-li Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIËN. N Koppend Verkoophuis. Ontvangen voor de kermis: Opruiming van Zilverwerk, als: P Broches, Oorknopjes, Braceletten, enz. •9 Zeer lage prijzen. Kermis te den Helder. SCHOUWBURG VAN LIER. Hollandseh Tooneelgezelsehap. ZWARTE iBIIT. DE MOORIN VAN GRANADA. kende, quasi om te rusten, een oogenblik stil en daar hij pratende bleef, bleef de beer T. bij hem. Dit duurde eenige oogenblikken, toen twee personen de Ceintuurbaan opkwamen. De onbekende scheen die twee te kennen, althans hij hield zich, alsof hy hevig ontstelde en riep: „O God, daar heb je die twee sm..rl.pp.n ook!" Meteen wilde hij wegsnellen, maar de twee nieuw aangekomenen, beruchte schurken, Gerrit De Leeuw en Piet Veen geheeten, grepen den heer T. en onzen onbekenden aan. De laatste bood geen tegenstand en liet zich gedwee horlogo met ketting ont nemen de heer T. bood wel tegenstand, maar zag zich toch ook weldra van zijne ringen, dasspeld en afgerukten hologeket- ting beroofd. De twee straatroovers verwijderden zich daarop, evenals de beide beroofden, in verschillende richting. Onmiddellijk deed de heer T. aangifte bij de politie, wie het bevreemdde, dat het andere slachtoffer niets van zich liet hooren. Zij vroeg daarom den heer T., of dezen den onbekende zou herkennen. i,0 zeker," was het antwoord//hy vertelde mij, dat hij aan de Marinewerf geemployeerd was." Nu ging men den volgenden dag bij de Marinewerf op wacht staan tegen het afloopen der werf, maar de onbekende kwam niet te voorschijn. De heer T., die in de Amstelstraat boven eenè slijterij woont, verhaalde zijn wedervaren o. a. aan zijn benedenbewoner en uit de beschrijving meende deze hem te herkennen als zekeren Jean Pierre Macé, een befaamd sujet daar ter stede, die op alle moge- lyke manieren bij de politie bekend is. Macé bezocht wel eens do bedoelde slijterij en de eigenaar daarvan twijfelde niet, of hij zou den heer T. spoedig in de gelegenheid kunnen stellen, zich van de identiteit van zijn onbekende te vergewissen. Macé kwam de slijterij binnen en trachtte daar aan andere bezoekers een juweclen ring te verkoopen, waarvoor hij f 50 bedong. Inmiddels werd de heer T. gewaarschuwd en deze herkende Macé terstond als zijn onbekende, en waarschuwde nu onmiddellijk de politie op het Rembrandtplein. Tot zijne ont steltenis zag hij op weg naar het bureau ook zijne twee aan vallers hij wist hunne aandacht gelukkig te ontsnappen en ongemerkt het bureau binnen te komen. Dadelijk schoot nu de politie toe, maakte zich van De Leeuw en Veen meester, terwijl een paar andere agenten Macé in arrest gingen nemen. De drie vogels waren dus geknipt en zullen gelukkig nu wel voor geruimen tijd onschadelijk worden gemaakt. Ziehier een tweede geval: Kuypers, kellner te Baarn, had zich naar Amsterdam begeven om een geneesheer te raadplegen en wandelde 's avonds, van het concert in het Paleis voor Volksvlijt komende, door de Kalver- straat tot het Spui en verder langs den Voorburgwal, omdat die- weg hem luchtiger voorkwam dan de Kalverstraat. Toen hij echter ter hoogte kwam van de gang, dicht nabij de Jonge Roelofsteeg, welke (zoo hij later hoorde) toegang geeft, naar de keuken van het „Hotel Suisse", vroeg hij aldaar aan een als heer gekleed persoon, of hij op den Dam kwam indien hij aan stonds