betuigd voor het besluit der Vereeniging om aldaar te vergaderen en de heer Teengs dank had gezegd voor de hem verleende toelage, werd de vergadering omstreeks 5 uur nam. met de gebruikelijke plicht pleging door den Voorzitter gesloten, waarbij hij de beste wenschen uitsprak voor het welslagen der door «Hollands Noorderkwartier" te Hoorn te houden tentoonstelling. Benoemingen, enz. Bij koninklijk besluit zijn, met ingang van April a. s., benoemd 1°. tot inspecteur van bet Lager Onderwijs in de tweede inspectie, J. C. Fabius, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal2°. tct inspecteur van het Lager Onderwijs in de derde in spectie, mr. A. G. A. baron Sloet tot Olhuis, school opziener in het district Zwolle. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Noord- en Zuidzijpe. 9. Maart ds. te Gempt, Oudesluis nam., Sint Maartensbrug voorm. 16 Maart ds. Hobus, Schagerbrug voorm., Burgerbnig nam. 23 Maart ds. Pareau, Schagerbr. nam., Bur- gerbrug voorm. 30 Maart ds. Bron, Oudesluis voorm., Sint- Maartensbrug nam. Huisduinen. 9 Maart ds. Pareau, Huisduinen voorm. 23 Maart ds. Bommezijn, Huisd. voorm. Wieringen. 9 Maart ds. Bommezijn, d. O. voorm. H. D. nam. 16 Maart ds. Mtlhring, H. voorm. d. O. nam. 23 Maart ds. Fetter, d. O. voorm. H. nam. 30 Maart ds. te Gempt, W. voorm., d. O. nam. Benoemd tot kapelaan te Amsterdam (St. Catharina) de heer H. A. V. IJzermans, kape laan te Höorn. De heer Gribbeling, kapelaan te Oudorp, is verplaatst naar Delftshaven en in zijne plaats aangesteld de heer Geene, kapelaan te Wervers- hoof. Rechtszaken. De rechtbank te Utrecht heeft den man, die onlangs moord pleegde op zijne echtgenoote, veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 15 jaren. Buitenland. Engeland. De reusachtige spoorwegbrug over de Firth of Forth is jl. Dinsdag ingewijd door den Prins van Wales, die vergezeld was van zijne zoons prins George en den hertog van Edinburg. Vele op het gebied der wetenschap bekende personen, onder wie de heer Eiffel, woonden de plechtigheid bij. Duitschland. Van 120 der herstemmingen voor den Duitschen Rijksdag is de uitslag be kend. Het meest winnen de vrijzinnigen, aan wie zetels zijn, ten deel gevallen, en dan de sociaal democraten, die er 14 veroverden, terwijl de ge wone democraten er 7 haalden. Gekozen zijn voorts 10 conservatieven, 4 vrij-conservatieven, 20 nationaal-liberalen, 13 leden van het Centrum, 5 Welfen, 2 Polen en 2 anti-Semieten. De sociaal-democratische partij zal in den nieu wen Rijksdag waarschijnlijk even sterk zijn als de nationaal-liberale, of wat van die eerst zoo machtige partij is overgebleven. Te Dortmund hebben de sociaal-democraten en te Duisburg de ultramontanen hunne teleur stelling over de geleden nederlaag door balda digheden en vechtpartijen geuit en de politie ge noopt van haar wapen gebruik te maken. Er hebben dan ook vele inhechtenisnemingen plaats gehad. De Duitsche bladen deelen nog steeds bijzon derheden mee van den ijver des Keizers in den Pruisischen Staatsraad en de voorkomende wijze, waarop de leden der sociale afdeeling op het paleis zijn ontvangen. Onder de genoodigden behoorden ook de arbeiders, die als specialiteiten gehoord