Texel, 7 Febr. Gisteren werd in het lokaal van den heer Koppen, te Oosterend, de jaarlijksche vergadering van boeren gehouden. Deze vergadering wordt eigenaardig „schutten- besteding" genoemd, welke naam dagteekent uit de dagen dat er door de boeren zelve een .schutter aangesteld werd, welke belast was met het calangeeren van boeren, die vee op ander mans weiden of wel op de wegen lieten loopen, hetgeen dan naar het schuthek gebracht werd, waaruit men het tegen betaling van de vaste boeten terug kon krijgen. Dit werk is nu echter opgedragen aan politiebeambten. Toch wordt jaarlijks „schuttenbesteding" ge houden en wel om de buurtwegen te verhuren, en de buurtheeren te kiezen, welke met het toezicht op de wegen belast zijn en zorg dragen voor het onderhoud daarvan. Strijkgeld valt bij zoo'n verhuring niet te be halen, doch wel „blauwe koek". Voor zooveel stuivers men huurt, zooveel blauwe koeken wor den present gedaan, zoodat men sommigen met zakdoeken vol huiswaarts ziet keeren. *Anna Paulowna. Gemeenteraad. Ver gadering van 4 Fèbr. 1890. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer C. E. Perk, met kennisgeving afwezig. De Voorzitter opent de vergadering; de notulen worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een missive van Ged. Staten, bezwaren inhoudende tegen het besluit, in de jongste raadsvergadering genomen, betreffende de onderhandsche verhuring van het huis naast het Raadhuis aan den Secre taris. Daar Ged. Staten zulks in strijd achten met de gemeentewet, stellen zij mitsdien den Raad voor, bedoeld besluit in te trekken, en deze zaak langs een anderen weg ten einde te brengen. B. en W. stellen nu den Raad voor, dit besluit in te trekken en vervolgens hun mach tiging te geven om bedoeld huis publiek te ver huren voor een tijd van 6 jaren, op een minimum huur van f 150 per jaar. De heeren Schenk en van Gijtenbeek opperen eenige bezwaren voor het geval, dat zich alhier een gemeente-genees- heer vestigt, maar na eenige éiscussien wordt met algemeene stemmen het voorstel aangenomen. Voorts doet de Voorzitter het voorstel om binnenkort een schoorsteenschouw te doen plaats hebben en daarmede te belasten J. Blankevoort en J. ter Burg, welk voorstel mede wordt aan genomen. Ingekomen is een verzoek van den heer J. J. Enschedé, om tegen 15 Maart e. k. eervol ont slagen te worden uit zijne betrekking van gemeente ontvanger, welk ontslag op de meest eervolle wijze wordt verleend. Bij de gewone rondvraag vraagt de heer Schenk, wanneer de afschutting zal plaats hebben van het terrein tusschen school no. 3 en de onder wijzerswoning en tevens eenige beplanting aangebracht worden, De Voorzitter zegt, daar reeds eenig werk van gemaakt te hebben en hoopt dat een en ander spoedig zal gebeuren. Hiermede sluit hij de vergadering. Terschelling. Alhier is een zeilwedstrijd gehouden tusschen het jacht van den schipper A. Kooyman, dat bij verschillende gelegenheden belangrijke prijzen en premién won, en den nieuwgebomvden botter „De vier Gebroeders". De uitslag was, dat het jacht een weinig voor den botter terug kwam en dus de winner was, doch de beide vaartuigen verschilden heel wei nig. In elk geval is bewezen, dat het eerste alhier gebouwde schip een uitstekende zeiler is, evenals zijn mededinger daarvoor bekend staat. Na afloop van den wedstrijd had de in wijding van het nieuwe vaartuig plaats. Warmenhuizen. —Mogelijk is het niet on eigenaardig, te vermelden hoe 's Konings ver jaardag alhier door de jeugd wordt gevierd, n.1. door 't ontsteken van vreugdevuren. Alles wat brandbaar is (zelfs oude klompen etc. ontbreken niet) wordt weken aaneen aan de deuren afge bedeld ook worden er wel ware strooptochten ondernomen en op een of ander verwijderd stuk land opgestapeld, 