i Openbare Verknoping K E N N ISCE V IIM C. \ferkoophuis a JACQUES VAN ROSENDAEL. Holloway's Zalf. AMSTERDAMSCHE COURANT. k aan de Schcgerbrug in de Zijpe, op DINSDAG 11 OCTÖBER 1887, 's middags 12 ure, ten huize van den kastelein A. BRUIN, van: Een welbeklante, in volle werking zijnde BROODBAKKERIJ, ingericht tevens voor Boerderij, met STALLING voor koeien en paarden en berging voor Hooi, benevens i^BOET en ERF, zeer gunstig staande de Schagerbrug in de Zijpe, Sectie D, nummer 1168, ter grootte van 4 aren en 80 centiaren, met de daarbij gebruikt wordende gereedschappen. Eigendom van Jb. KOOIJ Cz. Aanvaarding met de betaling der kooppenningen. G. VAN OS, Notaris te Zijpe. De Schouw op het schoonmaaien en zuiveren der Tochtslooten en Cenen in het Waterschap de 30 Gemeen schappelijke Polders is bepaald op Woensdag 12 öctoïjcr 1887. De nalatigen verbeuren eene boete van f 1.en bij herschouw f 3. Texel, 20 September 1887. Dijkgraaf en Heemraden van voornoemd Waterschap, J. J. ROEPER, Dijkgraaf. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. UIT DE HAND TE HUUR, in den Polder Eierland op Texel De zeer 9uns*'9 bekende Hofstede Rotterdam, met 4 Arbeiderswoningen en 87.70 80 hectaren Wei-, Hooi en Bouwland, alles elkander annex, staande en gelegen aan den Hoofdweg, in den Polder Eierland op Texel. Aanvaarding 20 Maart 1888. Thans in huur en bewoond door den heer WILLEM BAKKER Hz. Eigendom van de Hoogwelgeb. Vrouwe Douairière Jhr. Mr. I. L. CREMER VAN DEN BERCH VAN HEEMSTEDE, te 's Gravenhage. Te bevragen bij en alle inlichtingen worden verstrekt door den Administrateur H. FLENS, te Burg op Texel. d ei h «h •h h O lil aslampen, uitschuivende in verschillende lengten, van af f 2.75. M asbraoqLuetg. Vaste en beweegbare ef- aslironen. 2-, 3- en 5-lichts as"ballons en •Kommen, zeer uitgebreide sorteering. asbranders, nieuwste soorten. asglazen 2 in verschillende prijzen. askantoor- lampon.'j asretlootours. p assohoor- steentjes, enz. De ondergeteekenden, uitgemaakt hebbende *de Commissie tot het bijeenbrengen van gelden ten behoeve der weduwen en weezen van de verongelukte visschers der bomschuit Egmond N°. 13, berichten, in dank aan de gevers in deze gemeente, dat zij, door hunne milde bijdragen, in staat zijn geweest eene som van f 695.66 voor deze ongelukkigen over te maken. Zij betuigen tevens hun dank aan de redactiën der bladen in deze gemeente, voor de kostelooze plaatsing der advertentiën, waardoor, zonder eenige korting, het geheele bedrag der ontvangen bijdragen ten bate der ongelukkigen is gekomen. Helder, 4 October 1887. S. W. STOOKER. W. TEN HARMSEN. VONOTERENDORP&SLIS. Wed. S. I. GROEN. C. OLDENBURG. D. VAN DALE. I. KORVER. W. C.M. VAN BRUGGEN. M. A. KOLSTER. Mr. D. P. H. ABERSON. R. TIENSTRA. Zeere beenen, wonden, etterbuilen en alle soorten van zweren worden genezen door een gepast en gedurig gebruik dezer onwaardeerbare bereiding. Om te beproeven zeere beenen te genezen door de zijden der wond met pleisters bijeen te brengen, is eene dwaasheid, want, indien de huid samengroeit, blijft eene drassige, ziekelijke zelfstandigheid daaronder bestaan, om binnen weinige dagen met verdub belde woede weder uit te breken. De eenige verstandige en duurzame behandeling, door de natuur zelve aangewezen, is, de ontsteking in en rondom de wond te verminderen, de omliggende zenuwen te stillen, het verhitte bloed in deszelfs loop door de vaten te verkoelen en de dunne, waterachtige, etterige stoffen, die zich ontlasten, vast en gezond te maken. Holloway's Pillen behooren te gelijker tijd ingenomen te worden, ten einde het bloed te zuiveren en de schadelijke vochten uit het gestel te verdrijven. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. nieuws- en advertentieblad. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Grond," Nes 53. „De Tijd" bevat, onder het opschrift: „Van Hoorn naar A n d ij k het volgende: „Die stad en dat dorp liggen ongeveer drie uur van elkander. De bewoners van Andijk brengen hun vruchten te Hoorn op de markt. Paarden noch wagens helpen hen in het vervoer. Aan een hond en een schuit hebben zij genoeg. Wie denken mocht, dat de hond het paard uit de dagen der trekschuit vervangt en een jaagpad door den hond als looppad wordt gebruikt heeft het mis. Ik vertel nu wat ik vóór een paar dagen met eigen oogen heb gezien. Op een kwartier afstand van Hoorn, bij de brug van de bekende „Nadorst", zag ik in de richting van Hoorn aan het einde van een breede landsloot twee opene schuitjes, elk bemand met één boer, die stond aan 't roer. Die mannen boomden of kloetten niet, maar schreeuwden van tijd tot tijd, zoo klaarblijkelijk met het doel om een dier voort te jagen, dat ik onwillekeurig naar die dieren zocht. Spoedig zag ik aan de zijde van den weg, in het gras, de sloot langs, vóór de eerste schuit twee honden en vóór de tweede één hond loopen. Een touw van een meter of tien lengte, aan een seort van haam, waarin de honden liepen, vastgemaakt, verbond de beesten met de schuit. Maar hoe zal het nu aanstonds gaan bij deze brug, wan neer de schuit onder de brug door moet en de honden aan de andere zijde van de brug door het daar staande houtgewas niet meer aan die zijde van het water kunnen loopen? Ik bleef wachten en zien. Daar waren de honden bij de brug. Wat zullen zij doen? Een paar kreten van den boer, en de dieren loopen te water, zwemmen onder de brug door, trekken zwemmend de schuit voort en komen aan de overzijde, tegenover het kreupelhout, op het land het water uit. Maar nu komen er na een meter of twintig telkens dwarsslooten, die de graslanden scheiden. Geen vrees, geen zorg. Telkens weer een kreet van den boer, en telkens gaan de honden de dwarsslooten door. Zóó trekken die honden tot Andijk hun schuiten en hun boertjes voort; zóó komen die boertjes met hun schuiten thuis en keeren misschien morgen weêr terug. Mijn groeten aan den vooruitgang!" Het hygiënisch congres te Weenen is ten einde gebracht. Menig belangrijk punt werd besproken; over fabrieks-hygiëne en kinderarbeid; over de vervalsching van levensmiddelen en de kwakzalverij; over het onderzoek der oogen van spoorwegbeambten over de verbreiding van diphtheritis,enz. Bij de beraadslagingen over de middelen tot bestrijding van het alkoholisme, stelde mr. Goeman Borgesius de Nederlandsche wetgeving in deze ten voorbeeld. Hij deelde de hoofdbepalingen mede van onze drankwet, terwijl hij tevens deed uitkomen, dat onze strafwet dronkenschap niet toelaat als een verzachtende omstandigheid bij de beoordeeling van misdrijven. Een der andere sprekers betreurde het, dat de academische jongelingschap aan de minder beschaafden geen beter voorbeeld gaf. De vergadering ontving van de 25ste jaarvergadering der Nederlandsche „afschaffers" een telegram met betuiging van sympathie. Ook de cholera kwam nogmaals aan de orde, naar aan leiding van het in een der sectiën behandelde voorstel van een internationaal reglement betreffende epidemiën. Prof. Pettenkofer bestreed alle voorstellen van het quarantaine en in het ten slotte aangenomen reglement is dan ook alleen deze op quarantaine gelijkende bepaling opgenomen, dat schepen uit besmette plaatsen aan een geneeskundig onder zoek en desinfectie onderworpen worden. Het bedoelde reglement beoogt een internationale overeenkomst tot het nemen van maatregelen tegen ziekten als cholera, gele koorts en pest. In de sectie voor demographie hield prof. Beau jon, uit Amsterdam, een voordracht over het verband tusschen het aantal huwelijken en de volkswelvaart. Verder werd in die sectie o. a. de wenschelijkheid uitgesproken van een vormigheid in de statistische uittreksels der registers van den burgerlijken stand in alle landen. Dat de leden van het congres ook menige feestelijke bijeenkomst hielden, uitstapjes deden, merkwaardigheden bezichtigden, en dat daarbij niet altijd