Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIËN. de Wel-Eerw. Heer SIEBENHAE, Notaris HORDIJK, te Helder, Koppeii's Verkoophnis. ziekte ;*hooi tamelijk veel, doch van middelmatige kwaliteit klaver zeer dun door de vorstooft over het algemeen zeer weinig. Het geheel wacht voor den oogst op warmte en droogte. De Arrondissements-rechtbank te Rotterdam heeft gisteren mej. Bastiaanse wegens oplichterij veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, met vermindering van den tijd welken zij in preventieve hechtenis heeft doorgebracht. Op 1 dezer was de bevolking der „Heldrings-ge- stichten" te Zetten als volgtop Steenbeek 44, Bethel 45, Talitha Kumi 148, Opleidingshuizen 25, Normaalschool 35. In het Magdalenahuis bevonden zich 21 vrouwen en 19 kinderen; in het geheel waren er 1(5 aanvragen. Uit de cantine van 't garnizoen te Grave is door middel van inbraak een bankbiljet van f 60 ontvreemd. Men zoekt nog te vergeefs naar den dader. Terwijl een machinist der Hollandsche Stoomboot- reederij op den Rijn bij Lobit de machine smeerde, geraakte hij met den arm daartusschende arm werd even onder den elleboog totaal afgesneden. Te Kallenkote kreeg een landbouwer, die zijn paard in de weide bracht, zulk een hevigen slag van dit dier tegen den buik, dat hij den volgenden dag is overleden. De verkoop van de eerste bezending Friesch rundvee naar Buenos-Ayres, aldaar in December 1887 aangekomen en 31 Mei 11. publiek verkocht, heeft de verwachtingen verre overtroffen. De geheele bezending, bestaande uit 16 stuks stieren, koeien en kalveren, bijna allen in het Frie- sche stamboek ingeschreven of van stamboek-vee afstam mende, heeft opgebracht f 20,096, zijnde gemiddeld per stuk f 1256. Van de stieren verwierf den hoogsten prijs de uWillem Hl", van het lid, den landbouwer A. F. Van der Meulen, te Marsum, f 2835. Een kalverstier van den zelfde bracht niet minder dan f 810 opdrie stamboek koeien werden ieder voor f 1458, eene andere koe voor f 1539, een stamboek-kalf, 15 maanden oud, voor f 810 verkocht. Petroleum is volgens velen overal goed voor. Een jonge boer in Sleeswijk wreef 19 koeien en 2 vaarzen met petroleum in, om ze van de luizen te bevrijden. Tenge volge daarvan stierven de 2 vaarzen en alle andere dieren werden ziek. Zij hebben het haar bijna geheel verloren, zijn bedekt met wonden en zeer mager geworden, terwijl de melkproductie bijna geheel ophield. Buitenland. In de Yereenigde Staten van Noord-Amerika heeft de groote strijd een aanvang genomen, waartoe de verschillende partijen, met het oog op de presidentsverkiezing op 4 Novem ber a. s., zich, elk ten gunste van haar candidaat, sinds langen tijd voorbereid hadden. Op groote schaal wordt er propaganda gemaakt voor de verlaging der inkomende rechten, het programma van den heer Cleveland, den candidaat der democratische partij, en, aan den anderen kant, voor het behoud van het protectio nistische stelsel der republikeinen. Evenals in 1884, valt er ook melding te maken van een zeer ongewone candidatuur, namelijk van die der aanhangers van het stemrecht voor de vrouw, welke groep den voor- zittersstoel van White House aan den heer Cleveland betwist, ter gunste van miss Bella Lockwood, eene dappere amazone, die niet bevreesd is zich belachelijk te maken. Ook spreekt men van eene candidatuur, door de partij te stellen, welke afschaffing verlangt