V ervolg Nieuwstij dingen. POSTKANTOOR HELDER. ADVERTENTIÉN. EUPHONIA. Koppen's Verkoophuis. Groote Openbare Verkooping, Veiling te Terschelling. Notaris S. BRONS B0LDINGH VOERAGE. tot vóór een paar jaar nergens in ons land werd aangetroffen dan aldaar in de duinpannen, wordt thans reeds op meer plaatsen in ons land met goed gevolg aangekweekt. Mis schien is het minder bekend, dat deze bes eene prachtige roode kleurstof bevat en dient tot de bereiding van eene uitstekende marmelade. Dezen herfst zijn ruim 25 hecto liter van deze bessen verzonden. Een perceel in de duin pannen, met deze planten begroeid, is door den Gemeente raad aan een plantkundige verhuurd voor eene vrij belang rijke som en voor verscheidene jaren. Eene ruim 60jarige juffrouw, die jl. Woensdagmiddag op de Algemeene Begraafplaats te 's Hage eene vriendin behulpzaam was bij het beplanten van een graf, bleef plot seling dood. Het schijnt, dat eene hartkwaal, waaraan zij lijdende was, een einde aan haar leven maakte. Men schrijft uit Dordrecht aan „De Tijd* „Gij vraagt mij bijzonderheden omtrent den Graaf van Parijs. Tot geen intervien is de hooge bezoeker te bewegen. Zeer tegen den zin van onze locale pers natuurlijk Jl. Zondag heeft de Graaf zeer devoot de H. Mis van 8£ uur bijgewoond in onze parochiekerk, met verscheidene heeren van zijn gevolg. De banken voor kerk- enarmbe- stemd waren geheel door de vreemde personages ingenomen. Over de verrichtingen van den Graaf hoort men hier niets, 't consigne schijnt z w ij g e n. Elke dag brengt dooreeu 15 a 25 nieuwe bezoekers aan, die soms niet eens den nacht overblijven. Donderdag was er ook een Fransche geeste lijke bijdeze is gisteren weer vertrokken, na te halftien uur zijn opwachting te hebben gemaakt. Heden vertrekt de Graaf van Dordrecht. Hij is daar zoo rustig als maar ergens ter wereld 't geval kan zijnniemand staat den man aan te gapenkomt hij al eens buiten, dan mag de een of ander zeggen: //Dat is de Graaf!* maar meer niet. Heel wat ander dan te Antwerpen of Brussel bij zoo'n gelegenheid. Ik denk dat ze Dordrecht voor zulke conferentiën bij voorkeur zullen gaan opzoeken. Trouwens, onze reputatie was al gevestigd. Gij weet dat de Graaf De Chambord ook menigmaal daar vertoefde en zijn bezoekers uit Frankrijk ontving. Een lid der redactie van den „Gaulois* was jl. Dinsdag daar meer weet ik er niet van. Als eene bijzonderheid meldt men uit Zundert, dat op 15 dezer door de heeren Van Ginneken aldaar nog 500 pond frambozen werden ter markt gebracht. Onlangs melding makende van de kolonie der Maat schappij van Weldadigheid, herinnerden wij, zegt de „Arnh. Crt.", aan het woord, dat niemand Frederiksoord bezocht, zonder het als vriend er van te verlaten. Dit blijkt ook het geval te zijn geweest met den Engelschen philantroop en staathuishoudkundige Herbert Mills, die, om in het lot van de werkloozen in zijn land te voorzien, in overweging geeft, eene kolonie te stichten in den geest van Frederiks oord, voor 500 menschen. De eerste bezending van Oostfriesch vee naar Italië, waarvan wij reeds gewag hebben gemaakt, had plaats onder begeleiding van eenige leden der uitvoer-vereeniging zeiven. Deze zijn nu teruggekomen en brachten o. a. de tijding mede, dat de werkelijk schoone dieren in Italië grooten opgang hebben gemaakt en dat in het aanstaande voorjaar weder eene expeditie derwaarts zal plaats hebben. Men acht den uitvoer van het vee naar Italië en naar Rusland in Oostfriesland verzekerd. In oostelijk Drente beproeft men thans bij de lage roggoprijzen de roggeakkers met raapzaad te beteelen. Sommige landerijen blijken daarvan