DEPOTS VAN THEE, IJzeren Spoorweg-Maatschappij. MARKTTREIN, Koster's Kleinen Winkel te Schagen. M. RAYENSWAAY ZONEN, J. REIS, Oesterput, Tandarts BIERSTEKER, Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 9 MEI Geen Kiespijn ineerü Dr. POPP's Tandpoeder of Tandpasta, Dr. POPP's Ki'uidenzeep. Muziek voor den dans, W. J. BLITZ, Tandarts, HOLLANDSCHE op WOENSDAG 9 MEI 1888: 1°. van HELDER naar SCHAGEN, voorm. 7.58, stoppende te ANKA PADLOWNA en OtiDESLdIS. Bovendien stoppen op genoemden datum te Oadcsluis trein 107 van Alkmaar en te Zijdewind trein 103 van Alkmaar en trein 112 van Helder. 2°. Van UITGEEST naar SCHAGEN voorm. 6.15. Terug van SCHAGEN naar UITGEEST nam. 12.00. Op Donderdag 10 Mei a. s. (Hemelvaartsdag) zal de markttrein van Uitgeest naar Schagen en terug niet loopen. De Administrateur. Beriolit uit Ruime Toorraad Fornuiskachels, Graven, Schoppen en Mestvorken, Huisraad en Keuken gereedschappen, gegalvaniseerd IJzerdraad en Krammen, Hout-, Touw- en Borstelwerk, alsmede Behangselpapier,Zuivelgereedschappen, Kaaskoppen, Persvlootjes, Boterkoppen, Boter- mouten, Halsjukken, Emmers, Melkschotels, Melk- en Waairoomteemsen, Kaaskleursel en Stremsel, Keulsche Lebbeu, Thermometers en Maatglazen, onmisbaar bij het maken van boter en kaas. Nieuw model Melk- l^^r teemsen met slangen- gaas, Waaibussen en Hevels, Kaasklienders (systeem Boekei). N.B. Ontvangen 100 Kinder- en Poppen wagens, tegen lage prijzeu a contant. A. KOSTER, Schagen. UIT HET MAGAZIJN VAN te «OBINCHEM. Deze THEEËN worden afgeleverd in ver zegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ned. ons, met vermelding van Nommer en Prijs, voor zien van nevensstaand Merk, volgens de Wet gedeponeerd. Zich tot de uitvoering van geëerde orders aanbevelende. Nieuwediep. A. METZELAAR, Binnenhaven 12. Helder. J. BREEBAART, Langestraat. Wieringen. J. D. BOERSEN. Schagen. J. DENIJS. heeft ontvangen: Versche GEROOKTE ZALM, 70 cents per ons, alsmede VERSCHE GEROOKTE ELFT. te consulteeren voor tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van kunsttanden en gebitten. Spreekuren van 93 uur. bij gebruik van het wereldberoemde echte XS..XS.. Hof-Tandarts ft». pftpp^ANATHERIN- rUI1 MONDWATER. Boven ieder ander Tandwater te verkiezen als voorbe hoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. bij welker gebruik men steeds gezonde en schoone Tanden behoudt. Dr. POPP's Tandplombeersel tot het zelf vullen van holle Kiezen. is met het grootste succès ingevoerd tegen iedere soort van Huiduitslag; dezelve is ook bijzonder geschikt voor baden en is voor dit doel ook reeds veelvoudig met het beste gevolg gebruikt geworden. POPP's Zonnebloem- Oliezeep, fijnste en beste Toilet-Zeep, f 0.40. PrijsAnatherin-IHoudwater, in flesschen van f 0.60, f 1.20 en f 1.75. Plantaardig Tandpoeder, f 0.80. Aromatische Tandpasta, f 0.40. y Tandplombeersel, f 1. t Krnidenzeep. f 0.35. WAARSCHUWING. AUe bestaande namaaksels van Anatherin-Mondwater zijn voor de gezondheid schadelijk volgens analyse; daarom waarschuw ik hiermede het geëerde publiek voor aankoop van zulke namaaksels. Dr. J. G. POPP, K.K. Hof-Tandarts en uitvinder der Anatherin-Preparaten te Weenen. Dépots van alleen echte Anatherin-preparaten bevinden zich: te Nieuwediep bij W. V. BRUINVIS en bij J. VAN WILLIGEN (Magazijn #de Concurrent"). op ZONDAG 13 MEI, bij IJ. BUIK. Blauwe Keet. Nieuwendijk bij den Dam, 241, Amsterdam, is iederen Donderdag, 's namiddags van 12 tot 1 ure, te spreken wegens tandheelkundige