zicht ten goede zou kunnen werken. Zou hier voor Staatstoezicht geen grond zijn Al zijn de reddingsmiddelen nog zoo goed in orde en al is het personeel nog zoo deugdelijk, rampen zijn natuurlijk niet te voorkomen. De aandacht is er meermalen op gevestigd, dat het veel gemakkelijker is van het schip verband met den wal te krijgen dan omgekeerd. De vraag rijst, of het niet mogelijk is de schepen te ver plichten zelf vuurpijlen aan boord te hebben of andere reddingsmiddelen, gelijk er zoo nu en dan worden aanbevolen, als zij na proefneming deug delijk zijn bevonden. Het blijkt niet, dat de commissie aan deze vraag haar aandacht heeft gewijd, wat wenschelijk ware geweest. Alles samengenomen, hopen wij, dat het rap port der commissie de Regeering niet zoozeer moge geruststellen, dat zij meent het redding wezen wel aan zichzelf te kunnen overlaten en door de publicatie van het verslag aan haar schul digen plicht ten deze te hebben voldaan. In de jl. Dinsdag gehouden vergadering der anti-revolutionaire kiesvereeniging „Néder- land en Oranje" te. Amsterdam.is de verwerping van Hoofdstuk X der begrooting door de Eerste Kamer ter sprake gekomen en een motie aan genomen van den volgenden inhoud „De Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Amsterdam, „Met smartelijke verwondering kennis geno men hebbende van het feit, dat de liberale partij van haar zoo weinig gerechtvaardigd overwicht in de Eerste Kamer der Staten-Generaal gebruik heeft durven(i) maken om de begrooting van Koloniën te verwerpen „Met schier heel de pers van oordeel, dat de beweegreden voor deze afstemming niet kan worden gezocht in eenige minder doeltreffende handeling van den betrokken minister, noch in diens houding in zake Atjeh en de financieele aangelegenheden, maar in beginsel schuilt in zijn opkomen voor het beginsel, uitgesproken in art. 18 van het anti-revolutionair program, o. m. luidende, dat tegenover Mohammedanisme het christelijk karakter der natie niet mag verloo chend worden; „Betuigt den heer Keuchenius haar warmen dank voor den moed en de onversaagdheid, waarmede hij ten dezen voor Nêerlands heilige roeping is opgetreden „Spreekt als haar wensch uit, dat er alsnog wegen mogen gevonden worden om het aftreden van dezen minister te verhoeden „En acht zich overtuigd, dat, evenals zij, al onze Kiesvereenigingen door heel het vaderland, zonder zich daarom solidair te verklaren met eiken vorm, waarin mr. Keuchenius zijne ge dachten heeft geuit, in het punt, waarop thans de strijd is aangebonden, zich met beslistheid en onwankelbare trouw aan zijne zijde zullen scharen, overtuigd dat geen toekomst voor de anti-rev. partij denkbaar zou zijn, indien het beginsel, thans in de verwerping van Keuche nius' begrooting aangerand, door ons werd ver loochend „En gaat over tot de orde van den dag." (i) Dat „durven" is kostelijk. Red. Uit den Haag wordt gemeld, dat van de verweiping der begrooting van den minister van Koloniën geen kabinetskwestie zal worden ge maakt. Naar aanleiding van een briefwisseling tusschen de ministers van Binnenl. Zaken en van Justitie, heeft eerstgenoemde een schrijven gericht aan den districts-veearts te 's Gravenhage, van den volgenden inhoud 's Gravenhage, S Januari 1890 No. 93 MP. Met terugzending der bijlage van uw neven- vermeld schrijven, heb ik de eer u mede te deelen, met verzoek den Hoofd-Comraissaris van politie alhier daarvan in kennis te stellen, dat ik van meening ben, dat in gemeenten, waar commissarissen of Hoofd-commissarissen van po litie aanwezig zijn, deze de personen zijn, welke in de wet van 5 Juni 1875 (Stbl. No. 110) on der de uitdrukking „hoofd van politie" bedoeld worden. Wat verder betreft de vraag, of ongemuil- korfde honden, waarvan de eigenaar onbekend is, onmiddellijk afgemaakt