Yervolg Nieuwstijdingen, ADVERTENTIËN. Koppen's Verkoophuis. alle soorten Waterfilters van af f 4—, Y0ET-. ZIT- EN KINDERBADEN. Metalen- en Porseleinen Toilet- Emxners, Waterkannen, Muur- fonteinen, Wasckstellen, enz. VoorrafligINLEGFLESSCHEN iet Dermetisclie slniting. Qpruimiag van, een- en tweepersoons Waschtafels. ^INGRIJPEN. in Europa 108 ongehuwde Prinsen en 66 huwbare Prin sessen zijn. Daarbij behooren drie geëngageerde paren, namelijk Prinses Helena van Orleans met Prins Peter van Saksen Coburg, Prinses Irene van Hessen met Prins Hein- rich van Pruisen en Prinses Alexandra van Griekenland met een Grootvorst van Rusland. Dezer dagen werd te Mainz zekere Neuhaus, gekleed in de uniform van een Pruisisch officier, op aanvrage der Belgische politie te Spa, in hechtenis genomen. Neuhaus vertoefde gedurende het badseizoen te Spa en behoorde tot de meest gevierde badgasten, want zoowel door zijne be schaafde manieren, als door de gemakkelijkheid, waarmede hij de moderne talen sprak, boezemde hij belangstelling in. Te Spa werd hij verloofd met de dochter van een voor namen Rus en kort daarop liep het gerucht, dat men met geen officier, maar met een oplichter te doen had. Toen dit Neuhaus ter oore kwam, verdween hij met zijne bruid uit Spa, nadat de laatste eerst nog een greep had gedaan uit de geldkas van haren vader. De ouders van liet meisje namen terstond maatregelen. De moeder reisde, door een Belgischen politie-commissaris vergezeld, het paar na en trof het ten slotte te Mainz in een hotel van den eersten rang, waarop de inhechtenis neming van Neuhaus volgde. Een inmiddels ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat Neuhaus reeds wegens diefstal vier maanden in de gevangenis te Kassei had doorgebracht. Neuhaus was vroeger bediende in een Ziekenhuis te Wiesbaden, later tramconducteur te Dusseldorf, en te Spa gaf hij zich voor een officier van het Pruisische leger uit. De jongste Garibaldi zag dezer dagen het levenslicht en werd jl. Zaterdag bij den burgerlijken stand te Rome ingeschreven. Het is een zoon van Menotti, en hij kreeg den naam van zijn beroemden grootvader Guiseppe. Frascuelo, de beroemde Spaansche torero, die dezer dagen in een stierengevecht te Marseille licht gewond werd, heeft aanzoek gekregen om in Mexico vier voorstellingen te komen geven. Hij zal daaraan voldoen, doch vraagt 400,000 francs en daarenboven het recht om voor zichzelf een vijfde benefiet-voorstelling te geven. „Figaro" zegt, dat de Mexicanen, die verzot zijn op stierengevechten, zich gehaast hebben die voorwaarden aan te nemen. En dan spreekt men nog van de hooge eischen van prima donna's en tenors Abdurrahman, de Emir van Afghanistan, leed, naar de „Lahore Gazette" te Kaboul verneemt, eenige dagen geleden aan een bloedvin in den hals. Zijn lijfarts, een Afghaansch kwakzalver, gaf hem een zalf, die den Emir een slapeloozen en zeer pijnlijken nacht bezorgde. Den volgenden morgen liet hij zijn geneesheer onthoofden. De vacantie van groote mannen. Gounod is te Yillers-sur-Mer, o. a. met de familie Jules Simon; met den jongsten Simon liet hij een vlieger opgaan en met zekeren trots vertelde Gounod aan een vriend, dat hij dien vlieger zelf gemaakt had. Benoemingen, enz. De kapitein ter zee D. J. Weys wordt met 26 dezer eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. schroefstoom- schip „Zilveren Kruis" en vervangen door den kapitein ter zee J. C. Joekes. De luitenant ter zee 1ste klasse J. J. Kraakman wordt, met 