Vervolg Nieuwstijdingen, ADVERTENTIËN. Openbare Verkooping J. REIS, Oesterput, Artillerie-Vrij korps. AMSTERDAMSCHE COURANT. field, bekeerd en sedert zijn geestelijke, overwinning bekroond met een huwelijk met die dame. De wittebroodsweken intusschen schijnen van zeer korten duur geweest te zijn, want reeds vijf weken na de trouwplechtigheid deed de oolijke kapitein zijne vrouw, bij behoorlijk contract, voor het matig gedrag van 5 dollars aan een reusachtigen n9ger over, zekeren Riffie. De schoone van Bloomfield stemde bereidwillig in die transactie toe en kapitein Thompson wreef zich met zelfvoldoening de handen, dat hij op zoo voordeelige wijze weder vrij was geworden en tegelijk den neger een poets gespeeld had. Op zekeren dag echter kwam Riffie, hevig bloedende uit een gapende wond in den rechterarm, het bureau van den politie-commissaris te Newark binnenstormen en ver klaarde in heftige bewoordingen, dat de blanke vrouw, welke hij van kapitein Thompson gekocht had, getracht had, hem met een scheermes te vermoorden. Hij eischte de gevangenneming van Mary Lenhart en vernietiging van den koop. Dientengevolge is thans de liefhebbende gade ingerekend en is kapitein Thompson, beangst dat hij de 5 dollars terug zal moeten geven en, vooral, dat hij zijne vrouw weder mede naar huis zal moeten nemen, met de Noorderzon vertrokken. Volgens de „Gaulois" woont in 't quartier Clignau- court te Parijs een wonderdokter, die schatten verdient. Onlangs werd een vervolging tegen hem ingesteld, wegens onbevoegde uitoefening der geneeskunst en bij die gelegen heid bleek, dat de man, die een kleine winkelnering heeft, wel degejijk bevoegd is te practiseeren. Hij vertelde den commissaris van politie, in 't geheim, dat hij op 27jarigen leeftijd was" gepromoveerd; maar de practijk liet zich wachten en hij had geen geld; hij besloot toen in Amerika zijn geluk te beproeven en vergaarde daar een kleine som, waarmeê hij naar Parijs terugkeerde. Intusschen was hem de lust om geneesheer te zijn lang zamerhand vergaan. Hij zette een winkeltje op; toch bleef hij in engeren kring, aan kennissen, vriendeu en buren, geneeskundigen raad geven en weldra kreeg hij den naam van „wonderdokter" en werd van heinde en ver opgezocht en met goud betaald. Maar hij hield vooral zijn titel van dokter verborgenMundus vult decipi. Benoemingen, enz. De luitenant ter zee 2de klasse Jhr. E. G. Wichers, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, wordt met 16 dezer op non-activiteit gesteld en vervangen door den luitenant ter zee 2de klasse C. J. R. Kroesen. De luitenant ter zee 2de klasse C. Beels, dienende aan boord van Zr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wasse- naer", wordt met 1 Juni a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. W. Rauwenhoff. De benoemde officier van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht dr. J. D. Kayser, arts, wordt met 16 dezer ge plaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier, om tevens dienst te doen in het Hospitaal der Marine. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Woensdag. Ondertrouwd en Overleden Geene. GehuwdG. Driessen en A. Carst. D. Klazinga en D. C. Roodt. J. Beekma en A. M. Krul. Bevallen: N. Van 't Sant, geb. FranQois, Z. A. Van Wijn gaarden, geb. Lindeloo, Z. M. Vader, geb. IJfs, Z. T. Klik, geb. De Haas. D. Gemeente TEXEL, van 3 tot 9 Mei. OndertrouwdAdrianus Kuiper en Maartje Duinker. GehuwdHendrik Bruin Cz. en Fokeltje Kooiman. Cornelis De Jager en Engeltje Lap. Cornelis Schaap en Neeltje De Ruijter. Jan Pieter Kuiper en Antje Plaatsman. Pieter Daalder Dz. en Willemina Dijker. Jan Cornelis Visser en Anna Cornelia Bruin. GeborenMartje, dochter van Pieter Koorn Jz. en Aaltje De Jager. Klaas, zoon van Hendrik Bremer Pz. en Marretje Eelman. Overleden Maria De Ridder, dochter van Abram De Ridder en Dieuwertje Klok, 7 maanden. Levenloos aangegeven 1. Gemeente HEER-HUGOWAARD, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd J. Biesboer en B. Schoen. Ondertrouwd en Gehuwd: C. v. Daanberg en T. Groot. J. Veenboer en A. Beers. P. Schermer en W. Amels. J. Smit en A. Meijer. D. Smit en A. Schermer. D. Vlaar en A. Streng- man. G. De Jong en M. Helder. G. Klaver en P. Krap. H. v. Berkel en G. Zuurbier. BevallenM. Zuurbier, geb. Langedijk, Z. G. Zijp, geb. Mak, Z. A. Hoogeboom, geb. Klaver, Z. A. Quant, geb. Schaar, Z. N. Meereboer, geb. Volkers, D. C. Bras, geb. Prosper, D. W. Boekestein, geb. Maartens, Z. E. Bakker, geb. Amman, Z. Overleden Teunis Danenberg, echtgenoot van M. Doodeman, 31 jaren. Wilhelmina Walen, echtgenoote van J. Schippers, 62 jaren. Cornelis Pauw, echtgenoot van G. De Jong, 53 jaren. Jacob Groenveld, 4 jaren. Aafje Dekker, echtgenoote van J. Beers Dz., 58 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Lanclskeet). '8 s I Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer G. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 9 9 10 w 12 8 8 eêrs nw. 6 k. nwtn. 6 nwtn. 4 gesteldheid 768.94 f 8.54 770.02 f 9.62 770.62f 10.12 9 Mei 12 u. L 7.2 6.2 6.4 elder, i -5.2 -4.3 -4.1 toud, m 0.6S 0.72 0.72 ooiw 1 wem.gv. eer. 9 Mei 8 u. Idem. 10 Mei 8 u. Bewolkt, koud, mooiweer. Arrondissements-Kechtbank. Behandeling van strafzaken op 8 Mei 1888. L. S., te Castricum, mishandeling, 14 dagen gevangenisstraf. K. De G. Jz., te Egmond aan Zee, beleediging, f 10 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis. G. D. Pz., te Egmond aan Zee, wederspannigheid, 8 dagen gevangenisstraf. K. B. Lz., te Egmond aan Zee, mishandeling, f 12 boete, subsidiair 6 dagen hechtenis. N. K., huisvrouw van G. L., te Schagen, diefstal, 14 dagen gevangenisstraf. A. M., te Vlieland, wederspannigheid, hervatting onderzoek 22 Mei e. k. P. W. en P. K., te Bovenkarspel, mishandeling, enz., de eerste 8 dagen gevangenisstraf en f 5 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis, de tweede 6 weken gevangenisstraf. C. S., te Venhuizen, diefstal, vrijgesproken. T. O., te Westwoud, diefstal, f 0.50 boete, subsidiair 1 dag hechtenis. J. B. en W. B., te Enkhuizen, diefstal, de eerste vrijgesproken, de tweede opzending naar een verbeterhuis tot 1 April 1893. A. F., te Enkhuizen, bedreiging, 1 dag gevangenisstraf. J. d. H., te Enkhuizen, bedelarij, 3 dagen hechtenis. C. B. en A. R., te Grootebroek, verzet en mishandeling, de eerste 7 dagen gevangenisstraf, de tweede 3 weken gevangenisstraf. D. J. H., te Helder, diefstal, 2 maanden gevangenisstraf. B. H. N., te Amsterdam, diefstal, 4 maanden gevangenisstraf. J. H. C., te Helder, diefstal, opzending naar een verbeterhuis tot 1 April 1891. Tevens werden 15 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. Marktberichten. TEXEL, 8 Mei. Werkpaarden f 100 a 145, oude Paarden f 40, Rijpaarden f 200 a 300, vette Koeien f 145 a 190, Kalf- koeien f' 120 a 155, Geldekoeien f 95 a 115, Melkkoeien f 110 af 130, Kalf vaarzen f 90 a 130, Geldevaarzen f 45 a 60, nuchtere Kalveren f 2.50, Rammen f 14 a 18, alles per^ stuk vette Varkens 20 a 21-cents per half kilogram. Alles in den Commissiehandel. SCHAGEN, 9 Mei. Veemarkt: 3 Paarden, f 70 a 80; 3 Stieren, f 70 a 275; 192 Geldekoeien, f 80 a 20060 Kalfkoeien, f 100 a 180; 36 Vaarzen, f 70 a 140; 24 Hokkelingen, f 40 a f 8060 nuchtere Kalveren, f 3.25 a 12.50700 Schapen, f 14 a 28; 200 Lammeren, f 6 a 12; 14 magere Varkens, f 10 a 1637 Biggen, f 5 a 7, alles per stuk. Boter 65 a 70 cents per kop en Kaas 20 a 35 cents per kilogram. Kip-eieren f 2.a 2.50 en Eend-eieren f 3.a f 3.10 per 100 stuks. PURMERENDE, 8 Mei. Aangevoerd 220 stapels Kleine Kaas, f 34 per 50 kilogram. Kip-eieren f 2.45 a 3.en Eend-eieren f 3 per 100 stuks. 