't Is op dien avond een eigenaardig gezicht, hoe zich op onderscheidene plaatsen de vuren vertoonen, welker uitslaande vlammen tooverachtig de schreeuwende en joe lende jeugd verlichten. Vol verwachting ziet de „spes patriae" den i9den tegemoet. Gedurende de verloopen maand hadden op de Rijkspostspaarbank alhier 36 inlagen plaats, tot een gezamenlijk bedrag van f 198.20. Zuidscharwoude, 6 Februari. De Liberale Kiesvereeniging „Vrijheid",gevestigd te Langedijk en St. Pancras, hield Woensdagavond hier hare vergadering, welke door 43 personen werd bij gewoond. Na een opwekkend openingswoord had o. m. verkiezing van 3 bestuursleden plaats en kwam de vraag aan de orde of men zich bij de Centrale Liberale Kiesvereeniging te Alkmaar zou aansluiten. Lang werd er over gedebatteerd, onder anderen ook het denkbeeld geopperd zich te vereenigen met den Bond van liberale kies verenigingen teSchagen. De uitslag der stemming was, dat de meerderheid geene aansluiting wenschelijk achtte. Ten slotte stelde het bestuur voor in het be gin der volgende maand een eminent spreker uit te qoodigen eene politieke rede te houden, teneinde de vunzige atmosfeer van het liberalisme te zuiveren en alzoo de liberale ideeen hier meer en meer tot haar recht te doen komen. De vérgadering deelde dit gevoelen ten volle, nam aan een bepaald aantal kaarten voor niet- leden disponibel te stellen en ging daarna uiteen. Middelie, 6 Februari. In de kiesvereeniging «Eensgezindheid" alhier werd door den heer H.J. Calkoen van Edam eene belangrijke rede gehouden over het onderwijs. Aan dc hand der geschiedenis werd door spreker de ontwikkeling van het onder wijs in ons vaderland nagegaan en in het licht gesteld, hoe de godsdienst steeds van grooten in vloed op het onderwijs is geweest. De gevolgen van de invoering van het christendom in deze lauden en het onfstaan van de calvinistische scholen na de kerkhervorming werden meer uitvoerig be- Imndeld, ferwijl spreker daarna vooral op het ge brekkige in het onderwijs in de vorige eeuw wees eq naging wat de Maatschappij tot nut van 't al gemeen aan de hervorming van ons volksonderwijs heeft toegebracht. Uit de wetten op het L. O., die achtereenvol gens tot stand kwamen, bleek ten duidelijkste, dat ook bij reactie in sommige onderdeeleu, de alge meene toestand van het volksonderwijs in deze eeuw steeds is vooruitgegaan. En waar spreker ook de schaduwzijden aanwees, stelde hij toch vooral de voordeden in een helder licht. Omtrent de wet van 1889 uitte spreker den wensch, dat ook onder hare werking, nicttegestaande de bezwaren van ver schillende zijden ingebracht, het algemeen peil van het onderwijs moge verhoogd worden, En na met verschillende voorbeelden de treurige gevolgen van onkunde en gebrekkig onderwijs gestaafd te hebben, werd vooral aangedrongen op het bevorderen van rein, godsdienstig leven in verband met ijverig streven naar ontwikkeling en hiervan, ook met het oog op een roemrijk verleden, het waarachtig heil des vaderlands verwacht. Met eene aansporing om trouw te blijven in plichtsbetrachtingtrouw aan ons geliefd Vorsten huis en aan de wetten des lands eindigde spreker zijne boeiende cn zeer leerzame rede. Marine en Leger. In tegenwoordigheid van den schout-bij-nacht J, E. van Rossum en alle hoofdofficieren der Marine hadden heden te Hellevoetsluis practische velddienstoefeningen plaats onder leiding van den luit. ter zee 1. kl. W. A. Cambier. Zij ge schiedden door matrozen van Zr. M. wachtschip, bootsmansleerlingen van de „Nautilus" en torpe- disten van de „Amstel". Elk der strijdenden was voorzien van 20 patronen. De onderstelde vijand, equipagè wachtschip, moest den aftocht blazen. Zr. Ms. torpedoboot „Krakatau", de vorige week alhier van Amsterdam aangekomen, zal