ft Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIEN. Y ergadering van den Raad R. C. KERKBOEKEN, Openbare Verhuring BELANGRIJK BOÊLHUIS, Gebrs. Zur Mühlen. EXTRA REIS van Amsterdam naar Nieuwediep 's nachts 12* uur, Souvenir aan 't Koningsfeest, nooit gaf hij eenig blijk zich harer te herinneren, en toch was hij veranderd; de scheldwoorden werden niet meer gehoord, en zacht en geduldig heeft hij zijn laatste lijden gedragen en is zonder strijd de trouwe zuster gevolgd. Is het misschien een te droevigen blik, die wij u hier in onze zalen hebben laten slaan? Vroeger gaven wij u somtijds een vroolijker schetsje, maar wij mogen het nooit vergeten: het hoofddoel onzer mededeelingen is, u bekend, en kan het zijn bevriend te maken met den arbeid, die in ons huis wordt verricht; en die arbeid moet in de eerste plaats zijn, het helpen van zieke kinderen, onder welke lijdensgestalte zij ook tot ons komen. Ons daarin te ondersteunen, dat is het verzoek, dat wij in dit verslag weder tot u richten, maar dat is ook het voorwerp der hartelijke dankbetuiging, welke wi j zoo gaarne, ook thans weder brengen aan allen, wier liefde ons ook dit jaar zoo getrouw bleef steunen. Hoe men telegraafkosten kan uitsparen leert het volgende telegram, dat een inwoner van Gotha onlangs uit New-York ontving: „Derde Zendbrief Johannes, vers 13 tot 15.* Die plaats opslaande, las de ontvanger van het telegram „Ik had u veel te schrijven, maar ik wil u niet schrijven met inkt en pen. Maar ik hoop u haast te zien en wij zullen van mond tot mond spreken. Vrede zij u. De vrienden groeten u. Groet de vrienden met name." Onze groenten. De uitvoer van versche en ge droogde groenten uit ons land is in de laatste twintig jaren ontzaglijk vooruitgegaan. Van 1847 tot 1856 werd jaarlijks gemiddeld slechts voor nog geen 2 ton gouds uitgevoerd. In het volgend tienjarig tijdperk steeg het bedrag tot f 777,000, maar van 1867 tot 1876 was het gemiddeld 6 miliiocn 's jaars, en in het laatstverloopen tienjarig tijdperk is het gestegen tot ongeveer 12 millioen 's jaars. In 1884 werd voor 16£ millioen uitgevoerd en bovendien nog 6 ton aan ingemaakte groenten. Voor het grootste gedeelte worden de groenten naar Engeland verscheept, dat in 1884 9,3 millioen ontving; 4£ millioen nam den weg naar Pruisen, bijna 3 millioen naar België. Deze cijfers toonen hoe belangrijk de tuinbouw zich hier te lande heeft ontwikkeld. Niet weinigen zien in dat bedrijf een uitweg voor den landbouwer, wiens inkomsten door de daling der graanprijzen zijn achteruitgegaan. Men moet echter op zijn hoede zijn. We hebben onlangs reeds er op gewezen, dat België ons land op het gebied van de groententeelt met ernstige mededinging bedreigt. Reeds lang heeft de Koning der Belgen zich met het vraagstuk bezig gehouden, en nu is te Antwerpen een naamlooze vennootschap opgericht, die in het groot de groenten in België zal opkoopen, om ze te Londen aan de markt te brengen. Wegens de lage scheepsvrachten en de geringe loonen, die de Belgische boerenarbeiders en vooral de arbeidsters ontvangen, gelooft men de groenten voor minderen prijs te kunnen van de hand zetten dan de Engel- sche groenboeren vorderen. Het voornemen bestaat, ook in Duitschland en Frankrijk een afzet te vinden voor Bel gische groenten. De Belgen toonen hierbij een zeer opgewekten onder nemingsgeest. Voor onze groenboeren kan die mededinging zeer gevaarlijk worden, als men hier te lande de groote Engelsche markt als een voor goed veroverd terrein blijft beschouwen en geen maatregelen van verdediging neemt. De