Vervolg Nieuwstijdingen, ADVERTENTIEN. MODES! 90 voer R0GGESLUKKEN. Twee bekwame timmerlieden noemde serie, bedraagt f 195. Welke missives in verbaal werden aangenomen voor kennisgeving. In behandeling kwamen daarna de volgende adressen: 1. Van den heer directeur der paardentram Hoorn Enkhuizen, waarbij deze, behalve den hem voor zijn plan voor een paardentram HoornSchagen toegezegden zede lijken steun, alsmede die voor de gevorderde concessie, thans ook nog zoo mogelijk den financi'celen steun der gemeente verzocht. De Raad hield zich echter aan het besluit, in de vorige vergadering genomen, en onthield zich mitsdien van de toezegging van financiëelen steun. 2. Van mej. de wed. J. Dorbeck alhier, waarbij deze den Raad hare bevreemding te kennen gaf, over eene afwijzende beschikking door B. en W., op een door haar gedaan verzoek, uit haar perceel aan de gedempte gracht een riool te mogen leggen en het hoofdriool in die gracht, en zij als nog den Raad verzocht, van deze eene gunstige beschikking betrekkelijk dit verzoek te mogen ontvangen. De Raad, oordeelende dat deze zaak behoort tot de com petentie van het Dagelijksch Bestuur, renvoyeerde het adres aan B. en W., en zal alsnog aan adressante worden bericht, dat haar zal worden vergund bedoeld riool te leggen, doch niet tot in liet hoofdriool, maar in eene daar mede in verbinding staanden zinkput. Alsnu stelde de Voorzitter aan de orde de vraag, of het dit jaar hier weder kermis zal zijn. Deze vraag alge meen toestemmend beantwoord wordende, werd daarna den duur van het volksfeest weder als gewoonlijk op acht dagen bepaald, aanvangende Zondag 17 Juni e. k. Volgde de bepaling van den datum der gewone jaarlijk- sche aanbesteding van het herstellen en onderhouden der gemeentewerken. In verband daarmede kwam ter tafel een adres van het bestuur der departementale Bewaarschool, waarbij de localiteit voor die inrichting is gemeente eigendom vergrooting werd verzocht van het woon vertrek der directrice. De Voorzitter deelde mede, op welke wijze naar het oordeel van B. en W., die zich van de gegrondheid van het verzoek hadden overtuigd, die vergrooting het doelmatigst en tevens minstkostbaar zou kunnen geschieden. Door den heer Govers daarop een ander voorstel omtrent die vergrooting gedaan wordende, werd de vergadering voor een half uur geschorst, ten einde de Raadsleden, die dit wenschten, gelegenheid te geven zich op het terrein bij de school te kunnen overtuigen, welk der beide voorstellen de voorkeur verdiende. Bij de heropening der vergadering bleek het voorstel van B. en W. den Raad het doelmatigst voor te komen, en werd 'besloten, dat de vergrooting dienovereenkomstig zal geschieden. De. aanbesteding werd daarna bepaald op Woensdag 25 dezer. Op voorstel des Voorzitters ging de vergadering ver volgens over in comité. De openbare zitting na een wijle hervat wordende, volgde de algemeene rondvraag. Niemand echter daarbij het woord begeerende, werd daarna de vergadering door den Voor zitter gesloten. Buitenland. In dato 10 dezer wordt uit Berlijn bericht, dat het hoesten bij Keizer Frederik van Duitschland toeneemt. Er beginnen zich weder kleine gezwellen te vertoonen in het zieke gedeelte der keel. De algemeene toestand des Keizers blijft echter goed. - In eene te Breslau gehouden en