rechts omsloeg. Op het bevestigend antwoord begaf hij zich daar ook heen en werd tegelijkertijd besprongen door drie mannen, welke zich blijkbaar in die gang hadden opgesteld. Men rukte hem daarin en beroofde hem in den tijd van een paar seconden van zijn horloge en portemonnaie, terwijl men hem den mond dicht hield en, toen hij tegenweer bood, in het gezicht sloeg. Hij was geheel van streek en zijne stem nagenoeg kwijt, zoodat hij de kracht miste een dier lieden te volgen of te schreeu wen. Zij verwijderden zich snel in verschillende richting, waarna de beroofde zich naar den Dam begaf om politie to zoeken. Terstond begaf zich een agent met hem naar de plaats alwaar het voorval gebeurd was en daarna naar het bureau alwaar hij van zijn wedervaren kennis gaf en opmerkte, dat men onmiddellijk werk maakte om de schuldigen op te sporen. Het bekende, scboon gelegen landgoed „de Duno", bij Oosterbeek, is bij publieke veiling ingezet op f155,712. De bekende landbouwkundige Beseler-Anderbeck en prof. M'arker-Halle hebben uitgebreide proeven genomen betreffende de cultuurwaarde van verschillende soorten van koren (tarwe en haver). De uitkomsten van deze met 21 soorten winterterwe en 5 soorten zomertarwe ondernomen proeven bevestigen de sinds lang bekende meening, dat de te Anderbeck gekweekte soorten Shiriff's Squarehead en Rivett's Bearded altijd nog de meest productieve winter tarwe zijn en alzoo aan de verbetering van deze beide soorten in de eerste plaats gearbeid moet worden. Uit het scheikundig oogpunt leerden die proeven, dat de grootste korrels tarwe gemiddeld het laagste gehalte aan kleefstof hebben, en dat het kleefstofgehalte van zomertarwe veel hooger is dan dat van wintertarwe. Ten aanzien van de haver werd o. a. gevonden, dat op een goeden humusrijken leemgrond de Probsteier haver en de Schwebische het frootste product opleverden. De haver met kleine korrels evat meestal meer eiwit dan die met groote. Van de grootte van den korrel hangt in den regel het gewicht af, dat binnen de zeer ruime grenzen van 41 tot 56 kilogram afwisselt. De saccharine, welke nieuwe stof steeds meer in plaats van suiker gebruikt wordt, moet, blijkens een vertoog van dr. Dujardin-Beaumetz, te Parijs, als schadelijk voor de gezondheid geweerd worden. Een redacteur van een Londensch blad heeft antwoorden gevraagd op de vraag: Zullen wij rooken of niet rooken? Een der opmerkelijkste antwoorden, die door hem ontvangen zijn, is dat van een geestelijke, die als de grootste schaduw zijde van het rooken noemt, dat het bijdraagt om het leven der mannen van dat der vrouwen af te zonderen, en daar door ruwheid en zelfzucht in de zeden der mannen bevordert. Hij is van oordeel, dat, als men het rooken niet wil afschaffen, het eenige alternatief is, dat de vrouwen evengoed gaan rooken als de mannen. Hij vreest zelfs dat het daartoe komen zal. Buitenland. De Duitsche „Reichsanzeiger" bevat eene in de warmste bewoordingen vervatte dankbetuiging des Keizers voor de talrijke, uit alle streken van Duitschland en daarbuiten ontvangen hartroerende betuigingen van leedwezen, naar aanleiding van den dood zijns vaders. Het slot dier dank betuiging luidt aldus: „Evenals bij mijne voorvaderen zal mijn ernstig streven slechts daarheen gericht zijn, om den ongestoorden, vredelievenden arbeid en het welzijn