Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIËN. WEGENSCHOUW. Openbare Verknoping De Notaris P. S. HORDIJK, te Helder, Nadat de Keizer tegen middcrnacht'scheen in te sluimeren, ontsloeg de Keizerin alle familieleden, inaar bleef nog zelve bij het ziekbed zitten. Dr. Hovell bleef echter ook in de kamer, om er te waken. De Keizer was bij zijn volle kennis. Tegen 1 ure schreef hij op een blaadje papier aan dr. Hovell: //hoe staat het met mijne pols? zijt gij er over tevreden?" Daarna schreef hij weer iets anders hetwelk hij echter hield. Tegen den ochtend verergerde de toe stand. Nu en dan geraakte de ademhaling beklemd; op andere oogenblikken was zij weder ruimer. Zoo kampten de laatste lichaams krachten tegen den naderenden dood. Des ochtends ten 8 ure was de gehcele familie weder bij het ziekbed bijeen. De Keizer herkende nog ieder hunner, maar was zoo zwak, dat hij dit slechts kon doen blijken door met de oogen te wenken. Daar er nu niet meer aan viel te twijfelen dat de dood steeds meer en meer naderde, liet de Keizerin den bekenden schilder Anton Yon Wemer ontbieden, ten einde hij, evenals hij bij Keizer Wilhelm had gedaan, ecne schets van den stervende te nemen. Terwijl de schilder dit deed, ademde de Keizer nog, maar zijn gelaat was reeds diep ingevallen het teekende eene vriende lijke kalmte, zonder eenig kenteeken van pijn. In de laatste heldere oogenblikken gebruikte de stervende nog het Avondmaal, en kort daarna volgde de laatste ademtocht. Als getuige van het overlijden waren alleen de naaste bloedver wanten en eeuige hooge hofbeambten toegelaten, daarbij graaf Stolberg, minister van het Huis des Konings, die voor de officieele acte van overlijden had te zorgen. De keizerin-weduwe Augusta had ook naar Postdam willen komen, maar is door de geneeskundigen daarin verhinnerd. Keizer Frederik is gestorven in dezelfde kamer, waarin hij ruim 56 jaar geleden geboren was. Buitenland. Bij de behandeling der begrooting voor Marine in de Italiaansche Kamer heeft de Minister, admiraal Brin, in antwoord aan verschillende alge vaardigden, gezegd, dat degenen, volgens wie de tijd voor groote pantserschepen voorbij was en voortaan bijna uitsluitend kruisers en tor pedobooten zouden gebruikt worden, zich deerlijk vergisten. Het was ijdel, zeide hij, dergelijke voorspellingen te doen, vooral nu de noodzakelijkheid van sterke pantserschepen door het uitvinden van nieuwe projectielen in groote mate was gestaafd. Wat de schepen der Italiaansche zeemacht betrof, was het juist, zeide hij, dat eenige buitenlandsche schepen sommige er van in snelheid overtreffende „Italia" en de „Lepanto" intusschen bleven op dit punt ongeëven aard door eenig vaartuig ter wereld. Omtrent de oorzaak van de daad van den heer Hériot, den directeur der magazijnen „Du Louvre", loopen te Parijs zeer uiteenloopende geruchten. De meest waarschijn lijke lezing is de volgende: Hériot was ziek en werd op zijn buitenverblijf te La Boissière door zijne vrouw verpleegd. Terwijl zijne echt- genoote, vermoeid door het waken, eenige rust genoot, stond Hériot op, nam een revolver en loste in een aanval van koorts een schot op haar, waarna hij het wapen tegen zichzelven richtte. Het talrijke personeel, dat in de magazijnen werk vindt, verkeert in groote ongerustheid, daar hun toekomst