Openbare Verhuring Openbare Verknoping Openbare Verkooping. G. B00NA0KER, Notaris to Scliagen, Openbare Verkooping. G. B00NA0KER, Notaris te Scliagen, SACK'S ZAAIMACHINES, AMSTERDAMSCHE COURANT. HOOFDGRACHT K 53 54. Jacques Van Rosendael. REST AÜR A NT. Wed. BEUKERS, Spoorstraat. HQLLOWAY'S PILLEK. POSTKANTOOR HELDER. op MNKÜ«<; 45 MKPTK.VIBKR des voormiddags 10 ure, in de herberg van KLOS, te DirksLorn, van Twaalf akkers Bouwland, onder Haringcarspel, belioorende aan de Diaconie der Hervormde gemeente te Scliagen en ter gezamenlijke grootte van 4 95.90. De vorliurinrr hoeft plaats voor den tijd van vier achter eenvolgende j.n'en en ten overstaan van den Notaris C. 110ÜNACKE R. op nn.\i>KKi>tr. 4 «CTOUEii «sas, des middags 12 ure, in liet Koffiehuis „«Ie Poslliaoi-ii", te Sehagen, van Een dubbele Woning met Erf, nabij Haringbuizen, onder de. gemeente Scliagen, groot —.04.70. Nadere informatica treeft de Notaris C- BOONACIvER. zal, op WOliiVSantf; i«]> üO'MBSF.k innm. des voor middags 11 ure, in de herberg van TEITNIS DE .TONG, in liet Waarland onder Haringcarspel, presenteeren te verknopen: Eene gunstig in het Waarland voormeld gelegen Boerenplaats, bestaande uit eene wel betimmerde behuizing, met aanhoorigheid, Erf, en Landerijen, ter wederzijden van den Nieuwen Weg en ter gezamenlijke grootte van 13.44.51. Belioorende tot den boedel van wijlen GERRIT KUIPER en diens weduwe ANTJE SLIKKER, thans hertrouwd met PI ETER DE BOER JACOBSZOON, te Zuidscharwoude. Zegt het voort! zal, op MAAXS» IGKN 24 en 29 OCITOBER 1&S8, respectivelijk bij opbod, afslag en eindcombinatie, en telkens des middags is?® Jtrra*12 ure, in het Koffiehuis van den Heer P. STAM, aan het Zand in de Zijpe, presenteeren te verlcoopen 1. Eene Boerenplaats, bestaande uit eene groote behuizing, met stallingen, Erf en Hinken Tuin, een en ander ter grootte van .79.66 en gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de R. C. kerk, aan het Zand in de Zijpe, benevens onderscheiden perceelen zeer vrucht baar Weilaud, zich uitstrekkende langs en achter de bebouwde kom aan gezegd dorp, ter gezamenlijke grootte van 30.59.30. 2. Eene Boerenplaats, bestaande uit Huis manswoning,' Erf, Werf, en eenige perceelen vruchtbaar Wei- en Bouwland, gunstig en op geringen afstand van het dorp 't Zand gelegen aan den Bosehweg, ter gezamenlijke grootte van 8.23.70. Deze onroerende goederen, in liet geheel groot 30.62.66, behooren «aan den Heer C. LIGTHERT en zijn te aanvaarden, te weten: de L a 11 d e r ij e n Kerstmis aanstaande en de W o ningen met omgeving op den eersten Mei van het volgende jaar. Zegt het voort! Uit de hand te koop: Een Huis, Stalling niet grooten Tuin, ill'ÏUI^t geschikt voor alle neringen, staande en gelegen op een der beste standen aau 't Zand in de Zijpe, bewoond door den Timmerman Jb. BAIJ. Alsmede te koop: ongeveer 2000 blauwe Pauncu. Alles te bevragen bij C. KRUIJER nabij 't Zand in de Zijpe. uiterst licht, sterk en goedkoop, in spoorbreedten van 3, 2.50, 2, 1.75, 1.50, 1.25 en 1 meter, levert a contant J. J. ENSCHEDÉ, te Anna Paulowna. Prijs van een 1.50 meter Zaaiwerktuig ongeveer f 200. andere naar verhouding. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De ,/Amsterdamsche Courant" zal 11a nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwel4tendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant" is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden f 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met oen vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Grond", Nes 53. Ter voorkoming van verder misver stand, bij enkelen ontstaan, door bij advertentiën te koop aanbieding van p er e c el e n, bericht onder geteekende hiermede aan begunstigers en belang stellenden, die aanbieding volstrekt in geen verband, staat met de opheffing der zaakintegendeel blijft het Ver koophuis „de iioode Kous" gevestigd binnen Heider's veste en tot 1 Februari 188!) nog Aanbevelend, Dagelijks gelegenheid om te dineer en en tevens een kamer disponibel voor het houden eener gesloten tafel. Het meest de volksgunst genietende middel, ter genezing van vrouwelijke kwalen. Na vele jaren