1 September a. s., ontheven van de waarneming der betrekking van officier-instructeur aan het Koninklijk Insti tuut voor de Marine alhier en op non-activiteit gesteld. In die betrekking wordt hij vervangen door den luitenant ter zee 1ste P. S. R. Wolterbeek. De luitenant ter zee 2de klasse G. Fabius Jr., officier van politie bij gemeld Instituut, wordt met meergenoemden datum op non-activiteit gesteld en vervangen door den luitenant ter zee 2de klasse E. De Haan. De officier van administratie 2de klasse R. F. Baron Van Heerd tot Eversberg, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier, wordt met 16 dezer op non-activiteit gesteld, en met dien datum vervangen door den officier van administratie 2de klasse F. A. Ebbinge Wubben. De officier-machinist lste klasse bij 's Rijks Stoomvaart dienst B. J. Karpesteyn wordt, op zijn daartoe gedaan verzoek, met 16 Augustus a. s., ter zake van langdurigen dienst en meer dan 50jarigen ouderdom, op pensioen ge steld, ad f 2250 's jaars. Ingezonden. Anna Paulowna, 3 Augustus 1887. Mynheer de Redacteur! Tot mijne verbazing heb ik in uw blad van heden gezien, dat uw correspondent alhier critiek levert, zonder tegenwoordig te zijn geweest!.... Dus van hooren zeggen!.... Dit kan ik niet anders dan onvoorzichtig noemen. „Was ZEd. bij het pretje geweest, dan weet ik niet, waartoe ZEd. van ergenis wel (toe) in staat zou geweest zijn." (Vrij gevolgd.) Maar! mogelijk was de recensie dan anders uitgevallen, en had ZEd. gezien, dat 't glaasje zonder voet gevuld werd met champagnecider! M. de R.Ik ben hier niet geboren, en heb in A. P. ook niet van 't onderwijs kunnen profiteeren, gelijk uit mijne onder- teekening wel te zien ismaar ik ben toch met de bewoners opgegroeid, en zal er steeds trotsch op zijn, in een plaats te wonen, waar, ondanks de vele misères van den tegenwoordigen tijd, op zulk een dag, de vrede en algemeene vroolijkheid zóó op den voorgrond staan, als bij ons. Maar!.... wil uw correspondent een meeting op touw zetten, om betere volksvermaken te organiseeren, zoodat de becnen- bewcgingsdag in een volksfeest verandert, waar geen enkele dissonant wordt waargenomen, dan stem ook ik gaarne hiermede in, en kan dit schryven reeds als reclame dienen. Met dank voor de plaatsing, Uw getrouwe(n) lezer. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd J. De Roos, stoker bij de Marine, en G. Keet. H. H. Clots, werkman, en E. D. P. Haakenhout. N. Dost, stoker, en T. Kramer. P. Schouten, bootsmansmaat, en J. Meysser. GehuwdGeene. Bevallen: G. Duinker, geb. Kuiper, D. N. Duinker, geb. De Leij, D. M. C. Bels, geb. Roskam, D. Overleden: A. De Jager, 3 jaren. H. J. L. De Fost, 5 maanden. Gemeente SINT-MAARTEN, van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd en Overleden: Geene. Gehuwd: Willem Filmer, jonkman, 39 jaren, en Geertruida Vestering, weduwe van Dirk Lievendag, 28 jaren. GeborenJan, zoon van Willem Jacob Van Loenen en Geertje Balk. Lourens, zoon van Hark Berkhout en Trijntje Wurkum. Evert Herman, zoon van Fokke Everts Heikens en Aaltje Everts Kluwer. Gemeente SCHOORL, van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd: Frans Bareman en Hendrika Looman. Gehuwd: Geene. Geboren: Neeltje, dochter van Jan Raat en Jannetje Van Bodegraven. Aagje, dochter van Dirk Wildeboer en Antje Neefkes. Nicolaas, zoon van Egbercas Hoebe en Trijntje Rit. Overleden: Frederik Henrionet, echtgenoot van Aatje Harder, 62 jaren. Lucia Catharina Van Swaal, dochter van Jan