BELANGRIJK BÖÊLHUIS Stalhouderij E. VAN DAM, 's Gravenhaagsche Hypotheekbank Geen Kiespijn ineerü Ihr POPP1fiANATHERIN- uirurr s mondwater. Dr. POPP's Tandpoeder of Tandpasta, Dr. POPP's Krnidenzeep. LEDERWAREN. alle soorten Reis-, Hand- en Kistkoffers, Porte-monnaies, Sigarenkokers, Luxe- en huishoudelijke artikelen. Koppen's Verkoophuis. Gede- ntn Handels- poneerd merk. VEEHOUDERS. Verkoop hij executie, J. WAIBOER, rustend Geneesheer te Wieringerwaard, gaat voort met behandelen van patiënten aan huis en het gereedmaken en leveren van geneesmiddelen. te ANNA PAULOWNA, op de hoeve „Westcrveid", bewoond door de Weduwe J. HAM, op DliXSH.lfi 8 MEI 1888, voormiddags 9 uur precies, van: 21 Kalfkoeien, 9 gelde Koeien, 1 BMW geldeVaars, 5 Pinken, 1 Stier, 20 Schapen met Lammeren, 3 Geiten, 4 Werk paarden, 1 Zeug, 2 Varkens, 2 Maaimachines, 2 Dorschmaehines voor paardenkracht, 3 Piet- machines, 1 Wortelmaehine, 2 Hooisuijders, 1 Zodensnijder, Hooi, Stroo, Mest, Tuigen, 1 Bakwagen op veeren, 4 Boerenwagens, 5 drie- wielde Karren, 2 Ierhakken, 1 Jachtwagen, 1 Fransche Sjees, groote voorraad Boeren- en Bouwgereedschappen, Meubelen, Huisraad, Inboedel, enz. Betaling contant. Op de plaats is geene gelegenheid tot uitspanning. A. YONK, Notaris te Schoorldam. lireestraat, Alkmaar, open rijtuigen voor families disponihel. Tabaksfabriek E. BROERS, voorheen JAN VORVER. Eerste kwaliteit Tabak tegen concurreerende prijzen; Portorico vun af 30 cents de 5 ons; tevens 2-cents Sigaren, welke men nooit beter voor dien prijs zal gerookt hebben. Alkmaar, Mient, B. 23. Jumbo Poetspomade is de beste en goedkoopste der wereld. Alom verkrijgbaar in doozen 5,7 4 en cents. Chemische Fabriek TRADE MARK ZEVENAAR. Een soliecl tuinman vraagt een GROENTEN-AFNEMER. Adres franco, onder letters A. A., ter Boekhandel van Erven G. VEEL, Alkmaar. voor Nederland. De Bank verstrekt gelden ter leen onder eerste hypothecair verband en biedt voor het heieggen van gelden gelegenheid aan door uitgifte van pandbrieven. Informatiën en prospectussen zijn te bekomen bij den Agent voor Helder en omstreken: A. J. DE JONGH, te Helder. bij gebruik van het wereldberoemde echte 15..K.. Hof-Tandarts Boven ieder ander Tandwater te verkiezen als voorbe hoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. bij welker gebruik men steeds gezonde en schoone Tanden behoudt. Dr. POPP's Tandplombeersel tot het zelf vullen van bolle Kiezen. is met bet grootste succès ingevoerd tegen iedere soort van Huiduitslag; dezelve is ook bijzonder geschikt voor baden en is voor dit doel ook reeds veelvoudig met het beste gevolg gebruikt geworden. POPP's Zonnébloem-Oliezeep fijnste en beste Toilet-Zeep, f 0.40. Prijs: Anatherin-Mondwater, in flesscben van f 0.60, f 1.20 en f 1.75. Plantaardig Tandpoeder, f 0.80. Aromatische Tandpasta, f 0.40. Tandplombeersel, f 1. v Krnidenzeep, f 0.35. WAARSCHUWING. Alle bestaande namaaksels van Anaiherin-Mondwater zijn voor de gezondheid schadelijk volgens analyse; daarom waarschuw ik hiermede het geëerde publiek voor aankoop van zulke namaaksels. Dr. J. G. POPP, K.K. Hof-Tandarts en uitvinder der Anaiherin-Treparaten te Weenen. Dépots van alleen echte Anatherin-preparaten bevinden zich: te Nieuwediep bij W. V. BRUINVIS en bij J. VAN WILLIGEN (Magazijn „de Concurrent"f. O ntvangen: Heeren- en Dames-Iieistasschen, Portefeuilles, Albums, enz. Vertrnilcers tan- en