F. RIESSELMANN, T De]Notaris P. S. Hordijk, KIESS E LM ANN, Zuidstraat. BESCHUIT Broodfabriek „DE HAM" Verkrijgbaar bij onzen Agent De 's Gravenhaagsche Hypotheek bank voor Nederland verstrekt gelden ter leen, RIESSELMANN, haar het ideaal. In Perzië wil men juist daarvan niets weten. Eén zaak is allen bescliaafden volkeren gemeenmen prijst in de vrouwen den kleinen mond. Dit geeft te denken Buitenland. Op eene jl. Donderdag te 'Parijs ge houden bijeenkomst van 4000 aandeelhouders van het Panamakanaal werd t de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen „De vergadering betuigt haar Vertrouwen in den heer De Lesseps en besluit om van de betaling der coupons en van de aflossing af te zien totdat bet Kanaal voor de groote scheepvaart zal geopend zijn. Zij besluit, dat, om aan de eerste houders de voordeden der onderneming te waarborgen» het wen- schelijk is om zoo spoedig mogelijk, met hulp van alle belanghebbenden, liet noodige kapitaal bijeen te brengen, oui bot werk te voltooien." De heer De Lesseps blijft aan het hoofd der onderneming. Volgens berichten uit Panama, gaan de werkzaamheden aan het Kanaal voort, maar is het aantal werklieden met 2000 man ver minderd. De ,/Pall Mali Gazette" deelt mede, dat de gezondheidstoestand van den Prins van Wales in den laatsten tijd zijne omgeving nogal bezorgdheid inboezemt. Hij lijdt aan een overprikkeling van zenuwen, die men vroeger nooit bij hem heeft opgemerkt. Ge noemd blad is echter in zake hofberichten geen erkende autoriteit en liep onlangs ge vaar van vervolgd te worden, omdat het den troonopvolger een kaal, dik, klein ventje genoemd had. De Prins werd onlangs 47 jaar. Thans moet gebleken zijn, dat liet spoorweg-ongeluk bij Borski wel degelijk aan boos opzet toegeschreven moet worden. De hoofdschuldige is een voormalig ambte naar van de lijn KurskCharkowAzow. Kaar aan de „XIX Siècle" uit Napel wordt gemeld, heeft de politie bij het opspo ren der misdadigers, die een dynamietbom hebben doen springen voor het Duitsche consulaat, liet bestaan van een geheim ge nootschap ontdekt, genaamd „la fioccola" (de flambouw), samengesteld uit revolutio nairen en anarchisten, die uitsluitend aange worven werden in Napels en op Sicilië. Dat genootschap moet een aanslag beraamd hebben op het leven van den Duitschen Keizer tijdens zijn bezoek te Napels; maar dooreen toeval werd het genootschap verhinderd den aanslag uit te voeren. Uit New-York wordt melding gemaakt van een vreeselijk drama, dat op de Mississippi werd afgespeeld. De stoomboot „John Hanna", door een rivierloods bestuurd, geraakte bij een zandbank in brand en de reddingsbooten vatten vuur voordat zij buiten boord konden gebracht worden. Er volgden nu treurige tafereelen. Een aantal personen, verstikt door de hitfe, verbrandden op de brug. Anderen sprongen over boord en verdronken. Slechts enkelen, waaronder de kapitein en de loods, slaagden er in, zwemmend het land te be reiken. De kapitein en de loods bleken echter waanzinnig geworden te zijn door den schrik en stierven beiden enkele uren later. In het geheel verloren 75 menschen daarbij het leven en men had op de Mississippi in jaren van zulk een ramp niet gehoord. De brand moet ontstaan zijn in de lading, die grootendeels uit katoen bestond. Op het verzoek van Generaal Booth om steun van de Engelsche Regeering voor de inrichtingen, waarin armen 's nachts