besturen onzer land bouwmaatschappijen zullen dan ook ongetwijfeld hun ernstige aandacht aan de dreigende con currentie wijden. (Hld.) Turfstrooisel als beschutting tegen nacht vorsten. Dat de nachtvorsten in het voorjaar soms groote schade op akkers en in tuinen te weegbrengen, is alge meen bekend; minder algemeen is het misschien verbreid, van hoeveel nut in dezen het turfstrooisel kan zijn. Althans in een der Duitsche vakschriften lazen we, dat een zeer goedkoop en goed middel om vroeg gelegde erwten-bedden tegen nachtvorsten te beschermen het turfstrooisel was. Menigeen toch legt zijne vroege erwten zeer vroeg in den grond, om daarvan zeer tijdig te kunnen plukken, maar ook vaak ziet hij door nachtvorsten zijne reeds mooi ge vorderde bedden weer teruggaan of geheel vernield, wanneer hij er niet voor gezorgd heeft deze te dekken of op andere wijze te beschutten. Nu kan men ook zeer goed, en dit wordt vaak gedaan, zijn erwten op beschutte plaatsen uitstrooien en later ver planten, maar dat is veel omslachtiger dan ze direct op de plaats te brengen. Het eenvoudigste middel tot beschutting is turfstrooisel. Zoodra toch de jonge erwten-plantjes boven den grond komen, strooit men op de rijen eene flinke laag turfstrooisel. De jonge plantjes ontwikkelen zich hieronder zeer wel en vormen gezonde stengeltjes en bladen, die spoedig zoo hard worden, dat een flinke nachtvorst hun weinig schade veroorzaakt. Niet alleen de nachtvorsten weert men op deze manier, maar ook de lastige kippen en musschen, die vaak de jonge kopjes der erwten-plantjes afeten, houdt men er door af, want deze eten niet de bladeren der plant, maar pikken alleen de zeer jonge kopjes er af. (Ned. Tuinbouwbl.) Buitenland. Sacher Machos schrijft in de Figaro, dat het testa ment van Koningin Louise, de moeder van Keizer Wilhelm, haar uitdrukkelijken wensch bevatte, dat haar zoon nooit oorlog tegen Rusland zou voeren. Keizer Wilhelm had een groote vereering voor zijn moeder en Sacher Machos verklaart hieruit de houding van Duitschland tegenover Rusland. Zoodra de toestand der Hertogin van Cumberland dat gedoogt, zal de Koningin van Denemarken haar komen halen en haar naar haar vaderland terug brengen. De Paus heeft een bijzonder Paasch-ei ontvangen; het is van ivoor, van binnen gevuld met wit satijnin het satijn lag een doosje bevattende een robijn, omzet met diamanten. Het geschenk, ter waarde van 50,000 francs, was van een voorname Engelsche dame. De Parijsche correspondent van de Daily Telegraph geeft een treffend voorbeeld van de gevaren eener wereldstad. De meeste Parijzenaars leven in apartementen, doch de kamers der dienstboden zijn meestal in den top van het huis, ver van de andere kamers af. Dit heeft natuurlijk allerlei bezwaren, maar ook groote gevaren, gelijk uit het dezer dagen gebeurde blijkt. Zoodra de dienstboden zich voor den nacht naar hun kamers mogen terugtrekken, zijn ze vrij te doen wat hun goeddunkt. Ze kunnen uitgaan, personen bij zich ontvangen, zonder dat hare meesteresse daarvan iets kan merken. Dat dit de onzedelijkheid en misdaden in de hand werkt, behoeft geen betoog. Zoo ontving eene bewoonster van een der aanzienlijkste zijstraten der Champs Elysées dezer dagen een bezoek van een commissaris van politie, die haar kwam mededeelen, dat zij om 11 uur vermoord en haar kamer geplunderd zou worden. De bewoonster vond deze mededeeling erg grappig en lachte den eerwaardigen commissaris hartelijk uit; en dit bedaarde niet toen hij haar inlichtingen verzocht over de dienstboden. Mevrouw behoorde namelijk tot de