Fran- cies Van Swaal en Rosalia Stevens, 1 maand. Aatje Hoogvorst, dochter van Klaas Hoogvorst en Guurtje Hoogvorst, 1 maand. Arie Modder, zoon van Jacobus Modder en Aatje Hoogvorst, 27 jaren. Gemeente OUDE-NIEDORP, van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd en Gehuwd Geene. GeborenFranciskus, zoon van Cornelis Jong en Marijtje Stam. Andries, zoon van Frans Dekker en Antje Konijn. Coen- raad, zoon van Jan Ursem en Bregtje Veldman. Dirk, zoon van Hendrik Kriller en Aatje llaringhuizen. Aaltje, dochter van Dirk Kaag en Trijntje Eriks. Aafje, dochter van Pieter Smit en Johanna Schollée. Overleden: Johannes De Geest, 83 jaren. Elizabeth Chattillon, eehtgenoote van Dirk Ott, 42 jaren. Willem Wiering, zoon van Jan Wiering en Neeltje Kraakman, 5 weken. Gemeente NOORDSCHARWOUDE, van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Geboren: Jan, zoon van Evert Bos en Theodora Margaretha Mulder. Elisabeth, dochter van Pieter Borst en Aaltje Swager. OverledenJan Keppel, weduwnaar van Geertje Wyn, 74 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Laudskeet). Windrichting en kracht. 12 ono. 1.4 k. 8 otz. 1.2 12. otz. 0.8 Barometer mM. 769.34} t 8.84 766.77| f 6.27 766.50 f 6-00 Thermometer C. Stand. 17.2 18.8 21.2 I* -2.0 t 1.4 t 2.1 0.74 0.72 0.60 Toe stand van de zee. Slechtw. Vlak. Weêrsgesteldheid: 5 Aug. 12 u. Helder, mooiweer. 6 Aug. 8 u. Idem. 6 Aug. 12 u.Wem. Marktbe riekte li. TEXEL, 4 Augustus. Aardappelen f 4.a 4.75 per hectol. Gemaaid Zeegras f ;7.50 a 9.en gevischt dito f 2.50 a 3.50 per 100 kilogram. Gewasschen Wol f 1.10 en ongewasschen dito 83 cents per kilogram. Haver f 3.50 per hectoliter. ALKMAAR, 5 Augustus. Aangevoerd: 44 hectoliter nieuwe Wintergerst, f 4.30 a 4.75; 9 h. Haver, f 2.75; 404 h. Karwei- zaad, f 14.75 r 1530 h. nieuwe Vale Erwten, f 9alles per hectoliter. 600 stapels Kaas, wegende 160,000 kilogr.Kleine f 32.50, Commissie f 28 en Middelbare 1 27 per 50 kilogram. HOORN, 5 Augustus. Aangevoerd 212 Schapen, f 20 a 26 per stuk. BEEMSTER, 2 Augustus. Op de Paardenmarkt van heden waren 251 stuks en op de Koemarkt van Woensdag 1028 stuks aangevoerd. AMSTERDAM, 5 Augustus. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Gelderschc Blauwe f 2.50 a 2.70, dito f 2.50 a 2.75, Katwijker Zand f 3.a 4.50, Noordwyker Zand f2.30 a 3.50, Andijker Muisjes f 2.80 a 3.30, idem ronde f 2.80 a 3. Westlandsche Zand Muisjes f 4, Haarlemmer Zand f 1.80 a 2. Friesche Hamburgers f 2.20 a 2.50, Geldersche Muisen f 2.50 a 3.Andijker Blauwe f 2.75 a 3.Sassenheimer Zand f 2.10 a 2.30, Ilillegommer dito f 2.30 a 3.50, alles per hectol. Aangevoerd 10 versche ladingen. Handel flauw. LEIDEN, 7 Aug. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 30 Stieren f 56 a 160, 165 vette Ossen en Koeien f 118 a 225 of f 0.52 a 0.62 per kilogram, 52 Vare idem f 105 a 192, Graskalveren f a 78 vette idem f 28 a 70 of f 0.45 a 0.65 per kilogram, 29 nuchtere idem f 4. a 13.1210 vette Schapen f 18 a 28.of f 0.45 a 0.50 per kilogram, 112 weide dito 11.a 23.Lammeren f af 46 magere Varkens f 15 a 28, 310 Biggen f 3.50 a 11.Veulens f a 3 Paarden f 22 a 87, 68 Kalf- en Melkkoeien f 110 a 220. NIJMEGEN, 4 Augustus. Uiterwaardsch Hooi f 16 a 18 en Binnenveldsch f 11 a 13 per 500 kilogram. LANGSTRAAT, 3 Augustus. In Leverantiehooi bestaat zeer weinig handelenkele partijen, die aan het Oude Maasje aan mijten of schelven stonden, zyn opgeruimd. Ofschoon de marktprijs niet hoog is naar evenredigheid van de gewonnen hoeveelheid