PARK TIVOLI. Vierde Zomer-Concert, Stafmuziekkorps dei' Kou, Ned. Marine, Tabaksfabriek E. BROERS, IJzeren Spoorweg-Maatschappij. TENTOONSTELLING te BRUSSEL. In „d e Oesterput" Nieuwe Schotsclie Haring, GEROOKTE ZALM a 60 cent per ons. Idem ELFT „20 Geen Kiespijn raeerü f|DADDV ANATHERIN- mji MONDWATER. Di'. POPP's Tandpoeder of Tandpasta, Dr. POPP's Kruideuzeep. HervormdelGemeeiite te Helder. AANBESTEDING. MELKWEDSTRIJD. te geven door het onder directie van den Kapelmeester J. KONING, op ZONDAG 10 JUNI 1888. Aanvang nnr. Programma: 1.L'Etat-Major, Marsche-Militaire, J. Koning. 2. Ouverture zu der Geist-licher Oper: Joseph in Egypten, E. N. Méhul. 3. In der Fremde, Romance, Brinlei Richards. 5. Le Cid, Grand Opéra de Jules Massenet, Transcription brillante, F. Degrez. Ouverture de 1'opéra-comiqueBonsoir Mr. Pantalon! Albert Grisar. 6. Dina-Walzerj aus dem Ballet: Capricciosa, C. A. Raida. 7. Selection from opera- burlesque: The Mikado, Arthur Sullivan. Voor niet-leden is de entreeprijs: Heerenf 0.50. Dames en Kinderen, ieder 0.25. Namens de Commissie van beheer voor het Stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine, de Kapelmeester J. KONING. IW Bij ongunstig weder in de Turnzaal. De 's Gravenhaagsche Hypotheekbank voor Nederland verstrekt gelden ter leen, onder le hypothecair verband, tegen jaarlijksche rente, met inbegrip van administratiekosten, van 4£°/0, terug te betalen in eens, in annuïteiten of in termijnen, en geeft 3£°/0 en 4°/0 pandbrieven uit. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank, Gedempte Raamstraat 11a, te 's Gravenhage, en te Helder bij den Heer A. J. DE JONGH. voorheen JAN VORVER. Eerste kwaliteit Tabak tegen concurreerende prijzen; Portorico ven af 30 cents de 5 ons; tevens 2-ccnts Sigaren, welke men nooit beter voor dien prijs zal gerookt hebben. Alkmaar, Mient, B. 23. HOLLANDSCHE De retour biljetten naar Brussel zijn tot nader bericht 8 dagen geldig. Die, afgegeven op een Zaterdag, zijn geldig 10 dagen. Zij zijn verkrijgbaar te Amsterdam. Haarlem, Leiden, den Haag, Delft, Schiedam, Alkmaar, Hoorn en den Helder. De Administrateur. is ontvangen a 15 cent per stuk. Jumbo Poetspomade is de beste en goedkoopste der wereld. Alom verkrijgbaar in doozen a 5,7 en 12 cents. Chemische Fabriek ZEVENAAR. bij gebruik van het wereldberoemde echte K..K.. Hof-Tandarts Boven ieder ander Tandwater te verkiezen als voorbe hoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. bij welker gebruik men steeds gezonde en sckoone Tanden behoudt. Dr. POPP's Tandplombeersel tot het zelf vullen van holle Kiezen. is met het grootste succès ingevoerd tegen iedere soort van Huiduitslag; dezelve is ook bijzonder geschikt voor baden en is voor dit doel ook reeds veelvoudig met het beste gevolg gebruikt geworden. POPP's Zonnebloem-Oiiezeep, fijnste en beste Toilet-Zeep, f 0.40. Prijs: Anatherin-ITlondwater, in flesschen van f 0.60, f 1.20 en f 1.75. Plantaardig Tandpoeder, f 0.80. Aromatische Tandpasta, f 0.40. Tandplombeersel, f 1. Kruideuzeep, f 0.35. WAARSCHUWING. Alle bestaande namaaksels van Anatherin-Mondwater zijn voor de gezondheid schadelijk volgens analyse; daarom waarschuw ik hiermede het geëerde publiek I voor aankoop van zulke namaaksels Dr. J. G. POPP, K.K. Hof-Tandarts