van ondervinding is het onwedersprekelijk bewezen, dat er geen geneesmiddel is gelijk aan Holloway's Pillen, in het genezen van kwalen der vrouwen eigen derzei ver versterkende en zuiverende eigenschappen maken dezelve onschadelijk en onwaardeer- haar. Zij kunnen genomen worden door vrouwen van eiken leeftijd, voor iedere wanorde of onregelmatigheid in het gestel, de oorzaak daarvan spoedig verdrijvende daardoor de lijderes eene krachtige gezondheid wedergevende. Als huismiddel zijn zij onvergelijkelijk en kunnen door oud en jong worden ingenomen, gezondheid en veerkracht herstellende, nadat ieder ander middel bewezen is onvol doende te zijn. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Rijks-Postspaarbank. Maand Augustus. Ingelegd6715.58 Uitbetaald Nummer laatst uitgegeven boekje: Nc. 3220.30 2433. Dat een student, zoo meldt Eskcs uit Amsterdam aan de „Avond post", met een ezel achter zich aan, een bierhuis binnen stapt en daar tot verbazing van den kastelein en alle gasten vóór het buffet luidkeels bestelt«een glas bier voor mij en een emmer water voor mijn ezeltje!" had ik al bijgewoond in mijn leven. Ja, ik zie nog de woede van den Wirth, toen de ezel, naar 't scheen, rekenende op den bestelden emmer water, daarvoor alvast in het inwendige beest plaats begon te maken ik zie hem nog achter bet btifïet vandaan vliegen en „das verfluchte Vich" aan den teugel rukken om hem met geweld te verwijderen en ik hoor nog den snaak, die het dier geleidde, met den mond tegen een van grauwtjes lange ooren, alsof hij hem wat influisterde, zoo hard schreeuwen, dat het door de heele zaal klonk«Stoor je maar niet aan 'era hij is nog stommer dan jij Dat had ik al lang geleden bijgewoond. Maar dat een jonge ling, met zoo'n dier, voor zichzelven een glas en voor langoor een emmer bier bestelt cn dan de emmer bijna nog eer ledig is dan het gla3, dat blijk van toenemende beschaving, ook onder de ezels, was tot jl. Vrijdagavond voor mij weggelegd. De ezel was zoo dronken als do jongeling en deze had er buitengewoon veel pleizier in het beest voor zich uit te doen loopeu en hem telkens achterna te schreeuwen«hou je roer rechtDit zonderlinge schouwspel riep natuurlijk honderden menschcn bijeen, die de dronken gezellen met luid gejuich en gelach achtervolgden. Eindelijk verscheen de politie twee stuks en de jongeling achtte toen het tijdstip gekomen onder de menigte verloren te raken, latende hij den ezel aan deszelfs lot over. Deze, die zeilend zijnen weg had afgelegd, tegen alles aanloopend wat hij op zijnen weg ontmoette, en door de jongens onthaald werd op eene reeks fijn overlegde mishandelingen, stond juist voor een banketbakkerswinkel met knikkeude knieën naar een confituur taart te staren, toen de beide dienaren van politie hem by de ooren grepen en met geweld met zich raodesleepten. Dit ging echter nog zoo gemakkelijk nietIn de eerste plaats verzette de ezel zelf zich tegen de arrestatie met al den ernst, die nog in hem wasen ten tweede hingen de jongens met al de zwaarte, die aan hen was, aan des ezels staart en belemmerden zoo de politie in hare toch niet aangename taak. De menigte groeide aan en het aantal politieagenten ook. Toe passelijke liederen, als «Nieuwenhuis moet zakjes plakken" en «Oranje boven, leve Willem III" werden gezongen en ten slotte namen de dienders den ezel in hun midden, formeerden carré en sloegen er met den stok op op de mensckeu, niet op den ezel dat de menigte uit elkaar stoof. Men vreesde in een ezelsoproer eene nabootsing van het Amster damsche palingoproer te zullen krijgen. De «welgezinde" burgerij sloot hare huizen uit angst voor de spiegelruiten en niet uit wel gezindheid en ging kijken, zooals dat een welgezinden burger betaamt. Iedereen is welgezind, maar toch gaat hij kijken, als er wat te doen is, al maakt hij daardoor de zaak gewoonlijk nog erger. Zoo legden de ezel en de politie den langen weg naar het bureau af, nu eens in snellen draf, door de volksmenigte opge drongen, dan wéér in den een of anderen hoek in de engte gebracht, maar altijd door gezang en gejuich begeleid. Wie den volgenden ochtend het beest, rdes uitgeslapen, in