en niet meer dan f 28 per 1000 kilogram bedraagt, wordt er weinig gekocht en heeft zelfs de geringe kwaliteit of het schrale Hooi uit de heidestreken meer aftrek. Dit wordt tegen f 22 a 24 afgeleverd. LEEUWARDEN, 5 Augustus. Aangevoerd 2794 stuks Vee. 100 Stieren, f 55 a 260; 7 Ossen; 225 vette Koeien, f 110 a f 260; 281 Melkkoeien, f 65 a 240; 25 Pinken, f 40 a 70 164 vette Kalveren, f 20 a 503 Graskalveren 23 nuchtere Kalveren, f 41207 Schapen, f 17 a (3350 Melkschapen, f 14 a 26 276 Lammeren, f 4 a 18 82 vette Varkens, f 40 a f 85 32 magere Varkens, f 12 a 30 214 vette Biggen, f 22 a f |3578 magere Biggen, f 5 a 85 Geiten en Bokken 22 Paarden, f 25 a 80, alles per stuk. Hoornvee traag, Schapen willig, overigens prijshoudend. DEVENTER, 5 Augustus. Hooi f 30 a 36 per 1000 kilogr. Wol f 0.70 a 1.20 per kilogram. Ten Raadhuize alhier is gisteren aanbesteed: het uitdiepen van een gedeelte van het Heldersche kanaal. Ingekomen 11 biljetten, waarvan twee, die ieder eene globale som, en niet, zooals in 't bestek was voorgeschreven, eene inschrijving per M3 bevatten, ongeldig moesten worden verklaard. Aldus waren er 9 geldige inschrijvingsbiljetten, als van de heeren: Gebrs. Klein, te Helder, ad f 0.60 perM8 J. F. Philips, nu hu 0.57£ A. Vos Rz., Amsterdam, 0.57 J. Giltjes, Petten, 0.54 G. D. Van Doorn, Amsterdam, 0.53 D. De Vries, Helder, 0-52 J. Oldenburg, Bergen, 0.51 A. Bos, Helder, 0.50| G. Moorman, vu nu 0.47 Voor eenigen tijd werd door den Raad dezer gemeente besloten om, met het oog op de gebleken behoefte en ter vol doening, zooveel mogelijk, aan de voorschriften der wet op het Lager Onderwijs, over te gaan tot verbouwing der lokalen van de gemeentescholen No. 3 (Schoolstraat), No. 5 (Weststraat) en No. 6 (Vischmarkt). Nadat de ontwerpen voor deze verbouwin gen, met goedvinden van de Commissie voor de Gemeentewerken, waren opgemaakt en de vereischte goedkeuring van den districts schoolopziener was verkregen, werden bedoelde werken publiek aanbesteed. De verbouwing van school No. 3 werd aangenomen door den heer J. Korff, voor f 1160, die van school No. 5 door den heer J. F. Philips, voor f 2881, en die van school No. 6 door den heer P. Spruit, voor f 3672. Deze werken zijn in den loop der maand Juli uitgevoerd en de vaeantiön op die scholen zijn, de eene meer, de andere minder, verlengd, ten einde den aannemers gelegenheid te geven, den arbeid te voltooien. Jl. Don derdag werden de lessen op alle scholen weder gegeven. Dien dag werden de verbouwde lokalen door B. en W., door den Voorzitter en door een der leden van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, met den Gemeente-Bouw meester, geïnspecteerd. Algemeen roemde men de uitvoering der werken en do doelmatigheid der aangebrachte verbeteringen. School No. 3 werd door die verbouwing, zoowel boven als beneden, van gangen, ook tot berging van kleedingstukken, voorzien; verder werd er meer licht aangebracht en de ventilatie verbeterd. School No. 5 onderging, behalve de verbeteringen die omtrent No. 3 zijn genoemd, uitbreiding door bijbouwing van een nieuw lokaal aan de Achtergracht-Westzijde en van een brandstoffen- bergplaats. School No. 6 werd aanmerkelijk verbeterd; van de 6 aanwezige lokalen werden er 8, met de noodige gangen, gemaakt, de ventilatie werd, evenals de verlichting, belangrijk uitgebreid, er werd eene bergplaats voor brandstoffen en voor schoolbehoeften aangebracht en de privaten ondergingen eene algeheele verbetering. De Gemeenteraad