Vervolg Nieuwstijdingen. ADVEltTENTIËN. Koppen's Verkoophuis. Groote keuze in de nieuwste soorten Engelsche Kolen- en Turfbakken, Haard- en Parapluie-standers, alle soorten Warmwater stoven, VOET-, ZIT- en KINDERBADEN, Toilet-Kameremmers, Waterkannen en IJzeren Waschtafels met garnituur. W. TH IE Fz., Najaars- en Winterstoffen. UNIFORMEN, voor Zee- en Landmacht. Uitrustingen, voor Oost- en West-Indië. Burgers, Kiezers voor den Gemeenteraad! Het groote belang, dat de menschen bij het weer hebben, niet alleen zij die tot de scheepvaart in betrekking staan, maar ook landbouwers, veefokkers, jagers, enz.de invloed dien het op de gezondheid en de dagelijksche bezig heden uitoefent, dit alles heeft gemaakt dat men van de vroegste tijden getracht heeft gegevens te vinden om in staat te zijn van te voren na te gaan welk weer men kon verwachten. Men poogde in verschillende tijden invloed op het weêr uit te oefenen door tusschenkomst van de godheden, en zocht na te gaan of de zon, de maan, de vaste sterren en de kometen op het weêr influenceeren. Een zeer gebruikelijk middel om te weten welk weêr men te wachten heeft, is het waarnemen van verschijnselen in de dierenwereld; ook bestaat er een volksovertuiging, dat sommige dagen van het jaar beteekenis hebben voor den weerstoestand, bijv. St. Margriet en de drie IJsheiligen. Algemeen is namelijk het geloof verbreid dat tusschen 10 en 15 Mei enkele dagen in den regel opmerkelijk koud zijn, doch een onderzoek door den hoogleeraar Buijs Ballot opzettelijk hiernaar ingesteld, heeft doen zien dat dit ver schijnsel als regel niet bestaat. Eveneens missen de meeste dezer voorspellingen en vermeende invloeden een weten- schappelijken grond; tastbaar is het echter dat de zon een groote factor is, waarmede rekening gehouden moet worden. Naarmate de opvatting van wetenschappelijke onderzoe kingen strenger werd, begonnen ook verschillende geleerden, aanvankelijk nog ieder voor zichzelf, de weerverschijnselen stelselmatig te onderzoeken. Hiervoor is in de eerste plaats noodig den algemeenen toestand van den dampkring te ontleden in de verschillende elementen, waaruit hij is samengesteld, welke elementen door den spreker in 't kort werden behandeld. Het spreekt van zelf, dat de wetenschappelijke mannen zich niet vergenoegd hebben met het aantoonen van feiten, maar steeds hebben gezocht naar hypothesen, zoo mogelijk naar wetten, waaruit het verband tusschen de verschijnselen kon worden verklaard. Zoolang men de verschijnselen van elke plaats afzonderlijk beschouwde, gelukte dit slechts in geringe mate. Eerst toen de Utrechtsche professor Buijs Ballot er op had gewezen, dat men de gelijktijdige waarneming op verschillende plaatsen met elkander in verband moet brengen, kwam hierin verbetering, en begon voor de meteorologie een nieuw tijdperk van snelle ont wikkeling. In 1857 ontdekte deze hoogleeraar de bekende „wet van Buijs Ballot", die de grondslag is van de moderne meteorologie. Tegenwoordig worden in alle observatoriën van eenige beteekenis dagelijks weerkaarten geteekend, waarin de voornaamste meteorologische elementen, die op een zelfde uur werden waargenomen, aangegeven zijn. In verscheidene landen worden deze kaarten een of meermalen daags gedrukt en uitgegeven, en ook in verschillende dag bladen overgenomen. Uit de opvolgende weerkaarten kan men duidelijk de veranderingen in den weerstoestand nagaan, en hieruit gegevens putten ter opsporing van de wetten, volgens welke dit geschiedt. Het practisch doel dat men zich voorstelt, reikt evenwel verder, en is, zoo mogelijk, het weêr te voorspellen; om zulks te