althans de kleine schol, welke men vangt, is mooi f van stuk. Er wordt dan ook geregeld f 5 per wichtje gemaaktSchar en bot f 2, rog 60 ct., tong 60 a 90 ct., tarbot f 1.20 a 3.50, garnalen f 2.50 a 3. Cocles 70 a 80 ct., alikruiken f 1.80. Verzonden werden 947 balen en 76 manden visch. Onderwijs en Examens. Te 's Hage zijn gisteren voor examens nuttige handwerken geslaagd de dames A. Hubbeling, van hier; J. G. Hoek, van Ouddorp en T. Briefjes, van Bergen. Omtrent het schoolverzuim te Zijpe in 1889 blijkt, dat van de 593 kinderen van 612 jaren de school geheel verzuimd werd door 24. Het betrekkelijk schoolverzuim bedroeg aan dc school te Burgerbrug 8 pet., waarvan willekeurig 4 pet. te St. Maartensbrug 12 pet., will. 8 pet.; te Scha- gerbrug 10 pet., will. 6 pet.; te Oudesluis 11 pet., will. 77/l0 pet.; te 't Zand 11 pet., will. 7 pet.; te 't Zand aan de bijzondere R.-K. school 16 pet. will. 10£ pet- Den lsten April a. s. wordt ook te Hoorn de voorbereidende klasse aan de Rijks-normaallessen opgeheven. Thans hebben de directeur en de leera ren besloten kosteloos les te geven aan jongelieden van 12- en 13jarigen leeftijd, die later op de nor maalschool wenschen te komen. Landbouw en Veeteelt. Het .willekeurig gewicht der koppen boter, die wekelijks worden aangevoerd en verkocht op de botermarkten te Alkmaar, Hoorn en Scbagen, heeft o. m. aanleiding gegeven tot bespreking op de laatste vergadering der afdeeling Waard en Groet van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Het zal bekend zijn, dat dit verschil in gewicht niet alleen bestaat op de genoemde markten onder ling, maar zich ook voordoet op de botermarkten afzonderlijkb. v. te Alkmaar waar iedere kop boter behoort te wegen 6 ons -j- 2 lood, en sommige boeren hunne koppen op 7 a 8 ons ge wicht verkoopen, om zoodoende (schijnbaar) meer voor hunne boter te ontvangen. Het natuurlijk gevolg is. dan ook, dat men hooger bedrag besteedt voor de koppen van 7 a 8 ons dan voor 6 ons -f- 2 lood, al blijkt meermalen, dat de verhouding van dien prijs voor den verkooper of kooper nadeelig is. Aangezien de schippers en vraehtlieden gewoon lijk in de verschillende gemeenten wekelijks de zoo genaamde zetters van de boterprijzen zijn, zullen die prijzen dikwijls aanmerkelijk verschillen, naar gelang bij wien de inlichtingen worden ingewonnen. Bovendien, hoe weinig blijft er van den maatregel (het gesteld minimum gewicht van wege het gemeente bestuur) over? immers bij iederen boterkooper zal het toch, bij genoemde willekeur, zijne ervaring zijn, die het gewicht der koppen boter bepaalt. Daarom meent de afdeeling Waard en Groet, dat het wensclielijk zou zijn, wanneer de boter (evenals te Purmerend) werd verkocht bij stukken, wegende een half of heel kilogram, waardoor de ongelijkheid van gewicht van Alkmaarsche, Hoornsche en Schnger koppen boter zou worden voorkomen en men dien tengevolge juister prijsnoteering der boter verkreeg. De afdeeling verzoekt de afdeelingen van genoemde Maatschappij een en ander tot een punt van bespre king te maken in eene eerstvolgende vergadering, opdat men trachte, na een gunstig advies en met samenwerking van zusterafdcelingen, eenige verbe teringen te verkrijgen. Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Oudorp, bij Alkmaar ds. E. J. J. Homan, pred. te Ursem. Aangenomen het beroep naar de Herv. gem. te Engelen c. a., door ds. E. J. de Roemer, pred. te Schellinkhout. Warder, 2 Maart. Hedenmorgen kon digde de heer F. W. Drijver, pred. alhier, van den kansel af, dat door hem was bedankt voor de op hem uitgebrachte beroeping naar de gem. Spanbroek en Opmeer. Rechtszaken. Kanton Helder. Zitting van 26 Februari. Uitspraken 1 persoon wegens burengerucht en openbare dronkenschap, 2 maal f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 3 personen wegens na ge zetten tijd niet ge sloten hebben van hunne herbergen; ieder f3 boete, subs. 1 dag hechtenis 1 persoon wegens het laten loopen van vee op beraamden grond zonder daartoe gerechtigd te zijn, f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. 2 personen wegens openbare dronkenschap, f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. 1 persoon wegens openbare dronkenschap bij ie herhaling; f 5 boete, subs. 2 dagen hechte nis. 1 persoon wegens in staat van dronkenschap in liet openbaar de orde verstoren, f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. 1 persoon wegens het na des morgens 8 uur vervoeren van vuilnis in een open kar op de openbare straat op twee verschillende tijdstippen, 2 boeten, elke f 0.50, subs 1 dag hechtenis voor elke boete. 1 persoon wegens het niet voldoen aan eene ■wettelijke veqrlicnting tot aangifte aan den ambte naar van den burgelijken stand voor de regis ters van geboorte; f 3 boete, subs. 1 dag hech tenis. 2 personen wegens straatschenderij en buren gerucht; ieder twee boeten, elke f3, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 1 persoon wegens burengerucht, f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. 1 persoon wegens delven naar konijnen op eens anders grond zonder te zijn in gezelschap van den eigenaar of rechthebbende en zonder voorzien te zijn van diens schriftelijke toestem ming; f 10 boete, subs. 3 dagen hechtenis. 1 persoon wegens zonder verlof van het be voegd gezag belemmeren van het verkeer op een openbaren landweg; f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. C 0 n r a d (s.), vertrok 1 Maart van Batavia naar Amsterdam. Burgemeester den Tex (s.), van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 1 Maart van Genua. Prinses Amalia (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 Maart te Southampton. Prinses Wilhelmina (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Maart te Padang. Uit onze Koloniën. De Raad van justitie te Batavia heeft de te rechtstelling bevolen van den heer A. P. Th. B., gepensionneerd majoor der cavalerie, wonende te Mr. Cornelis. Aan beklaagde wordt laster in een verspreid drukwerk ten laste gelegd. Naar het „Bat. Hbld." verneemt, is dr. Snouck Hurgronje opgedragen voorstellen te doen tot reor ganisatie van ons consultaat te Djedda. De bedoeling zou zijn daarbij ambtenaren te detacheeren, die op de hoogte zijn zoowel van de Javaansche en Maleische als van de Arabische taal. Deze zouden verder slechts de zes maanden van het jaar, gedurende welke de pelgrims in Arabie verblijven, op hun post moeten zijnde andere maanden kunnen zij in Europa verblijven. We lezen in de „Celebes Ct." van 10 Febr, Met betrekking tot de tin-expeditie op het eiland Flores, onder leiding van den mijn-in genieur Van Schelle, vernemen wij het vol gende Toen die heer zich in den loop der vorige maand, bijgestaan door den gezaghebber K. en den posthouder B., incluis een achttal op passers en hoorders, met onderzoekingen van den bodem bezighield, werden hij en zij, die hem vergezelden, onverhoeds door inboorlingen aangevallen. De ingenieur ontving een klewang- houw over hoofd en nek, terwijl de heer K. op den grond geworpen werd en een diepe hoofdwond bekwam. En de heer B. ver wijderde zich met de 8 volgelingen. Toen de heer IC. zijn bezinning