een onderkomen kunnen vinden en gevallen vrouwen tijdelijk kunnen worden opgenomen, antwoordde de Minister van Binnenlandsche Zaken, dat, hoewel het doel zeer verdienste lijk was, de Regeering geen liefdadig werk van particulieren door bijdragen kan steunen. Booth doet nu een beroep op het publiek. In tien maanden tijds werden door de reeds bestaande inrichtingen van liet Ileillegcr 500,000 porties eten verstrekt en werd aan 25,000 menschen 's nachts een thuis verleend. Booth wil nu nog meer dergelijke inrichtingen openen en nog 10 voor gevallen vrouwen (er zijn er reeds 12). Hij zegt, dat van de 10 vrouwen 7 weer op het goede pad terug keerden, na in zijn inrichtingen te zijn opge nomen, en dat door gebrek aan plaats velen 's nachts moesten worden afgewezen. Een aantal invloedrijke personen hebben zich bereid verklaard Booth's plan te steunen. In de Londenschc wijk Poplar is een moord gepleegd, die de vraag doet rijzen of soms het monster van Whiteehapel daar in anderen vorm aan het werk is geweest. Eene vrouw weder eene van slecht levens gedrag is daar geworgd gevonden. De politie is den misdadiger nog niet op het spoor. Het plan om te Londen een korps van vrouwelijke gidsen voor de reizigers tc vormen, zal worden verwezenlijkt. Er is reeds een comité en men verwacht veel succès van deze nieuwigheid. Maar daar men liefst jonge en knappe vrouwen zal kiezen, is het te vreezen, dat het hart van menig reiziger in gevaar zal komen. Bij het vervaardigen van granaten in een fort bij Messina is eene granaat ge sprongen, waardoor 21 soldaten gedood werden. Te Londen heeft jl. Zaterdag de rechter beslist, dat het aan een photograaf niet ge oorloofd is, zonder toestemming van den gephotographeerde diens portret te verkoopen. - Een Kerstmis-zwemwedstrijd heeft Dins dag jl. weder te Londen in het „Hyde-Park" plaats gehad. Het was de vijf-en-twintigste wedstrijd van dien aard, door de Serpentine- zwemclub gehouden. Er waren een aantal deelnemers, waaronder eerste zwemmers en ruim duizend tocschou- In Japan wordt, volgens het „Missions- Zeitschrift", thans een vrij algemeene bewe ging waargenomen om het christendom tot godsdienst van den Staat te verheffen. De inleiding daartoe is echter, volgens den berichtgever, te zoeken in overwegingen van staatkundigen aard, daar de Japanners mcenen te bespeuren, dat de Europeesche mogend heden alleen dan op voet van volkomen gelijkheid met hen verkeeren kunnen, als zij den christelijken godsdienst aannemen. Uit eene onlangs te Davos gehouden telling is gebleken, dat in den nacht van 30 November op 1 December jl. in dit Zwitsersche herstellingsoord 4781 personen aanwezig waren. Het aantal der ingezetenen, onder welke ook de kurgasten met eigen haard gerekend zijn, bedroeg 3889. In 1870 bevonden zich in het Davoser-dal niet meer dan 1983 personen. Te Gent heeft de biljartheid Garnier 1437 caramboles achtereen gemaakt. Een der toongevende Engelsche dames, lady Florence Dixie, heeft op de uitnoodi- giugskaarten, die zij dezen winter verzendt, het volgende laten drukken: „In mijn salons wordt gebroken met den belachelijken onzin, die daarin bestaat dat dames en meisjes ge duldig moeten wachten tot het den een of ander heer behaagt ben ten dans te noodigen. De dames hebben evenzeer het recht hun heer te kiezen. Ik duld niet dat in mijn huis de heeren op en neder wandelen, om te overleggen