Vos, Franken, Iïoogcnbosch, Govcrs en Bakker tot den Voorzitter gerichten brief, houdende het verzoek zoo spoedig mogelijk eene spoedeischende, buiten gewone vergadering van den Raad te willen be leggen, wijl de in de jongste zitting gehouden stemming over de conversie van de geldleening ten laste der gemeente, zoodanige» uitkomst heeft op geleverd, dat, inzake de overbrugging vau het kanaal bij de Windsteeg, geen rekening is gehouden met de belangen der ingezetenen. De Voorzitter deelt mede dat hij den Raad naar aanleiding van dit schrijven heeft bijeengeroepen en stelt de behandeling der zaak aan de orde. De heer Over de Linden geeft zijne bevreemding te kennen over het beleggen dezer vergadering. De zaak die hier behandeld zal moeten worden is, vol gens sprekers oordeel, in de jongste zitting afgedaan en kan bezwaarlijk opnieuw aan de orde worden gesteld. Hij meent in het verzoek van de heeren Korver c. s. een zekere minachting te ontdekken jegens de overige leden, die den vorigen keer hun stem tegen het aangaan eener leening tot een hoo- ger bedrag hebben uitgebracht. Spr. keurt het af dat dezen woVdèn 'verplicht opnieuw eene vergade ring bij te "wonen, 'te? behandeling van een brief die niets te beduiden heeft; iets dergelijks kan, zoo men dat maar verkiest, elk oogenblik worden her haald. De heer Franken kan zich niet voorstel len dat het bijeenroepen dezer vergadering het mis noegen van den heer Over de Linden zoozeer heeft opgewekt. Wanneer de zaak in de vorige zitting rijpelijk is overwogen, dan behoeft geen vrees te bestaan dat de stemming thans in anderen geest zal uitvallen. Deze vrees onderstelt hij bij den vorigen spreker. In geen geval is het gedane ver zoek een bewijs van minachting jegens anderen. De belangrijke aangelegenheid die aan de orde is en welke dat verzoek wettigt, is een wandeling naar het Raadhuis wel waard. Het ambt van Raadslid wordt vrijwillig aanvaardtwauneer de daaraan verbonden verplichtingen te drukkend worden, dan raadt hij den heer Over de Linden voor het lid maatschap te bedanken. De heer Over de Linden herhaalt dat er, nu de zaak eenmaal in den breede is besproken en overwogen, geen reden bestaat daar over opnieuw te discusseeren. Spr. meent dat er van het recht tot het bijeenroepen eener ver gadering misbruik is gemaakt. Wanneer men op die wijze wilde voortgaan, dan zou hij, met voldoenden steun van de overige leden, ook weder een buitengewone zitting aanvragen. De heer Franken wijst er op dat dit in vele andere gemeenten, o. a. te Amster dam, meermalen geschiedt en doet uitkomen dat de vraag, die tot beleggen dezer zitting aanleiding gaf, deze was of de vorige vergadering, niet vol tallig zijnde, wel in staat en bevoegd was het ge voelen van de meerderheid der leden uit te drukken. De heer Korver voert daarna, als eersten ondertee kenaar van den brief, het woord en stelt in het licht dat deze vergadering in het werkelijk belang der gemeente is aangevraagd. Het belang dat de inge zetenen bij eene overbrugging van het kanaal bij de Windsteeg hebben, is groot. Spr. wijst op het adres dat ten vorige jare, van ruim 700 handteekeningen voorzien, bij den Raad werd ingediend, het stich ten eener. brug verzoekende. De vergadering is be legd om de leden nogmaals in de gelegenheid te stellen de zaak rijpelijk te overwegen en om te voorkomen dat eene beslissing zal worden genomen, waardoor de zoozeer gewenschte overbrugging weder voor jaren van den agenda zal worden afge voerd. De heer Over de Linden kan het niet goed keuren dat de gemeente tot het sluiten eener geld leening van f 100.000 zal overgaan, nu de finan- ciëele toestand zoo ongunstig is. Spreker stelt in 't licht welke bezwaren het bouwen eener brug met zich zal brengen het voldoen der interesten van de tot een liooger bedrag te sluiten leening het onderhoud der brug, het bezoldigen van een brug wachter, enz. Daartoe zullen elk jaar belangrijke uitgaven gevorderd worden, die de ingezetenen zul len moeten bijeenbrengen. Ook de