zoo goed gediend, dat, met name te Roswinkel, vele boeren alleen uit dezen ver bouw hunne huur betalen. Candidaat-notarissen klagen dikwijls, en terecht, over de weinige kans van geplaatst te worden. In het onlangs verschenen politiek blijspel van Henry Van Meerbeke „Een ministeriëele crisis* treedt een oud-candidaat notaris op, die, verbitterd door vele teleurstellingen, eindelijk zijn baantje aan den kapstok heeft gehangen en journalist is geworden. Op de vraag van een vriend, of hij dan niet gesolliciteerd had, antwoordt hij met de volgende ver zuchting: „Of ik gesolliciteerd heb? Zóó dikwijls, dat ik zelf niet meer weet hoeveel maal.... maar het heeft me niet geholpen. De eerste keer antwoordde de minister, dat ik nog te jong candidaat was, en mijn kans om in aanmerking te komen dus ongunstig stond, maar dat ik desniettemin op zijn belangstelling kon rekenen, en hij mijn aanzoek in ernstige overweging zou nemenKort daarop stelde hij iemand aan, die niet langer candidaat was geweest dan ik. Eenigen tijd later kwam er weder een notarisplaats open, waar ik grooten lust in had. Mijn minister was intusschen afge treden. Ik meld mij hij zijn opvolger. „Veel te jong, veel te jong", was het eerst wat hij zeide. „Uwer Excel lenties voorganger", antwoordde ik op bescheiden toon, „heeft echter geen zwarigheid gemaakt om, bij een vorige vacature, iemand te benoemen, niet ouder dan ik, en dus vleide ik me dat".... „Daar zal mijn voorganger zeker wijze redenen voor gehad hebben", viel de minister mij in de rede; „ik echter", voegde hij er bij, „verlang me zoo veel mogelijk aan de ancienneteit te houden. Nochtans: ge kunt op mijn belangstelling rekenen, en ik zal uw aanzoek in ernstige overweging nemen." Dat gaat goed, dacht ik. Ziedaar reeds de tweede minister, die belang in me stelt! Maar ge weet, dat bij on3 te lande de minis teriëele crisissen talrijk zijn. Weldra verdween ook deze minister, en zijn belangstelling meteen. Ik klopte aan bij een derde. Uit de lijst der benoemingen in den „Staats bode" had ik ontwaard, dat hij zich volstrekt niet aan de ancienneteit hield. Daaruit putte ik moed. Ik verzocht hem mij wel te willen aanstellen in plaats van den over leden notaris van Popelsdal. Hij sloeg dit niet af, doch voegde hij er bij, dat de Popelsdalers, op wier wenschen hij als minister behoorde te letten, een notaris begeerden, vermaagschapt met de aanzienlijkste ingezetenen dier streek, wat, naar hij meende en ik moest het toegeven, mijn geval niet was. Evenwel mocht ik op zijn belangstelling reke nen, en zou hij mijn aanzoek in ernstige overweging nemen. Een ander candidaat kreeg PopelsdalIk solliciteerde een vierde, een vijfde, een zesde maal. Altoos te vergeefs! Nu ruim twee jaar geleden, kort na de optreding van het tegenwoordige kabinet, begaf ik me opnieuw ter audiëntie, en kwam tegenover een minister, dien ik kende, daar ik bij een boedelscheiding in zijn familie was werkzaam ge weest. Ook hij herinnerde het zich aanstonds, en sprak mij minzaam toe. Dit bemoedigde mij. Ik waagde het, een vertrouwelijken toon aan te slaan, en hem al mijn vruchteloQze sollicitatiën te herhalen. „Hij luisterde met aandacht, maar onderwijl betrok zijn gezicht. Toen ik gedaan had, schudde hij het hoofd, klopte mij op den schouder en zeide, dat hij, op zijn beurt, nu ook eens vertrouwelijk met mij spreken wilde. Tegen iemand, die zoo dikwijls gesolliciteerd had. en nooit in aan merking was gekomen zoo ging hij,.altoos even minzaam, voort moest wel een of ander bezwaar aanwezig zijn. Hij twijfelde niet, of het zou slechts een vooroordeel wezen, maar ook dan