des lands te bevorderen." Naar de „Standard" meldt, is het thans zeker, dat Keizer Wilhelm II van Duitschland zich op 13 of 14 Juli o. s. zal inschepen op het keizerlijk jacht „Hohenzollern", onder bevel staande van zijn broeder Prins Hendrik, om zich over zee naar Sint-Petersburg te begeven, ten einde een bezoek aan den Czaar te brengen. De Keizer zal zich doen vergezellen door Graaf Herbert Von Bismarck en een beperkt gevolg. Het verblijf in de Russische hoofdstad zal verscheidene dagen duren en opgeluisterd worden door een reeks van schitterende feesten, te zijner eer aangericht. De Weener correspondent van hetzelfde blad bevestigt dit bericht en voegt er nog bij, dat de Keizer achtereen volgens ook eene ontmoeting zal hebben met den Keizer van Oostenrijk en den Koning van Italië, waarschijnlijk echter eerst in den nazomer of in den herfst. In het Engelsche Lagerhuis heeft de Minister gezegd, dat, voor zoover de Regeering wist, er in Nederland gcene veeziekte was. In de eerste wek van Mei waren eenige aan mond- en klauwzeer lijdende schapen door Nederland naar Engeland gevoerd op 14 Mei vernam de Regeering dat de doorvoer van Duitsche schapen door Nederland verb<^n was. Het verbod van invoer van vee uit Neder land® Aan gewicht en het verzoek van de Nederlandsche Re Bi om intrekking daarvan wordt door de Regeering mJm inzie is in Zwitserland, waar hij rust neemt of eigen. acht rust te nemen, want overal waar hij herkend 'wordt, is hij het voorwerp der algemeene nieuws gierigheid. Op een stoomboot op het meer van Lucern was hij zoo omringd, dat hij de boot verliet. Volgens een bericht uit Stockholm aan de „Köln. Ztg.", is nu in Zweden, na de stad Sundswall, ook de stad Umea door een grooten brand geteisterd. Er zijn uit Sundswall ongeveer 1200 menschen onder dak gebracht. De schade aldaar wordt begroot op 25 k 30 millioen kronen. In Transvaal zijn, volgens de „Advertiser", eenige belangrijke officiëele veranderingen op til. De heer W. E. Bok zou de betrekking van Staatssecretaris nederleggen en naar Holland gaan, om daar op te treden als consul- generaal voor de Zuid-Afrikaansche Republiek. De tegen woordige StaatsprociU-cur dr. Leyds zou het ambt van Staatssecretaris overnemen en zijn ambt zou worden opge nomen door rechter Esselen, terwijl advocaat De Korte tweede gewone rechter zou worden. Een nieuw ambt, dat van registrateur van publieke compagnieën, zal aan den heer C. Ueckerman Sr., den tegenwoordigen Staatssolliciteur, worden aangeboden. Samuel Baker, de bekende Afrika-reiziger, schrijft, naar aanleiding van het bericht dat Stanley gewond zou zijn in de Boven-Aruwhimi-streek, het volgende: „Wat Stanley betreft: hij zal veel te lijden hebben, gelijk allen, die het onbekende land zijn ingetrokken, maar hij heeft goede officieren en manschappen, die hij kan ver trouwen, en bovenal een grooten voorraad amunitie. Hij is een man van groote ervaring en volkomen berekend voor de zware taak, en het komt mij dan ook voor, dat de eene of andere vijandige stam het hem onmogelijk maakt boden af te zenden. Dit is zeker, dat, zoo de tocht mogelijk is, Stanley evengoed, zoo niet beter, zal slagen dan wie ook, en ik heb veel vertrouwen in zijn succès." Baker herinnert, dat hij in 1864 met slechts 13 man drie maanden hongersnood leed en bij gebrek aan dragers zich