operatiën en het plaatsen van kunsttanden in het Hotel Toelast te Nieuwediep. Ook is hij te spreken des Zaterdags in den Burg en des maandags in de Jager te Alkmaar, beide dagen tot '8 voormiddags 11 ure; des Donderdags, tot 's voor middags 11 ure. in het Hotel Vredelust te Schagen. Burgerlijke Stand. Gemeente WIERINGEN, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd Pieter Kreijger en Geertje Lont. Arie Mo3tert en Geertje Rotgans. Dirk Mulder en Geertje Hermans. GehuwdSimon De Vries en Guurtje Kuut. Pieter Kreijger en Geertje Lont. Geboren: Jan, zoon van Pieter Omis en AntjeBais. Dirktje, dochter van Dirk Knol en Trijntje Scheltus. Hielkjc, dochter van Ferdinand Keulen en Aatke Elisabeth Van de Wint. Alida Cornelia, dochter van Dirk Duijnker en Dientje Dijkshoorn. Simon, zoon van Pieter Rotgans en Maartje Borst. Maartje, dochter van Jacob Duijnker en Antje Halfweeg. Trijntje, dochter van Simon Doves en Antje Mostert. Trijntje, dochter van Cor- nelis Rijkeboer en Neeltje Dijkshoorn. Trijntje, dochter van Jacob Lont en Pietertje Halfweeg. Overleden: Klaas Wigbout, 8 jaren. Cornelis De Haan, 39 jaren. Gemeente ZIJPE, van 13 tot 20 April. Ondertrouwd Johannes Zacheus Bierman, jonkman, arbeider, 23 jaren, en Christina Sluis, jongedochter, 19 jaren. Cornelis Francis, jonkman, landman, 23 jaren, en Neeltje Kater, jonge dochter, 19 jaren. Arie Brak, jonkman, landman, 20 jaren, en Aagje Kater, jongedochter, 23 jaren. Jan Zeeman, jonkman, landman, 24 jaren, en Cornelia Hillegond3, jongedochter, 26 jaren. Arie Nieuwland, jonkman, landman, 20 jaren, en Neeltje Schuijt, jongedochter, 24 jaren. Gerrit Kunis, jonkman, landman, 35 jaren, wonende te Warmenhuizen, en Jansje Stroomer, jonge dochter, 28 jaren. Cornelis Huiberts, jonkman, landman, 24 jaren, wonende te Anna Paulowna, en Jannetje Louwe, jongedochter, 22 jaren. Cornelis Keijzer, weduwnaar van Maartje Nottelman, arbeider, 48 jaren, en Maria Peetermans, weduwe van Volkert Krabman, 37 jaren. GehuwdGeene. Geboren Adriaan, zoon van Willem Van Lunteren en Gerritje Blankenstein. Jannetje, dochter van Pieter Kool en Maartje Schouten. Trijntje, dochter van Jan Heman en Liefje Witsen. Antje, dochter van Pieter Dclver en Renouwtje Dekker. OverledenAntje Zeeman, weduwe van Klaas Hagenaar, 82 jaren. Van 20 tot 27 April. OndertrouwdSimon Quak, jonkman, arbeider, 24 jaren, en Dieuwertje Morsch, jongedochter, 25 jaren. Gerrit Slijkerman, jonkman, landman, 23 jaren, en Johanna Anna Kruijer, 24 jaren. Cornelis Brouwer, weduwnaar van Bregtje Bos, landman, 55 jaren, en Aafje Zeeman, weduwe van Simon Bakker, 40 jaren, wonende te Barsingerhoru. Gehuwd Cornelis Rus, weduwnaar van Jantje Bood, landman, 52 jaren, wonende te Haarlemmermeer, en Antje Vennik, jonge dochter, 26 jaren. Geboren Jacob, zoon van Hendrik Rijs en Tona Wijngaard. Cornelis Jacobus, zoon van Daniël Jimmink en Johanna Thomasz. Maria, dochter van Trijntje Nielen. OverledenPieter Workum, laatst weduwnaar van Geertje Rep, 88 jaren. Trijntje Brak, dochter van Jan Brak en Guurtje Berkhout. Van 27 April tot 4 Mei. Ondertrouwd Willem Rampen, jonkman, wegwerker, 25 jaren, en Maartje Kooij, jongedochter, 21 jaren. Jacob Koster, jonkman, muzikant, 23 jaron, en Ariaantjo Hopman, jongedochter, 24 jaren. Dirk ViBser, jonkman, arbeider, 27 jaren, en Margaretha Van der Ham, weduwe van Pieter Koedooder, 29 jaren, wonende te Zype, onlangs te Schagen. GehuwdCornelis Keizer, weduwe van Maartje Nottelman, arbeider, 48 jaren, en Maria