heer Van Neck verklaart zich tegen verhooging van het be drag der leening, wijl de belastingbctalenden daardoor te zeer zullen worden bezwaard. Hij acht de voorgestelde overbrugging bovendien geen ge meente-belang, aangezien deze op den bloei van handel of verkeer zonder invloed zal blijven. Bezwaren van anderen aard zullen den heer Van Twisk beletten vóór het bouwen der brug te stem men. Deze spreker vestigt er de aandacht op dat een brug in de bocht bij de Windsteeg de scheep vaart op dat punt zeer zal belemmeren. Bij ooste lijke of westelijke wind zal geen schipper in staat zijn zijn vaartuig door de brug te sturen zonder belangrijke averij te beloopen, en met de belangen der schipperij, die f 1100 a f 1200 'sjaars in de gemeentekas brengt, dient ook eenigszins rekening te worden gehouden. Met de heeren Over de Linden en Van Neck is deze spreker tevens van oordeel dat de overbrugging ook met het oog op den finau- ciëelen toestand der gemeeute niet gewenschtis. De heer Hordijk meent dat niemand de brug onmis baar zal achten. Toen de gemeente welvarender was dan thans, is aan de verbinding der beide kanaal oevers niet gedacht, veel minder dan toenmaals is zulks thans noodig. Afslaglokaal, politiebureau, moeten worden gebouwd, andere werken wachten op uitvoering, waaruit moeten al die kosten besfreden worden, vraagt spr. De heer Franken, de verschillende vorige sprekers Beantwoordende, is niet van oordeel dat de rentebe taling van f 100.000 tegen 31 °/0 zoo zwaar zal drukken dat men daarom niet een werk zou uit voeren, waarnaar algemeen zoozeer wordt gewenscht. Spr. spoort aan rekening te houden met de uit breiding van de in de laatste jaren nieuw aangelegde wijken in de nabijheid van het spoorwegstation. Er op wijzende dat de conversie van de tegenwoordige leeuing een half procent winst aanbrengt, ziet hij in het aangaan der leening tot een hooger bedrag dan aanvankelijk was bepaald, volstrekt geen bezwaar. Maakt men zich populair door afschaffing van be lastingen te erkondigen, spr. is van oordeel dat men ook den moed moet hebben de gemeentenaren, waar dat in 't belang der gemeente noodzakelijk is, te belasten. Met het oog op het te stichten gebouw voor den vi scliafslog, acht hij een korteren weg naar het spoorwegstation en dus een brug bij de Windsteeg onmisbaar. De voorstelling, die de heer van Twisk zich maakt omtrent te verwachten aanvaringen, acht spr. over dreven. De brugwachlers-tractem enten worden op een begrooting van f 190.000 nauwelijks opgemerkt. Deze argumenten vind spr. te onbelangrijk, om tegen het voorstel te kunnen worden aangevoerd. De heer Over de Linden doet opmerken dat, mocht al worden besloten de leening tot een bedrag van f 100.000 aan te gaan, dan nog volstrekt niet is uitgemaakt dat het daardoor ter beschikking komende kapitaal zal worden besteed aan den houw eener brug. Er zijn vele andere werken uittevoeren, die vooraf aan de orde dienen te worden gesteld ten bewijze daarvan toont spr. aan welke groote behoefte sommige buurten aan bestrating, verlichting en rioleering hebben. Als er dan geleend moet wor den, dan moet het z. i. zijn om deze werken uit tevoeren. De heer Oudenhoven acht het bouwen eener brug tusschen de Bot- en Spoorbruggen zeer noodzakelijk, vooral met het oog op den belang rijken onderlingen afstand tusschen de beide ge noemde bruggen en de uitbreiding, die de Keizerstraat en aangrenzende buurten den laatsteu tijd hebben ondergaan. Ter bestrijding van het door den heer Van Twisk aangevoerde motief, verhaalt spreker dat schippers, die vroeger bij den Raad een adres inzonden, met het Verzoek niet tot het bouwen eener brug over te gaan, later tot de onderteekenaars behoorden van een request, waarbij het tegenovergestelde werd verzocht. De heer Verfaille is van oordeel dat, nu in de vorige vergadering tot verhooging van den hoofdelijken omslag en vau de opcenten op de per- soneele belasting is besloten, waardoor de inkomsten der gemeente jaarlijks tot ruim 2 ton gouds ver