neezen zoude bovendien de godsdienst een on overkomelijke hinderpaal opleveren tegen heulen met de onderworpen Atjehsche bevolking. Men geve dien kolonisten de thans geheel of gedeelte lijk braakliggende velden en de verlaten kampongs in onbezwaard erfelijk bezit, zoodat zij de vijan dige benden helpen keeren, hun huis en oogst verdedigen. In den eersten tijd niet bij machte zichzelf voldoende te verdedigen, zouden de kolonisten vooreerst moeten beschermd en gesteund worden door de bezettingen, die wij thans reeds in onze linien onderhouden. Naarmate zij" later in kracht toenemen, zullen zij ook de hulp onzer krijgsmacht meer en meer kunnen ontberen, en wij ons bepalen tot het bezetten van enkele strategische punten. Als een analoog geval wijst schr. op de Oostenrijksche militaire grenzen, wier bevolking vroeger groote diensten heeft bewezen tegen de plundertochten der Turken. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 6 Maart. In de vergadering, heeft de heer Viruly Ver- brugge verlof verkregen tot den minister van Buitenlandsche Zaken eenige vragen te richten omtrent de aanstaande Berlijnsche arbeidsconfe- rentie, o. a. of en door wien onze Regeering daarbij vertegenwoordigd zal worden. Bij de voortzetting der behandeling van de pensioenwetten heeft, naar aanleiding van het amendement-Gleichman om den thans bestaanden raad van toezicht te behouden, de Regeering het wetsontwerp zoodanig gewijzigd, dat bedoelde raad behouden blijft. Over het gevoelen van den raad van toezicht kan op verzoek van be langhebbenden de meening van den Raad van State (afd. geschillen van bestuur) ingewonnen worden en deze brengt advies uit, op de wijze, voorgeschreven voor geschillen van bestuur. De beraadslaging over deze belangrijke wij ziging is uitgesteld, totdat ze in druk aan de leden bekend zal zijn gemaakt. De eindstemming over het wetsontwerp is aangehouden. Bij de beraadslagingen over het ontwerp betreffende de weduwen- en weezen- pensioenen is aangenomen een amendement van den heer van Houten, om uit art. 3 de bepaling te doen vervallen, dat een vrouw, van tafel en bed van haar man gescheiden, geen recht heeft op pensioen. Op de voordracht voor de benoeming van een raadsheer in den Hoogen Raad is als eerste can- didaat geplaatst mr. P. van Bemmelen, raadsheer te Arnhem. Zitting van Vrijdag 7 Maart. Bij het voortgezet debat in de Kamer over het ontwerp regelende de weduwen en weezenpensi- oenen, heeft de heer G. van Dedem zijn amen dement (gelijkheid van korting voor ambtenaren vóór en na 1873 aangesteld!, na bestrijding door den minister, ingetrokken. Het stelsel der Regeering. om onderscheid te maken tusschen die categorien, is aangenomen doch daarbij is, op voorstel van den heer Bor- gesius, met 48 tegen 31 stemmen, eene grenslijn getrokken bij het jaar 1868. De vóór dien tijd aangestelden betalen slechts 5 pCt. De minister verklaarde te zullen overleggen omtrent het verleenen van zuster-pensioenen aan ongehuwde deelhebbers in het te sluiten weduwen- fonds. De discussie is genaderd tot de kwestie aan gaande de oude weduwen. Binnenlandse!! nieuws. Helder. Afloop der openbare verkooping van huizen en erven, gehouden op Woensdag 5 Maart 1890, 's avonds 7 ure, in het lokaal „Musis Sacrum" te Helder, ten overstaan van den Notaris Hordijk 1, 2, 3 en 4. Een Winkelhuis met boet en erf, Jon kerstraat, No. 15 en 13, benevens drie huizen en erven achter het eerste perceel No. 13a, lob en 13c, gekocht door den heer L. W. F. Oudenhoven qq. voor f 1200. 