Ojenta Moopiirt fforieneer, Openbare Verknoping De Makelaar 0. DE KIEVIET, Geen Kiespijn meer!! Dr. POPP's Tandpoeder of Tandpasta, Dr. POPP's Kruidenzeep. Openbare Verkooping. c. BOOKTACKER, Koppen's Verkoophuis. Gede- ntn Haudels- poneerd ufiy merk. VEEHOUDERS. 's Gravenhaagsche Hypotheekbank J. REIS, Oesterput, Tabaksfabriek E. BROERS, 1" EX E3 De Burgemeester van Texel zal, als gemachtigde van Kapitein JOHN BOND, gevoerd hebbende de onlangs gestrande Vischsraak „Dartng", ten overstaan van den Notaris CONINCK WESTENBERG, op WOENSDAG 16 MEI, 's voormiddags elf uur, te De Cocksdorp, publiek verkoopen: Het wrak van genoemde Visclismak, alsmede de geborgen Inventaris, bestaande uit eenige nieuwe en vele gescheurde Zeilen, verschillende Trossen en loopend Touwwerkeen Anker en Kettingen, diverse Netten, Rondhouten, enz. Een en ander daags vóór den verkoopdag te bezichtigen. te Wierinr/erivacird, zal, ten overstaan van den Notaris BACKX, in het openbaar verkoopen: op DINSDAG 15 MEI 1888, s morgens 9 uur, in de kolfbaan van den Heer HEIIN, aldaar: Nieuw Linnenkastje, Bureau, Chaise longue, 2 Handwerktafeltjes, Stoelen, Lampen, Ladekasten, Fornuis,Lessenaar, Kachels, Houthak, Lantaarns, Hooischuiver, Melkwagen, Hooivorken, Melkemmers, Tobbes, Poreelein-, Koper- en Aardewerk, leege Kisten, Brandhout en hetgeen verder zal worden aangeboden. Zij, die goederen wenschen bij te voegen, vervoegen zich vóór 14 Mei e. k. ten kantore van voornoemden Makelaar. op WOENSDAG 30 MEI 1888, in het Stations-koffiehuis, 's middags ten 12 uur. De Makelaars JAN RUIJTER Dz. en JAC. FORTUIN P.zooii zullen alsdan publiek presenteeren te verkoopen, ten over staan van den Notaris P. LANGEBAERD: Het sedert meer dan honderd jaren bestaan hebbende Logement en Koffiehuis, vroeger genaamd „de Hoop", thans het „Stations- koffiehuis". Dit perceel is voor vijf jaren geheel nieuw gebouwd van steen en met pannen gedekt, en is staande en gelegen aan den Weg en Zaan te Wormerveer, in de onmiddellijke nabijheid van het spoor, geteekend gemeente-nummer E, N°. 91, kadastraal bekend in Sectie 13, N°. 1653, groot 0.03.20. De overneming bestaat uit 2 Biljarten, Stoelen, Tafels, Glaswerk, Tooneeldecoratief, enz. De verkooping geschiedt wegens verandering van woon plaats van den eigenaar. De aanvaarding zal plaats hebben 1 Juli 1888. Te bezichtigen dagelijks. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris en Makelaars. Inmiddels uit de hand te koop. Jumbo Poetspomade is de beste en goedkoopste der wereld. Alom verkrijgbaar in doozen a 5,7 en 12 cents. Chemische Fabriek ZEVENAAR. bij gebruik van bet wereldberoemde echte Hof-Tandarts II,, nnppv ANATHERIN- rurr MONDWATER. Boven ieder ander Tandwater te verkiezen als voorbe hoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. bij welker gebruik men steeds gezonde en schoone Tanden behoudt. Dr. JPOPJP's Tandplorribeersel tot het zelf vullen van holle Kiezen. is met het grootste succès ingevoerd tegen iedere soort van Huiduitslag; dezelve is ook bijzonder geschikt voor baden en is voor dit doel ook reeds veelvoudig met het beste gevolg gebruikt geworden. POPP's Zonnebloem- Oliezeep, fijnste en beste Toilet-Zeep, f 0.40. PrijsAnathcrin-Mondwater, in flesschen van f 0.60, f 1.20 en f 1.75. a Plantaardig Tandpoeder, f 0.80. t Aromatische Tandpasta, f 0.40. g Tandplombeersel, f 1. Kruidenzeep, f 0.35. WAARSCHUWING. Alle bestaande namaaksels van Anatherin-Mondwater zijn voor de gezondheid schadelijk volgens analyse; daarom waarschuw ik hiermede het geëerde publiek voor aankoop van zulke namaaksels. Dr. J. G. POPP, K.K. Hof-Tandarts en uitvinder der Anatherin-Preparaten te Weenen. Depóts van alleen echte Anatherin-preparateo bevinden zich: te Nieuwediep bij W. V. BRUINVIS en bij J. VAN WILLIGEN (Magazijn #de Concurrent"!. Notaris te Schagen, k* zal, op MAANDAG 28 MEI 1888, des middags twaalf ure, in het lokaal van a'. ARIE BRUIN, aan de Schagerbrug in de Zijpe, en ten overstaan van den Heer E. A. Heer Ka ntonrechter, in het openbaar verkoopen 1°. De Huismanswoning met aanhoorigheid, Erf, Tuin eu Landerijen, aau den Belck- meerweg, nabij de Stolpen, in de Zijpe, ter gezamenlijke grootte van 41.80.41. Staande ten name van Jan Hendrikszoon Smit. 2°. Het Huis met Erf en Landerijen, aldaar, ter gezamenlijke grootte van 8.22.56. Behoorende aan den Heer A. Léfébure te Amsterdam. Breeder bij biljetten. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris BOONACKER, alwaar de veilings voor waarden gedurende de 14 dagen aan dien van verkoop voorafgaande ter lezing zullen liggen. Zegt Eet voort! Ontvangen: Beelden, Groepen, Vazen, Bloempotten, Kristal-, Glas-, Poreelein-, Aardewerk en Graniet, Wijn-, Madera-, Likeur-, Bier-, Grog- en Punchglazen, Metalen en Porceleinen Serviezen, enz. Verlraitas van- en Handelaars in- Mnrwe-LijnMen en Lijnieel. Vraagt de gegarandeerd zuivere Murwc-Lijukockcu met 12 pCt. vetgehalte en bet gegarandeerd zuiver Lijnmecl, beide voorzien van ons handelsmerk. WUË&P* He garantie geschiedt onder kostelooze controle voor 't Rijksproefstation te Wageningen. Koog a/d. Zaan. Claas Honig Zoon. Verkrijgbaar te Barsingerhorn bij den Heer S. BEEMSTER- BOER en te Koegras bij den Heer D. SLIKKER. <o PH di 6$ o> US Q PU t-li O w E— r "r O s=a< M te cd PP TJ: C3> O "0 "5* voor Nederland. De Bank verstrekt gelden ter leen onder eerste hypothecair verband en biedt voor het beleggen van gelden gelegenheid aan door uitgifte van pandbrieven. Informatiën en prospectussen zijn te bekomen bij den Agent voor Helder en omstreken: A. J. DE JONGH, te Helder. heeft ontvangen: Versche GEROOKTE ZALM, 70 cents per ons, alsmede VERSCHE GEROOKTE ELFT. voorheen JAN VORVER. Eerste kwaliteit Tabak tegen concurreerende prijzen; Portorico ven af 30 cents de 5 onstevens 2-cciits Sigaren, welke men nooit beter voor dien prijs zal gerookt hebben. Alkmaar, Mient, B. 23. Veeeeniging van oud-leerlingen der Rijkslandbouwschool. Deze als rechtspersoon erkende Vereeniging, te Wageningen gevestigd, wordt aangegaan voor den tijd van 29 jaren, gerekend van 13 September 1886. Het doel der Vereeniging is een bond te vormen tnsscben oud leerlingen en verder tusscben oud-leerlingen en de Rijkslandbouw school. Zij tracht dit doel te bereiken op de volgende wijzen: a. de oud-leerlingen zullen door het Bestuur der Vereeniging in staat gesteld worden, om van elkander inlichtingen in te winnen b. proefnemingen en de oplossing van vraagstukken, betreffende akkerbouw, en veehouderij, zuivelbereiding en verdere onder- deelen van het landbouwvak zullen bevorderd worden; c. den leden zal door wederkeerigen hulp het aanschaffen van zaaizaden uit andere streken gemakkelijk worden gemaakt; hetzelfde geldt voor de verspreiding van goede fokdieren; d. ten laatste stelt de Vereeniging zich tot taak, om voor leerlingen, die de cur sussen der Rijkslandbouwschool hebben doorloopen, des verlangd betrekkingen in den landbouw op te sporen, of plaatsingen bij landbouwers ter voltooiing hunner practische vorming. Het Bestuur der Vereeniging is samengesteld uit een Voor zitter, Secretaris, Penningmeester en twee bestuursledenieder jaar treedt dén af volgens rooster, doch is terstond herkiesbaar. De Vereeniging bestaat uit: a. gewone leden, b. eerelieden, c. leden-begunstigers of donateurs. Zij, die gewoon lid der Vereeniging wenschen te worden, moeten zijn oud-leerlingen der Rykslandbouwschool en melden zich daartoe aan bij den Secretaris. Begunstigers of donateurs zijn zij, die zich verbinden voor eenc jaarlijksche bijdrage van minstens f 2.50. Genootschappen Maat schappijen of corporatien met bare afdeelingen kunnen als begun stiger toetreden door betaling van zooeven genoemde contributie. Eereleden worden, op voorstel