Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIËN. De Heer en Merronw WESTVEERDRÖHER Koppen's Verkoophuis. Ruime keuze in Honden-halsbanden. Notaris HORDIJK, te Helder, Notaris HORDIJK, te Helder, PETROLEÜM-VEILING7 Notaris HORDIJK, te Helder, Publieke Verkooping te Texel. J. H. M00JEN, Makelaar, J. H. MOOJEN, Makelaar te Texel, te gaan, ging hij uit van het principe, dat men deze slingeringen in de eerste plaats moest voorkomen; daarvoor maakte hij de roos zoo licht raogelyk, bij behoud van een groot traagheids moment. De rand zijner roos bestaat uit een ring van aluminium, vereenigd door middel van zijden draden met een in 't midden geplaatste aluminium-dop. De roos weegt nog geen 12 Gr. en hiervan komen meer dan 6 Gr. voor den buitenrand. Deze roos heeft een slingerperiode van 40 sec., terwijl de slingeringen van het schip van 12 tot 18 sec. bedragen, zoodat in den regel dezo slingeringen niet samenvallen. Gedurende 6 jaar heeft spreker gelegenheid gehad deze roos aan verschillende schepen mede te geven, ofschoon het hem somtijds moeite gekost heeft haar ingansc te doen vinden, vooral omdat men haar zoo teer vond. De Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij profiteert vooral van deze roos. De ondervinding heeft ook geleerd, dat zij een voldoende richtkracht heelt, en tengevolge der geringe afmeting van de naalden gemakkelijk gecompenseerd kan worden met week ijzer. In Engeland en andere landen, waar een patent wet is, kost het Thomsonkompas nog al veel, omdat er een monopolie van bestaat. Bij ons te lande is men haar dadelijk gaan namaken terwijl een Thomsonkompas compleet in Engeland 50 pond sterling kost, kan men er hier een koopen voor f 400. Het in Engeland bestaande patent heeft echter ook zijn goede zijde gehad, want een aantal personen hebben nieuwe kompassen ontworpen, grootendeels wijzigingen van het Thomsonkompas, in zooverre, dat zij niet vallen binnen bet bereik der patentwet. Al deze kompassen zijn minder goed, slechts twee maken hierop een uitzondering. De kompasroos van Hechelman. die aan haar omtrek 8 magneten heeft, oorspronkelijk 80 Gr. woog, doch thans hier te lande reeds wordt vervaardigd op een gewicht van 30 Gr. Dit kompas is aan te bevelen wanneer de ketel niet bijzonder stevig bevestigd is, bijv. op de brug van een stoomschip, waarop later een stoomstuurinrichting is aangebracht. De andere is ontworpen door een Franschen pater der Jezuïten, Duchemin, en bestaat uit twee magnetische ringen, door een naald vereenigd. Zoowel in Duitschland als in Engeland heeft men vergelijkende proeven genomen tusschen verschillende kompasrozen bij het schieten met zeer zwaar geschut op oorlogsschepen. In laatst genoemd land o. a. is gebleken, dat de gewone marine-roos dan van de pin wordt geworpen, dat niet het geval was met de Thomsonroos. Spreker beschreef vervolgens den ketel van het Thomsonkompas, het bijzonder peiltoestel dat daarbij behoort, en de deflector, een werktuig waarmede men bij mist de kompassen kan verifiëeren. Op deze hoogst belangrijke voordracht volgde een geanimeerde discussie, waaraan deelgenomen werd door den Heer Cosijn, adjunct-verificateur