Handelaars in- Mnrwe-Lijntoeten en Lijnmeel. Vraagt de gegarandeerd zuivere ftiurwc-Lijiikockcu met 12 pCt. vetgehalte en bet gegarandeerd zuiver Lijnmeel, beide voorzien van ons handelsmerk. De garantie geschiedt onder kostelooze controle voor 't Rijksproefstation te Wageningen. Koog a/d. Zaan. Claas Honig Zoon. Verkrijgbaar te Barsingerhorn bij den Heer S. BEEMSTER- BOER en te Koegras bij den Heer D. SLIKKER. Beschikbaar de op de jongstleden te Alkmaar gehouden Paaschtentoonstelling met den derden prijs bekroonden driejarigen Stier COLUMBUS N°. 1061 N. R. S.; Vader Columbus, N°. 391 N. R. S.; Moeder Jannetje, N°. 1876 N. R. S. Dekgeld f 1.25 per koe. Wieringerwaard (Kreil). J. D. SCHENK. Wij ondergeteekenden Commissarissen der Ondcrl i ngc Brniiri waarborg-Tln.it- schappij, onder Directie van de Heeren DE JIONG C°., gevestigd te Amsterdam, hebben bet genoegen aan alle daarbij belanghebbenden te berichten, dat gisteren en beden door voornoemde Heeren Directeuren, aan ons is gedaan Rekening en Verantwoording over hunne gehoudene Administratie over het jaar 1887, welke door ons in volledige orde bevonden zijnde, met onze volkomene goedkeuring is bekrachtigd. Wij ontvingen daarbij in tegenwoordigheid van eenige Heeren Correspondenten en Deelgenooten een nauwkeurig overzicht van den stand der Maatschappij en mochten ons opnieuw van haren bloei en vooruitgang overtuigen. Amsterdam, den 27 April 1888. Jhr. Mr. C. H. BACKER. Mr. C. H. B. BOOT. Mr. J. H. M. Baron MOLLERUS VAN WESTKEUKE. F. W. J. Baron VAN AYLVA VAN PALLANDT. Correspondent voor Helder J. C. VAK ESSEN, Spoorstraat 409. ten huize van JAN HENDRIKSZ. SMIT, aan den Belck- meerweg in de Zijpe, op Zaterdag <le» 5 Mei 1888, 's voormiddags 10 uur, van: 18 Koeien, waarvan 3 nog kalven tJ^Sxam moeten. 4 Hokkellngen, 2 Paarden, 7 Huikalven, 24 Schapen met 29 Lamme ren, p. m. 30 Kippen. Voorts: Dorseh- en Grasmaaimachines, Wanmolen en Ploegen, p. m. 160 en 170 Kazen. Kar, Jachtwagen en verschillende Tuigen. Boerengereedschappen en Boerengoed, als: Weivaten, Kaastobben, Emmers, Kaasmakers, enz. Huisraad en Inboedel. Alle welke goederen zijn in beslag genomen bij proces verbaal van den Deurwaarder G. KRIJT, te Alkmaar, dd. 26 April jl.. Om contant, geld, zonder opgeld. G. KRIJT, Deurwaarder. Precies op den bepaalden tijd, te 8 uur 2 min., stoomde gisterenmorgen te Vlissingen de Koninklijke extra-sneltrein, waarmede de Koningin van Engeland, reizende in streng incognito onder den naam van Gravin van Balmoral, ver gezeld van Prins Heinricb von Battenberg en diens gemalin, Prinses Beatrice, alsmede een zeer talrijk gevolg, van Berlijn aankwam, langs het verhoogde perron aan de Buitenhaven. De extratrein werd op Nederlandsch grondgebied gereden onder geleide van de heeren M. Engeringb, chef van de diensten van handelszaken en van bet mouvement, en C. A. M. Mieling, districts-inspecteur der Staatsspoorwegen. Zoodra de trein stilstond, stapten de booge reizigers en hun gevolg uit en begaven zij zich door de pontonhal naar bet aan de zuiderponton onder stoom liggende Koninklijke Engelsche jacht „Victoriaand Albert",commandant Fullerton. Koningin Victoria zag er welvarend uit. Zij liep geleund op een wandelstok, en was gekleed in een eenvoudig zwart reisgewaad. Van den trein zich naar het jacht begevende, werden de voorname reizigers voorgegaan door den in nationale dracht gekleeden