advertentiën. Aanbesteding. stoppelploegen. Vervolg Nieuwstijdingen, HESKTKrEÏS, Arts, M AR INE. De 1000 ton Oostkustkolen, „South Yorkshire Edmunds Mitchell's'' of „Sunderland Lambton West Hartley." Koppen's Verkoophuis. alle soorten Waterfllters van af f 4—, VOET-, ZIT- EN KINDERBADEN, Metalen- en Porseleinen Toilet- Emmers, Waterkannen, Muur fonteinen, Waschstellen, enz. Opruiming van gen,- en tweepersoons Waschtafela. Nieuwe Bessen-Jeuever Frambozen-Brandewijn. Yiscliscliuiten.Masten.Botters. J-/- Wegens verandering van den Hertog van'Sutherland, met gevolg en bedienden." Het gevolg bestaat uit zes andere honden, die,fevenals Killa en Bianca, aan rhumatisme lijden en die men door de zeebaden aldaar hoopt te genezen. Een afzonderlijke zwemplaats met een houten omheining is voor hun bijzonder gebruik aangewezen en de administratie laat hun even goed als de gewone gasten de daarvoorJ verschuldigde belasting betalen. Benoemingen, enz. De plaatsing van den luitenant ter zee 2de klasse A. J. V in der Paauw met 1 Augustus a. s. aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis wordt ingetrokken. Ter zijner vervanging wordt aangewezen de luitenant ter zee 2de klasse H. G. J. A. Fundter de Bauchène. Met ingang van 2 Augustus a. s. zijn benoemd tot adelborst 1ste klasse bij de zeemacht, de adelborsten 2de klasse, 1ste afdeeling, bij liet Koninklijk Instituut voor de Marine alhierL. R. Baron Taets van Amerongen, L. P. W. Van der Wal, D. E. Van Dijk, G. A. Rietberg, J. O. Kolkmeijer, H. G. Surie, G. L. D'Abo, F. L. Rambonnet, H. S. Suermondt, B. Tack, J. C. Stam, A. J. Kleynenberg, R'. Van Leent, M. H. Halewijn, L. A. F. E. Peltzer, J. P. F. Van der Mieden van Opmeer, P. H. Z. Marcella, A. J. M. Nolet, G. Van Hulstijn, G. J. Van Gendt, C. Witzen Elias, H. De Booy, Jhr. L. F. Martini, J. S. A. Kroon, C. Craandijck, A. M. W. Bussemaker, J. Birnie, Jhr. H. J. A. Pompe van Meerdervoort, E. L. F. Bolomey, W. F. Van Erp Taalman Kip, P. P. Van Bosse, en tot 2de luitenant bij het korps mariniers, de adelborsten der 2de klasse, 1ste afdeeling, bij gemeld InstituutG. K. Baron Van Asbeck, J. VV. Wijnands, F. J. Van Hoogstraten. De benoeming van de jongelieden H. L. J. Badings, J. H. G. Wichers en J. C. Wagner, tot adelborst 3de klasse voor den zeedienst en van J. G. Boon, tot adelborst 3de klasse voor de mariniers, is op hun verzoek ingetrokken, en is alsnog met 1 September a. s. benoemd tot adelborst 3de klasse voor de mariniers, de adspirant F. J. P. Sachse. Met ingang van 2 Augustus a. s. zijn benoemd tot adjunct-administrateur bij de zeemacht, de adspirant-admi- nistrateurs: E. G. De Wijs, C. Valkenburg, H. G. Havik, W. G. Van Druten, O. J. Grullemans en W. H. C. Ten Brummeler. De 1ste luitenant der mariniers H. A. Mos, die over plaatsing bij de cavalerie heeft aangevraagd, zal gedeta cheerd worden bij de Rij- en Hoefsmidschool te Venloo. De 1ste luitenant C. De Kort, magazijnmeester der artil lerie te Geertruidenberg, is op zijn aanvrage op pensioen gesteld, ad f 1035 jaars. Ingezonden. Anna Paulowna, 27 Juli 1887. Mijnbeer de Redacteur Bij het lezen van het Nurksachtig bericht van 25 dezer uit Anna Paulowna, kwam het denkbeeld bij mij opschuilt hier soms een addertje onder het gras Maar men mag niet slecht denken, nietwaar Intusschen deed het mij genoegen, Uw berichtgever het denk beeld te zien opperen, de volksvermaken alhier te veredelen. Stoffelijke blijken hiervoor zullen gaarne in ontvangst genomen worden, want men mag toch niet van enkele zware belasting betalende neringdoenden eischen, dat zij feesten buitenshuis zullen organiseeren, ten pleiziere der telgen van sommige inwoners. Verder kan ik ZEd. ook gerust stellen door er op te wijzen, dat de consumptie (alias vergunning), dank zy de warmte, voor het meerendeel bestond uit Bier en ChampagneCider. Met dank voor de plaatsing, Uw getrouwe lezer. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. OndertrouwdP. Bandsma, koopman, en L. Greiner. J. Zwaan, vischhandelaar, en N. Koomen. A. Bouhuis, zeeman, en A. Van Straten. N. Mante, stoker, en M. De Carpentier. F. J. Hageman, matroos, en G. Frans. GehuwdGeene. BevallenE. M. P. Ries3elmann, geb. Peeters, Z. C. De Reus, geb. Riedeman, D. H. De Groot, geb. De Groot, Z. A. De Graaff, geb. Dammulder, D. Overleden E. Wigchert, 19 jaren. C. Landman, geb. Justrus, 71 jaren. Levenloos aangegeven 1. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigl». procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 29 30 3U 12 8 12 zwtz. 8 k. w. 0.2 zw. 0.8 n 762.65 t 2.25 763.97 f 3.57 764.28 f 3.88 23.0 18.6 20.1 t 3.8 t 1.1 t 0.9 0.58 0.84 0.78 Slechtw Vlak. n Weêrsgeateldheid: 29 Juli 12 u. Helder, lichtbewolkt, mooiweer. 30 Juli 8 u. Idem. 30 Juli 12 u. Lichtbewolkt, mooiweer. 325ste Staats-Loterij. Eerste klasse. Vierde lijst: No. 10556 f 1500. No. 10287 f 1000. No. 4657 f 400. No. 16607 f 200. Nos. 6618, 13445 en 20668 ieder f 100. Marktberichten. TEXEL, 28 Juli. De prys van onderstaande artikelen was als volgt: Ongewasschen Wol f 0.83 en gewasschen Wol f 1.10 per kilogram. Gevischt Zeegras f "2.50 a 3.50 en gemaaid idem 1 7.50 a 9.50 per pak vau 100 kilogram. Aardappelen f 4.50 a 5.per hectoliter. ALKMAAR, 29 Juli. Aangevoerd7 hectoliter Tarwe, f 9 15 h. Chev. Gerst, f 5.a 5.25; 30 h. Haver, oude f 3.—, nieuwe f 3.50; 3 h. Bruine Boonen, f 10; 69 h. Karweizaad, f 14.50 a 15.25; 1 h. Groene Erwten, f 13, alles per hectoliter. 660 stapels Kaas, wegende 170,000 kilogram; Kleine f 33, Commissie f 28 en Middelbare f 26 per 50 kilogrem. HOORN, 28 Juli. Ter waag gewogen 403 stapels Kaas, wegende 115,330 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f 33 en Com missie f 28.50 per 50 kilogram. AMSTERDAM, 29 Juli. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Geldersche Kralen f 3.40 a 3.50, Sassenheimer Jam men f 3.a 3.25, Noordwijker Zand f 3.40 a 3.50, Andyker Muisjes f 4 a 5, idem ronde f 3.50 a 4.Westlandsche Klei Muisjes f 3.20 a 3.50, Katwijker Zand f 3 a 5, alles per hectol. Aangevoerd 14 versche ladingen. LEIDEN, 29 Juli. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 42 Stieren f 48 a 190, 130 vette Ossen en Koeien f 108 a 242 of f 0.54 a 0.62 per kilogram, 46 Vare idem f 92 a 190, Graskalveren f a 90 vette idem f 21 a 60 of f 0.40 a 0.60 per kilogram, 31 nuchtere idem f 5. a 11.825 vette Schapen f 18 a 27.of f 0.45 a 0.50 per kilogram, 239 weide dito 8.a 27.Lammeren f af 26 magere Varkens f 16 a 30, 260 Biggen f 5.a 12.50, Veulens f a 2 Paarden f 25 a 36, 75 Kalf- en Melkkoeien f 96 a 238. NIJMEGEN, 28 Juli. Uiterwaardsch Hooi f 14 a 17 en Binnenveldsch f 11 a 12 per 500 kilegram. BERGEN-OP-ZOOM, 28 Juli. De Hooibouw is in deze omstreken geëindigd, kwaliteit en kwantiteit geven reden tot tevredenheid, prijs f 12 tot f 15 per 500 kilogram. ZWOLLE, 28 Juli. Op de Paardenmarkt waren 157 stuks aangevoerd. Men besteedde voor Werkpaarden lste kwaliteit f 175 a 300, dito 2de kwaliteit f 115 a 150, Ponny's f 60 a 130. Veulens f 70 a 80 en Paarden voor de slachtbank f 35 a 50, alles per stuk. DEVENTER, 29 Jnli. Hooi f 32 a 36 per 1000 kilogram. Wol f 0.80 a 1.30 per kilogram. ASSEN, 27 Juli. Wol 70 a 85 cents per kilogram. Met den trein van 1 u. 12 m. vertrok van hier naar 's Hage de hoofd-ingenieur der Marine J. C. Jansen, om aldaar de betrekking te aanvaarden van Hoofd-ingenieur voor algemeene diensten. Tal van vrienden deden dezen verdienste lijken hoofdambtenaar, die zoo vele jaren alhierin verschillende betrekkingen nuttig werkzaam was, uitgeleide. We hopen, dat hij voor zijne familie en het vaderland nog lang gespaard moge blijven. Op Dinsdag a. s. zal in de Bouwzaal alhier eene her stemming plaats hebben, ter