herkreeg, zag hij den heer V. S. zich moedig verdedigen tegen zijne aanvallers, en B. op een afstand van 70 passen aan het vuren. Hij snelde onmiddellijk den ingenieur te hulp en het gelukte hun bei den en den oppasser van den eerste den vijand van zich af te houden en te retireeren, zonder dat zij vervolgd werden. Het schijnt, dat rooven het eenige doel van den aanval is geweest, want toen de schavuiten, waarschijnlijk ook vrees aangejaagd door het aantal dooden en gekwetsten, die zij verkregen hadden, bemerkten dat er niets te halen was, trokken zij af. Aan een koelie werd een der kaken stuk geslagen en een diepe wond in den rug toege bracht. Een oppasser, een Macassaar, die met twee geweren op den loop was gegaan, wordt nog steeds vermist. Door den resident is bereids een expeditie aangevraagd tot tuchtiging der schuldigen. De heer Van Schelle, per „Sumbawa" hier gearriveerd, is met de „Atjeh" naar Java ver trokken. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Junior, kapt. Andersen, lag 26 Febr. te Fredriksstad zeilklaar naar Purmerend. Buitenland. Duitschland. De Keizer heeft, volgens de „Standaard", de uitnoódiging van'den Czaar van Rusland, om in de wouden van Volhynia te komen jagen, aangenomen en zal eerlang daar heen vertrekken. Bij de groote Russische leger- oefeningen zouden de beide vorsten elkaar dit jaar voor de tweede maal ontmoeten. Graaf Moltke is aan een gevaar ontsnapt. Toen hij dezer dagen een rijtoer maakte, geraakte plot seling een der achterwielen van zijn rijtuig in het ongereede. De bejaarde veldmaarschalk kwam er echter zonder letsel af. Frankrijk. In eene dépéche uit Cotonon van 3 Maart wordt gemeld, dat de Fransche bevelhebber Terrillon een nieuwe nederlaag heeft toegebracht aan de lieden van Dahomey. Ten noorden van genoemde plaats zijn 800 hunner teruggeslagen met een verlies van 100 man aan dooden en gekwetsten. De Franschen hadden 1 doode en 3 gekwetsten. Noord-Amerika. De Ohio en de Missis- sippi zijn tengevolge van de jongste regens sterk gezwollen. Hier en daar is het lage land over stroomd en een deel van Cincinnati staat onder wa ter. Op sommige plaatsen zijn de spoorwegen onder geloopen en op andere is het verkëer ten gevolge van aardstortingen gestremd. Een aan tal personen heeft het leven verloren. De stof felijke schade is overigens zeer gering. Gemengd nieuws. Texel. Yele blazerschuiten van hier, welke zich bezig houden met het vangen van mosselen, hebben Donderdag jl. met veel moeite de haven van Harlingen kunnen bereiken. Van eene der schuiten moest een gedeelte der mosselen over boord geworpen worden, daar men bijna in zinkenden staat verkeerde. Eene andere kwam in zinkenden staat binnen gelukkig heeft men in Harlingen da delijk de behulpzame hand geboden, door met emmers het water er uit te scheppen. Dit water was niet door een lek binnengedrongen, doch over den kant van het boord geslagen. Enkele schuiten kwamen met averij aan het tuig binnen. Bovenkarspel. De dader van den hier gepleegden diefstal is Zaterdag 11. gevankelijk naar de gevangenis te Alkmaar overgebracht. Zijn ongewone verteeringen in den laatsten tijd waren oorzaak, dat de politie achterdocht kreeg en hem in verhoor nam. Het overgebleven bedrag is reeds aan den be stolene ter hand gesteld. De Zuiderzee is thans weder vol drijfijs en daardoor voor zeilschepen bijna geheel on bevaarbaar. De van Friesland en Groningen naar Amsterdam en Rotterdam bestemde stoorn- booten kunnen niet anders dan over het Nieuwe- diep hunne bestemming bereiken. De vaart op het Groot Noordhollandsch Ka naal