Scbotschen lijfbediende der Koningin. Deze wandelde met den Prins van Battenberg aan hare linker- en Prinses Beatrice aan hare rechterzijde, en werd gevolgd door kolonel Clerck en Lady Churchill, dr. Reid en Miss Phipps. In de pontonbal, die, evenals alle andere toegangen naar de ponton en het jacht was afgesloten, en door rijks- en gemeente-politie afgezet, en waar slechts enkele bevoor rechten toegang hadden verkregen, stonden bij aankomst der Koningin veertig matrozen van de „Victoria and Albert" met ontbloote hoofden in het gelid geschaard. Aan de valreep van het jacht werden de reizigers opge wacht en gecomplimenteerd door den staft-commander Coole, den commandant Fullerton en andere hoofdofficieren. De Koningin trok zich, op het jacht gekomen, onmiddel lijk in haar salon terug. Nadat de zeer groote hoeveelheid bagage uit den trein in het jacht was overgeladen, vertrok de „Victoria and Albert" te 9 u. 15 m. uit de haven naar zee, begeleid door de jachten „Osborne" en „Galatea" en met bestemming naar Port-Victoria. De extra-trein bestond uit 15 waggons, waaronder een slaap- en twee ineenloopende zitwaggons der Koningin, een salonrijtuig ten dienste van Prins en Prinses van Batten berg, en drie andere voor de dame3 en heeren van het gevolg. Onder dit laatste bevonden zich nog de heeren Fraser, Melville, Herrmann, Schoberth, Hyern, Atkins, Sir Henry Major Bigg, Seymour, Appers, alsmede miss Steward. Voorts twee Indische bedienden en verder hofpersoneel. (N. Rott. Crt.) Uitbreiding van de Residentie. Naar de „Avond post" verneemt, zijn thans de plannen tot rijpheid gekomen, die binnen weinige jaren een zeer belangrijke uitbreiding aan de residentie waarborgen. De groote uitgestrektheid gronds aan de overzijde van de Koninginnegracht, langs den stoomtramweg tusschen den Raamweg en den Waals- dorperweg, toebehoorende aan den heer mr. C. J. E. Graaf van Bijlandt, is tot een zeer aanzienlijke oppervlakte door dezen bestemd geworden tot bouwterrein. Er zal een villapark verrijzen, met ruim 300 huizen, breede straten en boulevards, terwijl mede in het plan is begrepen, een gedeelte gronds achter den Zoölogischen tuin. Door een geprojecteerde brug over het kanaal tegenover de Laan Copes van Cattenburch, zou deze nieuwe wijk verbonden worden met de noordelijke stadsgedeelten en aan de andere zijde een toegang vormen tot het Haagsche Bosch, een groot belang voor de bewoners van de Westelijke en Noordelijke wijken der stad, vooral als later de boulevards door trams zullen worden doorsneden. De uitvoering van deze plannen is opgedragen aan den architect, den heer C. J. Van Roode Jr., die reeds zoo vele verfraaiingsplannen mocht tot stand brengen, o. a. in de Surinamestraat en het Nassauplein, dat een der schoonste pleinen der gemeente is geworden. Men mag dus ook van dit nieuwe villapark schoone verwachtingen koesteren, terwijl de vervoermiddelen naar Scheveningen velen er toe zullen brengen, aldaar hun verblijf te kiezen. Met de uitbakening van de terreinen zal spoedig een aanvang worden gemaakt. Blijkens het schoolverslag over 1886 werd voor het hooger onderwijs (universiteiten, bijdragen in de kosten der opleiding van godsdienstonderwijzers, gymnasia, progym nasia en latijnsche scholen), uitgegeven door het Rijk f 1,564,325.47L de provincie Noordholland f 10,000, de gemeenten f 863,551.66 samen f 2,437,877.134. De inkomsten van