MANUFACTUREN. 12 Vervolg Nieuwstijdingen. Vergadering van den Raad ADVERTENTIÈN. mmm c" vavimmmimmmmmmsi Notaris HORDIJK, te Helder, Maten, Gewichten, Geweren, Paling fuik, Damnet, Wildstrikken, oud Koper, Tin en IJzer. Belangrijke Openbare Vrijwillige Verkooping, Makelaar LEO WjToüDENHOYEN Eene zeer solide partij WW Zde strooibiljetten. dankte ook voor de kostbare geschenken, ten dienste van den ©eredienst aangeboden door den heer M. L. De Leeuw, van Am sterdam, vroeger lid van deze gemeente en thans alhier tegen woordig. Na het dankgebed, werd door het kinderkoor Psalm CL aangeheven en daarmede nam de plechtigheid een einde. Na de kerkelijke samenkomst, vereenigde men zich in het lokaal van den heer M. P. Polak, aan den Kanaalweg bij de Molenbrng. Een kinderkoor, meisjes en knapen, voerde daar her haaldelijk feestliederen uit en achtereenvolgens werd daar door verschillende personen het woord gevoerd. De heer W. S. J. Beek heette als President der Feestcommissie de aanwezigen hartelijk welkomde heer Schönberg wijdde een dronk aan den bloei der Israëlitische gemeente alhier; de heer Bcrensteijn stelde een toast in op den heer A. L. Leuw, Voorzitter van den Kerkeraad. De jeugdige zangers werden mede door den heer Berensteijn toegesproken en bedankt voor de hulde, die zij hem in hun lied hadden toegebracht. Een dier zangers, de jongeheer A. J. Polak, vereerde, namens het geheelc zangkoor, een fraaien zilveren Sabbathsbeker aan het Kerkbestuur, ten gebruikc bij de openbare godsdienstoefeningen. Met veel dank werd dit sierlijk cadeau door den Voorzitter van den Kerkeraad, den heer Louw, aan vaard. Op morgen, Zondag, zal het feest in Musis Sacrum worden voortgezet. Uitslag van de jl. Donderdag gehouden verkiezingen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Hoofdkiesdistrict Alkmaar Uitgebracht 1837 stemmen; van onwaarde 39; geldige stemmen 1798. Gekozen de heeren Mr. W. Van der Kaay met 1356 en Mr. J. L. De Brnyn Kop» met 1348 stemmen. Verder werden uitgebracht op de heeren Bos 194, Van Marle 281 en Heemskerk 293 stemmen. Amsterdam: Gekozen de heeren mr. W. H. De Beaufort, J. T. Cremer» A. Gildemeestcr, mr. J. G. Gleichman, mr. A. F. K. Hartog, mr. H. J. KiBt en mr. A. Kerdijk (allen lib.) 's Gravenhage: Gekozen de heeren mr. L. G. Greeve en mr. H. M. A. Baron Van der Goes van Dirksland (beiden lib.) Groningen: Gekozen de heer mr. S. Van Houten (lib.) B r i e 11 eGekozen de heer mr. G. J. Goedkoop (lib.) Zevenbergen: Gekozen de heer mr. A. P. R. C. Baron Van den Borch van Verwolde (anti-rev.) Haarlemmermeer: Gekozen de beer mr. J. F. A. Reekers (kath.) Haarlem: Gekozen de heeren W. De Meijier en mr. A. J. W. Farncombe Sanders (beiden lib.) Assen: Gekozen de heeren mr. H. Smeengc en W. A. Baron Van der -Feltz (beiden lib.) Maastricht: Gekozen de heeren Jhr. mr. G. L. M. H. Ruys van Beeren- broek en L..F. H. C. Ruiend (beiden kath.) Tilburg: Gekozen de heeren mr. B. M. Bahlman en F. H. H. Borret (beiden kath.) Eindhoven: Gekozen de heeren mr. A. J. H. Van Baar en dr. P. J. F. Vermeulen (beiden kath.) Deventer: Gekozen de heeren mr. A. Van Delden en mr. H. J. Dijck- meester (beiden lib.) Dordrecht: Gekozen de heeren M. G. Van der Linden en mr. J. B. Van Osenbrnggen (beideu lib.) A1 m e 1 o oGekozen de heeren J. Van Alpben (anti-rev.) en mr. Cremers (kath.) Hilversum: Gekozen de heer mr. Th. Ph. Baron Mackay (anti-rev.) Amersfoort: Gekozen de heeren mr. G. W. C. P. Graaf van Bylandt en mr. L. W. C. Keucbenius (beiden anti-rev.) N y m e g e nGekozen de heeren A. E. Reuther en mr. M. J. C. M. Kolk man (beiden kath.) Rotterdam: Gekozen de heeren mr. H. C. Verniers van der Loeff, mr. J. Van Geunep, R. P. Mees R.Az. en W. A. Viruly Verbrugge (allen lib.) Leeuwarden: Gekozen de heeren F. Lieftinck en dr. J. Zaayer Az. (beiden lib.) Delft: Gekozen de heeren J. C. Fabius (anti-rev.) en mr. A. H. M. Van Berckel (kath.) Utrecht: Gekozen de heeren J. E. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye en mr. 2E. Mackay (beiden anti-rev.) Steenwijk: Gekozen de heer J. B. Meester (lib.) Winschoten: Gekozen de beer mr. H. Goeman Borgesius (lib,) Her stemming tnsscben do heeren Prof. Drucker en B. Wfnkler Prins (beiden lib.) Gorincbem: Gekozen de bceren H. Seret en mr. B. J. L. Baron De Geer vau Jutphaas (beiden anti-rev.) 's Hertogenboseh: Gekozen de heeren II. G. J. Van der Schrieck en A. E. Vos de Wael (beiden kath.) Hoorn: Gekozen de heeren mr. W. K. Baron Van Dedem en mr. D. Visser van Hazerswoude (beiden lib.) Boxmeer: Gekozen de heeren mr. J. H. L. Haffmans en mr. J. M. L. H. Clercx (beiden kath.) Arnhem: Gekozen de heeren W. Rooseboom en Ph. W. Van der Sleijden (beiden lib.) Leiden: Herstemming tnsscben de heeren mr. J. P. Smeele, J. P. Th. Van Nnnen (beiden kath.), O. Baron Wassenaer van Katwijk en J. H. Donner (beiden anti-rev.) Zwolle: Gekozen de heeren mr. A. Baron Van Dedem en Jhr. mr. T. A. J. Van Asch van Wijk (beiden anti-rev.) Gouda: Gekozen de hoeren Jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort en mr. U. H. Hnber (beiden anti-rev.) Roermond: Gekozen de heeren mr. H. T. Lambrechts en M. H. J. Brouwers (beiden kath.) Breda: Gekozen de heeren dr. H. J. A. M. Schaepman en mr. J. J. W. Van den Biesen (beiden kath.) Tiel: Gekozen de heeren F. W. J. Baron Van Aylva van Pallandt en Jhr. mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland (beiden anti-rev.) Z u i d h o r nGekozen de heer mr. P. J. J. B. Cremers (lib.) Appingedam: Gekozen de heeren Mr. D. De Ruyter Zjjlker en J. Schepel (beiden lib.) Z u t f e nGekozen de heeren mr. S. M. S. De Ranitz en J. Willink (beiden lib.) Sn eek: Gekozen de heeren A. Buma, B. H. Heldt en mr. P. J. G. Van Diggelen (allen lib.) De uitslag in de districten Dokkum, Goes, Middelburg en Zierikzce deelen we later mede. Buitenland. Pranzini, de moordenaar van Marie Regnault, hare dienstbode en het dochtertje van deze, is, gelijk men weet, jl. Donderdagochtend te vijf uren te Parijs onthoofd. Reeds te twee uren was er eene groote menigte volks op het Roquette-plein bijeen en al de vensters rondom, voor hooge prijzen vooral aan buitenlanders verhuurd, waren vol menschen. Naar men zegt, had eene dame met hare meid reeds sedert acht dagen in een wijnhuis haar intrek ge nomen, ten einde het schouwspel niet te missen; zij be taalde voor