ADVERTENTIËN. Vervolg Nieuwstijdingen. ft j. 0. D, DIKKERS, HET NIEUWE ADRESBOEK BERKHOUT Co. HERBESTEDING. Voor de Rechtbank te Alkmaar is behandeld de straf vervolging, door de administratie der Rijks directe belas tingen ingesteld tegen den uitgever van de „Alkmaarsche Courantwegens ,/het niet doen van aangifte voor het patentrecht van het hebben van door stoom gedreven molen- werk tot het in beweging brengen van drukpersen en vouw- machine." De eisch van den Rijksadvocaat was f 25 boete. Mr. A. P. De Lange, advocaat te Alkmaar, verdedigde den beklaagde. Terwijl de familie v. A., te Beesd, jl. Donderdag middag het middagmaal gebruikte, kreeg een der huis- genooten een stukje vleesch in de keel, met het gevolg, dat hij bijna onmiddellijk dood bleef. Het aardige boekwinkeltje van Plantijn op het 17de- eeuwsche Marktplein op de Tentoonstelling van Voedings middelen te Amsterdam, is door een bewoner van Oosterbeek aangekocht, om in den tuin van zijne buitenplaats te prijken. Men schrijft uit Goes, dat de commissaris van politie aldaar, als maatregel van voorzorg tegen misdrijven, de ingezetenen heeft uitgenoodigd, wanneer zij uit de stad gaan, hem daarvan mededeeling te doen. Den 26 Augustus 11. heeft te Soerabaja, in een huis waar vier R. K. geestelijken bijeenwaren, eene poging tot vergiftiging plaats gehad. De „Locomotief" bevat daarvan het volgende verhaal. De pastoors, die hun eten gezonden krijgen van de eer waarde „zusters" aan den overkant, deden het souper alle eer aan, doch spoedig vertoonden zich bij de vier aanzitten- den hevige verschijnselen van bedwelming, gepaard aan herhaalde brakingen, en niet lang daarna vielen ze neer, en moest men hen te bed leggen. Dadelijk werd geneeskundige hulp ontboden, en spoedig verschenen twee geneesheeren, die de vier patiënten iets toediendenaan die spoedige hulp voornamelijk is het te danken, dat die vergiftiging geen ernstige gevolgen na zich sleepte. De adsistent-resident en een schout kwamen in den nacht in de pastoorswoning, en stelden onmiddellijk een onderzoek in uit dat onderzoek moet gebleken zijn, dat men „ketjoe- boong" in de soep heeft weten te mengen; een tuinjongen, die het restje daarvan verorberde, zou ook er „naar" aan toe geweest zijn het vermoeden bestaat, dat men met die vergiftiging of bedwelming voor gehad heeft in den nanacht den boel uit te plunderen en de brandkast, die veronder steld werd goed gevuld te zijn, open te breken. De officier van justitie zette het onderzoek voort; de soepterrine enz. werden naar het Groot Militair Hospitaal gezonden om scheikundig onderzocht te worden; het aan wezen van „ketjoeboong" werd geconstateerd, naar men beweert. Al de bedienden dier geestelijken ondergingen een ernstig verhoor, maar het resultaat er van is nog bitter weinig, of liever niets te noemen. Ter gelegenheid van het kinderfeest in de sociëteit „De Eendracht", te Padang, op den zevenden verjaardag van Prinses Wilhelmina, is door de plaatselijke school commissie het volgende telegram verzonden: Prinses Wilhelmina, 's Gravenhage. hulde. Padang's kinderen. Daarop werd den volgenden dag het volgende antwoord ontvangen Soestdijk, 31 Augustus, 's avonds 6 uur. De kinderen Padang. Hare Majesteit, gevoelig voor de gelukwenschen, gericht aan Haar Koninklijke Hoogheid, laat daarvoor dank betuigen. Kamerheer van dienst, Baron Snouckaert. Buitenland. De „Norddeutsche Allg. Ztg." spreekt met warme woorden over de ontmoeting tusschen den Rijkskanselier en Crispi, als een nieuw bewijs van de vriendschap tusschen de Vorsten èn natiën van Italië en Duitschland, en