kunnen doen, moeten de weerberichten volledig en snel inkomen, eischen die dikwijls met elkander in strijd zijn. Voor ons land zijn de berichten uit Engeland en Frankrijk van veel belang, doch de drukke dienst op sommige telegraaflijnen, en het herhaalde overseinen ver oorzaken soms veel vertraging. De Vereenigde Staten van Noord-Amerika hebben in dit opzicht veel op ons voor, aange zien daar de meteorologische dienst op bepaalde uren van den dag de vrije beschikking heeft over de noodige telegraaf lijnen. Aan snelheid de voorkeur gevende boven volledig heid, publiceert professor Buijs Ballot bij voorkeur de berichten uit ons eigen land, en wel de waarnemingen te Helder, Groningen, Maastricht en Vlissingen. De betrekkelijk geringe uitgestrektheid van Europa, en de snelheid waarmede depressies enz. dit gebied doorloopen, maakt dat voorspellingen slechts korten tijd van te voren gedaan kunnen worden. Om dit langer van te voren te kunnen doen, zou men, vooral des winters, gegevens moeten krijgen van de Azoren, Cen traal-Europa, IJsland en Noord- Scandinavië, welke echter te laat inkomen. Een zeer te waardeeren poging, om de weersvoorspellingen lang van te voren te doen, zijn de bekende telegrammen uit Amerika. Practisch hebben ze echter weinig nut aangebracht, door onze onbekendheid met de banen der depressie's op den Oceaan; een groot gedeelte der aangekondigde stormen gaan in den Oceaan te niet, of verplaatsen zich Noorde lijker en bereiken dus Europa niet. Een uitgebreid onder zoek naar de luchtbeweging op den Oceaan is noodig, waarvoor de Duitsche Seewarte te Hamburg, en het Deensche Meteorologisch Instituut zich veel arbeid getroosten. Ten slotte wees de spreker op het nut, dat de zeeman uit de meteorologie kan trekken ter bekorting der reizen met zeilschepen, zoowel als tot het ontloopen van orkanen, en hoe hij mede kan werken om deze wetenschap op een hechten grondslag te baseeren, door aan boord veelvuldige en nauwkeurige waarnemingen te verrichten. Aan de discussie over deze voordracht werd deelgenomen door de heeren Van Broekhuijzen, Van Doorn, Boom en Coomans de Ruiter, waarna de Voorzitter de vergadering sloot onder dankzegging aan den heer Schokker voor zijne hoogst belangrijke lezing. Volksonderwijs (Afdeeling Zijpe). Donderdagavond vergaderde genoemde Afdeeling in het lokaal van den heer K. Plevier, te Schagerbrug, welke vergadering door 16 leden werd bijgewoond. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, werd door den Secretaris een missive gelezen van het Hoofd bestuur, waarin financiëele steun wordt verzocht, ten behoeve van het „Volksblad", uithoofde volgens het op de jongstgehouden Algemecne Vergadering genomen besluit, niet meer 3/4 maar 1/2 der gewone contributie in de algemeene kas moet worden gestort, en de reductie van het quotum op 1/2 voor de algemeene kas een zeer aanzienlijk tekort moet doen ontstaan. Zal het blad na dit besluit op denzelfden voet blijven bestaan, dan moet er meer dan 1 200 aan vrijwillige bijdragen worden bijeengebracht. Na het voorstel van den Voorzitter, den heer H. Van Calcar, om 3/4 der contributie in de algemeene kas te blijven storten, ontspon zich een warme discussie over do waarde van het blad. De heeren Melchior, Stadt en Wind deden zich als heftige tegenstanders kennen om dit blad langer financieel te steunen. De hoogdravende stijl der hoofdartikelen, waardoor ze boven veler bevatting gaan, de weinig beduidende berichten die het gewoonlijk bevat, en die men dan alreeds in de onderwijsbladen heeft gelezen, enz., waren oorzaak, dat het volgens hunne meening door 9/10 der leden niet