door 1500 personen bezochte volksvergadering is besloten, den Keizer van Duitschland een adres te zenden, waarin de wensch wordt geuit, dat de Keizer, evenals zijn vader, nooit den Rijks kanselier uit den Staatsdienst ontsla. Keizer Wilhelm van Duitschland heeft bij testament aan ieder invalide uit den oorlog 1870/71 30 mark toe gedeeld. Met cijfer van hen, die daarvoor in aanmerking komen, is belangrijk. De Pruisische Regeering zal een crediet van ongeveer dertig millioen mark aanvragen, ten behoeve der door de overstroomingen geteisterde streken. Het Berlijnsche hoofdcomité tot ondersteuning der slachtoffers van den watersnood heeft reeds ruim 300,000 Mark ontvangen, waarvan alleen 142,000 Mark op de Berlijnsche beurs was gecollecteerd. De „Post" verzekert, dat van het huwelijksplan tusschen Prins Alexander van Battenberg en Prinses Vic toria van Duitschland thans voor goed is afgezien. De Keizerin van Duitschland betuigt in haar antwoord op het adres der vrouwen van Berlijn haren dank voor de trouwe deelneming bij den dood van Keizer Wilhelm. Zij uit de hoop, dat haar gemaal spoedig van zijne kwaal moge genezen. Verder zegt II. M.„Door vereend streven is voor het welzijn van het vrouwelijk geslacht en voor verzachting der zedelijke en stoffelijke ellende reeds veel bereikt; doch er blijft nog veel te doen en daaraan zal ik mij met alle kracht wijden. Ik hoop, dat zoowel de Ber lijnsche vrouwen als de overige vrouwen van Duitschland, ook verder zullen medewerken tot de groote taak welke haar is opgelegd, namelijk den nood en de ellende te temperen door zorg voor de kindschheid en de jeugd, als de vaste grondslag voor alle werkelijk menschelijke deugden. De Engelsche consul te Panama rapporteert in gunstigen zin over de vorderingen der Panamawerken. Aan de zijde van den Atlantischen Oceaan is het kanaal thans overeen lengte van 19 kilometer geopend. Ook hij is van meening, dat in 1890 de schepen van zee tot zee zullen kunnen varen. Te Ostrau, in Polen, dicht bij de Oostenrijksche grenzen, is verleden week eene ontploffing van mijngas in eene kolenmijn voorgekomen, die aan 11 menschen het leven kostte. Uit Odessa wordt gemeld, dat 10,000 Joodsche gezinnen, voornamelijk van Oostenrijksche en Rumeensche nationaliteit, eerlang uit Zuid-Rusland gebannen zullen worden. Benoemingen, enz. De zilveren medaille en een loffelijk getuigschrift, inge steld bij koninklijk besluit van 22 September 1855, is toegekend aan schipper C. Boon Mz., te De Cocksdorp op Texel, en de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift aan A. Boon Cz., A. Boon Mz., A. Bakker, P. Bakker Jz. en W. Stark, mede wonende aldaar, behoorende tot de bemanning van de blazerschuit van voornoemden schipper Boon, als belooning voor moed, beleid en zelfopoffering, betoond bij de redding der opvarenden van een in de nabijheid van Texel gezonken tjalkschip, op 11 Oct. 1887» De luitenant ter zee 1ste klasse H. Van der Meer, behoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Helle- voetsluis, wordt, onder eervolle ontheffing van het bevel over Zr. Ms. stoomkanonneerboot „Vos", met 1 Mei a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luitenant ter zee 1ste klasse P. Hcyning. De 2de luitenant van het korps mariniers T. J. Van Hoogstraten, van het 1ste bataillon