De heer Domela Nieuwenhuis (waarschijnlijk) verhaalt over zijne gevangenneming te Berlijn in #R. v. A." het volgende: Reeds Vrijdag hadden wij bemerkt, dat wij voort durend gevolgd werden door geheime politiemannen en ook op het bureau van het „Berliner Volksblatt" had men een waarschuwing ontvangen, dat men ons volgde. Op Zaterdagmorgen zaten we met ons drieën rustig te ontbijten, toen de kellner ons kwam zeggen, dat er iemand van de politie was, die ons wenschte te spreken. Wij gingen in een ander vertrek en vonden daar een heer, die zich bekend maakte als de commissaris van politie, met een paar geheime politiemannen bij zich, terwijl een paar dito's den ingang van het hotel bewaakten. Deze heer vroeg naar onze namen en naar onzen pas. Ik had een anderen naam ingeschreven, maar gaf den mijnen direct op aan den commissaris, die ons verzocht om met hem mede te gaan naar het Polizei-presidium. Elk onzer ging in een apart rijtuig met een geheim politieman en de commissaris ook. Aldaar aange komen werden wij elk in een andere kamer gebracht. Wij moesten ons aldaar 3 uur vervelen, totdat wij in verhoor werden genomen. De behandeling was beleefd, zoodat wij zelfs wat konden bestellen om te gebruiken, echter tegen betaling. Het onderzoek duurde vrij lang en een protocol werd opgemaakt, waarin de verklaring werd opgenomen van tal van zaken. Na een tweede verhoor werden wij ten slotte binnengelaten, om te hooren wat de Polizei-president in zijn grootheid over ons had besloten. Namens dien heer, dien wij ongelukkigerwijze niet te zien kregen, verklaarde de commissaris ons, dat wij vóór 12 uur 's nachts Berlijn moesten verlaten hebben, wilden wij ons niet blootstellen aan de uitzetting uit die stad door de politie. Hij sprak zijn bevreemding uit, dat ik een valschen naam had opgegeven, waartegen ik opicwam, zeggende dat is geen valsehe naam, ik reis alleen maar incognito. Nu ja, antwoordde hij, dan is het toch een valsehe naam. Ik zei: zoo reizen de meeste vorsten en deze worden om die reden toch het land niet uitgezet, mag men nu niet eens het goede voorbeeld van de vorsten volgen? De commissaris toonde zich ietwat geraakt en ant woordde dat is een heel andere zaak, wat mij het antwoord uitlokte: dat zie ik niet in. Hij zei nu: ja, ik behoef u de gronden van het bevel van den Polizei-president ook niet te zeggen. Alleen dit, gij zult mij moeten toestaan dat ik met u naar het hotel ga, om uw pakkage te onderzoeken. Dus huiszoeking nog bovendien. Na een verblijf van 5 uur op het Polizei-presi dium gingen we wederom in optocht naar het hotel evenals wij gekomen waren. In ons hotel werd alles onderzocht, maar niets gevonden en na nog eens plechtstatig uit den mond van den commissaris gehoord te hebben, dat wij zorgen moesten klokslag 12 uur Berlijn verlaten te hebben, wilden wij ons niet bloot stellen aan onaangenaamheden, dat wij overigens vóór dien tijd mochten gaan waar wij wilden, verlieten de heeren ons om hun belangrijk werk op andere wijze elders voort te zetten. Toen wij de stad ingingen, bemerkten wij zeer spoedig dat wij in den vorm van geheime politie agenten een eeregeleide van den commissaris had den meegekregen. Wij een restauratie in, zij ook; wij er uit, zij ookwij in een rijtuig, zij achter ons in een ander. Steeds bleven zij ons op den voet volgen. Intusschen was een der redacteuren van het „Berliner Volksblatt" naar den Hollandschen ge zant gegaan, die zich bereid verklaarde een pas uit te reiken. Dit vernamen wij aan de redactie en daarop ging ik met een der redacteuren naar den gezant. Nauwelijks in een rijtuig gezeten, zagen wij vier man in een ander rijtuig stappen het waren vier geheime politieagenten. De re dacteur zei het aan den koetsier. Deze reed zoo hard als hij kon, zij