een erbarmelijk kamertje met den kost 150 francs daags. Te drie uren begon men het schavot op te slaan, waarvoor men een uur werk had. Toen de directeur der gevangenis, de rechter van instructie, de aalmoezenier, het hoofd der gemeente-politie enz. de cel van den veroordeelde binnentraden vonden zij dezen in diepe rust. Toen hij gewekt en het besluit hem voorge lezen was, waarbij zijn verzoek om gratie werd verworpen, zeide hij zeer kalm: „Men heeft mij niet eens de gunst bewezen van mijne moeder te zien, de eenige gunst, waarom ik gevraagd had. Maar ik weet, dat ik onschuldig sterven zal." Deze kalmte begaf hem ook niet toen hij werd aange kleed. Hij bedankte voor een afzonderlijk onderhoud met den aalmoezenier en wilde ook niets gebruiken. Toen hij vastgebonden werd scheen de beul zelf meer ontroerd dan hij. Daarna echter had hij een zeer kort oogenblik, waarin hij zijne zelf beheersching scheen te zullen verliezen. „Ik zou slechts dén ding verlangen," zoide hij met trillende lippen, „een uitstel van dertig dagen. Ik had het ge vraagd en men heeft het geweigerd.' Werkelijk had hij dit in een brief aan den President der Republiek ge daan. Hij moet ook een brief voor de dagbladen ge schreven hebben, ten betooge van zijne onschuld en eene memorie voor het archief der gevangenis. „God is groot," zeide hij op eenmaal, „en ik sterf bereidwillig. Liever sterven dan naar het bagno!" En later nog eens: „Ik sterf onschuldig. God moge met mij zijn!' Naar het schavot begaf hij zich met vasten tred, op hooghartigen toon de ondersteuning der handlangers van den beul afwijzende. Hij liet go rui men tijd de oogen gaan over de volksmenigte en verzocht daarop den aalmoezenier om zijn kruisbeeld, hetwelk hij kuste. Onmiddellijk werd hij gegrepen, neergelegd en de bijl viel. Een agent van politie verloor van ontroering het bewustzijn. Van ver schillende kanten wordt er de aandacht op gevestigd, dat de beul, Deibier, die toch reeds vele jaren zijn ambt be kleedt, herhaaldelijk van aarzeling bij het vervullen van zijne taak blijk gaf. Aangaande Pranzini's terechtstelling leest men in de „Fran9ais:' „Na de executie komen ellendelingen zakdoeken, petten, de mouwen hunner kleederen doopen in het over de steenen gespatte bloed. Een straatjongen, verhaalt de „Intransigeant," stak zijn van het bloed roode vinger omhoog, op snaakschen toon uitroepende: Heeren en dames, het bloed van een misdadiger! Wie wil eens kijken? en hij deed, alsof hij de lichtekooien er mede in het geblankette gelaat wilde smeren, die al gillend of verschrikt lachende wegliepen. Wij vragen met droefheid: Wat schuilt er toch in deze onderste lagen van het Parijsche volk? Zulke tooneelen zouden de wilde zwarten van Dahomey of van de Slaven kust doen walgen." Adeline Patti verheugt zich in het bezit van een prachtigen wit-ivoren waaier, waarop bijna alle Vorsten van Europa iets geschreven hebben. Op een der vakken wijdt de Duitsche Keizer zijn naamteekening: „Aan de nachtegaal van alle jaargetijden." Koningin Christine van Spanje schreef er op: „Aan de liefllijkste Spaansche, een Koningin, die trotsch is haar onder haar onderdanen te tellen." Keizer Franz