Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIEN. nwmmmïmmmmmmwx MELKI NRIC H TI N G. Texelsche Vleeschhouwerij. gekomen; in de laatste weken heeft men echter geregeld moeten voeren. De veestapel, waaronder duizenden schapen, blijft gezond. Zoowel rundvee als varkens blijven buiten gewoon laag in prijs." Uit de rivier de Maas nabij Luik zijn|]l. Vrijdag opgehaald de lijken van een jongeling en een meisje, die door middel van eenen halsdoek aan elkander gebonden waren. De drenkelingen werden later herkend als te zijn Anna S., oud 18 jaren, van Maastricht, en J. M., oud 22 jaren, van Namen. Op M. werd een briefje gevonden, waarin zij verzochten naast elkander begraven te worden. De jongelieden behoorden tot verschillend kerkgenoot schap, en dit schijnt niet vreemd te zijn aan deze treurige ontknooping van een liefdesdrama. Schoone vrouwen hebben altijd en overal iets voor op hun minder door de natuur bedeelde zusteren, aldus luidde oen stelling, in een der heerenclubs te Londen ver dedigd en bestreden. Als bewijs dat dit waar was, zoowel bij theater-prinsessen als bij de armste bedelaressen, werden twee vrouwen uit de bedienden van het talrijk personeel der club gekozen: een beeldschoon dienstmeisje en een oude schoonmaakster; deze werden in lompen gehuld en de straat opgezonden om te bedelen. Na verloop van zekeren tijd moesten zij terugkomen en hun giften ver- toonen. Zij kwamen echter niet terug. Zij hadden zich zoo onbeholpen aangesteld, dat zij weldra door de politie opge pakt waren en den volgenden ochtend voor den rechter verschenen, tegelijk met de leden der club, om getuigenis af te leggen. De zaak werd verteld en de vrouwen ver klaarden dat zij elk 3 pond sterling zouden ontvangen hebben na afloop van den gestelden termijn. Daar dus zelfs de ellende geen motief voor hun overtreding geweest was, veroordeelde de rechter beidén tot het maximum der straf: acht dagen gevangenis. Tot de getuigen sprak hij: *de heeren zullen zeker overtuigd zijn dat de zaak nu voor hen opgelost is en zij een plaats hebben leeren kennen, waar een schoone vrouw in geen enkel opzicht iets voor heeft boven een andere." Buitenland. Gedurende de laatste dagen heeft zich eene nieuwe kwestie voorgedaan, die, naar wij hopen, met een sisser zal afloopen. De kwestie ontleent haar naam aan Pagny, een plaatsje, vlak op de Fransch-Duitsche grenzen, aan den spoorweg van Nancy naar Metz. Aan het spoorweg-station te Pagny was werkzaam een Fransche commissaris van politie, onder den naam Schnaebele, een Franschman met een Duitschen naam. Deze persoon is door de Duitsche politie gearresteerd en naar Metz over gebracht. Schnaebele schijnt betrokken te zijn in de Fran sche patriotische intriges in Elzas-Lotharingen. De tegen Schnaebele gerichte aanklacht beschuldigt hem van deelneming aan landverraderlijke handelingen in de Rijkslanden, onder misbruikmaking van zijne ambtelijke waardigheid tot bevordering dier bedoelingen. Tot de gevangenneming is door de rechterlijke macht niet besloten vóór dat overtuigende bewijsstukken van de schuld des aangeklaagden voorhanden waren. Schnaebele, een man van bijna zestig jaren, is door de Fransche bladen steeds geroemd als een bekwaam en ijverig ambtenaar. En algemeen wordt té zijnen gunste verklaard, ook door Duitsche bladen, onder andore nu nog door de Metzer Zeitung, dat hij veel diensten aan de Duitsche politie bewezen heeft door het aanhouden van misdadigers, die, om aan de gerechte straf te ontkomen, te Pagny of in de nabijheid op Fransch grondgebied kwamen. Het voornaamste punt: Is Schnaebele op Duitsch of Fransch grondgebied gevangen genomen? is nog niet uit- gemaakt. Een boer, die als getuige is gehoord, heeft ver klaard, dat Schnaebele, toen hij gevangen was genomen en op den grond werd geworpen, met zijn hoofd op Duitsch en met zijne voeten op Fransch gebied was. Tengevolge van het