ook hij nam omwegen, zij ook. Een potsierlijke harddraverij totdat wij den gezant bereikten. Wij hielden stil, zij ook. De gezant was niet te spreken. Toen naar den attaché den heer de Citters, gevolgd door ons gezelschap. Deze heer ontving mij zeer beleefd en beloofde mij den gezant op te zoeken en zoo mogelijk mij dien avond nog een pas te bezorgen. Onder ons eere geleide reden wij terug naar het redactiebureau, waar onze 4 manschappen post vatten voor de deur. Later gingen we een bierhuis binnen, twee volgden ons en twee anderan hielden buiten de wacht. Tegen half tien kwam de attaché aan ons ons hotel om een pas te geven. Wij hebben dus alle reden om ons èn over den gezant, die bereid willig was zoo spoedig mij ter wille te zijn èn over den attaché, die den zorg voor een en ander op zich had genomen en zelf den pas kwam bren gen, tevreden te betoonen. Zoo neemt men de belangen der landgenooten waar en bemerkt men dat het geld daaraan besteed, niet geheel is weg gegooid. Dit pleit daarom nog niet voor het be houd der gezanten, want een konsul met gelijke macht zou hetzelfde hebben kunnen doen. In elk geval, wij willen niet nalaten eere te geven wien eere toekomt! Wij werden behoorlijk gevolgd door ons geleide tot aan het station, ja tot op het perron, waar de heeren bleven staan, totdat de trein zich in bewe ging stelde. Toen was hun taak verricht en kon den zij den polizeipresident geruststellen, dat wij goed en wel vertrokken waren. Berlijn behoefde dus niet meer te vreezen, Berlijn was gered Gaarne verleenen wij plaats aan het vol gende ons toegezonden schrijven aan de Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Vrijdag a. s. wordt aan Uw oordeel overge geven „de nieuwe wet op de pensioenen voor Burgerlijke Amtenaren". Meer dan bij eenige andere wet zal Uwe beslis sing van dadelijken invloed zijn op het levenslot van velen 1 Er zijn weduwen van ambtenaren, er zijn ge pensioneerde ambtenaren, die met hoop en vrees Uwe beraadslagingen volgen Van U hangt het af, of zij, na veel opoffering, dikwijls ontbering, öf spoedig geholpen, óf dade lijk gerustgesteld de toekomst tegemoet gaan I Hun lot zij u aanbevolen. Ook in „De Tijd" komt weder een zeer warm geschreven artikel van den heer Hora Siccama voor in 't belang der bedoelde personen. (Vad.) Binnenlandsch nieuws. Helder. - Afloop der openbare vevkooping op Woensdag 26 Februari, 's avonds 8 uur, in het lokaal Tivoli, ten overstaan van den notaris Hattinga Raven. Een gebouw, genaamd „Poolsch koffiehuis", Havenplein, K 12 en 12a. Koopster mej. de wed. Visser, voor f 7200. Een woon- en winkelhuis met erf, Kanaalweg 2. Kooper de heer P. Thomas, voor f 2850. Een woonhuis met erf en grond, Dirk Gorter straat, B 1 en 2. Kooper de heer J. Boon, voor f 310. Een woonhuis met erf, Molenstraat 66. Kooper de heer. H. Krijnen, voor f 1120. Twee huizen met erven, Oranjestraat 36 en 4b. Kooper de heer J. Koster Jr., voor f 1126. Twee woonhuizen en erven, Schagenstraat 39 en 41, opgehouden. Een woonhuis met erf, Gastraat 23. Kooper de heer A. A. Kikkert, voor f 610. Een woonhuis met erf, Gasstraat 21. Kooper de heer A. Liedmeijer, voor f 250. Vier huizen met erven, Gasstraat 17a, 17b, 17c en i7d. Kooper de heer A. Liedmeijer, voor f 1160. Terschelling. Bij de gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad verkreeg de candidaat der vrijzinnige kiesvereeniging „Voor uitgang", de heer A. T. Bakker, 68 en de heer C. J. Smit 53 stemmen. Daar geen van beiden de volstrekte meerderheid erlangden, moet er eene herkiezing plaats hebben tusschen genoemde heeren. Wieringen. Het aloude en vervallen kerkje der Ned. Hervormden te Oosterland, dat, naar men meent uit de tiende eeuw dagteekent, is thans, hoofdzakelijk door de vereenigde krachten