en uitvinder der Anatherin-Preparaten te Weenen. Depóts van alleen echte Anatherin-preparaten bevinden zichte Nieuwediep bij W. V. BRUINVIS en bij J. VAN WILLIGEN (Magazijn #de Concurrent7' 1. Met 1 Juli a. s. komt vacant de betrekking van KOSTER in de Nieuwe Kerk alhier. Sollicitanten gelieven zich schriftelijk aan te melden vóór 15 Juni a. s. bij de Heeren M. WITSENBURG Jr., Westgracht, of C. J. VERHEY, Ankerpark. De Raad van Toezicht van het Koninklijk 'Instituut voor de Marine te Willemsoord is voornemens, onder nadere goedkeuring van Z. E. den Minister van Marine, onderhands aan te besteden de levering van: 3000 H.L. COKES. 200 NUTSKOLEN. De voorwaarden van levering liggen ter inzage op het bureau van den Officier van Administratie van gemeld Instituut. De indiening van de gezegelde inschrijvingsbiljetten moet geschieden vóór of op den 21 Juni 1888. De Raad van Toezicht voornoemd: De Voorzitter, C. E. UHLENBECK. De Secretaris, D. A. VAN DER LAAN. De Raad van Toezicht van het Koninklijk 'Instituut voor de Marine te Willemsoord is voornemens, onder nadere goedkeuring van Z. E. den Minister van Marine, bij inschrijving aan te besteden Het doen van eenige reparatiën enz. aan de gebouwen van gemeld Instituut, bestaande in timmer-, schilder- en stucadoorwerk (3 perceelen), uit te voeren in de maand Augustus e. k. De lijsten der te verrichten werkzaamheden liggen ter inzage op het bureau van den Officier van Administratie, terwijl de aanwijzing in loco zal plaats hebben op Zaterdag den 16 Juni a. s., des namiddags ten 11 ure. De indiening der gezegelde inschrijvingsbiljetten moet geschieden vóór of op den 21sten Juni. De Raad van Toezicht voornoemd: C. E. UHLENBECK, Voorzitter. D. A. VAN DER LAAN, Secretaris. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het HEEM RAADSCHAP W1ER1NGENzullen op DONDERDAG 14 JUNI 1888, des middags ten 12 uur, in het openbaar aanbesteden Het maken van 112 31. steenglooiing en eenig grondwerk. De aanwijzing zal plaats hebben op Dinsdag den 12 Juni. Bestek en voorwaarden is tegen betaling van f 1.te bekomen bij den Secretaris. Daarna: de levering van p. in. 180 Ms grind, te leveren 1/3 aan Westerland, 1/3 aan den Oever, 1/3 aan den polder Nieuwland. Het Bestuur voornoemd: S. STRAND, Dijkgraaf. C. M. KOORN, Secretaris. Door de Afdeeling Wieringerwaard der «Hollandsche Maatschappij van Landbouw" zal eenen wedstrijd worden gehouden in het KOEIENMELIiEiV, waarvoor prijzen worden uitgeloofd tot een bedrag van zestig gulden. De deelneming is opengesteld voor boerendochters, -meiden, -zoons en -knechten, beneden den leeftijd van 23 jaren. Aangiften kunnen tot en met 14 Juni a. s. geschieden bij den laatst ondergeteekende. Het Bestuur der Afdeeling voornoemd: R. A. KAAN, Voorzitter. W. TEENGS, Secretaris. De afgeloopen week, zoo meldt men o. a. uit Londen aan de «Haarl. Crt.", bracht weinig belangrijk nieuws, en bij gebrek hieraan hield men zich bezig met de moorden en rooverijen, die met den dag in zoo onrustbare mate toenemen, dat de hoogge roemde Britsche politie er niet tegen schijnt te zijn opgewassen. Te Manchester, vermoordde een gevangene zijn bewaker, om daarna in z\jn gevangenispakje te ontsnappen en de politie zoo goed op een dwaalspoor te brengen, dat