van hun beider vredelievende bedoelingen. Uit Crispi's bezoek bleek de volkdmen overeenstemming tusschen de beide staatslieden in hunne vastberadenheid, om vereenigd met Oostenrijk, den Europeeschen vrede te bewaren, een oorlog zoo mogelijk te verhinderen, en dien in geval van noodzakelijkheid, gemeenschappelijk af te wenden. De drie dochters van den Duitschen Kroonprins hadden het in de laatste week zeer druk met handwerken; van den morgen tot den avond waren zij bezig en op reis naar Venetië werkten zij zelfs in den trein onverpoosd door. Toen de Kroonprins te Venetië aankwam, konden zij hem echter een verrassing bereiden, waarmee hij innig verheugd was. Hij vond de gewone plaids te zwaar en tevens niet warm genoeg voor de gondeltochten te Venetië. Zijn dochters hadden hem nu een wollen doek voor dit doel vervaardigd. De Keizer en de Keizerin van Brazilië zijn met hun kleinzoon jl. Woensdagmiddag uit Keulen, waar Koning Leopold op zijne terugreis van Baden zich bij hen gevoegd had, te Brussel aangekomen. HH. MM. werden aan het station door de Koningin verwelkomd. Tal van aanzienlijke te Brussel gevestigde Brazilianen waren er mede tegen woordig. De Koning en de Koningin hebben bij HH. MM. in het Hotel Mengelle gedineerd en eene voor stelling in den Muntschouwburg bijgewoond. Daubé, de orkest-directeur van de „Opéra-Comique* te Parijs, organiseert wekelijksche muziekuitvoeringen, gewijd aan de componisten van verschillende landen. De twee eerste zullen alleen werken van gestorven Fransche meesters omvatten, de derde zal gewijd zijn aan de Itali- aansche muziek, de vierde aan de Oostenrijksch-Hongaarsche, de vijfde aan de Belgische, de zesde aan de Duitsche, de zevende aan de Russische en Noorsche, de achtste aan de Engelsche muziek. Van de Hollandsche muziek wordt niet gerept. De violiste, die verleden jaar hier en daar in Europa nogal van zich spreken deed, minder om haar buitengewoon spel, dan wel omdat zij Prinses Dolgoroucky heette, is dezer dagen te Weenen in hechtenis genomen, tegelijk met haren impressario, Moreau. Beiden werden beschuldigd van poging tot afdreiging tegen den Londenschen theater directeur Pinna, die de door hem ontvangen dreigbrieven aan de justitie te Weenen had opgezonden. Eerst werd de Prinses weder in vrijheid gesteld, omdat men meende, dat Moreau alleen de schuldige was, maar een nader onder zoek heeft de Weener justitie bewogen, de Prinses toch ook in verzekerde bewaring te stellen. Iets nieuws in den schouwburg. De nieuwe directeur van de groote opera van Pittsburg(Pennsylvanië) heeft aan zijne habitués eene aangename verrassing bereid. Iedere stalle is voorzien van een tooneelkijker, welke aan een verguld kettinkje verbonden is. Te Hamburg overleed den 3 dezer de welbekende eigenaar van „Hagenbeck's Tierpark*, de heer Karl Claus Gottfried Hagenbeek, in den ouderdom van 77 jaren. Door zijne bemoeiingen heeft men in Europa niet alleen tal van dieren uit de overzeesche gewesten te zien bekomen (waarin hij ook uitgebreiden handel dreef), maar ook menschen van vreemde rassen, die hij steeds ter beschikking stelde van de geleerden, die ethnographische studiën tot hun levens doel maakten. Het laatst maakte hij op die wijze opgang met zijn kamp der Singhalezen. Benoemingen, enz. Tot ridder in de orde van den Nederlandsehen Leeuw is benoemd de heer dr. C. A. Pekelharing, hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit te Utrecht. De luitenant ter zee 2de klasse A. L. Boelen, gedetacheerd bij den Marine-torpedodienst alhier, wordt met 16 dezer op non-activiteit gesteld. De machinist der 1ste klasse W. De Waardt wordt met 23 dezer verplaatst van hier naar Hellevoetsluis. Tot Rijksveldwachter 3de klasse is aangesteld F. Visser, thans jachtopziener te Zijpe, die met 15 dezer wordt ver plaatst naar Zaandam. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: J. Engelsman, stoker by de Marine, en M. F. Barbiers. C. Noot, timmerman bij de Marine, en J. P. Stooker. J. Hoogerwerf, stoker bij de Marine, en A. Doodhagen. D. J. Snaphaan, modelmaker, en B. De Wyn. GehuwdGeene. BevallenL. P. Snelleman, geb. De Blank, D. A. Makelaar, geb. Vlaming, D. A. S. Kulderij, geb. De Callavon, Z. W. Snijder, geb. Stam, Z. Overleden: A. F. Zon, geb. Poll, 73 jaren. Gemeente BROEK OP LANGEDIJK, van 1 tot 30 September. OndertrouwdD. Jonker en Lena Verhage. M. Kuiper en T. Bergen. GehuwdGeene. Bevallen Maartje Huibers, geb. Bak, Z. OverledenL. Van der Pol, te Alkmaar, echtgenoot van Carolina Van der Stok, 27 jaren. Aaltje Ploeger, echtgeuoote van J. Diepsmeer, 31 jaren. Trijntje Bakker, echtgenoote van P. Diepsmeer, 72 jaren. Gemeente OUDKARSPEL, van 1 tot 30 September. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. GeborenMaartje, dochter van K. Paarlberg en M. Langedijk. Trijntje, dochter van P. Kramer en M. Swager. Petrus, zoon van A. Rijper en A. Komen. Gerrit, zoon van G. Rezelman en A. De Geus. Overleden: Geene. Levenloos aangegeven kind (vrouwelijk geslacht) van F. "Weel en E. Brouwer. Weert. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrichting en kracht. Barometer Thermometer Toe- mM. C. L'J? stand 42 II o 2 I Stand. Afw. i Stand. Alw. o-. wtz. 5 k. nno. 9 nto. 4 760.59 757.73 758.76 t 0.79 - 1.97 -0.94 11.6 10.7 11.2 - 2.4 -1.2 -2.6 0.78 wein.gv. 0.95 0.80, Weêregesteldheid: 7 Oct. 12 u. Betrokken, koelweer. 8 Oct. 8 u. Betrokken, winderig, vochtig. 8 Oct. 12 u. Bewolkt, goed weer. 325ste Staats-loterij. Vijfde klasse. Elfde lijst: No. 9552 f 100,000. Nos. 235, 795, 4425 en 7119 ieder f 1000. Nos. 158, 5499 en 18185 ieder f 400. Nos, 72, 11781, 17462, 18471 en 18936 ieder f 200. Nos. 1838, 3811, 5337, 5670, 11811, 14161, 18075, 18886 en 19005 ieder f 100. Twaalfde lijst: Nos. 1120, 3738, 6530 en 17924 ieder f 1000. Nos. 4298, 14517 en 19782 ieder f400. Nos. 8069, 8608, 10951, 17194 en 18375 ieder f200. Nos. 913,1426, 7295, 8501, 11020, 15972, 16356, 17373 en 18894 ieder f 100. Marktberichten. TEXEL, 6 October. Do prys van onderstaande artikelen was als volgtOngewasschen Wol 83 cents per kilogram. Gevischt Zeegras f 2 a 3 en Gemaaid idem f 6.a 7.50 per öOOkilogr. Tarwe f 6 a 7, Haver f 3, Gerst f 4.75, Groene Erwten f 6, Vale dito f 5.— a 5.75, Aardappelen f 2.50 a 3.alles per hectoliter. Gedurende deze week werden uitgevoerd 410 Lammeren en Schapen. ALKMAAR, 7 October. Aangevoerd 500 stapels Kaas. Kleine Gras- f 34.50, Commissie dito f 38.50 en Middelbare f 31.50 per 50 kilogram. Aangevoerd 3514 hectoliter GranenTarwe f 6.50 a 7.50, Nieuwe Rogge f 5.a 5.75, Gerst f 4»— a 4.30, dito Chev. f 4.50 a 5.50, Haver f 2.75 a 3.30, Bruine Boonen f 9.25 a f 11.Groene Erwten f 10 a 14, Grauwe dito f 13 a 16, Vale dito f 7.75 a 10.Geel Mosterdzaad f 8.a 8.75, Rood Mosterdzaad f 15.a 16.50, Karweizaad 1 15.25, Blauw Maan zaad f 10.— a 10.50, alles per hectoliter. HOORN, 7 October. Aangevoerd 1577 Schapen van f 17 a f 24 per stuk 2 Varkens tot 40 cents per kilogram. Handel vlug. AMSTERDAM, 7 October. Prijzen der Aardappelen: Friesche Dokkumer Jammen f 1.90 a 2.10, dito Franeker f 1.75 a 1.90, dito Engelsche f 1.30 a 1.50, dito Hamburgers f 1.60 o 1.70, Zeeuwsche spuische Jammen f 2.10 a 2.40, dito Blauwe f 1.55 a f 1.70, Flakkeescbe Jammen f 1.90 a 2.10, Geld. Blauwe f 1.60 a 1.70, dito Champignons f 1.35 a 1.40, Hillegommer Zand f 3.a 4.50, IJpolder Blauwe f 1.50, Duin Zand f 4.50, Hillegommer Graven f 3.a 4.25, alles per hectoliter. Aangevoer 8 ladingen. Handel iets vlugger. LEIDEN, 7 October. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 34 Stieren, f 47 a 205; 300 vette Ossen en Koeien, f 118 a 280 per stuk of 44 a 62 cents per kilogram; 152 Varekoeien, f 92 af 194: 190 Graskalveren, f 12 a 38; 41 vette Kalveren, f 28 a 82 per stuk of 70 a 90 cents per kilogram8 nuchtere dito, f 8.a f 18.1110 vette Schapen, f 18 a 29.per stuk of 45 a 50 cents per kilogram; 950 Weideschapen, 11.a 24.Lammeren, f af 46 magere VarkenB, f 15 a 24; 588 Biggen, f 3 a 12.50; Veulens, f a 4 Paarden, f' 32 a 75; 228 Kalf- en Melkkoeien, f 105 a 238; alles per stuk. DEVENTER, 6 October. Hooi f 34 a 44 per 1000 kilogram. MEPPEL, 6 October. Opnieuw was de aanvoer van belegen Boter op de tweede Jaarmarkt zeer groot, ruim 100,000 kilogram was ter markt gebracht. De handel was nog trager dan voor 14 dagen en ook de prys was f 2 a 4 per kwart vat lager. Voor de fijnste soort werd tot f 48 besteed, inferieure f 41. De verwachting van de veehouders, die op hoogere prijzen hadden gehoopt, werd dus niet verwezenlijkt. Ondertrouwd: JOHANNES ADRIANÜS ZOETELIEF Tot het stellen van een candidaat voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in de plaats van wijlen den heer mr. J. L. De Bruyn Kops, zal de Centrale Liberale Kiesvereeniging in het hoofdkiesdis trict Alkmaar eene bijeenkomst houden op Donderdag 13 dezer, in de zaal van den heer C. Kos Pz., te Schagen, terwijl de Kiesvereeniging „Helder" tot hetzelfde doel op denzelfden dag, des avonds, in het Café „Du Passage" alhier zal bijeenkomen. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft gisteren, met op één na algemeene stemmen, aangenomen het wets ontwerp tot verlenging der overeenkomst met de Neder- landsche Handelmaatschappij tot ultimo December 1894. De beraadslagingen over de tweede lezing der Grondwets herziening zullen a. s. Dinsdag aanvangen. In het belang van een zeer gewichtigen tak onzer volkswelvaart, de visscherij, is door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid een voorstel gedaan, dat zeer zeker bij alle belanghebbenden bijval zal vinden. Als wijziging der door Z. Exc. bij de Tweede Kamer aangeboden begrooting voor zijn Departement (Hoofdstuk IX), wordt voorgesteld: eene verhooging met f 4500 voor een aan te stellen vasten adviseur voor visscherijzaken (tractement f 3000, reis- en verblijfkosten f 1500). De Minister ver zekert, dat dit voorstel geschiedt overeenkomstig den wensch van het Collegie voor de Visscherijen en de hoofden ook van de Departementen van Justitie en Financiën. Zr. Ms. schroefstoomschepen „Zilveren Kruis" en „Bonaire", bestemd om in het begin der volgende week bij gunstige gelegenheid ter opvolging hunner bestemming, respectievelijk naar Oost- en West-Indië, zee te kiezen, liggen daartoe thans alhier in de haven gereed. De état-major van de „Zilveren Kruis" bestaat uit den kapitein ter zee J. C. Joekes, commandant; luit. ter zee 1ste kl. J. Van Scheers, 1ste officier; luits. ter zee 2de kl. J. J. W. H. Van der Toorn, G. Fabius Jr., H. Herman, H. C. A. Schlüter, A. A. Flaes, F. Bauduin en C. C. Zegers Rijser; adelborsten 1ste kl. L. A. F. E. Peltzer, W. F. Van Erp Taalman Kip, L. R. Baron Taets van Amerongen, G. A. Rietberg, H. De Boov, D. E. Van Dijk, Jhr. H. J. A. Pompe van Meerdervoort, A. J. M. Nolet, G. L. d'Abo, A. J. Kleijnenberg, H. S. Suermondt, M. H. Halewijn, F. L. Rambonnet en E. L. F. Bolomey; off. van gez. 1ste kl. dr. H. J. VanRhijn; idem 2de klasse M. J. Brandts; off. van adm. 2de kl. F. Lensing en de adjunct-administrateur C. Valkenburg. Het machinisten-personeel aan boord van dezen bodem is samengesteld uit: den machinist 1ste kl. v. c. C. Over; idem 2de kl. M. Flohil; idem 3de kl. A. Aarsen en H. C. Blanc. De état-major van de „Bonaire' bestaat uit: den kapt.