van het Bestuur, door de alge- meene Vergadering benoemd. Uit de leden van iedere provincie wordt een correspondeerend lid bij volstrekte meerderheid van stemmen gekozenzij treden om de twee jaar af. Ieder jaar wordt op den bij reglement te bepalen tijd eene algemeene Vergadering gehouden. In die vergadering wordt door het Bestuur verslag gedaan over den toestand, de verrichtingen en de geldmiddelen der Vereeniging, en rekening en verantwoording gedaan van het beheer over het afgeloopen jaar. Ook wordt in die Vergadering bet Bestuur der Vereeniging gekozen en benoemd. Het bestuur bepaalt tijd en plaats voor het houden der algemeene Vergadering. Behalve de algemeene vergadering, kunnen ook buitengewone vergaderingen belegd worden, indien dit door minstens 10 leden verlangd wordt en van dij verlangen aan het Bestuur door hen wordt kennis gegeven, met bijvoeging van de punten van behande ling, welke zij aan de orde wenschen te stellen. Het bedrag van de bijdrage der gewone leden wordt jaarlijks door de algemeene vergadering gesteld. Bij mogelijke ontbinding der Vereeniging, zullen de gelden, welke blijken aanwezig te zijn, gestort worden in de kas van het bestaande Staringfonds. Aan een brief van een landgenoot, die onlangs Peru bezocht, is door de „Haarl. Crt." het volgende ontleend Den 29sten Februari kregen wij het eerste land in zicht, bestaande uit een paar booge toppen van de Cordilleras en kwamen te 1 uur 's middags ten anker op de reede van Callao de Lima. De reede zag er nog al aardig uit. Het had veel van den grooten vijver in Artis door de massa's vogels die er huisden, voorname lijk bestaande uit pelikanen en gieren, die te Callao den dienst van straathond uitoefenen en daar overal bij hoopjes om een partijtje vuil zitten. Verder is de reede zoo rijk aan visch, dat er op sommige plaatsen al3 het ware branding staat door de duizenden visschen die boven het water uitspringen, als zij door de pelikanen, gieren en zeehonden, want die zijn daar ook al bij massa's, worden nagezeten. Verder lag de reede vol met oude schepen van Maatschappijen die failliet gegaan zijn na den oorlog en nog een vijftal oorlogs schepen. De Peruanen hebben tijdens den oorlog veel geld ver loren en zitten nu nog erg onder de plak. Op de reede bier ligt bijv. steeds een Chileensch oorlogsschip om er voor te waken dat de Peruanen geene oorlogsschepen bouwen en zich verder aan de bepalingen van het vredesverslag houden. Aan den wal zijn de gevolgen van den oorlog ook nog zichtbaar in de ver woeste badplaats Chorillos en verder in een half uitgeroeiden dierentuin, waar de Chileenen hun kamp hadden opgeslagen. Callao is niet veel bijzonders; hier wonen de Engelsche kooplui die dan 's avonds naar Lima gaan. Callao zag ons dan ook niet veel, maar wij vertrokken vast 's morgens met den trein van 12 uur naar Lima, dat een half uur sporens van Callao is gelegen. Lima is verreweg de aardigste plaats die wij tot nu toe bezocht hebben. Zij telt ongeveer een 130,000 inwoners en is op dezelfde manier als al de Zuidamerikaansche steden gebouwd, d. w. z. in quadru's of vierkante blokken. Zij is echter veel aardiger en drukker dan Montevideo en wy werden bier ook veel beter ontvansen. Een deftig ingezetene, Don Manuel de Rivero intro duceerde ons dadelijk in eene groote Club, de //Club de la Union", waar wij steeds zaten als de warmte bet wandelen op straat onmogelijk maakte. Genoemde heer was een der rijkste en 1 voornaamste inwoners van Lima, een Italiaan van geboorte en had ongeveer zes jaar in Holland gewoond. Hij was echter het type van een ploertje en verzuimde niet ons van zijne groote rijkdommen en prachtige haciënda's te vertellen, zoodat wij op onzo visites soms geducht zaten te watertanden. Op geschied kundig gebied was bij niet zeer ontwikkeld, daar hij ons vertelde, dat een verbazend oud oorlogschip dat op de