van de binnenlandsche belasting op de spiritualiën, ten einde de overstrooming van de schatkist tegen te gaan, zonder nochtans de rechten op te heffen, welke geheven worden op de sterke dranken, die uit Europa worden ingevoerd. Zooals vanzelf spreekt, maakt elke partij zooveel mogelijk reclame voor haren candidaat of voor degenen, die grooten invloed oefenen op de aanstaande verkiezing. Dat daarbij echter wel eens eigenaardige voorvallen plaats hebben, daarvoor kan tot bewijs dienen hetgeen den 8 dezer te New-York gebeurde. Tegen dien dag hadden de vrienden vbd den heer Blaine, den bekenden Staatsman, die zijn candidatuur voor het presidentschap opgeofferd heeft ter gunste van de candidatuur van generaal Harrison, en die op het oogenblik, dat de republikeinsche conventie de keuze van een candidaat deed, om redenen van gezondheid door Europa reisde, een groote republikeinsche mani festatie voorbereid om hulde te brengen aan den heer Blaine, bij gelegenheid dat deze te New-York zou aankomen en om tegelijkertijd den heer Harrison te releveeren, die niet al te bekend is. Ongelukkig echter was er onderweg averij gekomen aan de ketels van het stoomschip, waarmede de heer Blaine den terugtocht naar het vaderland aanvaard had, zoodat deze eerst twee dagen later kon aankomen. De uitbarsting echter van de algemeen heerschende geestdrift was nu eenmaal op dien dag bepaald; bijgevolg had de manifestatie op den aangekondigden dag plaats en klonken de salvo's der kanonnen en de enthousiastische kreten der dicht opeengepakte menigte, ter eere van den grooten republikein, acht-en-veertig uren voordat deze op den vader- landschen bodem geland was Keizer Wilhelm van Duitschland heeft in een op 31 Juli jl. uit Kiel gedateerde aanschrijving, aan het manoeuvre-eskader zijn tevredenheid betuigd, inzonderheid ook hierover, dat er bij het samenzijn van tien schepen in de vaart naar Rusland, Zweden en Denemarken geen enkel ongeval heeft plaats gehad. De Keizer geeft het vertrouwen te kennen, dat schepen, die onder zijn oogen een gedeelte der oefeningsperiode er zoo goed hebben afgebracht, ook verder, tot zijne tevreden heid, elke taak zullen volbrengen. Graaf Waldersee, de opvolger van Graaf Moltke als chef van den generalen staf, is 56 jaren oud. In den veld tocht van 1866 behoorde hij als kapitein tot den generalen staf, in dien van 1870/71 was hij als luitenant-kolonel chef van den staf des Groothertogs van Mecklenburg in de laatste periode van den Loire-veldtocht. In 1876 verkreeg hij den rang van generaal-majoor en vijf jaren later werd hij toen reeds met de bedoeling hem tot opvolger van den grooten veldmaarschalk te bestemmen tot adjunct van Graaf Moltke bij den generalen staf aangesteld. De Paus heeft eene nieuwe decoratie ingesteld ter gedachtenis aan zijn jubelfeest en bestemd voor de heeren en dames, die zich daarbij verdienstelijk hebben gemaakt. Eene officiëele dépêche van Cayenne meldt, dat een brand het handelskwartier aldaar in den nacht van 12 op 13 dezer heeft vernield, waardoor eene schade van 10 millioen is veroorzaakt. Te Cannes hebben twee jonge dames van deftige familie, die beiden tot over de ooren verliefd waren op een en denzelfden jonkman, jl. Woensdagmorgen geduel leerd. Als wapen had men het pistool gokozen. De jongste, een meisje van 18 [aren, ontving een kogel in den linker