welke dame hun als partner liet beste lijkt. Ten mijnent bestaat ook dames kiesrecht." Of het voorbeeld navolging zal vinden? Benoemingen, enz. Tot kantonrechter te Zaandam is, met ingang van 1 Januari a. s. benoemd de heer mr. P. Dwars, thans griffier hij het Kantongerecht aldaar. Tot ontvanger der directe belastiugen, invoer rechten en accijnsen te Medcmblik c. a., is benoemd de heer K. W. Van Sandick, thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Alkmaar (buiten gemeenten). De benoemde officier van gezond h. 2de kl. bij de zeemacht dr. Th. Koppeschaar wordt met 16 Janu ari a. s. geplaatst bij liet Hospitaal der Marine alhier. Burgerlijke Stand. GEMEENTE HELDER, van Donderdag- tot Zaterdagmiddng. OndertrouwdB. Van den Brink, korporaal der mariniers, en G. Groothuis. K. Smit, landman, en A. Buik. Gehuwd: Geene. BevallenA. Daalder, geb. Schagen, Z. C. Van Dam, geb. Ludding, D. G. Klopper, geb. Kok D. J. Van Leeuwen, geb. Grimme, Z. R. Bakker, geb.. Ran, D. G. C. J. Verschuur, geb. Avis, Z. OverledenE. P. Lafebcr, 1 maand. S. Masa- reeuw, 69 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) Stoomv.-MaatsciiappijNederland. Prinses Amalia 25JDec. van Southampton vertr. PrinsesWilhelmina. 27 Dec. van Suez vertrokken. Prins KralerikIS Dec. van Suez vertrokken. Soenda22 Dec. te Padang aangekomen. Prinses Marie. 16 Dec1. te Batavia aangekomen. Burgem. den Tex 26 Dec. van Padang vertrokken. Conrad10 Dec. te Batavia aangekomen. Prins Alcxander 27 Dec. St. Vincent gepasseerd. Koningin Emma 27 Dec. Perim gepasseerd. SumntraVertrekt 5 Januari v. Ainseerdam. Prins van Oranje. Vertrekt 19 Jan van Amsterdam. Voorwaarts7 Dec. te Amsterdam aangek. F. c Windrichting mM. C. g P D en kracht. Stand. Af». Stand. Afw. 28 12 zto. 16 k. 753.70 - 6.50 4.4 t ï.o 29 8 z. 0.5 756.41 - 3.79 4.2 11.9 29 12 z. 1.0, 757.64 - 2.56 4.6 fl.8 Weêrsgesteldheid. Toestand van de zee. 28 12 0.S1 29. 8 0.98 29 12,0.95 Bewolkt, onstuimig, buiig. Mistig, vochtig, mooiweer. Idem. Golvend Vlak DEVENTER, 28 December. Hooi f 40 a 44 per 1000 kilogram. Marktberichten. ALKMAAR, 28 December. 6 stapels Graskaas; Kleine f 27 50, Commissie f en Middelbare f per 50 kilogram. HOORN, 27 December. Ter Waag gewogen 262 stapels Kaas, wegende 76,212 kilogram. Hoogste prijs per 50 kilogram.- f 30.voor Kleine, f27.50 voor Commissieen f26. voor Middelbare. AMSTERDAM, 28 December. Petroleum loco f 9.75 E., termijnen onveranderd, consumtie f 11.25, Nobel dito loco f8.50 E., Jau.- April f 8 E., consumtie f 9.50. LEIDEN, 28 December. 5 Stieren, f 56 a 78 per stuk. 98 vette Ossen en Koeien, f 110 a 252 per stuk of 56 a 68 cents per kilogram. 85 Varekoeien, f S6 a 190 per stuk. 18 Graskalveren, f 20.a 51 per stuk. 19 vette Kalveren, f 36 a 80 per stuk of 70 a 90 cents per kilogram. 11 nuchtere Kalveren, f 6.a II per stuk. 580 vette Schapen, f 18 a 32.— per stuk of 50 a 55 cents per kilogram. 178 Weideschapen, f 14.