Rijk en gemeenten bedroegen f507,903.384. Het zuiver bedrag der uitgaven was dus f 1,929,973.75 tegen f 1,959,574.82 in 1885. Voor alle inrichtingen van middelbaar onderwijs werd uitgegeven door het Rijk f 1,097,834.194, de provinciën f 41,672.95, de gem. f 1,366,463.55, samen f 2,505,970.694- De inkomsten van Rijk en gem. bedroegen f 264,139,55L Het zuiver bedrag der uitgaven was dus f 2,143,081.70. Voor her lager onderwijs gaf het Rijk uit f 4,818,513.91 of f 85,377.51 meer dan in 1885, terwijl de inkomsten bedroegen f 174,510.854 tegen f 169,844.20 in 1885. Door de gemeenten werd wegens over 1884 te veel genoten vergoeding in 's Rijks schatkist gestort f 669,382.37. Het zuiver bedrag der rijksuitgaven was dus f 3,974,638.684 of f 268,532,96 meer dan in 1885. Door de gemeenten werd voor dat onderwijs uitgegeven f 11,475,483.344 of f 407,644.854 meer en ontvangen f 3,997,990.154 "of f 330,591.68 meer dan in 1885. Het zuiver bedrag der uitgaven door de gemeente beliep f 7,477,493.19 of f 76,453.174 meer dan in 1885. Het vermeerderde in de provinciën Zuid- en Noordholland en Utrecht, doch verminderde in alle overige provinciën. Het zuiver bedrag der uitgaven voor lager onderwijs van Rijk en gemeenten samen was f 11,452,131.874, tegen f 11,107,145.74 in 1885. Voor alle inrichtingen van onderwijs, uitgezonderd het militair onderwijs, dat in de gevangenissen en bedelaars gestichten en het onderwijs aan de bewaarscholen, was het zuiver bedrag der uitgaven van Rijk, provinciën en gemeenten f 15,647,877.41, tegen f 15,336,416.13 in 1885. In de jl. Woensdagavond, onder leiding van den heer J. M. Polak te Amsterdam gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van de Vereeniging Herstellings- en Vacantie- oord voor Israëlietische kinderen te Wijk-aan-Zee, is, over eenkomstig het verslag, door den Secretaris, den heer B. D. De Metz, medegedeeld, dat de Vereeniging in goeden doen verkeert. De inrichting werd flink bezocht en bleek dus in eene bestaande behoefte te voorzien. Het besef daarvan zal ouders en verzorgers er al meer toe opwekken, hunne kinderen des zomers tot herstel of versterking van het lichaam naar de inrichting te zenden. Van dit wensche- lijke zijn blijkbaar de velen doordrongen, die met hunne jaarlijksche bijdragen of schenkingen de stichting steunen, welke, evengoed als voor de betalenden, de deuren wijd open willen zetten voor de kinderen van minvermogenden, zoo de meergegoeden het streven geldelijk steunen. Ten einde ouders of verzorgers zooveel mogelijk te gemoet te komen en met hen de gezondheid van het jonge volkje bevorderlijk te zijn, is het verpleeggeld verlaagd tot f 1.25 daags. Zuinigheid, in het afgeloopen jaar bij het beheer betracht, zal daarbij ook dit jaar worden in acht genomen. Bijzondere hulde bracht de Secretaris aan den Voorzitter directeur, den heer E. J. De Vries, den stichter, wiens initiatief steeds vaardig is in het belang der Vereeniging. De Voorzitter voegde daarbij de warme waardeering der verschillende Bestuursleden. Na goedkeuring van de rekening over het afgeloopen jaar, herkiezing van de heeren J. M. Polak en J. S. Rubens als Bestuursleden, benoeming als zoodanig van dr. A. Pinkhoff, en uitloting van de aandeelen No. 116, 131 en 35, behandelde de vergadering huishoudelijke aangelegen heden en werd zij daarna gesloten. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4