- luit. ter zee H. Schotborgh, commandant; luit. ter zee lste kl. A. C. Van der Sande Lacoste, 1ste officier; luils. ter zee 2de klasse J. W. Doyer, G. Witsen Elias en J. L. Hanewinckel; off. van gez. lste kl. dr. J. Hartog en de off. van adm. 2de kl. O. R. Paehlig. De daar aan boord geplaatste machinisten zijnden machi nist lste kl. J. P. Van den Corput; idem 2de kl. M.Griek en idem 3de kl. J. Lodewijks. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de klasse „Flores", onder bevel van den luitenant ter zee lste klasse W. M. J. Visser, is in den avond van den 5 dezer te Aden aangekomen. Met ingang van 1 dezer zijn, na afgelegd examen, de stuurmansleerlingen 2de klasse C. Valkenburg Hz., M. Van der Harst, P. Jongbloed, A. Krabbendam, F. W. Borghardt, J. A. Dienst, J. Jans, C. Van Bochoven, C. Dienaar, D. Gouweloos, P. Van Dijk, P. K. Koster, H.A. Van Varik en M. L. Smits bevorderd tot stuurmansleerling lste klasse. Aan eerstgenoemde is de prijs (een zilveren remontoir-horloge), een geschenk van den Minister van Marine, als No. 1 van dat examen uitgereikt. Te New-York zijn van Zr. Ms. schroefstoomschip „Koningin Emma", naar men verzekert, 19 schepelingen gedeserteerd. Bij de heeren Berkhout Co. alhier is dezer dagen in 't licht verschenen het „Algemeen Adresboek der ge meente Helder, voor de jaren 18871888, naar officiëele bronnen bewerkt door den heer H. Uurbanus." De vorm en de druk van het boek zijn zeer net en zeker is het, dat door deze uitgave in eene bestaande behoefte wordt voorzien. Ieder, die zaken doet, die namen en adressen moet raad plegen, neemt dagelijks dit boek ter hand en vindt daarin een wegwijzer. Kortom, in eene gemeente, die ruim 21,000 zielen telt, is een goed adresboek van groote waarde. Voor zooverre het ons bij de eerste kennismaking bleek, zijn de opgaven vrij correct en wordt de waarde van dit werkje nog verhoogd door de uitbreiding, die er is gegeven aan de opgaven betreffende Collegiën en Besturen van verschillenden aard. Voor menigeen zal het wel zeer nuttig zijn, er ook deze mededeelingen in te vinden. Vaak moet men lang zoeken en vragen, eer men weet, wie aan 't hoofd van de eene of andere instelling van algemeen nut is geplaatst. 't Getuigt zeker van onze belangstelling in de verschij ning van dit adresboek, als we enkele verbeteringen mededeelen. Ze zijn deze: Niet de beer Maalsteed, maar de beer Beukenkamp is, als oudste in jaren, lste Wethouder; de beide Wethouders zijn geen leden der Commissie voor de Gemeentewerken; en de Volksbond, Vereeniging tegen drankmisbruik, is geene afdeeling van 't Nut, zooals men uit de vermelding op pag. XVI zou kunnen opmaken. Deze kleine opmerkingen verhinderen natuurlijk niet, dat wij het Adresboek ten zeerste aanbevelen. De prijs, f 0.90, is door de uitgevers zoo laag gesteld, opdat het boek in veler bezit kan komen en men zich niet behoeft te behelpen door het bij gelegenheid van buren of vrienden te leenen. Heden werd door een plotselingen dood mijn geliefde Echtgenoot MARIA KERKHOVEN van mij genomen, in den ouderdom van 43 jaar en 8 maanden. Diep betreurd door mij en mijne kinderen, staren wij