verkiezing van vier leden voor den Raad dezer gemeente. Het Stembureau zal zitting houden van 's morgens 9 tot 's namiddags 5 uur. Op het xoitte stembiljet moet een keuze worden gedaan uit de heeren I. Kor ver, P. Van Twisk, A. Klik, S. W. Stooker, C. Stammes en J. C. J. Graat, die bij de stemming op 19 Juli 11. respectievelijk 178, 131, 123, 120, 114 en 112 stemmen hadden verkregen. Op het roode stembiljet geldt het eene keuze tusschen de heeren J. G. R. Vos, die bij de eerste stemming 186 en L. Amons, die toen 55 stem men verkreeg. We herinneren, dat verloren geraakte stembriefjes ten Raadhuize door andere kunnen worden vervangen, en dat tot op het oogenblik van de inlevering der stembiljetten de namen der gekozenen doorgehaald en er andere voor in de plaats gesteld kunnen worden. Naar de N. Rott. Crt. verneemt, is de Regeering voornemens, de algemeene verkiezingen eerst in September te doen plaats hebben, en de opening van de vergadering der Staten-Generaal te verschuiven tot 3 October. De mail naar Oost-Indië (via Marseille) vertrekt Dinsdag 2 Augustus a. s.; brieven inzenden 4.50 en druk werken 2 u. 's namiddags. Het Departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hield gisteren avond eene vergadering in het lokaal Tivoli, onder presidium van den heer G. E. Bron. De Voorzitter, die als afgevaardigde van dit Departement, de algemeene vergadering der Maatschappij, op 1 Juni 11. te Amsterdam gehouden, had bijgewoond, bracht van die bijeenkomst een verslag uit. Vervolgens werd de rekening en verantwoordingdes Penningmeesters over het afgeloopen Ver- eenigings-jaar ter tafel gebracht, onderzochten goedgekeurd. Deze rekening sloot met een batig saldo van f 62. Den Penningmeester werd voor zijn gehouden beheer dank ge bracht. Onder de ingekomen stukken bevond zich eene mededeeling van het Gemeentebestuur, inhoudende, dat het voornemen bestaat tot uitbreiding en verbetering van het onderwijs in de gymnastiek, ook door verandering van lokaliteit. Met belangstelling werd kennis genomen van het verslag, uitgebracht door de Commissie van beheer over de Industrieschool. Dat rapport luidde zeer gunstig en hield de verzekering in, dat deze inrichting bij voortduring aan haar doel beantwoordt. Op advies van de Commissie tot het doen van voordrachten omtrent personen, die zich door wèlbeproefde trouw en zelfopoffering hebben onderscheiden, werd bij acclamatie besloten om aan A. Spoel, schrijver der 2de klasse bij den Marine-torpedodienst, toe te kennen een zilveren medaille met een loffelijk getuigschrift, ter zake van de redding op 15 Juni 11. van een kind uit de kolk van de Marine-schutsluis alhier. Deze onderscheiding zal door door 't Bestuur worden uitgereikt in eene der eerstvolgende Volksbijeenkomsten. De na volgende benoemingen hadden plaatsa. herbenoemd werden als leden des Bestuurs de heeren B. L. Vries en A. J. De Jongh; b. als Voorzitter van het Departement werd de heer G. E. Bron herkozenen c. als lid van het Bestuur der Industrieschool werd herbenoemd de heer C. A. Beuken kamp en gekozen de heer C. J. Verhey. Jl. Donderdagavond scheen de beantwoording der vraag: //Duldt de schutterij-wet, dat een schutter, die wegens overtreding tot arrest is veroordeeld, gearresteerd worde, terwijl hij zich als koetsier bevindt op den bok van een rijtuig?" alhier eenige moeite te kosten. Twee politie agenten, vergezeld van den bode vanden Schuttersraad in uniform, hielden de wettigheid der arrestatie vol, en 't gevolg was dan ook, dat de veroordeelde, zich van zijn hoogen zetel naar omlaag begevende, gearresteerd en het vonnis van den Raad uitgevoerd werd. De zeemiliciens van de laatste lichting, die zijn aan gewezen om in het begin der volgende week, tot oefening in de behandeling van het gepantserd materieel, van het fregat „Evertsen" aan boord van de verschillende monitors