van 's Rijks zee-instrumenten, en de leden der Yereeniging Van Doorn, Z. J. Cambier, Umbgrove en Sluijterman, waarna de Voorzitter, de Kapitein ter zee Dyserinck, de vergadering sloot met het uitspreken van een woord van dank tot den inleider. Gemeenteraad van Schagen. Avondzitting van "Woensdag 2 November 1887. In deze zitting werd in de eerste plaats, bij monde des Voor zitters, verslag uitgebracht door cene Commissie, belast om met het Bestuur der Maatschappij van Gemeente-Crediet te Amsterdam de voorwaarden te bespreken tot het aangaan eener nieuwe geldleening, tot geheele aflossing van de restanten der vroeger aangegane leeningen, in het geheel nog bedragende f 47,300 van welke thans voor een bedrag van f 7500 4£ pet. en van het overige 4f pet. rente betaald moet worden. De voor waarden voor de nieuwe leening waren: 4 pet. rente en het bedrag der aflossing ter keuze van de gemeente, die telkenjare zooveel boven het jaarlijks bepaald bedrag zal kunnen aflossen, als haar goeddunkt, mits voor die vroegere aflossing, over dat meerder bedrag, aan de Maatschappij eene schadevergoeding van 1 pet. worde betaald, verlangende de Maatschappij voor de vervroegde aflossing van de restanten der twee indertijd aange gane leeningen, thans nog bedragende f 35,750, mede 1 pet. schadevergoeding. De voorwaarden werden door den Raad billyk gevonden, en daar de beide andere crediteuren der gemeente, de heer Denijs, te Beverwijk, en de Departementale Spaarbank aldaar, mede geen bezwaar bleken te hebben tegen de vervroegde aflossing hunner obligatiën, besloot de Raad tot de geheele aflossing der restanten aan het einde dezes jaars over te gaan, en daartoe met inbegrip der kosten aan do operatie verbonden, met de Maat schappij een nieuwe leening te sluiten tegen 4 pet., tot een bedrag van 47,700, met eene jaarlijksche aflossing van minstens f 2385, en op de verder door de Maatschappij gestelde, reeds vermelde, voorwaarden. Daarna werd gelezen een schrijven van den heer D. Koning, alhier, waarbij deze kennis gaf, de door den Raad gestelde voor waarden, betrekkelijk ruiling van grond, tusschen de gemeente en Koning, bij diens woning aan het gehucht „Tjaarsdorp" alhier, aan te nemen, en werd diensvolgens het desbetreffend Raadsbesluit vastgesteld. Daarna werd de vergadering gesloten. Uitslag der op 4 November 1887, 's avonds 7 ure, in het lokaal „de Zwaan, aan den Burg op Texel, door den Notaris G. J. O. D. DIKKERS ge houden veiling van onroerend goed (eigendom van den heer Jb. Sz. Dijt!, zijnde eene Huismanswoning met diverse perceelen Land, staande en gelegen onder Hoogenberg op Texel, te zamen groot 13 h., 9 a., 66 c.kooper de heer F. Keijser, voor f 6818. Buitenland. Het circus Renz te Hamburg is jl. Woensdag afge brand, gelukkig bij dag, zoodat deze brand aan niemand het leven kostte. Het gebouw was van steen en voor 182,000 mark verzekerd. Het reusachtig paleis van justitie te Brussel, dat 40 millioen francs gekost heeft, schijnt op den duur voor de kas van Staat, provincie en hoofdstad eene ware ramp te wezen. Het onderhoud, de verwarming en de schoonmaak kosten 100,000 francs 's jaars. Er zijn 23 