ondervindt tot heden weinig hinder van het ijs. Uit Enschedé wordt van 28 Febr. gemeld Hedenmorgen hebben de arbeiders der fabriek van de heeren Ter Kuile en Morsman aan den Parkweg alhier het werk gestaakt. De werk staking werd veroorzaakt doordat door een der fabrieksbazen aan een arbeider, die dronken in de fabriek kwam, den arbeid werd verboden en verzocht werd zich weder uit de fabriek te ver wijderen. De arbeiders kwamen gezamenlijk voor hun collega op, waardoor een vechtpartij ontstond, en waarbij de bazen het onderspit dolven. De arbeiders eischten toen dat aan hun collega nog 8 dagen werk zou worden gegeven of het loon over dien tijd zou worden uitbetaald, hetgeen geweigerd werd. Dezen namiddag hebben de werkstakers een vergadering te Hengeloo gehou den in hel gebouw der socialisten, waarin is besloten behalve meerdere gestelde eischen 10 pCt. loonsverhooging te vragen. De werkstakers houden zich rustig. Bij den jl. Zondag te Stockholm gehouden internationalen schaatsenwedstrijd is onze landgenoot de heer Pander niet zeer gelukkig geweest. Hij was op 1609 meter van de 8 mededingers No. 6 en op 5000 meter de laatste der zeven mededingers. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) Windrichting en kracht. ono. 1.7 Kg. no. 0.5 Barometer mM. Stand. Afw. Thermometer Cs. 768.90 f 9-001 -4.0 774.09 f 14.09. -2.7 771 21 f 11.29, - 1.0 709.68 f 9.68 -1.4 -8.7 -7.4 -4.1 Weersgesteldheid. 12 0.63 Helder, onet. vorst, koud. Hol in zee. 12 0.85 bew. Slechtw. 0.86 id. id. 12 0.78 Bew., kond. id. Von 1 op 2 dezer gevroren 25 mill. ijs, van 2 op 3 39 mill. en van 3 op 4 25 mill. Verwachting: Noordoostenwind. de zee. Marktberichten. Texel, 27 Februari. Ongewasschen wol f 0.92 per KG. Gevischt Zeegrds f 2 a 3. gemaaid id. f 6 a 7 per pak van 100 KG.; Tarwe f 6.75 a 7.—, Haver f 3.50. Gerst f 5.- a 5.75, Vale dito f 6 en Aardappelen f 2 25 a 3.per HL. Terschelling, 1 Maart. Er wordt tegenwoordig nog vrij wat wild gevangen, waarvoor de prijzen nog zeer goed zijn. Zoo besteedt meu voor Eenden nog van f 0.80 tot f 1.cn ander wild in evenredigheid. Dc prijzen dei- Konijnen worden minder, n.1. van 30 tot hoogstens 45 cent. Eend-eieren f 4, Kip-eieren f 3.tot 3.20, terwijl voor wiuterboter nog steeds van 80 ceut tot f 1 wordt betaald. Alkmaar, 28 Februari. Aangevoerd 142 stapels Kaas, wegende 37,566 KG. Kleiue Hooi Kaa9 f 33, middelbare Hooi f 32. Handel voor alle soorten vlug. Alkmaar, 1 Maart. Aangevoerd: 137nnchl Kalveren, f 5 a 15 88 Schapen, f 20 a 3087 mag. Varkens, f 18 a f 24; 18 Biggen, f 8 a 13; 2 Bokken, f4al0 1 Ezel. Boter 80 a 85 c. per kop. Kip-eieren f 3.50 en Eend- eieren f 4 a 5 per 100 stuks. Hoorn, 1 Maart. Tarwe f 6 25 a 6.75, Gerst f4.50 a 5,50, Haver f 3.50 a 4.25, Witte Erwten f 9.50 a 10.-, Groene dito f 9.50 a 12Grauwe dito f 10 .50 a 14. Vale dito f 11.a 13.50, Bruine Boouen f 7.50 a 9.— Karwcizaud f 9.50 a 10.per HL. 44 Schapen f 26 n 40; 150 Lammeren f 22 a 30 111 Kalveren f 8 a 20 48 Varkens f 12 a 26 10 Zeugen f30 a f70; 120 Biggen f 8 a 13 en 30 Kippen f 0.75 a 1.60 alles per stuk. 1400 hip-eieren f 3.50 n 4.— per 100 stuks; 1500kop Boter 60 a 65 cent per kop. Amsterdam, 28 Februari. Margarine. Voor direkte behoefte werd een en ander tot iets lagere prijzen gedaan. Bruin Mosterdzaad f 27-50 a 25 50, Geel dito f 19.50 a is.en Kanariezaad 10.a 9.75 per 100 KG.Knr- weizaad 18S8r f 10.371, dito 1889r f 10.50 en Blauw Maan zaad f 12.50 a 13.per 50 KG. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Bevallen: A. M. Vcrhurgt, gcb. Kindermans, D. W. J. Aukcs, gcb. KcvkhofF, Z. L. Schoen, gcb. van Harten, Z. H. W. Buijs, geb. Struvers, Z. J. Breet, gub. Keizer, Z. D. de Haan, geb. Ilarjer, Z. J. v. Nuijseuburg, gcb. Schran der, Z. M. H. Bock, gcb. Dilo, D. A. Bijl, geb. van Straatcn, D. J. Smits, geb. Luidinga, D. M. Jurg, gcb. v. Woesik, D. Overleden: N. Helder, 49 j. F. van Dok, 39 j. G. Bakker, 3 m. Wieringen, van 1 tot 28 Februari. Gehuwd: A. Dekker en G. Tijsen. Geboren Jannetje, d. v. J. de Wit en G. Beukema. Cornelis, z. v. C. de Wit eu D. Hegcmnn. Cornelis, z. J. Bakker en A. Koorn. Gcrrilje, d. v. P. Lont en M. Kuit. OverledenE. de Jongh, lj. J. Klein, eebtg. v. T. Wagemaker, 73 j. T. Wagcmaker, wed. v. J. Klein. 68 j. Schagen, van 22 tot 25 Februari. GeborenReinouwtjc, d. v. C. Jongeblocd en E. Donker. Cornclia Klazina, d. v. J. de liaan cn N. Schoorl. Heer-Hugowaard, van 1 tot 28 Februari. OndertrouwdII. Scbrieken, 24 j. en G. Smit, 21 j. Geboren: Catbarina, d. v. K. Kieft en N. Wever. Overleden P. Bnkkum, weduwn. van M. Ligthart, eer der van G. Hooiboer, 74 j. G. Klaver, echtgen. van D. Vlaar, 47 j. K. de Boer, z. v. J. de Boer en'S. Mol, 12 m. A. Groothuizen, echtgen. van P. vau Stralen, 48 j. K. Wcs- ter, z. v. C. Wester en A. Konijn, 47 j. P. Kruijer, z. v. K. Kruijer en A. Boots, 8 w. K. Stam, z. v. J. Stam en J. de Beurs, 13 m. M. Spil, wed. van J. Appelman, 85 j. T. Stoop, d. v. W. Stoop en M. Oud, 48 j., wonende te Warnienliuizen. G. Kx-amex-, wed. van A. Heins, 78 j.H.de Boer, d. v. J. de Boer en S. Mol, 1 m. J. Schrooder, z. v. H. Schrooder en M. Klaver, 14 j. wonende te Hensbrock. S. Mol. echtgen. van J. de Boer, 23 j. Barsingerhorn, van 1 tot 28 Februari. Ondertrouwd: P. Bakker en M. Groet. GehuwdJ. Stoel eu J. Tamis. GeborenGrietje, d. v. H. Spaans en E. Visser. Aafje, d. v. D. Kuiper en M. Hoornsman. Jantje, d. v. C. Droog en M. v. d, Welle. Arie, z. v. K. Kooij en N. Koster. Antje, d. v. G. Becrs en M. de Boer. Rcijcr, z. v. P. Bcers cn H. Keijzer. Willem, z. v. J. Mculeveld en M. Droog. Overleden: J. Gons, 18 d. D. Wit, 73 j. P. Beeldman, 96 j. P. Sluis, 68 j. Eeu levenl. aangeg. kind van C. Koster en H. Mouthaan. Enkhuizen. Gehuwd R. Groen cn T. Smit. GeborenSara, d. v. A. Boas en K. Pais. Cornelis, z. v. lt. Loots en M. Swier. Alida Maria, d. v. K. Ruiter en A. dc Wolf. Overleden: II. Roosendaal, 18 m. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau Raadhuis1 broche, 1 oorknopje (zilver), 1 belastingpenning. Adres Bureau II1 kinderhandschoen, 1 bel. Adres Bureau 1 1 paar sokken, 1 halsband. Laatste berichten. 4 Maart. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen telegrammen is Zr. Ms. schroefstoom- schip iste kl. „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee K. A. Stakman Bosse, den 27sten Februari jl. te Curagao aangekomen, en Zr. Ms. schroefstoomschip iste kl. „Van Galen", onder bevel van den kapitein ter zee C. A. Le Bron de Vexela, den isten dezer van Batavia via de Kaap de Goede Hoop naar Nederland vertrokken. Men schrijft aan het „Leidsche Dbl." Naar aanleiding van de berichten omtrent het gebeurde op de „Tromp" kunnen wij door alhier ontvangen particuliere berichten melden, dat, wel is waar, ongeregeldheden zijn voorgevallen, maar dat deze niet van zulk een ernstigen aard zijn als werd voorgesteld. Zr. Ms. schroefstoomschip iekl. „Koningin Emma" wordt, naar wij vernemen, aan 's Rijks werf alhier gereed gemaakt voor een tocht naar St. Petersburg en Croonstad, in de aanstaande zomermaanden te maken. Het bevel over dezen bodem zou worden op gedragen aan den kapt. ter zee W. J. A. Nol- thenius. Het Duitsche