gebeurde met den heer Schnaebele zond de Paus gisteren aan de Fransche en Duitsche Regee ringen eene vertrouwelijke mededeeling, waarin hij zijne bemiddeling aanbiedt, ten einde ernstige gevolgen te ver mijden en de goede betrekkingen tusschen beide landen te handhaven. Jl. Vrijdag stond te Cheltenham in Engeland een melkverkooper terecht, beschuldigd van ,melk van ééne koe" verkocht te hebben, die, door een deskundige onder zocht, dezen was gebleken met 10 pet. water vermengd te zijn. De verkooper verzocht de koe te mogen laten komen hij melkte haar in tegenwoordigheid van den deskundige, die de melk opnieuw onderzocht en bevond dat hij nu, als hij de koe niet zelf had zien melken, zou hebben moeten verklaren, dat er nog meer dan 10 pet. water bij gedaan was. De Standard deelt, naar aanleiding van den in Enge land jl. Dinsdag door velen met zooveel sympathie ter eere van wijlen lord Beaconsfield gevierden Primula-Veris-dag mede, waarom de sleutelbloem diens geliefkoosde bloem was. Hij had namelijk in zijne jonge jaren eens eene weddenschap gewonnen over de vraag, of eene dame, in wie hij bijzonder veel belang stelde, een krans van levende of nagebootste sleutelbloemen droeg. Hij won de wedden schap en kreeg van de dame eene dier bloemen, die zij droeg, ten geschenke. Sedert was de Primula-Veris zijne uitverkoren bloem. In de Academie van Geneeskunde te Parijs heeft Dr. Germain Sée mededeelingen gedaan omtrent proefne mingen met ,antipyrine," eene uit quinoléine getrokken alcaloïde. Als pijnwegnemend en zelfs genezend middel heeft het tegen rheumatiek en jicht verrassende diensten bewezen, ook tegen aangezichtspijn, migraine, enz. De Nautische Verein" te Hamburg heeft een prijs van 500 mark uitgeloofd voor de beste verhandeling over het gebruik van olie tot het bedaren der golven bij storm op zee. Voornamelijk moeten deze drie punten behandeld worden: 1. gevallen, waarin het golvenstillend vermogen der olie gebleken is2. hoe de olie gebruikt moet worden bij zeil- of stoomschepen, als de wind vóór, tegen of op zijde is, bij stormweder, enz.3. welke soorten van olie het best voldeden. De antwoorden zijn vóór 1 Nov. e. k. in. te leveren. oud-chef van de firma Hooglandt en Co. te Singapore; mr. P. S. Noyon, vice-president van het Gerechtshof, en mr. M. J. Pijnappel, advocaat; allen te Amsterdam. Tot officier in de orde van de Eikenkroon is benoemd de heer A. J. C. J. S. Bergsma, voorzitter van het uit voerend comité der hoofdcommissie voor de Aprilfeesten te Amsterdam. De kapitein-luitenant ter zee L. A. Dittlof Tjassens, tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van directeur van het Marine-etablissement te Soerabaija, wordt, op zijn verzoek, met 30 dezer eervol uit den zeedienst ontslagen. De luitenant ter zee 2de klasse E. O. Kerkhoven wordt, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Mei a. s. eervol uit den zeedienst ontslagen. De officier van administratie 1ste klasse J. P. Vasseur, uit Oost-Indië teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De machinist 2de klasse bij de Kon. Marine F. G. A. Wissel is tot de 1ste klasse bevorderd. De machinist 3de klasse bij de Kon. Marine A. H. De Bats heeft met gunstig gevolg het examen voor de 2de klasse afgelegd. Benoemd tot opzichter 3de klasse bij den Waterstaat en de burgerlijke werken in Nederl.-Oost-Indië R. Duijvetter, thans werkzaam bij het Marine-etablissemement te Soerabaija. Ingetrokken: de detacheering bij het Departement van Marine in Nederl.-Indië, als chef der Vde afdeeling, van den dirig. officier van gezondheid 2de klasse bij de Kon. Ned. Marine J. B. Coomans de Ruiter. Gedetacheerdbij het Departement der Marine in Nederl.- Indië, als chef der Yde afdeeling, de dirig. officier van gezondheid 2de klasse bij de Kon. Ned. Marine B. II. Thomson. Vischbericht. Er was gedurende de afgeloopen week weêr weinig levendigheid aan den afslag. Het viel maar al te zeer op te merken, dat 't met de groote visscherij welhaast gedaan zal zijnvier sloepen brachten nog slechts een weinig beduidend partijtje rog en vleet aan. 