werd gelezen, en daarom meenden zij, dat het wellicht in 't belang der Vereeniging zou zijn, als het blad ophield te bestaan. De heer A. W. Van Kluijve dacht er geheel anders over. Met leedwezen had hij het oordeel van genoemde hoofden der scholen gehoord, en sprak met zeer veel lof over de z. i. zoo voortreffelijk geschreven hoofdartikelen, die veel te denken en veel te leeren geven, en geenszins boven veler bevatting zijn. Dat de berichten ook veelal in onderwijsbladen voorkomen, vond hij geen argument om de waarde van het blad hiernaar af te meten, want wij, vervolgde spreker, geen onderwyzers zynde, willen die berichten ook wel lezen. En dan de fuuilletons, hoe groot is niet het succès in de keuze hiervan. Eenig is in dit opzicht het orgaan van Volkson lerwijs. Kortom, hij meende, dat het Volksblad waardeering en ondersteuning verdiende, en hij zou het daarom ten hoogste betreuren, als het Hoofdbestuur door gebrek aan financiëelen steun, een wyziging in de uitgave moest maken. Hy oordeelde een offer van 60 cents, door ieder lid boven de gewone contributie, geenszins te zwaarhij zou daarvan een voorstel maken, als het voorstel des Voorzitters niet mocht worden aangenomen. Na nog eenige discussie, werd hot voorstel van den heer Van Calcar, om 3/4 in de algemeene kas te blijven storten, bij accla matie aangenomen. Hierop liet de heer Van Kluyvo als amendement volgen, om een lijst voor vrijwillige bijdragen bij de leden te doen circuleeren, betgeen met 8 tegen 7 stemmen werd verworpen. Hiermede waren de discussiën over het „Volksblad" geëindigd, en trad de heer K. J. Koster op met eene lezing van de hand des heeren G. A. Vorsterman van Oyen, die tot opschrift had: „Ons Onderwijs", die volgens het woord dat voorafging, binnen kort in de „Algemeene Gids" zal worden opgenomen. In het eerste gedeelte van deze lezing wordt aangetoond, dat verschillende grondwettige voorschriften niet worden opgevolgd, dat er bevoorrechting plaats heeft, doordat de scholen voor een klein gedeelte van het publiek geopend zijn, een gedeelte van het Nederlandsche volk de wapenen heeft te dragen tot verdedi ging van het vaderland enz., om in het tweede gedeelte tot de conclusie te komen, dat de Maatschappij, wil zij geen schipbreuk lijden in den strijd, die tegenwoordig gevoerd wordt tusschen kapitaal en arbeid, daarheen gevoerd moet worden, dat alle burgers gelijk, feitelijk gelijk zijn, dat alle openbaar onderwys kosteloos en er volkomen vrijheid van bijzonder onderwys zy. De wet van 1857 heeft ons op den verkeerden weg gebracht, waarop wij zijn gaan hollen, en moeten terug op den weg, door de wet van 1806 afgebakend. Met belangstelling werd deze lezing van den zoo gunstig bekenden schrijver gevolgd. Hierna vergastte de heer K. Koopman de aanwezigen op het voordragen van „Isaak in het Panopticum", waardoor de lach spieren nogal in beweging werden gebracht. Na mededeeling, dat de heer W. N. Wolterink, predikant te Westervoort, dezen winter alhier voor de Afdeeling als spreker zal optreden, waarvoor een avond in November werd gekozen, sloot de Voorzitter, met een woord van dank aan de heeren Koster en Koopman, de vergadering. Buitenland. De Duitsche Regeering heeft uit eigen vrije beweging, nog vóór dat zij kennis had genomen van het door de Fransche Regeering ingesteld onderzoek en zonder den uitslag der gerechtelijke vervolging af te wachten, besloten aan de weduwe van Brignon, die bij het bekende voorval aan de Fransch-Duitsche grenzen gedood werd, eene gelde lijke schadeloosstelling te verleenen. Hiervan werd gisteren door den Graat Von Münster mededeeling