werd de zaak hein moeilijk. Een door hem benoemd notaris behoorde niet alleen geheel en al onberis pelijk te zijn, er mochten bovendien geen vooroordeelen tegen hem bestaan. Overigens nnodigde hij mij uit, op zijn belangstelling te rekenen en beloofde mij allerminzaamst, dat hij mijn aanzoek in ernstige overweging zou nemen," Na al deze teleurstellingen besloot ik aldus eindigt de verteller zijn verhaal mij aan geen nieuwe bloot te stellen, enz. Gemeenteraad van Scliagen. Zitting van Vrijdag 28 October. In deze zitting werd, na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering, mededeeling gedaan van een schrijven van de directie der Hollandsche Spoorweg- Maatschappij, waarbij werd bericht, dat geen gevolg kon worden gegeven aan het Raadsverzoek, om vermindering van het vrachttarief voor vee, van de weekmarkt alhier naar elders vervoerd wordende. Aangenomen voor kennis geving. Daarna werd gelezen een adres van de erfgenamen van wijlen mej. de wed. D. Timmerman, om ontheffing van voldoening van den aanslag in den hoofdelijken omslag van genoemde overledene voor de van het dienstjaar nog niet verschenen termijnen. Op welk verzoek gunstig werd beschikt. Volgde een schrijven van HH. Gedeputeerde Staten dezer provincie, houdende bedenking tegen de redactie van een der artikelen in de belasting-verordening op het houden van danspartijen. Aan welke bedenking werd besloten te gemoet te komen. Daarna werd, bij monde van den heer Buis, rapport uitgebracht door de Commissie, in de vorige vergadering benoemd, voor het onderzoek omtrent den verzochten afstand van gemeentegrond aan D. Koning, aan het gehucht het Jaarsdorp alhier. Het voorstel der Commissie, om het begeerde terrein met Koning te ruilen, om grond van diens erf en zoo de passage bij de aldaar aanwezige brug te ver beteren, werd aangenomen. Bij de daarna volgende rondvraag besprak de heer Stammes de wenschelijkheid, om gedurende de drukke herfstkoemarkten de schapenhokken, thans langs den om- ringmuur voor den gemeentetoren geplaatst wordende, op de Gedempte Gracht te plaatsen, ten einde aan den oraring- muur koeien te kunnen plaatsen, en op die wijze de ophooping van vee op het markveld, in het belang der passage, te verminderen. Nadat het voor en tegen van die verplaatsing breedvoerig was besproken, deed de Voorzitter toezegging, dat zal worden overwogen wat in deze kan worden gedaan. Daarna werd de vergadering gesloten. Buitenland. Naar aanleiding der zaak Caffarel en Wilson, wordt de aftreding van President Grevy verwacht. De tegenwoordige toestand, zoo meldt men uit Parijs van gisteren, welke van bijzonder ernstigen aard is, wordt door de afgevaardigden druk besproken. Een later bericht luidt: President Grévy heeft zijn voornemen tot aftreden te kennen gegeven. Eerst na herhaalde conferenties met den Minister-President Rouvier, die beloofde de enquête met betrekking tot Wilson ten krachtigste te zullen bestrijden en de Kabinetsquaestie te stellen, is de President op zijn besluit teruggekomen. Bij de groote jacht in het park van Wernigrode, jl. Dinsdag gehouden, werden 79 stuks wild geschoten, waarvan Keizer Wilhelm er 26 neervelde, Prins Wilhelm 10. Degezagvoerdervandenstoom-walvischvaarder „Orica", jl. Dinsdag uit de IJszee te San Francisco aangekomen, meldt, dat de walvischvangst in vele jaren niet zooveel heeft opgeleverd als ditmaal. Tot 5 dezer waren in het geheel 256 walvisschen gevangen, waarvan de opbrengst geschat werd op 48,000 pond baleinen en 28,000 vaten traan. Een hooggeplaatst persoon in Turkije heeft aan Prins Ferdinand van Bulgarije een geschenk gezonden, zijnde