Joseph schreef alleen zijn naam onder dien van zijn gemalin en den datum van een te Weenen gegeven hofconcert. De Koningin van België schreef er eenige maten op van den „Kuswals" van Arditi. Koningin Victoria schreef: „Als het waar is, wat King Lear zegt, dat een lieflijke stem een vrouw schoon maakt, dan zijt gij, lieve Adeline, de schoonste aller vrouwen." De Russische Czaar: „Niets werkt zoo rustig en zoo zoet op ons als uw gezang; zelfs opgehitste wilden zouden daardoor tot bedaren komen." Nog vindt men er den naam van Thiers, President der Fransche Republiek, die „aan de Koningin des gezangs zijn burgerlijke rechterhand reikt." De waarde van zulk een waaier is moeilijk te schatten Benoemingen, enz. De adelborsten 1ste klasse C. Hooft Graafland, J. A. Kool, W. Gaade, J. J. Oudemans, E. Maes, J. G. W. J. Eilerts De Haan, F. C. Schaalj, J. H. Junius en A. J. Loke, dienende aan boord van Zr. Ms. instructieschip „Nautilus", worden met 16 dezer op non-activiteit gesteld. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: Petrus Johannes Van Os, zeeman, en Dirkje Verberne. Martinus Picter Van Wyhe, korporaal der mariniers, en Antje Van der Wiel. GehuwdGeene. BevallenE. J. Dijkstra, geb. Fillerup, D. K. Dorlijn, geb. Deuts, D. H. M. H. De Kat, geb. Hulsebosch, Z. T. Bonse- laar, geb. Gelder, D. J. Oudkerk, geb. Sloog, D. OverledenWonder Rieke, 46 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). September. 1 c 2 Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. I Zeer 2 12 zzw. 50 k. 748.70 - 12.10 18.5 t 0.6 0.62 Holwat. 3 8 zw. 16 756 65 - 4.15 16.5 t 0.6 0.7 i Holwat. 3 zwtz. 12 758.60 - 2.20 17.8 0.0 0.7 Weêrsgesteldheid: 2 Sept. 12 u. Betrokken, stormweer. 3 Sept. 8 u. Bewolkt, helder, onstuimig. 3 Sept. 12 u. Betrokken, wind, regenbui. 2 September. Grootste winddruk ten 2 uur 40 min. namiddag 80 kilogram op de M2, richting ZWtZ. De gemiddelde declinatie van de magneetnaald ten westen, namiddag 2 uur, bedraagt over de maand Augustus 15° 38' 15'. LEIDEN, 2 September. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 52 Stieren, f 42 a 190; 175 vette Ossen en Koeien, f 112 a 225 per stuk of 44 a 62 cents per kilogram; 110 Varekoeien, f 100 af 195: 10 Graskalveren, f 20 a 41; 68 vette Kalveren, f 28 a 70 per stuk of 50 a 65 cents per kilogram38 nuchtere dito, f 4.25 a f 10; 1136 vette Schapen, f 16 a 28 per stuk of 45 a 50 cents per kilogram; 416 Weideschapen, 10.a 23.Lammeren, f af 34 magere Varkens, f 14 a 25; 382 Biggen, f 3.50 a 10; Veulens, f a Paarden, f a 68 Kalf- en Melkkoeien, f 105 a 216; alles per stuk. INGEN, 31 Augustus. Op de Jaarmarkt werden aangevoerd 34 Runderen, 844 Schapen en 26 Paarden met Veulens. Handel flauw. Vet vee 27£ cent per half kilogramKalfvaarzen f 100 a f 140, vette Lammeren f8 a 15, vette Schapen f 12 a 20, Veulens f 100 a 125, alles per stuk. NIJMEGEN, 1 September. Uiterwaardsch Hooi f 20 a 22 en Binnenveldsch f 15 a 18 per 500 kilogram. BARNEVELD, 1 September. Ter Schapenmarkt werden aan gevoerd 3670 stuks. De handel was redelijk. Pryzen laag. Men besteedde voor Hamels f 14.a 16.50, Ooien f 6.a 12.50, Lammeren f 5 a 8, alles per stuk. MASTENBROEK, 