Van af heden is liet Depot voor Heller en omstreken levestiil ie liet Verkoophuis „DE ROODE KOUS", „The Singer Manufactnring' 0° Singer Manufacturing C°„ te ]\ew-York, JACQÏÏES VAN ROSENDAEL. Elke Machine uit bovenstaande Fabriek MOET VOORZIEN ZIJN van het Fabrieksmerk en op den arm voluit te zien geven: der Origineele Singer-Naaimachines der Hoofdgracht K 53 54. Eene zeer uitgebreide sorteering is in het B e n e d e n-M a g a z ij n geëtaleerd, tot welker bezichtiging belangstellenden worden uitge- noodigd, waarin inzonderheid uitmunten de Nieuwste Improved „Ringschuitje" Machines. Levering desverkiezende op proef; onderricht gratis; drie jaar garantie; gemakkelijke betaling. Goedkoope trein 2e en 3e klasse, AMSTERDAMSCHE COURANT. Holloway's Zalf en Pillen. Makelaar J. H. M00JEN, te Texel, HOLLANDSCHE IJzeren Spoorweg-Maatschappij. óp DINSDAG 7 AUGUSTUS 1888, van HELDER, ANNA PAULOWNA, SCHADEN, NOORDSCHARWOUDE, HUGO WA ARD, ALKMAAR, HE1L00, KASTRIKUM en UITGEEST naar Leiden, den Haag en Rotterdam en terug. Prijs voor Iiceu en terug: voor de stations Helder tot en met Alkmaar in de 2e klasse 2.00, in de 3® klasse ƒ1.25, voor de overige stationsinde2®klasse/1.50, in de 3° klasse ƒ1.00. Vertrek yan Helder 's morgens 5.25, van Alkmaar 6.40. Terug yan Rotterdam 's avonds 8.05, van den Haag 8.45, van Leiden 9.10. Zie verder de aanplakbiljetten. De wn(1 Administrateur. WIBSBADJEGISr. Hotel Bains des (hiatrc Saisons. (Vier Jahreszeiten.) In het fraaiste gedeelte der stad, tegenover het Kur- gebouw en de Promenade. Fransche keuken. Matige prijzen. Ascenseur. W. z AIS, Eigenaar. NIEUWS- CU ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsehe Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden f 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bnre.ni: Lokaal „De Brakke Grond," Nes 53. Abscessen, roos, aambeien. Onveranderlijk goede uit komst wacht een ieder, die deze ongemakken behandelt volgens de eenvoudige gedrukte voorschriften, die om iederen pot en doos van Holloway's geneesmiddelen gewik keld zijn. Zij zijn onschatbaar voor de jeugdigen en schroora- valligen, wier blooheid somtijds hun leven in gevaar brengt. Een weinig oplettendheid, matige volharding en geringe kosten, zullen den schroom valligsten in staat stellen om ieder geval tot eenen gunstigen uitslag te brengen, zonder geheime ziekten aan iemand te ontdekken. De Zalf houdt de verspreiding der ontsteking tegen, bedwingt overprikkelde vaten, verkoelt de heete huid, verzacht de kloppende en stekende pijnen en geeft groote verlichting. De gedrukte aanwijzingen voor het gebruik der Zalf, beschrijven tevens duidelijk wanneer en hoe Holloway's Pillen moeten inge nomen worden, opdat derzelver zuiverende en regelende krachten de regeling en versterking van het gestel bevorderen. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Osford-Street, Londen. zal, op DONDERDAG 9 AUGUSTUS a. s., 's morgens 10£ ure, bij het huis bewoond door P. VISMAN, in Bargen, ten overstaan van den Notaris G. J. O. D. DIKKERS, publiek verkoopen: 62 beste Fokschapen, 18 dito Lammeren, 2 Melkkoeien, 3 Ujarige Schetters, 3 Kalveren, ongeveer 17000 halve kilo's uitmuntende kwaliteit Klaverhooi, Rijtuigen, Boerengereedschappen, enz. De dagen naderen, waarop het Purmerender Mannenkoor en de Gymnastiek-vereeniging „Volharding" de voorgenomen feesten zullen houden ter herdenking van hun lOjarig bestaan. De feestcommissie, bijgestaan door leden van beide cor- poratiën, heeft zich voorgenomen alles in het werk te stellen, tot het welslagen daarvan en het zoo ingericht, dat zooveel mogelijk voor een ieder wat te genieten is. De eerste dag, Vrijdag 10 Augustus, is bestemd tot het houden van een feestconcert in „de Doele", 's avonds 8 ure. Hierop zullen o. a. medewerken onze stadgenoote mejufïvr. Bertha Post, en de heer J. J. Rogmans van Amsterdam. Behalve de soli van bovengenoemden, zal Purm. Mannen koor uitvoeren Velleda, koor met soliEuterpe, koor met sopraan-solo, enz. Des Zaterdags worden de Mannenkoren, te zamen p. m. 225 man, die aan het concours deelnemen en bereids per boot of spoor zullen zijn gearriveerd, tot een optocht opgesteld, om, te half twee