te Amsterdam, wordt den 21 dezer overgeplaatst bij het 2de bataillon van dat korps alhier. De 2de luitenant Ten Bosch, van het 4de regiment vesting-artillerie, is geplaatst bij de 11de compagnie van dat regiment (pantserfort-compagnie). Afloop der Openbare Verkooping van Huizen en Erven, op Woensdag 11 April 1888,'s avonds 7 ure, in het lokaal „Musis Sacrum" te Helder, door den Makelaar OUDENHOVEN, ten overstaan van den Notaris P. S. HORDIJK: 1. Een Huis en Erf, Breewaterstraat, Q 120; 2. een idem, Dijkstraat, II 398, en 3. een idem, Loodsgracht, I 364. Opgehouden. 4. Het Logement, Koffie-, Bier- en Chocoladehuis „het Haasje", en Erf, Kanaal weg, I 47. Gekocht door den heer P. Schagen, voor f 3029. 5. Een Heerenhuis met Erf en Tuin, Ankerpark, K 223. Opgehouden. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Naar 'k verneem, bestaat het voornemen om het stuk weiland, gelegen langs den paralelweg, ten westen van de Gravenstraat, voor bouwterrein te verkoopen. Daargelaten of er na de bebou wing van 't weiland nabij „Bellevue" en van dat achter den tuin van „Tivoli" nog behoefte bestaat aan bouwterrein iets dat ik betwijfel komt bij mij de gedachte op, dat over korter of langer tijd weór nieuwe klachten zullen inkomen over gebrek aan een behoorlijk plaveisel, over gebrek aan verlichting bij avond en over gemis aan gelegenheid om overtollig water te ontlasten. Indertijd werden door het Gemeentebestuur de koopers van zulk afgelegen bouwterrein gewaarschuwd, dat zij er niet op hadden te rekenen, dat men hun spoedig zou bedeelen met de zegeningen, die meer bepaald het deel zijn van hen, die midden in de gemeente en niet op een afgelegen stuk weiland hunne tenten opslaan. Zou zoodanige waarschuwing ook nu niet gepast zijn? Ondernemende menschen mogen er financieel beter door worden, als zij stukken weiland verkavelen en in perceelen onder den hamer brengende koopers vinden zich vaak bedrogen, als zij later bemerken, dat zy in eene straat wonen, waar noch plaveisel, noch straatverlichting, noch een riool tot afvoer van water gevonden wordt. Uit het verslag der laatstgehouden zitting van den Gemeenteraad bleek het immers allerduidelijkst, dat er nog heel wat straten in de gemeente zijn, die, met veel oudere rechten, sinds lang wachten op de zoo noodige verbetering van den open baren weg. Zou men nu het getal hulpbehoevende straten nog met eene willen vermeerderen? Achtend, Uw dw., Y. Helder, 11 April 1888. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. Ondertrouwd A. Somerwil, fabrikant, en J. C. Boon. Gehuwd: J. S. Winter en C. A. J. Wydeman. R. A.Stee man en C. Schoenmaker. J. Winter en II. Lammers. C. Adri- aanse en M. Zwaan. C. C. Ten Hacken en L. W. Caarls. BevallenT. Goos, geb. Bijl, Z. J. Oldenburg, geb. Meijer, Z. C. Kossen, geb. Smit, Z. S. Wagenaar, geb. Ree, Z. Overleden: Pieter Groot, 28 jaren. J. P. De Jong, 9 maanden. Gemeente TEXEL, van 4 tot 10 April. Ondertrouwd en Geboren Geene. Gehuwd Arie Roeper en Dorothea De Boer. Dirk Kooiman en Naatje Kikkert. OverledenMarretje Kok, dochter van Jan Kok (overleden) en Rempje Bruin, 8 jaren. Johanna Van Dommelen, weduwe van Jan Wiegel, 85 jaren. Levenloos aangegeven 1. Gemeente BARSINGERHORN, van 1 tot 31 Maart. Ondertrouwd en GehuwdJan Voorthuysen en Dieuwertje