OPENBARE VERKOOPINC, WIJNHANDEL W. JAGER GERLINGS, Keizerstraat, nabij 't Heldersöhe Kanaal, J. E. DE JONGH, Agent. Meisjesschool voor M. U. L. 0. ALGEMEEN VEESHUIS. AMSTERDAMSCHE COURANT. Holloway's Zalf en Pillen Thieme's Mnziek-Bibliotheek. TEME's Boel- en Mnziellianiel te Zatobei. Laatste groote aan 't ZAND, gemeente ZIJPE, op Maandag 19 December 1887, morgens ten 10 are, van: 4 eiken Kielbalken, lang 5, 7, 9 en 11 Meter, zwaar 34 bij 42 c.M., 1 eiken Kolseuibalk, lang 8 Meter, zwaar 34 bij 40 c.M., 10 zware eiken Tnsacheudekbalken, lang 7 tot 9 Meter, zwaar 29 bij 30 c.M., 26 eiken Leggers, lang 6 k 7 Meter, zwaar 25 bij 36 c.M., 24 halve eiken Leggers, lang 3^4 Meter, zwaar als voren, 5 grenen Balken, lang 10 a 12 Meter, zwaar 17 bij 32 c.M., 50 Buitenlinldsplauken, lang 7 tot 14 Meter, zwaar 8 bij 32 en gedeeltelijk 8 bij 57 c.M., 70 grenen Baddlngs, lang 7 k 9 Meter, zwaar 7 bij 15 c.M., 40 grenen Planken, lang 9 12 Meter, zwaar 7 bij 25 c.M., ongeveer 90 Oplangers, 60 nieuwe grenen Baddlngs, lang 5| ii 6$ Meter, zwaar 6£ bij 16 c.M., 2 Amerikaansch grenen Stengen, lang 10 en 12 Meter, zwaar 32 c.M., 4 grenen Raas, lang 12| Meter, zwaar over 't kruis 22 c.M., 1 Gaffel en 2 Topstengen, 1 ijzeren IMast, lang 21,24 Meter, zwaar over 't kruis 61 c.M., ongeveer 20 Kub. Meter Ballast Reien, 2 Zeilen, een partij Toaw en Kettingen, IJzeren Want, 2 zoo goed als nieuwe Dommekrachten, 4 Mokers, en ander Gereedschap, een aanzienlijke partij Brandhout, een groote Scheepshut, en hetgeen meer te koop zal worden aangeboden. Nadere informatiën te bekomen bij den heer P. STAM, 't Zand, en S. BREGMAN, te Schagerbrug. J. VAN DER MAATEN, Deurwaarder. van (firma J. H. ENSCHEDÉ) te HAARLEM. Depót te Helder: Ouders en voogden, die hunne dochters of pupillen na de Kerstvacantie op bovengenoemde inrichting wenschen geplaatst te zien, worden verzocht hiervan kennis te geven vóór 21 December aan het Hoofd der school. A. L. VAN DEVENTER. Neringdoende ingezetenen der gemeente Helder, genegen tot de levering van EETWAREN en BRANDSTOFFEN voor het Algemeen Weeshuis, worden verzocht daarvan schriftelijk opgave te doen vóór of op VRIJDAG 23 DECEMBER 1887, des avonds te zeven uren, aan gemeld Gesticht. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Weesvader. Vergadering tot stichting eener Centrale Liberale Kiesvereeniging, in „Tivoli" te Helder, op Zondag 18 dezer, 's middags 1 uur. Het voorloopig Comité. Er biedt zich aan eene zindelijke waschvrourv, tot het gereedmaken van wasch- en strijkgoed, alsmede van gordijnen. Adres: Achter-Hoofdgracht, K 153. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Loknnl „Dc Brakke Grond," Nes 53. hebben herhaaldelijk bewezen de beste vrienden te zijn van personen, bezocht met etterbuilen, zeere beenen, verzwee ringen, wonden, abscessen, fistels en andere pijnlijke en verwikkelde ongemakken. Gedrukte en zeer eenvoudige aanwijzingen tot gebruik der Zalf en Pillen zijn om iederen pot en doos gewikkeld. Holloway's zuiverende Pillen moeten gedurende de geheele behandeling ingenomen worden, om het bloed in een volkomen staat van zuiverheid te houden en te voorkomen, dat de gezondheid van het geheele lichaam, door de plaatselijke ongesteldheid, in gevaar gebracht worde. Zeere beenen worden aldus gemakkelijk genezen zonder den lijder in bed te houden of hem de voedende diëet en het rijkelijke onderhoud te onttrekken, die zij zoo nood zakelijk behoeft, wanneer verzwakkende ongemakken het gestel van oud of jong aantasten. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot ver voege men zich bij den Professor Holloway, 533. Oxford-Street. Londen. VRAGEN VAN DEN DAG. Populair Tijdschrift, onder Hoofdredactie van dr. H. Blink. Inhoud van de twaalfde aflevering: 1. Prof, Adolf Mayer, Bijdragen tot het vraagstuk der bescherming, vooral der landbouw-nijverheid. 2. De Bantu-stammen in Zuid-Afrika. 3. J. Knoppers W.Kzn., Wat zullen wij stoken? 4. De Malediven. 5. Vraagbus. 6. Geschiedenis van de maanda. binnenlandb. buitenland. 7. W. F. Andriessen, De Islam. Arrondissements-Rechtbank. Behandeling van strafzaken op 13 December 1887. L. M., te Bergen, diefstal, 2 jaren gevangenisstraf. K. B., te Texel, beleediging, vrijgesproken. K. K., te Helder, rebellie en jachtovertreding, 4 maanden gevangenisstraf en tweemaal 7 dagen hechtenis. F. L., te Ursem, overtreding visscherij, zesmaal 7 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van het werktuig. Voorts zijn 5 bedelaars tot verschillende straffen ver oordeeld. Gemeenteraad van Helder. (Vervolg on slot van pag. 3.) Na eene toelichting van den Voorzitter on bestrijding door den heer Korver blijft, de post van f 200 voor het verschaften van vrije zitplaatsen in de kerken ten behoeve van officieren van Zee- cn Landmacht, behoaden. Dit besluit wordt genomen met 13 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Klik, Franken, Van Neck en Korver. De Voorzitter geeft nu nog eenige inlichting omtrent de sommen, op de begrooting voor bestrating en rioleering uitgetrokkenhy ver hoogd, met algemeen goedvinden, het bedrag van f 5000 voor vernieuwing der Molenbrng voorgedragen met nog f 1000 en brengt daarna de geheele begrooting in stemming. Zy wordt met algemeene sttemmen goedgekeurd en vastgesteld. De begrooting voor het Algemeen Weeshuis komt vervolgens aan de orde. Op de vraag, door den heer Korver gedaan, ten aan zien van de wenschelijkbeid, dat de uitslag van aanbestedingen ten behoeve van dit gesticht publiek worden gemaakt, geeft de heer Maalsteed, regent van die instelling, antwoord. Hij verzekert, dat die uitslag, na afloop der aanbesteding, voor belanghebbenden in 't Wecehuis ter inzage ligt. De beer Korver merkt daarbij op, dat hem vroeger, voor dat hij lid van den Raad was en als leverancier mededong, die inzage geweigerd werd. Op de vraag van den heer Van Neck, of het Weeshuis is eene gemeentelijke of eene particuliere instelling, antwoordt de heer Franken, dat de Armenwet op deze vraag een voldoende oplossing geeft. De Voorzitter deelt hieromtrent nog mede, dat, ofschoon het Wees huis is eene particuliere instelling van liefdadigheid, de fondsen niet ruim genoeg zijn om de uitgaven uit eigen middelen te bestrijden. Vandaar de verhouding tot de gemeente. De begroo ting wordt daarop met algemeene stemmen goedgekeurd en vast gesteld, even als die van het Burgerlijk Armbestuur, welke hoegenaamd geen stof tot bespreking geeft. Anders is dit met de begrooting voor de dd. Artillerie- Schutterij. Wel blijft de opmerking van den heer Vos, om dc raming der buitengewone uitgaven met f200 te verminderen, zonder gevolg, doch dat de Schuttersraad geen gevolg heeft gegeven aan 't besluit van den Raad tot vermindering van de tractemenlen der hoornblazers met f 20 ieder, geeft aanleiding tot betuigingen van ontevredenheid. Wèl verzekert de Voorzitter, dat voor f 20'sjaars