lid Gemeenteraad van Sckagen. Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIËN. mmkttkkmkkkmmkkkkkkkmkn 3< Op den 10den Juli a. s. hopen onze geliefde Ouders: 17 Ketelseheepmakers, 1 Bankwerker en 4 Scheepstimmerlieden Ontvangen voor kerrais-cadeanx: Specialiteit in REIS- se HANDKOFFERS, Opruiming van linderspeelgoederen. Koppen's Verkoophuis. Schouwburg VAN LIER. MARIE ANTOINETTE, KONINGIN en MARTELARES, ffj CROOT Zatwd&g ea Zeedag groote brillante VOORSTELLING. onherroepelijk laatste W88STEIUR6, Verkoop van buiten dienst gestelde militaire goederen. p. m. 15,000 halve kilo's best landhooi. van|de liefdegaven zijner dorpsgenooten in Csokna (Somogyer coinitaat). Hij herinnert zich niet, ooit ziek geweest te zijntot 1842 rookte hij, daarna niet meer, uit zuinigheid. Hij was nooit gehuwd en had, naar hij zegt, ook nooit daarnaar verlangd. Zijn gezondheid is nog vrij wel, zijn geestvermogens zijn nog uitstekend. Hij eet niet meer dan eens per dag en kan nog goed loopen. Vlierbloemen. Thans staan de vlierbloemen of struiken (Sambucus nigra), dit wel is waar weinig geachte, maar toch zoo nuttig gewas, in vollen bloemendos. Beziet hem niet uitsluitend op een afstand, maar snijdt er een handvol bloemtakken af en plaatst die in eene karaf of vaas met water in uw woonvertrek; ze zullen daarin niet alleen een aangenamen, verfrisscheuden geur verspreiden, maar tegelijkertijd al wat kwalijk riekend is en alle miasmen, ook de vliegen en muggen meerendeels daaruit verdrijven. Sedert een vijftal jaren plaats ik, zoolang als ze bloeien, eiken morgen een verschen ruiker vlierbloemen in mijn woon- en schrijfvertrek en ik bemerk, dat velen van hen, die mij van tijd tot tijd komen bezoeken, allengs dat voor beeld navolgen. Sedert ik de aanbevelenswaardige Sambucus Fontenaysi of doorbloeiende vlier, die den geheelen zomer onafgebroken doorbloeit, ook in mijn bezit heb, ben ik van Juni tot October van deze bloemen voorzien. (Sempervirens.) Provinciale Staten van Noordholland. Zitting van 7 Juli 1887. Tegenwoordig zijn 56 leden. Achtereenvolgens worden de navolgende rapporten uitgebracht: bij monde van den heer P. Van Eeghen omtrent de ontwerp-begrooting van het Provinciaal Bestnnr voor zooveel het Rijksbestuur is, voor 1888; omtrent de begrooting der eukele provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven ▼oor 1888; omtrent het voorstel tot heffiug van opcenten; omtrent de voor dracht van Gedeputeerde Staten tot betoling van het subsidie voor de storm- bootdienst tnsschen Texel en het Nieuwediep voor 1887, te voldoen uit c'en post voor onvoorziene uitgaven; bij monde van den heer Calkoen omtrent de rekening van het ges i-l.t Meerenberg over 1886; omtrent de suppletoire begrooting van dat gesticut voor 1887, omtrent de begrooting van het gesticht voor 1888; bij monde van den heer Jansen omtrent de voordrachten tot het verleenen van snbsidien ten behoeve der Zeevnartknndige School in het Zeemanshuis te Amsterdam; ten behoeve der Bewaar- en Handwerksschool op Terschelling; ten behoeve der Algemeenc Bewaarschool te Hippolytoshoef op Wieringen; ten behoeve der Industrieschool voor vrouwelijke jeugd te Amsterdamten behoeve van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem; ten behoeve van het Con servatorium, opgericht door het bestuur der afdeeling Amsterdam van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst en ten behoeve der uitgave van het Jaarboekje voor de provincie Noordholland voor 1888; by monde van den heer Rutgers van Rozenburg omtrent de voordrachten van Gedeputeerde Staten tot vaststelling eener gewijzigde tramverordening tot bewilliging in eene wijziging der Statuten