Volder. GeborenJan, zoon van Klaas Liefhebber en Grietje Oom. Guurtje, dochter van Hendrik Slot en Guurtje Haringhuizen. Anna Maria, dochter van Cornelis Herman en Maartje Heijblok. Jan, zoon van Jan Bood en Aaltje Fok. Klaas, zoon van Klaa3 Kossen en Geertje Mieldijk. Maarten, zoon van Jacob Beek en Trijntje Wilms. Overleden Maartje Kromhout, echtgenoote van Klaas Bakker, 37 jaren. Jan De Graaf, echtgenoot van Jansje Tamis, 33 jaren. Guurtje Haringhuizen, echtgenoote van Hendrik Slot, 27 jaren. Anna Geel, dochter van Dirk Geel en Maartje Krans, 7 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). X. a 2 D Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 11 12 zzw. 13 k. 757.47 -2.43 4.0 -4.2 0.78 Golvend 12 8 nwtw. 12 752 27 -7.53 3.1 -3.2 0.87 12 12 nwtw. 13 752.90 -6.90 3.8 -4.7 0.87 ii Weersgesteldheid: 11 April 12 u. Betrokken, regen en wind. 12 April 8 u. Bewolkt, wind, buiig. 12 April 12 u. Idem. Van 10 op 11 dezer gevroren 4 millimeter ijs. 12 April, 's morgens ten 4 u. 50 min., een windstoot van 42 kilogram. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Sumatra11 April te Marseille aangekomen. Prinses Amalia. 6 April van Suez vertrokken. Prinses Wilhelmina. 10 April te Padang aangekomen. Koningin Emma7 April St. Vincent gepasseerd. Burgem. den Tex 10 April van Port-Saïd vertrokken. Conrad3 April van Padang vertrokken. Voorwaarts17 Maart te Batavia aangekomen. Prinses Marie 22 Maart te Batavia aangekomen. Prins Frederik. 1 April te Batavia aangekomen. Prins van Oranje Vertrekt 14 April van Amsterdam. Prins Alexander. Vertrekt 28 April van Amsterdam. Marktberichten. TEXEL, 10 April. Werkpaarden f 100 a 230, oude Paarden f 45. Rijpaarden f 200 a 275, vette Koeien f 145 a 180, Kalf- koeien f 120 a 145, Geldekoeien f 80 a 100, Melkkoeien f 100 a f 125) Stieren f 110 a 130, Kalivaarzen i 100 115, Gelde vaarzen f 40 a 55, nuchtere Kalveren f 2.50, Rammen 114 a 20, Fokschapen f 14 a 22, alles per stuk vette Varkens 20 a 21 eenta per half kilogram. Alles in den Commissiehandel. ENKHUIZEN, 11 April. Karweizaad f 13, Mosterdzaad f 15.50 a 16.Maanzaad f 10 a 11, Bruine Boonen f 10.25 a f U.—, Gerst f 4 a 5, Haver f 3.50 a 4.alles per hectoliter. PURMERENDE, 10 April. Aangevoerd 138 stapels Kleine Kaas, f 33.50 per 50 kilogram. 2011 kilogram Boter, 85 a 95 per kilogram. Kip-eieren f 2.50 a 3.en Eend-eieren f 3.15 per 100 stuks. Kievits-eieren 15 a 22 cents per stuk. Veemarkt226 Runderen, Gelde- cn Melkkoeien lager in prys, handel stug; 20 Veulens; 114 vette Kalveren, 60 a 80 cents per kilogram, handel vlug; 437 nuchtere Kalveren, f 4 a 12 per stuk, handel vlug; 110 vette Varkenp, 40 a 48 cents per kilo gram, handel vlug; 145 magere Varkens, f 11 a 26 per stuk, handel matig; 169 Biggen, f 4 a 8 per stuk, handel matig; 1078 Schapen, Overhouders lager in prijs, handel stug; vette hooger in prijs, handel vlug. AMSTERDAM, 11 April. Vccwarkt174 vette Kalveren, lste kwaliteit f 1, 2de kwaliteit f 0.80, 210 vette Varkens 37 a 41 cents per kilogram. 