Oost-Mië. drie Honderd Gulden. twee Honderd Gfulden. WOLREGIME. NEDERLANDERS ontvangen bij het aangaan van eene militaire dienstverbintenis van zes jaar een handgeld van Aanbrengpremie TIEN GULDEN. MILICIENS in werkelijken dienst of met groot verlof, kunnen voor den tijd van twee jaar gedetacheerd worden naar Oost-Indië; premie Aanbrengpremie TIEN GULDEN, bijaldien de Milicien met groot verlof afwezig was van zijn korps. Het Departement van Koloniën en alle Burgemeesters geven gratis nadere inlichtingen. POLDER EIERLAND. Texel. Prins Hendrik Polder. Een flinke boerenmeid gevraagd, Geen Kiespijn meer!! h,> PftPPV ANATHERIN- MZIrv/M-r s MONDWATER. Di'. POPP's Tandpoeder of Tandpasta, Dr. POPP's Kruidenzeep. Kon. Ned. Posterijen. MARINE/ Openbare Aanbesteding Cokes en Steenkolen. Depot van Dr. JAEGER's Orig. Normaalwol-artikelen, K. F. DEUSCHLE, Nationale Militie-verzekering. 's Gravenhaagsche Hypotheekbank g*yi 'IhiS H 5 T Uit de hand te huur £k4BÉ8B|i!i|B aangeboden de hofstede $iMiKI9S „RUIMZICHT", met hare hijgebouwen en ruim 124 hectares BOUW-, WEI- en HOOILAND. De voorwaarder van verhuur zijn gemaakt met het oog op eene groote veefokkerij. Alles wat op de landerijen geteeld wordt, ook de granen, moet aan het aldaar aanwezige vee vervoederd worden. Verdere inlichtingen worden verstrekt. J. E. WINKLER, Administrateur. Uit de hand te huur aangeboden voor 4 of 8 jaar, de navolgende hofsteden: H.A. A. c.A. 1. „Amalias hoeve", groot 74 86 60 Bij deze hofstede behoort bovendien nog H.A. Hooiland, gelegen in 't Hoornder Nqmwland en .93.40 H.A. Wei- of Hooiland, op Noord-Haffel gelegen. 2. „Alexander1s hoeve", groot 3. „Louisa1» hoeve", groot 4. „Maria1» hoeve", groot en 5. „Louisa's hoeve N°. 2", groot Bij elk der bovengenoemde hofsteden, hoofdzakelijk uit Wei- en Hooiland bestaande, is tevens eenig Bouwland. Pachter», die zeiven de hofsteden gaan bewonen, genieten de voorkeur en kannen, zoo noodig, van het bedrijfskapitaal tegen billijke rente bij den ondergeteckcnde bekomen. Omtrent den veestapel op bovengenoemde landerijen leze men de Texelsche Courant van 25 December 11. en 1 Januari e. k. De voorwaarden, die zeer gematigd zijn, liggen ter inzage, terwijl verdere inlichtingen worden verstrekt. J. E. WINKLEB, Administrateur. 60 19 50 92 80 30 38 82 40 49 81 80 om eerstdaags in dienst te treden, die bekwaam is om alles, wat tot de boerderij behoort, te verrichten. Brieven franco, liefst in persoon. Winkel, Deo. 1887. A. SLOOVES Kz. bij gebruik van het wereldberoemde echte ü.K. Hof-Tandarts Boven ieder ander Tandwater te verkiezen als voorbe hoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. bij welker gebruik men steeds gezonde en schoone Tanden behoudt. Dr. POPP's Tandplombeersel tot bet zelf vullen van holle Kiezen. is met bet grootste succes ingevoerd tegen iedere soort van Huiduitslag; dezelve is ook bijzonder geschikt voor boden en is voor dit doel ook reeds veelvoudig met bet beste gevolg gebruikt geworden. POPP's Zonnebloem-Oliezeep, fijnste en beste Toilet-Zeep, f 0.40. PrijsAuatlicrin-Moml water, in flesschen van f 0.60, f 1.20 en f 1.75. Plantaardig Tandpoeder, f 0.80. Aromatische Tandpasta, f 0.40. Tandplombeersel, f 1. o Kruidenzeep, f 0.35. WAARSCHUWING. Alle bestaande namaaksels van Anatherin-Mondwater zijn voor de gezondheid schadelijk volgens analyse; daarom waarschuw ik hiermede het geëerde publiek voor aankoop van zulke namaaksels. Dr. J. G. POPP, K.K. Hof-Tandarts en uitvinder