weinige dames, die niet over hare dienstboden te klagen had. Integendeel, de een was nog beter dan de andere, en zij waren allen dan ook geruimen tijd in haar dienst. Groot was dan ook hare verbazing, toen de commissaris vertelde, dat juist haar kamenier de medeplichtige was van den candidaat-moordenaar. Ten slotte moest zij dan ook wel naar reden luisteren en hoewel zij nog maar half aan het praatje geloofde, stond zij toe, dat er voorzorgsmaat regelen werden genomen. En inderdaad: toen de meiden te elf uur naar bed waren gegaan, werd er plotseling gebeld. De kamenier, die toe vallig wat getreuzeld had, onderzocht wie er was en be richtte haar meesteresse, dat een heer haar over dringende zaken dadelijk wenschte te spreken. Mevrouw gaf ten antwoord, dat zij op dit late uur niemand meer ontving, doch de kamenier scheen den bezoeker niet te kunnen overtuigen, want weldra kwam zij terug op den voet door den onbekende gevolgd. Op hetzelfde oogenblik werd de bezoeker echter vrij onzacht door een paar stevige politie-agenten, die zich achter een gordijn verborgen hadden gehouden, in den kraag gepakt en tegelijk met zijne vriendin in de boeien geslagen. Het kostte niet veel moeite beiden tot de bekentenis van hun moorddadig plan te brengen. Aan een politie-agent kwam de eer van het ontdekken toe. Hij had een gesprek afgeluisterd, waarin van een moord sprake was en de meid gevolgd om te zien wie als slachtoffer was gekozen. Benoemingen, enz. De heer J. Aaltsz, arts, is met ingang van 16 dezer benoemd tot officier van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht. De hoofd-inspecteur van administratie J. C. L. K. Van Wely wordt met 1 Mei a. s. gedetacheerd bij het Departement van Marine en belast met de waarneming der betrekking van chef der afdceling soldijen, enz. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: L. Van Sprang, marinier, en A. M. Kok. H. F. B. Dissen, bootsmansmaat bij de Marine, en E. Roosloot. J. F. Ambriola, smid, en M. T. Van Emmerik. Gehuwd: Geenc. Bevallen: J. Schong, geb. Zonneveld, Z. M. Willemse, geb. Goudswaard, Z. Overleden: P. Zomerdijk, 21 jaren. Levenloos aangegeven 1. Gemeente OUDKARSPEL, van 1 tot 31 Maart. OndertrouwdGeene. Gehuwd: A. Brands, jonkman, 24 jaren, en C. R. Andela, jongedochter, 29 jaren. GeborenDirk, zoon van K. Kuiper en A. Kos. Pieter, zoon van J. Greeuw en M. Mulder. Jacob, zoon van J. Blokker en M. Offenberg. Antje, dochter van C. Wortel en M. Kos. Jacob, zoon van A. Komen en M. De Jong. Jacob, zoon van A. Prins en J. Van der Neer. Christina, dochter van B. Zuidam en A. Kramer. Dirk, zoon van P. Goed en A. Riesz. Overleden: Grietje Kerkhoven, echtgenoote van C. Duijf, 32 jaren. Catharina Stam, 6 weken. Trijntje Bakker, weduwe van Jan Butter, 80 jaren. Hendrik Jonker, echtgenoot van H. Gorter, 32 jaren. Trijntje Pronk, 7 maanden. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van do zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 8 12 □o. 12 k. 765.60 f 5.60 4.8 -2.6 0.59 Golvend 9 8 noto. 4 766.65 f 6.65 5.2 -0.2 0.84,Slechtw. 9 12 noto. 5 ii 767.35jf 7.35 5.3 -2.4 0.77 n Weêrsgesteldheid: 8 April 12 u. Helder, wind, koud. 9 April 8 u. Bewolkt, koelweer. 9 April 12 u. Dichtbewolkt, koelweer. 7 April, grootste winddruk 50 kilogram, namiddags 2 u. 30 min., richting NO. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. OF REI8 VAN BATAVIA NAAR AMSTERDAM: Prins Hendrik... Te Aden binnen. Voorwaarts7 April St. Vincent gepasseerd. Prins Frederik.. 