op het spel staat. Naar men beweerde, behoorde de heer Hériot, die zeer rijk was, tot hen, die de onderneming van generaal Bou- langer krachtig steunden. Volgens een der Parijsche bladen, is generaal Boulanger terstond naar La Boissière vertrok ken, ten einde zijn vriend bij te staan. De Parijsche politie zoekt ijverig eene „dame", die er haar werk van maakte, piano's te huren en die ten spoedigste te verkoopen. Haar „vriend", een zich noemende Baron De R., die geheel op haren zak leefde en met zijne geweldige vuisten de ongelukkige verhuurders de deur plagt uit te zetten, wanneer zij kwamen klagen, is reeds in hechtenis genomen. Een verschrikkelijk ongeluk heeft de stad Saint-Dié in opschudding gebracht. Jl. Zaterdag deden de echtgenooten Alphonse Lévy een wandelrit in gezelschap van twee hunner nichtjes, die van Luneville overgekomen waren. Op zeker oogenblik ging het paard op hol, het rijtuig viel om en de reizigers werden ter aarde geworpen. De twee jonge meisjes bleven op de plaats dood, de koetsier werd ernstig gekwetst, zoodat hij insgelijks in doodsgevaar verkeert, doch door een onverklaarbaar toeval bekwamen de echtgenooten Lévy enkele lichte kneuzingen. De vader der jonge meisjes, sedert eenige maanden weduwnaar, kwam des anderendaags met hen den dag doorbrengen. Met den eersten trein vertrok hij in de genoegelijkste stemming van Luneville, om haar te verrassenwie zal de wanhoop des vaders schetsen toen hij nog enkel de lijken zijner kinderen vond. Bij de dezer dagen te New-York gehouden wedrennen zijn drie jockey's omgekomen. Benoemingen, enz. Tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw zyn benoemd de heeren mr. H. B. Yan Davelaar, vice-president van het Hooggerechts hof in Nederl.-Indië B. Yan Baak, resident van Djokjokarta; J. Heyting, resident der Preanger-regentschappen dr. L. W. G. De Roo, laatstelijk directeur van Financiën, thans met verlof in Nederland; H. Van Lokhorst, kolonel, chef van den geneeskundigen dienst bij het leger in Nederl.-Indië; C. DeykerhofF, luitenant-kolonel, sous-chef van den generalen staf bij het leger in Nederl.-Indië, en F. C. E. Meijer, luitenant-kolonel van den generalen staf, chef van den topographischen dienst in Nederl.-Indië; zoomede Toekoe Neq, radja moeda setia, hoeloebalang van Merassa (Groot-Atjeh). De luitenant ter zee 1ste klasse Van Wessem zal 1 Juli a. s. als oificier van politie op de Rijkswerf te Amsterdam optreden, ter vervanging van den luitenant ter zee late klasse Prager. Met den 1 Juli a. 8. worden overgeplaatst van Zr. Ms. stoom schip //Johan Willem Friso" de adelborsten der 1ste klasse H. G. Leembruggen en G. J. J. Verdam in de rol Zr. Ms. opleidings schip //Admiraal van Wassenaer" en gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. brik //Pollus" de adelborst der 1ste klasse L. P. W. Van der Wal iu de rol van Zr. Ms. opleidingsschip „Anna Paulowna" en gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. brik „Castor" de adelborsten late klasse J. O. Kolkmeyer, H. G. Surie, B. Tack en J. C. Stam op Zr. Ms. ramschip „Buffel" de adelborsten lste klasse R. Van Leent, J. P. F. Van der Mieden van Opmeer, P. H, Z. Marcella, G. Van Hulstijn, G. J. Van Gendt, C. Witsen Elias, Jhr. L. F. Martini, J. S. A. Kroon, C. Kraandijk en J. Bornie op Zr. Ms, zeilkorvet «Nautilus". De officier van gezondheid der 2de klasse bij dc zeemacht dr. B. Snellen, dienende aan boord van Zr. Ms. ecbroefstoomschip „Johan Willem Friso", wordt met den 26 dezer op non-activiteit gesteld en vervangen door den off. van gez. der 2de klasse bij dc zeemacht A. J. Gysscn, dienende aan boord Zr. Ms. opleiding schip „Admiraal van Wassenaer". Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: J. De Jong, broodbakker, en M. J. Brizee. J. Groeneveld, werkman, cn M. H. v. Vicrsen. F. P. Gans, zeeman, en E. J. Groen. H. Kok, stoker by de Marine, en D. Captein. J. M. v. Orsouw, stoker bij de Marine, en J. Dc Ruijter. GehuwdA. II. F. Post en D. Bakker. Bevallen G. Kalf, geb. Droog, Z. A. v. Aken, geb. Mooy, Z. A. M. Bohm, geb. v. d. Pot, Z. A. Hendrikse, geb. Bont, Z. Overleden: R. C. Gomes, 8 jaren. E. Veer, 16 jaren. J. H. Nieuweuhuizon, echtgenootc van M. Zwanenburg, 67 jaren. Levenloos aangegeven 1. Weerk. Waarnemingen te Helder(Landskeet). 'a c Windrichting Barometer mM. Thermometer C. .SP c Toe stand van de zee. D en kracht. Stand. J Afw. Stand. Afw. u 16 16 12 12 zw. ono. notn 5 k. 8 9 760.05 -1.35 757.67-3.63 758.22 - 3.08 14.4 13.2 12.8 -2.0 - 1.6 -3.7 1 0.78 wein.gv. 0.73 Golvend 0.77 Weêrsgesteldheid: 15 Juni 12 u. Bewolkt, mooiweer. 16 Juni 8 n. Bewolkt, winderig, goedweer. 16 Juni 12 u. Lichtbew., winderig, goedweer. Marktberichten. TEXEL, 14 Juni. Gemaaid Zeegras f 6 a 7 en dito gevischt f 2 a 3 per pak van 100 kilogram. Ongewa3schen Wol 76 cents per kilogram. Aardappelen f 1.75 a 3.per hectoliter. ALKMAAR, 15 Juni. Aangevoerd 550 stapels Graskaas; Kleine f 31.50, Commissie f 31 en Middelbare f 30.50 per 50 kilogram. Aangevoerd 94 hectoliter Granen. Tarwe f 7.50 a 7.75, Gerst f 4.25, Haver f 3.35 a 4.20, Bruine Boonen f 8.a 12.50, Witte Boonen f 13, Gele Boonen f 7, alles per hectoliter. HOORN, 14 Juni. Ter waag gewogen 369 stapels Kaa3, wegende 106,700 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f 31.50 en Commissie f 30 per 50 kilogram. ENKHUIZEN, 13 Juni. Kaas f 25 a 30 per 50 kilogram. Karweizaad f 14.a 14.25, Mosterdzaad f 15.a 16.25, Maanzaad f 9.a 9.25, Vale Erwten f 10.a 11.25, Grauwe dito f 10 a 14, Bruine Boonen f 8.a 11.50, Gerst f 3.a f 4.75, Haver f 3 a 4, alles per hectoliter. Schapen f 12 a 18, Lammeren f 5 a 8, magere Varkens f 9 a f 13, Biggen f 5 a 8, alles per stuk; vette Varkens 19 cents per half kilogram. Boter 60 a 62| cents per kop. Kip-eieren f 2.50 a 3.per 100 stuks. LEIDEN, 15 Juni. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 9 Stieren, f51 a 132 120 vette Ossen en Koeien, f 116 a 261 per stuk of 56 a 68 cents per kilogram; 80 Varekoeien, f83 a f 193; 9 Graskalveron, f 15 a 30; 116 vette Kalveren, f 21 a f 67 per stuk of 50 a 75 cents per kilogram; 49 nuchtere dito, f 6.a 14.495 vette Schapen, f 15 a 29.per stuk of 45 a 50 cents per kilogram 1055 Weidescbapen, f 10.a 22. 