heeft door het doen uitvoeren dezer werken opnieuw zijne belangstelling geopenbaard in 't onderwijs der jeugd en smaakt thans de voldoening, dat de onderwyzers, naar wy ver nemen, zeer ingenomen zijn met de aangebrachte verbeteringen. Door de Directie der Marine alhier werd gisteren openbaar aanbesteed: de levering van 1000 ton (1,000,000 kilogram) Engelsche steenkolen (Oostkust), afkomstig uit de mijnen „South Yorkshire Edmunds MitchelI's" of „Sun- derland Lambton West Hartley". Ingekomen waren 5 inschrijvingsbiljetten, van de heeren: MitchelI's- West Hartley- kolen. kolen. B. Hagedoorn Zn., Amsterdam, f 8.82, f 8.26 Nievelt Co., Dordrecht, 8.17, 8.39 Veder Zn., Rotterdam, 8.18£ C. Berghuijs, Amsterdam, 8.16, P. Van Es Sr., Helder, 7.94£ alles per 1000 kilogram. Laatstgenoemde was dus minste inschrijver. Bij de gisteren door de Directie der Marine te Amsterdam gehouden aanbesteding van verschillende goede ren, ten dienste van het Maritieme Etablissement aldaar, was de heer G. Koppen, alhier, laagste inschrijver voor de levering van mandenwerk. Heden is, na deelneming aan de ernstoefeningen met het vestinggeschut, van hier naar hare garnizoensplaats, Willemstad, teruggekeerd de 3de comp. van het 4de reg. vesting-artillerie, tijdelijk onder commando van den kapi tein G. J. De Vidal de St. Germain. De kapitein J. D. Wagner, afkomstig van de rijdende artillerie, zal eerstdaags het bevel over deze compagnie definitief aanvaarden. Hedennamiddag werd op het Huisduiner strand de nieuwe reddingsvlet beproefd, welke vanwege de Noord en Zuidhollandsche Redding-Maatschappij in de bergplaats op het duin nabij den kustlichttoren is gestationeerd. Bij deze beproeving zal mede gelet worden op den tijd, die noodig is om het vaartuig over het duin naar het strand te brengen. De beproeving geschiedt in tegenwoordigheid van de leden der Plaatselijke Commissie van genoemde Maatschappij. Aan de twee bij 's Rijkswerf te Amsterdam in aan bouw te brengen torpedobooten zijn de namen gegeven van „Foka" en „Goentoer". Het gewone halfjaarlijksche verlof van de jongens van Zr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer" zal ingaan 7 September a. s. De uitslag van den nog niet geheel afgeloopen schaak wedstrijd te Amsterdam is, dat de heer Jhr. D. Van Foreest de anderen verre vooruit is en stellig den eersten prijs zal winnen. Na hem komen de heeren Messemaker, Olland, Loman en Tresling. Geboren: HILLEGONDA MARINA CATRINA, Dochter van A. Bels en M. C. Bels, geb. Roskam. Helder, 6 Augustus 1887. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader N. KEIJZER, in den ouderdom van 71 jaren. Namens de kinderen en behuwdkinderen, Jb. KEIJZER. E. KEIJZER—KUUT. W. SNOOIJ. G. SNOOIJ—KEIJZER. Wieringen, 1 Augustus 1887. [Herplaatsing wegens misstelling.] Die te vorderen heeft van verschuldigd is aan of borgtochten heeft ten laste van den Heer N. J. FRANKET, in leven Koopman, gewoond hebbende te Helder, en aldaar 14 Juli jl. overleden, worden verzocht daarvan vóór 15 Augustus a. s., opgave of betaling te doen, ten kantore van Notaris HORDIJK. Ontvangen Bij gelegenheid der Tentoonstelling, op 31 dezer, zal de ondergeteekende een RINGRIJDERM houden aan den Burg op Texel, met paard en kar, om fraaie prijs en premiën. Mededingers kunnen zich daartoe aanmelden in Café „Parkzicht" en bij W. KOPPEN, te Oosterend. Inleggeld f 1.Prijzen in genoemd Café van af heden te zien. K. LANGEVELD.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3