1 September. Kamper-eilandsch Hom f18 a f 20, Mastenbroeker en Genemuider 1ste kwaliteit f 16 a 18 en 2de kwaliteit f 13 a 15 per 500 kilogram. KAMPEN, 29 Augustus. Buitenhooi f 18.a 20.50 en Binnenhooi f 14 a 16 per 500 kilogram. KAMPER-EILAND, 1 September. Sedert onze vorige opgave gingen de Hooiprijzen opnieuw in de hoogte. Gisteren werd voor het beste Buitenhooi reeds f 22 besteed, Binnenhooi f 14. a f 16.50, alles per 500 kilogram. DEVENTER, 2 September. Hooi f 32 a 36 per 1000 kilogr. MAASTRICHT, 31 Augustus. Hooi f 13 a 14 per 500 kilogr. ZEVENBERGEN, 31 Augustus. Op de Paardenmarkt waren aangevoerd circa 500 stuks. Voor goede Paarden werden flinke prijzen betaald, doch de handel was over het algemeen niet ge animeerd. ASSEN, 31 Augustus. Wol 70 a 75 cents per kilogram. Marktberichten. TEXEL, 1 September. Aardappelen f 3 a 4 per hectoliter. Gemaaid Zeegras f 6.a 7.50 en gevischt dito f 2.25 a 3. per 100 kilogram. Karweizaad f 15 per 50 kilogram. Gcwasschen Wol f 1.10 en ongewasschen dito 81 cents per kilogram. Uitgevoerd werden deze weck 827 Schapen. Ofschoon de Wierprijzen byna de helft lager zyn dan verleden jaar, worden toch bijna week aan week geheele ladingen ver scheept, meestal gevischt Zeegras. ALKMAAR, 2 September. Aangevoerd 350 stapels Kaas, Kleine f 32, Commissie f 30 en Middelbare f 30 per 50 kilogram. Granen: Aangevoerd 2700 hectoliter. Tarwe f 7 a 7.60, Rogge f 5.25 a 5.75, Gerst f 4.— a 4.30, idem Cbev. f 5.25 a 5.50, Haver f 3.a 3.30, Paardenboonen f 6.50, Rood Mosterdzaad f 16, Geel idem f 11.50, Koolzaad f 8.50, Lijnzaad f 10, Karweizaad f 15.50 a 16.Blauw Maanzaad f 14, Groene Erwten f 7.50 a 12.25, Grauwe dito f 13.75, Vale dito f 7.50 a f 7.75, alles per hectoliter. HOORN; 2 September. Aangevoerd 502 Schapen f 17 a 26 per stuk; 4 Varkens, 32 cents per kilogram. Handel vlug. HOORN, 1 September. Ter Waag gewogen 296 stapels Kaas, wegende 73,725 kilogram; hoogste prys: Kleine f 32 en Com missie f 29 per 50 kilogram. AMSTERDAM, 2 September. Do prijzen der Aardappelen waren als volgtGeldersche Blauwe f 1.80 a 2.—, Katwijker Zand f 3 a 2, Noordwijker Zand f 2 a 3, Haarlemmer Zand f 1.40 a 1.50, idem Zaaiers f 1.90 a 2.Hillegommer Zand f 2 a 4, Friesche Franeker Jammen f 2.40 a 2.60, alles per hectol. Aangevoerd 4 verache ladingen. Met genoegen maken wij belangstellenden attent op de annonce hierachter, waarbij het 12de Zomer-Concert van het Stafmuziekkorps der Marine, onder directie van den Kapelmeester J. Koning, wordt aangekondigd. Voor onze plaatsgenooten is liet voorzeker een aangenaam bericht, dat het zoo gunstig bekende Muziekkorps van zijn kunst reis in ons midden is geretourneerd. De nieuwbenoemde adelborsten bij het Koninklijk Instituut voor de Marine zijn heden alhier aangekomen. De stoomkanonneerboot „Njord", onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse J. H. Cremer, jl. Dinsdag morgen 8 uur van Kampen vertrokken, is bij het uitstoomen van den Ketel aan den grond geraakt, doch Donderdag morgen door de sleepboot Hercules, van hier ter asistentie uitgezonden, weder in vlot water gesleept. De torpedoboot groot model „Dempo," voor rekening van het