van het Rijk en van de Synode, geheel in den ouden stijl gerestaureerd. De dikke muren zijn nu geheel van tufsteen opgemetseld. Van de hooge, zeer kleine vensters zijn de ruitjes weder in lood gevat, terwijl het dak met lei is gedekt. Aan weerskanten van het dak vindt men een paar dakvenstertjes. Ook de toren is gerestau reerd. Het gebouw geeft een eigenaardigen in druk en wordt door meenig vreemdeling be zocht. Niet vervuld is de wensch van hen, die in deze oude kerk gaarne ouderwetsche, met snij werk versierde banken hadden gezien. Wel jammer, want de herlevende houtsnijkunst wordt op dit eiland met goed gevolg beoefend, en zonder twijfel zouden er gevonden worden, die, tegen billijken vergoeding, voor zoo iets hunne beste krachten hadden willen inspannen. De weder geplaatste banken zijn min, en niet in overeenstemming met het gebouw. Zondag a. s. zal de kerk ingewijd worden door ds. van Kluijve te Schagen. Schagen. Vergadering der Harddraverij- vereeniging „Westfriesland", gehouden op den 20 dezer in het lokaal van den heer C. Kos. Aanwezig 13 leden. Uit de notulen der vorige algemeene vergadering alsmede uit het Jaarverslag bleek, dat, hoewel de vereeniging achteruitgegaan was (het aantal leden was gedaald van 128 op 118 en dat der donateurs van 97 op 87), zij niettemin met succes had ge werkt, waartoe vooral de voormiddagharddraverij ongetwijfeld had bijgedragen. Uit de gedane rekening en verantwoording bleek ontvangsten f544.60, ui:gaven f495.26, dus nog sluitende met een batig saldo van f 49.34, hetwelk alleen voortsproot uit het batig saldo van het vorig jaar plus de gemeente-subsidie ad f 50. Feitelijk sloot de jaarrekening met een nadeelig saldo. Door den heer C. Waiboer werd voorgesteld art. 1 van het regl. zoodanig te regelen, dat bij een harddraverij alleen de 2 laatste aanblijvende paar den om de premie zouden rijden, welk vooistel na breedvoerige bespreking met 2 tegen 11 st. werd verworpen. Ook werd verworpen het voorstel van den heer de Wit, om niet meer dravende door het stek, maar daarvoor stilstaande af te rijden. De ver gadering was van oordeel, dat een kleine plaats als Schagen niet kan voorgaan met het nemen van een dergelijken ingrijpenden maatregel, die, als op zichzelf staande, het bezoek van harddravers zou kunnen tegenhouden. In aansluiting op bovenbedoeld voorstel werd nu aangenomen het voorstel van het Bestuur, om in lichtingen in te winnen over de vereischten tot toetreding van den Bond van harddraverij-vereeni- gingen, zijn werking en reglementen. Volgde nu de verkiezing van twee bestuursleden, tengevolge van den periodieke aftreding der heeren F. G. C. J. Heyligers, voorzitter en C. de Pater, die herkozen werden met 6 en 10 stemmen. Oudkarspel.De heer Maats, sedert eenigen tijd bevorderd tot doctor in de geneeskunde, is door den gemeenteraad van Harenkarspel be noemd tot gemeente-geneesheer aldaar. Marine en Leger. De luit. ter zee le kl. W. II. Soumau, dienende aan boord van Z. M. instructieschip „Nautilus" te Hellevoelsluis, is met 1 Maart a. s. geplaatst aan boord Zr. Ms. monitor „Cerberus" en wordt in zijne functie met dien datum vervangen door den luit. ter zee le kl. W. Allirol. De Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de maand Mei a. s. bij de Directie der Marine te Hellevoetsluis een vergelij kend examen zal plaats hebben van jongelingen, die als machinistleerling der 2e klasse wenschen te wor den aangenomen. Het getal der als zoodanig te plaatsen jongelingen zal zich tot twintig bepalen. Aanmelding vóór den 15den April a. s. bij een op zegel eeschreven verzoekschrift aan het departement van Marine. (Men zie verder de „Staatscourant" van gisteren.) De nieuwbenoemde kapitein der artillerie C. H. A. R. Schuurman wordt belast met het commando over de 9de compagnie van dat korps alhier. Benoemd bij het 1ste regiment infanterie, tot 1ste luit. de 2de luit. A. B. F. Feikens, van het korps. In de maanden Juni en Juli e. k., zal.een exa men worden gehouden tot toelating van jongelieden als cadet aan de Koninklijke Militaire Academie; Voor dit examen wordt het volgende aantal plaatsen opengesteld. a. ten behoeve van den dienst liier te lande: infanterie 22, cavalerie 8, artillerie 6, genie 4, te zamen 40 plaatsen; b. ten behoeve van den dienst in Nederl.