1803 kilogram Boter, 90 a 95 en Grasboter f 1.a 1.05 per kilogram. Veemarkt: 242 Runderen, vette handel ving, Melkkoeien handel stug, lager in prijzen; 10 Stieren; 232 vette Kalveren, 60 a 80 cents per kilogram, handel vlug; 203 nuchtere Kalveren, f 4 a f 14 per stuk, handel stug; 181 vette Varkens, 36 a 44 cents per kilogram, handel stug205 magere Varkens, f 13 a 27 per stuk, handel matig258 Biggen, f 4 a 9 per stnk, handel matig 2915 Schapen, 1000 Lammeren, vette en Melkschapen duur, handel vlug, Overhouders en Lammeren stug. AMSTERDAM, 9 Mei. Veemarkt4 Runderen162 vette Kalveren, lste kwaliteit f 1.en 2de kwaliteit 80 cents per kilogram101 nuchtere Kalveren f 5 a 9 per stuk1 Schaap 226 vette Varkens 36 a 42 per kilogram. De Prijzen der AardappelenFriesche Franeker Jammen f 1.60 a 1.70, dito Engelsche f 1.20 a 1.35, dito Dokkumer Jammen f 1.70 a 2,Zeeuwsche Spuische Jammen f 1.50 a 2.90, Prui sische Hamburgers f 3.a 3.10, Geldersche Blauwe f 2.15 a 2.25, Zeeuwsche Blauwe f 2.20 a 2.30, dito Poters f 0.80 a 1.20, Geldersche Thomassen f 2.50 a 3.alles per hectoliternieuwe Malta 9 a 12 cents per kilogram. KAMPEN, 7 Mei. Buiten-Hooi f 18 a 21 en Binnen-Hooi f 14.a 16.50 per 500 kilogram. DIEVER, 7 Mei. Op de Jaarmarkt waren aangevoerd 697 Paarden, 48 Veulens, 281 Koeien, 21 Kalveren, 193 Friesche Schapen, 227 Varkens, 82 Geiten en 5 Bokken. Onder de koop lieden trof men aan Italianen, Franschen en Engelschen. Over het geheel was de handel vlug en de pryzen goed. Men besteedde voor Paarden f 25 a 530, Veulens f 25 a 75, Koeien f 50 a 150, Kalveren f 30 a 90, Schapen f 4 a 13, Varkens f 2.50 a 35. Geiten f 3 a 7, alles per stuk. MAASTRICHT, 9 Mei. Hooi f 22 a 23 per 500 kilogram. Tweede Kamer. In de zitting van jl. Dinsdag is benoemd tot griffier, op een tractement van f 4500, mr. A. R. Arntzenius, referendaris van Binnenlandsche Zaken, met 44 van de 86 stemmen. Op den heer Idsinga waren 21, op den heer Snijder 13 stemmen uitgebracht. Maandag a. s. te half twee is de interpellatie van den heer Domela Nieuwenhuis over de werkstakingen in de Veenkoloniën aan de orde gesteld. Blijkens „R. v. A.* heeft de interpellatie-Domela Nieuwenhuis ten doel, om bij den Minister van Justitie aan te dringen, op de spoedige indiening van een ontwerp van wet, waarbij wordt verboden de arbeiders te dwingen hun inkoopen te doen in de winkels van hun bazen. De Minister van Marine is als beschermheer opge treden van het onlangs te Amsterdam opgerichte Marine- fonds, dat zich in de belangstelling van vele officieren, zoowel van de zee- als de landmacht, en van hooggeplaatsten in den lande mag verheugen. Het nieuwbenoemde lid der Tweede Kamer, de luite nant ter zee lste klasse S. T. Land, uit Oost-Indië terug gekeerd, is op non-activiteit gesteld. Gisteren avond werd in het lokaal „Tivoli* alhier de jaarlijksche vergadering gehouden van het Comité Helder der Vereeniging „het Roode Kruis*. De vergadering werd geleid door den vice-president, den heer Mr. D. P. H. Aberson. Ter vervanging van den heer H. C. Steenbergen, werd tot President van het Comité gekozen de heer J. B. C. Coomans De Ruiter, Dirig. officier van gezondheid lste klasse bij de Marine. Voorts werden de heeren C. D. Zur Mühlen en P. Groen tot bestuursleden gekozen, in de plaats van de heeren G. W. C. Voorduin en J. P. Van der Vegte, die door vertrek hadden bedankt. De Rekening en Verantwoording over het afgeloopen jaar werd mede in deze vergadering onderzocht en goed gekeurd en den heer P. Uurbanus als Penningmeester bedankt voor het gehouden beheer. De Commissie van beheer van het onlangs alhier gestichte Fonds tot ondersteuning ter aanmoediging van redders van schipbreukelingen hield gisterenavond, onder presidium van den heer C. D. Zur Mühlen, eene verga dering in 't lokaal „Tivoli". Met ingenomenheid werd aanvaard eene bijdrage, ad f 15.23, geschonken door de Sociëteit „Neptunus", te Oude Schild op Texel. Deze gift werd gevoegd bij het bedrag, ruim f 100, indertijd bijeen gebracht door eene tooneeluitvoering der Onderofficiers- Vereeniging „O. V.* Mededeeling geschiedde, dat de heer Jhr. Van Franckenberg en Proschlitz het eerelidmaatschap, hem opgedragen, heeft aanvaard. 