Peetermans, weduwe van Volkert Krabman, 37 jaren. Cornelis Huiberts, jonkman, landman, 24 jaren, wonende te Anna Paulowna, en Jannetje Louwe, jonge dochter, 22 jaren. Johannes Zacheus Bierman, jonkman, arbeider, 23 jaren, en Cristina Sluis, jongedochter, 19 jaren. Gerrit Kunis, jonkman, landman, 35 jaren, wonende te Warmenhuizen, en Jansje Stroomer, jongedochter, 28 jaren. Jan Zeeman, jonkman, landman, 24 jaren, en Cornelia Hillegonds, jongedochter, 26 jaren. Cornelis Francis, jonkman, landman, 24 jaren, en Neeltje Kater, jonge dochter, 19 jaren. Arie Brak, jonkman, landman, 20 jaren, en Aagje Kater, jongedochter, 22 jaren. Arie Nieuwland, jonkman, landman, 20 jaren, en Neeltje Schuijt, jongedochter, 24 jaren. Gescheiden van echt: Korneli3 Duif en Aafje Rob. GeborenAlbertus, zoon van Jan De Wit Cz. en Hendrica Kampers. Simon, zoon van Jacob De Moor en Guurtje De Wit. OverledenDieuwertje Dekker, ongehuwde dochter van Jan Dirkszoon Dekker en Engeltje Dronken, 73 jaren. Jan Struif, ongehuwde zoon van Jan Struif en Antje De Jong, 54 jaren. Gemeente HARINGKARSPEL, van 1 tot 30 April. OndertrouwdSijbrand Groenveld en Grietje Bommer. Dirk Kuijper en Fijtje Tentij. Tys Jonker en Maartje Blankman. Willem Strooper en Guurtje Baas. Simon Asjes en Neeltje Liefhebber. Dirk Vos en Trijntje Slot. GehuwdArien Borst en Grietje Molenaar. Jan Pater en Ariaantje Bleeker. Dirk De Lange en Antje Pater. Jacob Dekker en Engelbertba Weel. Petrus Borst en Grietje Raadgers. Dirk Blaauboer en Aafje Burger. Geboren: Aris, zoon van Klaas Kalf en Trijntje Vergaij. Maartje, dochter van Gerrit Jonker en Dieuwertje Kistemaker. Grietje, dochter van Pieter Sevenhuijsen en Maartje Sevenhuijsen. Johan, zoon van Pieter Stoop en Anna Maria Latenstijn. Nicolaas, zoon van Cornelis Trompetter en Geertje Brugeman. Catharina, dochter van Pieter Stoop en Catharina Borst. Pietertje, dochter van Jan Middelbeek en Trijntje Gelder. Dirk Johan, zoon van Albertus Blad en Agnes Robertina Annette Louwe. OverledenNeeltje Schilder, echtgenoote van Cornelis Dekker, 28 jaren. Willem Stoop (ongehuwd), 21 jaren. Jantje Bruin, echtgenoote van Simon Stam, eerder van Gerrit Mak, 31 jaren. Cornelis Hof, 3 jaren. Fraai weder begunstigde het Concours Hippique, dat Zater dag jl., na de vorige week wegens ongunstig weder te zijn uitgesteld, vanwege de Amsterdamsche Sportclub gehouden werd. Tegen 2 uren, toen dé wedstryd een aanvang zon nemen en de tonen van Zaagmans kapel reeds lustig over de kampplaats klonken, was er nog geen sprake van publieke belangstelling; er waren toen slechts weinig bezoekers, doch voor hen was de gelegenheid des te gunstiger om de fraaie paarden en de sierlijke rijtuigen, waarbij ook een paar Friesche sjeezen met de bestuurders in oud costuum, te bewonderen. Later werd de opkomst talrijker. Het concours was aldus ingedeeld: mooiste rijtuigpaard, rijpaard, tweespan, springpaarden, een en ander afgewisseld door een optocht van vierspannen en het voorrijden van schoolpaarden door den heer Ed. Wolff, directeur van den circus te Rotterdam. Bij den eersten kamp (tusschen paarden van alle rassen, inge spannen voor twee- of vierwielige rytuigen) was de uitslag in afdeeling A: lste prijs H. Van Wickevoort Crommelin, te Heem stede 2de prijs W. Van Dieren Byvoet, Bloemendaal; 3de prijs B. J. A. Van Veeren van Veen, Amsterdam; 4de prys G. J. Holtz, Heemstede. In afdeeling Blste prijs A. A. v. d. Berg, Plaarlem, met „Marie" 2de prijs G. M. v. d. Kuylen, 's Hage3de prijs