spoedig ter reede van Texel een proeftocht op den gemeten mijl ondernemen. Door den minister van Marine is bepaald dat in verband met de aanhangige pensioenwet, slechts die mindere geëmployeerden en werklie den tot toekenning van pensioen of onderstand kunnen worden voorgedragen, die bij de inwer kingtreding der nieuwe wet geen hooger pen sioen zullen genieten dan nu het geval zou zijn. Voor de betrekking van klerk bij de directie der Marine alhier, waarvoor één plaats opengevallen is, zal bij de Marine te Amsterdam in de volgende maand een vergelijkend examen worden gehouden. V i 8 s c h e r ij. Nieuwediep, 8 Februari. Sedert jl. Don derdag kwamen van de groote visscherij alhier binnen de sloepen Noordover, sch. Taal. met 180 levende-, 40 doode kabelj. en 7 50 schelv. en Avenir, sch. Dubbel, met 150 levende-, 100 doode kabelj., 4 heilbotten en 1400 schelv., terwijl door 40 korders en beugers 60 kabelj., 176 roggen, 5 tot 20 tongen, 6 tarbotten, 70 schelv., 3 tot 25 mandjes kl. schol en 1 tot 4 manden schar en door trekkers 36 tal haring werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 1.65 a 1.80, doode id. 75 cent a f 1.15, heilbot f 20.50, rog f 1.10 a 130, schelv. f 22 a 37 't honderd, kl. sehol f 2.25 a 3.70 per mandje, schar fi.—- a 1.50 per mand en haring f 3.a 9.50 pet cal. Warder. Onze visschers hebben tegen woordig een aardig buitenkansje door de haring vangst. Er is veel van deze visch in zee. Er werd dan ook aardig wat gevangen en verkocht tegen f 2.95 het tal (200 stuks). Lastig is het en tijdroovend voor onze visschers, dat zij hun vangst naar Monnikendam ter afslag moeten brengen. Daar het loon ook hun arbeid verzoet, zullen wij maar hopen, dat nog dikwijls dat reisje naar de oude stad door hen gemaakt zal moeten worden. Scheveningen, 5 Febr. De garnalenboo- ten treffen het niet met het weer, zoodat de vangst ook heden tegenviel. De meeste booten hadden van tot 1 y mand garnalen, waarvoor f5 tot f 7 werd betaald. Een 9-tal schuiten ver trok heden weder ter versche vischvangst. De 2de garnalenboot, die met een vischnet n,aar zee is, kwam tot heden niet aan. Eene flinke partij scharren, schol en kabelj. was dezen ochtend in publieken afslag. Er werd voor schol f 6 a f 6.50, kabelj. f2 af 3.50, scharren f 2 a f 4 besteed. Schelvisch wordt, in het geheel niet meer aangevoerd. 6 Februari. De logger „Navigatie" ankerde heden voor den walzijne visch, door booten afgehaald, werd voor f 250 verkocht. Er werd betaald voor schol f 9 tot 9.25, tongen 80 a 90 cent, braad f 6 a 6.25. Een 15 tal garnalenbooten zijn weder in zee gestevend, doch de vangst was schraal, zoo tot 1 mand, daarbij klein mager goed, per mand werd evenwel f 4.a 4.25 betaald. Binnengekomen zijn de vischloggers „Emma" en „Jonge Maarten". De eerste besomde f 255 en de ander f 240. Zij hadden 120 tongen enkele kisten schol en redelijk veel kabeljauw, alsmede een enkele bot. De tongen golden 80 ct. tot f 1. schol f 8 a 9. 7 Februari. De twee eerste schuiten, schs. A. Korving en S. Rog, kwamen met versche visch aan; zij besomden f 130 en f 150. De visch was redelijk duurtong 7080 ct. Vlaardingen, 5 Febr. Van de beugvis- scherij zijn heden binnengekomen„Columbus I", met 26 ton zoutevisch„Albatros", met 30 ton zoutevisch en 40 babelj.„Triton", met 26 ton zoutevisch en 100 kabelj.„Dina", met 34 ton zoutevisch; „Op hoop en Zegen", met 200 levende en 250 ijskabelj., 2200 schelv., 2 botten, netto besomming fnoo; levende kabelj. f 1.85 a f 2.15, ijskabelj. f1.35, schelv. f4.65 per snees. Onderwijs en Examens. De minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Rijks-landbouwschool met 1 Maart a. s. te ver vullen is de betrekking van adsistent, bekwaam in het verrichten van scheikundige onderzoekin gen. Jaarwedde f 1000. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, gelieven zich vóór of op 15 Februari in persoon aan te melden bij den direc teur der Ryks-landbouwschool te Wageningen. Ursem. Mochten den heer M. Kooger en zijne echtgenoote den 29 Jan. het geluk te beurt vallen, hun 25jarig huwelijksfeest te vieren, den 1 Febr. d. a. v. was alweer een feestdag; im mers op dien dag genoot genoemde heer het voorrecht het tijdstip te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren als hoofd der openbare school alhier in dienst trad. Van vele zijden ontving de jubelaris blijken van waardeering en vriend schap. Op beide genoemde dagen zag men van veler woningen de nationale driekleur, ter eere van het zilverpaar ontplooid druk bezochte receptiën gehouden in de door oud-leerlingen zeer net versierde school en tal van geschen ken, zoowel van particuliere zijde als van den gemeenteraad, den jubilaris aangeboden, vertolk ten de ingenomenheid met deze feestviering. Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album" (geïllustreerd Zondags blad van onze courant); No 6. In de armen des doods, roman van J. Sheridan le Fanu. Tijgers, door Kapitein Storm, met 3 platen. Te vroeg ontloken, gedicht van P. Plaatsman, te Haren karspel. O Lied, gedicht van dezelfde. Van alles wat. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Zondag 9 Febr., n.m. 1.30, Oudesluis, ds. van Kluijve (doop). Herv. kerk te Zuidzijpe Zondag 9 Febr., v.m. 9.30, Sint-Maartensbrug, ds. van Kluijve. Herv. kerk te Sint-Maarten: Zondag 9 Febr. geen dienst. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 9 Febr., v.m. 9$ uur, Eenigenburg, ds. Adriani, pred. te Warmenhuizen. Doopsgez. gem. te Zuidzijpe: Zondag 9 Febr., v.m. 10.Oudesluis, ds. van Calcar. Noord- en Zuidzijpe. 9 Febr. ds. v. Kluyve, Oudesluis nam. Sint-Maartenbrug voorm. 16 Febr. ds. Bommezijn, Schagerbrug voorm. Burgerbrug nam. 23 Febr. ds. Mtlhring, Schagerbrug nam. Bur gerbrug voorm. 2 Maart ds. Fetter, Oudesluis voorm. Sint Maartensbrug nam. Huisduinen. 9 Febr. ds. Muhring, Huisd. vm. 23 Febr. ds. te Gempt, Huisduinen voorm. Wieringen. 9 Febr. ds. te Gempt, d. O. vm. H. D. nra. 16 Febr. ds. Bron, H. vm. d. O. nm. 23 Febr. ds. Pareau, d. O. voorm. H. nam. 2 Maart ds. v. Kluyve, W. D. voorm., d. O. D. nam. Stoomvaart en Schoepstijdingen. Ni co lette, kapt. H. Jorgensen, lag 22 Jan. te Pensacola zeilklaar naar Livcrpool. Buitenland. Duitschland. In de officiéele „Reichsan- zeiger" zijn opgenomen twee stukken, die zeer de aandacht trekken. Het eerste stuk is een brief van den Keizer aan den Rijkskanselier van den volgenden in houd: „Ik ben besloten ter verbetering van den toestand der Duitsche arbeiders werkzaam te zijn, in zoover de grenzen het veroorloven, die noodzakelijkerwijs gesteld zijn aan mijn Regee- ringstaak, en de Duitsche nijverheid op de wereld markt in staat te stellen de mededinging vol te houden en daardoor aan haar en aan haar arbeiders een bestaan te verzekeren. Een achter uitgang van de binnenlandsche nijverheid door verlies van afzet in het buitenland, zou niet alleen de ondernemers, maar ook hun werklieden broo deloos maken. De in de internationale concur rentie bestaande moeielijkheden ter verbetering van den toestand onzer arbeiders knnnen alleen door internationale overeenstemming der Staten, die deelnemen aan het beheerschen der wereld markt, zooal niet te boven worden gekomen, dan toch verminderd worden. In de overtuiging dat ook andere Regeeringen bezield zijn met den wensch, om gemeenschappelijk in een onder zoek te treden van het streven, waarover de werklieden dier landen reeds onder elkander internationale onderhandelingen voeren, wil ik dat in Frankrijk, Engeland, Belgie en Zwitser land