DEPOTS VAN TUEE, AANBESTEDING. Openbare Verkooping, Openbare Verkooping, In „d e Oesterput" Nieuwe Schotsche Haring, GEROOKTE ZALM a 60 cent per ons. Idem ELET 20 M. RAVENSWAAY ZONEN, AMSTERDAMSCHE COURANT. Holloway's Zalf en Pillen. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het HEEM RAADSCHAP WIERINGENzullen op DONDERDAG 14 JUNI 1888, des middags ten 12 uur, in het openbaar aanbesteden Het maken van 112 M. steenglooiing en eenig grondwerk. De aanwijzing zal plaats hebben op Dinsdag den 12 Juni. Bestek en voorwaarden is tegen betaling van f 1.te bekomen bij den Secretaris. Daarna: dc levering van p. in. 180 II3 grind, te leveren 1/3 aan Westerland, 1/3 aan den Oever, 1/3 aan den polder Nieuwland. Het Bestuur voornoemd: S. STRAND. Dijkgraaf. C. M. KOORN, Secretaris. bij opbod en afslag, aan den Zanddijk, gemeente Callantsoog, ten sterfhuize van ARIE KIEFT, op wOEXSnic io UM isss, des voormiddags 11 uur precies, ten overstaan van Notaris G. VAN OS te Zijpe, van: Een HUIS, waarin T A P P E R IJ met vergunning en KRUIDENIERSWINKEL, ERF, aan den Zanddijk, gem. Callantsoog, Sectie A, N°. 19, groot 18 roeden 96 ellen. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen ten kantoren van Notaris GOUWE te Alkmaar, van voornoemden Notaris VAN OS en bij den Kommissionair J. MUIJS te Alkmaar. om kontant geld, ten sterfhuize van ARIE KIEFT, aan den Zanddijk, gemeente Callantsoog, op WOENSDAG 20 JUNI 1888, des voormiddags ten 11A ure precies, ten overstaan van Notaris G. VAN OS te Zijpe, van: 2 Koeien, 2 Kalveren, 2 Schapen, Lam, Geiten, 1 1 Ket, Varken, eenige Kippen en Eenden, Tuigen, Ö1 Boerenwagen, Kar zonder veeren. Voorts eenig Huisraad, Winkelgoederen en wat verder ten verkoop wordt aangeboden. Breeder bij biljetten en nadere inlichtingen ten kantoren van Notaris GOUWE te Alkmaar, van voornoemden Notaris VAN OS, en bij den Kommissionair J. MUIJS te Alkmaar. is ontvangen: a 15 cent per stuk. uit het magazijn van te gokinchejü. Deze THEEËN worden afgeleverd in ver- zegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ned. onsmet vermelding van Nommer en Prijs, voor zien van nevensstaand Merk, volgens de Wet gedeponeerd. Zich tot de uitvoering van geëerde ordersaanbeveler.de. Nieuwediep. A. METZELAAR, Binnenhaven 12. Helder. J. BREEBAART, Langestraat. Wieringen. J. D. BOERSEN. Schagen. J. DENIJS. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden f 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Grond," Ne» 53. Rhumatiek en pijnen in de leden. Pijnen in de spieren zijn dikwijls onverdragelijk ellendig. Hoewel zij in den beginne de gezondheid niet verzwakken, zoo moet dit toch ten laatste het gevolg zijn, indien men dezelve onverholpen laat voortgaan. Het behoorde algemeen bekend te zijn, dat na betting met warm water en zout Holloway's Zalf, tweemaal daags goed op de pijnlijke deelen ingewreven, oneindige verlichting geeft en laatstelijk geheele herstelling verzekert. Holloway's Pillen moeten te gelijker tijd worden ingenomen om de genezing te bevorderen. Zij voorkomen alle gevoel van zwakheid en verstijving, die zoo licht aan vallen van zenuwpijnen en rhumatiek opvolgen. Menigeen is na hevig lijden aan ernstige aanvallen van rhumatiek, waarvoor zij geene verlichting konden bekomen, door deze medicijnen spoedig genezen. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Arrondissements-ReShtbanb. Behandeling van strafzaken op Dinsdag Juni 1888. P. G., te Wieringen, schennis der eerbaarheid, 2 maal gepleegd, 6 maanden gevangenisstraf. Tevens werden 21 bedelaars tot verschillende straffen veroor deeld. Gemeenteraad van Helder. Zitting van Dinsdag 5 Juni 1888. Voorzitter dc heer Burgemeester. Tegenwoordig 15 leden; alwezig de heeren over de Linden en Hoogenbosch. De tribune is vrij talrijk bezet. Na de opening der vergadering worden de notulen der vorige zitting voorgelezen en goedgekeurd. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat, toen onlangs bij B. en W. een verzoek inkwam van den heer Klik, om vergunning tot berging van een voorraad petroleum in een vaartuig, 't welk zou liggen in het Heldersche kanaal, nabij het Molenplein, de toestemming van den Raad is gevraagd, omdat het water, waarvan gebruik zou worden gemaakt, eigendom der gemeente is. Nadat de Raad toestemming had verleend om van dat water tot dat doel gebruik te maken, hebben B. en W. in bedoeld verzoek bewilligd onder eenige beperkende bepalingen. Deze bepalingen zijn dat liet maximum, in dat vaartuig te bergen, zal zijn 400 vaten, dat het vaartuig moet zijn van ijzer, dat het aan palen gemeerd moet liggen en dat de vergunning slechts bij wijze van proef is verleend, van af 1 Juli tot ultimo December a. s. Toen later ook andere bandelaars in petroleum om toestemming kwamen vragen voor berging in vaartuigen op andere gedeelten van het kanaal en toen door onderscheidene ingezetenen bezwaren tegen deze wijze van opslag werden in 't midden gebracht, toen hebben B. en W. besloten met het nemen eener beslissing te wachten, totdat de proeftijd van 6 maanden zou zijn verstreken en inmiddels voor berging van petroleum in de kom der gemeente die maat regelen te nemeD, welke knnnen strekken, zoowel om handelaren in dat artikel de noodige vrijheid te verzekeren, als om de veilig heid der ingezetenen te waarborgen. Met het oog op een en ander, zijn B. en W., volgens de ver zekering des Voorzitters, van plan om te bepalen, dat winkeliers niet meer dan één vat petroleum in hun winkel in voorraad mogen hebben, terwijl hun kan worden toegestaan om, mits voldoende aan de voorschriften omtrent behoorlijke bewaarplaatsen, tot een maximum van 10 vaten op hun erf op te slaan. Die bewaarplaatsen zullen van steen gebouwd, en van ijzeren dak en ijzeren deur voorzien moeten zijn. Door den heer Janzen wordt de vraag gesteld, of hetgeen door den Voorzitter namens B. en W. is medegedeeld ook aanleiding kan geven tot discussie, of dat dit alleen eene kennisgeving is. De Voorzitter antwoordt hierop, dat door de wet de regeling dezer aangelegenheid aan het Dag. Best. is opgedragen, doch dat dit College gaarne de opmerkingen zal vernemen, die door den Raad worden in het midden gebracht. De heer Janzen oppert daarna zijne bezwaren tegen de door B. en W. voorge nomen regeling. Spreker zou den neringdoenden willen toestaan om, in plaats van één, twee vaten beschikbaar te hebben. Ook kan hij zich niet vereenigen met het plan van het Dag. Best. omtrent den bouw en de inrichting der bergplaatsen voor hoog stens 10 vaten. De Voorzitter beantwoordt den heer Janzen op de verschillende aangevoerde punten en verheugt zich, dat spreker het in hoofdzaak met B. en W. eens is. Nog doet de Voorzitter uitkomen, dat het moeilijk is te bepalen, wanneer eed opslagplaats van petroleum begint dien naam te dragen. De heer Janzen komt op zijne bewaren terug en dringt vooral er op aan om den winkeliers toe te staan meer dan één vat in hun winkel in voorraad te hebben, hetgeen vooral in den winter zeer wenschelijk is. De heer Van Neck vereenigt zich met het aangevoerde door den heer Janzen en beveelt B. en W. aan, dat door hen bepaalde voorschriften worden vastgesteld op den bouw van berg plaatsen en op het toezicht daarop. Nadat de Voorzitter had doen uitkomen, dat het advies van deskundigen in deze zeer gewaardeerd wordt, herinnert de heer Korver aan het gebeurde met de aanvragen tot opslag in vaartuigen in het Heldersch kanaal en verklaart hij het te betreuren, dat de proef van 6 maanden in deze gesteld is, waardoor de laatste aanvragers nog steeds op eene beslissing moeten wachten. Spreker had gewenscht, dat vroeger reeds eene afdoende beslissing omtrent den opslag van petroleum ware genomen. Ook spreker