J. Treyers, Meern4de prijs Amsterdamsche Rijtuig-Maatschappij, met „Dulcia". In het volgend nommer reed de heer WulfF, van Rotterdam, achtereenvolgens de paarden „Artus" en „Albatros" voor; hij oogstte, wegens de voortreffelijke dressuur dezer schoone dieren, aanhoudend uitbundige toejuiching. Als eereprijs werd hem eene vermeille medaille met diploma toegekend. Bij het 3de nommer (mooiste tweespan) werden in afdeeling A ten slotte slechts twee prijzen toegekend, en wel2de prijs aan Jhr. C. De Pesters en 4de prijs, diploma, aan J. H. Van Marwijk Kooy, beiden van Amsterdam. Bij afdeeling B kenmerkten zich enkele fraaie rijtuigen, die „a la fleche", een van den heer Schenkel, door een omstreeks 12jarigen knaap, met een nog jongeren passagier, gereden werden. Toegewezen werden: lste prijs aan A. A. v. d. Berg, Haarlem, met „X" en „Y" 2de prijs aan J. G. Schenkel, Amsterdam, „Cesar" en „Flora" 3de prijs A. A. v. d. Berg, Haarlem, met „Cora" en „Mana" 4de prijs aan J. G. Schenkel (Junior) met „Gerrit" en „Kobus". Een keur van paarden zag men by No. 4 van het programma (mooiste rijpaard). Buiten programma werd nog medegereden door „Marie", van M. Reiman. Toegewezen werden: lste prijs aan „Darling", 2de prijs aan „Tafly", 3de prijs aan „Marie", 4de prijs aan „No chance", respectievelijk toebehoorende aan luitenant Völcker, H. v. W. Crommelin, Reiman en Etty. Hierna reden, ter opluistering, enkele drie- en vierspannen voor, waarvan paarden en rijtuigen bijzondere aandacht trokken. De eigenaars ontvingen een herinnerings-diploma. Het laatste concours was voor springpaarden. Als hindernissen waren een „hurdle", eene vaste barrière en een „hurdle", waar achter eene sloot, opgesteld. De rit moest tweemalen worden gedaan en werd, belangwekkend als elke was, met de meeste belangstelling gevolgd. De prijzen werden gewonnen door „Dully Dassy Dimple", van Ph. Kok (ste), „Baby", van F. C. Muysken (2de), „Vesuv", van F. Erkenbrecher (3de), „Nul", van Jhr. v. d. Bosch (4de). Omstreeks 5£ uur was het concours geëindigd. Een minstreel voor de rechtbank. O muzen, muzen indien gij gewone zichtbare dames waart en van tijd tot tijd de caprice hadt de terechtzittingen met uwe tegenwoordigheid te vereeren, wat zoude uwe oogen zich dikwerf met tranen vullen en uwe wangen met een blos van schaamte overtogen worden, wanneer gij daar op het zondaarsbankje een uwer gunstelingen zaagt plaats nemen, zonder lier, zonder lauwerkrans om 't hoofd, gekleed in een schamel landlooperspakje. Vooral jl. Donderdagmorgen zoudt gij een huivering gevoeld hebben bij 't binnentreden van uw zoon Franijois, Louis Radolphe De Th...., „dichter en schryver", 37 jaar, een bovenmenschelijk wezen, dat reeds herhaaldelijk de eer had in de bladen van geheel Nederland besproken en vermeld te worden, een gevolg van tal van eervolle (P!) vermeldingen in t Algemeen Politieblad". Nu we toch prozaisch geworden zijn, dient er bij gevoegd tc worden, dat onze dichter beschuldigd wordt van herhaalde laod- looperij. Zonder eenig middel van bestaan zwierf hij in de laatsten tijden, na een paar maal in de gevangenis te hebben gezeten voor dieverijen, te Haarlem, Leiden en den Haag rond, in 't eerste het beste koffiehuis bestellende en verorberende, wat hem goed dacht, zich nu eens uitgevende als commis-voyageur, of pikeur by de rijschool te Amsterdam, dan weer als poëet en wat al niet meer. Maar als 't op betalen aankwam, dan gaf hij steeds zyn slacht offers reden tot een zuchtend uitroepen „Och