niet kon plaatsen. Op een tweede expeditie was hij 2 jaar en 5 maanden van alle gemeenschap met de wereld afgesloten m. a. w. hij ziet in het ontbreken van rechtstreeksche berichten van Stanley geen reden, om aan diens behoud te wanhopen. De strijd tegen drankmisbruik wordt in de Vereenigde Staten nog altijd krachtig voortgezet. Nadat in Michigan eene wet was aangenomen tot verbod van verkoop en gebruik van alcoholische dranken, heeft thans weder de Volksvertegenwoordiging van Ohio bepaald, dat de bevoegdheid der Gemeentebesturen om de drankwinkels des Zondags open te laten, komt te vervallen. In het vervolg zullen dus alle herbergen 's Zondags gesloten moeten zijn. Wellicht herinnert men zich, hoe bij de hevige sneeuwstormen in Amerika, eenige maanden geleden, de heldhaftigheid geroemd werd van eene onderwijzeres, Minnie Freeman, in Nebraska, die het leven der haar toevertrouwde kleinen met ongeëvenaarde zelfverloochening gered had. Thans moet gebleken zijn, dat dit geheele verhaal een verdichtsel is geweest van den verloofde der jonge dame, telegrafist en dagblad-berichtgever van beroep. Hij had eerst veel genoegen van zijne mededeelingen. Minnie, in gedichten verheerlijkt en in geïllustreerde bladen met de geredde kinderen uitgeteekend, ontving van alle kanten geschenken en aanzienlijke sommen, totdat het uitkwam, dat integendeel zij zelve door de twee grootste jongens harer klasse gered was geworden, die verklaarden, dat zij volkomen hare bezinning verloren had. De „Nebraska State Journal" verlangt nu, dat Minnie, ten bewijze, dat zij aan het bedrog geen deel bad, het ontvangene aan de andere onderwijzeressen zal afstaan, die zich inderdaad hebben onderscheiden en van wie eenigen tengevolge van de uitgestane koude gebrekkig zijn. De jaarlijksche zomerpaardenmarkt te Ciney was verleden week zeer levendig. Men heeft er bijzonder gelachen over een paard, dat op de bovenlip een.... knevel droeg om een Bulgaar jaloersch te maken. Benoemingen, enz. De tijdelijke ofï. van gezondh. 2de kl. bij de zeemacht E. F. W. Lehman wordt met den 1 Juli a. s., wegens eindiging van zijn vierjarig dienstverband by de Marine, eervol uit den zeedienst ontslagen. De kapt. der mariniers C. J. Visser wordt belast met het commando over de depót-compagnie te Amsterdam. De nieuwbenoemde kapt. der mariniers A. P. Timmers wordt geplaatst bij het lste bataillon te Amsterdam. De majoor L. C. Rollin Couquerque, van het 4de regiment vesting-artillerie alhier, is, krachtens punt 4 van artikel 38 der wet van 28 Augustus 1851, op non-activiteit gesteld. De bij het 4de reg. vesting-artillerie nieuwbenoemde majoor J. J. Meijen komt alhier in garnizoen. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrichting en kracht. wzw. 9k. wtn. 10 wtn. 10 Barometer mM. J Thermometer C. 14.6 11.4 12.2 -2.9 -4.5 -5.4 0.82 Golvend 0.80 0.80 749.05 - 12.05 748 43- 12.57. 749.00 -12.00, l I Weêrsgesteldheid: 29 Juni 12 u. Betr., wind, buiig, koelweer. 