3 April van Port-Saïd vertrokken. Koningin Emma.. 26 Maart van Padang vertrokken. Prs.Wilhelmina5 April van Padang vertrokken. OP REIS VAN AMSTERDAM NAAR BATAVIA: Prins Alexander. 4 April van Atjeh vertrokken. Soenda8 April Perim gepasseerd. Prinses Amalia.. 2 April van Suez vertrokken. Burgem. denTex. 5 April van Southampton vertrokken. IN LADING NAAR NEDERLAND: Prins v. Oranje.. 19 Maart te Batavia aangekomen. Madura31 Maart te Batavia aangekomen. IN LADING NAAR OOST-INDIË: ConradVertrekt 16 April van Amsterdam. Prinses Marie.... Vertrekt 30 April van Amsterdam. Sumatra3 April te Amsterdam aangekomen. De vertrekdagen der mails naar Oost-Indië gedurende de maand April zijn als volgt 15 April Engelsche mail (over Brindisi). 19 April Hollandsche mail (over Marseille). 20 April Hollandsche mail (uit Amsterdam). 23 April Fransche mail (over Napels). 29 April Engelsche mail (over Brindisi). 30 April Hollandsche mail (uit Amsterdam). 30 April Hollandsche mail (over Marseille). 324ste Staats-Loterij. Tweede klasse. Vierde lijst. Nos. 4381 en 18213 ieder f 100. ALKMAAR, 8 April. Aangevoerd50 hectoliter Tarwe, f 7.a 7.75; 52 h. Rogge, f 5.25 a 5.75; 126 h. Gerst, f4.50, idem Chev. f 4.75 a 5.20; 531 h. Haver, f 3.— a 3.50; 39 h. Boonen: Paardcnboonen f 6.a 6.30, Bruine Boonen f 10.75; 28 h. Erwten: Groene f 9 a 15, Grauwe f 13 a 18, Vale f 15, Witte f 12, alles per hectoliter. 79 stapels Kaas, wegende 23,497 kilogramKleine f 32.50, Commissie f 30, Middelbare f 27, alles per 50 kilogram. HOORN, 7 April. Ter Waag gewogen 116 stapels Kaas, wegende 29,141 kilogram. Hoogste prijs per 50 kilogram f 32 voor Kleine en f 26 voor Commissie. ENKHUIZEN, 7 April. De prijzen der Zaden en Granen waren als volgt: Mosterdzaad f 15.75 a 16.50, Karweizaad f 17.75, Gerst f 4 a 5, Haver f 3.a 3.50, Bruine Boonen f 11.a 11.25, alles per hectoliter. Boter 60 a 65 cents per kop. Vette Varkens 19 a 20 cents per half kilogram, Konijnen 25 a 75 cents, Schapen f 15 a 25, beiden per stuk. AMSTERDAM, 8 April. Do prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dokkumer Jammen f 2.65 a 2.90, dito Fra- neker f 2.60 a 2.70, dito Engelsche f 2.10 a 2.15, Zeeuwsche spuische Jammen f 2.90 a 3.90, dito Flakkeesche f 2.90 a 3.30, dito Blauwe f 3.a 3.50, Geldersche Blauwe f 3.20 a 3.30, Pruisische Hamburgers f 2.30 a 2.50, dito Roode f 2.a 2.10, Westlandsche Duin Zand f 3 a 5, Maastrichtsche Roode f 2.30, 2.40, alles per hectoliter. NIJMEGEN, 7 April. Uiterwaardsch Hooi f 18 a 21 en Binnenveldsch f 13 a 14 per 500 kilogram. KAMPER-EILAND, 6 April. De prijzen van het Hooi zijn sedert eenige dagen, met het oog op den weinigen aftrek, opnieuw iets gedaald. Het moet al bijzonder goede kwaliteit Paardenhooi zijn, wanneer men f 14 per 500 kilogram besteedt. Koeienhooi f 11.a 12.50 en Binnenhooi f 8.50 a 11.50. MASTENBROEK, 7 April. Kamper-eilandsch Hooi f 14 a f 16, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 13 a 15 cn 2de kwaliteit f 11.a 12.50 per 500 kilogram. ASSEN, 7 April. Wol 70 a 80 cents per kilogram. Ten gevolge van de noodige herstelling van schade aan de stoomstaurinrichting en de asspil, zal Zr. Ms. schroef- stoomschip lste klasse Van Speyk, commandant de kapitein luitenant ter zee jhr. Röell, waarschijnlijk eerst Woensdag, in geen geval echter vóór Maandag a. s. van Vlissingen kunnen vertrekken. Genoemde bodem zal zich van daar om de Kaap de Goede Hoop naar Oost-Indië begeven en op de reis der waarts Rio de Janeiro aandoen, wanneer aldaar de gele koorts niet heerscht. De officier-machinist lste klasse C. A. Brandt is van hier naar Vlissingen vertrokken, om de machine van Zr. Ms. schroefstoomschip Van Speyk te onderzoeken en, zoo noodig, aldaar te doen herstellen. Het verlof der adelborsten van het Kon. Instituut der Marine alhier is jl. Donderdag aangevangen en zal Donderdag a. s. eindigen. Door den eerstaanwezenden ingenieur der Genie alhier zal op Vrijdag 22 dezer worden aanbesteed: 1. Het éénjarig onderhoud van de werken en kazerne gebouwen, enz. te Helder en op Texel (raming f 8500). 