waren. Een dier arbeiders werd per soonlijk door den Keizer aangesproken en bij het onderhoud hoorde- Z. M. dat hij met een socialist te doen had. De Keizer wendde zich echter niet af, maar had met den man een vrij lang gesprek, waarin hij zijn meening rondweg meedeelde. Frankrijk. De republikeinsche meerder heid in de Kamer is den heer Tirard getrouw gebleven. Met 249 tegen 200 stemmen is een motie aangenomen, „waarin de meerderheid ver klaart, dat zij nog steeds vertrouwen stelt in het ministerie en overtuigd is dat de tegenwoordige regeering eene krachtige republikeinsche staat kunde, strookende met de wenschen des lands, zal blijven volgen." De ministers Tirard en Constans hebben 't sedert lang reeds niet meer kunnen vinden. Die antipathie nam onverwacht een scherpen vorm aan. Tirard nl. beschuldigde Constans in zekere kranten niet alleen zijn collega's, maar ook Gamot te kritiseeren. Constans antwoordde, dat het hem natuurlijk onmogelijk was in een Ministerie te blijven, waar men veronderstelde ■dat hij zulke dingen deed. Constans voegde de daad bij het woord, stond op en ging heen. Het verzoek om ontslag volgde. Carnot liet Constans herhaalde malen vragen het verzoek om ontslag in te trekken, maar te vergeefs, 's Avonds kwam de benoeming van Bourgeois tot Minister van Binnenlandsche Zaken. De Fransche Regeering heeft besloten in de Dahomy krachtig op te treden. Zoodra de Fran- schen sterk genoeg zijn, zullen zij het verzet der negers met geweld bedwingen en tevens verhin deren, dat 5000 gevangen negers als zoenoffer ter dood worden gebracht, ter eere van de troon beklimming van den nieuwen Sultan van Dahomy. Te Londen wordt reeds gezegd, dat de Fran sche Regeering geheel Dahomy bij haar koloni ale bezittingen op Afrika's westkust wil inlijven, maar hierover is nog niets met zekerheid bekend. Na de gevolgen van de expeditie in Tonkin zal een Fransch Ministerie zeker niet zoo spoedig tot dergelijke koloniale ondernemingen overgaan. f Portugal. De gemeentelijke leening te Lissabon, ten bate van het nationaal verdedi gingsfonds, is 20 malen volteekend. Bij gelegenheid van een brand te Setubal, in Portugal, trachtte een hoop volk een kring van politie-agenten te doorbreken. Dientenge volge ontstonden ernstige ongeregeldheden. De politie nam eenige belhamels gevangen, doch de menigte trachtte hen te bevrijden. Op sommatie der nu ontboden soldaten, weigerde het opgewon den volk zich te verspreiden, en een uitval met de blanke sabel werd met een hagelbui van steenen beantwoord. Daarop schoten de soldaten scherp en wondden verscheidene der oproer makers, waarvan twee weldra stierven. De orde is thans hersteld. Brazilië. Dom Pedro's vrienden spreken het gerucht tegen, dat de ex-Keizer zou hebben verzocht naar Brazilië terug te mogen keeren als hij afstand deed van den troon. Dom Pedro brengt te Nizza den dag door met wandelen, rijtoertjes en letterkundige studiën. Gemengd nieuws. Helder. De scheepstimmerman N. H., alhier, die bij het verplaatsen van een plank, die plotseling terugging, en met kracht tegen zijn buik aansloeg, ernstig verwond werd, is na een hevig lijden van twee dagen overledenhij laat 9 kinderen na. Vrijdag