en stoomkanonneerbooten over te gaan, zijn gisteren, in tegen woordigheid van de schout-bij-nacht J. B. A. De Josselin de Jong, Directeur en Commandant der Marine alhier, afgeëxerceerd. Jl. Donderdag is een milicien van de vesting-artillerie, zekere W., bij het baden in het diepe bassin van de garni- zoens-badinrichting alhier, verdronken. Men vermoedt, dat de ongelukkige, die een flink zwemmer was, in het water door kramp aangetast en daardoor naar de diepte gezonken is. Zijn lijk werd later opgehaald. Bij den brand in een perceel aan de Spoorgracht op jl. Woensdagavond is diefstal gepleegd. Er werd na den brand een porte-monnaie met eenig geld, waaronder een vreemd muntstukje, vermist. Dat vreemde geldstuk werd ter inwisseling aangeboden, en daardoor werden al spoedig de daderessen ontdekt. De porte-monnaie heeft men, van den inhoud beroofd, uit het Heldersch kanaal opgevischt. Te Breda is de acte van hoofdonderwijzer toegekend aan den heer J. Ott, onderwijzer alhier. Gedeputeerde Staten van Noordholland maken bezwaar, aan den Koning ter bekrachtiging voor te dragen, het raadsbesluit van de gemeente Alkmaar, waarbij aan onder wijzeressen, die in het huwelijk treden, de verplichting werd opgelegd om haar ontslag aan te vragen. Door den heer J. A. A. Zoutman, te 's Hage, over leden den 30 Juni 1887, is aan den Staat der Nederlanden gelegateerd, om geplaatst te worden in de archieven van het Departement van Marine, een kist met bescheiden en schrifturen, betrekking hebbende op de militaire loopbaan van wijlen den luitenant-admiraal J. A. Zoutman. Tot waagmeester te Alkmaar is benoemd de heer J. A. Yan Geenhuijsen, en tot marktmeester de heer S. Koster. Te Utrecht heeft met goed gevolg examen afgelegd voor verloskundige mej. W. C. Over, van Alkmaar. Twee pastoors en eenige andere R. K. ingezetenen van Alkmaar zijn voornemens, achter den Stadshout eene R. K. begraafplaats aan te leggen. Op de nieuw te stichten begraafplaats is men voornemens, o. a. ook eene kapel op te richten. Ondertrouwd: NICOLAAS MANTE en MARTJE DE CARPENTIER. Helder, 29 Juli 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon: E. M. P. RIESSELMANN—PEETERS. Nieuwediep, 28 Juli 1887. is tot 9 Augustus niet te eonsulteeren. Op VRIJDAG den 5 AUGUSTUS 1887, des namiddags ten twee ure, zal aan het Raadhuis der gemeente Helder, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed: Het uitdiepen van een gedeelte van het Heldersche kanaal. Het bestek ligt ter lezing ter Gemeente-Secretarie. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, op Woensdag den derden Augustus 1887, des morgens ten 10 ure, aan de Bouwzaal. Helder, 30 Juli 1887. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. C. BOON, Secretaris. waarvan de aanbesteding bij de Directie der Marine te Willemsoord is bepaald op 5 AUGUSTUS aanstaande, moeten afkomstig zijn uit een der mijnen: Willemsoord, 30 Juli 1887. De Schout-bij-nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE JOSSELIN DE JONG. Ontvangen en A. VAN TWISK, Wachtstrnat, B. 43. nELDER. Eeu keurig net onderhouden Marker Sleep- botter eu een goed onderhouden Volendammer Kwak; ook twee masten voor drooge vaartuigen. Dagelijks te zien en te bevragen bij: K.LAAS K.ATJBR, Scheepsbouwmeester, Monnikendam. IH van za^en' *e k°°P aangeboden: een te Amsterdam gunstig gelegen Logement HU. voor zeelieden, met vergunning, hetwelk éSbsS* reeds 40 jaren heeft bestaan. Koopsom f 1000. Te aanvaarden 1 September a. s. of vroeger. Huur f 480 's jaars. Franco brieven, lett. T. W., aan het Ned. Advertentiebureau, Rokin 2, Amsterdam. Saok's driescharige patent SchilploegenJ werkbreedte 67 c.M., van f 69, worden zéér aanbevolen en geleverd door J. J. ENSCHEDÉ, te Anna Paulowna, bij wien een dusdanigen ploeg in werking te zien is.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3