2. Eene verving van gebouwen te Helder (raming f 650). 3. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen in de stelling Helder (raming f 2250). De Hervormde gemeente alhier vierde gisteren den Goeden Vrijdag als een kerkelijken feestdag. In de Wester- kerk had des voormiddags de bevestiging van nieuwe lid maten plaats. Beroepen tot leeraar bij de Israëlitische gemeente alhier de heer J. Colthof, te Rotterdam. Gisteren was het de 63ste verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina Maria Sophia Louisa, zuster des Konings. Gedurende de eerste drie maanden dezes jaars werden van hier per spoor vervoerd 45,646 manden zeevisch, tot een gezamenlijk gewicht van 2,146,452 kilogram. Bij de boekhandelaren Berkhout Co is van de pers gekomen een aardig boekje, samengesteld door Gerrit Jansen, getiteld: Souvenir aan 't Koningsfeest, gevierd te Helder 19 Februari '87. De prijs is slechts 25 cents. Bij het Departèment van Marine bestaat, volgens de N. Rott. Crt., het voprnemen tot den aanbouw van een stalen stoomschip, tot uitoefening van toezicht bij de vis- scherij in de Noordzee. Sedert het begin dezes jaars trekken elke week familicn van Texel naar Noord-Amerika. De zucht tot landverhuizen was daar zelden zoo groot. Vooral uit den Eierlandschen polder en van De Cocksdorp trekken vele personen naar de nieuwe wereld. De kosten voor overtocht worden gewoonlijk door familieleden, die reeds vroeger naar Amerika togen, overgemaakt. Met bijzondere plechtigheid werd jl. Dinsdag het lijk van den heer T. Mets, gedurende vele jaren postschipper en later stoomboot-kapitein tusschen Texel en Helder v. v., te Oude Schild grafwaarts gebracht. De leden der Sociëteit Neptunus aldaar, welke Vereeni- ging voor ruim 26 jaren opgericht en gedurende al die jaren door den overledene werd bestuurd, droegen en vergezelden de kist, waarop fraaie kransen en de medailles van den koenen zeeman prijkten. Mets redde in zijn veelbewogen leven tal van schip breukelingen uit doodsgevaar en vervulde zijne betrekking met zooveel toewijding, dat Z. M. de Koning hem de broederorde van den Nederlandschen Leeuw vereerde, als eene welverdiende erkenning van 's mans verdiensten. Ook het ziekenfonds te Oude Schild werd door den overledene opgericht en kosteloos geadministreerd. Dit fonds is een ware zegen voor het dorp. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Zuiderwoude c. a. door ds. P. H. Versteeg, predikant te Sint-Pancras. Een commies der Posterijen te Utrecht heeft zich gisterennacht met een pistoolschot van het leven beroofd. Men brengt dezen zelfmoord in verband met het zoekmaken van den aangeteekenden brief met f 2500 waarde, geadres seerd aan den heer Maronier, notaris te Rotterdam. Marktberichten. TEXEL, 7 April. De prys van onderstaande artikelen was als volgt: gevisch Zeegras f 2.50 a 3.50, gemaaid idem f 8 a f 10, per pak van 100 kilogram. Haver f 3.25, Gerat f 5, Aardappelen f 2 a 3, alles per hectol. Voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling en deelneming, van hier en elders ondervonden, gedurende de ziekte, bij en na het overlijden onzer eenige dochter ALIDA