DEPOTS VAN THEE, Gezondheid is een groote Schat. Prijs 75 Cents, EEN BEKLANTE SLAGERIJ, Fabriek van ftmerikaanscbe Orgels. SCHOLS en Co., Utrecht, Voorstraat 504. A. WINKLER PRINS. M. RAVENSWAAY ZONEN, AMSTERDAMSCHE COURANT. Holloway's Pillen. Een Wonderkoopje. Dr. WEISZ, Prijs 90 Cents, Gezondheidsleer der Vrouwen of Voorzorgen welke zij moeten nemen, om hare Gezondheid te bewaren, hare Ongesteldheden te doen ophouden, en om zich van de meest te vrcczen Ziekten harer Sekse te behoeden, door Dr. DE§BRCÈRF.S. Dit Werk is in de Nedcrlandschc taal, alleen voor Vrouwen, beschreven, en 123 bladzijden dik. In gesloten Enveloppe. Naar buiten franco thuis tegen toezending van Postwissel of Zegels, bij II. G. KOSTER C.JIz., Magazijn van Goedkoopc Boeken, Leliegracht 26, Amsterdam. Ter overname aangeboden: op een der beste standen van het Nieuwediep. Huurprijs van het ruime huis billijk. Brieven franco, motto „Slagerij", Bureau dezer Courant. Bij deze maken wij het geachte publiek bekend, dat wij den Heer G. BAAS Azn.., te Helder, Kanaalweg, I. N°. 120, als Depothouder hebben aangesteld, bij wien steeds eenige instrumenten voorhanden zijn tegen zeer lage prijzen. Kiezers! Denkt bij uwe keuze s. v. p. eens ernstig aan den Heer uit het magazijn van te GORINCHEM. Deze THEEËN worden afgeleverd in ver zegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ned. ons, met vermelding van Nommer en Prijs, voor zien van nevensstaand Merk, volgens de Wet gedeponeerd. Zich tot de uitvoering van geëerde orders aanbevelende. Nieuwediep. A. METZELAAR, Binnenhaven 12. Helder. J. BREEBA ART, Langestraat. Wieringen. J. D. BOERSEN. Schagen. J. DENIJS. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Yoor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Grond," Nes 53. Deze beroemde Pillen zijn bijzonder dienstig om het bloed te zuiveren en de maag te reinigen, de nieren zacht prikkelende en als een zacht purgeermiddel werkende. Eenige doses dezer zuiverende Pillen brengen de vuilste maag weder in orde, verwijderen alle gal-aandoeningen, versterken den bloedsomloop, geven kracht aan de spieren en kalmte aan de hersenen en zenuwen. De Pillen zijn zóó onschadelijk, dat zij door personen in den zwaksten gezondheidstoestand met wondervol goed gevolg kunnen ingenomen worden. Als het gestel door bovenmatig toe geven aan lusten ontzenuwd, of door het gebruik van kwikzilver-bereidingen uitgeput is, zijn deze Pillen uitmun tende geneesmiddelen; zij drijven het vergif uit en ver rijken het bloed. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot ver voege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. De zeeramp te Egmond aan Zee heeft reeds vele blijken van deelneming en medewerking ondervonden. De lief dadigheid heeft ook hier reeds menige hand geopend en hare giften overgezonden voor de nagelaten betrekkingen der verongelukte visschers van de schuit E. G. 13. Doch de behoeften voor vijf gezinnen, allen met nog jeugdige kinderen, zijn groot en voor vele jaren moet voor deze nog worden zorggedragen. Vandaar dat de aldaar geves tigde commissie nogmaals een beroep doet op de weldadigen in ons land, om in dezen grooten nood te voorzien. Mochten er nog velen worden gevonden die zich geneigd toonen hier iets af té zonderen, om het leed te helpen verzachten Evenals de eerste opgave, zoo bedraagt ook de tweede ruim f 1700, waaronder thans o. a. voorkomt de opbrengst van eene soiree, gegeven door het korps officieren der dd. schut terij te Alkmaar, groot f 445benevens een dergelijk bedrag van den heer A. C. Wertheim, te Amsterdam; terwijl de commissie te Helder, behalve de reeds gestorte f 550, nogmaals ongeveer f 150 overzond. Ook zullen de Rede- Daar gaan nu de laatste tveg. Voor slechts ééu enkele Gulden ontvangt men het uitmuntend bewerkte THIEME's Viertalig Woordenboek: Rollandscli, Franscl», Engclscli, DuHsch, nieuwe spelling, door Dr. A. A. DEENIK. Deze vier Woorden boeken zijn in een fraai linnen band met vergulde stempels, niet minder dan ruim SOO bladzijden compres gedrukt over 2 kolommen, ruim 150,000 woorden bevattende. Ik durf dan ook gerust zeggen, dat nooit zoo iets wonderbaarlijks goedkoop is aangeboden en wordt ook naar buiten gezonden met verhooging van 10 cents voor tegemoetkoming in de vracht, dus tegen postwissel of zegels f 1.10 franco thuis, bij II. G. KOSTER C.lz., Magazijn van Goedkoopc Boeken, Leliegracht 26, Amsterdam. rijkerskamers te Nieuwe-Niedorp, te Noordschermer en te Koedijk, de Protestantsche Zangvereeniging te Amsterdam en de afdeeling Toonkunst te Alkmaar in de volgende maand eene uitvoering ten bate van dit doel geven, terwijl eveneens het onderwijzerspersoneel der openbare school te Egmond aan Zee eene dergelijke uitvoering organiseert. Bovendien heeft de Zuidhollandsche Reddingsmaatschappij eene toezegging gedaan, om voor de weduwen en weezen eene handreiking te geven. Mochten de opbrengsten de moeiten rijkelijk beloonen en de commissie weldra in staat zijn te verklaren, dat de ongelukkigen, voor eenige jaren althans, eene onbezorgde toekomst kunnen tegengaan Er zijn tegenwoordig 10 onderzeesche telegraafkabels tusschen Europa en Noord-Amerika. Hiervan gaan er 6 uit van Valencia in Ierland, 2 van Brest, 2 van Penzance. De twee laatste hebben ieder een verbinding naar Havre en Emden. Europa is met Zuid-Amerika volgenderwijze verbonden, nl. door twee kabels van Lissabon naar Fernam- buco in Brazilië. Engeland heeft 2 kabels naar Indië, nl. van Bombay over Aden naar Alexandrië, en verder over Marseille en van Falmouth over Gibraltar. Dover en Calais zijn door 8 kabels verbonden; verder gaan van Engeland 1 kabel naar Lissabon, 4 naar Duitschland (LowestoftEmden), 2 naar Noorwegen, 1 naar Zweden (Gothenburg), 1 naar Denemarken (Londerwig), 2 naar Nederland en 1 naar België (Ostende). In het bezit van Engelsche compagnieën zijn verder de kabels tusschen Malta en Tripolis, Malta en Sicilië, Alexandrië-Otranto, Alexan- drië-Aleppo, Alexandrië-Port-Saïd, Suez-Aden, Souakim- Indda, Madras-Australië over Penang, Singapore en Java. Deze kabel heeft een zijtak naar Saigon, Hué en Haiphong. Verder zijn in de Chineesche zee nog verbonden Saïgon, Hongkong en Shangaï. Ook gaan er 2 kabels naar Japan (Nangasaki) naar Korea en Siberië. De Engelschen bezitten verder kabels van Cadix naar Senegal, van Aden naar de Kaap de Goede Hoop, en van Australië naar Nieuw-Zeeland. Frankrijk en Algiers bezitten van uit Marseille 3 kabels; één naar Spanje (Barcelona). Rusland is verbonden met Kopenhagen, met Zweden en met Konstantinopel. Deze laatste, in Odessa beginnende kabel gaat nog tot aan Saloniki. Oostenrijk heeft een kabel van Triëst naar Corfu, en verder tusschen Otranto en Vallonia (Turkije) Corsika en Sardinië. De Antillen zijn met Noord-Amerika verbonden door een kabel van uit Engelsch-Guiana. Verder loopt er een kabel langs de Mexicaansche kust en aan de andere zijde een van Mexico naar Chili. Een bezoek aan graaf Tolstoï, den beroemden Russischen schrijver, is onlangs gebracht door een zijner landgenooten, die daarvan verslag geeft in het Duitsche tijdschrift „Nord und Süd". Daarin worden tegengesproken de geruchten omtrent allerlei zonderlingheden, die den schrijver van „Anna Karenine" en zoovele andere werken in den laatsten tijd waren toegedicht. Hij is niet krankzinnig geworden; hij heeft zijne letterkundige studiën niet laten varen; hij verricht wel nu en dan ter verpoozing van zijne geestes inspanning handenarbeid, maar geenszins op de meermalen beschreven wijze, die soms aan eene mamie deed denken. Hij leeft kalm en eenvoudig met zijne kinderen op het landgoed, waar hij zich reeds jarenlang teruggetrokken