5, 6, 7 en 8. Vier huizen en erven, Oranjestraat,hoek Gasstraat, No. 18, 20, 22 en 24, gekocht door den heer J. N. Hoogenbosch, mr. broodbakker alhier, voor f 2275.—. 9 en 10. Twee huizen met erf en vier woningen, Oranjestraat, No. 30, 32a, 34, en 32, gekocht door den heer P. Thomasz, mr. broodbakker alhier, voor f 1722. - 11 en 12. Twee perceelen bouwterrein aan het Groenepad, kavel no. 40 en 41, gekocht door den heer Jacob Graaff, manufacturier, voor f324.50. 13, 14 en 15. Drie perc. bouwterrein, kavel no. 42, 43 en 44, gekocht door den heer H. Begeer, sergeant-majoor schrijver bij de marine, voor f 490. 15, 17 en 18, drie perc. bouwterrein, kavel no. 45, 46 en 47, gekocht den heer J. Lak, timmerman, 'voor f 548.50. 20. Een perc. bouwterrein kavel no. 49, gekocht door den heer J. Duinker, mir. timmerman, voor f175. 21. Een perc. bouwterrein kavel no. 50, gekècht door den heer F. H. de Goeij, koopman, voor f 182.50. 25. Een perc. bouwterrein, kavel no. 54, gekócht door den heer J. Winter, koopman, voor f 112.50. 26. Een Perc. bouwterrein, kavel no. 55, gekocht door den heer W. de Jong, mr. timmerman Aoor f 122.50. W 27. Een perc. bouwterrein, kavel no. 56, gekocht door den heer C. Gomes, mr. Timmerman, voor f 122.50. 28. 29 en 30. Drie perc. bouwterrein, kavel no. 57, 58 en 59, gekocht doör den heer D. de Vries, mr. timmerman, voor f 391. 31 en 32. Een winkelhuis en erf cn pakhuis en erf, Spoorgracht hoek Gasstraat, no. 23 en 1, ge kocht door den heer A. Govers, meubelmaker, voor f 3970. 33. Een huis en erf, Sp oorgracht, no. 24, gekocht door den heer A. Biemers, mr. timmerman, voor f 1040.—. 34 en 35. Twee huizen en erven, Spoorgracht, no. 25 en 26, gekocht door den heer G. Bas, kantoorbediende, voor f 2050. Helder. De laatste buitengewone vergadering van het „Nut" had Vrijdagavond een talrijk publiek naar Tivoli gelókt. Het programma was dan ook uitlokkelyk genoeg. Eens kregen we een proelje van het talent des lieeren Egbers, Legende par H. Wieniawski, wien we een compliment over zijn verrukkelijk spel niet kunnen onthouden. De daarop volgende voordracht scheen ons toe minder goed gekozen en te gerekt. Voor een afwisselend pro gram, dat binnen de drie uren afloopt is één voor dracht van een geheel uur wel wat lang. Minder goed gekozen achtten wij hef. dat de geachte spreker ons te lang aan het ziekbed liet vertoeven en met de details daarvan wel wat kwistig was. De (uit het Duitsch vertaalde) naturalistische schetsen of novellen mogen genietbaar zijn om te lezen (wat nog niet altijd het geval is), voor voor dracht zijn zij zelden geschikt. Het glanspunt van den avond was mej. Lina Wijgers, wier talentvollen zang ons eenice genotvolle oogenblikken schonk. Werden de nummers 1 en 2 reeds goed gezongen, in No. 3, liet „Wiegelied'', van llcnschell, bereikte zij haar toppunt. Ook het Hexkenvan Nicolaï werd voortreffelijk gezongen. Met stormachtige bijvalsbetuigingen begroet tot het einde toe, kon de begaafde zangeres wel niet anders doen, dan nog een extra nummertje geven. Wat wij in mej. Lina Wijgers zeer moeten roemen, is haar duidelijken uitspraak, die in de flinke zaal van Tivoli zeer tot haar recht komt. Een paar fraaie bouquelten werden de dames, (want mej. Wijgers werd door hare zuster op uit stekende wijze geaccompagneerd) door het Nuts- bestuur aangeboden, een zeker wel verdiende hulde, die nog verhoogd werd, toen de heer Bron iu kern achtige woorden dank zegde voor het genot en den leden een