verhoor heeft genomen, is niet bekend. Alleen moet aan de stedelijke dagbladredacteuren verzocht zijn, van het geval geen melding te maken. Mij is dit niet gevraagd-, vermoedelijk omdat ik bij de politie niet bekend was en ik mag my daarom veroor loven de gebeurtenis wereldkundig te maken, gelijk ik doe bij dezen. Ik zou dit echter nog ffiet gedaan hebben, omdat ik de zaak zoo erg belangryk niet vindmaar die ezel had een staartje, en om u dat staartje to laten zien, moest ik u wel den keelen ezel vertoonen. De dronken jongeling ging, na zijne geheimzinnige verdwijning hij de verschijning der politie, honger pp, dronk hier en daar een grogje en werd dientengevolge zóó luidruchtig, dat hij in 't laatste koffiehuis, waar hij was, op zijnen wtoel in slaap viel. Met Polizeistundc gewekt, had hij een vaag besef, dat hij met iemaud uit was geweest dien avond. Hoe harder men hem schudde, hoe duidelijker het hem werd en eindelijk stond het hem helder voor den geest: «Mijn ezel, mijn ezel Niemand wist iets van een ezel atmeneer had zelfs geen parapluie bij zich gehad, ofschoon het regende dat het goot. Maar hij wilde zijn ezel terughebben en maakte zich zoo driftig, gooide de glazen stuk en maakte een spektakel, dat ten slotte ook hij naar het politiebureau gebracht werd, waar hij weliswaar zijn langoor terugvond een tooneël natuurlijk, dat mijne pen niet in staat is te beschryven maar waar ook voor de vierde maal binnen weinige maanden proces-verbaal wegens dronkenschap tegen den zoon eener geachte familie werdjopgeraaakt. In plaats vun de mildheid der wet gebruik te maken, die den meergegoeden in de gelegenheid stelt, door betaliug van de maximum-boete een vonnis te voorkomen, liet de jongeling die zaakjes maar loopen en nu zal hij wellicht naar de Schans gezonden worden, als een afschrikwekkend voorbeeld voor andere jongelieden, om, wanneer ze al eenige malen wegens hunne «vroolijkhcid" door den rechter zijn veroordeeld, toch in vredes naam niet met een ezel op sjouw te gaan Een van de Engelsehen, die in den afgeloopen zomer ons land bezochten, heeft het wcnschelijk geacht zyn indrukken vluchtig weer te geven iu de «Illustrated London News" van 8 dezer. Des reizigers liefhebberij is oudheden en voornamelijk hield by zich daar op, waar hij iets van zijn gading hoopte te vinden. Achtereenvolgens bezocht hij Middelburg, een oude, sluimerende stad; Breda, een antieke plaats; Den Bosch, een slaperige, maar rijke stad, ruim, goed voorzien van kanalen en zich onderscheidend door het uiterlijk van zelfgenoegzame ouderwetschheid. Over de hoofdkerk geraakt hij in vervoering en met smart herdenkt hy het feit, dat het marmeren hek in renaissance-stijl, met beelden en hogen aan het South Kensingtou Museum werd verkocht. Voorts trekt hij naar Nijmegen, een van de meest oorspronke lijke, van de ergste rococo-steden die een reiziger maar verlangen kan; op iederen hoek iets vreemds en pikants, en daarbij zulk een antiek voorkomen, een uiterlijk van modernen voorspoed, met gewoel en beweging. Arnhem levert den oudheidkenner weinig op. Utrecht zooveel meer. Den Haag niets. Leiden voldoet hem als een antieke, droomerige, dommelende stad zij bekoort hem door hare algcheele rust, hare verscheidenheid van verlaten straten, beschaduwde grachten en vreemdsoortige bruggen. In Delft weinig te zien. Dordrecht een armelijke plaats, die den bezoeker teleurstelt, antiek genoeg, maar zonder distinctie. Op de muren was te lezen Het Mikado, één dag im Titipu-Ja ponsche Kornike Opera. In Leiden dragen de protestantsche geestelijken toga's op straat. De vrouwen blijven nog altijd ge hecht aan haar bijzonder schilderachtig hoofdtooisel, hoewel zij het dikwijls tegelijk met een meer modern hoofddeksel dragen: dan zetten zij een hoed boven op de kanten muts en de gouden oorijzers. Over.al wordt men met hartelijke goedaardigheid tege moet gekomen cn allerwege vindt men een wellevendheid die bijna Engelsch is. De schrijver is niet weinig trotseh op de schets waarvan het bovenstaande een uittreksel iswant hij zegt, dat hij op deze reis een stuk van Holland «nogmaals ontdekt" heeft. Wel mag liet vreemd genoemd