stoomschip „Theodorich", met schade alhier binnen, wordt gerepareerd. De lading rogge is nagenoeg onbeschadigd gebleven; deze wordt overgewerkt, om de slag zijde van het schip te doen verminderen. Het vuurschip „Haaks" is jl. Zaterdag in dienst gesteld en buiten de Haaksgronden, in de reeds vroeger vermelde peilingen, in station gelegd. Het heeft in den daaropvolgenden storm- achtigen nacht voor het eerst zijn licht doen schijnen. De equipage van het vuurschip is samenge steld als volgt K. Rijke, iste gezagvoerder; W. J. Ketelaar, 2de gezagvoerder; G. J. Fielkes enj. Hoekstein, stuurliedenJ. J. Klingen en A. Boon, machi nisten ie kl.; J. J. Kloprogge, H. L. Willemsen, \V. P. van Leeuwen, H. Krijnen, K. Leijen, T. Koning, W. van der Voorde en K. Bakker, vuurstokers ie kl. en C. F. Jongkind, J. Delij, G. W. Brouwer en A. Luijk, vuurstokers 2e kl. De bemanning van het vuurschip „Terschel- lingerbank", die door de indienststelling van de „Haaks" eenige wijziging heeft ondergaan, be staat thans uitR. Dekker, ie gezagvoerder; R. Onnes, 2e gezagvoerder; D. J. Kunst en R. M. Fenenga, stuurlieden; J. Oost Lievense en J. F. Jonkers, machinisten ie kl.D. Kuiper, M. Oden, A. Vermeulen, J. Daalder, N. Been, J. de Jong, J. Veldman en S. Zwaai, vuurstokers ie kl. en N. Bakker, J. P. J. Hermanie, J. J. Liedermooij en P. Oom, vuurstokers 2e kl. Omtrent het zilveren ambtsfeest van onzen Postdirecteur, den heer P. Polvliet, vernemen wij nader het volgende Reeds vroeg in den morgen van 28 Februari werd hem een aubade gebracht. Ten acht ure op zijn kantoor komende, hetwelk in een tuin van bloemen en groen was herschapen, werd de jubilaris door het geheele personeel ontvangen. De heer Goedkoop, commies der posterijen, nam het woord, feliciteerde den geachten direc teur, ook namens de overige commiezen, sur numerairs en adsistent, recht hartelijk met zijn zilveren ambtsfeest en bood hem namens ge noemde ambtenaren een prachtig geschenk aan, bestaande uit een sierlijk bewerkt piece de milieu. Daarna sprak de brievenbesteller Smit, als oudste in jaren, uit naam van conducteurs, kan toorknecht, brievenbestellers en postiljons, en bood den jubilaris, mede namens de genoemde beambten, als bewijs van hoogachting een keu rige, met groen en bloemen versierde fauteuil aan. De jubilaris bedankte daarna allen voor hunne bewijzen van belangstelling en sympathie, waarna een driewerf hoera door de lokalen klonk. Was eene dergelijke belangstelling hem zeker aangenaam, niet minder vereerend was het voor den heer Polvliet ook een heilwensch te mogen ontvangen van den lieer Hoofddirecteur der Posterijen en Telgra fie te 'sHage. De deelneming in de feestvreugde onder het publiek was buitengewoon. Behalve een groot getal bouquetten, kransen en cadeaux, ontving de jubilaris niet minder dan 507 kaartjes uit deze gemeente, brieven van verschillende ver- eenigingen en corporaties en o. a. een zeer vleiend schrijven van de Kamer van Koophandel te dezer plaatse. Wij hopen den heer Polvliet nog vele jaren in ons midden te mogen zien. Parijs, 3 Maart. Ter beurze werd het ge rucht verspreid, dat de minister-president Tirard met den gewezen minister van buitenlandsche zaken zal duelleeren. ADVERTENTIEN. Met dankbare blijdsehap ver- melden wij dat onze geliefde Ouders: D. A. BAKKER en S. C. B. SIPMAN, I den 10 Maart a. s. hunne 25jarige j Echtvereeniging hopen te herdenken. 1 Ilunne liefh. Kinderen: pi A. D. Bakker. IÜI J. C. Bakker. A. J. Bakker. A. H. D. Bakker. Anna Paulowna, Maart 1890.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3