van de Locaalspoorweg-Maatschappij «Hollands Noorderkwartier" bij monde van den heer Den Tex omtrent de voordracht tot toekenning van eene bijdrage nit de provinciale fondsen nan het bestnnr der Zuiderzee-Veree- niging; omtrent de voordracht tot vaststelling van een bijzonder reglement van bestunr voor den SammerBpolder en tot wijziging van de bijzondere reglementen van bestunr voor den ]iolder Buitenhuizen, voor den polder Assendelft, voor den polder De Wognum, voor de banue of polder Obdam, voor den polder De Groote Waal en voor den Binnendijkschen, Overveenschen en Bergerpolder. De volgende vergadering zal worden gehouden op Dinsdag 12 dezer, des voormiddags te lOf nnr. Zitting van Vrijdag 8 Juli 1887. In deze vergadering werd, na voorlezing en goedkeuring van de notnlen der vorige, mededeeling gedaan van: a. Missive van HH. Gedeputeerde Staten, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het in de vorige vergadering genomen besluit tot af- en overschrijving betrekkelijk den dienst 1887. b. Proces-verbaal van kasverificatie, dd. 17 Juni 11., waaruit in hoofdzaak bleek, dat op dien datum in de gemeentekas aan wezig was een bedrag van f 4295.704 welke missive en verbaal werden aangenomen voor kennisgeving. c. Missive van den heer Beider, brandspuitfabrikant te Amster dam, inhoudende, dat de kosten der voorgenomen reconstructie van een der oude brandspuiten zouden bedragen f 169.50. Door den Voorzitter echter mededeeling gedaan wordende van de bezwaren, tegen die reconstructie geopperd door het Collegic van Brandmeesters, op grond van de nog uitstekende bruikbaarheid der oude spuiten, ondanks de omslachtigheid van derzelver behandeling, werd, naar aanleiding van die bedenkingen, besloten, de voorgenomen verandering achterwege te laten. Na het nemen van dit besluit werd vervolgens, conform een voorstel van B. en W., besloten, aan de Rijksveldwachters, die gedurende de kermis de gemeente-politie hadden geassisteerd, de gewone gratificatie daarvoor, zynde voor ieder f 2.50 per dag, te verleenen. Ter tafel kwam daarna een adres van den heer G. Van Heerde, waarbij deze, wegens zijne benoeming tot hoofd der school te Herxen (gem. Wijl) ontslag verzoekt als onderwijzer aan de gemeenteschool alhier, welk ontslag, met ingang van 1 Sept. a. s., eervol werd verleend. In verband met dit besluit werd besloten tot eene dadelijke oproeping van sollicitanten voor de openvallende betrekking. Door den Voorzitter werd vervolgens aan de orde gesteld de benoemingen van leden en plaatsvervangers der stembureau's voor de verkiezingen van leden voor den Gemeenteraad en voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en werden daarvoor onderscheidenlijk benoemdtot leden de heeren Govers en Stammes, en Kooy en Stammes; tot plaatsvangers de heeren Voorman en Hazeu, en Van der Maaten en Hazeu. Nadat nu nog de Voor zitter, namens B. en W., de goedkeuring had gevraagd en ver kregen, voor de uitgaven van gemeentewege, voor den feestelyken ontvangst onzer Harmoniekapel, bij haren terugkeer van den muzikalcn wedstrijd te Nymegen, ging de vergadering een wyle over in Comité ter behandeling van eenige reclames in zake aan slag in den hoofdelijken omslag. Na de hervatting der openbare zitting niemand, bij de daarna volgende rondvraag, het woord begeerende, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Buitenland. Uit Sofia wordt van 7 dezer bericht: „De Sobranje heeft met algemeene stemmen Prins Ferdinand van Coburg tot Vorst van Bulgarije uitgeroepen. De stemming was hedenmorgen te 11 uren afgeloopen en de Sobranje heeft zich daarna verdaagd tot het antwoord van den Prins ontvangen zou zijn. De