meerderen, het bouwen eener brug wel uit die baten kan worden bekostigdhij zal althans niet toe stemmen het bedrag der leening tot f 100.000 te verhoogen. De Voorzitter herinnert dat de baten, uit de verhooging der genoemde belastingen voort vloeiende, niet voor buitengewone uitgaven kunnen worden gebruikt. Zij zijn trouwens hoogst nood zakelijk om de kosten der voor/ienigen van de ge wone gemeentewerken te kunnen bestrijden. Aangezien reeds meermalen op overbrugging van het kanaal was aangedrongen zegt Voorz. heeft het Dag. Bestuur in de vorige zitting voor gesteld het bedrag der leening op 1' 100.000 te be palen, wat toen echter werd verworpen, wat, volgens den heer van "Wijngaarden, daaraan is te wijten dat de meerderheid van het Dag. Bestuur tegen haar eigen voorstel heeft gestemd. De heer Over de Linden merkt op dat, al ware het voorstel van B. en W. in de vorige zitting aan genomen, daarmede geenszins zou zijn besloten een brug te bouwen, wat door den Voorzitter wordt toegestemd. De mecnïng des Voorzitters dat, wanneer de ver hooging der leening goedgekeurd wordt, alsnog een besluit tot het houwen der brug moet volgen, wordt door den heer Korver weersproken. Deze spreker is van oordeel dat die beide voorstellen samengaan. De heer Over de Linden stelt hierop voor de zaken van elkander te scheiden, eerst te stemmen over de verhooging der leening, daarna over den brugbouw, wat de goedkeuring des heeren Franken niet kan wegdragen, die bevreesd is dat, het eerste voorstel aangenomen, het tweede verworpen wor dende, te veel geld zal worden geleend. De heer Klik maakt bezwaar zijn stem uit te brengpn. Op zijn convocatie-biljet vondt hij ter behandeling ver meld /Voorstel Raadsleden", zonder nadere om schrijving. Hij was dus niet voldoende ingelicht en kan, onvoorbereid zijnde, moeielijk stemmen. De heer Franken meent dat dit voor den lieer Klik geen reden kan zijn zich van stemming te onthou den. De oproepingsbrief voor de vorige vergade ring behelsfe o. a. wVoorloopig voorstel lot rege ling financiccle aangelegenheden" had spr. kunnen vermoeden dat hiermede het sluiten eener leening en het bouwen eener brug aan de orde werd ge steld, zeker zou hij van Amsterdam, waar hij wegens ambtsbezigheden vertoefde, naar hier zijn overge komen om de zitting bij te wonen. Na eene langdurige onderlinge discussie wordt door den Voorzitter op voorstel van den heer Van Neck in stemming gebracht de vraagzal de verga dering op het in de vorige zitting genomen be sluit terugkomen welke met 9 tegen 8 stem men in bevestigenden zin wordt beantwoordt. Tegen stemden de heeren Maalsteed, Groen, Van Neck, Verfaille, Over de Linden, Hordijk, Van Twisk en Klik. Het hierna ann de orde gestelde voorstel om het bedrag der leening alsnog op f 100.000 te bepalen, wordt eveneens met 9 tegen 8 stommen aangenomen. Tegen stemden de heeren Maalsteed, Groen, van Neck, Verfaille, Over de Linden, Hordijk, Klik en van Twisk. Eenparig werd alsnu besloten het nemen eener beslissing inzake de overbrugging van het kauaal bij de Windsteeg lot eene volgende zitting te ver dagen. De Voorzitter vraagt hierna, namens het Dag. Best., machtiging om de verhooging met f 3000 van den Hooldclijken Omslag, waartoe in de vorige zitting werd besloten, reeds in het loopende dienst jaar iu werking te doen treden, in plaats van met 1891, zooals aanvankelijk werd bepaald. Na eenige opmerkingen van de heeren Verfaille en Over de Linden, wordt de gevraagde machtiging met 13 tegen 4 stemmen verleend. Tegenstemden de heeren Verfaille, Over de Linden, Hordijk en Klik. De heer Korver herinnert den Voorzitter aan de bij de behandeling der jongste begrooting gedane toezegging,om de brandpolissen van de gemeente gebouwen te zullen herzien. Spr. heeft daar sedert niets van vernomen. De Voorzitter deelt mede dat bedoelde polissen voor de leden ter inzage hebben gelegen, wat de aandacht van den heer Korver is ontsnapt. De heer Van Neck geeft ten slotte in overwe ging om, wanneer dergelijke ingrijpende zaken als de heden behandelde aan de orde zijn, de leden gelegenheid te verschaften zich daartoe voldoende voor te bereiden en geene besluiten meer te nemen, wanneer de vergadering niet voltallig is, daar men dan aan het gevaar zou blootstaan opnieuw.tot het houden eener buitengewone vergadering te worden opgeroepen. Verder niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter hierna de vergadering. Gemeenteraad van Texel. Zitting van 28 Februari 1890. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergaderiug. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en met een kleine wijziging goedgekeurd. Ter tafel worden gebracht eenige provinciale bladen en circulaires, welke na mededecling voor kennis geving worden aangenomen. De Voorzitter deelt aan den Raad mede, dat het besluit omtrent het behouden der school te Eijerland (zuidzijde) goe-dgekeurd van hh. Gedeputeerde Staten is terug ontvangen. Aan den Raad wordt medegedeeld, dat het Rijks telegraafkantoor alhier, en telephoonkantoor te Oudeschild, in 18S9 hebben verzonden 1740 en ont vangen 313 binnenlandsche internationale telegram men. De opbrengst daarvan heeft bedragen f 617.40 en alzoo overtreft het door deze gemeente gewaar borgd bedrag. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Ter tafel wordt gebracht een rekest van Jb. Kooiman Dz. alhier, verzoekende vergunning tot het bouwen van een schuur op zijn erf, achter zijne woning. Wordt na eenige bespreking verleend. Daarna wordt ter tafel gebracht een rekest van J. J. Daalder, te Oosterend, verzoekende vergunning lot bet bouwen van twee woningen onder éendak Hetwelk wordt toegestaan. Daarna worde ter tafel gebracht een rekest van Arie de Waard, te Oudeschild, vergunning verzoe kende tot het bouwen van een pakhuis, bij de haven, achter zijn daar bestaand, en op zijn in erfpacht hebbend erf. Wordt na eenige bespreking verleend. De Voorzitter doet mededeeling van een rekest van eenige ingezetenen van Eijerland, verzoekende om den onderwijzer Frederiks, thans de school te Eijerland (zuidzijde) waarnemende, aldaar te mogen behouden. Ilij zegt dat B. en W. gemeend hebben, dat het verzoek niet voor inwilliging vatbaar is, als zijnde in strijd met de wet op het L. O., en omtrent het gedaan verzoek den heer district-schoolopziener hebben geraadpleegd, welke mede van oordeel is het benoemen van den heer Frederiks in strijd zonde zijn met de wet op het L. O. Namens B. en W. stelt hij voor het verzoek niet in te willigen. De raad vereenigt zich hiermede. Ter tafel wordt gebracht de ontwerp-besteding- stukken voor de vergrooting en verbetering dei- haven te Oudeschild. Namens het Da gel. Bestuur stelt de Voorzitter voor genoemde stukken in handen te stellen van eene Commissie om dezelven te onderzoeken. De raad, zich hiermede vereenigende, worden tot I^den dezer Commissie benoemd de heeren Mets, Brouwer en Dros. Daarna wordt ann den Raad aangeboden het kohier van den Hoofdelijken Omslag en honden belasting voor 1890, om in eene besloten verga dering behandeld te worden. De vergadering wordt voor eenigen tijd gesloten. Na heropening der vergadering deelt de Voor zitter incde dat de onderwijzer D. J. van Oijen, den 24 dezer zonder vergunning en kennisgeving zijn post heeft verlaten en stelt aan den Raad voor, om hem uit zijne betrekking als onderwijzer aan de Openbare Lagere school met uitgebreid leerplan, te ontslaan (niet eervol). Hij doet daarna voor lezing van een concept besluit daaromtrent, hetwelk in stemming wordt gebracht en met algemeeue stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag neemt de heer W. _Klz. Bak ker het woord, en zegt dat hij voor de telephoon- houdster A. Koppen te (Oosterend aan den heer Burgemeester heeft gevraagd om een schelletje, voor het ontbieden der bcstclster der telegrammen en telephoonberichten, Grietje EUer, dat hij daarop een afwijzend antwoord heeft ontvangen daarop heeft hij zich gewend tot B. en W., doch hierop heeftr hij geen bericht gekregen. Hij wenscht