geene hoornblazers te vinden zijn, doch de heer Van Neck had gewild, dat men daarvan kennisgeving aan het Gemeentebestuur had gezonden. De Voorzitter verzekert, dat bij de Schutterij alles met de grootste zuinigheid wordt beheerd en dat het hier een teêre zaak geldt. Ook de heer Janzen vraagt of de Schutters raad kennisgeving heeft ingezonden. Antwoord wordt hierop niet gegeven, en ten slotte wordt de begrooting, zonder hoofde- omvraag, met algemeene stemmen aangenomen. De rekening en verantwoording der dd. Artillerie-Schutterij over 1886 wordt daarop vastgesteld, evenals die van het Alge meen Weeshuis, waaromtrent het Concept-besluit, na voorlezing, wordt goedgekeurd. Mede wordt goedgekeurd het door B. en W. ter tafel gebrachte 2de suppletoir kohier van den hoofdelyken omslag, dienst 1887, tot een bedrag van f 400.39. Benoemd worden, met algemeene stemmen, tot onderwijzeres aan de gemeenteschool No. 4 mej. C. Kooger en aan school No. 6 mej. D. E. Duval. Met de benoemden stond op de voor drachten mej. C. M. M. Tydcman. Als leden van het Burgerlijk Armbestuur zijn met het einde dezes jaars aan de beurt om af te treden de heeren H. Smids, G. Moorman en A. Klik. Eerstgenoemde heeft verzocht niet meer in aanmerking te komen. Door het Armbestuur werden de volgende dubbeltallen ingezonden: J. Oortgijsen en A. Klein; G. Moorman en J. Dito; A. Klik en W. Bakker Hz. Herkozen worden de heeren Klik en Moorman, respectivelyk met 15 en 12, gekozen wordt de heer Oortgijsen met 14 stemmen. Op de heeren Dito en Klein waren respectivelyk 4 en 3 stemmen uitgebracht. Van de leden des Bestuurs over het Algemeen Weeshuis zijn met ultimo December a. s. aan de beurt om af te treden mevr. de wed. AraonsDeJongh en de heer J. Th. Tinkelenberg. Met de aftredenden waren door 't Bestuur van genoemde instelling op de aanbevelingslijst geplaatst mevr. BlokzielHofstee en de heer C.J. Verhey. De beide aftredenden worden herkozen, respective lyk met 17 en 9 stemmen. Op den heer Verhey werden 8 stemmen uitgebracht. De heeren Hoogenbosch, Verfaille, Govers en Janzen worden, de eerste drie met 16, laatstgenoemde met 15 stemmen herkozen als leden der Commissie voor de Gemeentewerken, en nemen die benoeming aan. Op den heer Oudenhoven waren 2 stemmen uitgebracht. De heeren Klik, Van Neck en Groen verkregen ieder 1 stem. Er geschiedt voorlezing van een adres van den heer D. A. G. Vastenou, directeur der School voor uitgebreid lager onderwijs voor jongens alhier, inhoudende, onder opgave van redenen, het tweeledig verzoek om slechts éénmaal 's jaars, en wel aan 't einde der zomcr-vacantie, nieuwe leerlingen op zijne school te mogen aan nemen en om de genoemde vacantie niet meer in de maand Juli, maar in Augustus te hebben en wel te beginnen op 20 Juli tot aan het begin van September. Verder wordt voorgelezen een advies te dezer zake, uitgebracht door de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs, waarin de aanneming van leerlingen eenmaal 's jaar3 ten zeerste wordt ondersteund, doch de vacantie wordt aanbevolen, te geven gedurende 5 weken vóór den aanvang van den nieuwen cursus op den eersten Maandag in September. Nog wordt door den Voorzitter, namens B. en W. voorgesteld om den duur der zomor-vacantie, in plaats van op 5, op 4 weken te bepalen en ook in de kermisweek den leerlingen vrijaf te geven. De heer Van Neck bestrijdt het voorstel van B. en W. Spreker doet daarbij uitkomen, dat in verscheidene