Prins is 26 jaren oud en eerste luitenant in Oosten- rijkschen dienst. Prins Ferdinand heeft eenige dagen geleden op het vorstelijk jachtslot Oberhof/ in het Thuringerwoud, eene bijeenkomst gehouden met Prins Alexander, gewezen Vorst van Bulgarije. In zijn telegram, waarin hij aan de Sobranje verklaart, zijne verkiezing aan te nemen, zegt hij„Ik ben bereid, en wensch aan de Bulgaarsche natie mijnen dank te betuigen, door haar mijn leven te wijden. Ik reken op uwe hulp om de Bulgaren gelukkig te maken. Zoodra mijne benoeming door de Porte bekrachtigd en door de mogendheden erkend zal zijn, zal ik uwe roeping volgen en mij in uw midden begeven." De ontploffing te Antwerpen, van welke in een vorig nummer melding werd gemaakt, heeft jl. Dinsdagavond omstreeks 8 uur plaats gehad, in den kelder van eene apotheek en drogerij in de Rue Large. De eerste ontplof fing werd gevolgd door eene tweede in het pakhuis op de beneden-verdiepiug. Daarna is het huis ingestort, en heeft een brand de verwoesting voltooid. Vijf dooden en drie gewonden zijn dadelijk de slachtoffers van het ongeluk geweest. Een jongen van 15 jaar, die op het trottoir vóór het huis liep, werd onder het puin verpletterd. In het gebouw zelf werden gedood een apothekersbediende, een knecht, eene dienstmeid en een bakker, die zich in den winkel bevond. De drogist, Iiosen genaamd, en zijne vrouw zijn zwaar gekwetst van onder den puinhoop te voorschijn gehaald, evenals de vrouw van een ambtenaar der politie, die zich op straat bevond en niet voor 's nachts één uur gered kon worden. Rosen, is eenige uren nadat men hem in het Ziekenhuis gebracht had, overleden. Omtrent de oorzaken der ramp verkeert men in het onzekere. Volgens nadere berichten, zijn er bij de ramp te Zug niet zooveel menschen omgekomen, als men dacht dat het geval zou zijn. Tot nog toe schijnen er niet meer dan 10 te zijn verdronken. Vermoedelijk zijn dat de bewoners geweest der twee huizen, die het eerst zijn inge stort, terwijl door de snelle ontruiming der overige huizen, die een paar uren later in de diepte zijn verzonken, de andere bewoners der buurt het leven hebben behouden. Ruim 600 dezer vluchtelingen zijn in de stad en omstreken onder dak gebracht. Uit Carlsbad wordt gemeld, dat de toestand van Parnell, die aan „diabetes" (suikerziekte) lijdt, ernstige bezorgdheid baart. In het proces wegens landverraad voor het Rijks gerechtshof te Leipzig deed het Hof gisteren uitspraak en veroordeelde Klein tot 6 en Grebert tot 5 jaren tuchthuis straf, Erhart werd vrijgesproken. In de toelichting van den eisch zeide de procureur-generaal o. a., dat het gerechtshof voor de eerste maal genoodzaakt was een oordeel te vellen over mannen, die in dienst van de Fran- sche Regeering tegenover het Duitsche Rijk verraad pleegden, terwijl vroegere processen gevoerd werden tegen personen, die uit vrije beweging spionnendiensten aan Frankrijk bewezen. Het tegenwoordige proces heeft daarom bijzondere beteekenis, omdat het bepaalde onthullingen over het Fransche spionnenwezen en de organisatie er van in ElzasLotharingen heeft gegeven. Fransche ambtenaren hebben de plaats van particuliere agenten ingenomen en hadden in Klein een geschikt werktuig gevonden. Het was noodig geweest het geding in het openbaar te voeren, omdat daardoor de verdachtmaking kon worden ontzenuwd, als zou er zeker drijven bestaan, waartoe het geval met Schnaebele aanleiding zou geven. Zelden zoo verklaarde de procureur-generaal is in de Fransche bladen zooveel onwaarheid verkondigd als in dit geval. In den loop van het proces is gebleken, dat de Fransche grenspolitie, in plaats van zich te wijden aan de taak, welke