jl. is te Callantsoog bij strandpaal 8 uit zee aangespoeld een lijk van het manne lijk geslacht, dat reeds in verren staat van ont binding verkeerde. Jl. Maandagavond omstreeks half tien brak er een felle brand uit in de woning van C. Burger te Kalverdijk, die het geheele gebouw weldra in den asch legde. De bewoners, die zich reeds te bed begeven hadden, konden, door een voorbijganger gewekt, nauwelijks tijdig genoeg den brand ontkomen. Een varken is met den geheelen inboedel verbrand. Carré heeft te Amsterdam weder eens eene aangename afwisseling gebracht door een Chi- neesch ballet, genaamd het Chineesch volks feest. Het onderscheidt zich door bewonde renswaardig vlugge afwikkeling. Het eene oogenblik zweeft het geheele gezelschap aan rek stokken en op ladders tusschen hemel en aarde, het andere oogenblik worden schilderachtige groepen gevormd of aardige dansen en spelen uitgevoerd. De geestig ontworpen pakjes der danseressen verhoogen daarbij den prettigen aan blik. Veelkleurige lantaarns en electrisch licht doen het overige. Alles vliegt als door toover- slag voorbij; de toeschouwers zijn aanvankelijk een beetje overweldigd, doch weldra nemen zij met ware geestdrift deel aan de feestvreugde. Jl. Zondagmorgen, bij de aankomst van den sneltrein te Heerenveen, stond het boven gedeelte van den waggon van de brievenposterij in volle vlam. De postwagen moest er achter blijven. De brieven werden naar den bagage wagen overgebracht. De schade aan den waggon is groot. Het lijk, hetwelk in een coupé iste kl. in den sneltrein van Parijs te Rozendaal is ge vonden, is dat van den heer F. H. V., te Am sterdam, O.-I. ambtenaar met verlof. De heer V. was bij aankomst te Marseille reeds ongesteld en is op reis naar Amsterdam tusschen Antwerpen en Rozendaal overleden. Het lijk is dadelijk gekist en naar Amsterdam verzonden. Te Bocholz (L.) heeft men gisteren den ja ger W. van den Hoff dood in zijn kamer ge vonden. Zijn hoofd was door een schot ver brijzeld. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Alblasserdnm (s.), arriveerde 3 Maart vau Nieuwe- diep te Middlesbro. S oen da (s.), van Arasterdam naar Batavia, arriveerde 4 Maart te Podang. Koningin Eramn (s.), vau Batavia naar Amsterdam, vertrok 3 Maart van Aden. Co n rad (s.), van Batavia naar Amsterdlm, vertrok 4 Maart van Padang. Theodoricb (s.), van Sebaatopol nnar Chris'.iania, vertrok 5 Maart van Nieuwediep, na volbrachte reparatie. De gezagvoerder van liet stoomschip „CereB", kapitein Hazen inkel, van Vcendam, hoeft van de. ItaliannBche Rc- gcering een zilveren eerepenning ontvangen, als blijk vau tevredenheid voor het redden van 120 opvarenden van de stoomboot „Maria Theresia." De aanvaring van het Sehevcoingsche vaartuig „Sch. 151" geschiedde geschiedde jl. Zaterdagmorgen half zes nabij onze kust, op vier uren uit dén wal. De stoomboot „Boilean", van Cardilf, zette koers iu W.Z.W. richting. Passagiers aan boord van het st. „Burgemeester den Tex", vertr. van Batavia 1 Febr. en aangek, te Genua 1 dezer Mej. A. M. Smulders," C. E. de Eerens, J. J. W. Brouwer,mevr. Echauzier en 4 kinderen,H. H. F. van Lcnnep, R. Mac-Neill en 4 docht., jongeh. de Lange, R. Ebbingc, Cooper, R. J. Verbeek, J. J. van bulken, echtg'. en 2 kind..H. J. Rijndcvs, echtg. en 3 kind,, Muller, K. O. F. Wagner, Lehnhauaen met echtg. en 1 kind, benevens Zr. Ms. troepen en schepelingen. Gedebarkeerd te Genua. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) t: C Windrichting Barometer mM. Thermometer Cs. s P en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 5 6 6 12 8 12 nwtw. wtz. w. 8 Kg. 1.2 13 754.56- 5.44 749.93 - 10.17 748.72- 11.38 2.2 3.1 4.6 -2.6 -0.1 -0.2 2 55 j Uren. Vochtigh. procent. Weersgesteldheid. Toestand van de zee. 5 6 6 12 8 12 0.85 0.94 0.90 Bewolkt, helder, mooiweer. Nevelig, mooiweer. Bew., winderig, buiig. Hol in zee. Slechtw. Golvend. Verwachting: Noordwestenwind. Marktberichten. Texel, 1 Maart. Kip-eieren f 3.a 3.25; De ver zending bedroeg ruim 7000 stuks. Hooi f 13.50 a 14. per 500 Kg. Wilde Eenden f 1, Talingen f 0.40 Wilde Konijnen f 0.60, Paardenhuiden f 8 a 9, Schapenliuiden f 2.50 a 3.50, Lamshuiden f 2 a 3, per stuk. 4 Maart. Vette Koeien f 190 a 235, Melkkoeien f 185 a 200, Kalfkoeien f 200 a 220, Kulfvairzen f 175 a 195, nuchtere Kalveren f 6.a 7.50, Werkpaarden f 165 a 235, Oude Paarden f 50 a 70, Lammeren in voorkoop f 12.25 a 13 alles per stuk. SCHAGEN, 6 Maart. 10 Paarden f 70 a 175 Stieren. a 8 Gcldekoeien 140 a 230 9 Kalf kooien 180 a 220 3Vaarzen 160 a 190 Hokkel.a 152 n. Kalvereu 6 a 23 320 Schapen 16 a30.50 Lamineren Bokk. en Geit. f 21 mag. Varkens. 15 a 7 Biggen 25 Kippen 20 Eenden Boter p. kop Kna9 p. kilogr. Kip-eieren p, 100 250 a 300 E.-eieren 4a 500 10 a 12 c. 50 a 150 80 a 125 87i a 924 20 a 25 Alkmaar, 3 Maart. 64 vette Kalveren, f 40 a 130, 71 nuchtere dito, f 6 a 162 Schapen, f 25 a 30; 98 vette Varkens; 23 magere dito, f 18 a 20; 3 Koeien, f220 a 300 per stuk. Purmerend, 3 Maart.Aangevoerd 43 stapels Kleine Kaas, f 33 per 50 K.G. 630 K.G. Grasboter, f 1.25 a 1.30 per K.G. Kip-eieren f 3 a 4 en Eend-eieren f4.50 p. 100. 132 Runderen, matig prijsh. 5 Stieren. 13 Paarden. 92 vette Kalveren, f 90 c. a f 1.10 per K.G., vlug, 664 nnebt. dito, f 5 a 15 per stuk, stug. 96 vette Varkens, 40 a 52 c. per K.G.. vlug; 90 mag. dito, f 15 a 35 en 168 Biggen, f 9 a 13 per stuk, stng. 942 Schapen Overh. en Oonschapcn prijsh.. rrnag. Amsterdam, 5 Maart. Tarwe op levering hooger; Maart f 194, Mei f 202. Rogge prijshoudend; per 2100 Kg. a. c. z. k. 116 Pd. Petersburger f 15. Rogge per 2100 Kg. op levering on veranderd; Maart f 143, 144, Mei f 145, 144. October f 137, 188. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raapolie traag; vliegend per 100 Kg. f 40, 39, 1 Mei f 37.75 1 Sept.-Dec. f 33, 32 75. Lijnolie vastvliegend per 100 Kg. f 24.75 1 Maart f 24 374, 24.62J, 1 April-Mei f 24.62L 24.75, 1 Juni- Aug. f 24.75, 1 Sept.-Dec. f 23.87J, 23.75. Raapkoeken f 60 a 65 per 1040 stuks, Lijnkoeken f 8 25 a 12.per 104 stuks. Aangevoerd 124 vette Kalveren, 1ste kw. f 1.20, 2de kw. f 1.per Kg., 75 nuchtere dito f 6 a 12; 1 Schaap 154 vette Varkeus, 48 a 52 ct. Haarlem, 3 Maart. Op dc Paardenmarkt waren aan gevoerd 231 stuks, meestal inl. ras cn werkpaarden. Men besteedde van f 60 tot 250. Handel levendig. Haarlem. 