— a 23.per stuk. Lammereu, f a per stuk. 12 magere Varkens, f 12 a 20 per stuk. 118 Biggen, f 4.a 10.per stuk. Veulens, f a en 2 Paarden, f 20 a f 32 per stuk. 102 Kalf- en Melkkoeien, f 98 a 234 per stuk. Vervolg Nieuwstijdingen. De //Staatscourant" vau gisteren bevat de volgende waarschuwing: „Voor gelukwensclien op den Nieuwjaars- g'° wordt veelvuldig j'gebrui k gemaakt van kaarten, waarvan de voorzijde is ingericht om, behalve de plaats van bestemming, mede de woonplaats des afzenders te vermelden. ®Die vermelding van twee plaatsnamen geeft dikwijls tot onjuiste verzending en dienten gevolge tot vertraging in de overkomst aan leiding. Het publiek wordt daarom uitgenoodigd op bedoelde kaarten de woonplaats van den afzender niet in te vullen." De Eerste Kamer heeft gisteren de Indische begrooting aangenomen en zal heden die gedeelten der Staatsbegrooting in behan deling nemen, welke vóór Nieuwjaar afgedaan moeten worden. Heden heeft alhier de openbare afkon diging plaats gehad van de door den Raad dezer gemeente vastgestelde en door Z. M. den Koning goedgekeurde besluiten tot hef fing in het jaar 1889 van een hoofdelijken omslag en van eene plaatselijke belasting op het gedistilleerd. Onder de leiding en met medewerking van den beer Abr. De Winter, van Breda, had gisterenavond in „Tivoli" alhier plaats het aangekondigd optreden van een gezel schap specialiteiten en exentriciteiten. 't Veel belovend programma, dat op flinke wijze werd uitgevoerd, verschafte den aanwezigen veel genoegen en ontlokte herhaaldelijk een algemeenen bijval. Het is ons niet mogelijk den aard der verschillende werkzaamheden te beschrijven, doch gaarne leggen wij de verzekering af, dat onze goede verwachting nog verre werd overtroffen. Men moet den lieer De Winter zelve gezien en gehoord hebben in zijne voordrachten; zijn weergeven der onderscheidene karakters, zijn comisch talent is ongetwijfeld zeldzaam. En niemand die master John Tom heeft zien optreden als musicaal neger-comediant, zal ontkennen, dat die artist groote verdiensten bezit. Deze betuiging zou evenzeer gelden van de overige personen, die dezen avond optraden, doch we zouden in ons verslag daardoor tot herhalin gen vervallen. Liever willen we besluiten met de verzekering, dat deze welgeslaagde soiree een veel talrijker opkomst van 't publiek verdiend had, dan die Welke gisterenavond viel op te merken. Aan soirées van veel minder gehalte zagen we meermalen veel grooter belangstelling gewijd. Wellicht, dat de gunstige indruk, thans teweeg gebracht, er toe leidt, dat van het plan tot eene „eenige" voorstelling worde afgeweken. In de provincie Noordholland zijn met ingang van 1 Januari a. s. door den Com missaris des Konings nog tot zetters benoemd de heeren: J. Tensen, te Andijk; K. Van Diepen Dz. en A. Koorn Dz., beiden te Hoog woud en P. Pz. Kooij, te Wieringen. Aangaande het vaartuig, onder geleide van eenige Huizer visschers te Urk binnen gebracht, verneemt men nader, dat er om trent de vrouw van den schipper geen onge rustheid behoeft te bestaan, daar zij bij haar familie te Groningen vertoeft. De schipper zelf moet in een opgewonden toestand de knechten van boord gezonden hebben en alleen achtergebleven zijn. Door belang hebbenden moeten plannen beraamd worden liem hulp te doen toekomen oin het vaartuig naar Leeuwarden, de plaats van bestemming, over te brengen. Inmiddels verneemt men, dat in liet vaartuig een lek ontstaan is. Door den Gemeenteraad van Callantsoog is tot regent der algemeene armen herbe noemd de heer J. Zeeman en benoemd de lieer G. Baken Az., in vervanging van den heer P. J. Zipp, die bedankt had. Voor den polder Opmeer zijn herkozen: tot lid van liet Dagel. Bestuur de heer P. Vriend, te Opmeertot hoofdingeland, de heer A. Groot Az., te Hoogwoud; en gekozen: tot hoofdingeland, de heer D. Wijnker, te Opmeer. Door raej. de wed. DriftBos, te Ter schelling, is ontslag gevraagd als onder wijzeres tegen Januari a. s. 3M3H lte Helder, kCzal, in het lokaal „Musis Sacruin", wJJB^aldaar, op Woensdag 23 Januari 1889, a.v. 7£ uren, publiek verkoopen: 1. Een BERGPLAATS en ERF, aan de Verlengde Hoogstraat aldaar, groot 1 are, 92 centiaren. 