in den aard van haar ambt ligt, onophoudelijk er naar streeft, niet slechts het landverraad te begunstigen, maar zelfs het aan te moedigen. De bekende Schnaebele is tot stationchef van Laon benoemd, op eene bezoldiging van 6000 francs. Het besluit daartoe was reeds vroeger genomen, maar in de openbaar making op dit oogenblik ziet men min of meer een antwoord op de beschuldigingen, bij het proces te Leipzig tegen den voormaligen grens-commissaris van Pagny ingebracht. Een dergelijk ongeluk als onlangs te Havre heeft jl. Zaterdag te Laval (Frankrijk) plaats gehad. Een scherm meester, Torquet genaamd, oefende zich met een zijner ondergeschikten, Quillet; van de floret des laatsten brak ongemerkt de punt met den dop af en het lemmer door boorde Torquet de borst en de long. Stroomen bloeds golfden hem uit den mond en hij werd in allerbedenke- lijksten staat naar het hospitaal gebracht. Benoemingen, enz. De officier van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht S. A. Van Leer wordt met 21 dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, om tevens dienst te doen in de Maritieme Zieken-inrichting aldaar, terwijl de benoemde officier van gezondheid 2de klasse bij de zee macht J. Van der Kolk, met gelijken datum wordt ge plaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier, om tevens dienst te doen in het Hospitaal der Marine. Met ingang van 1 September a. s. zijn door den Minister van Marine, in alphabetische orde gerangschikt, benoemd tot adelborst 3de klasse bij het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier: a. voor den zeedienst: W. A. Van Aken, H. L. J. Badings, J. A. Barrau, F. C. Brust, J. E. De Bruyne, C. Van der Burg, H. P. A. Buysing Damsté, W. P. De Eerens, E. B. J. Elias, F. J. Van der Esch, E. H. Friderichs, W. F. Van der Hegge Spies, A. F. A. Graaf Van Hogendorp, A. T. Hoogenboom, J. C. Van Iterson, C. H. Julius, D. E. Keus, J. De Lange, W. R. H. Van Leersum, G. J. Leverland, J. Lugt, C. Van Manen, Jhr. C. W. F. Mackay, M. K. Medenbacli, R. H. Van Meerlant, J. P. Muller, A. Quispel, B. C. A. Van Renterghem, J. N. De Ronde, H. Van Schreven, A. Van der Sluis, L. A. C. Steffelaar, J. Tissot van Patot, J. J. De Vries, W. H. De Waal, J. C. Wagner, G. L. Westendorp, J. H. G. Wichers, G. J. Te Winkel en N. A. Wijmenga; b. voor de mariniersJ. G. Boon, G. C. Dibbetz en J. Van Haaften. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). I Juli. I d 2 P Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 8 12 zw. 3.6 k. 765.04 f4.44 19.5 t 1-5 0.64 Slechtw. 9 8 z. 10 758.25 -2.35 21.4 f 5.0 0.6' wein.gv. 9 12 zwtz. 41, 759.09 -1.51 17.4 -0.7 0.86 Slechtw. Weêrsgesteldheid: 8 Juli 12 u. Helder, mooi weer. 9 Juli 8 u. Betrokken, regen, winderig. 9 Juli 12 u. Betrokken, mooiweer. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. OndertrouwdE. J. Paschedag, bottelier by de Marine, en J. Blokhofï. GehuwdGeene. BevallenG. Visser, geb. De Boer, Z. D. Kouwenborg, geb. Van Rees, Z. E. Prass, geb. Bnugts, Z. K. Kaas, gob. Krul, Z. OverledenG. C. Driessen, 6 jaren. Marktberichte n. TEXEL, 7 Juli. Aardappelen f 3 a 4.50 en Haver f 4 per hectoliter. Gemaaid Zeegras f 7.50 a 9.50 en gevischt dito f 2.50 a 3.50 per 100 kilogram. Gowasschen Wol f 1.15 en ongewasschen Wol 83 cents per kilogram. ALKMAAR, 8 Juli. Aangevoerd: 11 hectoliter Tarwe, f7.50; Gerst f 4.50; 33 h. Haver, f 3.15 a 3.25; 5 h. Bruine Boonen, f 10.50; Groene Erwten f 14, alles per hectoliter. 