BESCHUIT Broodfabriek „DB HAAF F. RIESSELMANN De beste en zuiverste te Amsterdam, Boekwerken en tijdschriften. Belangrijke Verkooping. Sctaefstooilioolüeïst AMSTERDAM—NIEUWEDIEP, Koster's Kleinen Winkel Kachels! Kachels! Vul-regulateurkaehels met sehutroosters, is die der Hofleverancier van H. M. de Koningin der Nederlanden. Bussen, met ons kenmerk van echtheid voorzien, waarborgen de zuiverheid. Zuidstraat, TJALLING GRIEK, Publieke Voorstelling, Magazijn „CU NE RA", Jachthond POSTKANTOOR HELDER. De Raad van Toezicht van het Koninklijk Instituut voorde Marine te Willemsoord is voornemens, onder nadere goedkeuring van Z. E. den Minister van Marine, op Donderdag den 15 November 1888, des namiddags ten 3| ure, in het openbaar aan te besteden, de levering, gedurende het jaar 1889, van: De lijst der te leveren boeken en tijd schriften, alsmede de voorwaarden van aan besteding, liggen ter inzage ten kantore van 1 den Officier van Administratie van gemeld Instituut. De gezegelde inschrijvingsbiljetten moeten vóór het uur der aanbesteding vrachtvrij aan het Instituut worden bezorgd. Willemsoord, October 1888. De Raad van Toezicht voornoemd, (get.) C. E. UHLENBECK. Voorzitter. D. A. VAN DER LAAN, Secretaris. De Makelaar L. W. F. OUDENHOVEN te Helder, zal, ten overstaan van Notaris HATTINGA RAVEN aldaar, op DaxsDAG. WOENSII4G en DO.\E)ERUAG 6. 7 en 8 NOVEMBER 1888, en zoo noodig ook volgende dagen, telkens vóórmiddags 10 uur, in het lokaal van den Heer POLAK, te Nieuwediep, aan den Kauaalweg, 1.145, publiek verkoopen: Eene aanzienlijke partij koper- en blik slagers-, zoomede loodgieters-artikelen en gereedschappen, als: ketels, emmers, trommels, bussen, keukengerief, spuiten, lantaarns, kooien, kooktoestellen, enz. Groote partijen Banka-tin, oud en nieuw lood, kistjes fin en blik, platen rood- en geel koper, oud koperwerk, enz.-enz., zooals alles bij catalogi wordt omschreven; voorts een partijtje W ij n en Cognac, benevens meubelen en huisraad. Alles op Maandag 5 November a. s., van 10 tot 4 uur, te bezichtigen. Nadere informatiën ten kantoren van den Makelaar OUDENHOVEN en van Notaris HATTINGA RAVEN, te Helder. De openbare voorstelling, dooi de Vereeniging „H. W. N> te geven op a. s. Woensdagavond, tenvoordeele van het Fonds voor redders van schip breukelingen, wordt bij deze in de belang stelling en ondersteuning van de leden en van onze plaatsgenooten in 't algemeen ten zeerste aanbevolen door het Bestuur van het Fonds, C. D. ZUR MUHLEN, Voorzitter. T. MOOY, Secretaris. Helder, 28 October 1888. t.-1 - M' '""ff1 PURMERENDE en ALKMAAR. Dienstregeling van 1 November 1888. Dagelijks: van Amsterdam 's morgens 10 uur. Nieuwediep 8 Zie verder alom verspreide dienstbiljetten. I3orlolat vilt te S c h a g e n. geheel nieuwe constructie. Deze Kachels branden 24 uren en langer, zonder bijgevuld te worden. Voorts: Zwart geëmailleerde Kachels, gegoten Fornuiskachels, Haarden, gelakte en ongelakte Kolom-, Pot-, Vaas- en Nummerkachels, Kolen- en Turfbakken, Poken, Tangen en Haardstellen, Koper-enIJzergewicht, beste Bascules met beugel en schuifgewieht. Graan- en Steen kolenmaten, Stalkettingen, Stal lampen on Lantaarns, eerste soort Koe- cn Paardensckaren, Thermo meters en Maatglazen. N.B. Buskruit (Crêpée) N°. 