5 Maart. Vette Schapen f 28 a 30, nuchtere Kalveren f 6 a 10, per stuk. Schiedam, 5 Maart. Moutwijn f 9.75, Jenever f 15.25, Arast. Proef f 16.50, Spoeling-Beurs f 1.60, Spoeling- Commissie f 1.80. Londen, 3 Mnnrt. Aangevoerd: 2200 Runderen, 10000 Schapen en Lammeren. 350 Kalveren, 80 Zwijnen. Prijzen Runderen 2-4 a 5-0, Schapen en Lammeren 4-9 a 7-2, Kalveren 3-9 a 6-8, Zwijnen 2-4 a 4-2. Burgerlijke Stand van: Helder, van Dinsdag- tot Donderdag. Gehuwd: J. v. Egmond en P. Keuris. Bevallen: A. Swart, geb. Zwaan, Z. A. v. d. Plas, geb. Visse, 2 D. J. A. hruijer, geb. Krnijer. D. M. A. Over de Linden, geb. vau Viiet, D. C. C. L. Roem, geb. Raven horst, Z. G. Vlaming, geb. de Graaft", Z. Overleden: J. A. Juijn, 1 ra. Anna Paulowna, van 1 tot 28 Februari. Gehuwd: S. Grin, 25 j., en M. Nieuwenburg, 25 j. GeborenLonrens, z. v. J. Koning en N. Koning. Mar- garetha Martiue Frederika, d. v. J. C. v. Wijk cn C. Wallin. Abraham, z. r. J. Dekker en D. de Smit. Pieter, z. v. M. Hèijligenberg en A. Guddeke. Hendrik, z. v. L. v. Stipriaan en C. Krap. Ariaantje, d. v. H. Swierts en C. Boon. Overleden: Cornelia Albers, ccbtg. v. J. Crnm, 60 j. J. Schuitemaker, z. v. T. en G. Zwang, 20 j. Aaijen, z. v. A. Peper en E. Bijpost, 8 m. Jacoba Dekker, echtg. v. C. v. Dijk, 25 j. Aagje Borst, echtg. v. C. Wiering, 49 j. Een als levenl. aangeg. kind vau J. Koter Hoogvorst en M van Twuijvcr. C. S. Kooiman, z. v. A. Kooiman en W. Jonker, 21 j, Zijpe, van 21 tot 28 Februari. OndertrouwdP. Ott, wed uw n. v. E. Kuiper, 39 j. en E. Bood, wed. v. J. Koordes, 29 j. Geboren: Gerrit, z. v. J. Schuijt en W. Francis. Jantje, d. v. J. de Vries en E. v. d. Menleu. Catharina Alleida, d. v. L. Bestevsar en N. Wit. Geertje, d. v. J. Kislema- ker en T. Delver. Pietertje, d. v. A. Nap. Jannetje, d. v. J. Buis en T. Hopman. Anthonie, z. v. J. van Bodegraven en J. Blok. Overleden L. Bregman, echtg. v. K. Molenaar, 37 j. J. Ursem, 15 m. Wieringerwaard, van 1 tot 28 Februari Ondertrouwd: J. Zeegers, wonende te Anna Paulowna, en P. Raven. Gehuwd: D. Smit Jmz. en N. Schoen. Geboren: Aogje, d. v. D. Kuiper en A. Hakof. Guurtje, d. v. D. Sleutel en G. Smit. Arie, z. v. D. Broed en T. Mosk. Dirk, z. v. J. Kuiper en K. Voorn. Jnnnetje, d. v. P. Ploeger en M. Beek. OverledenP. Smit, echtgen. v. N. Butter, 66 j. B. Dekker, echtgen. van J. Speur, 49 j. Sint-Maarten, van 1 tot 28 Februari. Geboren: Gerrit, z. v. C. Grootes en M. Schrijver. Pieter, z. v. P. Boonackcr en M. Droog. Overleden: A. Rezelman, wed. v. C. Dekker, 75 j. A. Bruin, z. v. K. Bruin en D. Brak, 5 j. Broek op Langedijk, van 1 tot 28 Februari. BevallenN. Slot. geb. de Brce, D. G. Timmerman, geb. Smit, D. A. Bak, geb Kind, Z. A. Bakker, geb. Bakker, D. J. Leegwater, geb. de Boer, Z. A. de Brce, geb. Leegwater Z. Overleden: B. Blokker, 1 j. J. Bobeldijk, 17 j. W. Mndderom, 1 j. Levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht. Haringkarspel, van 1 tot 28 Februari. Geboren: Albertus, z. v. J. Hoek cn A. Bijpost. Diena, d. v. O. Hoageboom en M. Laan. Jantje, d. v. J. Bruinen G. Volkers. Gerritje, d. v. J. Bood en A. Dekker. Pieter, z. v. K. Volkers en M. Roozendaal. Overleden K. Glas, wed. v. K. Jonker, 67 j. J. Rij9, 5 in. J. Tak, 2 j. P. Bleeker, 6 m. T. Hopman, echtg, v. P. Bijpost, 