119 nuchtere dito f 5 a 12 per stuk. BUREN, 10 April. Ter gehouden Paardenmarkt werden aangevoerd 300 stuks. De handel was niet bijzonder levendig. Men besteedde voor Werkpaarden f 125 a 450, Luxe Paarden f 500 a 800. Veulens f 75 a 125. WAGENINGEN, 9 April. Uiterwaardsch Hooi f 26 a 27 en Binnenveldsch f 20 a 22 per 100 kilogram. Schager markt van heden (per telegraaf 3 Paarden Ossen 3 Stieren 170 Geldekoeien 12 Kalf koeien 10 Vaarzen Hokkelingen 130 nucht. Kalveren Rammen - a 550 Schapen - 13 a 20 f 50 al50 - a - 70 al50 - 80 a220 -100 al70 - 50 alOO a 3a 7 Lammeren Bokken& Geiten-f a 8 magere Varkens f 10 a 14 33 Biggen - 5 a 8 Kippen c. a Eenden - a Boter per kop 62$ a67i Kaas per kilogram - 20 a 30 Kip-Eieren per 100 -250 a275 Eend-Eieren -300 a305 Correspondentie. X. vraagt of het niet ligt op den weg van het Gemeente bestuur om den bouwval in de Kromme-elleboogsteeg alhier te doen opruimen, of althans te doen afschutten. Hij meent, dat de eigenaar dier ruïne daartoe wel kon worden ver plicht. Verder vraagt hij of er niets valt te doen tegen den eigenaar van een vrij groot perceel in de nieuwe straat op het weiland achter „Tivoli". Mag die eigenaar daar zulk een opslagplaats van brandstoffen op die wijze hebben Dat bovendien de nieuwe straat door die betimmering wordt verfraaid, zal zeker wel niemand durven beweren. Het Marine-Hospitaal alhier werd gisteren geïnspec teerd door den schout-bij-nacht dr. F. J. Van Leent, inspecteur van den geneeskundigen dienst der zeemacht. De aflevering en indeeling van miliciens voor de lichting der nationale militie van 1888 zal plaats hebben in het lokaal „Tivoli' alhier, op Donderdag den 3 Mei e. k., 's morgens ten 9£ ure. Volgens alhier ontvangen telegrafisch bericht moet aan de grenzen, op Belgisch grondgebied, het lijk zijn gevonden van den heer A. T. S., ambtenaar bij de Marine, die vóór eenige dagen van hier vertrok. De botter H. D. 14, schipper de Graaff, van de Visscherij-maatschappij Triton alhier, is, jl. Dinsdagavond uit zee komende, op de zandplaat Onrust vastgeloopen en hoog op strand geraakt, doch gisteren met assistentie van vletterlicden weder vlot gebracht en oogenschijnlijk zonder schade alhier binnengekomen. Gisterenavond gaf „Helders Mannenkoor," onder de leiding van den heer H. A. Egbers, weder een Concert in het lokaal „Tivoli". De opkomst der leden met hunne dames was niet talrijk. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Kortenhove (cl. Amsterdam) door ds. P. H. Versteeg, predikant te Sint-Pankras (cl. Alkmaar). Met ingang van 16 dezer is benoemd tot directeur en onderwijzer der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Haarlem de heer P. H. Van der Leij, thans onderwijzer aan die school. Ondertrouwd ARIE SOMERWIL Azn. en JOHANNA C. BOON. Leiden, TwSL 11 APril 1888- Heden overleed, voorzien van de HH. Sacramenten, onze innig geliefde, eenige Dochter AGATHA JOHANNA ALIDA, in den leeftijd van 16 jaar en 4 maanden. J. J. SMIT. H. M. SMIT—WINTER. Helder, 11 April 1888. Algemeene kennisgeving. Dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons 25jarig huwelijk ondervonden. G. DEKKER en M. S. E. MEIJER, 't Noorden (TexeD, 5 April 1888. De ondergeteekende bericht hare geachte clientèle en plaatsgenooten de ontvangst eener nette collectie DAIV1ES- en HINDERHOEDEN en vele NOUVEAUTÉS. Zich minzaam aanbevelende, Wed. K. KIKKERT, Kanaalweg N°. 111. Te koop a contant: Te bevragen bij L. HOL, Noordkaap, Oostdeel, Anna Paulowna. kunnen dadelijk werk bekomen bij J. BREED, te Wieringerwaard.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3