vindt het zeer noodifj, dat aan winkeliers het beschikbaar hebben van twee vaten worde toegestaan, terwijl hij onder opgave van redenen aandringt om het maximum van 10 vaten in bergplaatsen te verhoojep, b. v. tot 25 vaten. Omtrent de inrichting dier bergplaatsen deelt spreker nog zijne opmerkingen en wenken mede, met aanbeveling van de door hem geopperde denkbeelden betreffende dit onderwerp. Door den heer Franken wordt bij herhaling gewezen op de Rijkswet betreffende, dit onderwerp, van den jare 1875door den heer Beukenkamp wordt de bedoeling bij het voorstel om 1 vat in den winkel en hoogstens 10 in eene afzonderlijke opslag plaats te hebben verduidelijkt;door den Voorzitter wordt opge merkt, dat grootere hoeveelheden dan 10 vaten alleen buiten de kom der gemeente kunnen worden opgeslagendoor den heer Korver wordt herinnerd, dat dan toch permissie is gegeven om niet minder dan 400 vaten in een vaartuig, liggende binnen de kom der gemeente, op te slaan door den heer Klik wordt aangevoerd, dat het wenschelijk schijnt de bepaling van het maximum bij den opslag van petroleum over te laten aan de te blijken behoefte, zonder zich aan een bepaald cijfer te binden. De Voorzitter verzekert ten slotte, dat van de gegeven wenken door B. en W. zal worden gebruik gemaakt. Hij merkt op, dat de te nemen voorzorgsmaatregelen onmogelijk bij alle belang hebbenden in den smaak kannen vallen. Hij verheugt zich echter dat, bij eenig verschil over ondcrdeelen, er in hoofdzaak een stemmigheid bestaat tusschen de leden van den Raad en het Dag. Bestuur. De mededecliugen van B. en W. worden voor kennis geving aangenomen. Er geschiedt voorlezing van een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, inhoudende het verzoek, dat, evenals te IJmuiden, door den Commissaris voor den Vischafslag, voortaan gespecificeerde opgaven zullen worden afgegeven bij den verkoop van visch, in 't belang van den handel, de eigenaars en de reederijen. Een poging om den beambte bij den Vischafslag tot afgifte dier opgaven te bewegen, heeft schipbreuk geleden, waarom de Kamer zich wendt tot den Raad met uitnoodiging, in deze in het belang van de zaak eene beslissing te nemen. De Voorzitter stelt voor, deze missive in handen van B. en W. te stellen. Spreker doet opmerken het verschil tusschen de visch- markt te IJmuiden en hier. Daar heeft men den aanbreng van visch door de groote Noordzee-visscherij hier komen slechts kleine schuiten aan, die de kustvisscherij uitoefenen. Indertijd, zegt spreker, heeft men te IJmniden een en ander van onze regeling overgenomen; laten wij nu ook eens wat goeds van IJmniden overnemen, maar voor de kleine schuitjes acht hij het niet noodig. Die wil hij van de bepaling uitzonderen. Neen, zegt de heer Oudenhoven, dat wil de Kamer van Koop handel en Fabrieken juist tegengaan. De besommingen dier kleine schuitjes zijn ook, volgens spreker, zoo gering niet als de Voorzitter meent, b. v. een gulden of 3. 't Is de Kamer te doen om eene betere afrekening dan nu geschiedt op een klein stukje papier, waarop slechts te zien is, hoe groot de netto op brengst is, zonder eenige opgaaf van kosten, enz. Spreker had gehoopt, dat men vroeger reeds een dergelijk beslnit had genomen. Wij hadden hier moeten vóórgaan. Met nadruk dringt de heer Van Neck er op aan, dat de afgifte van de gewenschte opgaven tot eene verplichting worde gemaakt. Volgens sprekers verzekering, zijn de gedrukte formulieren aanwezig, doch weigert de beambte om er van gebruik te maken. De beer Korver vraagt of de vischafslager gemeente-ambtenaar is, waarop de Voorzitter mededeelt, hoe indertijd de regeling van den vischafslag is tot stand gekomen. Spreker vindt dc vraag van den heer Korver zeer relatief. De heer Korver herhaalt die vraag en voegt er aan toeIs de Raad bevoegd om in deze de noodige voorschriften te geven De