gedaan aan den heer Flourens, Minister van Buitenlandsche Zaken. De jonge Schnaebele is veroordeeld tot drie weken gevangenis en eene geldboete van 20 mark. Schnaebele verklaarde, hetgeen hij gedaan had zeer te betreuren. Het Gerechtshof nam het bestaan van verzachtende omstandig heden aan, en bracht bij het bepalen der straf de door Schnabele ondergane voorloopige hechtenis in rekening. Tengevolge van een aan Keizer Wilhelm gericht verzoek om den jl. Donderdag veroordeelden Schnaebele kwijtschel ding van straf te verleenen, is gisterenavond te Metz per telegram bevel ontvangen, Schnaebele onmiddellijk in vrijheid te stellen. Reeds des avonds ten 7 ure vertrok hij vandaar. De beroemde chirurg, de geheimraad prof. dr. Yon Langenbeck, is gisteren te Wiesbaden overleden. Benoemingen, enz. De rammonitors 1ste en 2de klasse „Draak* en „Wesp" en de monitors 2de klasse „Krokodil" en „Heiligerlei" worden met 23 dezer buiten dienst gesteld, en de comman- deerende officieren dier bodems, respectievelijk de kapitein luitenant ter zee G. J. Buyskes, en de luitenants ter zee lste klasse H. R. J. J. Thorbecke, W. E. Hazenberg en A. J. Krabbe, eervol van het door hen gevoerde bevel ontheven. De kapitein-luitenant ter zee G. H. Van Steyn en de luitenant ter zee lste klasse C. H. Cornelissen, uit Oost- Indie teruggekeerd, zijn op non-activieteit gesteld. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. OndertrouwdZ. Bouwens, botteliersmaat bij de Marine, en G. A. De Geus. B. Boekei, stoker by de Marine, en J. Duit. Gehuwd en Overleden Geene. BevallenM. Koning, geb. Dalenberg, D. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrichting en kracht. 12 no. 8 nno. 12] n. 6 k. 5// 6 ii Barometer mM. Thermometer C. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 755.58 761.31 762.22 -4.72 t 1.01 t 1.92 12.3 10.8 13.0 -2.9 -2.3 -2.0 0.87jwcin.gv. 0.80 0.66 Woêr8gesteldheid: 30 Sept. 12 u. Bewolkt, goedweer. 1 Oct. 8 u. Zwaarbew., regenbui, goedweer. 1 Oct. 12 u. Bewolkt, goedweer. In de maand September is er gevallen 172.7 millimeters hoogte regen. De gemiddelde declinatie van de magneetnaald ten westen, namiddag 2 uur, bedraagt over de maand September 15° 37' 3*. 325ste Staats-loterij. Vijfde klasse. Zevende lijst: Nos. 1014, 2116, 3314, 6926 en 10732 ieder f 1000. Nos. 14980 en 20932 ieder f 400. Nos. 598 en 17574 ieder f 200. Nos. 1311, 1619, 2550, 3598, 3745, 6868, 9012, 11129, 11877, 12749, 15156 en 20844 ieder f 100. Achtste lijst: Nos. 4272, 7159, 7523, 17311, 18239 en 18775 ieder f 1000. Nos. 3098, 5385 en 5590 ieder f400. Nos. 19681 en 19895 ieder f 200. Nos. 3409, 3422, 6745, 12182, 12504, 13196, 14157, 14668, 18536 en 20140 ieder f 100. Marktberichten. TEXEL, 29 September. Aardappelen f 2.a 3.25, Haver f 3.25, Gerst f 5.a 5.25, Tarwe f 7, Groene Erwten f 6.a 7.50, Vale dito f 5.25 a 5.50, alles per hectoliter. Gemaaid Zeegras f 6.a 7.50 cn gevischt dito f 2 a 3 per 100 kilogram. On- gewasschen Wol 83 cents per kilogram. ALKMAAR, 30 September. Aangevoerd 550 stapels Kaas, wegende 143,000 kilogram. Kleine Hooi f 33, Commissie f 29 en Middelbare f 29 per 50 kilogram. GranenTarwe f 6.50 a 6.75, Rogge f 5.25 a 5.75, Gerst f 3.50 a 4.S0, idem Chev. f 4.90 a 5.50, Haver f 2.75 a 3.30, Paardenboonen f 5.a 5.25, Bruine Boonen f 10 a ll,Duiven- boonen f 7, Rood Mosterdzaad f 16.a 17 50, Geel Mosterdzaad f 9 a 10, Karweizaad f 15.25, Blauw Maanzaad f 11 a 12, Groene Erwten f 7.50 :a 14.Grauwe dito f 12.50 a 16. Vale dito f 9 a 18, Witte dito f 7.75, alles per hectoliter. HOORN, 29 September. Ter Waag gewogen 284 stapels Kaas, wegende 76,191 