4008 Lammeren, f 4.a 12 36 magere Varkens, f 15 a 33; 260 Biggen, f 3.75 a 10.Veulens, f a Paarden, f a ,111 Kalf- en Melkkoeien f 100 a 250, alles per stuk. VENENDAAL, 13 Juni. Eene aanzienlijke hoeveelheid Wol uit de Stroowaard, tusschen Rotterdam en Dordrecht, aangevoerd, kon als volgt gelden: gewasschen Wol f 0.95 a 1.Smeerwol f 0.75 per kilogram. NIJMEGEN, 14 Juni. Uiterwaardsch Hooi f 22 a 24 en Binnenveldsch f 19 a 21 per 500 kilogram. MASTENBROEK, 14 Juni. Kampereilandsch Hooi f 18 a 20, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 17 a 19 en 2de kwaliteit f 14 a 16 per 500 kilogram. Correspondentie. Het ingezonden stuk van N. plaatsen wij in het volgend nommer. De opperccremoniemeester maakt bekend, dat, ingevolge de bevelen des Konings, het Hof voor den tijd van vier weken, ingegaan 15 dezer, den rouw zal aannemen, te wetentwee weken middelbaren en twee weken lichten rouw, wegens het overlijden van Z. M. Frederik 1H, Keizer van Duitschland, Koning van Pruisen. Uithoofde het overlijden van den Duitschen Keizer, is het concert van de Stafmuziek der Marine, bepaald op morgen, uitgesteld tot nadere mededeeling. Zr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Johan Willem Friso', commandant de kapitein ter zee G. Doorman, is heden morgen, laatst komende van Barcelona, alhier ter reede geankerd. Nu de practische cursus voor de machinist-leerlingen der oudste afdeeling aan boord van het jacht „De Leeuw", liggende op 's Rijks werf te Hellevoetaluis, deze week geëindigd is, verlaten bedoelde leerlingen beden dc opleiding en worden zij den 1 Jnli aanstaande bevorderd tot machinist-leerling lste klasse. De volgorde hunner rangnummers is dezeJ. Schild, C. Van Gooi. W. A. d'Arnaud, J. Th. Champagne, C. J. L. Petri, W. J. Verbeek, H. R. Birza, H. Te Kolf, G. A. Gall, J. Moree, K. C. W. E. Hantzsch, A. Govers, B. J. Velderman, D. Bedeaux, W. K. L. A. Van Bommel, J. H. Von Santen, H. J. P. Ten Bruggencate, W. IC. F. Meijer, C. Hüne, G. C. Van Wachem, D. Meijer, B. Verheij, A. Risseeuw, G. H. Watson, G. J. Velder man en S. Bruinsma. No. 1 ontving als eersten prijs een boek over stoomwerktuig kunde van Dittlof Tjassens met twee atlassen en No. 2 kreeg als tweeden prijs een prachtige passerdoos. Met ingang van den datum hunner bevordering worden de nieuwe machinist-leerlingen late klasse op de verschillende in dienst zynde oorlogsbodems geplaatst. Aan boord van bet ramschip „Buffel" komeuJ. Schild, H. R. Birza, B. J. Velderman en C. Hüne. Op den rammonitor „Panter" worden geplaatst: W. A. d'Arnaud, G. A. Gall, W. K. L. A. Van Bommel en D. Meyer. Op de „Hyena" J. Th. Champagne, J. Moree, J. H. Von Santen en B. Verhey. Aan boord van den rammonitor „Luipaard" C. Van Gooi, C. H. Te Kolf, D. Bedeaux en G. C. Van Wachem. Op het schroefstoomschip „Johan Willem Friso"W. J. Verbeek, A. Govers, W. K. F. Meijer, G. H. Watson, G. J. Velderman en S. Bruinsma en op het schroefstoomschip „Alkmaar": C. J. L.Petri, K. C. W. E. Hantzsch, H. J. P. Ten Bruggencate en A. Risseeuw. Na deelneming aan de schietoefeningen alhier, is heden morgen de lste compagnie van het 4de regiment vesting-artillerie, onder bevel van den kapitein Jhr. v. d* Spiegel, weder naar hare garnizoensplaats, 's^Gravenhage, j teruggekeerd. I Te Amsterdam is met goed gevolg het lste natuur kundig examen afgelegd door den heer H. J. A. Van Voorn veld, van hier. Loting voor de Schutterij. Het Plaatselyk Bestuur der gemeente Helder maakt bekend» dat de LOTING voor de in deze gemeente gedurende dit jaar voor de Schuttery ingeschrevenen is bepaald op VRIJDAG 22 JUNI 1888, des namiddags ten 6 ure. Dat de loting zal geschieden in bet lokaal achter bet Bureau voor Gemeentewerken, naast het Weesbuis. Dat men