Voorzitter beantwoordt die vragen niet, doch dringt er op aan, dat het voorstel om dit onderwerp te renvoyeeren aan B. en W. worde aangenomen. De heer Oudenhoven doet opmerken, dat de Commissaris voor den visch afslag een titel heeft, die denken doet aan eene bepaalde verhouding tot het Gemeentebestuur. Spreker wil eene afdoende regeling, vooral met het oog op de scherpe concurrentie van IJmuiden. Door den heer Hordijk wordt daarop voorgesteld, B. en W. uit te noodigen, in de eerstvolgende zitting eene instructie voor de beambten bij den vischafslag aan het oordeel van den Raad te onderwerpen. Hieraan wordt door den heer Beukenkamp toegevoegd de wenschelijkheid der verklaring, dat beide beambten zijn gemeente-ambtenaren. 't Voorstel-Hordijk wordt ten slotte met algemeene stemmen aangenomen. Door den Voorzitter wordt, namens B. en W., voorgesteld over te gaan tot den openbaren verkoop der aan dc gemeente in eigendom toebehoorende gronden, gelegen achter de erven aan de Loodsgracht nabij de Looiersteeg. Door den heer Beukenkamp worden aan den heer Korver eenige inlichtingen omtrent dezen verkoop verstrekt, waarna het voorstol van het Dag. Best. met eenparige stemmen wordt aangenomen. Er geschiedt voorlezing van een adres, onderteekend door een - aanzienlijk getal ingezetenen, houdende verzoek, dat de Raad het besluit neme tot overbrugging van het Heldersch kanaal nabij de Keizerstraat. Door den Voorzitter wordt voorgesteld, dit adres in handen te stellen van B. en W. en daarop te letten bij de samenstelling der begrooting voor het jaar 1889. De heer Franken vereenigt zich met het voorstel des Voorzitters volstrekt niet. Hij wijst op de gebleken noodzakelijkheid, dat op de aan geduide plek een brug worde gesticht. Blijkens de opbrengst van het pontveer, passeeren daar jaarlijks minstens 120,000 personen. Om nu te zorgen, dat deze zaak met bekwamen spoed aan de orde zal komen, stelt spreker deze motie voor: „De Raad, er kennende de wenschelijkheid der overbrugging van het kanaal nabij de Keizerstraat, spreekt als zijn gevoelen uit, dat bij het ontwerpen der gemeente-begrooting voor 1889 deze zaak als spoedeischend worde beschouwd en dat alsdan de noodige voorstellen behooren te worden gedaan om óf door verhooging van belasting óf door het sluiten eener leening aan den uitge- drukten wensch worde gevolg gegeven." Deze motie wordt, na toelichting door den voorsteller, door den Voorzitter bestreden. In stemming gebracht, wordt de motie-Franken verworpen met 10 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Govers, Vos en Franken. De heeren Oudenhoven on Korver hielden zich buiten stemming. Na deze beslissing, wordt door den heer Korver eene andere motie voorgesteld, strekkende om te bepalen, dat de bouw eener brug op bedoelde plek urgent is en dat B. en W. door den Raad worden uitgenoodigd, de kosten voor den bouw der brug op de begrooting voor 1889 te brengen. Onder scheidene leden merken op, dat deze motie nog verder gaat dan die van den heer Franken. Intusschen wordt overgegaan tot de mededeeling van ingekomen stukken. Voor kennisgeving wordt aangenomen eene missive van HH. Gedep. Staten, inhoudende de verzekering, dat aan de begrooting der inkomsten en uitgaven voor 1888 de goedkeuring van dat College is gehecht. De heer Korver herinnert nu echter, uat zijne motie nog niet in stemming is geweest, en de heer Oudenhoven merkt op, dat ook op het voorstel van B. en W. nog geen besluit is genomen. Nadat de heer Korver zijne motie nog had verdedigd, en de Voorzitter had opgemerkt, dat men bij aanneming dier motie de som van f 24,000 als kosten van een nieuwe brug op de eerst volgende begrooting zou moeten brengen (een cyfer waartegen door onderscheidene leden geprotesteerd wordt), heeft de stem ming over de motie-Korver plaats. Zij wordt met 10 tegen 4 stemmen verworpen. Vóór