gehoorzalen en 250 bureau-ver trek ken in gebruik. Veertien portiers en even zoovele vrouwen houden alles schoon. Aan steenkool alleen wordt 12,000 francs uitgegeven. De artistieke ver siering van het gebouw, dat hectare beslaat, moet nog geschieden. Te Moulins (Frankrijk) is jl. Woensdag een opstand uitgebroken op eene school, behoorende bij een gesticht voor verwaarloosde kinderen. De muiters braken gaten in de muren, waardoor drie hunner ontsnapten. Zij worden door de gendarmerie nagezet. Benoemingen, enz. Tot ridder de orde van den Nederlandschen Leeuw is benoemd de heer A. J. Van Koolwijk, Roomsch-Katholiek priester en pastoor te Oranjestad op het eiland Aruba. Met ingang van 1 December a. s. worden geplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Van Galen*: de luitenant ter zee lste kl. P. D. A. Frankamp als lste officier; de luitenants ter zee 2de klasse H. G. J. A. Fundter de Bauchène, M. W. L. Olivier, Jhr. H. L. Wi- chers en W. J. G. Umbgrove; de adelborsten lste klasse C. M. Van Rijn, W. Gaade, S. Van Lennep, W. B. K. Boom, E. Baron Van Heerdt tot Eversberg, E. Maes, J. G. W. J. Eilerts de Haan, T. C. Schaalje, W. C. B. Wintgens, J. H. Junius, H. H. Del Court van Krimpen, A. J. Loke, C. F. Pabst en R. F. Van Brakel Schimmel de officier van gezondheid lste klasse dr. J. M. Kor ver en die der 2de klasse A. E. Sissingh; de officier van administratie lste klasse N. W. Lasonder en de adjunct administrateur O. J. Grullemans. De lste luit. E. J. H. Van der Veen, van het 4de reg. vesting-artillerie, is na zijne detacheering bij de artillerie inrichtingen te Delft, in zijn garnizoen alhier teruggekeerd. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: F. J. Holdgrewe, werkman, en H.Jacobs. J. J. Plaizier, oppasser, en C. De Graaf. Gehuwd en Overleden Geene. Bevallen: A. J. Kromhout van der Meer, geb. Harms, D. T. Oost, geb. Kluft, D. J. Diedenoven, geb. Lastdrager, D. C. J. Sturk, geb. Planje, D. Gemeente ANNA PAULOWNA, van 1 tot 31 October. OndertrouwdE. J. Zweekhorst en J. Meijer. GehuwdGeene. Bevallen G. Tiel, geb. Kindt, Z. E. Tuinman, geb. Leeflang, D. D. Van de Bijl, geb. Tiel, D. J. Benema, geb. Van Ryswyk, Z. K. Jonker, geb. De Wit, D. A. Dysselhoff, geb. De Jong, Z. Overleden M. Kerkhoven, echtgenoote van G. Van Mullem, 43 jaren. C. Brouwer, 4 jaren. P. Keuris, weduwnaar van P. Kossen, 78 jaren. Gemeente SINT-MAARTEN, van 1 tot 31 October. OndertrouwdGeene. GehuwdJan Blokker, weduwnaar van Maartje Van den Nieuwengiessen, 28 jaren, en Pietcrtje Rentenaar, jongedochter, 26 jaren, wonende te Barsingerhorn. Geboren Dirk, zoon van Willem Tesselaar en Maartje Glas. Jannetje, dochter van Klaas Bruin en Dieuwertje Brak. Cornelis, zoon van Gerrit Schoorl en Jantje Slotemaker. OverledenMichiel Sieriks, 23 jaren, zoon van Cornelis Sieriks en Trijntje Bijwaard. Gemeente BARSINGERHORN, van 1 tot 31 October. OndertrouwdGeene. GehuwdSijmon Klaver en Neeltje Eriks. Geboren Simon, zoon van Pieter Smit en Antje De Haan. Rebekka, dochter van Isaac David Werkendam en Klaartje Schager. Dina, dochter van Herke Joffer en Aafje Dikstaal. Trijntje, dochter van Jan Kater en Imraotje