alsnu het verzoek aan den Raad te doen. De heer Mets vraagt of aan den heer lijn-inspec- teur daarom is verzocht. De heer Bakker zegt dat hij zulks het. eerst heeft gedaan, waarop het antwoord is gekomen, dat de gemeente daarvoor zorgen moet. Nadat nog eenige leden hierover het woord heb ben gevoerd, wordt met 12 tegen 1 stem besloten, het gedane verzoek in te willigen. De heer C. Pz. Keijsc.r zegt daarna dat te Oos terend nog eenig voordeel voor de gemeente is te regelen. Hij zegt dat de Oude Oostcrender zandweg niet meer wordt gebruikt voor rijweg en wenschte aan den Raad voortestellen om dien weg aan de eige- i naars van de belendende landerijen te verkoopen. De heer Koorn zegt, dat hij onlangs te De Cocks- dorp heeft gezien, dat aldaar een partij oude school banken buiten staan en niet meer gebruikt worden. Hij oordeelt dat het wenschelijk zou zijn, dat die worden verkocht. De Voorzitter zegt dat hij daaromtrent een onder zoek zal instellen bij het aanstaande te houden schoolbezoek, en dan meteen nog eens zal nagaan of er ook iets anders is, dat voor de gemeente geene waarde heeft en alsdan gezamenlijk kan worden verkocht. Niemand het woord meer verlangende, wordt de vergadering gesloten. Texel, 3 Maart. Aan den directeur van de Prins-Hendrikstichting is van Oosterend nog een bedrag overgemaakt van f 37.50, zoodat nu in het geheel van hier is verzonden de som van f 78.22-5. Oudeschild, (Texel), 28 Februari. Ook de Sociëteit „Neptunus" heeft hare laatste leesavond in dit seizoen gehouden. De gewone feestviering, die anders door dit college op 's Konings ver jaardag plaats heeft, was door de heerschende ziekte verdaagd tot gisteren. De zaal der „Ze ven provinciën" was vrij goed bezet. De heer Kroon las eene novelle van Justus van Maurik voor, waardoor de lachspieren wel in beweging kwamen. Een viertal jonge dames voerden heel aardig een paar blijspelletjes op. Voorts werden nog andere bijdragen gegeven en eenige liederen gezongen, 't Bal was niet 't minst geanimeerde nummer van Jiet programma en hield velen nog een paar uurtjes gezellig bijeen. Schagen. Aan den door Schagens Man nenkoor „Euterpe", uitgeschreven Nationalen Zangwedstrijd voor Mannenkoren, die op Zon dag 27 April a. s. bij gelegenheid van het 10- jarig bestaan der Vereeniging alhier zal worden gehouden, zullen de navolgende Vereenigingen deelnemen „Crescendo", Haarlem „Kunst na Arbeid", Amsterdam „Caecilia", Amsterdam „Helders Mannenkoor", Helder„Zaanlands Mannenkoor", Koog aan de Zaan j „Purmeren- der Mannenkoor", Purmerend; „Wormerveers Mannenkoor", Wormerveer. Kolhorn. Den 27 dezer werd vanwege het alhier gevestigde departement der Maatschappij „Tot Nut van 't algemeen", eene volksvoorlezing gehouden door den heer dr. K. A. van der Meulen van Haastrecht, met het onderwerp „Lo terijen." Ofschoon vrije toegang werd verleend, was de opkomst niet ruim. Warder, 28 Februari. Hedenavond gaf de Rederijkerskamer „Aurora" alhier in het lokaal van den heer Meereboer haar laatste uitvoering in dit seizoen. Op het programma stonden I. Arthur, of zestien jaren later. II. Wraak, door Louise Stratenus. s III. Het spreekuur van den dokter. Ook ditmaal hadden spreeksters en sprekers het hunne gedaan om den goeden naam der vereeniging te handhaven, daarbij gesteund door hun wakkeren directeur, den heer W. v. Twisk. Na afloop der voorstelling vroeg de heer F. W. Drijver, pred. alhier, het woord, om hulde te brengen aan hen die zoo flink zich van hun taak hadden gekweten en aan hem, aan wiens leiding voor een goed deel dit succès was te dan ken. De heer v. Twisk dankte den spreker voor de gevoelens van waardeering en belangstelling, door hem geuit. Enkhuizen. Door onvoorziene omstandig heden wordt het onderstaande eerst heden ge plaatst. Op Donderdag 20 Februari vereenigden in de Kolfbaan van C. Best eenige Bove' pelsche dames en heeren, om voor een z \i publiek proeven van hun kunst te le\ gevoerd werdenAbraham Stant, een meester tusschen de jaren 1845 en 1865, hun