700 stapels Kaas, wegende 200,000 kilogram; Kleine f 30|, Commissie f 274 00 Middelbare f 26 per 50 kilogram. HOORN, 7 Juni. Ter Waag zyn gewogen 446 stapel Kaas, wegende 142,610 kilogram hoogste prijs per 50 kilogram f 31 voor Kleine, f 27.25 voor Commissie. HOORN, 8 Juli. Aangevoerd 106 Schapen, van f 22.a 27.50 per stuk. MEDEMBL1K, 6 Juli. Aangevoerd 40 stapels Kaas. Hoogste prijs f 25 per 50 kilogram. Boter f 1 per kilogram. Kip-eieren i 3.25 en Eend-eieren f 4.50 per 100 stuks. AMSTERDAM, 8 Juli. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Francker Jammen f 3.50 a 3.75, Andijker Muisjes f 5.20 a 6.idem ronde f 4.50 a 5.—, Westlandsche Klei in manden f 4.40 a 4.70, idem losse f 4.10 a 4.20, idem Klei Muisjes f 3.80 a 4.40, Westlandsche Zand Muisjes f4.50 a 5. Katwyker Zand f 3.30 a 4.80, Rijnsburger f 3.80 a 4.20, alles per hectoliter. Aangevoerd 13 versche ladingen. LEIDEN, 8 Juli. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 12 Stieren f 56 a 165, 86 vette Ossen cn Koeien f 110 a 255 of f 0.56 a 0.64 per kilogram, 65 Vare idem f 95 a 190, Graskalveren f a ,110 vette idem f 21 a 62 of f 0.45 a 0.65 per kilogram, 62 nuchtere idem f 4. a 12.625 vette Schapen f 18 a 26.of f 0.45 a 0.50 per kilogram, 163 weide dito 11.a 22.Lammeren f af 32 magere Varkens f 12 a 30, 218 Biggen f 5.a 13.Veulens f a 2 Paarden f 30 a 46, 86 Kalf- en Melkkoeien f 98 a 248. GELDERSCH VENENDAAL, 6 Juli. De aanvoer ter Wol markt was grooter dan men wel verwachtte; de handel minder levendig dan de vorige week. Men besteedde f 0.80 a 1.124 per kilogr. ASSEN, 6 Juli. Wol 70 a 80 cents per kilogram. NIJMEGEN, 7 Juli. Uiterwaardsch Hooi f 18 a 21 en Bin nen veldsch f 13 a 14 per 500 kilogram. RENKUM, 8 Juli. Voor het puike Uiterwaardsch Hooi, nieuw gewas, wordt hier besteed f 18 a 20 per 500 kilogram. MASTENBROEK, 6 Juli. Kampcreilandsch Hooi f 14 a 16, Mastenbroeker en Genemuider late kwaliteit f 13 a 15 en 2de kwaliteit f 11.a 12.50 per 500 kilogram. LANGSTRAAT, 7 Juli. De prys van het nieuwe Hooi is op f 28 per 1000 kilogram gesteld, daarvoor zyn eenige par tijtjes genomen, die als los Hooi werden ingescheept. Jarig Hooi werd tegen f 30 op het eerste aanbod genomen. DEVENTER, 8 Juni. Hooi f 28 a 34 per 1000 kilogram. LEEUWARDEN. 8 Juli. Ter Veemarkt werden aangevoerd 814 Runderen, 1001 Schapen, 310 Varkens en 27 Paarden. Hoogste prijs voor Stieren f 260, vette Koeien f 275, melk dito f 250, Pinken f 85, vette Kalveren f 50, nuchtere dito f 11, vette Schapen f 32, melk dito f22, Lammeren f24, vette Varkens f 75, magere dito f 22, vette Biggen f 35, magere dito f 10, Paarden f 125, alles per stuk. Handel in Varkens prijshoudend. Overigens traag. Erratum. In het verslag omtrent de feestelijke ontvangst der Harmoniekapel te Scliagen, voorkomende in ons vorig nommer, staat: „oramezanch", dit moet zijn: „ommeganck De Vereenigingen „Van Speyk", te Amsterdam, en „Admiraal De Ruyter, alhier, zullen zich tot den minister van Marine wenden, met het verzoek, voortaan ook genees kundige behandeling te verleenen voor vrouwen en kinderen van niet in het vaste korps onderofficieren en minderen buitengaats dienenden. Gisterenmorgen is de Engelsche driemast-schoener „Gratitude," met bestemming naar Christiania alhier de haven willende uitzeilen, door den stroom misleid, tegen het wachtschip geloopen, met het gevolg dat fokkemast, ra en stengen braken en het want deerlijk werd gehavend. Het schip is naar de Binnenhaven verhaald om te repa- reeren. Het wachtschip bekwam geen schade. Voor het examen van adspirant-administrateur bij de Marine hebben zich 38 jongelieden aangemeld. Er zijn 6 plaatsen open. Bij het corps ingenieurs van scheepsbouw zullen met 1 Augustus a. s. de volgende mutatiën plaats hebben: de hoofdingenieur bij 's Rijkswerf alhier J. C. Jansen wordt belast met de betrekking van hoofdingenieur voor