bij de loting moet opgeven de redenen van vrijstelling van dienst, die men heeft of vermeent te hebben, en dat de alphnbetische naamlijst der ingeschrevenen van heden af, tot den dag der loting toe, op de gewone kantooruren, op dc Secretarie der gemeente ter inzage is nedergelegd. Helder, den 16 Juni 1888. Het Hoofd van bet Plcatselyk Bestuur, STAKMAN BOSSE. Ondertrouwd F. P. GANS en E. J. GROEN. Helder, 14 Juni 1888. Getrouwd G. DEUTEKOM en A. M. C. KAMPER. J VAN DE VAART en W. H. KAMPER, welke tevens hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, zoo van hier als elders, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 13 Juni 1888. J. DEUTEKOM en Echtgenoote, J. W. KAMPER en Echtgenoote, Mejuffrouw C. VAN DE VAART, betuigen hunnen oprechten dank voor de belangstelling bij de huwelijksvoltrekking hunner kinderen en eenigen broeder, zoo ruimschoots van hier als elders ontvangen. Amsterdam,) Helder, 15 Juni 1888. Delft, H. SA7-. 3XT. Vergadering op ZATERDAG den 23 dezer, in het lokaal „TIVOLI". Het Bestuur. Het Bestuur van den Polder „Helder en Huisduinen" maakt bekend, dat de jaarlijksche wegenschouw in dien Polder zal gehouden worden op Woensdag den 20 Juni 1888. Eigenaars of gebruikers van landen worden herinnerd, dat de aan hunne landerijen gelegen polderwegen, vóór den dag der schouwing, behoorlijk moeten zijn ingeslecht. De nalatigen verbeuren eene boete van zestig cent, onver minderd hunne verplichting om de wegen in behoorlijken staat te brengen. Tevens wordt in herinnering gebracht: 1°. dat men bij het gaan door den Polder niet dan van de gewone wegen gebruik mag maken; rdat ouders voor hunne kinderen aansprakelijk zijn, en dat het loopen over landerijen aan anderen met geldboete wordt gestraft; 2°. dat honden, die onbeheerd in den polder loopen, zooveel mogelijk onschadelijk zullen worden gemaakt. Helder, 13 Juni 1888. A. METZELAAR, Voorzitter. C. BOON, Secretaris. wegens sterfgeval. azal, in het lokaal „Itlusis Sacrum" aldaar, op WOENSDAG 20 JUNI 1888, a.v. 8 uren, publiek verkoopeu 1. Een WINKELHUIS, waarin sedert jaren met goed succès een Manufacturenzaak wordt uitgeoefend, met ERF, aan de Zuidstraat te Helder, M 73, groot 2 aren, 16 centiaren. 2. Een HUIS, ingericht tot Logement en Koffiehuis met vergunning tot verkoop van sterken drank, en ERF, aan de Zuidstraat, aldaar, M 62, groot 70 centiaren. 3. Een WINKELHUIS en ERF, naast het vorige perceel, M 61, groot 70 centiaren. 4. Een HUIS en ERF aan de Binnenhaven, aldaar, N 121, groot 1 are, 45 centiaren. 5. Een HUIS, ingericht tot Slachterij, met groote LOODS en ERF aan de Jonkerstraat, aldaar, O 120, groot 1 are, 40 centiaren. 6. Een WINKELHUIS en ERF aan de Gazstraat, aldaar, O 198, groot 70 centiaren. 7. Een HUIS en ERF aan de Hartenstraat, aldaar, O 292, groot 34 centiaren. 8. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, O 293, groot 33 centiaren. 9. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, O 294, groot 33 centiaren. 10. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, O 295, groot 33 centiaren. 11. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, O 296, groot 34 centiaren. 12. Een HUIS, ERF en een perceel BOUWGROND aan de Vijzelstraat, aldaar, O 513, groot 5 aren, 26 centiaren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3