1 en Hagel, alsmede W ENGELSCHE VERHAEDE HAGEL, waar men elk beest mee doodschiet, al beeft het een huid als een olifant. A. KOSTER, Schagen. HELDER. OPROEPING. De ondergeteekende, bij beschikking der Arrondissements-Rechtbankjdd. 26 October 11., benoemd tot bewindvoerder van den afwezige laatst gewoond hebbende te Amsterdam, vroeger te Helder, verzoekt ieder, die iets te vorderen heeft van-, verschuldigd is aan-, of papieren onder zijne berusting heeft ten laste van genoemden afwezige, daarvan ten spoedigste opgaaf of betaling te doen ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN. Helder, 30 October 1888. B. E. C. SEIGNETTE. Tandarts BIERSTEKER is Woensdag 31 October te Helder, Kerk- gracht 338, te consulteeren voor tandheel kundige operatiën, vullingen en het plaatsen van kunsttanden en gebitten. Spreekuren van 93 uur. te geven door de Vereeniging H. W. NT., met belangelooze medewerking van liet Orcliest der K. N. Marine, op Woensdag 31 October 1888, ten voordeele van het Fonds voor redders van schipbreukelingen te Helder, in de zaal „Tivoli". Aunvang 8 ui-e; de zaal wordt geopend ten 7 ure. Kluchtspel in 4 bedrijven, van G. von Moser. Toegangsprijs: Heer f 0.99. Dame 0.49. Kaarten te bekomen en plaatsen te bespreken tegen 10 cents extra, den 31 October, van 10 uur 's morgens tot 4 uur 's namid dags, en 's avonds aan het lokaal. Het Bestuur. Hoofdgracht, K 51. Binnen enkele dagen ontvangst van eene partij overheerlijke 2-c ent- Sigaren, Sumatra-dek. Voor export naar Oost of West verpakking in blikken kistjes van gewone grootte, naar verkiezing. Een zeldzame te koop, jaar oud, die 17 hazen op één middag beloopen heeft, goed te water springt en alles aporteert, bij J. MAKELAAR, te Helder. Een inwoner van Breda was verhuisd naar Berlikum. Jl. Donderdag, toen hij zijn brandkast opende, ontdekte hij tot zijn schrik dat een pakje effecten, van ongeveer f 12,000 waarde, onlangs door hem gekocht en per soonlijk in de kast gelegd, verdwenen was. De Rijkspolitie uit 's Hertogenbosch was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. De wachtmeester der maréchaussee was dag en nacht in de weer om den dader op te sporen; de omstreken werden aan een nauwkeurig onderzoek onderworpentot zelfs te Breda, waar de galant van de voor malige dienstbode der familie woonde, werd een onderzoek in loco ingesteld. Alles te vergeefs. De politie stond op hetfpunt de zaak in een buitengewoon nommer van het „Politie blad" ter algemeene kennis te brengen, toen plotseling de vermiste schat terechtkwam... Hij lag in de schrijfcassette van mevrouw, waar liet hoofd des gezins liet geld onbe dachtzaam had gehox-gen, om er later een A-eiliger plaats voor aan te Avijzen. Sinds dat oogenhlik zijn gelukkig de gemoederen Aveêr tot bedaren gekomen en rust de politie uit van de vermoeienissen, Avaarmede het onderzoek naar den would-be-diefstal gepaard ging- In „De Volksstem" van Pretoria leest men: „Iemand, die als onderwijzer eenigen tijd geleden uit Holland naar TransA-aal ver trokken is, en in overleg met ds. Postma en den superintendant van onderwijs een betrek king als schoolmeester had aangenomen bij den lieer Van H., Volksraadslid voor Water berg, geeft in de „Middelb. Crt." de vol gende beschrijving van een Volksraadszitting. Hij schrijft: //Wij bezochten in Petroria eenige malen de zittingen van den Volksraad en zagen daar'//Oom Paul" in al zijxiAvaar- digheid. Het