deze hem na 9 dagen nog niet gevonden heeft. In de Londensche wijk Canonbury vermoordden twee mannen op klaarlichten dag eene oude dame, die niet in staat was weerstand te bieden in haar eigen huis, en een politieagent, van het gebeurde door eene Franscbe juf frouw, die echter voldoende Engelsch spreekt om door gewone Engelschen verstaan te worden, onderricht, weigerde de door haar aangewezen verdachte personen in hechtenis te nemen. In Regentspark alhier werd een niets kwaads vermoedend jong werkman door eene bende straatslijpers in koelen bloede, zonder eenige aanleiding zoo goed geraakt, dat hg onmiddellijk dood neerviel. In Moorgatestreet, in het «Strand", in Queenstreet, in den Theemstunnel werden rijke kooplieden van achteren aan gegrepen en van hunne kostbaarheden beroofd, en in geen dezer gevallen werden de daders gevat, ofschoon al de genoemde straten tot de drukste te Londen behooren. En om de kroon op alles te zetten en het vertrouwen op onze autoriteiten nog meer aan het wankelen te brengen, verliezen 5 winkeljuffrouwen het leven bij een brand in Edgware-Road, terwijl zij gemakkelijk hadden kunnen gered worden als er slechts personeel aanwezig was geweest om eene zich op geene 100 schreden afstands bevindende brandladder naar het tooneel des onheils te brengen. De lijst is niet volledig en zou met nog veel meer kunnen worden aange vuld, doch het aangehaalde kan volstaan als een bewijs, dat de persoonlijke zekerheid en veiligheid te Londen eenigszins te wen- schen overlaten. De ontsnapping van den gevangene uit de gevangenis van Strongeways te Manchester is eene daad zoo stout en brutaal, dat zij bijna zonder voorbeeld is. De man was opgesloten onder den naam van Jackson, maar schijnt ook meer namen gevoerd te hebben en blijkt thans in werkelijkheid Firth te heeten. Hij was loodgieter en schilder van beroep en had in die hoedanigheid blijken van buitengewone koelbloedigheid gegeven, doch van ernstige pogingen om eerlijk zijn brood te verdienen wa3 bij hem geen sprake en reeds verscheidene malen was hg met de justitie in aanraking geweest. Thans was hij veroordeeld wegens inbraak en rooverij. Hij heeft een bedaard en fatsoenlijk uiterlijk en de bewakers verdachten hem het allerminst van moorddadige plannen. Op Dinsdagavond in de vorige week werden hem eenige reparatiën opgedragen, onder toezicht van een bewaker, een man veel krach tiger dan Jackson. Beiden bevonden zich in een afgelegen gedeelte der gevangemis. Waarschijnlijk was de bewaker bezig het werk te onderzoeken, toen Jackson hem met een hamer, dien hij gebruikt bad, een zwaren slag op het hoofd gaf, waardoor do bewaker dadelijk bewusteloos neêrviel. Jackson nam eerst al het geld, dat hij in de zakken van zijn slachtoffer vond, en verwisselde diens kousen en schoenen met de zijne. Daarna maakte hij met den hamer een gat in het dak, groot genoeg om hem door te laten. Van daar sprong hij op een lager dak, bereikte een 10 voeten hoogen muur, dien hij overklom, en was vrij. Het merk waardigste is, dat iemand die zich in de kamer bevond beneden die, waarin de moord gepleegd werd, op het geraas naar boven kwam en, de deur gesloten vindende, aanklopte, waarop Jackson antwoordde dat het «all right" was. Spoedig had men zijn spoor