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f 34, Commissie f 29.50 cn Middelbare f 28.50 per 50 kilogram. HOORN, 30 September. Aangevoerd 812 Schapen, f 17 a 26 per stuk. Handel vlug. ENKHUIZEN, 28 September. Aangevoerd 6 stapels Kaas, f 31 per 50 kilogram. Karweizaad f 15.37| a 15.50, Mosterdzaad f 16.50 a 18. Maanzaad f 12 a 13, Vale Erwten f 13.50 a 15.Grauwe dito f 13 a 15, Bruine Boonen f 11 a 13, Gerst f 4.a 4.50, Haver f 3.a 3.50, alles per hectoliter. Lammeren f 13 a 25, Biggen f 3 a 8 en Konijnen 35 a 75 cents, alles per stuk, vette Varkens 18 a 20 cents per half kilogr. Boter 60 a 65 cents per kop. Kip-eieren 3.50 a 4.per 100 stuks. Blanke Aardappelen f 2.60 a 3.20, Blauwe idem f 1.60 a 2.20 en Uien f 1.75 a 2.alles per hectoliter. Handel vlug. LEIDEN, 30 September. Ter Veemarkt werden aangevoerd 38 Stieren, f 46 a 210; 278 vette Ossen en Koeien, f 115 a 252 per stuk of 46 a 64 cents per kilogram186 Varekoeien, f 90 af 195: 110 Graskalveren, f 13a37; 27 vette Kalveren, f 24 a 80 per stuk of 65 a 85 cents per kilogram8 nuchtere dito, f 9.a f 18.1380 vette Schapen, f 19 a 31.per stuk of 50 a 55 cents per kilogram 1034 Weideschapen, 10.a 25.Lammeren, f af 32 magere Varkens, f 18 a 27; 500 Biggen, f 3.25 a 13; 6 Veulens, f 68 a 95; 2 Paarden, f 66 a 80; 204 Kalf- en Melkkoeien, f 106 a 235; alles per stuk. NIJMEGEN, 29 September. Uiterwaardsch Hooi f 20 a 22 en Binnenveldsch f 15 a 18 per 500 kilogram. LANGSTRAAT, 27 September. De handel in Hooi voor de persen wordt levendiger en de pryzen blijven stijgen. Voor de beste kwaliteit wordt thans f 38 geboden en daarvoor werden reeds enkele partijtjes afgeleverd. Intusschen blijft het vooruit zicht voor de veehouders donker, daar er voor eigen veevoeder uiterst weinig wordt ingezameld en het knollengroen en de wortelen ook grootendeels mislukt zyn. Voor de winterstaffen zal men tot kunstvoeder de toevlucht moeten nemen. DEVENTER, 30 September. Hooi f 34 a 40 per 1000 kilogram. Correspondentie. Een ingezonden artikel uit Zijpe, plaatsen wij in het volgende nummer. Red. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de klasse „Flores", onder bevel van den luitenant ter zee lste kl. W. M. J. Visser, is in den avond van 29 September jl. van Suez vertrokken, ter voortzetting van de reis naar Oost-Indië. Naar wij vernemen zullen Zr. Ms. schroefstoomschepen „Zilveren Kruis" en „Bonaire" bij gunstige gelegenheid den 10 dezer van hier vertrekken, ter opvolging hunner bestemming, respectievelijk naar Oost- en West-Indië. De Hollandsche mail naar Oost-Indië (via Marseille) vertrekt den 4 dezer. De West-Indische naar Suriname (via Southampton) mede 4 dezer. Aangenomen het beroep naar de Herv. gemeente te Nieuwveen (cl. Leiden) door den candidaat C. J. A. Bosch, die o. a. voor de beroepen naar Akersloot en Kolhorn heeft bedankt. Beroepen bij de Chr. Geref. gemeente te Dirkshorn de heer J. W. Wechgelaar, candidaat. Op de Tuinbouwtentoonstelling te Loosduinen is o. a. bekroond voor ananaskaas in 2 partijen de heer P. K. Bremer, van Texel. Tot lid van den Gemeenteraad van Midwoud en Oostwoud in plaats van den heer Gt. Smit, die wegens gevorderden leeftijd had bedankt is gekozen de heer Dirk Weeder, met 36 van de 43 stemmen. Het merkwaardige kerkgebouw der Herv. gemeente te Oosterland op Wieringen, dat dagteekent uit de Xde eeuw, zal, naar men verneemt, voor rekening van het Rijk en de Synode, in den stijl van dien tijd gerestaureerd worden. Op den 4den October hopen onze geliefde Ouders>o<> G. ALDERLIESTE mkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkm Or\ /ton /4 li II Unnnn Anwn nnKnl.I» »o< en