gaat er in dien Volksraad heel raar toe. „Men Eei*e," zegt de Voor zitter, „ik kan me nie vereenig nie met die voorstel van die geagte lid uit A.", enz. Ze A-erkoopen elka&r daar uien, gooien met sinaasappelen, snuiten zeer primitief hun neus, enz. Geen gemeenteraadsvergadering in Holland Avaar het zoo toegaat." „Bedoelde „meester" heeft twee maanden in Nederland met de ondenvijzers-acte in den zak geloopen zonder geplaatst te kunnen worden en geeft nu op deze Avijze zijn dank baarheid te kennen tegenoA'er het volk en land dat hem aan verdienste helpt. „Wij hopen, zegt „De Volksstem", dat de heer Van Heerden dit onder de oogen zal krijgen, en dien verwaanden kwajongen aan het verstand zal brengen, dat hij Areel te goed is om in gezelschap te zijn A-an mannen, „die hun neus zeer primitief snuiten" en niet Aveten hoe zich te gedragen." De plechtige overhandiging van de „gouden roos", door den Paus toegekend aan de Kroonprinses van Brazilië voor hare bemoeiingen in zake de afschaffing der sla vernij, heeft den 22 September jl. in de kapel van het paleis te Rio-Janeiro plaats gehad, in tegenwoordigheid van liai-e ouders, de verdere leden der keizerlijke familie, een aantal bisschoppen, het geheele corps diplo- matique, het Ministerie, de commissarissen van Senaat en Kamer, dë gemeentelijke Kamer der hoofdstad met hare banier, depu- tatiën van leger en vloot, de rechterlijke macht, enz. De internuntius Spolverini bediende de mis en na eene rede van een der bisschoppen geleidde de Graaf Van Eu zijne gemalin naar den internuntius, voor wien zij nederknielde. De secretaris las de brève betreffende de roos voor, nam die van het hoogaltaar, msgr. Spolverini hield eene korte toespraak, de Prinses kuste de roos en den ring van den internuntius en dankte, belovende eene gehoorzame dochter van den H. S. te zullen zijn. Verdere plichtplegin gen volgden ten Stadhuize. Msgr. Spolverini heeft het grootkruis der Orde van de Roos en kardinaal Rampolla eene andere Orde Aran den Keizer ontvangen. De Minister president en zijne ambtgenooten van Justitie en van Buitenlandsche Zaken zijn door den Paus gedecoreerd. Men herinnert zich het duel tusschen Thuillier, berichtgever der „Indépendance" te Luik, en zijn aangelmwden neef, den ad vocaat Lejeuue, waarbij, ofschoon er op een afstand van 35 meters en slechts met halve lading geschoten werd, eerstgenoemde het leven verloor. De andere heeft thans des- Avege terechtgestaan en is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en 2000 francs boete. Van de getuigen is één, de kapitein De Heusch, tot 6 maanden en zijn de drie anderen tot 1 maand gevangenisstraf A'er- oordeeld, tot benevens boeten \*an 500 en 100 francs. Bovendien is Lejeune vex*oor- deeld tot een schadeloosstelling van 6000 francs aan de weduwe en van 12000 francs aan haar minderjarige dochter. De eerstbe doelde getuige moet hun 1000 en 2000 francs uitkeereu, als hebbende de verzoening on mogelijk gemaakt. Voorts is de onmiddel lijke gevangenzetting van Lejeune bevolen, ofschoon hij Avegens ernstige ziekte A-an zijn vrouAv blijkende uit een verklaring des geneesheers eenige dagen tijd verzocht had, zijn Avoord van eer gevende, dat hij zich steeds ter beschikking A?an het gerecht zou houden. Wanhoop van een verliefde. Een jongeling te St. Gilles, bij Brussel, was ver liefd op de