de voorschriften der hygiëne in het oog gehouden werden, behoeft nauwelijks vermeld te worden. Een der leden heeft bij deze gelegen heden het ongeluk gehad een been to breken. Londen zal in 1891 de eer hebben het volgende congres te zien vergaderen. Men deelt aan de „N. Rott. Crt." mede: De socialist Methöfer, die, zooals gemeld is, wegens een artikel in „Recht voor Allen", getiteld: „Jeanne Lorette en Domela Nieuwenhuis in den kerker", strafrechtlijk zal worden vervolgd, was vroeger korporaal bij het 5e reg. infanterie. Ongeveer 6 jaren geleden schoot hij in een berucht huis te Nijmegen eene publieke vronw, met wie hij verkeering had aangeknoopt, op haar bed dood, en richtte daarna de revolver op zich zeiven, met het doel ook zich zeiven van het leven te berooven. Het schot miste echter het doel, en na een langdurig lijden herstelde hij van de verwonding, die hij zich had toegebracht. Wegens den moord op bedoelde vrouw werd hij door den krijgsraad veroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf en vervallen verklaard van den militaire stand. Z. M. de Koning verleende hem echter in zooverre gratie, dat de straf in 2 jaren cellulaire gevangenis werd veranderd, terwijl Z. M. tevens de eerloos heid, aan de tuchthuisstraf verbonden, ophief. Die 2 jaar celstraf onderging hij, bij wijze van gunst, echter niet in de gewone cellulaire gevangenis, maar hij werd als geëm- ploieerde werkzaam gesteld op het bureau van den directeur van het huis van burgerlijke en militaire verzekering te Arnhem, zoodat hij aldaar meer als beambte dan als gevan gene werd beschouwd. Na het einde van zijn straftijd werd hij ingedeeld bij het 7de reg. infanterie, doch, op zijn verzoek, werd hij van zijn militaire verbintenis ontslagen, en daarop benoemd tot schrijver in hetzelfde huis van burgerlijke en militaire verzekering te Arnhem, waar hij als gevangene geëmploieerd was geweest. Onlangs werd gemeld, dat de heer James Gordon Bennett, te Parijs, een oplage in Europa van de „New- York Herald" zal doen verschijnen. Ieder kent de „Herald", ten minste bij naam, de courant, die Stanley naar Afrika zond om Livingstone op te sporen en de Jeannette de noordelijke ijszeeën liet bevaren. Bennett heeft haar gemaakt tot wat zij thans is, maar hij is nog niet voldaan en wil thans zijn bladen ook door Europa doen vliegen. Daar Bennett een eigen kabel heeft, kunnen de Parijsche en Amerikaansche „Herald" elkaar dagelijks het voornaamste deel hunner berichten overseinen, zoodat de Amerikanen aan hun ontbijt zullen kunnen lezen wat den vorigen avond te Parijs is voorgevallen. Een middel om zich van de zuiverheid van boter te vergewissen. Een Amerikaansch scheikundige, belast met het analyseeren van verschillende boters, liet die eerst smelten, nam er toen het vet af en liet de vetten :s nachts in zijn laboratorium staan. Den volgenden morgen vond hij dat de muizen van 10 der 12 soorten het vet hadden opgegeten: de 2, die zij onaangeroerd hadden gelaten, bleken vervalscht te zijn. Hij nam de proef nog eens met zuivere boter en oleo-margarinede muizen aten van de eerste en lieten de tweede staan. Als er niets anders was, dan ge bruikten zij ook de margarine, maar ook dan alleen. Burgerlijke Stand. Gemeente WIERINGERWAARD, van 1 tot 30 September. Ondertronwd en Gehuwd Geene. Geboren Dieuwertje, dochter van Cornelis Kossen en Neeltje Broers. Cornelia Anna, dochter van Jan Breed en Ariaantje Breed. Anna, dochter van Wijbrand Egmond en Grietje Kuilman. Overleden Willem Slikker, zoon van S. Slikker en Dieuwertje Edam, 7 weken. Levenloos aangegeven kind van Jan Kossen en Kaatje De Joogh. Gemeente WIERINGEN, van 1 tot 30 September. OndertrouwdGeene. GehuwdJan Breet en Antje Wagemaker. Geboren: Grietje, dochter van Pieter Kuut en ReinuwKoorn. Judit, dochter van Hendrik Doesburg en Geertje Omis. Guurtje, dochter van Jan Tijsen en Antje Roos. Hermina, dochter van Frederik Wessel en Adriana