dan wel eenigen tijd bewaard moeten worden, zoo moet niet uit het oog worden verloren, dat de billijkheid mede brengt, dat den eigenaars van in beslag geno men honden de gelegenheid gegund wordt zich bekend te maken. Een termijn van 3 dagen acht ik daarvoor voldoende. Binnenlandsch nieuws. Helder. In het „Vaderland" lezen wij het volgende IN MEMORIAM. Petrus Godefridus Johannes Vogelpoel 18491890. Het korps officieren van gezondheid bij de Nederlandsche Marine heeft een gevoelig verlies geleden door den dood van den in den bloei der jaren overleden Vogelpoel. Een eerbiedig kort woord, aan zijn nagedachtenis gewijd, moge hier zijn plaats vinden. Als student aan de Leidsche Academie stond Vogelpoel als een der beste leerlingen bekend, terwijl ieder, die met hem in aanraking kwam, genoodzaakt was de helderheid te erkennen, waar mee hij niet alleen de zaken die zijn vak be troffen, maar ook die daarbuiten gelegen waren, besprak. Wat karakter aanging, zij slechts gemeld, dat hij op de rechte plaats was onder de officieren onzer marine, om hun onbekrompenheid en flinkheid, rondborstigheid en kordaatheid in ons land geeerd en daarbuiten gevierd. In Nov. 1877 in dienst getreden, vervulde hij zijn plicht op verschillende oorlogsschepen, zoowel in Indie als in Nederland en kwam zijn heilzame werkkracht niet alleen ten bate der schepelingen, want ook door de burgerij werden zijn diensten op de ondubbelzinnigste wijze op prijs gesteld en naar waarde geschat. Toen dan ook in de eerste dagen van April des vorigen jaars deze officier naar Batavia ver trok, voorspelden wij dien krachtigen man een schitterende toekomst. Helaas, het was anders beschikt. Na 4 maanden werkzaamheid op het wachtschip te Soerabaja, eischte de Aziatische cholera in hem een offer. Het verlies, dat de geneeskundige dienst der zeemacht lijdt, zal hersteld worden maar diep gevoeld. Bij zijn talrijke, hem ten zeerste waar- deerende vrienden heeft zijn heengaan een lacune doen ontstaan, terwijl de herinnering aan wat hij was en deed, in de harten van velen, met dank baarheid vervuld, nog lang zal blijven voort leven. Requiéscat in pace. AENEAE. Texel. In het bericht betreffende „aanbeste ding schoolbehocften alhier, voorkomende in ons vorig nummer, staat dat de wed. P. Visser het laagst heeft ingeschreven voor f 1665, dit moet zijn f 1265. Terschelling, 8 Febr. Deze week over leed één van de twee Metalen-Kruisridders van onze woonplaats, nl. de heer O. Spanjer, in den ouderdom van ruim 78 jaar. De oude man mocht gaarne spreken over den veldtocht in België. 'tls jammer, dat hij zijne weduwe on verzorgd moest achterlaten, hoewel hij steeds vlij tig was en spaarzaam heeft geleefd. Zijpe. Gemeenteraad. Vergadering van 4 Februari 1890. Afwezig de heer Zijp wegens ongesteldheid. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen en met alge- meene stemmen goedgekeurd. Komt in behandeling het kohier der Hondenbe lasting over 1S90, waarop voorkomen 110 honden a fl.en 1§9 honden a f2.te zamen dus een bedrag van f 388.hetwelk wordt goedge keurd. Daarna is aan de orde een voorstel van B. en W. om, ingevolge artikel 4G der wet tot regeling van het lager onderwijs van 8 Dec 1S89, Staatsbl. 175, een adres te richten aan Z. M. den Koning, houdende verzoek ora vrijstelling tot heffing van schoolgeld. Dit voorstel vindt algemeene instemming en na dat het dus in beginsel is aangenomen wordt het concept-adres aan de vergadering voorgelezen en mede goedgekeurd. De heer Nobel betuigt nog persoonlijk zijne sympathie met deze zaak, die in derdaad de algemeene waardeering verdient. Thans komt in behandeling het voorstel van den heer Kaan, n. 1. om 5 lantaarns te doen plaatsen op de aangegeven punten in de gemeente bij de hoofdbruggen en deze met donkere maan te