weldra door mijn aldaar geaccrediteerde vertegenwoordigers officieel de vraag zal worden gedaan, of de Regeeringen geneigd zijn met ons in onderhandeling te teeden over een interna tionale overeenstemming betreffende de moge lijkheid, om tegemoet te komen aan die behoeften en wenschen der arbeiders, welke in de werk stakingen der laatste jaren en op andere wijze aan het licht zijn gekomen. Zoodra in beginsel overeenstemming met mijn voorstel zal verkregen zijn, draag ik u op de Kabinetten van alle Regeeringen, die evenzeer belang stellen in de arbeidersquaestie, uit te noodigen tot een confe rentie om te beraadslagen over de bedoelde quaestién. Het andere beloofde stuk is een schrijven van den Keizer aan de ministers van Handel en van Openbare Werken. De belangrijke in houd verplicht ons ook hier tot geheele mede- deeling. Het stuk luidt aldus „Bij het aanvaarden der Regeering heb ik mijn besluit kenbaar gemaakt, om onze wet geving verder te ontw ikkelen in de richting, weF ke mijn grootvader, bij zijn zorg voor het eco nomisch zwakkere gedeelte des volks, naar den geest der christelijke zedeleer, heeft gevolgd. Hoe goed de door de wetgeving en het bestuur ter verbetering van den toestand der arbeids klasse getroffene maatregelen ook gewerkt heb ben, zij beantwoorden toch niet geheel en al aan hetgeen ik mij tot taak gesteld heb. Naast de verdere ontwikkeling van de wetgeving op de verzekering der arbeiders behooren de be staande voorschriften aangaande de nijverheid over den toestand onzer fabrieksarbeiders aan een onderzoek onderworpen te worden, om recht te laten wedervaren aan de in dit opzicht aan den dag gekomen klachten en wenschen, in zoo ver die gegrond zijn. Dat onderzoek moet uit gaan van het denkbeeld, dat het een der plich ten van het staatsbestuur is, den duur en de wijze van den arbeid zoodanig te regelen, dat het behoud der gezondheid, de voorschriften der zedelijkheid en de voldoening van de stof felijke behoeften der arbeiders en hun aanspra ken op gelijk recht verzekerd blijven. Voor het onderhouden van den vrede tusschen de werk gevers en arbeiders zijn wettelijke bepalingen ten aanzien der vormen in het leven geroepen, waarbij de arbeiders door vertegenwoordigers die hun vertrouwen bezitten, aan de regeling van gemeenschappelijke aangelegenheden deel nemen en gemachtigd zijn tot waarneming hun ner belangen bij de onderhandeling met de werkgevers en met de organen mijner regeering Door zulk een voorschrift is het voor de arbei ders mogelijk vrij en vreedzaam uitdrukking te geven aan hun wenschen en bezwaren en aan de overheden van den Staat gelegenheid te ver schaffen, aangaande den toestand der arbeiders voortdurend ingelicht te worden en voeling met hen te behouden. De mijnwerken van den Staat wensch ik ten behoeve der arbeiders tot model-inrichtingen ontwikkeld te zien en voor de mijnwerken van particulieren streef ik naar een andere regelingder bevoegdheid mijner mijn- beambten. Wat de fabrieksinspectie aangaat, zooals die tot 1860 bestond, totonderzoek van dit vraagstuk wil ik een Raad van State onder mijn voorzitterschap, met toevoeging van zaakkundi ge personen doen bijeenkomen, die ik daaitoe zal benoemen. De keus der deskundigen be houd" ik mij voor. Onder de moeielijkheden, die een regeling van den toestand der arbeiders heeft in den door mij bedoelden zin, nemen de zulke een eerste plaats in, die voortkomen uit de bescherming van de binnenlandsche nijver heid in haar mededinging met het buitenland. Ik heb mitsdien den Rijkskanselier aangeschreven aan de regeering der staten, wier nijverheid met de onze de wereldmacht beheerscht, een voor stel te doen tot het houden eener conferentie, om een gelijke internationale regeling of wette lijke