30 Juni 8 u. Idem. 30 Juni 12 u. Idem. Toe stand van de I Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd en Gehuwd Geene. BevallenT. Peters, geb. Groen, Z. A. v. Zwyndrecht, geb. Van Wingaarden, D, O. V» Süheijens geb. Dolmeijer. Z. Overleden: C. M. Banning, 20 maanden. G. Snel, 59 jaren. S. A. Cohen, 2 weken. Levenloos aangegeven 1. Arrondissements-Itechtbank. Behandeling van strafzaken op Dinsdag 26 Juni 1888. W. II., zonder vaste woonplaats, diefstal, 6 weken gevangenisstraf. D. K., te Schagen, mishandeling, f 8 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. J. H., te Helder, wederspannigheid, 7 dagen gevangenisstraf. C. B., G. v. W., W. H. en P. H., allen te Helder, diefstal, allen vrijgesproken. T. V., huisvrouw van L. D., te Helder, mishandeling, 6 weken gevangenisstraf. P. S., te Hoorn, verduistering, f 3 b<ete, subsidiair 1 dag hechtenis. J. L., te Hoorn, wederspannigheid, 3 weken gevangenisstraf. P. V., te Hoorn, mishandeling, 8 dagen gevangenisstraf. W. R., te Medemblik, diefstal, 5 maanden gevangenisstraf. C. v. P., te Helder, mishandeling, uitgesteld tot nader onderzoek. Tevens werden 26 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. Marktberichten. TEXEL, 28 Juni. Ongewasschen Wol 80 cents per kilogram. Gevischt Zeegras f 2 a 3 en gemaaid idem f 6 a 7 per pak van 100 kilogram. Aardappelen f 1.75 a 2.50 per hectoliter. Ge- wasschen Wol f 1.05 per kilogram. ALKMAAR, 29 Juni. Aangevoerd 700 stapels Graskaas Kleine f 34, Commissie f 29£ en Middelbare f 31 per 50 kilogr. Aangevoerd 150 hectoliter Granen: Tarwe f 7.25 a 7.50 en Chev. Gerst f 5.60 per hectoliter. ZWOLLE, 28 Juni. Op de Paardenmarkt waren 313 stuks aangevoerd. Men besteedde voor Werkpaarden lste soort f 200 a f 400, 2de soort f 70 a 175, Ponnys f 60 a 140, Enters f 100 a 160, Paarden voor de slachtbank f 30 a 50, alles per stuk. De handel was tamelijk vlug, vooral in lste soort Werk paarden. MASTENBROEK, 28 Juni. Kamper-eilandsch Hooi f 18 a 21, Mastenbroeker en Genemnider lste kwal. f 16 a 18 en 2de kwal. f 15 a 17 per 500 kilogram. DEVENTER, 29 Juni. Nieuw Hooi f 30 a 40 per 1000 kilogr. Overijselsche Smeerwol f 60 a 70, Friesche f 60 a 80, gewas- schen Overijselsche f 70 a 80, dito Friesche f 80 a 90, alles per 100 kilogram. MEPPEL, 28 Jnni. De aanvoer van Drentsche Wol bedroeg ongeveer 2000 kilogram, alzoo beduidend minder dan de vorige week. De handel wa3 vlug, de pryzen iets hooger. De hande laren besteedden bij party 75 a 82| cents, particulieren voor kleine partijtjes uitgezocht soort f 1.10 a 1.40 per kilogram. Correspondentie Het Raadsverslag van Texel plaatsen wij Dinsdag a. s. Op zeer plechtige wijze had gisterennamiddag de ter-aarde- bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den Burgemeester, den heer mr. K. J. C. Stakman Bosse. De belangstelling der ingezetenen was blijkbaar zeer groot. Vrij algemeen waren, vooral langs den weg, dien de lykstoet nam, de woningen ge sloten en langs dien weg waren de gaslantaarns brandende, doch met rouwfloers overdekt. Van een aantal vaartuigen, van onder scheidene gebouwen, zelfs van kermistenten wapperde de vlag halverstok en eene eerbiedige stilte heerschte er op straat toen de lijkstoet naderde. Deze werd geopend door de beide oudste agenten van politie en door de in deze gemeente aanwezige aan sprekers. De lijkkist was met een achttal kransen gedekt. Eenige heeren, leden der vrijmetselaars-loge W. F. K. alhier, begeleidden de lijkkoets en droegen het lijk grafwaarts. Achter dien stoet kwamen de beide gemeente-boden, waarop de familieleden en naaste vrienden van den overledene in koetsen volgden. Onmiddellijk hierop sloten zich aan de waarnemende