dochter \-an zijnen huisbaas. Hij moest en zou haar tot vrouw hebben. De moeder zou wel over te halen zijn, maar de man bleef hardvochtig. Onze jonge held zocht een middel om hem te vex-teederen den zelfmoord. Jl. Woensdagnamiddag kwameix de huis- genooten den commissaris zeggen dat zij lioordexx zuchten en klagen op de kamer van den verliefde, en het leed geen tAvijfel of er Avas een ongeluk gebeurd. De agenten volg den spoedig met het noodige om de deur open te breken en windsels, zalf enz., Avat zou kunnen noodig zijn om de eerste hulp te bieden. Boven gekoxxxen, zag nxen inderdaad het bloed onder uit de deux-spleet stroomen. Binnen vond men den ongelukkige half ontkleed op zijn bed zitten en aan zijne voe ten lag een scheermes. Hem te ontkleeden en te onderzoeken Avas bet eerste Averk. Maar met verwondering vond men aan zijn geheel lichaam geen spoor van Avond, zelfs geen schram. Ondervraagd, bekende de Avaixhopige min naar dat hij, om den hardnekkigen vader over te halen, een liter bloed bij den slager had gekocht, dit voor de deur had uitge goten en toen op zijn bed was gaan zitten zuchten en klagen. Of de list geholpen heeft, meldt de his torie niet. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, gedurende de eei'ste helft der maand October 1888. Namen der Plaatsen van geadresseerden. bestemming. C. KnuverAmsterdam. G. JanssenArnhem. H. v. d. Bosch ITellevoetsluis. L. Van BeekBotterdam. P. TolVlaardingen. Briefkaarten Mej. P. J. Tloener Amsterdam. Tijdstippen van A'erzendingen der hier onder A'ermelde brievenmalen naar Ned. Oost-Indië: Met de stoomschepen van de Maatschappij „Neder land" en van de „Rotterdamsche Lloyd". Met de Fransche paketbooten. Met de Britschc paketbooten. Over Amster dam of Rotterdam van 's Gravenhage 11.45 's av. Over Marseille van 's Gravenhage 4.15 's av. Over Marseille van 's Gravenhage S.15 's morg. Over Brindisi 's Gravenhage 12.30 's av. 2 Nov. 9 f 16 23 f 30 7 Dec. f 14 21 28 6 Nov. f 13 20 f 27 4 Dec. f 11 18 t 25 3 Nov. 17 1 Dec. 15 29 9 Nov. 23 7 Dec. 21 f Met de stoomschepen der Maats. „Nederland". Padang wordt alleen aangedaan door de stoom schepen van de Maatschappij „Nederland". Arrondissements-Rechtbank. Behandeling van strafzaken op Dinsdag 23 Oct. 18S8. A. L., te Alkmaar, beleediging, 1 maand gevan genisstraf. P. M. v. W., huisA'rouw van J. P., en M. M., huisvrouw van M. v. V., te Alkmaar, mishandeling, ieder f 3 boete, subsidiair 2 dagen hechtenis. W. D. en J. O., te Uitgeest, wederspannigheid, de eerste 8 dagen gevangenisstraf, de tweede 8 dagen gevangenisstraf en f 3 boete, subsidiair 2 dagen hechtenis. D. C. d. V., te Alkmaar, diefstal, opzending naar een Bijks-werkinrichting tot 1 April 1895. D. K., te Bijp. wederspannigheid, f 10 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis. W. v. W., tc ITeiloo, beleediging, 1' 6 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. C. B., te Winkel, diefstal, 1 maand gevangenisstraf. M. A. v. d. E., huisvrouAV van H. v. d. H., en C. L., te Helder, diefstal, de eerste 4 en de tweede 6 maanden gevangenisstraf. J. V. en E. Z., te Enkhuizen, diefstal, de eerste IS maanden gevangenisstraf, de tweede opzending naar een Bijks-werkinrichting tot 1 April 1892. 8 bedelaars werden tot verschillende straffen ver oordeeld. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4