arm, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel gebroken werd. De oudste, welke 22 jaren telt, is doodelijk in de borst gewond. Het duel heeft groot opzien gebaard. Eindelijk begint de „Great Eastern* haar einde te naderen. De machines en het ijzerwerk zijn reeds verdwenen en weldra zal men den romp naar Barrow slepen, opdat daar het sloopingswerk worde voltooid. Een der bladen geeft den raad, het schip niet verder te vernielen, maar het in een rivier of zeeboezem te slepen en in te richten tot een verblijf voor oude en gebrekkige zee lieden. De ijzeren wanden zijn nog volkomen goed en zoo zou men tevens liefdadigheid betrachten en het oude schip, waarmede de telegraafkabel door de zee werd gelegd, be houden. Yoor 5000 p. st. is het schip te koopen, terwijl 2000 p. st. voldoende worden geacht om het in een geriefe lijk drijvend huis te veranderen. Een Engelsch advocaat van naam, sir Charles Rus- sell, kreeg 600 p. st. voor een pleidooi, dat 15 minuten duurde. Wat de beschuldigde aangaat... deze kreeg het maximum van straf: 8 jaren dwangarbeid. De vertrekuren van de treinen van Weenen, recht streeks naar Konstantinopel, zijn als volgtWeenen 8 u. vm., Budapast 2.40 nm., Belgrado 10.50 nm., Nisch 5.32 vm., Zaribrod 9.20 vm., Vakarel 1.46 nm., aankomst te Konstantinopel 7.30 vm. De treinen van Konstantinopel vertrekken ook te 8 u. vm. en komen binnen 48 uren te Weenen aan. Jl. Woensdag is in de dameswachtkamer te Ebbw Vale Station (Engeland) eene pas met den trein aangekomen jonge vrouw, Martha Homblyn, bevallen en eenige oogen- blikken later overleden. Zij was 23 jaar oud. In den kelder van een oude ruïne in het Russische dorp Starogorodko (gouvernement Tschernigow) vond een boer dezer dagen een groote schat, bestaande uit 17 milli oen roebels aan gouden munt uit den tijd van Grootvorst Wladimir. Het derde deel daarvan komt van rechtswege den vinder toe. Volgens een telegram uit Washington, wil men in Amerika een poging beproeven om Stanley, den in de binnenlanden van Afrika vertoevenden landgenoot, op te sporen. De luitenant der Araerikaansche Marine Schufeldt maakt zich gereed naar Zanzibar te vertrekken, ten einde daar een expeditie uit te rusten, welke den ondernemenden Amerikaan zal zoeken. Een duur huwehijk. Bij het sluiten van een vorstelijk huwelijk valt met de kosten, aan den ambtenaar van den Burgerlijken Stand te betalen, niet te spotten. Als notaris der Kroon moet de Minister-president Crispi het aanstaande huwelijk voltrekken van den Hertog van Aosta met Prinses Laetitia Bonaparte. Het gewone honorarium dat een dergelijk ambtenaar ont vangt voor zulk een buitenkansje bedraagt f 20,000. Benoemingen, enz. De luitenant ter zee 2de kl. J. M. W. Kuijl, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier, zal worden geplaatst bij de opleiding van stuurmansleerlingen aan boord Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, ter vervanging van den luitenant ter zee J. M. Noorduijn. De dienst dier opleiding is thans tijdelijk opgedragen aan den luitenant ter zee 1ste klasse Jansen van Afferden, eerste officier op gemeld wachtschip. Met 1 September a. s. worden bevorderd tot officier v. gezondh. lste kl. by de zeemacht de officieren van gezondh. 2de kl. A. W. Pulle en B. N. Bergsma. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag- tot Zaterdagmiddag. OndertrouwdJ. Boots, werkman, en H. P. Tabbers. F. Schors, korporaal bij de mariniers, en H. Waalkes. A. Breet, broodbakker, en J. Keizer. V. F. Pollé, kommandeur 's Rijkswerf, en M. Timmermans. GehuwdGeene. Bevallen: G. Klopper, geb. Kiein, D. M. Revier, geb. Smit- selaar, Z. M. Zwart, geb. Bruin, D. A. Kuijper, geb. Boon, Z. N. Vermeulen, geb. De Ridder, D. G. De Man, geb. Lak, Z. Overleden: N. Dammers, 54 jaren. J. Bruijn, 63 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). p te p Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 17 12 u. 8 k. 762.50 t 1.70 13.8 -5.0 0.6£ Golvend 18 8 nto. 10 763.57 f 2.77 14.5 - 2.5 0.8f 18 12 9. 765.33 t 4.53 14.2 -4.5 0.8t Weêrsgesteldheid: 17Aug. 12 u. Zwaarbew., wind, buiig, koel. 18 Aug. 8 u. Idem 18 Aug. 12 u.Idem Marktberichten. TEXEL, 16 Augustus. Gemaaid Zeegras f 6 a 7 en gevischt dito f 2 a 3 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 76 cents per kilogram. Aardappelen f 4 per kilogram. De uitvoer van Schapen en Lammeren bedroeg in deze week 962 stuks. ALKMAAR, 17 Augustus. Aangevoerd 600 stapels Graskaas. Kleine f 30|, Commissie f 27£ en Middelbare f28 per 50 kilogram. Aangevoerd 1500 hectofiter Granen. Gerst f 3.80 a 4.50, idem Chev. f 5.25, Haver f 3.25 a 3.50, Koolzaad f 8.75 a 9.50, Karweizaad f 15.a 15.25, dito nieuw f 12.a 12.75, alles per hectoliter. HOORN, 16 Augustus. Ter waag gewogen 307 stapels Kaas, wegende 93,403 kilogram. Hoogste prysKleine f 33 en Commissie f 27 per 50 kilogram. BOVENKARSPEL (Station), 16 Augustus. Fijne Bloemkool f 2.50 a 3.50, grove dito f 6.50 a 7.50, witte Kool f 6 a 7 en roode dito f 7.a 7.50, alles per 100 stuks. Ronde Aardappelen f 1.a 1.10 per half hectoliter. ENKHUIZEN, 15 Augustus. Lammereu f 10 a 15, Biggen f 5 a 8 en Kippen f 1.20 a 1.50 per stuk. Boter 70 a 62£ cents per kop. Kip-eieren f 3.a 3.50 per 100 stuks. AMSTERDAM, 17 Augustus. Prijzen der Aardappelen Katwijker Zand f 4.a 5.20, Andijker Muisjes f 4 a 5, West- landsche Zand f 6.a 6.2Ó, Hamburgers f 2.75 a 3.Gel- dersche Kralen f 3.25, Hillegommcr Zand f 4 a 5.50, Geldersche Blauwe f 2.50 a 2.60, dito Muizen f 3.3.25, alles per hectol. Aangevoerd 8 versche ladingen. LEIDEN, 17 Aug. Ter Veemarkt werden aangevoerd 50 Stieren, f 46 a 175; 86 vette Ossen en Koeien, f 130 a 265 per stuk of 50 a 70 cents per kilogram72 VarekoeieD, f86 a f 1928 GraskalvereD, f 23 a 46 80 vette Kalveren, f 25 a f 65 per stuk of 50 a 70 cents per kilogram18 nuchtere dito, f 7.a 20.856 vette Schapen, f 18 a 32.50 per stuk of 45 a 50 cents per kilogram1380 Weideschapen, f 10.a 22. 440 Lammeren, f 7.a 14 44 magere Varkens, f 13 a 28; 280 Biggen, f 3.75 a 10.Veulens, f a Paarden, f a 108 Kalf- en Melkkoeien f 90 a 235, allesjper stuk. Maandag a. s. wordt de Burgemeester te Haarlem door den Commissaris des Konings beëedigd en zal dien dag alhier per trein van 7.14 's avonds retourneeren. Zr. Ms. opleidingsschip ;/Anna Paulowna" wordt met 1 October a. s. buiten dienst gesteld en de kapitein ter zee W. A. Arriëns met dien datum eervol van het bevel over dien bodem ontheven. Ten Raadhuize alhier is gisteren aanbesteed: het maken van riolen en bestratingen in de Hoogstraat en Californiestraat. Ingekomen 18 biljetten, als van de heeren: A. Bels, alhier, ad f6970; J. Oldenburg, te Bergen, f6814; G. D. Van Doorn, te Amsterdam, f 6800; B. Boon, alhier, f 6750; A. Korff, alhier, f 6600; J. Duinker, alhier, f 6288; J. F. Philips, alhier, f 6260; Gebrs. Janzen, alhier, f 6186; P. Spruit, alhier, f 6182; Gebrs. Klein, alhier, f 6088; W. De Jong, alhier, f 5990; S. Krijnen, alhier, f 5970; C. Pool, alhier, f 5950; D. De Vries, alhier, f 5935; A. Bos, alhier, f 5886; De Waarden Wijker, alhier, f 5855; G. Moorman, alhier, f 5689; A. Graaff, alhier, f 5640. Ter vervanging van den officier van gezondh. 