59 j. Oude Niedorp, van 1 tot 28 Februari. Ondertrouwd: K. Hollenberg en D. Joffer. GeborenMaria Anna Margarelha, d. v. J. v. d. Oord en A. M. Knikker. Gerrit, z. v. P. Sclioorl en T.Spaans. Eliaabelh, d. v. J. Jaspers en T. van den Gragt. Overleden Jan Tromp, echtg. v. T. Eutes, 82 j. S. Bijpost, weduwn. v. M. Smit, 75 j. Elizabeth, d v. J. Winnips en M. Sneekcs, 18 d. Jan Nagelhout, echtg. v. N. de Boer 58 j. Antjc Itaatgers, cchtg. v. W. Dekker, 65 j. Nieuwe Niedorp, van 1 tot 28 Februari. Gehuwd: J. Bebeldijk, weduwn. van N. Bennemeer, en S. Slikker, wed. van K. Hoogendijk. OverledenT. M. Jansen, echtgen. van M. Groot, 41 j. N. Grootjes, d. v. J. Grootjes en I. Appelman, 2j. A. Kort, echtgen. van J. Nieuweboer, 37 j. Winkel, van 1 tot 28 Februari. Gehuwd: S. Liefhebber, jonkra,, 23 j. en A. Bakker, jonged., 22 j. Geboren Pieter, z. v. H. Landman en T. Kuiper. Eli- sabeth Maria, d. v. J. Geleedts en M. Gutter. Dirk, z. v, G. Kaaij en G. Schaap. Overleden: C. Peetoom, weduwn. v. T. Bakker, 76 j. A. Rantjes, wed. v. A. Zeeman, 75 j. A. Landman, d. v. H. Landman en T. Kuiper. Wijdenes. OverledenA. Bakker, geh. m. J. Klaver, 34 j. Noordscharwoude, van 1 tot 28 Februari. GeborenJan, z. v. Jb. Nap en E. Nierop. Overleden A. Spaans, d. v. G. Spnaus en M. Bos, 25 j, (te Meerenberg). Een als levenl. aaDgegevea kind van C. langedijk en S. Nieuwboer. Oudkarspel, van 1 tot 28 Februari. GeborenDieuwertje, d. v. C. Kroon en D. de Wit, Hendrica, d. v. O. Duijs en C. Bet. Siphina, d. v. W, Snijders en M. Hes. OverledenL. de Boer, echtg. v. A. Poeze, 65 j. Schoorl, vau 1 tot 28 Februari. Geboren: Gerrit, z. v. W. Selhorst cn T. Schrieken. OverledenM. Keuris, d. v. P. Keuris cn J. Keijser, 2 j. en 5 m. G. Out, z. v. G. Out en A. Ooms, 40 j, P. Bruijn, z. v. A. Bruijn en M. Posker, 18 j. Warder, van 14 tot 28 Februari. Ondertrouwd: G. v. Ammers en Wed. J. Beets, geb. Bark. Bovenkarspel. Gehuwd: J. Blokdijk en V. de Boer. GeborenBernardus Cornclis Waltherus, z. v. J. A, Keuvel en L. P. Kok. Auua, d. v. A. Ternes en A. Mole naar. Theodorus, z. v. C. Koster en K. Swart. Antje, d. v, J. Groot en A. van Baar. Overleden A. Groen, 7 j. K. Laan, 6 m. J. Peerde- man, 68 j. B. Kooi, 3 j. M. C. Meilink, 16 j. Laatste berichten. 6 Maart. Zr. Ms. stoorakanonneerboot „Ulfr", ge sleept van hier door het Noordhollandsch Kanaal, kwam gisteren in het Marinedok te Amsterdam, terwijl langs denzelfden weg per dezelfde sleep boot Zr. Ms. stoomkanoneerboot „Gier" naar hier van daar vertrok. De luitenant ter zee iste klasse J. E. Sic- kens, gedetacheerd in de maritieme Directie alhier, wordt met 1 April a. s. op nonactief ge steld en vervangen door den luit. ter zee iste klasse K. J. Bal. De officier van gezondheid iste klasse bij de zeemacht H. G. J. van Doesburgh en de officier van administratie iste klasse F. W. Spren- ger, onderscheidenlijk dienende aan boord Zr. Ms. instructie-korvet „Nautilus" en wachtschip te Hellevoetsluis, worden met 1 April a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den officier van gezondheid iste klasse bij de zee- «maeht W. W, van der Yegt en den officier van administratie iste klasse J. Vasseur. Naar het