wat is een mensch zonder geld op deez' aarde geteld In den Haag had hij een tafeltje laten aanrechten met... „een halven cent op zak" merkte de president der rechtbank hem op. Dat was te veel voor 's dichters trots. Hy protesteerde krachtig en bezwoer dat hij niet een halve cent doch schrik niet lezer oen geheele cent op zak had. De substituut-officier van Justitie, mr. baron de Vos van Steen- wijk, was van oordeel dat de troubadours in lang vervlogen tijden met hun zang veel verdiend mogen hebben, maar dat de 19de eeuwsche dichters voorwaar niet op eene zoo ruime bezoldiging kunnen rekenen, die hun het recht geeft het dichteren als een beroep aan te merken. Z.E.A. vorderde 5 dagen hechtenis en opzending van den muzen zoon naar een rijkswerkinrichting voor ten hoogste 3 jaren. In zijn slotwoord betoogde de minstreel, dat opzending ten gevolge zou hebben dat hij een dief zou worden. Hij trachtte de rechters te overtuigen, dat hij nog verscheidene middelen bezit om den kost te verdienen, al kende hij geen vak. Opzending? „Neen hoeren rechters, geef mij dan liever een revolver, dan schiet ik mij door het hoofd," was zyn laatste woord. 's Rechters critiek nopens dit melodrama was 5 dagen hechtenis en opzending voor den tijd van 1 jaar naar den prozaïschen „Schans". Een stichtelijk tooneel heeft dezer dagen in den Senaat der Vereenigde Staten van Noord-Amerika plaats gehad. Een lid uit Kansas, de heer Ingalls, republikein, hield ten aanhooren van eene talrykc vergadering eene rede, waarij hij zich zeer scherp uitliet over het politiek verleden des heeren Voorhees, demo cratisch lid voor Indiana. Deze bleef het antwoord niet schuldig en er volgde eene woordenwisseling, zoo heftig als men in jaren niet gehoord bad. Het regende van weerskanten scheldwoorden, als: leugenaar, schavuit, vuile hond enz. Volgens den heer Ingalls had tydens den burgeroorlog de heer Voorhees met de Geconfe- dereerden geheuld en de soldaten der Federalisten voor „huur lingen" én „Lincoln's honden" uitgemaakt, wien een halsband gepast zou hebben met het opschrift: „Mijn hond. Abraham Lincoln." De heer Voorhees verklaarde deze bewering voor eene logen, waarop de heer Ingalls de waarheid staande hield op gezag van eene door ingezetenen van Indiana onderteekende verklaring en aldus voortging: Hebben de soldaten van Indiana niet gedreigd den Senator met een klokketouw in den trein op te hangen, nadat hij die rede over Lincoln's honden had gehouden? Voor hees. De vorige spreker is een groot leugenaar, indien hij zoo iets beweert een groot leugenaar en een vuile hond. Dat is nooit ofte nimmer geschied. Een ander antwoord heb ik niet te geven en ik richt het ook aan den schobbejak achter den spreker (Johnstot, uit Indiana), die hem deze leugens inblaast. Ingalls. Daar is een zeer achtenswaardig heer in de zaal, een borger uit Indiana, die mjj verzekert, dat de onder teekenaars van die verklaring alleszins geloofwaardige inwoners van Indiana zyn en dat hij 50 menschen kent die de rede gehoord hebben. Voorhees. Zeg hem, dat hy een verfoeielijke schavuit en leugenaar is; dat ik het hem zeg. E u s t i 8 (democraat uit Louisiana). Dit tooneel herinnert mij een gesprek tusschen twee dames dat ik eens gehoord heb. De ééne zei: „Wat heeft men toch veel vermakelijkheden te Washington! Denk eens aan: Ingalls, het paardenspel en de wedrennen, alles in ééne week." Deze fraaie discussie wekt in den lande veel opziens. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4