gevonden. Het bleek dat hij door Middleton en Chadderton naar Oldham was gegaan, doch daar verloor men hem weder uit het oog. Intusschen was Jackson ijverig in de weer. Hij wist op twee verschillende plaatsen in te breken. Uit een huis stal hij eene jas, eene flesch bier en eenige sigaren. Uit een ander huis stal hij eenig koper geld, een vest en eenige andere artikelen. In dit laatste huis maakte hij het zich gemakkelijk. Hij dronk er eenig bier, rookte er een paar sigaren, waarvan hij de eindjes achterliet, stal de sleutels van de «kazerne" van de «Salvation-Army", waarbij de bestolene «kapitein" was, en liet een briefje achter van den volgenden inhoud«Good bye, captain tbough lost to sight, to memory dear. Yours truly, Shahespeare", op de achterzijde van welk briefje bij eene nauwkeurige opgave van het gestolen geld, be hoorlijk opgeteld, tot een bedrag van 36 shillings, schreef. Van geld en gewone kleederen voorzien kon Jackson zijne drieste rooverijen veel gemakkelijker voortzetten. De bevolking der geheele omgeving was intusschen zeer weinig op haar gemak hoezeer zijne buitengewone stoutmoedigheid ook bij velen sympathie opwekte. Achtereenvolgens verscheen hij in Stockport, Durham, Bradfort, Cheltenham, en heden komt er eindelijk een bericht dat hij te Sheepbritge gevat is, een bericht dat velen te goed achten om het na al het voorgevallene zonder nadere bevestiging te gelooven. Er worden bijna ongelooflijke staaltjes verteld van de Britsche koelbloedigheid, die Jackson aan den dag legde. In eene herberg las hij uit eene courant een verslag zijner eigene daden voorin eene andere onthaalde hij eenige daglooners en sprak hij met hen op de luidruchtigste en onverschilligste wijze. Een schrijver die in een roman het karakter van een misdadiger op die wijze beschreef zou ongetwijfeld van overdrijving worden beschuldigd. Jackson zal natuurlijk op den duur niet kunnen ontsnappen en wordt hij levend gevangen en behoudt hij tot het einde toe zijne merkwaardige koelbloedigheid, dan zal hij onge twijfeld in menigen roman herleven en aldus als een moderne Jack Shepherd in de herinnering blijven voortleven. De politie te Manchester toont zich inmiddels uiterst gevoelig wegens de critiek waaraan zij heeft blootgestaan en tracht die op allerlei wijze te ontzenuwen, onder anderen door er op te wijzen, dat zij niet voldoende van Jackson's antecedenten was op de hoogte gebracht. Doch zij zal desniettegenstaande veel moeite hebben om haar goeden naam te herstellen. Wat de aanrandingen en rooverijen te Londen zelf betreft, die zijn eenvoudig eene schande voor de politie, doch tevens een bewijs dat de straffen die opgelegd worden niet afschrikwekkend genoeg zijn, al mogen zij dat vroeger zijn geweest. Twouwens een langer of korter verblijf in eene gevangenis, zelfs met dwang arbeid, levert voor menigeen niets verschrikkelijks meer op. Het strengste toezicht, de zwaarste tucht in de gevangenis, kan deze niet onaangenamer maken dan het verblgf in sommige «woningen" in de Londensche achterbuurten. Is het wonder dat men dag aan dag misdaden ziet bedrijven met het uitsluitend doel om voor eonigen tijd opgesloten, gevoed, gekleed en verzorgd te worden Vraagt men hoe het publiek er over denkt, dan vindt men het antwoord