Departement van Marine gebouwd bij de Nederl. Stoomboot-Maatschappij te Rotterdam, is gisteren alhier aangekomen, om ter reede op de gemeten mijl onder stoom te worden beproefd. Op Dinsdag a. s. zal in het hoofdkiesdistrict Helder eene herstemming plaats hebben ter verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Noordholland. Er moet eene keuze worden gedaan tusschen de heeren dr. P. Bakker en L. W. F. Oudenhoven, die bij de eerste stemming res peet i vel ijk 107 en 87 stemmen op zich vereenigden. Het stembureau alhier zal op de bekende uren zitting houden in de Bouwzaal aan de Kerkgracht. Het aantal kiezers voor de Provinciale Staten in deze gemeente bedraagt 593. In de vergadering der Winkel vereeniging van „Eigen Hulp", jl. Woensdag alhier gehouden, werd door de Finan- ciëele Commissie een schriftelijk rapport uitgebracht over het 1ste halfjaar van 1887. Het debiet heeft in dat tijdvak bedragen f 14467.97. De netto-winst bedroeg f 903.79. Het debiet was toenemende. De heer H. Bokma, alhier, is met ingang van 15 dezer benoemd tot opzichter van 's Rijks Waterstaat 4de klasse. Het bezoek, aan de Bloemententoonstelling van Floralia gebracht, is verre van druk geweest. De moeite en zorgen, aan de betere plaatsing en aan de goede rangschikking der planten besteed, hadden zeker een veel talrijker bezoek verdiend. Misschien heeft het gemis van muziekuitvoeringen ook bijgedragen om het publiek te weêrhouden, blijk van belangstelling te geven. Wellicht zullen de feestelijkheden op a. s. Zondag meer bezoekers trekken. Alsdan kan men, al heeft men de bekroonde planten niet bezichtigd, toch de verworven prijzen aan de bekroonden zien uitreiken, van de muziekuitvoeringen genieten en ten slotte een vuur werk zien ontsteken. Bij gunstig weder zal het dien avond zeker niet aan bezoekers ontbreken. Het programma van de muziekuitvoering luidt als volgt: 1. Flora-Marsch, Thadewalt. 2. Ouverture zum Volksfest, A. Conradi. 3. Gasparone-Walzer, Millöcker. 4. Muzikalische Ueberrasschungen, Adolphe Schreiner. 5. Ouverture: Cavallerie legere, Yon Suppé. 6. Esmeralda, Bolero, Ch. Coote. 7. Grand Bouquets de Mélodies, Reckling. 8. En Révenant de la Révue, Marche populaire, Desforme. Het vuurwerk op Zondagavond bestaat uit: 1. Een brillante kroon, in het midden een draaiende pyramide; 2. een Chineesche ster, in rood, wit en blauw veranderende; 3. een fraaie kroon, gekleurde ballen uit werpende; 4. verlichting van Bengaalsch vuur; 5. een koningskroon met groote sterren en goud vuur; en 6. een groote ster met zes molens, vooraan een rozet met kleuren. Het geheel wordt afgewisseld door luchtkaarsen, moorslagen, vuurpijlen en bouquet. Een Nederl. tjalkschip, bevaren door schipper Zwiers, thuisbehoorende te Dedemsvaart en met een lading grind van Lobith naar Harlingen bestemd, is gisteren benoorden het Keteldiep aan den grond geraakt en aldaar gezonken. Alle opvarenden, de schipper, diens vrouw en den knecht, werden gered en behouden te Stavoren aangebracht. De losse inventaris heeft men kunnen bergen. 5. Benoeming leden van de Commissie Ond rhoudswerken. 6. Ontslag hulponderwijzeressen. 