JACOBA, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Helder, 9 April 1887. W. CRUIJFF. N. CRUIJFFDE WIJN. Voor de vele treffende blijken van belangstellende deel neming, bij het smartelijk verlies, dat wij door den dood van onzen geliefden vader leden, betuigen wij aan allen onzen mnigsten dank. Inzonderheid zijn wij den leden der Sociëteit //Neptunus* hoogst erkentelijk, voor de aandoenlijke wijze, waarop zij den overledene huldigden, terwijl ons mede een woord van dank van t hart moet aan de bemanning der stoomboot ,/Ada van Holland," voor de laatste eer, hunnen voor- maligen gezagvoerder gebracht. Aan de heeren MULLER, en MOOJEN, die zulke schoone woorden aan de groeve spraken, betuigen wij tevens onzen hartelijken dank. Namens de familie, W. METS Tz. Ouleschild, Texel, 7 April 1887. der gemeente Anna Paulowna, op DIASDAG den 12 APRIL 1887, des namiddags ten 2 ure. Anna Paulowna, den 9 April 1887. Th. J. WALLER, Burgemeester. Onderwerpen ter behandeling 1. Voorstel omtrent het onderwijs. 2. Benoeming Stembureaux. 3. Vaststelling kohier hondenbelasting 1887. u u hoofdelijken omslag 1887. 5. Aanvrage subsidie ad: f 1000. 6. Mededeeling ingekomen stukken. in fraaie banden, bij BERKHOUT cfcs C'. Onmiddellijk na verkoop Boel li nis op Zaterdag 16 April, zal door den Notaris G. VAN OS, te Zijpe, de geschieden van de plaats „de Kat," groot ongeveer 30 Hectaren. aan de Scliagcrbrug in de Zijpe, bij den heer W. PRINS, op VRIJDAG 29 APRIL 1887, voormiddags 10 ure, om contant geld, van: 6 Kalf koeien, 2 Geldekoeien, 2 Mestkal veren, 3 Kuikalveren, 13 Hennen en 1 Haan, 1 Boeren wagen, 1 Tentwagen, 1 Driewielskar, Kapwagen, Tuigen, Koedekken, Voerkist, (inhoud *30 hectoliter), Kettingegge, Hort, Aardtrog, Hooiijzer, Harken, Vorken, Wieders, Kaasweker, Schapenruif, Zoutkisten, Kruiwagen, Karn, Vaten, Emmers, Jukken, Kaaspers, Kabinet, Gortlade, Houthak, Vloerkleeden, Fornuiskachel, Kolomkachel, koperen Ketels, 2 antieke Schilderijen, Bed, Lampen, Tafels, Stoelen, Blik-, IJzer-, Aarde- en Glaswerk, benevens: 1 Boerenwagen, Speelwagen op Veeren, Arreslede, Waaier, Hekken, Ploeg, Egge, Hooihark, Maaimachine, Canapé, ronde Tafel, Fauteuil, Stoelen met zittingen, rood koperen Ketel, Waschketel, Waschtobbe, Bureau, Koper- en Tinwerk, Waterketeltjes, Trekzaag en hetgeen verder zal worden geprensenteerd. G. VAN OS, Notaris te Zijpe. Schroefstoombootdienst op 13 April, Goedkoope Retourbiljetten geldig. [Zie verder de annonce in ons vorig nummer.] Heden is verschenen bij de Boek handelaren BERKHO UT Co.: gevierd te Helder, 19 Februari 1887. Dit boekje, 3 vel druks, in netten omslag en versierd met de portretten van HIJ. MM. den Koning en de Koningin, bevat een overzicht van de feestelijkheden, bij gelegenheid van den jl. gevierden 708teQ verjaardag van Z. M. den Koning, benevens de namen van hen, die daarbij meer o minder op den voorgrond traden. De overtuiging, dat velen gaarne in latere jaren nog eens met genoegen zullen lezen, hoe zij of hunne familieleden aan dat feest een werkzaam aandeel hebben genomen, heeft de uitgevers bewogen, dit werkje hun plaatsgenooten aan te bieden. De prijs, slechts 25 Cents, kan geen bezwaar opleveren. Tevens bij iederen Boekhandelaar te ontbieden. Achtend, BERKHOUT C°., Boekhandelaren. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het maken van DAMES-COSTUMES. Ook geeft zij onderricht in naaien en knippen. Wed. J. WTJIS, Waalder straal, Burg op Texel. op MAANDAG 11 APRIL, 's namiddags ten 3 ure, bij G. J. VOLDERAnna Paulowna.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3