doen branden. Op advies van den voorzitter wijzigt de heer Kaan zijn voorstel op deze wijze, dat er een 6de lantaarn bijkomt, te plaatsen bij de school aan 't Zand. Het vóór en tegen dezer zaak wordt besproken. De heer Nobel zou liever 7 lantaarns zien aange schaft; hiermede kan zeer goed de proef worden genomen en hij twijfelt niet of de bevinding zal zijn dat later meerdere zullen worden gewenscht,. Na nog eenige discussie wordt tot stemming overgegaan en het voorstel met 7 tegen 3 stem men verworpen; vóór stemden de heeren Hulst, Nobel en Kaan. De gebruikelijke rondvraag niets ter bespreking opleverende, sluit de voorzitter de vergadering. (Zijper Gt.j Schagen. Door de feestcommissie voor den in April a.s. alhier te houden zangwedstrijd is aan de verschillende mannenkoren het zeer zeker aangename bericht verzonden, dat de H. IJ. Spoorweg-Maatschappij zich bereid verklaard heeft op den 27 April a.s., 's avonds 12 uur een extra-trein te doen loopen van hier naar Amsterdam, stoppende aan de tusschenstations. Hoorn. De Gemeenteraad heeft besloten het loopend contract betreffende het onderhoud der wegen en vaarten der zes Noordhollandsche steden weder voor 5 jaar opnieuw aan te gaan, met bepaling, dat die termijn geacht zal worden stilzwijgend verlengd te zijn, indien niet door de contracteerenden het Rijk, de provincie of de gemeenten twee jaar te voren opzegging daarvan is gedaan. Venhuizen.. Jl. Zondag en Dinsdag gaf de Rederijkerskamer alhier eene openbare voor stelling. Zeer ten genoege van 't publiek voer de zij op „Onschuld en misdaad", oorspron kelijk drama in 9 tafereelen door J. Hubertus Janssen, en na de pauze, waarin door den heer P. Groot Lz. met zijn orgelspel aan menigeen eenige aangename oogenblikken werden ver schaft, het blijspel van J. van Maurik Jr. „Eens gekocht, blijft gekocht". De Rijp. Alhier en te Graft hebben eeni ge planten- en bloemenliefhebbers het plan op gevat een Floralia-vereeniging op te richten. Meer dan 100 leden hebben reeds eene jaar- lijksche bijdrage toegezegd, zoodat de vereeni- ging zoo goed als gevestigd kan worden be schouwd. Spanbroek. Alhier hebben eenige dilet tanten ten voordeele van hen, die in het vorige jaar bij de overstrooming van den polder Mijzen schade hebben geleden, eene muziekuitvoering en eene tooneelvoorstelling gegeven, die, vrij van alle onkosten, f257 hebben opgebracht. Wieringerwaard. De „Vereeniging tot wering van Bedelarij" alhier hield j.1. Zondag hare eerste algemeene jaarvergadering. Hoewel de ver eeniging 64 leden telt waren slechts 6 leden tegen woordig. De voorzitter opent de vergadering en betuigt zijn leedwezen over de geringe opkomst. De secretaris leest de notulen welke worden goed gekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat na aftrek van de. onkosten een batig saldo overbleef van f8.15. Het voorstel om deze gelden te storten in~~de kas van „vrije liefdadigheid" wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tot lid van 't bestuur wordt gekozen de heer J. A. Kaan. Algemeen was men van cevoelen dat de heeren bedelaars vooral in den laatsten tijd in aantal toe namen. Hieraan een einde te maken zou gemak kelijk gaan indien men zich maar hield aan het laatste gedeelte van Art. 2, luidende: „Be leden der Vereeniging zijn verplicht geene aalmoezen te geven aan bedelaars uit andere gemeenten." Beter nog zou het gaan wanneer velen zich als leden bij de vereeniging aansloten. De contributie van 25 cents per jaar zal niemand behoeven af te schrik ken daartoe mee te werken. Ten einde den leden tot waakzaamheid aan te sporen, wordt besloten een circulaire te doen cir- culeeren met Art. 2 tot centrum. Na rondvraag sluit de president de bijeenkomst. Wieringerwaard. J.1. Zondagavond had den wij het genoegen eene uitvoering