2. Een HUIS en ERF, aan de Achter straat aldaar, K. 106, groot 60 centiaren. 3. Een HUIS en ERF, aan de Verlengde Hoogstraat aldaar, I. 4965, groot 1 are, 24 centiaren. 4. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, I. 496 4, groot 1 are, 25 centiaren. 5. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, I. 4963, groot 1 are, 25 centiaren. 6. Een IUTIS en ERF naast het vorige perceel, I. 4962, groot 1 are, 25 centiaren. 7. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, I. 496l, groot 1 are, 25 centiaren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK. Koekjes Chocolade, Cacao en Poeder Chocolade, (los en in bussen of flesschen), alles van uitstekende kwaliteit, ïrkrijgbaar tot zeer goedkoope prijzen bij Voorhanden: Tan Honten's CACAO en De Jonïs SUPERIOR CACAO, in bussen van '/t Kilo, tot vastgestelde prijzen. De BESTE en ZUIVERSTE is die der te AMSTERDAM. Hofleverancier van H. M. de Koningin der Nederlanden. Zie op eiken Bus „Rapport van Dr. Van Hamel Roos en A. Harmens Wz." IV.B. Bussen, met ons Kenmerk van Echtheid voorzien, waarborgen de zuiverheid. ZIIDSTKAAT, HELDER. onder le hypothecair verband, tegen jaar- lijksche rente, met inbegrip van administratie kosten, van 41°/0, terug te betalen in eens, in annuïteiten of in termijnen, en geeft 3£°/0 en 4°/0 pandbrieven uit. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank, Gedempte Raamstraat 1 la, te 's Graven- hage, en te Helder bij den Heer A. J. DE JONGH. Boerenknecht gevraagd, die goed kan ploegen en melken, P. G., om met Februari in dienst te zijn, bij W. VAN GIJTENBEEK, te Anna Paulowna. ADVERTENTIEN. Heden morgen overleed, zaclit en kalm, tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen, mijne hartelijk geliefde Echtgenoote AAGJE BIJHOUWER, na eene langdurige ongesteldheid, in den ouderdom van 59 jaren en 9 maanden. Stolpen (Zijpe), G. SMIT. I 26 December 1888. Lage prijzen in Gedisteleerd, Wijnen en Likeuren. COGNAC VIEUX, p. flesch f 1.G0 Jid. „0.80 ld. 2e soort flesch 1.25 v èid. 0.625 SIROOP DE PUNSCH le kw. Witte v. Arak flesch 1.50 4 id- 0.75 RUM PUNCH, N°. 1, f 1.25 en 0.62» ld. 2, 1.— 0.50 Dubb. ANN1SETTE. PERSICO, WITTE- en ORANJE-CURAQAO, CRÈME DE ROSE en VANILLE, PARFAIT d'AMOUR, FRAMBOZEN, LIKEUR, enz.; alles per flesch, 60 Cents. ZUIDSTRAAT. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor te Helder deelt mede, dat op 31 December a. s. en 1 Januari 1889 de hulpbrievenbussen om het uur zullen worden gelicht, en dat de laatste lichting voor elke verzending zooveel mogelijk in overeenstemming zal gebracht worden met het aangegeven uur op de uurborden, geplaatst voor elke hulpbrievenbus. Om meerdere zekerheid te hebben, dat de brieven en kaartjes op 1 Jannari in de ver schillende plaatsen besteld worden, wordt in overweging gegeven, een en ander reeds van af 31 December 's morgens ter post te doen bezorgen, terwijl eene duidelijke aangeving van naam en bestemmingplaats zeer ge- wenscht is. De Directeur voornoemd, POLVL1ET.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3