in de aanbevelingen der juries, in de brieven, in de dagbladen, in de gesprekken die men op openbare plaatsen hoort voeren. Vrij algemeen wordt gewenscht naar de wederinvoering van lijfstraffen. Men is van oordeel dat, indien een moordenaar éér bij gehangen wordt eenige malen flink werd afgerost, of een straatroover of inbreker met geregelde tusschenpoozen op dezelfde manier behandeld en dan in het geheel voor korter tijd opgesloten, dergelijke misdrijven spoedig zouden afnemen. Van den anderen kant schijnt de dood, in verband met het doordringen van nieuwere leerstellingen al zijne verschrikkingen te hebben verloren. Allerwegen ziet men jongelieden en grijsaards zelfs, om de nietigste redenen, op de schijnbaar bedaardste wijze, zelfmoord 'plegen. Sommigen der misdaden die bedreven worden zijn van den afschuwelijksten en walgelijksten aard. Een daglooner vertelde onlangs aan zijne mede-arbeiders te Milton-under-Wychwood, dat er spoedig van een «rum job" zou worden gehoord. Spoedig daarna zag men hem zijne woning verlaten en zijne vrouw met eene drie voet langen ijzeren staaf vervolgen. Hij gaf haar daarmede een slag op het aangezicht, die haar neervelde. Daarop gaf hij haar nog zulk een slag op het hoofd, die een einde aan haar leven maakte. In hechtenis genomen, verklaarde hij, dat het volkomen in zijn plan lag haar te vermoorden en dat hij «would go to tho gallows likke a prince" (als een prins naar de galg zou gaan). Marktberichten. TEXEL, 7 Juni. Gevischt Zeegras f 2 a 4 en Gemaaid idem f 6 a 7 per pak van 100 kilogram. Aardappelen f 1.75 a 2.50 per hectoliter. HOORN, 7 Juni. Ter Waag gewogen 272 stapels Kaas, wegende 73,712 kilogram. Hoogste prijs per 50 kilogramf32.50 voor Kleine Hooi-, f 32 voor dito Gras-, f 28.50 voor Commissie en f 28.50 voor middelbare. ENKHUIZEN, 6 Juni. Aangevoerd 13 stapels Kaas, f 28 a 29 per 50 kilogram. Karweizaad f 13.a 13.50, Mosterdzaad f 15 a 16.25, Vale Erwten f 9 a 12, Groene dito f 8.50 a 12.Grauwe dito f 10 a f 14, Bruine Boonen f 8.a 11.50, Gerst f 3.75 a 5. Haver f 3.25 a 4.alles per hectoliter. Schapen f 12 a 15, magere Varkensf 13 a 17, Biggen f 5 a 9 en Kippen f 1.a 1.40 per stuk. Boter 60 a 62£ cents per kop. Kip-ciaren f 2.50 a 3.per 100 stuks. LEIDEN, 8 Juni. Ter Veemarkt werden aangevoerd28 Stieren, f 42 a 204 146 vette Ossen en Koeien, f 118 a 270 per stuk of 56 a 68 cents per kilogram80 Varekoeien, f80 a f 192; 12 Graskalveren, f 14 a 35 110 vette Kalveren, f 24 a f 68 per stuk of 50 a 75 cents per kilogram109 nuchtere dito, f 4.a 14.350 vette Schapen, f 16 a 28.per stuk of 45 a 50 cents per kilogram; 1310 Weideschapen, f 11.a 22. 9462 Lammeren, f 3.25 a 14 75 magere Varkens, f 13 a 28; 491 Biggen, f 4.a 9.25Veulens, f a 2 Paarden, f 40 a 72, 110 Kalf- en Melkkoeien f 102 a 252, alles per stuk. ZIERIKZEE, 6 Juni. Op de Paardenmarkt waren 113 stuks aan de lijn, waaronder veel schoone dieren. In het soort der Paarden viel eene doorgaande verbetering waar te nemen. De handel was flauw. Buitenlandsche kooplieden waren niet aan wezig. De hoogste prijzen, die besteed werden, waren f 475 en f 50Ö per stuk. NIJMEGEN, 7 Juni. Uiterwaardsch Hooi f 22 a 24 en Binnenveldsch f 19 a 21 per 500 kilogram. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4