bij te wonen van de Heldersche Scherm- eu Gymnastiekvereeniging „Oefening kweekt Kunst" in de zaal van den heer J. Boon. Alvorens met de oefeningen te beginnen besprak de heer Jaring, president der vereeniging, met een enkel woord het doel hunner komst hier ter plaatse. Hij hoopte, dQor deze uitvoering, de belangstelling in de beoefening van de Gymnastiek in onze plaats aan te wakkeren en gaande te hou den. Niet door het maken van allerlei halsbre kende toeren, maar door het houden van geleidelijk opklimmende oefeningen, verkrijgt ons beenderen stelsel een buigzaam, krachtig en gezond omhulsel. Hieraan gedachtig bestond het programma dan ook voor het meerendeel uit eenvoudige oefeningen, die met netheid werden uitgevoerd. De ordeoefe ningen, waaronder ook de hoepel-fantasie te reke nen, muntten uit door groote stiptheid, en netheid in de uitvoering van de gegeven bevelen. Liefheb bers en kenners van de schermkunst hebben zeker met genoegen de verschillende bewegingen gevolgd. Bij de serieoefeningen aan het rek waande men zich af en toe bij Carré te zijn. De luide bijvals betuigingen bewezen dat men alle respect had voor de uitvoerders; vooral het „slungenmensch" wekte door zijn eigenaardige toeren de bewondering van het publiek. De Apothéso werd met daverenden bijval begroet, liet scherm viel en de voorstelling was afgeloopen. Behalve de leden van de Gymnastiekvereeniging „Wieringerwaard" was ook „Lycurgus" van Schagen door een groot aantal leden vertegenwoordigd. „Oefening kweekt Kunst" kan de verzekering meenemen dat deze uitvoering met de meeste be langstelling is gadegeslagen en dat de gevolgen daaraan geevenredigd zullen zijn. Een ongedwongen vroolijkheid heerschte tijdens en op en naast het bal. Vooral het jongere ge slacht deed zich te goed aan het jeugde, frissche, malschezetter, zet hier maar een punt. Marine en Leger. Opgave van geplaatsteen overgeplaatste officieren: luit. ter zee 1ste kl. J. H. Mijer, belast met het bevel over Zr. Ms. gaftelschocner „Argus", van non-activiteit op rol wachtschip alhierluit. ter zee 2de kl. R. Posthumus Meyjes, als oudste officier gedetach. aan boord van de „Argus", van wacht schip alhier op rol van datzelfde wachtschipluit. ter zee 2de kl. J. P. Guepiu, van rol wachtschip alhier en gedetach. op Zr. Ms. stoomsch. „Dolfijn", op rol wachtschip alhieroff. v. gez. 2de kl. F. II. Bohré, geplaatst bij het Hospitaal der Marine al hier, op rol wachtschip alhierluit. ter zee 2de kl. C. A. Dominions, van non-activiteit op wachtschip alhier; luit. ter zee 2de kl. C. Kastelijn, van wacht schip tc Hellevoetsluis op rol wachtschip alhier en gedetach. aan boord „Dolfijn" luit. ter zee 2de kl. F. H. Sobels, van non-activiteit op wachtschip te Hellevoetsluis. De luit. ter zee 1ste kl. B. Brutel de la Rivicre wordt met den lsten Maart a. s. gedetacheerd in de maritieme directie te Hellevoetsluis, De 1ste luit. der mariniers J. C. van Hoek, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is ter be schikking gesteld van den commandant van het korps. De hoofd-ingenieur der Marine C. L. Loder is belast met het ontwerpen van een ramschip, hetwelk dienst zal moeten doen in het Noorderfroniier. Dc proeven met electro-schoktorpedo's, welke bij gunstig weder nabij Hellevoet sluis zullen plaats liebben, worden gehouden onder leiding van kapt. J. D. N. de Fremery, van het korps torpedisten te Brielle. Van de torpedobooten, in conservatie bij de Marine-directie te Hellevoetsluis, zullen dit jaar in dienst worden gesteld de torpedoboot groot model „Cycloop", als zeeboot, en de torpedobooten klein model No. 1 en No. 7. Het bevel zal worden gevoerd door de luitenants ter zee le kl. P. W. Sachse en F. M. van Gels dorp en die der 2e kl. L. N. de Bruyne. Dc bij de Koninklijke fabriek