der Anatherin-Preparaten te Weenen. Dépots van alleen echte Anatberin-preparaten bevinden zich: te Nieuwediep bij W. V. BRUINVIS en bij J. VAN WILLIGEN (Magazijn „de Concurrent^. p. f. Wed. P. BRUIJN Wz. en Familie. Helder, 1 Januari 1888. p. f. J. HOOGERDUIJN en Familie. Helder, 1 Januari 1888. p. f. J. BREEBAART en Familie. Helder, 1 Januari 1888. p. f. H. A. STADERMANN en Echtgenoote. Helder, 1 Januari 1888. p. f. W. S. J. BEEK en Echtgenoote. Helder, 1 Januari 1888. Yeel heil en zegen zij toegewenscht aan alle Vrienden, Bekenden en Begunstigers, door L. VERMEULEN en Echtgenoote. Helder, 1 Januari 1888. Bij den aanvang van 't Nieuwejaar wordt alle heil toegewenscht aan Begunstigers, Familie en Bekenden, door Wed. J. BUSKELMAN. Helder, 1 Januari 1888. p. f. A. A. BAKKER Cz. Helder, 1 Januari 1888. p. f. W. BAKKER Hz. en Echtgenoote. Helder, 1 Januari 1888. p. f. Wed. H. F. KLOK en Familie. Helder, 1 Januari 1888. Nieuwjaarsgroet aan Familie, Vrienden en Begunstigers. J. J. KUIJPER en Echtgenoote. Texel, 1 Januari 1888. P.S. Eenige en algemeene correspondentie. p. f. H. DAARNHOUWER en Familie. Alkmaar, 1 Januari 1888. p. f. J. C., C., J. en A. MAANDAG. Amsterdam, 1 Januari 1888. De Directeur van bet Postkantoor te Helder brengt ter algemeene kennisse, dat op Zondag den 1 Januari bet kantoor voor het publiek geopend zal zijn: van 6£ uur 's morg. tot 10 uur en 12 H u 2 De uitgifte van brieven zal plaats hebben: ten 7 uur 's morg.10 uur 's morg.2 uur 's nam. 6 uur 's avonds en 9 uur 's avonds. Bestellingen, buslichtingen en verzendingen der brieven post zullen plaatsvinden als op werkdagen. bij de Directie der Marine te Willemsoord, op WOENSDAG dcu 4 JANUARI 1888, des voormiddags te 11 uren, van: 1°. Het weghalen van mot en krullen van het etablissement Willemsoord, gedurende het jaar 1888; 2". het ledigen en ruimen van 1 Januari tot ultimo December 1888 van de vuilnisbakken op 's Rijkswerf te Willemsoord, van dein dienst zijnde oorlogsschepen, van die bij het Marine-Hospitaal, bij de Mariniers kazerne en hij de Marine-bakkerij. De bestekken liggen ter lezing ten bureele van den Hoofdingenieur der Marine te Willemsoord, alwaar ook verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, voor ieder perceel afzonderlijk, bevattende de prijzen die geboden worden in cijfers en letterschrift en de namen van aannemer en borgen, zonder doorhalingen en bijconditiën en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór of op den dag der aanbesteding, des voormiddags te 11 uren, vrachtvrij bezorgd worden bij de Directie der Mariue te Willemsoord. Willemsoord, 29 December 1887. De Schout-bij-nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE JOSSELIN DE JONG. Tegen 1° Februari a. s. wordt verlangd eene dienstbode, liefst van buiten, ten huize van den beer K. OVER Hzn., Scbootersingel, N. 123, te Haarlem. Loon ÏOO gulden. Ten spoedigste gevraagd een alleszins bekwamen Scheepmakers- knecht, bij C. SEMEIJNS, te Kolboru. Brieven franco, doch liefst in persoon. GROVE COKES 40cts.i va 05 izji0 GEKLOPTE 45 ets. Kilo. KACHELKOLEN, 70 ets. per H L afgehaald aan de fabriek. Bezorgloon in de gemeente ct. per H.L. Bij groote partijen, te leveren naar verkiezing in eens of bij gedeelten, verminderde prijzen. Gasfabriek te Schagen. GEL D. Ten kantore van dén 'ondergeteekende zijn beschikbaar van particuliere geldgevers op éérste hypotheek landerijen: sommen van f 1000 en hooger, tegen rentenkoers van den