E. KRUL, co< hunne 25jarige echtvereeniging te herdenken. x» Uit naam hunner dankbare kinderen. Eierland (Texel), 2 October 1887. v _>Oo Getrouwd CORNELIS METZELAAR Czn., Weduwnaar van Sibbeltje Blauw, en ANNA KISSING, die, mede namens wederzijdsche familiën, hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 29 September 1887. Heden verblijdde ons de Heere met de voorspoedige geboorte van eene welgeschapen Dochter. C. J. SIEBENHAR, Evangelist. H. M. SIEBENHAR—BAGGERMAN. Beverwijk, 26 September 1887. Op den 27®*®'» September 11. overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijne geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder: MARGARETHA JACOBA GILTJES, in den ouderdom van 37 jaar. J. A. DE BUNJE. Helder, 30 September 1887. Mede uitnaam van Schoonmoeder, Broeders, Zusters en verdere Familie. Heden ontvingen wij het treurig bericht, dat onze Moeder en Beluiwdmoeder, Mej. de Wed. G. D. HAGENAAR, geb. VELTMAN, den 29 September jl., in den ouderdom van 77 jaren en 4 maanden, te Arnhem is overleden. Helder, 30 S'ptember 1887. Namens de familie, A. HUISKE>J. G. HUISKEN—HAGENAAR. Algemeene kennisgeving. Overleden, in den ouderdom van ruim 74 jaren, Mevrouwe de Weduwe A. M. L. DE HAAN, geboren DE HELBIG, veelgeliefde Moeder, Behuwdmoeder en Grootmoeder van A. M. CRAMER—DE HAAN. W. F. H. CRAMER. A. E. BACKER—CRAMER. H. BACKER. Hellevoetsluis, 27 September 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Danlitoetuiglns. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, zoo van hier als elders, ondervonden bij hunne vijf-en-twintig- jarige echtvereeniging. J. BIERSTEKER en Echtgenoote. Koegras, gem. Callantsoog, 2 October 1887. Voor de vele bewijzen van deelneming, zoowel van hier als elders ontvangen bij het overlijden onzer innig geliefde Moeder, Mevrouw de Wed. D. BERGHUIJS—DE VRIES, betuigen wij onzen hartelijken dank. 's Gravenhage, 1 October 1887. Namens de Familie, N. A. A. BERGHUIJS. VASTE LAGE PRIJZEN. Wordt gevraagd f 3000 als eerste hypotheek op een solied pand te Helder. Franco brieven, letters A. Z., Advertentie-Bureau STADERMANN, Helder. Marchand-Tailleur, heelt de eer zijne geachte Clientèle de ontvangst te berichten van de nieuwste Engelsche Zeer billijke prijzen. Bij de vorige verkiezing voor een lid van den Raad onzer gemeente bekwam de Heer S. W. STOOKER een overgroot aantal stemmen. Wij willen de vele verdiensten van genoemden Heer hier niet ophemelen; hij is bij ons, burgers, meer dan genoegzaam bekend, en wij weten dus, dat hij alleszins de man is, om onze belangen voor te staan in ons Raadscollege. Komt dus met ons op Dinsdag 4 October a. s. trouw op ter stembus en brengt uwe stemmen uit op den Heer: S. W. STOOKER. Vele Burgers (Kiezers). Ondergeteekenden, allen Kiezers, zullen 'a. s. Dinsdag hunne stem voor een Lid van den Gemeenteraad uitbrengen op den Heer: A. BELS, Aannemer, een man, die dagelijks in ons midden verkeert en dus bekend is met de belangen van burgerij en neringdoenden. Dus, medeburgers en vooral neringdoenden, gaat met ons a. s. Dinsdag trouw ter stembus, al is het maar voor- loopig om te doen zien, dat we mannen in den Raad willen hebben uit onze omgeving en bekend door eigen ondervinding met onze behoeften en belangen. Helder, 1 October 1887. F. H. DE GOEIJ. A. VAN WILLIGEN. T. SUK. E. C. KWIST. A. T. RAID. w. J. AGGENBACH. J. P. VALTER. J. G. DE BEURS. PIERREv. WIJNGAARDEN. J.C.v.WIJNGAARDEN. C. VALKENBURG. IJ. METSELAAR. J. MIJNDERS. A. BARNEVELD. C. KARSMAN. J. LUIJCKX. B- BOON. J. N. HOOGENBOSCH. M. GRIESHAVER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3