teetje Maats, dochter van Albert Maats en Trijntje Van Herwerden, 22 maanden. Jan Van der Stoop, zoon van Gerrit Van der Stoop en Maartje De Moei, 13 maanden. Dirk Rezelman, laatst weduwnaar van Maartje Eenigenburg, vroeger gehuwd geweest met' Elisabeth Eenigenburg, 80 jaren. Jan Strybis, zoon van Jan Strybis en Trijntje Jongejan, 6 maanden. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 4