onder begeleiding van Purmerender-fan- farekorps, dat zich welwillend heeft bereid verklaard en de Beiersche kapel van Ulrich, den volgenden weg af te leggen Doeleplein, Koemarkt, Dubbele buurt, Breestraat, Peperstraat, O. Vischmarkt, Venediën, Weerwal, Vischmarkt, Wagen beurs, Beemsterburgwal, Kanaal kade, Westerstraat, Padjedijk, Hoogstraat, Nieuwstraat, Willem Eggertsstraat, Dubbele buurt, Koemarkt (koude kant) en Doeleplein. Om 5 ure 's middags zal de Beiersche kapel op de Kaasmarkt een uitvoering geven en te 8 ure treden de Mannenkoren op, om het concours te houden. De jury bestaat uit de heeren Mart. J. Bouman van Gouda, Jan A. Kwast van Arnhem en den directeur van Purm. Mannen koor, den heer J. J. Ruigrok. Na afloop réunie in het lokaal Nut en Genoegen van E. Semeins. Des Zondags heeft de ontvangst plaats van de verschillende Gymnastiekvereenigingen met p. m. 200 man, die ook weer begeleid door beide reeds genoemde muziekkorpsen een optocht door de stad zullen maken, om daarna op het Weeshuisland buiten de Purmerpoort een uitvoering in de open lucht te houden. Daarna om 5 ure reünie bij E. Semeins. Des middags weer muziek op de Kaasmarkt. Te half negen uitreiking der prijzen en daarna Bal in „de Doele", bij mej. Sant en verder in elke gelegenheid die daarvoor de noodige ruimte bezit. Waarschijnlijk zal in het lokaal van E. Semeins gelegenheid zijn zich te vermaken bij zang en komieke voordrachten door een gezelschap dames en heeren. Wanneer het zomerweer, waarvan wij nog zoo weinig genoten, wat bestendiger is, dan durven we hopen dat het feest wel zal slagen, dat menigeen wat genoten en vele burgers wat verdiend zullen hebben. (Ingezonden.) Blijkens het jaarverslag van het Nederl. Onderwijzers genootschap, opgenomen in het correspondentenblad van het Genootschap, is het aantal afdeelingen in het afgeloopen jaar gestegen tot 159, het aantal gewone leden geklommen van 3304 tot 3641, dat der algemeene leden gedaald van 466 tot 463; het aantal leden van verdienste bedroeg 5, dat der honoraire leden 154, dat der voorstanders 119. De toestand van de kas des Genootschaps is zeer gunstig. Tegenover een ontvangst van f 5350.69^ staat een uitgaaf van f 3691.24, zoodat er met het einde des jaar 1887 een batig slot was van f 1659.45£. Het vaste fonds van het Genootschap, in de Onderwijzersspaarbank belegd, beliep f 7374.61L terwijl bet waarborg-kapitaal van het Genoot schap ten behoeve van de Spaarbank bedraagt f 5979.92. Het kapitaal van de Onderwijzersspaarbank was op Januari f 2,450,947.04, de Levensverzekeringmaatschappij telde 2157 deelnemers en had een kapitaal van f 3,372,527, het Ondersteuningsfonds vermeerderde met f30,015, zoodat het vaste fonds bedroeg f 64,875.85. Zoowel het schoolmuseum als de paedagogische bibliotheek en het archief verkeeren in bevredigenden toestand. De uitvoer van fokvee uit Friesland naar het buitenland gaat onverminderd voort. Voornamelijk zenden Duitschland en België hunne opkoopers derwaarts. Vóór en na begint echter ook Spanje zijne aandacht op het Friesche vee te vestigen. Zoo bevonden zich nu weder gedurende een tiental dagen twee Madridsche kooplieden te Leeuwarden, die dagelijks in onderscheidene streken der provincie aan- koopen deden. Jl. Maandag verzonden zij met een extra- trein niet minder dan 100 stuks uitmuntend fraaie dieren naar Arquilinis, vanwaar zij verder per extra-trein naar Spanje zullen worden gezonden. Men schrijft uit Curagao, dd. 6 Juli jl. De herdenking van de emancipatie der slaven op Curagao is alhier den 1 Juli il. luisterrijk gevierd. Twee dagen lang was de geheele bevolking op de been; muziek en dans; optochten bij dag en bij nacht; gejubel en gejuich; geestdrift en vroolijkheid; wijnuitdeeling en maskerade. En de grootste ordelijkheid geen oogenblik uit het oog verloren. De gehechtheid van het Cura9aosehe volk aan den Oranjevorst, die het moederland regeert, was het hoofd kenmerk van dat feest. Heeft Curagao steeds onder het Nederlandsche bestuur de welvaart genoten, waarvan rust en orde de eerste grond slagen zijn, onder de Regeering van Willem III zijn aan deze kolonie drie weldaden bewezen, waaraan zij behoefte