dag. Texel. J. H. MOOJEN. Alle soorten echte Normaal wol-Ondergoederen (Remden, Borstrokken, Broeken, Kousen, enz.) Syst. Prof. Dr. JAEGER, zijn tot de laa>gSte prijzen verkrijgbaar in 't Kalverstraut 157, AMSTERDAM. Eenige specialiteit in deze artikelen in geheel Nederland, >o< Om uit te knippen! De goedkoopste plaatsvervangers en nummerver- wisselaars worden voortdurend geleverd door M. BUTTER, .Commissionair, Vinkenstraat 21, >0= Amsterdam. voor Nederland. De Bank verstrekt gelden ter leen onder eerste hypothecair verband en biedt voor bet beleggen van gelden gelegenheid aan door uitgifte van pandbrieven. Informatiën en prospectussen zijn te bekomen bij den Agent voor Helder en omstreken: A. J. DE JONGH, te Helder. Hoe de Abelsberger Zangvereeniging den prijs verwierf. Naar P. K. Rosegger. (Slot.) Het was den volgenden ochtend reeds half negen voordat de president in eigen persoon de rondte deed om de manschappen te wekken, die heden door hun Wakkeren directeur ter overwinning zouden worden geleid. Zij kwamen daarop de een iets vlugger dan de ander onder de dekens van daan, kleedden zich zorg vuldig, namen de blinkende laarzen uit den gang en maakten zich in alle deelen voor het groote feest gereed. „De tenoren ontbijten elk met één zacht ei en een kop thee, doch zonder rum!" klonk het eerste bevel van den bezorgden president. „Ik begrijp niet wat er met mijn laarzen gebeurd is," mom pelde de tweede tenor; „ik kan mijn voet er waarachtig haast niet in krijgen!" „En ik verwonder mij juist," sprak zijn kamergenoot, „dat. ik beden zoo gemakkelijk in de mynen glijd, als een broodje in den oven." „Ik heb twee linkerlaarzen!" riep de bas uit. „De een of ander moet zich daarmede een flauwe grap hebben veroorloofd!" „Scheerwater wil ik drinken, als dat mijn eigen schoenen zijn sprak nu ook de tenor op verbolgen toon. „Dat is een vervelend gezanikhoorde men een stem uit een andere kamer bulderen. „Ze hebben me een verkeerd paar schoenen gegeven En uit een kamer daarnaast klonk bet„Wat moet dat be- teekenen, dat zijn mijn laarzen niet En rechts en links vlogen nu op de corridors de deuren open en werd er in de gangen geroepen „Hé, kellner„Kastelein „Is daar de laarzenjongen niet „Hé, kamenier „Mijn laarzen, asjeblieft!" „Ik heb twee rechterschoenen „Ik een kleine en een groote „Ik een schoen en een laars 1" Zoo werd er van alle kanten geroepen en geschreeuwd en de laarzen en schoenen vlogen op het voorportaal door elkander als meikevers. Zoo w$s het op de eerste verdieping, zéé op de tweede, zóó op de derde. Al de schoenen en laarzen, zes-en tachtig paar, honderd twee-en-zeventig stuks, waren laaghartig verwisseld en door elkander gemengd. De president liep been en weder als een dreigende en vloekende onweerswolk alle kameniers en jongens dwaalden door de portalen en langs de trappen, de portier en de huisknechts stonden radeloos en de schoenpoetser zwoer bij zyn ziel en zijn zaligheid, dat hij onschuldig was aan het gebeurde. Hij en zijn jongens hadden de laarzen naar hun nommers nauwkeurig weder elk op zijn plaats gezet, zooals zij dat sedert jaren gewoon waren, en er was hunnerzijds geen vergissing begaan of mogelijk geweest. „Dan heeft dat een boosaardig en jaloersch vijand gedaan," sprak de president, die begon te vreezen dat al zijn voorzorgs maatregelen ten slotte nog zouden falen. Overal stonden ramen en deuren open; vele zangers waren slechts half gekleed, imu hoorde hoesten en niezen, schreeuwen