eene mooie jeugdige slavin, wier hoogste kunst bestaat in de bereiding van echt Turksche koffie. De Prins heeft het geschenk aangenomen, onder bepaling, dat het meisje geen „slavin" mocht heeten of zijn. Zij is onder den naam van mej. Almare als „koffiekookster" in het Hofpersoneel opge nomen, met toekenning van een tractement, waarvoor zij niets anders heeft te doen dan voor den Prins, en voor niemand anders, koffie te zetten. Benoemingen, enz. De machinist 1ste klasse S. Bakker wordt geplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip „Johan Willem Friso". De zilveren medaille voor 24jarigen trouwen dienst is toegekend aan den adjudant-onderofficier der mariniers J. Timmermans, te Amsterdam. Den portier bij 's Rijkswerf te Amsterdam H. Teerds wordt met ingang van 1 November a. s. uit 's Rijks dienst ontslagen. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. OndertrouwdJ. H. Nas, koopman, en C. L. Günther. GehuwdJ. H. R. Ohr en M. L. Raid. BevallenC. Mens, geb. Korver, Z. OverledenGeene. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrichting en kracht. zzw. zwtz. zwtz. 10 k. 6. 20, Barometer mM. Stand. Afw. 754.80 753.60 752.95 -3.50 -4.70 -5.35 Thermometer C. Stand. Afw. 7.0 8.4 9.4 -2.7 t 0.3 -0.1 Toe stand van de 0.98 Golvend 0.97 Slechtw. 0.95. Golvend Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Voorwaarts26 October te Padang aangekomen. Prinses Wilhelmina. 27 October van Marseille vertrokken. Prins Frederik. 21 October van Suez vertrokkeu. Prins van Oranje 24 October lloca gepasseerd. Prins Alexander24 October van Port-Saïd vertrokken. Koningin Emma24 October Point de Galle gepasseerd. Burgem. den Tex 29 September te Batavia aangekomen. Prinses Marie 6 October te Batavia aangekomen. Conrad16 October te Batavia aangekomen. Prinses Amalia. Vertrekt 29 October van Amsterdam. SumatraVertrekt 12 November van Amsterdam. Marktberichten. TEXEL, 27 October. Gemaaid Zeegras f 6.a 7.50 en gevischt dito f 2.25 a 3.per 100 kilogram. Ongewasschen Wol 83 cents per kilogram. Tarwe f 6.25 a 6.75, Haver f 2.50 a 2.75, Gerst f 4.a f 4.75, Vale Erwten f 5.a 5.50, Aardappelen f 2.— a 2.25, alles per hectoliter. ALKMAAR, 28 October. Aangevoerd 550 stapels Kaas Kleine Gras- f 33, Commissie dito f 33 en Middelbare f 33 per 50 kilogram. Granen. Aangevoerd 4068 hectoliter. Tarwe f 6.50 a 6.75; nieuwe Rogge f 5.a 5.50; Gerst f 4.a 4.50; idem Chev. f 4.50 a 5.85; Haver f 2.35 a 3.20; Paardenboonen f 5.25 a6; Bruino dito f 9.10 a 9.75; Citroen dito f 12; Witte dito f 10; Groene Erwten f 7.75 a 13.Grauwe dito f 12.50 a 15.50; Vale dito f8 a 12; Witte dito f 9; geel Mosterdzaad f 7.50 a f 7.62£; rood f 16; Karweizaad f 14.a 14.20; blauw Maan zaad f 9.75 a f 10; Kanariezaad f 7.50 a 8.50, alles per hectol. HOORN, 27 October. Ter waag gewogen 276 stapels Kaas, wegende 78,286 kilogram. Hoogste prys: Kleine f 34.50 en Commissie f 33.50 per 50 kilogram. HOORN, 28 October. Aangevoerd 1122 Schapen, f 18 a 21 per stuk. MONNIKENDAM, 26 October. Op de Najaarsmarkt waren 186 beesten aangevoerd. De prijzen waren zeer laag. LEIDEN, 28 October. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 30 Stieren, f 48 a 185; 420 vette Ossen en Koeien, f 115 a 258 per stuk of 44 a 60 cents per kilogram; 256 Varekoeien, f 90 a f 195292 Graskalveren, f 11 a 48; 47 vette Kalveren, f 30 a 100 per stuk of 65 a 85 cents per kilogram16 nuchtere dito, f8.a f 17.50; 1104 vette Schapen, fl8a28.per stuk of 45 a 50 cents per kilogram; 150 Weideschapen, 11.a 23.Lammeren, f af 32 magere Varkens, f 16 a 30; 420 Biggen, f 3.25 a 11 2 Veulens, f 70 a 95; 2 Paarden, f 30 a 34; 237 Kalf- en Melkkoeien, f 110 a 238; alles per stuk. NIJMEGEN, 26 October. Ter Paardenmarkt werden aange voerd 500 stuks. Men besteedde voor Werkpaarden f 90 a 475, l^jarige f 125 a 300 en Hitten f 70 a 125 per stuk. Handel traag. NIJMEGEN, 27 October. Uiterwaardsch Hooi f 20 a 22 en Binnenveldsch f 15 a 17 per 500 kilogram. MASTENBROEK, 27 October. Kampereilandsch Hooi f 20 a f 24, Mastenbroeker en Genemuidcr lste kwaliteit f 18 a 22 en 2de kwaliteit f 14 a 17 per 500 kilogram. ZWOLLE, 27 October. Op de Paardenmarkt waren 1050 stuks aangevoerd. Men besteedde voor Werkpaarden lste kwali teit f 150 a 400, 2de kwaliteit f 70 a 150, Enters f 90 a 200, Veulens f 50 a 120, Ponnies f 60 a 100, Paarden voor de slacht bank f 10 a 40, alles per stuk. De handel was zeer traag en lusteloos, zoodat er zeer veel onverkocht bleef. DEVENTER, 28 October. Hooi f 36 a 50 per 1000 kilogram. LEEUWARDEN, 28 October, VeemarktAangevoerd 3252 Runderen, 2298 Schapen, 430 Varkens en 20 Paarden. Hoogste prijB voor Stieren f 180, Ossen f 200, vette Koeien f300, Melk koeien f 275, Pinken f 80, vette Kalveren f 50, Graskalveren f 75, nuchtere dito f 8, vette Schapen f 35, Melkschapen f 20, Lammeren f 14, vette Varkens f' 120, magere dito f 27, vette Biggen f 60, magere dito f 9, alles per stuk. Handel in Hoornvee en Varkens stadig, lste soort Graskalveren willig. Overigens traag. DIEVER, 28 October. Bij een aanvoer van 290 Paarden, 219 Runderen, 150 Schapen, 233 Varkens en 44 Geiten, besteedde men ter jaarlijksche Namarkt voor Paarden f 20 a 250, Venlens f 30 a 75, Stieren en Ossen f 25 a 70, Koeien f 40 a 130, Schapen f 2 a 12, Varkens f 4 a 45 en Geiten f 1.50 a 7. alles per stuk. Handel traag. 28 Oct. 12 u. Dikke natte mist. 29 0ct. 8u. Helder, bew., winderig, goedw. 29 Oct 12 u. Betr., regenbuien^ onstuimig. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Ooster- en Westerblokker door ds. S. Van der Leij, predi kant te Harenkarspel en Dirkshorn. Zr. Ms. schroefstoomschip lste klasse „Zilveren Kruis", onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, is in den namiddag van 27 dezer te Cadix aangekomen. Aan boord was alles wel. De verwapening van Zr. Ms. rammonitor „Panter" wordt niet aan de particuliere nijverheid opgedragen, maar zal op 's Rijkswerf te Amsterdam geschieden, werwaarts deze bodem Maandag a. s. van Hellevoetsluis zal worden overgebracht, geconvoyeerd door Zr. Ms. schroefstoomschip „Alkmaar", commandant kapitein-luitenant ter zee Bervoets. De luitenant ter zee lste klasse Jlir. J. A. G. Van Staal is van zijne detacheering voor den torpedodienst te Fiumen bij de vervaardiging der Whitehead torpedo's alhier teruggekeerd. De groot-model torpedoboot „Cycloop", voor rekening van het Departement van Marine te Amsterdam gebouwd, is alhier aangekomen, om ter reede onder stoom te worden beproefd. Bij de jl. Donderdag gehoudene stemming voor ge machtigden bij het Kiescollege der Hervormde gemeente te dezer plaatse zijn herkozen de heerenJ. Bethlehem met 173 stemmen, K. H. A. Heeroma, L. Jelgersma en A. J. Leijer ieder met 176, S. Schellinger en A. Sok ieder met 174 stemmen, en zijn gekozen de heeren: P. W. Bloemer met 166 stemmen, Johs. Hubbeling met 169, Jelle Krijnen met 164, R. Tienstra met 168 en T. Van Zuijlen met 167 stemmen. Gisteren avond is door het Kiescollege bij de Her vormde gemeente te dezer plaatse, ter vervulling der bij die gemeente bestaande predikants-vacature, geformeerd een twaalftal, waarop in alphabetische volgorde voorkomen de navolgende predikanten J. C. C. Abbink, te JispJ. F. L. Boonacker, te Oter- leekDr. A. Bruining, te