dorpsgenoot J. Smit. Nadat de heer Fransen met een enkel woord doel en strekking van dit stuk duidelijk had gemaakt, werd 't verdienstelijke stuk even ver dienstelijk gespeeld. Daarna volgden „Pakketten voor dames". Beide stukken Vielen zeer in den smaak. Het publiek gaf herhaaldelijk blijken van zijn instemming, 't Bleek uit alles, dat de dames en heeren niet voor 't eerst van hun leven op de planken kwa men en terecht in Bovenkarspel wel eens de oude garde genoemd worden. Ten slotte dankte de heer Fransen auteur, spelers en 't publiek. (Enkh. Ct) Marine en Leger. Door Z. M. is de luit. ter zee 2de kl. L. Roo senburg, op zijn verzoek, met 1 Maart eervol uit den zeedienst ontslagen, en is met gelijken datum bevorderd tot luit. ter zee 2de kl., de adelborst lste kl. P. H. Z. Marcclla. Met den 16 Maart n. s. zal de luitenant ter zee lste kl. B. Brutel de la Riviere den luitenant ter zee lste kl. J. van den Bosch vervangeu, als offi cier over de artillerie hij 's rijkswerf te Hellevoet- sluis. De lste luiienant der mariniers W. G. Venne- kool, ingescheept aan boord van Zr. Ms. wacht schip te Hellevoetsluis, wordt met den lsten April a. s. ter beschikking gesteld van den commandant van het korps mariniers en vervangen door den lsten luitenant van dat korps G. Faassen. De sterkte van het korps mariniers op 1 Jan. 1890 bedroeg 42 officieren en 848 onderoff. en minderen aan den wal, 12 off. en 1237 onderolf. en minderen aan boordtotaal 54 off. en 2085 onderoff. en minderen. Er ontbraken aan de sterkte 2 olf. en 136 onderoff. en minderen. De machinisten der 2de kl. H. J. A. Lagaaijen W. II. van Mels zijn bevorderd tot de lste kl. De machinist der 2de kl. F. H. J. Marlijn, is bevorderd tot machinist lste kl.de machinist 3de kl. J. Zwart tot machinist 2de kl., en de machi nist-leerlingen der lste kl. M. Staalman en H. W. Kleyn tot machinist 3de kl. De machinist 2de kl. lt. Colom is geplaatst hij de conccrvatie aan 's Rijkswerf alhier. De machinist 3de kl. J. P. Kersbergen heeft met goed gevolg het examen voor de 2de kl. afgelegd. De in aanbouw zijnde panlserdekkorvet «Suma- tra" zal van vischtorpedo's worden voorzien. De daartoe noodige inrichtingen aan boord van dien bodem zullen worden geleverd door de „Berliner Maschinenbau-Actien-Gesellschaft. De minister van Marine brengt ter algemeene kennis, dat bet Naamboekje der koninklijke Neder- landsche Marine voor 1890, uitgegeven ten bate van liet fonds voor oude en gebrekkige zeelieden, is verkrijgbaar gesteld voor f 1.per exemplaar bij het Departement van Marine te 's Gravenhage, de directiën der Marine te "Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, en den inspecteur van het Loods wezen enz. te Vlissingen, en tot eenigzins verhoog den prijs bij het Departement der Marine te Batavia. Bij koninklijk besluit is bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht benoemd tot off. van gez. lste kl., de olf. van gez. 2de kl. dr. H. A. Jansen, van dat personeel. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 4 Maart. Sedert jl. Zaterdag kwamen alhier van de groote visscherij binnen de sloepen Willem Beukelzoon, sch. Struis, met 11 punt rog, 3 ben vleet en 200 schelv.F e s t i n e Lente, sch. Verschoor, met 1000 levende-, 160 doode kabelj., 15 lengen, 26 punt rog, 2 ben vleet en ioó schelv.O n- bestendigheid, sch. de Ruijter, met 20 levende-, 30 doode kabelj., 4 lengen, 3 punt rog, 3 ben vleet en xoo schelv. en B i e r v 1 i e t, sch. Versteeg, met 80 levende-, 50 doode ka belj., 15 lengen 2 heilbotten, 10 punt rog en 60 schelv., terwijl door trekkers 158 tal haring werd aangevoerd; lev. kabelj. gold f 1.10 a 1 f 1.25, doode id. 70 a 85 cent, leng f 2.60 a f 3.10, heilbot f 13.50 per stuk, rog f4.40 a f7.60 per punt, vleet f 14.50 a f 19 per ben, schelv. f 23.50 a 33.50 't honderd en haring f 3.15 a f 9.30 per tal. Terschelling. 1 Maart. Het schijnt, dat de j visscherij alhier dit voorjaar weer goed zal worden4

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2