Haagsche „Dagblad" verneemt, wordt Zr. Ms. stoomschip „Atjeh" naar Bassororah (Aziatisch-Turkije) gezonden, waar ongeregeld heden plaats hadden aan het Nederlandsche vice- consulaatschap. Yice-consul te Bassorah is sinds 1888 de heer Johan F. B. Rolufs. Aan de tentoonstelling tot bevordering van veiligheid en gezondheid in fabrieken en werk plaatsen, in de maand Juni a. s. in het Paleis voor Volksvlijt te openen,, zal hoogstwaarschijn lijk ook worden deelgenomen door de Kon. Ned. Marine. Waarschijnlijk zal de Nederlandsche regeef ring op de arbeiders-conferentie te Berlijn verte genwoordigd worden door den heer mr. Snijder van Wissenkerke, referendaris bij het departement van justitie. Naar men nader verneemt omtrent de ge vangeneming van den ontvanger der registratie C. B., te Hardegarijp, is die geschied op verzoek van den officier van justitie te Alkmaar. Men brengt het in verband met het onder verdachte omstandigheden afbranden in 118S van het registratiekantoor te Medemblik, toen C. B. daar ontvanger was. Thans schijnt gebleken te zijn dat hij zich in zijne vroegere betrekking te Medemblik heeft schuldig gemaakt aan verduistering van gelden, en dat hij op grond daarvan is gearresteerd. Hij is reeds gevankelijk naar Alkmaar over gebracht. Johannesburg, 5 Maart. Gisteren is de Staats-president Kruger alhier aangekomen. Eene ontzaglijke, opgewonden volksmenigte verhin derde hem eene Ilange redevoering te houden, gelijk hij voornemens was. Kruger roerde kor- telijk het spoorweg-vraagstuk aan, ten aanzien waarvan hij beloofde bijzonderheden te zullen mededeelen aan verschillende deputatien. Eene groote menigte verzamelde zich des avonds weder op het marktplein. Er werden redevoeringen gehouden, waarin het beleid der Transvaalsche Regeéring in hevige termen veroordeeld werd, en teleurstelling werd uitgesproken over de magere beloften, door Kruger gedaan. De bevolking haalbe daarna de Transvaalsche vlag omlaag, en verscheurde en vertrapte haar te midden van de grootste opgewondenheid. De volksmenigte heeft zich daarna naar het huis van den Landdrost begeven, waar Kruger eene deputatie ontving. Ondanks de aanma ningen van den Landdrost, die zeer populair is, om zich te verspreiden, vernielde de menigte, onder het zingen van „Rule Britannia", de af sluitingen van liet huis, terwijl zij trachtte eene andere Transchvaalsche vlag omlaag te halen. Dit werd echter verkinderd door een groot corps gewapende politie, dat inmiddels kwam aanrukken. De geheele zaak wordt beschouwd als een schan delijk straatrumoer, ontdaan van alle politieke beteekenis. ADVERTENTIE N. Bevallen van een Zoon: O. C. L. ROEM—VAN RAVENHORST. Helder, 6 Maart 1890. De Directie der Ned. Bank maakt bekend, dat het Corres pondentschap te Helder (Correspondent de Heer P. GROEN) is ingericht als Corres pondentschap lsto klasse; alwaar gelegenheid bestaat tot disconteering, beleening, verwisse ling van bankpapier tegen specie en van specie tegen bankpapier, en tot het nemen van bankassignatiën. De Directie der Ned. Bank: N. G. PIERSON, President. J. G. N. DE HOOP SCHEFFER, Secretaris. Amsterdam, 20 Februari 1890.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3