Noord-Schermer; J. Bruining Jzn., te Beets; Ph. H. Edling, te Limmen; D. C. De Haas, te Beetgum; J. W. Lieftinck Jr., te Rauwerd; W. Mekkingj te Arum; J. A. Prins, te Dokkum; H. Edema van der Tuuk, te Watergang; J. Visser, te Venhuizen, en Wasse naar, te Schalzum. Ten Raadhuize alhier is gisteren aanbesteed: het uitdiepen van de vaart naar de mestvaalt in het Brakkeveld. Ingekomen 5 biljetten, als van de heeren: J. Giltjes, te Petten, f 1300; G. Moorman, te Helder, f 1120; J. F. Philips, te Helder, f 1080; G. D. Van Doorn, te Araster dam, f 900, en Gebrs. Janzen, te Helder, f 740. We maken onze lezers attent op de tooneelvoorstelling, welke op morgen (Zondag)avond in „Tivoli" alhier zal worden gegeven. Het tooneelstuk: „De orgeldraaier en zijn pleegkind" is een van de tooneelproducten, die steeds met veel genoegen worden gezien* Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, gedurende de eerste helft der maand October 1887. ft amen der geadresseerden. Plaatsen van bestcinm'ng C. Benee Amsterdam. B. Hageraans K. Jensen L. Polak S. Van Os H. MartinusArnhem. F. H. A. Hart Haarlem. J. Van Gasteren. Van der Kaaij Zaltbommel. J. Van Kampen Andries Van het Hulpkantoor Anna Paulowna: Wed. C. BonAmsferlam. Briefkaarten: W. Van Oostrum Amsterdam. Ondertrouwd JOHAN NAS LOUISE GüNTHER. Helder, 27 October 1887. Receptie: Zondag 6 November, 24 uur, ten huize van Mevr. de Wed. Janzen, Hoofdgracht, K. 61. Getrouwd JOHAN WILHELM JACOB SIEBERG en ELIZABETH MARIE KWIST, die mede hunnen hartelijken dank betuigen voor de belang stelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 27 October 1887. Jaarlijksche Zanguitvoering op Woensdag 9 November 1887, 's avonds 74 uur, in „Tivoli". Plaatsen te bespreken aan 't lokaal, k 10 cents extra. Ontvang en: de nieuwste soorten Bloempotten, Groepen, Beelden, Vazen, Kristal- en Glaswerk, Brit- tannia-metalen- en porceleinen Serviezen. Lepels, Vorken, Tafel-, Dessert-, Zak-, Scheermessen, enz. Verkoophuis Yaaluge-inhuishoudelijke artikelen. ét contant, op WOENSDAG 2 NOVEMBER 1887, en zoo noodig volgende dagen, telkens des middags ten 2 ure, in het lokaal „Tivoli", te Helder, van: Eene zeer belangrijke partij BLOEM BOLLEN, BLOÈMBOLLENGLAZEN, KAMERORNAMENTEN, MAKART- BOUQUETTEN, KURKSCHORS- ARTIKELEN en KAMERPLANTEN, uitsluitend voor het seizoen geschikt, waaronder groote en belangrijke col lectiën Hyacinthen, Tulpen, Crocussen, Narcissen, Leliën, Dahlia's en andere Bol- en Knolgewassen, die in kleine partijen, de Bloembollen alle in zakjes, voorzien van jniste naam en kleur, worden aangeboden, en geschikt zijn zoowel voor kamer, tuin, als voor den handel, alles uitsluitend afkomstig van de firma JAC. G. VAN GARDEREN, te Alkmaar, in liquidatie. Informatiën ook ten kantore van Mr. F. H. G. VAN DER HOEVEN, Advocaat te Alkmaar. Een en ander des morgens van de dagen der verkooping te bezichtigen. KRIJT KLEIN. zal, op DONDERDAG 3 NOVEMBER 1887, 's morgens tien ure, pnbllek verkeopen: den INVENTARIS van het Noorsehe Schoenerschip „S AL AM ANDEREN", kapitein ABRAHAMSEN; en 's avonds zeven ure: het SCHIP zelf, en tevens de LADING, bestaande in 375 balen GEPERST STROO. Informatiën te bekomen bij den Heer W. T. KRUL, Scheepsagent te Terschelling. Geld op hypotheek, borgtocht, enz. Inkoop en heleening'van Grootboek-kapitalen en andere Effecten. Incasseeringen tegen voordeelig tarief. Adres ten kantore van den Heer M. LANDENBERG, Candidaat-tNotaris te Amsterdam, Keizersgracht 359. BEST ROGGEBROOD om te voêren, a 20 cents de zes pond, hij C. K. VRIES, Oudesluis.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3