en vloeken; met de discipline was het geheel.,uit en wat het ergste was de tijd verstreek en het uur der uitvoering naderde. De verwarring onder de zes-en-tachtig leden van de liedcrtafel „het Orgel" was groot en ofschoon sommigen over de hun' ge leverde poets lachten, de president nam de zaak ernstig op en was even ontevreden als ongerust. Daar liepen zij nu op hun kousen in tochtige gangen en langs tochtige trappen, velen zelfs nog niet geheel gekleed naar hun schoeisel te zoekenmet angst hoorde 's presidents ervaren gehoor hier en daar hoesten en kuchen. Van discipline, van kalmte, van een tot het laatste oogenblik streng volgehouden dieet was geen sprake meer. Door het geheele liótel was het een aanhoudend gevloek en geloop, men lachte of knorde, en de president deed een streng onderzoek wie toch deze laaghartigheid wel. begaan konden hebben. Zij moesten talryk geweest zijn, de nietswaardigen, en waren zeker des nachts in huis geslopen, omdat in zulk een groot en druk bezocht hotel iedereen ongeveer vrijen toegang krijgen kanzij moesten uren lang bezig rzijn geweest om aan alle deuren van alle kamers op alle verdiepingen de schoenen en laarzen te ver wisselen en dat wel zonder dat iemand er iets van had bespeurd. Na een uur van onbeschrijfelijke verwarring was met behulp van de nommers der kamers, die met krijt onder de zooien geschreven waren, een deel der „Orgelmannen" weder in het bezit van zijn rechtmatig schoeisel gekomen. „Ik heb numero 3 en numero 27!" hoorde men hier en een arm hield de bedoelde laarzen hoog boven zich uit. „Hier is 96!" „Wie kan er een 44 gebruiken?" „11 is hierl" De eigenaars meldden zich onverwijld aan, doch het bleek toen, dat ook op menige zool het nommer was vervalscht, zoodat eindelijk de president in wanhoop begreep, dat het onmogelijk zijn zou om op het voor den wedstryd bepaalde uur in dc zaal bij de uitvoering present te zijn. Daarenboven was men veel te opgewonden, te vermoeid en te hecsch, de stemming was er niet meer naar, ieder voelde zich slecht gedisponeerd en de directeur zelf gaf den raad om maar geen deel aan den wedstrijd te nemen. Maar hoe moest dit besluit medegedeeld en gerechtvaardigd worden? Het in allerijl bijeengeroepen bestuur, goeddeels nog op sokken, beraadslaagde en bepaalde, dat men onmiddellijk een schrijven zou richten tot de uitvoerende feestcommissie van het algemeen Zangersbond en daarin zou mededeelen: dat de Abels berger liedertafel „het Orgel", na door haar opkomst van haar sympathie voor het groote feest te hebben doen blijken en na door haar deelnemen aan do groote repetitie getoond te hebben, hoe gaarne zij tot het welslagen der groote zaak wilde mede werken dat genoemde thans te Kramau vertoevende liedertafel, om de in deze gastvrije stad verzamelde ijverige en verdienste lijke liedertafels en zangvereenigingen het behalen van een zeer begeerlijke en welverdiende onderscheiding niet nog moeilijker te maken, het besluit had genomen om aan den eigenlyken op heden bepaalden wedstrijd geen deel te nemen. In dezen geest, doch in nog veel sierlijker en hoogdravender stijl, werd het geschrift opgesteld en aan zijn adres bezorgd met een welgemeenden en oprechten „Duitsche zangers morgengroet". Nog was het geen tien uur geslagen of in den boezem der uitvoerende feestcommissie van het algemeen zangersbond rees een storm op, die zich weldra over geheel Kramau uitbreidde. De Abelsbergers, de beste zangers uit het land, de reeds zoo