had, waarnaar zij haakte: emancipatie, Regeeringsreglement, nieuwe wetgeving. Geen wonder dan ook dat deze drie feiten vermeld stonden aan het voetstuk van het transparant. „De vrijheid, de wereld voorlichtende." In de Israëlitische bedehuizen werd op Zaterdag en in de Protestantsche kerk op Zondag 's Hemels zegen afgesmeekt op den Koning en zijn Huis, op Nederland en zijne be stuurders, op Curagao en zijn Landvoogd, en in toespraak en gebed het heugelijk feit herdacht van de emancipatie der slaven. In de Katholieke hoofdkerk is in den ochtend een Te Deum gezongen door msgr. Joosten. Bij deze plechtigheid waren tegenwoordig de Gouverneur en zijne familie, benevens de civiele, rechterlijke en militaire autoriteiten. Na afloop van het Te Deum begaven zich de Gouverneur en verdere genoodigden naar de feestzaal van het comité van „Hulde uit Dankbaarheid". Heildronken op den Koning en den Gouverneur, op Nederland en Curagao werden inge steld. In den namiddag is eene prachtige zijden vlag den Gouverneur ter herinnering aan het feest aangeboden. Op den 2 Juli is de gedenksteen in tegenwoordigheid van den Gouverneur onthuld. Deze gedenksteen, bij den ingang van het fort Amsterdam geplaatst, heeft tot opschrift: „Hulde aan Koning Willem III ter gelegenheid van het 25jarig emancipatiefeest. Curagao 18631 Juli 1888. Een vrij en dankbaar volk aan een edel en goed Vorst." Een door het Congres te New-York bevolen onderzoek naar de immigratie trekt zeer de aandacht. Het bewijs is geleverd, dat de landverhuizing uit Europa op kunstmatige wijze door de Stoomvaart-Maatschappijen wordt aange moedigd. Buitenlandsche agenten zijn in Amerika verspreid, die voor hoog commissieloon vooruitbetaalde plaatskaarten verkoopen, welke bij duizenden naar Europa worden gezonden. Sommige Maatschappijen nemen geene bijzondere maatregelen om ongewenschte landverhuizers te, weren en die te New-York aankomen blijven daar ook. Eéne Maat schappij, welke voornamelijk in de landen aan de Middel- landsche-zee werkt, heeft daar niet minder dan 3000 agent schappen, behalve nog vele andere in het overige Europa. De ontzaglijke immigratie, vooral van Italianen, is voor namelijk aan de bemoeiingen dezer agenten toe te schrijven. Een derde gedeelte dier Italianen waren met vooruitbetaalde plaatskaarten gekomen. De agent Yan de Noordduitsche Lloyd verklaarde, dat 40 pet. van de door deze Maat schappij vervoerde landverhuizers op dezelfde wijze de reis deden, o. a. tal van Hongaren op kaarten overgezonden uit de Pennsylvaansche mijnstreken. De meesten van deze lieden echter hielden zich te New-York niet op. Bedeogen deelneming. Mme. Tamisier, eene mede lijdende ziel, die sedert vijf jaar elke week het graf van haar man bezoekt, zag dezer dagen op het kerkhof te Montmartre, Parijs, een jonge vrouw in zwaren rouw bij een graf geknield en aan de wanhopigste droefheid ten prooi. Zij deed haar best om de ongelukkige te troosten, die zeide de barones De Mont-Remy te zijn, vóór twee maanden haar echtgenoot verloren te hebben en uit de Vaucluse gekomen te zijn om zijne rustplaats te bezoeken. Mme. Tamisier bood aan haar naar haar hotel te geleiden. Onderweg verhaalde de barones in verlegenheid te zijn wegens de betaling van het gedenkteeken op het graf en toonde zij een telegram, waarbij haar tegen den volgenden dag 200U francs werd toegezegd. Mme. Tamisier nam haar mede naar huis en stelde voor haar 600 francs te leenen. De barones nam 't aanbod aan en beloofde den volgenden dag te zullen terugkomen, haar tevens verzoekende in het Louvre- hötel haar eens te komen opzoeken. Daar de deerniswaardige vrouw den weg naar Mme. Tamisier echter niet scheen te kunnen terugvinden, begaf deze zich dan ook naar genoemd hotel, maar daar had men nooit van de barones gehoord. Arrondissements-Rechtbank. Behandeling van strafzaken op Dinsdag 31 Juli 1888. K. J. en W. A. S., zonder vaste woonplaats, diefstal en mede plichtigheid, ieder 9 maanden gevangenisstraf. C. Z., te Uitgeest, mishandeling cn verzet, bekrachtiging van het vonnis van 3 Juli 1888. 14 bedelaars werden tot verschillende straffen veroordeeld. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4