van htoom- en andere werktuigen te Amsterdam in aanbouw zijnde pantserdekkorvet „Sumatra", bestemd voor den dienst in de koloniën, zal van electrisch licht worden voorzien. Ook zullen vischtorpedo's aan dien bodem worden verstrekt. Door het overlijden van den majoor-commandant van het 5de bataillon rustende schutterij in Noord holland, is het bevel over het bataillon tijdelijk overgenomen door den kapitein-commandant der 3de compagnie, den heer A. Sloos, te Winkel. V i 3 s c h e r ij. Nieuwediep, 11 Februari. Sedert j.1. Zater dag kwamen van de groote visscherij alhier binnen de sloepen Willem de Zw ij ge r, sch. v. d. Hoek, met. 400 levende-, 150 doode kabelj., 5 doode lengen, 1 heilbot en 1200 schelv.; Jan Hofland, sch. v. d. Hoeven, met 90 lev.-, 20 d. kabelj., 7 lev. lengen en 800 schelv.; Onbe stendigheid, sch. van Eek, met 150 lev.-, 85 d. kabelj., 8 lev.-, 7 d. lengen en 900 schelv.; Pernis 48, sch. Koster, met 260 lev.-, 90 d. kabelj., 7 lev. lengen en 1000 schelv.; Willem Cornelis, sch. Herdijk, met 300 lev.-, 110 d. kabelj., 5 lev. lengen, 3 heilbotten en 900 schelv. en liendrika Adriana, sch. Koster, met 250 lev.-, 125 d. kabelj., 10 lev. lengen en 1200 schelv. terwijl door 64 korders en beugers 10 tot 50 kabelj., 10 tot 230 roggen, 266 tongen, 10 tot 100 schelv., 3 tot 30 mandjes kl. schol en 2 tot 7 manden schar en door trekkers 70 tal haring en 1 zalm werden aangevoerd; lev. kabelj. gold f 1.30 af 1.65 doode id. 75 cent a f 1.15, lev. leng f3.35 a f 3.90, doode id. f 1.90 a f 2.35, heilbot f22.50 a f 23, rog f 1.— a f 110, tong f 1.— per stuk, schelv. f 20.50 a f 40.'t honderd, kl. schol f 2.70 a f 2.per mandje, schar fl.50 per mand, haring f 4.50 a f 11 per tal en de zalm f 58. Texel, 10 Febr. De Noordzeevisschers van hier brachten in de afgeloopen week elders ter markt 100 roggen, eenige tongen, 400 manden kleine schol en 100 manden scharren. De prijzen waren als volgt: rog f 1.a 1.20, tong 80 a 90 cent per stuk; kleine schol f 2.a 3.50, scharren f 1.20 a f 1.60 per mand. De garnalenvloot leverde aan de kokerijed o. m. 100 manden garnalenprijs f 5 a 6 per mand. Door de Noordzeevisschers werd van f 25 tot f 110 besomd per schuit. De vangst van bot was matig eu gold van 3 tot 5 cent per stuk. Paling werd niet verzonden. Flinke partijen alikruiken werden weer naar België afgeleverdde prijs was f 2.50 per H.L. Terschelling, 9 Febr. De visscherij was in deze week vrij goed, zoodat er dan ook belang rijke partijen tegen goede prijzen werden verscheept en verzonden. Naar 't buitenland werden verzonden bijna 1000 balen cockles en alikruiken, benevens 57 manden rog. De prijzen waren vrij goed. Rog 50 tot 60 cent, handschol f 6 en hooger, tong en tarbot 75 cent per Kg., alikruiken f 2.50, cockles 85 cent en garnalen f 3. Scheveningen, 8 Februari. In openbaren afslag kwamen 105,000 stuks steurhariug uit Bou- logne. Zij werden losgelaten voor f 8.62 tot f 8.80 per 1000 stuks. Aangekomen eene schuit van den reeder W. Groen, wier besomming op f 120 wordt geschat. De garnalenbooten hadden weder een slechte vangsthoogstens hadden zij 1£ mand, waarvoor nog f 4.tot f 4.25 per mand werd besteed. De versche visch van het loggerschip van wed. v. d. Toom, schipper A. de Graaf, bracht f 200 op. Zaterdagavond kwamen van Frederikstad 30 ton groote zoogenaamde Sloe-haring aan, die de volgende prijzen opbrachten, f 10.10, f 11 en f 11.50 per ton. Onderwijs en Examens. Yoordracht voor onderwijzeres te Oude Niedorp, mej. H. G. Yisscher, te Deventer, mcj. J. Duune- wold, te Alkmaar en A. C. van Juchem, te Helder. Benoemd met algemeene stemmen mej. H. G. Yisscher, te Deventer. Landbouw en Veeteelt. Texel. Jl. Woensdagavond werd in het lokaal „dc Lindeboom" eene vergadering gehouden van de afdeeling Texel van de