herhaaldelijk met pryzen en medailles bekroonde zangers, wilden niet medezingen! En waarom willen zij niet medezingen? Ge voelen zij zich door het een of ander beleedigd? Neen, de Abelabergers zijn veel te gemoedelijke lui om zich beleedigd te gevoelen, waar niemand eenige beleediging bedoeld heeft. Was het dan uit kwalyk geplaatste bescheidenheid? Neen, de Abels bergers zijn veel te oprecht om zich voor bescheiden uit te geven. Uit edelmoedigheid, uit louter edelmoedigheid zullen zij niet zingen; zij willen de jongere vereenigingen den prijs niet voor den neus weghalen. Maar (en het oproer steeg) zij moeten zingen! Wij willen de Abelsbergers hooren, alleen de Abels bergers Wij vliegen naar de „Gouden Vos" en dragen het geheele „Orgel" op onze schouders in de Zangershal!" Het feestcomité antwoordde, dat het niet bij machte was het „Orgel" te ontslaan van de eenmaal toegezegde medewerking. De zangers van „Amphion" bespeurden, dat het nu weder mis liep en al hun pogingen te vergeefs waren geweest. Want de Abelsbergers hadden intusschen tijd, moed en voor alles laarzen herwonnen. Twintig minuten vóór tien uur marcheerden zij in goed geordende dubbele rijen, door het luid gejubel der volksmenigte bogroet, naar de feestplaats. Hoe het met de Abelsbergsche zangvereeniging „het Orgel" gegaan is bij den zangerswedstrijd in de schoone stad Kramau, wordt in het kunstverslag van het dagblad dier plaats .op de volgende wijze aan de vergetelheid ontrukt. „De geestdrift schreef de muzikale verslaggever de geestdrift waarmede de Vereeniging, toen zij op de tribune ver scheen, werd begroet, wilde geen einde nemen. De Vereeniging zong het welgekozen pryslied„Mijn vaderland, 'k breng u mijn hulde," en wist daardoor een stormachtig bijvalsgejuich uit te lokken, terwijl het Abelsbergsche lied „Mijn liefste is een linnen meid op onstuimig verlangen van het publiek moest worden herhaald. Nadat de zangers zeven maal terug waren geroepen, bestormde het publiek de tribune en droeg den kapelmeester, den heer F. Schauburgers, door de van het liederengejuich weer galmde zaal. De hooggeachte jury had de zangvereeniging „het „Orgel" den eersten prijs toegekend, bestaande in een zilveren eere-standaard en honderd dukaten." Eenigen tijd later werd nog een opmerking bekend, die door een der leden van de jury aan den kapelmeester van het Abels- berger korps moet gemaakt zijn: „Wij waren in niet geringe verlegenheid," zeide hij, „toen wij daar aan de groene tafel te Kramau zaten. Eigenlijk, -alles zuiver gewogen, had de prijs moeten worden toegekend aan de vereeniging „Amphion". Gij zong te driftig, gy hebt u te veel geforceerd, terwijl die van „Amphion", trots hun gering getal, door beter maat te houden u hebben overtroffen. Maar uw groote kracht en juistheid had een levendige uitwerking op de menigte. De publieke opinie was nu eenmaal op uw hand door uw reclame, om af te zien van de mededinging ten gunste van de overige vereenigingen en zij was zoo duidelijk voor u, dat wij het niet durfden wagen den prijs aan een andere vereeniging toe te kennen." En op deze wijze oorzaak en gevolg goed overwegende heeft hoogstwaarschijnlijk de vernuftig uitgedachte laarzcnhistorie aan het „Orgel" den prijs bezorgd. Maar wie van de zangers van „Amphion" het niet onvernuftige, doch evenwel totaal mis lukte middeltje had bedacht en uitgevoerd, daarvan heeft de geschiedenis nooit iets gemeld. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4