Burgemeester, de beide Wethouders, de leden van den Raad, de kolonel-garnizoens-commandant, de waarnemende commandant der dd. Artillerie-Schuttery, de adjudant van den directeur en commandant der Marine, de vertegen woordigers der onderscheidene Kerkgenootschappen, de hoofd- en verdere ambtenaren der gemeente, de onderwijzers der gemeente scholen, de officieren der Schutterij, particulieren en leden van onder scheidene besturen en vervolgens de vertegenwoordigers derVer- eenigingen „Metalen Kruis", Werklieden-Vereeniging „Door Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart", „Ontwaakt bij Tijds", Burgerkring „Harmonie", „Het Krnis voor Krijgsverrichtingen", „Israëlitisch Jongelings-College „Eendracht baart genoegen" en Scherm- en Gymnastiek-Vereeniging „Oefening kweekt kunst". De banieren dezer Vereenigingen bevonden zich, met rouwfloers omwonden, in den lykstoet. Toen de stoet zich op de algemeene begraafplaats om de geopende groeve had geschaard en de lykkist daarin was nedergelaten, nam de heer C. Maalteed het woord. Spreker herdacht den ont slapene als lid der vrijmetselaars-orde en terwijl hij hem op zinnebeel dige wijze de laatste handdruk toebracht, uitte hij den wensch, dat de overledene in betere gewesten het licht en de heerlijkheid mocht aanschouwen. De tydelijke Wethouder, de heer P. Groen, sprak daarop een woord van waardeering van den overledene. Spreker herinnerde aan eene werkzaamheid in het belang der gemeente, gedurende niet minder dan 35 jaren, aan de bevordering der gemeente-belangen in de verschillende omstandigheden, waarin zich de gemeente tydens zijn bestuur bevond, aan de humaniteit van den Burgemeester, die steeds voor ieder een woord ten beste had en zoo gemakkelijk was te naderen. Met een„hij ruste in vredebesloot spreker zijne toespraak. De heer M. W. Ruijgh, President der afdeeling Helder van de „Metalen Kruis-Vereeniging", ving aan met eene toespraak, die hij echter, waarschijnlijk door zijne aandoening, niet kon ten einde brengen. De heer Stakman Bosse, dirigeerend-otficier van gezondheid der landmacht, oudste zoon van den overledene, richtte daarop, namens de familie, een woord van hartelijken dank tot de talryke aanwezigen, voor de belangstelling, bij deze plechtig heid aan den dag gelegd. Op den dag der begrafenis van onzen Burgemeester was het juist 23 jaren geleden, dat de afdeeling Helder der Metalen-kruis-vereeniging werd opgericht. De Burge meester bekleedde sedert de oprichting het vice-president- schap dier afdeeling, en was mede 22 jaren lang lid van het Hoofdbestuur der Vereeniging. Ten Raadhuize alhier is gisteren aanbesteed: 1. Het vernieuwen van de Molenbrug over het Heldersche kanaal. Ingekomen 17 biljetten, als vanA. Korffad f 5975, Gebrs. Klein f 5960, Gebrs. Janzen f 5940, J. P. Beekman f 5930, A. Graaff f 5900, W. De Jong f 5900, P. Spruit f 5897, J. Duinker f 5888, De Waard en Wijker f 5874, A. Bels f 5850, D. De Vries f 5820, J. F. Philips f5800, J. Korff f 5790, P. Verhey f 5768, A. Bos f 5690, G. Moorman f 5689, en B. Boon f 5655. 2. Het uit- en inwendig verven van gemeentescholen en woningen, in vier perceelen. lste perceelGemeenteschool No. 1 (Koegras), met onder wijzerswoning. Ingekomen 9 biljetten, als van: H. De Wit ad f 297, J. Pronk f 295, J. Bethlehem f 289, J. Tielrooij f 283, J. Van Brederode f 278, F. Boon f 277, P. J. Bierenbroodspot f 273, J. Hoogerduin f 250, en J. Lak f 220.80. 