reede lag indertijd had medegevochten in den slag bij Waterloo. Dit moest zijn Trafalgar, hebben we later gehoord. Zyne vrouw was indertyd bet schoonste meisje van Lima geweest en was ook nu nog zeer mooi, maar weinig ontwikkeld, althans ze kende niets anders dan Spaansch. Bij haar hebben we ook eens eene visite gemaakt met behulp van een Italiaan die haar kende. Daar zij niets dan Spaansch kende en wij niet zeer ver in laatstgenoemde taal waren leverde die visite veel stof tot vroolykheid op. Het gesprek liep ongeveer als volgt: Mevrouw De Rivero vraagt iets in het Spaansch waarvan niets verstaan wordt en waarop dan met een willekeurig woord van een of ander uithangbord werd geantwoord, bijv.: Si, si, Sastreria, d. w. z. ja wel zeker, kleermakerij. Hierop volgde gewoonlijk een kwartier lachen van mevrouw R., waarna zij weer iets begon te vragen. Eindelijk vroeg zy of wij onder elkaar eens wat Hollandsch wilden gaan praten, waarop wij elkander een kwartier lang hebben zitten uitschelden voor alles wat leelijk is, waarna mevrouw De Rivero opmerkte, dat de Hollandsche taal toch wel eene aardige taal was. Het was daar aan huis een schitterende boel, prachtig mooi ingericht. Zeden en gewoonten zijn te Lima nog geheel en al Spaansch in weerwil van de massa's vreemdelingen. Stierengevechten zijn er ook geregeld iederen Zondag. Wij bezochten er ook één met onzen concul, waarbij zes stieren werden gedood. De warmte was hier te Lima vrij groot, maar wij hadden er toch lang zooveel last niet van als aan boord in ons kleine hol, waar het tegenwoordig niet uit te houden is. Het is vreemd, dat men te Lima heelemaal niet op de warmte is ingericht. Niemand liep daar in 't wit, zelfs de dames liepen allen met een grooten zwarten doek dien zij over het hoofd slaan, eenigszins op de manier van eene non. Ze hebben het daaronder verschrik kelijk warm, doch blijven er maar mede loopen omdat die dracht ze zoo flatteert, 's Morgens gingen zij altyd boodschappen doen. elk gevolgd door eene negerin die den rommel draagt. Die Plaza de Armas is het grootste en aardigste plein van Lima, dat er overigens nog een dertig heeft. Aan twee kanten zijn overdekte gaanderijen met winkels, waar het heerlijk wandelen was 's morgens en 'a avonds als alles uitliep. De Rimac scheidt de stad in twee gedeelten, het oude en het nieuwe. Het oude gedeelte zag ons ook dikwijls in een grooten vruchtentuin, tegelijk badplaats. Men had daar namelijk groote kommen waar het water van de Rimac doorstroomde. Het was daar heerlijk baden, te midden van druiven, perziken en tropische vruchten die hier bij massa's waren. Overigens wa3 de natuur hier nietswaarschijnlijk wel een gevolg van de totale afwezig heid van regen te Lima. Te Callao en ook in het oude gedeelte van Lima is er zoo op droogte gerekend dat alle huizen van leem zijn gebouwd, zoodat men, toen een paar jaar geleden plotseling een tropisch regenbuitje viel, doodsbenauwd was dat het grootste gedeelte van de stad zou invallen. Men begint daarom tegenwoordig maar van steen te bouwen. Toevallig was ik verhinderd het merkwaardigste van alles te zien, namelijk de Oroya-baan, die tot op 12,220 voet hoogte door de bergen is aangelegd. Het is geloof ik de hoogste spoorbaan der wereld. Men gaat er, meen ik door 40 tunnels, en het spijt mij verbazend dat ik dit gemist heb, want het moet prachtig geweest zijn, die hooge spoorbaan tusschen de hooge steil oprijzende toppen der Codilleras en daaronder de Rimac. Die Oroya-baan is indertyd aangelegd met het doel de Stille Zuidzee en den Atlantischen Oceaan te verbinden. Bij gebrek aan geld is echter die baan slechts een klein eindje doorgetrokken. De Peruanen wachten nu maar steeds geduldig tot er iemand komt om de lijn verder af te maken, ten einde dan profijt van hunne zilvermijnen te trekken. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4