de overledene na, om in Gods wijzen wil te berusten. Anna Paulowna, 5 October 1887. GIJSB. VAN MULLEM en Kinderen. Algemeene kennnisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoote en Moeder J. F HANS E N, in den ouderdom van 55 jaren. Schagen, 6 October 1887. L. DE WAARD en kinderen. Voor de harleHjke deelneming, ons, zoowel van hier als elders betoond lij de ziekte, bet overlijden en de begrafenis van wijlen mijne geliefde^ Echtgenoote' eij dei' kinderen liefhebbende Moeder, betuigen wij, ook namens Moeder, Broeder, Zusters en verdere familie, onzen innigen dank. Helder, 7 October 1887. A. J. DE BUNJE. Belangstellenden in de stichting van een Weeshuis worden beleefd verzocht eene vergadering bij te wonen op Maandag 10 October 1887,'s avonds 7 ure, in de „Vlas en Koornbeurs", te Anna Paulowna. 2". hÏÏI, 1 8 0ctoto 1887- ELISABETH MARIA MAAS. Notaris te Texel, zal publiek verkoopen: op DONDERDAG 27 OCTOBER 18S7, 's avonds 7 uur, in het logement „de Zeven Provinciën", te Oude Schild op Texel: ten verzoeke van de Erven Van wijlen den Heer S IM O N R z. S MI T en zijne overledene Eclitgenoote, Mejuffrouw JANNETJE KIKKERT: 1°. Een SCHUUR en een perceel WEILAND, genaamd „het Boctstuk", groot 1.13.10 hectaren. Een perceel WEILAND, genaamd „de Aalkoog", groot 1.35.90 hectaren. Een perceel WEILAND, genaamd „de UitrlJ", groot 1.19.20 hectaren. Een perceel WEILAND, genaamd „het Poeltje", groot 0.75.08 hectaren. Een perceel WEILAND, genaamd „het Driekantje", groot 0.39.00 hectaren. De helft in een perceel BOUW L A N D. groot 0,93.30 hectaren. Ongeveer de helft in een perceel BOUWLAND, groot 0.70.10 hectaren. Alles staande en gelegen in den polder Oude Schild op Texel. Breeder bij biljetten omschreven. en 7' M ODE S! De ondergeteekende bericht hare geachte cliëntelle, dat zij weder is gearriveerd met eene schoone collectie ÜIODELHOEDEIV, alsmede vele Nouveautés in voorraad heeft voor het aanstaande seizoen. Met aanbeveling, P. J. BOON—VAN HORSSEN, molenplein, I 168. P.S. Het Depöt van wijlen den Heer EMIL HILLE, Bontwerker te 's Gravenhage, is weder bij haar gevestigd. Door sterfgeval zullen alle Bont-ariikelen worden opgeruimd tegen zeer verminderde prijzen. Heclen verscheen: der gemeente Helder, prijs r 0.90. Hótel- en Koffiehuishouders, die het Boek verlangen, ontvangen daarbij een Kaart en kunnen het tegen inteeke- ningsprijs, zijnde 75 Cent, verkrijgen. Ook aan die Heeren, welke een afzonderlijk adres daarin hebben geplaatst, wordt het tegen 75 Cent in rekening gebracht. Het boek bevat ook de kiezerslijst voor leden van den Gemeenteraad, de Staten-Generaal, enz.dat is iets, wat aan ijverige kiezers zeker niet onwelkom zal zijn. De KOLONEL, Toeziende Chef over het Garnizoens- Nachtleger te Helder, zal op den 14 OCTOBER, des middags ten 12 ure, ten zijnen bureele in de Wachtstraat, in het openbaar, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, herbesteden: de levering van het benoodigde LIGSTROO, ten behoeve van bet Nachtleger te Helder, gedurende het tijdvak van 1 November 1887 tot en met 31 October 1888. De voorwaarden van aanbesteding liggen van af heden, van des morgens 9 tot 12 ure, ter inzage op het Garnizoens- Bureel (Wachtstraat). Helder, den 7 October 1887. De Kolonel, Toeziende Chef over het Garnizoens-Nachtleger, VAN MA RLE. Aanbesteding van Ligstroo. Ongezegelde inschrijvingsbiljetten Dinsdag a. s. 11 October te bezorgen ten bureele van den Luitenant-Kwartiermeester der Mariniers, kazerne der Mariniers. De 2de Luitenant-Kwartiermeester» BAKKER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3