Winkel. Antje, dochter van Cornelis Kaashoek en Antje Bood. Jacob, zoon van Klaas Kossen en Jannetje De Boer. Anna, dochter van Theeuwis Smit en Marijtje Boots. Overleden Klaas Kossen, zoon van Klaas Kossen en wijlen Tryntje Mosk, 15 jaren. Willem Krap, zoon van Gerrit Krap en Jansje Klomp, 4 maanden. Een levenloos aangegeven kind van Pieter Langedijk en Jantje Koedijker. Pieter Kweldam, weduwnaar van Geertje Prins, 74 jaren. Gemeente HARINGKARSPEL, van 1 tot 31 October. Ondertrouwd en GehuwdJan Van der Oord, jonkman, 34 jaren, en Tryntje Klinkert, jongedochter, 27 jaren. GeborenCatharina, dochter van Cornelis Hoogeboom en Marytje Laan. Johanna, dochter van Jan Tak en Catharina Dudink. Jacob, zoon van Cornelis Kooy en Antje Swan. OverledenTrijntje De Vries, 23 maanden. Jan De Vries, 4 maanden. Pieter Bood,4 maanden. Dieuwertje Kuilman (ongehuwd), 30 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). s O 5 Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. s 1 Toe stand van do zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 4! 12 zzw. 25 k. 739.97 - 18.43 9.6 f 0.8 0.86 Hol in z. 5 8 zw. 12 747.10 - 11.30 7.6 f 0.7 0.91 Golvend 5j I2j zwtz 6 u 749.10 - 9.30 9.4 t 0.7 0.89 Weêrsgesteldheid: 4 Nov. 12 u. Dichtbewolkt, onstuimig. 5 Nov. 8 u. Betrokken, regenbuien, wind. 5 Nov. 12 u. Bewolkt, helder, goedweer. Marktberichten. TEXEL, 3 November. Gemaaid Zeegras f 6.a 7.50 en gevischt dito f 2 a 3 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 83 cents per kilogram. Aardappelen f 2.25 a 3.50, Tarwe f 6.25 a 6.75, Haver f 2.50 a f 2.75, Gerst f 4.a 4.75, Groene Erwten f 9, Vale Erwten f 5.a 5.50, alles per hectoliter. ALKMAAR, 4 November. Aangevoerd 400 stapels Kaas; Kleine Gras- f 33, Commissie dito f 33 en Middelbare f 34 per 50 kilogram. GranenAangevoerd 3339 hectoliter. Tarwe f 6.5o a 7.75, Nieuwe Rogge f 5.a 5.75, Gerst f 3.a 4.75, dito Chev. f 4.a 5.25, Haver f 2.90 a 3.10, Paardenboonen f 5.a 5.75, Bruine Booneu f 8.25 a 11.Citroenboonen 110.50 a 12. Witte Boonen f 10 a 11, Groene Erwten f 7 a 12, Grauwe dito f 11.50 a 15.Vale dito f 8 a 12, Witte dito f 7.75 a 9. Geel Mosterdzaad f 6.50 a 7.50, Rood Mosterdzaad f 16, Karwei- zaad f 14, Blauw Maanzaad f 9 a 10, Kanariezaad f 7.50 a 8. alles per hectoliter. HOORN, 3 November. Ter waag gewogen 263 stapels Kaas, wegende 74,512 kilogram; hoogste prijs per 50 kilogram f34.50 voor Kleine, f 33.50 voor Commissie en f 32 voor Middelbare. HOORN, 4 November. Aangevoerd 835 Schapen, f 17 a 23 per stuk; 11 Varkens, 38 a 40 cents per kilogram. MEDEMBLIK, 2 November. Aangevoerd 16 stapels Kaas, hoogste prijs f 28 per 50 kilogram. Boter f 1.35 per kilogram. Kip-eieren f 4.50 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 2 November. Aangevoerd 7 stapels Kaas, f 30 per 50 kilogram. Boter 65 a 70 cents per kop. Kip-eieren f 5 a 6 per 100 stuks. Karweizaad f 14.a 14.50, Mosterdzaad f 15.a 16.75, Maanzaad f 9.a 10.25, Vale Erwten f 8 a 13, Groene dito f 10 a 12, Grauwe dito f 12 a 15, Bruine Boonen f 9 a 11.75, Gerst f 4.a 4.50, Haver f 3 a 4, alles per hectoliter. Handel vlug. Biggen f 3 a 6 per stuk. Vette Varkens 19 a 22 cents per half kilogram. Aardappelen: Jammen f 1.a 1.10, Blauwe f 0.80 al.en Uien f 1.80 a 2.per half hectoliter. Stemming der markt flauw. LEIDEN, 4 November. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 40 Stieren, f 50 a 190; 480 v^tte Ossen en Koeien, f 114 a 262 per stuk of 44 a 60 cents per kilogram; 264 Varekoeien, f 90 a f 192380 Graskalveren, f 10 a 51; 46 vette Kalveren, f 30 a 85 per stuk of 60 a 80 cents per kilogram19 nuchtere dito, f5.a f 13.1090 vette Schapen, f 17 a 26.per stuk of 45 a 50 cents per kilogram; 168 Weideschapen, 10.a 22.Lammeren, f af 24 magere Varkens, f 15 a 29; 288 Biggen, 1 3.50 a 12 Veulens, f a 5 Paarden, f 42 a 55; 306 Kalf- en Melkkoeien, f 108 240; alles per stak. MAASTRICHT, 2 November. Hooi f 16 a 17 per 500 kilogr. NIJMEGEN, 3 November. Uiterwaardsch Hooi f 20 a 22 en Binnenveldsch f 15 a 17 per 500 kilogram. MASTENBROEK, 3 November. Kamper-eilandsch Hooi f 20 a f 24, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 18 a 22 en 2de kwaliteit f 14 a 17 per 500 kilogram. DEVENTER, 4 November. Hooi f 34 a 44 per 1000 kilogram. ASSEN, 2 November. Wol 65 a 70 cents per kilogram. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moet het verslag van de zitting der Provinciale Staten van Noordhollan l tot het volgend nommer blijven liggen. Zr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Zilveren Kruis", onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, is in den namiddag van 2 dezer van Cadix vertrokken, ter voortzetting der reis. Volgens het „Marineblad" zal Zr. Ms. schroefstoom schip „Zilveren Kruis", dat den 15 October jl. om Kaap Hoorn naar Oost-Indië vertrokken is, achtereenvolgens de volgende havens aandoenCadix, Montevideo, Sandy Point (straat Magellaan), Valparaiso, Callao, San Francisco, Honolulu (Sandwich-eilanden) en Yokahama. Naar laatst genoemde plaats zal de verdere reisorder worden toegezonden. We hebben, nu eenige dagen geleden, medegedeeld, dat hier ter plaatse bij beoefenaars van het schildersvak het plan bestond tot stichting eener Vereeniging, met het doel om onderlinge oefening te bevorderen in het teekenen, schilderen, nabootsen van hout- en marmersoorten, deco ratie-werk en wat verder gerekend kan worden tot het vak te behooren. Thans kunnen wij mededeelen, dat deze Vereeniging zich dezer dagen heeft geconstituëerd en, ten blijke van de instemming met het plan der stichters, kun nen we daarbij vermelden, dat het ledental reeds 38 bedraagt. Een praamschip, beladen met steenkolen, van hier naar Leeuwarden bestemd, is den 2 dezer in het Oude Vlie verzeild geraakt. Met de eb zat het vaartuig gedeelte lijk op droog. Men heeft den deklast overboord geworpen. Door een sleepboot zal het schip afgebracht en naar Har- lingen gesleept worden. Op de Urker visschersvloot bevinden zich thans «enige Duitschers, die hier het visschen met het kornet en de beug komen leeren. Zij dienen als knechts voor den kost, doch genieten van hunne Regeering een inkomen van 800 R. mark per 6 maanden. Binnen korten tijd zullen zij dit is wel te verwachten mededingers bij de kust- visscherij worden. Den l»ten November overleed, door een noodlottig toeval, onze innig geliefde Neef S. S. BAKKER, in den kracht vollen leeftijd van circa 22 jaren. Met diepen weemoed staren wij den dierbaren overledene na. Dat hij ruste in vrede! C. VERFAILLE en Echtgenoote Wieringen. en verdere Familie. bedanken voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Den Helder, 4 November 1887. Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht Dinsdag en Woensdag 8 en 9 November. Dankbetuiging. Ondergeteekenden brengen hunnen hartelijken dank aan den WelEd. Zeer Gel. Heer Dr. H. G. F. PÈLTZER voor de zorgvolle moeite en doeltreffende praktijk, gedurende de gevaarlijke en pijnlijke ziekte, aan onzen jongsten Zoon en Broeder bewezen, zoodat hij nu, Goddankgeheel hersteld is. Ook onzen dank aan de Dames en Heeren van de Zondagschool te Huisduinen voor hunne goddelijke en opwekkende rede en verder aan allen, die van hunne belangstelling hebben doen blijken. A. ELOUT. B/z. Kijkduin, P. ELOUT—LEMOINE. 5 November 1887. Broeders en Zuster. Wed. KLAAS JELLE HAKVOORT. De uit verschillende Heeren bestaande Commissie, wier pogingen tot verzachting van het lot der Weduwe KLAAS JELLE HAKVOORT en hare kinderen, in vereeniging met die der Afdeeling „Helder" der „Maatschappij tot bevordering der Neder- landsche Visschery", door Helder's ingezetenen zoo krachtig.zijn gesteund geworden, betuigt hun daarvoor bij deze haren harte lijken dank, terwyl zij mede hare hulde toebrengt aan de uitgevers onzer plaatselijke bladen, voor de gewaardeerde mede werking, van hunne zyde ondervonden. Met groote voldoening kan zy ter algemeene kennisse brengen, dat de collecte, in deze gemeente gehouden, een som van f 534.16' heeft bedragen, terwyl bovendien nog zoowel van hier als elders meerdere giften te wachten zijn. Aan allen geeft de Commissie de verzekering, dat zij hare beste pogingen in het werk zal stellen, om met de bijeengebrachte gelden aan de weduwe en hare kinderen een blijvenden steun te verleenen. Namens de Commissie voornoemd, W. J. C. TEN HARMSEN. L. W. F. OUDENHOVEN. NB. Nog is ingekomen bij den heer S. W. STOOKER, voor de Wed. HAKVOORT, van N. N. N.... f 8.—. Te Wieringerwaard vermist: een ZWARTE KOE, roodmerk op den kop; eigenaar P. MA ARS, te Wieringerwaard. Groote keuze in de nieuwste soorten Engelscke Kolen- en Turfbakken, alle soorten vernickelde en koperen Haardstellen en Parapluie-standers, Haardstoffertjes en Blikjes, Mahonie-, Marmeren- en Warmwaterstoven. zal, in het Hotel „DE TOEU8T' aldaar, op WOENSDAG 9 NOVEMBER 1887, n.m. 2 uren, publiek verkoopen: Chronometer (Denth N°. 1022), Kabels, Trossen, nieuwe en oude Zeilen, Kompassen en verderen Scheepsinventaris, voor zooverre aanwezig, Stuw- en ander Hout en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden, alles afkomstig van het op de Zuiderhaaks nabij het Nieuwediep gestrande Oostenrijksche barkschip „M. PREMUDA". Gekaveld ter bezichtiging op en naast de Scheeps timmerwerf „de Hoop", aan de Buitenhaven te Nieuwediep, daags vóór en op den verkoopdag. Daarna zal worden verkocht: Het WRAK van voormeld schip met de Ankers en Kettingen en de inhebbende lading, zooals een en ander zich bevindt op genoemde Zuiderhaaks. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantoren van de Heeren ZUR MüHLEN C0., Scheepsagenten te Nieuwediep, en van genoemden Notaris HORDIJK. Ml zal, in het lokaal „Tivoli" aldaar, op WOENSDAG gj|jjj|| 23 NOVEMBER 1887, av. 7 uren, in het openbaar jfeJE* verkoopen 1. Een HEERENHUIS en ERF met TUIN, aan het Ankerpark te Helder, K. 214, groot 1 are 51 centiaren. 2. Een nieuw gebouwd HUIS en ERF, aan den Kanaalweg aldaar, I 25, groot 76 centiaren. 3. Een nieuw gebouwd HUIS en ERF, naast het vorige perceel, I 24, groot 75 centiaren. 4. Een PAKHUIS en ERF, naast het vorige perceel, I. 23, groot 84 centiaren. 5. Een HUIS en ERF, aan de Langestraat aldaar, C 182a, groot 76 centiaren. 6. Een HUIS en ERF, naast het vorige perceel, C 182b, groot 76 centiaren. 7. Een HUIS, ingericht tot Logement en Koffiehuis, met recht van vergunning tot verkoop van Bterken drank, en ERF, aan het Havenplein aldaar, K 17, groot 4 aren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK. zal, in het lokaal „Tivol 1" aldaar, op DINSDAG 15 NOVEMBER 1887, des namiddags te 1 uren, publiek verkoopen Circa 1793 vaten GERAFFINEERDE AMERIKAANSCHE PETROLEUM, min of meer door zeewater beschadigd, en eene partij bestaande uit circa 1900 LEDIGE FUSTEN, benevens eene partij DUIGEN, BODEMS en HOEPELS, alles afkomstig van het gestrande barkschip „M. PREMUDA", liggende en te zien aan den Huisduinerweg te Helder. Nadere informatiën worden verstrekt door bovengenoemden Notaris, alsook door de Heeren ZUR MüHLEN C0., Scheepsagenten te Helder en bij de Heeren P. G. C CALKOEN en MATTHES POSTON, Makelaars te Amsterdam. ,is ft a zal, als lasthebber van zijn principalen, °P D,M8DAC 29 NOVEMBER 1887, 's avonds 7 ure, in het lokaal „het Wapen van Amsterdam", te Oosterend, ten overstaan van de Notarissen J. R. G. CONINCK WESTENBERG en J. W. HATTINGA RAVEN, publiek verkoopen: I. Eene kapitale HUISMANS WONING met SCHUUR, ERF en TUIN en 25 perceelen uitmuntend vruchtbaar WEI- en HOOILAND, alles staande en gelegen binnen de gemeente Texel, te zamen groot 33 h., 31 a., 20 c. II. Een goed onderhouden EENDENKOOI met alles wat daartoe en bijbeboort, zeer gunstig en rnstig gelegen in de nabijheid der Zuiderzee, in den polder Oosterend, siuts tal van jaren uitmuntende door rijke vangst, groot l h., 62 a., 10 c. Eigendom van den Heer W. Pz. KONING. Aanvaarding 15 December en 20 Maart a. s. Betaling 24 Juni 1888. Nadere informatiën verstrekken bovengemelde Makelaar en Notaris. Ten kantore van éérstgemelden Notaris zullen de veilconditiën acht dagen vóór den verkoop ter lezing liggen. Toegangbiljetten tot de kooi worden, alleen aan degelijk belanghebbenden, verstrekt ten kantore van J. H. MOOJEN. zal, op DINSDAG 8 NOVEMBER a. s. en volgende dagen, telkens des morgens ten 11 ure, in het lokaal „de Vergulde Kikkert aan den Burg, ten overstaan van den Deurwaarder P. C. KONING, verkoopen Huishoudelijke artikelen, Lampen, Galanteriê'a en Byouteriën, eompleete Costumes voor knapen en meisjes en verdere Wintergoederen. Opgeld 10%. Betaling 21 Juni 1888, mita aolida borgstelling.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3