stemden dé heeren Vos, Franken, Govers en Korver. De heer Oudenhoven hield zich buiten stem ming. Ten slotte wordt »het voorstel van B. en W., om op het verzoek van adressanten te letten by de samenstelling der begrooting voor 1889, met eenparige stemmen aangenomen. Na dit tusschenbedrijf wordt voortgegaan met de mededeeling van ingekomen stukken. Voorlezing geschiedt van een adres van den heer J. Graaff, eigenaar van perceelen in de Breewater- straat, houdende verzoek om bestrating aldaar, onder aanbod om in de kosten de som van f 250 bij to dragen. Op voorstel des Voorzitters wordt besloten, adressant te antwoorden, dat de Bree- waterstraat op de verlanglijst voorkomt en dat, als die straat aan de beurt is, zij van een behoorlijk plaveisel zal worden voorzien. Vervolgens geschiedt voorlezing van een brief, door Bestuurderen van Floralia gericht aan B. en W., met herinnering aan een in September des vorigen jaars bij den Raad ingezonden en op zegel geschreven adres, houdende verzoek om eene subsidie uit de gemeentekas, ten behoeve van het in bedoelde maand gehouden Volksfeest, bij gelegenheid der Bloemententoonstelling. Bestuurderen vragen eene subsidie ad f 50, doch B. en \V. stellen voor, met het oog op den ongunstigen staat der financiën, slechts de helft, dus f 25 toe te staan. De heer Vos ondersteunt het verzoek en meent zelfs, dat in 't laatst des vorigen jaars reeds eene beslissing in dezen zin genomen is.De heer Korver protesteert er tegen, dat dit stuk van Bestuurderen van Floralia niet op zegel geschreven is en de heer Janzen ontraadt het toestaan van 't verzoek, uithoofde van den slechten toestand der gemeentekas. De heer Oudenhoven acht het geld, aan zulk een Volksfeest gegeven, nuttig besteed en wijst er op, dat men -zelfs in veel kleinere gemeenten grootere sommen voor zulk een doel beschikbaar stelt. De heer Vos stelt voor f 50 toe te staan. De Voor zitter vraagt daarop, of' er leden zijn, die nog hoogere subsidie wenschen te geven. Niemand antwoordt, 't Voorstel-Vos wordt vervolgens in stemming gebracht en verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de heeren Hordijk, Oudenhoven, VanTwisk, Franken, Verfaille en Vos.'t Voorstel van B. en W., om f 25 als subsidie te geven, wordt daarop met 9 tegen 5 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heeren Van Neck, Janzen, Klik, Govers en Korver. (De heer Van Twisk was by deze stemming niet tegenwoordig). Eindelijk wordt voorgelezen een adres van eenige ingezetenen, eigenaars van perceelen in de nieuwe straat op het vroegere weiland van de heeren Gebrs. Meijer, hondende verzoek om demping der sloot nabij den ingang dier straat, om rioleering, en om beharding der aan te leggen dwarsstraat in de richting der verlengde Hoogstraat. De Voorzitter merkt op, dat tot de bedoelde demping is besloten en dat het overige gevraagde geplaatst zal worden op de bekende verlanglijst. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. De heer Korver wenscht in de notulen opgenomen te hebben, dat hij heeft geprotesteerd tegen het in behandeling nemen van het adres van Bestuurderen van Floralia, omdat het niet op zegel geschreven was. De Voorzitter merkt echter op, dat zulks met het oog op het Reglement van orde niet mogelijk is. Ann de orde wordt nu gesteld het onderzoek van een 70tal ingekomen bezwaarschriften tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag. Vóór hiertoe wordt overgegaan, verlaat de heer Hordijk, die het met zijne ambtsbetrekking weinig vercenigbaar acht, aan dat onderzoek deel te nemen, de vergadering. De openbare vergadering wordt na opgeheven en de zitting wordt met geslotene deuren voortgezet. Na heropening wordt de gewone rondvraag gedaan. Niemand der leden vraagt meer het woord en ten half twaalf ure wordt de zitting gesloten. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4