2de kl van de landmacht Van der Worp, is bij het Hospitaal alhier gedetacheerd de officier van gezondh. 2de kl. K. E. Ziegeler. De lste luit. der artillerie C. J, M. Collette is in het bevel over de onderofficieren der 3de afdeeling van den artillerie-cursus, alhier gedetacheerd, vervangen door den lsten luit. van gemeld wapen W. Vosraaer. Hedenmorgen werd door de politie alhier aangehouden en naar de cel gebracht de persoon van D. J. H., wonende alhier, tegen wien door den officier van justitie te Rotter dam bevel tot gevangenneming is uitgevaardigd, wegens diefstal van een zilveren remontoir-horloge met vergulden ketting. Door het Bestuur der Yereeniging tot het organiseeren f van Volksbijeenkomsten alhier werd gisterenavond in het I lokaal //Tivoli" eene vergadering gehouden. Mededeeling geschiedde, dat het aantal leden reeds tot 60 is geklommen, zoodat met de voorbereiding der werkzaamheden voor den eerstvolgenden winter kon worden voortgegaan. Deze werkzaamheden werden dan ook voorloopig geregeld en in de tweede helft van October a. s. zal waarschijnlijk de eerste bijeenkomst tot nut van 't algemeen plaats hebben. Met veel genoegen werden mededeelingen ontvangen, dat van onderscheidene zijden de noodige medewerking was toegezegd. Het Uitvoerend Comité is samengesteld uit de heeren Baert, Mooy, Roukens, Thie en Weber. De heer G. D. Hagenaar, van hier, heeft te Amsterdam acte voor hoofdonderwijzer bekomen. Bevallen van eene Dochter: G. KLOPPER—KLEIN. Helder, 16 Augustus 1888. J. KISJES. p. p. c. Aan de leden der Herv. kerk te Helder (Palmstraat). ZONDAG 19 AUGUSTUS 1888, voormiddags 10 ure, zal (D. V.) als spreker optreden: Evangelist te Beverwijk. azal in het lokaal „Tlvoli" aldaar, op WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1888, a.v. 8 uren, publiek verkoopen: 1. Een HUIS en ERF aan de lste Vroonstraat te Helder, P. 227, groot 84 centiaren. 2. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, P. 226, groot 86 centiaren. 3. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, P. 225, groot 83 centiaren. 4. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, P. 224, groot 86 centiaren. Voorts zullen nog ten verzoeke van den Makelaar L. W. V. OUDENHOVEN worden geveild: 5. Een HUIS en ERF aan de Koningstraat, hoek Koningdwarsstraat, aldaar, L. 497, groot 83 centiaren. 6. Een HUIS met ACHTERHUIS, BOET, ERF en TUIN aan den Kanaalweg aldaar, I. 71, uitkomende aan den Dijkweg, groot 2 aren, 76 centiaren. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdacr van 10—3 uren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantoren van genoemden Notaris, en van genoemden Makelaar, wat de perceelen 5 en 6 aangaat. B Kristal-, Porcelein-, Glas- en Aarde- jq werk, Galanteriën, Lakwerk, Reis- en Couriertasschen, 9 Japansche Artikelen g en gesneden Houtwaren, g. •h vernickeld Brittannia-Metaal, n' S waarvoor wordt ingestaan. (4 Hoofdgracht, K. 84. B

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3