andere steden gedu rende de kermis geen vacantie wordt gegeven. Hij acht het ook hier geheel onnoodig. Hij en de heer Oudenhoven bevelen de door den heer Vastenou voorgestelde regeling ten zeerste aan. De heer Vos verdedigt het advies der Schoolcommissie. Nadat de Voorzitter nog verzekerd had, dat B. en W. inzonderheid 't belang van ouders en leerlingen op het oog hebben gehad, wordt met 15 tegen 2 stemmen overeenkomstig het advies der Schoolcommissie, besloten. Tegen stemden de heer Maalsteed en de Voorzitter. Er geschiedt voorlezing van een voorstel van den heer Vos, strekkende om terug te komen op het in de vorige zitting genomen besluit, waarbij afwijzend is beschikt op het verzoek van den heer J. P. Van Varik, Hoofd der school Nol 75, tot verhooging van 't bedrag zijner jaarwedde, met de toelage van f 100, die hij jaarlyks geniet voor het houden van avondschool. De heer Vos stelt nu, onder opgave van redenen, voor, tot intrekking der toelage en tot verhooging der jaarwedde te besluiten. De Voorzitter stelt, namens het Dag. Best., verdaging der behandeling van dit voorstel voor, met het oog op het inwinnen van het advies in deze van den districts- en van den arrondissements-schoolop- ziener. De heer Franken deelt mede, dat hij deze zaak heeft onderzocht. Tengevolge hiervan doet hij voorlezing van eene ministeriëele beschikking van den jare 1881, waaruit blykt, dat de tractementen, verleend aan onderwyzers van herhalings- en avondscholen, zijn tractementen, door hen als openbare onder wijzers genoten wordende. Op grond hiervan bestaat er alle reden om zoowel de onderwijzers aan de herhalingsschool als den heer Van Varik, bij intrekking der verleende toelagen, verhooging van jaarwedden toe te staan, 't Voorstel van B. en W. wordt daarop unaniem aangenomen. Met het oog op de in 1888 te houden verkiezingen, wordt bepaald, dat alle leden van den Raad zullen zijn leden van het Stembureau, van af de oudsten in jaren. Voor kennisgeving worden aangenomen deze mededeelingen a. Dat de vereischte goedkeuring is verleend aan de besluiten van den Raad tot vaststelling van het lste suppletoir kohier voor den hoofdelijken omslag, dienst 1887, en tot hetfing van een hoofdelijken omslag en van eene plaatselijke belasting op het gedistilleerd in 1888. b. Dat de heer F.J.Poutsma, Schoolopziener in 't district Haarlem, zijne tevredenheid heeft betuigd over de met de bestekken en teekeningen overeenkomende veranderingen aan de gemeente scholen Nos. 3, 5 en 6 alhier; en c. Dat HH. Gedep. Staten dezer provincie afwijzend hebben beschikt op het bezwaarschrift tegen zijnen aanslag in den hoof delijken omslag, dienst 1887, van den heer L.M.C.RollinCouquerque. Bij de gewone rondvraag, vestigt de heer Korver de aandacht van B. en W. op de wenschelykheid, dat maatregelen worden genomen in zake den opslag van petroleum in deze gemeente, 't Gebrek aan een goede regeling is, volgens spreker, hoogst bezwarend voor handelaars in genoemd artikel. Schier elke voorraad wordt belet door de politie. Met het oog op dit jaar getijde, waarin van dit artikel veel noodig is, dringt spreker op spoedige voorziening aan. De Voorzitter verzekert, dat deze aangelegenheid een punt van overweging bij het Dagel. Bestnur uitmaakt. Op voorstel van den heer Janzen, neemt de Com missie voor de Gemeentewerken op zich, om de behandeling van dit onderwerp voor te bereiden. Te kwartier vóór middernacht wordt do zitting door den Voor zitter voor gesloten verklaard. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz.t Nienwediep. Één Gulden per deel. Deel 11. (niet moeielijk.) Deel 16. (niet moeielijk.) Millöcker, Carlotta-Walzer. Richards, En Absence. Romance. Rixner, Landjagermarscb. Millöcker, Kosackenritt. Galop. Marcailhou, Indiana. Valse. Richards, Marie. Nocturne. Lefébure-Wély.La Retraite Militaire. Caprice. Deel 12. (gemakkelijk.) (voor Piano gearrangeerd door Krog). Abt, Gnte Nacht da meiu herziges Kind. Goanod, Marsch aus Faust. Mendelssohn, Es ist bestimmt in Gottes Rath. Verdi.Miserère aus „der Troubadour.* Gumbert, O bitt euch liebe Vögelein. Gnmbert, Das theure Vaterhaus. Der Tyroler and sein Kind. Flotow, Martba. Deel 13. (niet moeielijk.) Wallerstein, Jabrmarkts Polka. Stern, The Musical Box. Plaisauterie musicale. Reissiger, Feênreigeu-Walzer. Lanuer, Grossmiitterchen. Landler. Langer, Grossvatercheu. Landler. Wallerstein, Jenny Lind's Polka. Arditi, II Bacio. Walzer. Die letzten Walzer eines Wahnsin- nigen. Faust, Klein und niedlich. Polka. Deel 14. (niet moeielijk.) Lange, Zitherklange. Landliches Tonbild. Krng, Ein Tag in den Tyroler Alpen. Romantisches Tonstück. Jnugroann, Heimweb. Melodie. LefeT>ure-Wély, les Cloches dn Mo- nastère. Nocturne. Kuhe, Home sweet Home. Lange, Blnmenlied. Melodie. Deel 15. (niet moeielijk.) Strauss, Zigennerbaron-Quadrille. Strauss, Kriegsabeuteuer. Schnell Polka. Strauss, Schatz-Walzer. Millöcker, Schiflfsjungeu-Marsch. Millöcker, Posicriptum. Polka-Ma zurka. Stranss, Brautsrban. Polka. Strauss, Einzngsmarsch. Millöcker, Ein lieber Schatz. Polka fmncaiae. Millöcker, Gilda-Walzer. Genée, Nanon-Quadrille. Deel 17. (middelzwaar.) Paner, La Cascade. Morcean de jj Concert. Leybach, Les Rameaux. Fantaisie (j brillante. SidneySmith,DerFreischütz. Grande 5 Fantaisie de Concert. Deel 18. (middelzwaar.) Reinecke, Ein Tanzchen. Aus „Der (j Jugendzeit". Niels W. Gade, Novellette. Aus jj „Aquarellen*. Schnmann, Impromptu. Aus „Bilder aus Osteu". Beethoven, Türkischer Marsch. Aus [J „Die Ruinen von Athen". Niels W. Gade, Mignon. Aus „Phao- <j - tasiestücke*. Chopin, Trauermarscb. Jadassohu, Elsa's Traum. Aus (j „Lohengrin*. Schnmann, Aufschwung. Aus.Phan- 5 tasiestücke*. Moszkowski, Albumblatt. Deel 19. (niet moeielijk.) Krug, Abendgebet. Religiöses Ton stück. Oesten, Alpenglühen. Idylle. Lange, Der Neugierige. Mendelssohn, „Ich wollt' meine <1 Lieb' ergösse sich". Richards, Des Wanderer's Traum. jj .Romance. Wallace, La Petite. Polka de Concert. Badarzewska, La Prièred'une Vierge. Richards, En Absence. Romance. Deel 20. (middelzwaar.) Willmers, Un jour d'été en Norvège. C Grande Fantaisie. Schar wenka, Poln ische Nationaltanz. Hiller, Gesang der Nixen. Aus (j „Loreley" von Reinecke. Jadassohn, Salonstück. Reinecke, Widmnng. Aus „Der Jj Jugendzeit*. Tsch&ikowsky, Rêverie du Soir. Elk deel hemt gemiddeld 40 bladzijden en is met prachtige j noten zeer duidelijk op zwaar papier gedrukt. Muziekliefhebbers mogen niet verzuimen kennis te maken 1 met deze bijzonder goedkoope en nette uitgaaf van de meest gezochte Pianomuziek. Elk deel is voor slechts één gulden afzonderlijk ver- l krijgbaar bij alle Boek- en Muziekhandelaren. Naar plaatsen waar dezen niet gevestigd zijn geschiedt de toezending ontvangst van postwissel (waarop de verlangde deelen aan te geven) onmiddellijk en franco door

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 4