heeft, waar hij de werken schreef, die hem eene Europeesche vermaardheid verschaften en waar hij, indien zijn bezoeker (de Russische letterkundige Danilefski) zich niet bedriegt, bezig is met de voorbereiding van nog menig kunstwerk. In den avond van 6 September 11. werd in de nabij heid van Mets eene zeer eigenaardige militaire oefening gehouden. Uit de citadel, gelegen op een der hoogste punten der stad, werd de geheele omgeving aan de zuid zijde der vesting, tusschen de forten Prins August van Wurtemberg en Prins Frederik Karei (St. Quentin en Plappeville) met electrisch licht verlicht, terwijl tegelijker tijd het geheele terrein door talrijke infanterie-patrouilles werd doorzocht. De electrische machine ontwikkelde een verbazende licht- kracht, en het was voor de talrijke toeschouwers op de esplanade een prachtig gezicht, wanneer een gedeelte der stad of eenige dorpen aan de Moesel, tot op een afstand van 1000 meter, plotseling helder werden verlicht, om even snel weder in de diepste duisternis te verdwijnen. Dezer dagen werd te Londen weder een biljartwedstrijd gehouden tusschen de sterke spelers Mitchell en Peall. De laatste maal op het eind van het vorige seizoen was Peall overwinnaar gebleven in een strijd, waarin beiden men weet, dat de Engelsche strijders op zakbiljarten kampen herhaaldelijk meer dan 1000 punten achtereen gemaakt hadden. Ook thans scheen de uitslag ten gunste van Peall te zullen zijn; 15,000 punten was de partij en jl. Zaterdag morgen had Peall het cijfer van 12,467 en Mitchell slechts 10,573. Toch haalde Mitchell in de eerste helft van den dag reeds zijn tegenstander in, slag op slag seriën makende van 765, 644, 350, 300, 265 en ettelijke andere. Des avonds begon hij terstond weder met het maken van 912 punten 304 ballen op het kruis en ofschoon Peall ook 700 punten achtereen maakte, bereikte Mitchell de 15,000 toen Peall nog op 13,562 stond. De „Times" is verschrikkelijk boos op den jeugdigen markies van Ailesbury, zoo meldt men o. a. uit Londen 1 Onthulde Geheimen uit de Liefde en den Echt. 167 Bladzijden dik. Bet buitengewoon sncces vau dit zoo gerenom meerde cu door Geneeskundigen aangeprezen Werk voor 1'ER LOOFDE i\ cu JONGGEHUWDEN lieeft reeds een Zesticudcn druk uoodig gemaakt. en wordt onder Enveloppe afgeleverd en ook goed dicht verpakt, franco naar buiten gezonden, tegen toezending vau Postwissel of gemakshalve blanwc Postzegels, bij II. G. KOSTER C.Jzn., Magazijn van Goedkoopc Boeken, Leliegracht 26, Amsterdam. aan de „Haarl. Crt." Dat jonge mensch hij is nog pas 24 jaren oud heeft zich schuldig gemaakt aan een in de oogen van Engelschen zeer laakbaar feit. Ik wil niet zeggen, dat het feit anderen natiën niet laakbaar zou voorkomen, maar er zijn nuances in laakbaarheid evenals in andere dingen en eigenschappen. Wij Hollanders zouden het bijv. zeer laakbaar vinden, indien een edele lord zich schuldig maakte aan diefstal, aan overspel op de uitgebreidste schaal en publieke onzedelijkheid. Niets van dat alles wordt den jongen lord Ailesbury thans ten laste gelegd. Wat heeft hij dan gedaan om in zulke hooge mate de af keuring van het respectabele City-blad te verdienen? Niets meer of minder dan een vergrijp, dat in het nauwste verband staat met de belangen van het „sport", de lieve lingsbezigheid bij uitstek der Britten. Lord Ailesbury was als zoovele andere Engelsche edellieden een groot liefhebber van paarden, wedrennen en weddingschappenhij was lid van de Jockey-Club en bezocht gewoonlijk de renbanen; hij liet zelfs zijne eigene paarden mederijden. Dit gebeurde o. a. ook te York in de maand Augustus en daar gaf hij zijn jockey last, in den wedstrijd niet de zege te behalen. Hetzelfde was reeds bij vroegere gelegenheden eveneens voorgevallen. Het bestuur der Jockey-Club deed een onder zoek instellen, waarvan het resultaat zoo