-Indic infanterie 22, cavalerie 3, artillerie 4, genie 3, te zamen 32 plaatsen. Ouders of voogden, wier zonen of pupillen aan liet examen wenschen deel te nemen, behooreu daarvan de kennisgeving in dier voege in te zenden, dat zij vóór of op 16 Mei 1890 aan het Departe ment van Oorlog ontvangen wordt. Op 1 October 1890 kunnen als volontair worden toegelaten a. bij den artillerie-cursus te Delft: 6 jonge lieden b. bij den voorbereidenden practischen cursus der militaire school te Haarlem: 20 jongelieden. Om voor toelating tot deze inrichtingen in aan merking te komen, moet de adspirant: a. Neder lander zijn of zoon van een ingezetene der koloniën of bezittingen van het Rijk in andere werelddeelen, b. op 1 October 1890 den ouderdom van 17jiiren hebben bereikt, c. bij een te houden geneeskundig onderzoek, voor den dienst van het wapen, waar voor hij zich aanmeldt, geschikt zijn bevonden, d. in het bezit zijn van een der getuigschriften of diploma's, in het jaar 1889 of 1890 door den adspirant verkregen en omschreven in de „Staats courant" No. 49. Ouders of voogden, wier zonen of pupillen voor eene toelating tot een der beide of tot beide ge noemde inrichtingen in aanmerking wenschen te komen, behooreu de kennisgeving daarvan in dier voege in te zenden, dat zij vóór of op 11 Augustus 1890 aan het Departement van Oorlog ontvangen wordt. Visscherij. Nieuwediep, l Maart. Sedert jl. Donderdag kwamen van de groote visscherij binnen de sloepen Wisselvalligheid, met 100 levende-, 25 doode kabelj., 3 lengen, 2 heilbotten, 14puutrog, 1 ben- en 25 stuks vleet en 150 scbelv. Eben- ltaezer, mcf 240 levende-, 80 doode kabelj., 16 lengen, 1 heilbot, 19 punt rog, 2 ben vleet en 350 schelv. en Triton, met 140 levende-, 40 doode kabelj., 14 lengen, 15 punt rog, 2 ben vleet en 80 schelv. terwijl door 20 korders en beugers 12 tot 40 roggen, 75 tongen, 60 bunschollen en 3 tot 10 mandjes kl. schol, door 2 Duitsche evers 113 mandjes en door trekkers 10 tal haring wer den aangevoerd; lev. kabelj. gold fl.15 a t'1.30, doode id. 65 a 80 cent, leng f2.90 a f3.10, heil bot fl+.a f 15.50, tongfl.bunschol 45 cent per stuk, rog f5.40 a f7.40 per punt en 83 a 90 cent per stuk, vleet f 13.50 a f IS.per ben en f2.05 per stuk, schelv. f31.50 a f35 't honderd, kl. schol f2.20 a f 3.20 per mandje en haring 1 7.50 a f8.30 per tal. Texel, 1 Mnart. Door de garnalenvloot zijn in de maand Februari voor de kokerijen 1053 man den garnalen aangebracht. De verzending had plaats naar Londen, Huil, Parijs en Brussel. De visschers ontvingen f 4 a f 5 per mand. Scheveningen, 26 Februari. Nog een 3 tal schuiten kwamen na de dezen ochtend vermelde aan, met besomming van f 30 a 50 en 100, de laatste had enkele tongpn, die 30 tot 90 cents be dongen. Overigens waren de vischprijzen als heden 0 -htend. Aangekomen twee loggers; de eerste had veel viscii en besomde daarvan f 101, de tweede minder, wiens besomming beliep f 82. Een logger was heden aan den wal, de versche visch werd aan strand verkocht voor f 220. Tongen golden f 1. Rog 6. Hedenavond zijn aangekomen 4 schuiten, welke f 85, f 90, f 50 en f 64 besomden. Heden werden 2 partijtjes tongen verkocht, elk van 20 stuks de eerste koop gold f 39, dus bijna f 1 per stuk, de tweede