2de perceel: Gemeenteschool No. 2 (teHuisduinen),met onderwijzerswoning. Ingekomen 8 biljetten, als van: J. Pronk ad f 215, J. Van Brederode f 197, J. Tielrooij f 190, J. Bethlehem f 184, F. Boon f 177, P. J. Bierenbroodspot f 171, J. Hoogerduin f 171, en H. De Wit f 170. 3de perceelGemeenteschool No. 4 (aan de Hoofdgracht), met onderwijzerswoning. Ingekomen 9 biljetten, als van: J. Pronk ad f 399, J. Hoogerduin f 388, J. Bethlehem f 373, J. Tielrooij f 371, H. De Wit f 369, F. Boon f 367, J. De Vries f 365, P. J. Bierenbroodspot f 362, en J. Van Brederode f 360. 4de perceel: Gemeentescholen Nos. 7a en 7b(indeOost- slootstraat). Ingekomen 9 biljetten, als van: J. Pronk ad f 270, J. Hoogerduin f 255, J. Tielrooij f 248, J. Van Brederode f 243, J. Bethlehem f 236, F. Boon f 232, J. De Vries f 229, P. J. Bierenbroodspot f 226, en H. De Wit f 225. De kapitein ter zee Nolthenius en de hoofd-ingenieur Jansen zijn in Engeland tot het bijwonen van een proef met een onderzeesche torpedoboot van het stelsel Njordenfeldt. De sleepboot „Hercules* is heden van hier naar Gibraltar vertrokken, teneinde de mailboot „Prins Frederik* van de Maatschappij Nederland, aldaar met schade binnen, naar Amsterdam te sleepen. Ondertrouwd DIRK ANTOON GEORGE VASTENOU, Directeur der Inrichting voor U. L. O., en BERTHA EMILIE STARK. Helder, Juni 1888. Stuttgart, Volstrekt eenige kennisgeving. Getrouwd Dr. G. F. HELLEMA, Arts te Voorschoten, en C. W. VAN DER VELDEN ERDBRINK. Leiden, 28 Juni 1888. De Heer en Mevrouw HELLEMA—VAN DER VELDEN ERDBRINK betuigen hierbij, mede namens wederzijdsche betrekkingen, hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling, in deze dagen ondervonden. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde Zoon en Broeder: NICOLAAS PETRUS JAN, 3<k Stuurman a/b het fregatschap „Noach III", opreisnaar Java, 14 Mei jl. is overleden, in den ouderdom van 22 jaar. Wed. J. LICHTENBERG—VAN BRUGGEN en Kinderen. Helder, 29 Juni 1888. Eenige en algemeene kennisgeving. Dankbetuiging aan den Heer J. C. BLAUBOER, voor de ruime gift, geschonken bij het leggen van den eersten steen. Uit naam van alle werklieden, IJ. VISSER, Timmerbaas. Wieringerwaard, 29 Juni 1888. P, Eene ruime, prachtige en voor- (j deelige collectie der nieuwste Cadeaux, bestaande uit: JjJ Porte-monnaies, Sigaren- en Sigaretten- H kokers, Albums, Beursen, Sigaren- en g Tabakspijpen, fijn Porcelein, Odeurs, rt Eau de Cologne, Zeepen, enz. enz. f, Gedurende de kermis: Standplaats: Nieuwe Kerkplein. Directie: A. VAN LIER. DINSDAG 3 JULI 1888 (8 uur) Openingsvoorstelling Beroemd oorspronkelijk drama in 6 tafereelen, door R0SIER FAASSEN. WOENSDAG 4 JULI (8 uur): Drama k grand spectakle in 5 bedrijven of 7 tafereelen en een Voorspel in 2 tafereelen, naar het Fransch. Nieuwe Costumes van J. N. MULDER. Regie A. SAALB0RN. Nooit alhier, maar te Amsterdam met groot succés opgevoerd. De hoofdrollen zullen door de Dames ELLENBERGER. HOLTROP VAN GELDER, VAN ROSSÜM, COERDES LA BAIJE, en de Heeren VELTMAN, POTHARST HESSELINK, JURGENS, VAN H1LTEN en FARBER worden vervuld. 1' Rang f 1.25; T Ranz 15 cis.; 3* Ran150 ets, 4'Rang; 25 cis. 10 abonnementskaarten f 10.v

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3