bepalingen vast te stellen ten opzichte der werkzaamheid, die den arbeiders gesteld kan worden." De belangrijke beteekenis van deze daad des Keizers behoeven wij niet aan te toonen. Toch is het denkbeeld van een internationale regeling van den arbeid zoo kolossaal, dat het waar schijnlijk wel in het brein van een Bismarck ontstaan is en de Rijkskanselier aan den Keizer het initiatief heeft willen laten. Dat deze stukken gepubliceerd worden aan den vooravond van de Rijksdagverkiezingen, zullen noch de linkerleden noch de ultramon- tanen aangenaam vinden. Engeland. In de kolenmijn van Abersy- chan bij Newport in het Zuiden van Wales heeft een gasontploffing plaats gehad. De ge- gemeenschap met het binnenste deel der mijn, waar zich 300 personen bevinden, is geheel verbroken. Tot Donderdagmiddag 2 ure waren de lijken gevonden van 40 werklieden. De Minister Chaplin ontving jl. Woensdag eene invloedrijke agrarische deputatie, die aandrong op de invoering van het stelsel van afmaking van vee wegens longziekte door het ministerie vari landbouw, met schadevergoeding van staatswege, instede van plaatselijke afmaking met schadever goeding gelijk thans geschiedt. De minister zeide dat hij het eens was met de deputatie. Deze methode heeft de onderdrukking der veeziekte in Holland ten gevolge gehad. Engeland be hoort Hollands voorbeeld te volgen, maar de Mi nister is onmachtig zonder de medewerking der schatkist, die echter waaischijnlijk is. De groote werkstaking in de Londensche dok ken schijnt andermaal ophanden. De aanleiding daartoe in de reeds gemelde werkgevers-combi natie. De aanvoerders verklaren, dat zij des noods den strijd tot het uiterste willen voortzet ten. Zij beweren dat de wereldhandel Londen zoude kunnen verlaten, want de vastelandsche arbeiders gaan met de Engelsche mede, zoodat de patroons op het vasteland geen werkmanssteun zou den vinden. Dit praatje schijnt alleen te berusten op de omstandigheid, dat de Engelsche dokwerkers- vereeniging te Amsterdam en Rotterdam afdeelin^ gen heeft gevestigd. België. Bij de beraadslagingen over de begrooting van Buitenl. Zaken heeft de afge vaardigde Carlier den minister omtrent de ge ruchten gevraagd, welke telkens wederom op duiken omtrent een geheim tractaat tusschen Duitschland en Eelgie. Prins de Caraman-Chi- may antwoordde „Belgie neemt geen tractaten aan buiten die welke zijn onzijdigheid vestigen en handhaven. Geen enkele Belg heeft hier omtrent in twijfel kunnen verkeeren. Onze sympatien zijn dezelfde voor alle ons om ringende natiën. Het doet er al zeer weinig toe, of sommige personen geld slaan uit verzonnen of vervalschte stukken wij zijn vrij van elke verbintenis, en wij wenschen er ook vrij van te blijven. Dat geen lid dezer Kamers, gelijk ik overtuigd ben, tegen deze verklaring verzet aanteekenen zal, dit is zeker genoeg om de openbare meening in Frankrijk gerust te stellen. Gemengd nieuws. Blijkens een Britsch bericht aan zeevaren den ligt een wrak, waarschijnlijk dat van de „Leerdam" of van de „Gaw Quan Sia", met 2 masten, die ongeveer 20 voet boven water uit steken, nabij het zuidelijk einde van Brown Ridge, Noordzee, op 52 gr. 24' N.B. en 3 gr. 21'O.L., of ongeveer 15 mijlen N.O. ten O. van de vroe ger vermelde positie. Het wrak ligt voor de scheepvaart hoogst gevaarlijk. Heer Hugowaard. De vrouw van D. Vlaar heeft in den nacht van 5 dezer door verdrinken een einde aan haar leven gemaakt.' De laatste dagen was de ongelukkige lijdende aan zwaannoedigheid. Burgerlijke Stand van: Helder, van Donderdag- tot Zaterdagmiddag. Ondertrouwd J. Easer, banketbakker en D. Kwant. Bevallen: T. Kluosseu gcb. Jacobs, d. M. E. Janse^ geb. Quast, C. II. h'amrings gcb. Grooff, d.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2