koop f 44de loggerschol f 6 per kist. 27 Februari. Dezen ochtend zijn aan 11 schui ten van hier en 1 van Katwijk met besommingen van 118 tot f28, voor twee tongen werd dezen morgen f2.50 betaald. Behalve de hedenochtend vermelde schuiten kwam er nog eene aan met besomming van f25. Er werd betaald voor kleine schol f4.50 ad f5, schar ren f3 ad f3.50. Heden namiddag kwam Schipper S. Rog, reede- resse wed. Korving, met eene besomming van f 82. De prijzen der visch waren gelijk aan die van dezen ochtend. Vlaardingen, 26 Febr. -- Van de beugvis- scherij zijn heden binnengekomen„Vlaardingen n", met 15 ton en „Columbus I" met 22 ton zoutevisch. 27 Februari. Van de beugvisscherij zijn bin nengekomen „Neptunus I", met 17 ton zoutevisch „Zeenimf", met 530 levende, 60 doode kabeljauwen, 12 lengen, 120 schelvisch, 12 punt rog, 2 ben vleet, waarvan netto besomd f 580. Prijzen waren van levende kabeljauw f 1.30 en leng f3.40 per kopschelvisch f 7.85 per snee-s, rog f 6.50 per punt, vleet f25 per ben. Onderwijs en Examens. Mej. C. A. Blok, onderwijzeres aan de openb. lagere school te Oostgraftdijk, is benoemd tot on derwijzeres te Weesp. Te Bovenkarspel is benoemd tot onderwijzeres aan de Naai- en Breiscbool, mej. P. Andringa. Landbouw en Veeteelt. Vergadering der Holl. Maatsch. van Landbouw, afd. Schagen, gehouden op Maandag 24 Februari 1890. Na opening der vergadering, lezing en goed keuring der notulen, werd medegedeeld dat was in gekomen een aanvrage der afd. Alkmaar om sub sidie ten bate der door haar te Alkmaar te houden Paaschtentoonstelling. Deze aanvrage werd voor kennisgeving aangenomen. Verder was ingekomen een missive van het Be stuur der Vereen, tot ontwikkeliug van den land bouw in Hollands Noorderkwartier, met de pun ten van beschrijving voor de Voorjaarsvergadering der leden, te houden te Nieuwe Niedorp, op Woens dag 5 Maart e. k. (Zie ons blad No. 25). Mede werd voor kennisgeving aangenomen een missive van den heer C. Kriebel te Amsterdam, waarin deze mededeelt van plan te zijn voor zui velbereiding een studiereis naar Zwitserland te ma ken, verzoekende opgave van vraagpunten, die zou den kunnen dienen tot richtsnoer bij zijn onderzoek, terwijl de heer K. zich voornam, later tegen een nader overeen te komen honorarium in onze afd. in een spreekbeurt de bevinding van zijn onderzoek mede te deelen. Door den voorz. werd nu de heer Mr. C. II. Beels, Burgemeester, voorgedragen voor het lid maatschap der Afdeeling, welke voordracht met ac clamatie werd begroet. Uit de gedane rek. en verantw. over 1889 bleek dat de uitgaven beliepen f 281.78£ tegenover f 244.50 aan inkomsten, sluitende alzoo met een nadeelig saldo van f37.28. Volgde nu de verkiezing van een secretaris, door het tusschentijds aftreden van den heer P. Buis Jz. Met algemeene stemmen werd gekozen de heer C. Bij post Rz. Door den heer Boekei werd verslag uitgebracht over de vergad. van Holl. Noorderkwartier. Tengevolge van de ongunstige geldmiddelen der afdeeling werd besloten voor de vastgestelde keuring van Stierkalveren aan het Hoofdbestuur eene sub sidie aan te vragen van f25.en mocht deze poging schipbreuk lijden, dan voor die keuring geen prijzen in geld uit te loven, maar diploma's. Volgens voordracht van het bestuur werden nu tot keurmeesters benoemd, de heeren C. Schenk te W. Waard, inspecteur van het Stamboek J. Schenk v. Schagen en J. Bruin v. St. Maarten ën tot plaatsvervangers de heeren C. Spaans v. Barsin- gerhorn, D. Smit v. Schagen en J. Dekker v. Valkoog. Hierna werden met een woord van gelukwensch aan den heer P. Boekei Cz. te Schagen, de prijzen uitgereikt, op de Tentoonstelling te Haarlem behaald, zijnde: le prijs en f 15 voor een kuiskalf '89, en 2e prijs en f 15 voor een melkgevende koe '86. Nu werd door de vergadering vastgesteld, dat aan het secretarisschap niet meer de verplichting zou zijn verbonden de algemeene vergaderingen der maatschappij bij te wonen en werd in evenredige verhouding van de daardoor mindere onkosten, aan deze betrekking verbonden, het honorarium vastge steld op 10. Benoemingen, enz. Benoemd tot bewaarder der hypotheken te Alk maar J. W. Keizer, thans te Winschoten. Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album" (geïllustreerd Zondags blad van onze courant), No. 9 In de armen des doods, roman van J. Sheridan le Fanu. De vederen van den Argus-fazant, door J. Hendrik van Balen (met 2 platen). Emin-Pacha, door P. J. B. Lampe. In een coupe 3de klasse, door W. van Twisk. De Jasmijn (gedicht), door Emanuel. Van alles wat. Stoomvaart en Scheepstijdingen. S u m a t r a (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 Febr. van Genua. Prins van Oranje (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 28 Febr. Bevezier. Buitenland. Engeland. Sir James Fergusson heeft in het Lagerhuis op een vraag van den heer Bryce de meest geruststellende berichten gegeven aan gaande den toestand op Creta. Duitschland. Eenige tijd geleden is gemeld, dat Emin Pacha met hulp van Duitsche zijde naar Wadelai wenscht terug te keeren, eensdeels om zijne verborgen schatten ivoor te gaan halen, anderdeels om zoo mogelijk zijne vorige landstreek, of althans een gedeelte er van, onder Duitsche bescherming te plaatsen. Thans komen daaromtrent bevestigende geruch ten over Londen uit Zanzibar. Men meent te weten, dat majoor Liebert (behoorende tot den generalen staf te Berlijn), die onlangs met een groot militair gevolg naar Zanzibar op reis is- gegaan, eene opdracht van den Keizer heeft ontvangen om met Emin Pacha over diens plan te beraadslagen. De hoofd-kwestie schijnt te zijn, of de negertroepen, die in bovengenoemde landstreek zijn achtergebleven, hun vorigen aan voerder Emin Pacha weder willen erkennen en. in hoever de christelijke negerkoning Mwanga,, die thans regeert in het rijk Uganda aan het: Victoria-Nyanza-meer, bereid is tot een overleg- of misschien tot een corporatie met Emin Pacha. Sinds eenige weken is het in de ingelichte kringen een openbaar geheim, dat er van Duitsche zijde wordt getracht Emin Pacha voor Duitschland te winnen en dat hem voornamelijk de taak ten deel zou vallen, voor Duitschland vasten voet te krijgen in het achterland der O-Afri- kaansche kust, in liet gebied der O-Afrikaansche meeren. De Rijkskanselier heeft een decreet uitge vaardigd, waarbij der Duitsche koloniale maat schappij voor Zuid-West-Afrika de vergunning: wordt geweigerd om het voornaamste gedeelte zijner bezittingen te verkoopen aan het Nederl.- Engelsche consortium (Groll c. s., waarmede reeds sedert lang onderhandelingen hierover zijn gevoerd). Dit besluit wordt gerechtvaardigd wegens bezwaren van economischen en politie- ken aard. Frankrijk. In de Kamer vroeg de heer Ferry den minister Tirard inlichtingen aangaande de entrepots, die door den Staat worden toege laten en borgen aannemen op goederen, welke daar niet zijn opgeslagen. De minister zeide, dat het aan 't publiek staat om zich te verge wissen, of die goederen al dan niet aanwezig zijn. Hij noodigde den heer Ferry uit, een wetsont werp omtrent de eentrpóts in te dienen. Ferry zeide, dat hij aan die uitnoodiging gevolg zal geven. Het incident was hiermede afgeloopen. Spanje. De minister van Buitenlandsche Zaken zegt, dat dit land poogt de erkenning te verkrijgen der rechten van Spanje op een pro tectoraat van Marokko. De minister gelooft, dat het Congres te Washington mislukt is en hij zal zijn best doen om de banden die Spanje .net Amerika verbinden nauwer toe te halen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2