alge meene dienstenverder wordt de hoofdingenieur bij 's Rijks werf te Amsterdam L. C. P. \V. Visser overgeplaatst naar hier, en de hoofdingenieur bij 's Rijkswerf te Hellevoetsluis J. W. Calten overgeplaatst naar Amsterdam, terwijl de ingenieur 1ste klasse C. L. Loder als hoofd van het vak van scheepsbouw bij 's Rijkswerf te Hellevoetsluis wordt geplaatst. (N. Rott. Crt.) Door het Provinciaal Bestuur van Noordholland, te Haarlem, is jl. Donderdag aanbesteed: het bouwen eener ophaalbrug met gemetselde landhoofden en ijzeren boven bouw over de Keelgracht van het fort Oostoever te Helder, ter vervanging van de houten rolbrüg No. 87 (raming f8000). Minste inschrijver was Johannes Stevens, te Appinge- dam, ad f 7430. Een koksmaat aan boord van Zr. Ms. rammonitor „Draak" te Hellevoetsluis, sloeg, terwijl hij bezig was met het schoonmaken van balies, overboord en verdween on middellijk in de diepte. 35 J. SCHÜMAKER Jg ■XX en 35 J. BISPINCK, g °o< hunne 25jarige echtvereeniging te herdenken. >e» 35 Namens hunne dankbare kinderen. £g 35 Burg (Texel). g Heden overleed ons jongste zoontje PIETER JAN, in den jeugdigen leeftijd van 2 maanden. J. R. BÜIJS. C. BUIJS—BRUIN. Helder, 7 Juli 1887. Algemeene kennisgeving» Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mevrouw D. F. VAN S0ELEN-DE BORST VERD00RN, Wed. van den WelEd. Gestr. Heer J. H. VAN SOELEN, Kapitein der Mariniers,|in den ouderdom van 76 jaren. Uit aller naam, J. G. VAN DEN BOSCH. Eenige en algemeene kennisgeving. Helder, 2 Juli 1887. Wegens huitenlandsche betrekkingen eerst lieden geplaatst. kunnen tot ultimo December a. s. werk bekomen aan Rijk» Werf te Willemsoord (Helder). Loon naar bekwaamheid. Aanbiedingen (in persoon of per brief) behooren te geschieden bij den Hoofdingenieur der Marine bij genoemde werf. Willemsoord, den 7 Juli 1887. De Schout-bij-Nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE JOSSELIN DE JONG. Eene prachtige collectie Porte-monnaies, Sigarenkokers, Portefeuilles, Albums, Heeren en Dames-lleistasschen, de nieuwste soorten Zilveren Oorknopjes, Broches, Braceletten en vele Luxe-artikelen. Buitengewoon lage prijzen. Standplaats: bij 'T CENTRUM. ZATERDAG 9 JULI (8 uur): NEL.LY, Komisch Karakterstuk in 10 tafereelen, naar den beroemden Roman van Charles Dickens. ZONDAG 10 JULI: Oorspronkelijk geschiedkundig Tooneelspel in 9 tafereelen. MAANDAG 11 JULI: beroemd Drama in 7 tafereelen, naar het Fransch, „Jean le Cocher." 1« R. f 1.25, 2° R. 75 ets., 3« R. f 0.50, 4e R. 25 ets. 10 Abonnementskaarten f 10. van A. ALBER. Maandagavond met geheel nieuw programma. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te den Helder zal, op WOENSDAG den 20 JULI 1887, des voormiddags ten 10 ure, ten zijnen kantore, bij inschrijving en tegen contante betaling, verkoopen: eenige buiten dienst gestelde militaire goederen, waaronder Lood, Staal, gegoten en geslagen IJzer, Zink, 3.253 M3 Hout, 504.5 K.G. Touwwerk, Kazernenbanken, groote Tafels, Stoelen, Linnen goed, Sloopen, wollen Dekens, 1 Fornuis, 13 K.G. oud Papier, enz. enz., alles breeder bij aanplakbiljetten omschreven. De inschrijvingsbiljetten moeten gesloten en vrachtvrij ingeleverd worden ten kantore van voornoemden Ontvanger, vóór negen uur, des voormiddags van den dag der verkooping. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Ontvanger, hij wien de perceelsbeschrijving en voorwaarden ter lezing liggen. VERLOREN een DAMES-PORTEMONNAIE met eenig geld. Tegen belooning terug te bezorgen Advertentie-Bureau STADERMANN, Helder. TE KOOP: Te bevragen met franco brieven, letter Z, Hulpkantoor Wieringerwaard,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3