't Ging den kust- visschers over het algemeen wat beter dan de vorige week vooral de korders maakten nogal zaken met hun kleine schol; den beugers ging het met de schelvisch-aanvoer minder voordeelig, daar 't seizoen ten einde loopt en de prijs met de kwaliteit gelijken tred hield, doch zij, die zoo gelukkig waren nog wat roggen te hebben gevangen, besomden hiervoor flinke prijzen. De haring had de laatste dagen zoo weinig waarde, dat de trekkers zich de moeite niet meer wilden geven om ter vangst uit te gaan, daar er, volgens hen, geen droog brood meer aan te verdienen was alleen in het begin van de week werden nog enkele tallen ter afslag gebracht. Er werden in 't geheel aangevoerd 8500 schelvisschen, 19 ben vleet, 47 punt en 710 stuks rog, 186 kabeljauwen, 3520 tóngen, 3 tarbotten, 4 heil botten, 492 mandjes kleine schol en 29 tal haring; schel- visch gold f 3.50 a f 15.— het honderd, vleet f 8 f 5 per ben, rog f 4.25 a f 2.50 per punt en 50 a 68 cents per stuk, kabeljauw f 1.75 a f 1.15, groote tong 50 a 60 cents, kleine idem 15 a 20 cents, talbot f 7.50 a f 9.50, heilbot f 17 per stuk, kleine schol f 2.k f 3.50 per mandje en haring 20 it 30 cents per tal. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Zaterdag tot Dinsdag. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Bevallen: G. Ran, geb. Blorhberg, D. A. Lamens, geb. Van Oosten, Z. J. Koch, geb. Buijtendijk, D. A. Over, geb. Ligtenberg, D. A. M. Kamp, geb. Duij vetter, Z. T. Bakker, geb. Oom, Z. J. C. Molenaar, geb. Overkamp, D. Overleden: N. Gude, geb. Kuileman, 74 jaren. J. L. Boogmans, geb. Assing, 74 jaren. G. M. Van der Klaauw, 8 maanden. J. J. Rijkers, 9 maanden. Levenloos aange geven 1. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). April. a P Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 24 12 zzw. 9 k. 748.64 -11.16 11.2 t o.i O^Golvend 25 12 zwtz. 16 n 757.75 - 2.05 9.6 -1.6 0.82 26 8 zw. 6 761.18 f 1.38 7.0 -2.4 0.75 iwein.gv. 26 12 zwtz. 9 ii 761.75 f 1.95 8.8 -2.5 0.74 1 Weêrsgestcldheid: 24 April 12 u. Helder, bewolkt, winderig. 25 April 12 u. Bewolkt, wind, buiig. 26 April 8 u. Helder, lichtbewolkt, koelweer. 26 April 12 u. Helder, winderig, koelweer. Benoemingen, enz. Tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw zijn benoemd de heerenG. A. Baron Tindal, directeur van den Kon. West-Indischen MaildienstJ. D. Hooglandt Az., Marktberichten. TEXEL, 24 April. Onderstaande artikelen golden de volgende prijzen: Koeboter 50 cents per half kilogram. Hooi f 17 per 500 kilogram. Kip-cieren f 2.50 a 3.Eend-eieren f 3.a f 3.50, per 100 stuks, Kievits-eieren 13 a 16 cents per stuk. Koehuiden 38 cents per kilogram. Paardenhuiden f 8.a8.50, Schapenhuiden f 2 a 3, beide per stuk. ALKMAAR, 25 April. Veemarkt: 309 vette Kalveren, f 30 a f 120; 37 nuchtere Kalveren, f 4 a 13; 130 vetto Varkens, 36 a 48 cents per kilogram; 18 magere Varkens, f 12 a 17 Bokken en Geiten f 4, alles per stuk. AMSTERDAM, 25 April. Op de Veemarkt waren aange voerd: 859 Runderen, lste kwaliteit 62, 2de kwaliteit 56, 3do kwaliteit 50 cents per kilogram; Melk- en Kalf koeien f 100 a f 240 per stuk; 1 vet Kalf; 180 nuchtere Kalveren, f 3 a 6 per stuk90 Schapen en Lammeren, f 14 a 22 per stukvette Varkens 34 a 43 cents per kilogram. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dok kumer Jammen f 2.60 a 3.dito Franeker f 2.60 a 2.75, dito Engelsche f 2.a 2.10, Zeeuwsche spuische Jammen f3.30 a 4.dito Flakkqcsche f 2.90 a 3.30, dito Blauwe f 3.a f 3.40, Fransche Blauwe f 2.40 a 2.50, Pruisische Hamburgers f 2.30 a 2.60, dito Roode f 1.90 a 2.10, Westlandsche Duin Zaod f 5 a 6, alles per hectoliter. Aangèvoerd 8 versche ladingen. Handel flauw. UTRECHT, 25 April. Op de alhier gehouden Paardenmarkt stonden 432 Paarden en Veulens aan de lijn. De navolgende prijzen werden besteed: Wecldepaarden van f 600 tot800, Werk paarden f 100 tot 500, Veulens f 100 tot 250, Ponnies f 75 tot 170 en oude Paarden f 30 tot 90, alles per stuk. De handel was levendig. Er waren vele binnen- en buitenlandsche kooplieden ter markt. Zr. Ms. schroefstoomschip Zilveren Kruis, onder bevel van den kapitein ter zee D. J. Weys, is in den namiddag van 24 dezer Kaap Lizard gepasseerd, koers stellende naar PóVtsmouth. Het programma van het dertiende en laatste Winter- Concert, hedenavond door het Stafmuziekkorps der Kon. Marine in Tivoli alhier te geven, luidt als volgt: 1. Gruss in die Ferne, Militair-Marsch, G. Döring. 2. Hamlet, Concert-Ouverture, Niels W. Gade. 3. Pilgerchor aus der Oper: Tiinnhauser, Richard Wagner. 4. L'Arle- sienne, Suite en quatre parties, Géorges Bizet; a. Prélude; b. Menuetto; c. Adagietto (Le Soir); d. Carillon; 5. Ouver ture de 1'opera: Si j'étais Roi, Adolphe Adam. 6. Czardas aus der Oper: Der Geist der Woyewoden, Louis Grossmann. 7. Alte bekannte, Grosses Potpourri, Carl Faust. 8. Ganz allerliebst, Walzer, Emil Waldteufel. (Nos. 3, 4 en 6 op verzoek.) Beroepen bij de Herv. gemeente te Akersloot ds. L. A. Van Langeraad, predikant te Nieuwveen c. a. De heer S. I. De Vries, hulpprediker in Oost-Indië, heeft voor het beroep als tijdelijk hulpprediker bij de Doopgez. gemeente te Graft (Noord-Eind) bedankt. De heer J. Bakker, geagreëerd klerk aan het Post kantoor te Schagen, en H. W. Peughen, adsistent te Enkhuizen, zijn geslaagd bij het examen voor de betrekking van directeur van een Postkantoor. Correspondentie. Een ingezonden artikel wacht op plaatsruimte. Den 8steu Mei 1887 hopen onze ouders: >c» L- klein >g en >o° 2< T. VAN VLIET >g 004 hunne vijf-en-twintigjnrige cchtvcrceiriging x» te herdenken. Namens hunne kinderen, A. G. v. d. Klugt—Klein. S. J. Klein. G. v. d. Klugt. Ondertrouwd C. HUISMAN P. BOON. Burg op Texel, 23 April 1887. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een zoon: T. MUNN1KDE VRIES. Helder, 25 April 1887. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig lijden, mijn geliefde Echtgenoot J. DE HEER, in den ouderdom van ruim 73 jaar. Helder, 23 April 1887. Wed. J. DE HEER, geb. DE VRIES, en Familie. Algemeene kennisgeving. Den 21 April jl. overleed te Helder mijn geliefde PETRUS JONGERHUIS, in den ouderdom van ruim 36 jaren, met wien ik eerstdaags in den echt hoopte te treden. Anna Paulowna, 26 April 1887. G". BRAUNS. Die door dezen, mede namens hare ouders, haren harte- lijken dank betuigt voor de laatste eer, den overledene zoo ruimschoots bewezen. Aan de openbare lagere school N°. 6 in de gemeente Helder, hoofd de heer P. UURBANUS, wordt gevraagd eene ONDERWIJZERES, op eene jaarwedde van f 500. Sollicitatiën op zegel geschreven, met de gevorderde stukken, in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór 10 Mei e. k. Helder, 25 April 1887. De Burgemeester, STAKMAN BOSSE. Heldersche en Nieuwedieper Versche Roomboter. 60 ct. per i kilo. Belegen 50 Zoete Weii liter. De donkerbruine hengst RATAPLAINT, gekruist ras, staat des MAANDAGS op Itulteitlu.t bij den Burg en des DONDERDAGS in 't Noorden. De overige dagen op de hofstede Zecknr,, polder Eendracht. Beschikbaar k f 10. Geldepaarden k f 2.50. Texel. Jn. PEPER. Buitengewone vergadering van aandeelhouders in de Naamlooze Vennootschap ^Texelsche Vleeschhouwerij* aan den Burg op Texel, op Donderdag; 12 Mei 1887, des avonds ten £8 ure, in het logement //de Lindeboom," aan den Burg op Texel. HH. aandeelhouders worden beleefd en dringend verzocht op die vergadering te verschijnen, voorzien van het bewijs van aandeel. Texel, 25 April 1887. Het Bestuur. TE K.OO F»! BEST LANDH.OOI. bij C. VETHMAN, te Wieringerwaard.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3