7. Bezwaarschriften hoofdelijken omslag, 8. Mededeeling van ingekomen stukken. der gemeente Helder, op Dinsdag den 6 September 188 7, des avonds ten zeven ure. Helder, den 3 September 1887. De Burgemeester, STAKMAN BOSSE. Onderwerpen ter behandeling: 1. Beëediging benoemde Raadsleden. 2. Benoeming van een Wethouder. 3. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerl. Stand. 4. Vaststelling Rekening en Verantwoording» c<x Heden herdenken onze geachte Zwager en Zuster en onzer Kinderen zeer geliefde Oom en Tante HENDRIK TIMMER TRIJNTJE KEIZER, h»nne 25jarige echtvereeniging. Uit aller naam, R. Kooij. M. KooijKeizer. Houtrakpolder bij Halfweg, 4 September 1887. X» >c° X» X» x^ X» >o° >c*> xiuuixaKpoiuer DJ nairweg, 4 öeptember 1887. Ondertrouwd JACOB Dz. KEIJSER en AAFJE Jbs. EELMAN. Texel, 2 September 1887. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden, zoowel van binnen als van buiten deze gemeente, bij het overlijden en de ter-aarde-bestelling van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffr. de Wed. E. BRUIN, geb. DU1NKER. Uit naam der Zuster en Behuwdzusler, Wed. V. LEIEN, geb. DUINKER, Wed. W. DUINKER, geb. DUINKER, en verdere familie. Helder, 31 Augustus 1887. Op den 2 September overleed te Zijpe, ten huize van den heer P. Klaver, onze geliefde Moeder en Grootmoeder MARIA KONING, Weduwe van P. KLAVER, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van 78 jaren en 6 maanden. Koegras (gem. Helder). Namens de familie, J. SCHILDER. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Heden overleed ten mijnen huize, na eene kortstondige ongesteldheid en na voorzien te zijn van de Heilige Sacra menten der stervenden, mijne geliefde Moeder MAARTJE KONING, Wed. van PIETER KLAVER, in den ouderdom van 78 jaren. Zijpe, 2 September 1887. Namens Broeders en Zusters, P. KLAVER. zal, in het lokaal „T Ito 11" aldaar, op DONDERDAG 8 SEPTEMBER 18s7, v.m. 10 uren, publiek verkoopen: Eenige goed onderhouden Meubelen en eenig Huisraad, als Mahoniehouten Linnen- en Penantkasten, Secretaire, Buffets, ronde en vierkante Tafels, Stoelen met trijpen zitting, Voltaire, Fauteuils, Canapé, Pianino, Wasch-, Toilet-, Canapé-, Speel- en Nachttafels, Speeldoos, Spiegels, Schilderijen, Pendule, Ledikant met behang en springveêren matras, goed gevulde Veêren Bedden, Vloerkleed, Karpetten, Linnenpers, Fornuis, Keukengereedschap en hetgeen meer ter verkoop zal worden aangeboden. Na afloop daarvan zullen nog worden verkocht: Te bezichtigen in genoemd lokaal, daags vóór den verkoop van 104 uren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK. wegens vertrek naar elders. zal, op DIKSDAG 6 en WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1887, en zoo noodig den daaropvolgenden dag, telkens des morgens te 10 uren, ten overstaan van den Deurwaarder H. KWANT, vóór het winkelhuis Kanaalweg I N° 18, te Helder, publiek verkoopen: TJit de hand te huur: Een BOERENPLAATS met ongeveer 201 hectaren puik WEI- jr-^en BOUWLAND, met flinke tftjgfbehuizingen, gelegen in de Wieringerwaard, nabij de Kreil, tegenover de Mennonietenkerk. Te bevragen bij D. BREEBAART Ki., te Winkel.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3