't Besluit werd ge nomen, dat de leden der Commissie zich eerlang tot hunne plaatsgenooten zullen wenden met de uitnoodiging, om aan dit Fonds eene jaarlijksche bijdrage van minstens f 1. te verleenen. De verwachting wordt gekoesterd, dat de ingezetenen dezer gemeente, die in December 11. zoo bereid vaardig hunne gaven offerden, toen het gold het schenken van een huldeblijk aan de redders van schipbreukelingen, thans, nu het plan bestaat tot stichting van een vast Fonds, niet achter zullen blijven om hunne belangstelling te open baren. De winter-oefeningen van het Artillerie-Vrijkorps zullen op a. s. Zondag worden besloten met het houden van een schietwedstrijd in „Musis Sacrum*. Daarna zullen weder de wekelijksche oefeningen plaats hebben op de schietbanen achter liet fort „Dirks-Adroiraal*. In eene drukbezochte vergadering der leden van den Burgerkring „Harmonie* met hunne dames, gisterenavond in de bovenzaal van het Café „Du Passage* alhier gehouden, is op plechtige wijze een nieuwe, fraaie banier voor deze Vereeniging onthuld. Een aantal voordrachten werden gehouden, een paar tooneelstukjes werden opgevoerd en feestliederen gezongen ter gelegenheid van het 18jarig bestaan van dit gezelschap, waarvan de tegenwoordige President gedurende 9 jaren aan het hoofd van 't Bestuur heeft gestaan. Zondagsrust. Dezer dagen is te Kramberg, in Oldenburg, iemand tot 1 mark boete, subsidiair een dag gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij, kleermaker van beroep, des Zondags (op 8 April jl.) tijdens de godsdienst oefening van 1012 uur in de Oosterstaat had geloopen, met een pas afgewerkte pantalon over den arm. Geboren: ARTHUR, zoon van L. VAN 'T SANT en Helder, N. VAN 'T SANT 8 Mei 1888. Francois. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon: A. VAN WIJNGAARDEN—LINDELOO. Helder, 8 Mei 1888. Na eene gelukkige echtvereeniging van twee-en-veertig jaar overleed heden, na eene korte ongesteldheid van eenige uren, mijn geliefde Echtgenoote en der kinderen zorg dragende Moeder NEELTJE ME1LES, in den ouderdom van vier-en-zestig jaar en zes maanden. Anna Paulowna, 9 Mei 1888. P. TIJS EN. Voor de vele blijken van innige en hartelijke belang stelling en deelneming, zoo van hier als elders ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onze dierbare loeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw JACOBA JOHANNA DIJKGRAAF, Weduwe van den Heer DIRK KEMP, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, D. KEMP. Helder, 9 Mei 1888. FAILLISSEMENT. De l»te verificatie der schuldvorderingen in het faillissement van WILLEM GOVERS, Behanger te Helder, zal worden gehouden op Vrijdag 18 Mei a. s„ voormiddags 11 uur, in een der lokalen van de ArrondissementSrRechtbank te Alkmaar, wordende mitsdien Crediteuren in dat faillissement opgeroepen, om daarbij in persoon of bij gemachtigde tegen woordig te zijn, en verzocht hunne vorderingen minstens drie dagen bevorens in te zenden ten kantore van den ondergeteekende. Helder, 8 Mei 1888. H. KWANT, Curator. te T EXE L.. De Burgemeester van Texel zal, als gemachtigde van Kapitein JOHN BO.ND, gevoerd hebbende de onlangs gestrande Vischsmak „Daring", ten overstaan van den Notaris CONINCK WESTENBERG, op WOENSDAG 16 MEI, 's voormiddags elf uur, te De Cocksdorp, publiek verkoopen: Het wrak van genoemde Vischsmak, alsmede de geborgen Inventaris, bestaande uit eenige meuwe en vele gescheurde Zeilen, verschillende Trossen en loopend Touwwerkeen Anker en Kettingen, diverse Netten, Rondhouten, enz. Een en ander daags vóór den verkoopdag te bezichtigen. heeft ontvangen: Versche GEROOKTE ZALM, 70 cents per ons, alsmede VERSCHE GEROOKTE ELFT. Schietwedstrijd op Zondag 13 Mei 1888, des namiddags 11 ure, in „Musis Sacrum". Het Bestuur. NIEUWS- eu ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden f 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Groud," Nea 51,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3