Schagen. Maartje, dochter van Cornelis Smit en Marytje Koorn. Johannes Petrus, zoon van Dirk Asjes en Elsje Dijkshoorn. Weert, zoon van Pieter Mulder en Elisabeth De Haan. Cornelis, zoon van Jan Ruijter en Maartje Klein. Jan, zoon van Jan Kuit en Geertje Wagemaker. OverledenNicolaas Boersen, 18 maanden. Aaltje Bakker, 4 maanden. Simon Blaauboer, 10 maanden. Grietje Wagemaker, 85 jaren. Maartje Vermeulen, 33 jaren. Willem Hendrik Rasch, 18 maanden. Jacob Lont, 6 jaren. Gemeente SINT-MAARTEN, van 1 tot 30 Scptembea. Ondertrouwd Jan Blokker en Pietertje Rentenaar. GehuwdGeene. GeborenJan, zoon van Dirk Boontjes en Maartje Francis. Klaas, zoon van Jan Koedijker en Maartje Siewertsen. Overleden Arijaantje Bijwaard, weduwe van Pieter Zijdewind, 87 jaren. Gemeente BARSINGERHORN, van 1 tot 30 September. OndertrouwdSijmon Klaver en Neeltje Eriks. Gehuwd en Overleden: Geene. GeborenJan, zoon van Arien Kossen en Alida Nieuwenburg. Pietertje, dochter van Jacob Broersen en Trijntje De Geus. Gèrrit, zoon van Pieter Kat en Trijntje Boekei. Antje, dochter van Hendrik Westerman en Pietje Bleeker. Hermanus, zoon van Gerrit Kleen en Cornelia Wit. Dirkje, dochter van Arie Boontjes en Guurtje Kok. Gemeente SCTIOORL, van 1 tot 30 September. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Geboren: Guurtje, dochter van Guurtje Snip. Christiaan, zoon van Jacob Berg en Neeltje Jonker. Frederik, zoon van Reijer Bas en Antje Gutker. Adriana, dochter van Jan Timmer en Elisabeth Douzenberg. Trijntje, dochter van Cornelis Kuijper en Stijntje Kooijman. Overleden: Agatha De Moor, dochter van Pieter De Moor en Catharina Hugtenburg, 21 dagen. Frederik Bas, zoon van Reijer Bas en Antje Gutker, 20 dagen. Gemeente WINKEL, van 1 tot 30 September. Ondertrouwd Arie Korff, jonkman, 23 jaren, en Jantje Peetoom, jongedochter, 19 jaren. Gehuwd Jan Kaaij, jonkman, 24 jaren, en Stijntje Kamp, jongedochter, 25 jaren. Arie Korff, jonkman, 23 jaren, en Jantje Peetoom, jongedochter, 19 jaren. GoborenFrancijntje, dochter van Jacob Klaver en Francina Korver. Adriana, dochter van Jan Koorn en Jannetje De Jager. Klaas, zoon van Jan De Reus en Maartje Rennemeer. Grietje Hillegonda, dochter van Dirk Slooves en Geertje Rezelman. Abraham, zoon van Abraham Van der Welle en Antje Veer. Teunis, zoon van Teunis Van der Molen en Reinuw Vader. Laurentius Jacobus, zoon van Jacob Groot en Margaretha Cornelia Kuiper. Tetje, dochter van Klaas Singer en Maartje Keesman. OverledenNeeltje van Wijk, weduwe van Pieter Slooves Cz., eerder weduwe van Klaas Slooves, 82 jaren. Klaas Leijen, zoon van Juriaan Leijen en Aafje Bossen, 14 jaren. Francijntje Klaver, dochter van Jacob Klaver en Francina Korver. Gemeente OUDE-NIEDORP, van 1 tot 30 September. Ondertrouwd en Gehuwd Geene. GeborenIJf, zoon van Pieter Schorn en Maartje Moras. Cornelis, zoon van Pieter Steen en Klaasje Van Leijen. Aafje, dochter van Teunis Hooiveld en Maartje Galis. Tietje, dochter van Cornelis Waterdrinker en Trijntje Middelbeek. Johannes, zoon van Hendrik Stam en Riensje Dekker. Overleden Coenraad Ursem, zoon van Jan Ursem en Bregtje Veldman, 6 weken. Trijntje Warnaar, echtgenoote van Simon Wit, 54 jaren. Gemeente HARINGKARSPEL, van 1 tot 30 September. Ondertrouwd en GehuwdGeene. GeborenArie, zoon van Jan Hoek en Antje Bypost. Antje, dochter van Jan Stoop en Antje Zut. Leendert, zoon van Cor nelis Van Thiel en Willempje Pluimgraaf. Theodorus, zoon van Jan Koomen en Maartje Koomen. Trijntje, dochter van Cornelis Zeeman en Jannetje van Lith. Alida, dochter van Arie Van Ophem en Neeltje Bijwaard. Johanna Carolina Geertruida, dochter van Ebertus Meijer Drees en Elizabeth Van der Stad. Maartje, dochter van Jan Burger en Jacoba Maria Glas. OverledenJantje Broersen, echtgenoote van Pieter Groen, 37 jaren. Dirk Koppedrager, 6 jaren. Pieter Hoogeboom, 3 weken. Cornelis Rentenaar, 10 maanden. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 4