ernstig was, dat lord Ailesbury kennis ontving, dat zijne tegenwoordigheid voortaan niet zou geduld worden bij eenige wedrennen, door de Club te organiseeren. De jonge edelman zal dus zijne krachten aan andere bezigheden moeten beproeven. De „Times" wil in elk geval niets meer met hem te doen hebben. Het blad vindt het inderdaad treurig, wanneer een wetsovertreder voor komt onder de mannen, die, wat zij ook doen of nalaten te doen voor de gezelschappen, die zij heeten te leiden, deze althans konden helpen in hunne genoegens. De wereld kan een Gracchus dulden, die het gepeupel aanvoert, of een lord Nelson, die de familiebanden verkrachtmaar het kan geen markies dulden, die eene waarschuwing heeft ontvangen om niet op de renbaan van Newmarket te komen. Het is schandelijk dat een man als lord Ailesbury door zijne ge boorte alleen het recht heeft om tegen of voor eenig wets voorstel te stemmen, hetwelk in het Hoogerhuis in behan deling komt en dat zijne stem dezelfde waarde heeft als die van lord Salisbury en lord Granville. Het blad twijfelt er niet aan, of dit geval zal gebruikt worden als een krachtig argument voor hervorming. Dat alles is zeer goed mogelijk, maar wat vreemdelingen duister zal zijn, is, dat zoovele andere lords geheel onge moeid worden gelaten, ofschoon zij veel erger dingen hebben gedaan en nog doen. Daar is bijv. tegenwoordig een Hertog Van Marlborough, die den bijnaam heeft van „Duke of Divorces" en de held is geweest van tal van echtscheidings processen, een man, dien iedereen als een „mauvais sujet" kent en wiens redevoeringen in het Hoogerhuis niettemin in dezelfde „Times" even uitvoerig gerapporteerd worden als die van lord Salisbury of lord Granville. Daar is de Graaf Van Lansdale, die als directeur van een troep tooneel- spelers het land doorreist aan de zijde van Violet Cameron, eene knappe zangeres, wier ware naam is mevrouw De Benseude, en met wier echtgenoot hij het reeds verschei dene malen aan den stok heeft gehad. Daar is een lord St. Leonards, doch waar moest ik eindigen als ik die reeks wilde doorloopen Al die lieden stemmen evengoed mede en de //Times" heeft er nooit aanmerking op gemaakt, ofschoon geen hunner een Gracchus of een Nelson was. In een der kerken van Londen trad onlangs een zeer geliefden predikant op en koos tot tekst de woorden van Petrus: „Heer, wij hebben den ganschen nacht gevischt en niets gevangen." De ondeugende predikant maakte nu dit Bijbelwoord van toepassing op de moeders, die hunne huwbare dochters naar bal op bal geleiden, en schilderde zeer aanschouwelijk hoe dan 's ochtends, na een nacht in de balzaal, de familie onder zuchten bekennen moet, dat ze den geheelen nacht gehengeld, maar niets gevangen heeft. Er was veel gegichel en verbeten woede onder het audi torium. In een ingezonden stuk, opgenomen in de „Tablet", klaagt nu eene dame, namens de gekrenkte moeders, dat men, van den kansel af, de goede zorgen, waarmede zij het geluk hunner dochters willen verzekeren en de wereld voor de oude vrijsters trachten te bewaren, bespottelijk maakt. Arrondissements-Rechtbank. Behandeling van strafzaken op 11 October 1887. R. F., te Egmond aan zee, mishandeling, f 12 boete, subsidiair 4 dagen hechtenis. E. F., te Egmond aan zee, mishandeling, f 25 boete, subsidiair 8 dagen hechtenis. D. D., te Limmen, mishandeling, f 6 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. J. H., te Zuid- en Noordschermer, mishandeling, f 5 boete, subsidiair 2 dagen hechtenis. R. B., te Zuidscharwoude, oplichting, vrijgesproken. K. K., te Oudendijk, Rijksbelastingzaak, f 20 boete, sub sidiair 5 dagen hechtenis. J. W., zonder vaste woonplaats, verduistering van gelden, 1 jaar gevangenisstraf en f 10 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. Tevens werden 14 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 4