Hollandscfie Maatschappij, van Landbouw. De voorzitter meende de goede opkomst aan belnngstelliug te mogen toeschrijven, hij riep de aanwezigen een welkom toe. De notulen werden daarop gelezen en de Penning meester deed rekening van zijn gehouden beheer. Saldo vorige rekening f 69.73, contributie leden f 147.totaal f 216.73; verschillende uitgaven f 165.77*. saldo f 50.95f Het ledental bedraagt 40. De werkzaamheden waren hiermede, behalve de verloting van een tweetal kaasjes, geëindigd. Tengevolge van den nog beschikbaren tijd deed de voorzitter daarop voorlezing van het programma voor de a. s. afdeelingstentoonstelling, waarvoor de datum werd bepaald op Woensdag 3 Septemderen welk programma vervolgens werd vastgesteld. In verband met deze zaak deed de voorzitter mcdedeeling van een ontvangen schrij\en van een der leden, behelzende de toezegging van eene som van f 25 voor de te houden tentoonstelling. Die mededeeling werd met applaus begroet. De te houden tentoonstelling lokte verder nog eenige besprekingen uit, bv. over een localiteit voor de in te zenden zuivel en vruchten, alsmede over de samenstelling van commissiën voor deu feestdag. De rekening gaf een der leden aanleiding om te wijzen op de wenschelijkheid tot het adverteeren in locale binden om onze markten meer bekend te doen worden. Bij rondvraag werd door een der leden voorge steld aan het Gemeentebestuur te verzoeken om de belasting op de honden te verhoogen tot een mini mum van f 10. Toelichting op dat voorstel was, dat door het losloopen van honden op het land de draaiziekte bij schapen wosdt veroorzaakt. Dit voorstel ging echter velen te ver, want het werd met overgroote meerderheid verworpen. Een voorstel om aan te dringen, dat streng worde toegezien op het vasthouden der honden, had beter succes; het werd door sommige leden onr.oodig geacht. Nog werd medegedeeld dat door de commissie, welke zich belast heeft met de aankoop van vee voor de tentoonstelling te Buenos-Avres, 4 schapen zijn aangekocht van den heer S. Koning te Ooste rend. De kaasjes vielen ten deel aan F. Keijser en Dros. Naar aanleiding der verloting werd door een der leden de wensch geuit om voortaan een of ander nuttig werktuig veor de landbouw te verloten. Die wensch vond bij veled instemming. Verder niemand meer iets voor te stellen hebbende, sloot de voorzitter de vergadering met een woord, van dank voor de betoonde belangstelling, welke hij wenschte dat ook bij volgende vergaderingen, zou blijken. Amsterdam, 10 Febr. Hedenmiddag ver gaderde de afdeeling Noordholland, van het Nederlandsch paardenstamboek! Blijkens mede deeling van den voorzitter, den heer J. Bree- baart Kz.. verkeert de afdeeling in gunstigen toestand, voor een groot deel dank zij de sub sidie van de Provinciale Staten a f 5000. Het ledental, dat verleden jaar 135 bedroeg, is thans gestegen tot 160. In het afgeloopen jaar hadden, er 12 keuringen plaats, voor welke werden aan geboden 31 hengsten en 80 meniën. Aangeno men werden 16 hengsten en 58 merriën. Tot afgevaardigden ter algemeene vergadering' werden benoemd de heeren Ferf en jhr. Van Merlen. Besloten werd de algemeene vergadering voor te stellen de handleiding van den heer H. F. Bultman jr.„Wenken uit de practijk voor den landbouwer-paardenfokker", op kosten der algemeene kas onder de leden te verspreiden. Als plaats voor de volgende vergadering werd Schagen aangewezen. De begrooting voor 1890 in ontvangst en uitgaaf sluitend met f 601.87,. werd goedgekeurd. Kerknieuws. Spanbroek. Bij de Herv. gemeente te Spanbroek en Opmeer is tot predikant beroepen, de weleerw. heer W. F. Drijver, pred. te Warder. Beroepen bij de Herv. gem. te Engelen c. a- ds. E. J. van de Rpemer, pred. te Schellinkhout.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2