worden dat nog altijd zulke reisberichten worden geschreven en gedruktvreemd vooral dat zulks in Enge land geschiedt, sedert F. Spencer Bird zijn goed gelijkende «Sketch of Holland and the Dutch" uitgaf eii Charles W. Wood in 1877 zijn fraai geïllustreerd cn kostelijk boek «Through Hol land" schreef. Onze Engelsche „ontdekker" zou geen overbodig werk gedaan hebben indien hij, zijn onderzoekingstocht aanvan gende in de een of andere bibliotheek, zich op de hoogte had gesteld van hetgeen er in zijn eigen taal geschreven is over liet land dat hij ging bereizen. Men kan liefhebher van oudheden zijn zonder ouderwetsche vertellingen en oudwijfsche praatjes omtrent land e* volk als kostbaarheden te beschouwen. De te Odessa gevestigde correspondent van „Daily News" geeft een beschrijving van het Russische schip „NischneiNowgorod", dat dezer dagen met 460 veroordeelden naar het verbauuings- eiland Sachaliu, aan de kust van Siberië, in den Stillen Oceaan vertrok. Het schip meet 3800 ton en is voor 652 gevangenen ingericht. De van duimdikke ijzeren traliën voorziene kooien loopen langs beide zyden van het tusschendek, zijn gemiddeld voet lang en geven aan den gevangene een weg van 5 voet om zich te bewegen. De gevaarlijkste gevangenen zijn aan ijzeren ringen geketend de overigen dragen allen hand- en voetboeien. Allen zijn aan één zijde van hoofd en gelaat geheel kaal geschoren. Om pogingen tot zelfmoord te voorkomen, zijn alle mogelijke voorzorgen genomen zelfs drinken kunnen zij alleen door een gomelastieke zuigprop, die aan den wand is bevestigd. Op bepaalde tijden worden zij in daarvoor bestemde waschkooien op hot dek gebracht en daar afgespoeld de gevaarlijksten houden ook daarbij de boeien aan. Langs de kooien loopt een buis, waardoor de gevangene naar verkiezing met koud of heet water kan worden besproeiddit laatste is het geval bij eventuëel ver zet en moet steeds direct helpen. By de 460 gevangenen zijn 160 moordenaars, waaronder een bloedverwant van den Shah van Perzië, Prins Kanalan Mirza, die in Rusland zijn broeder om het leven bracht. De moordenaars worden te Sachalin met 50 a 125 knoetslagen ontvangen. Ter dood worden zij slechts hoogst zelden veroordeeld, doch de meesten zouden ongetwijfeld de doodstraf verkiezen boven het lot, dat hen op Sachalin wacht. Vandaar de wanhopige pogingen tot zelfmoord, die gedurende de reis derwaarts gedaan worden. Van overdreven gevoeligheid zal zeker wel niemand de Rus sische autoriteiten beschuldigen Een praai gezelschap. Voor eenige maanden vestigden zich in eene rijk gemeubelde woning der Breteuilstraat te Parijs de Graaf en de Gravin De G. uit Brazilië. Dank zij goeden brieven van aanbeveling vonden zij al spoedig in de eerste kringen toegang en zagen zij allerlei door positie of talenten vermaarde personen ten hunnent. Dezer dagen nu gaven zy eene luisterrijke partij en tegen 1 ure in den ochtend was men in de speelzaal druk aan het „baccarat". De inzet bedroeg reeds meer dan 50,000 fres. Plotseling verscheen een deftig heer met twee personen, die al het voorkomen van geheime politie-agenten hadden, te midden der spelers en nam in naam der wet den inzet in beslag, tevens de namen der aanwezigen opvragende. Graaf De G. protesteerde nadrukkelijk tegen de schennis van zijn domicilie, maar de ander bleef onwrikbaar, maakte proces-ver baal op en verwijderde zich met het geld. Eén der spelers, die hierbij 10,000 francs verloor, vertrouwde de zaak niet en ging naar het politiekantoor der wijk, waar men echter van den prins geen kwaad wist. Daar hij om verschillende redenen ook aan den Braziliaanschen Graaf twijfelde, keerde hij tot dezen terug en gaf hij den anderen spelers kennis van zijn bevinden. Men verlangde meer licht en de heer De G. verklaarde met de grootste kalmte, dat, indien men werkelijk bleek met een valschen commissaris van politie te doen te hebben, byzelf aan ieder nog dienzelfden namiddag het zijne zou terug betalen. Toen men zich echter daartoe aanmeldde waren myn- heer de Graaf en mevrouw de Gravin onnaspeurlijk verdwenen. Snelpersdruk vau A. A- Bakker Cz.4 Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4