aangenaam aandenken aan deze avond en een tot wederziens toeriep. Ook wij zullen van harte gaarne mej. Wijgers eens weer ontmoeten. Helder. De directie van Lier schonk ons 11. Woensdag een genot vollen avond, door de opvoering van „Het Gouden Kalf." Het stuk heeft de groote verdiensten, dat het tintelt van geest en gezonde humor, terwijl toch ook meer ernstige tooneelen niet uitblijven. I)e rollen waren in goede handen. De waarde der dames Rós sing, Albrecht, Westerhoven en van Kuyk, is te bekend om er telkens opnieuw op te wijzen. De heer van Kuyk speelde met veel natuurlijkheid, wat niet iedereen hem zal nadoen in een zoo lastig karakter. Vooral niet minder goed werd de rol van Kartens, door den heer André, ver tolkt. Ofschoon de heer Tartaud, zooals gewoon lijk, uitmuntend zijn karakter weergaf, hadden wij van hem liever wat minder kalmte gezien ons dunkt, dat een beetje meer vuur hier en daar niet misplaatst zou zijn geweest. De zaal was vrij goed bezet. Kon men er nog iets op vinden de pauze minder lang te maken, dan zou dit zeker het publiek aangenamer zijn. Texel, 7 Maart. Naar men mededeelt, gaat de algemeen geachte geneesheer M. Stam onze gemeente metterwoon verlaten. Velen zul len den geliefden man met leedwezen zien ver trekken. De heer Stam heeft er den slag van, zich bemind te maken, vooral ook onder de meer behoeftigenSint-Nikolaas kan het, onder meer, getuigen. Texel. Hoewel de stroom van landver huizers naar Amerika, door de minder goede uitkomsten, in vergelijking fvan vroegere jaren heel wat verminderd is, zoo gaat in de vólgende maand toch nog een achttal personen van hier naar het verre westen, om te beproeven of Fortuna zich aldaar gunstiger zal betoonen dan hier. Texel. Jl. Maandagavond had aan den Burg alhier een vergadering plaats van de „Maatschappij tot onderlinge verzekering bij ziekte." Na de opening werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen. De werkzaamheden bepaalden zich tot reglementsherziening. Een betere regeling van het bestuur en meerdere waarborg omtrent de gelden, waren de voor naamste voorgestelde wijzigingen. Ook werd aangenomen een mildere bepaling bij voorko mende arm- of beenbreuk van eenig lid. Aan het verzoek om onderlinge hulpbetooning bij overlijden in het reglement op te nemen, werd geen gevolg gegeven. De werkzaamheden dezer onder-afdeeling werden echter zeer toegejuicht en vijf leden be noemd, om de leiding van die onder-afdeeling gedurende eenigen tijd op zich te nemen. Hierna werd de vergadering gesloten. Zijpe. Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag 4 Maart 1890. Afwezig de heeren Zijp, Kaan, Schuit en Francis. 1De voorzitter opent de vergadering, de sec retaris leest de notulen der vorige vergadering, welke worden goedgekeurd. 2. De heer Nobel vraagt aan den voorzitter, of er al antwoord ontvangen is op het adres aan Z. M. den Koning, om vrijstelling van de hef fing van-schoolgeld, waarop: ontkennend geant woord wordt. De heer Nobel zegt, dat hij dit antwoord verwachtte en de vraag ook alleen heeft gesteld, om te kunnen constateeren, dat er althans in 1890 geen schoolgeld zal worden ge heven en er dus bij de ouders geen vrees behoeft te bestaan, dat met 1 Mei schoolgeld moet worden betaald. De voorzitter en de heer Biersteker meenen dat het nog niet zeker is, dat er in 1890 geen schoolgeld zal worden geheven. Dit hangt natuur lijk af van de beslissing des Konings. 3. De voorzitter wenscht terug te komen op het in de vorige vergadering gedaan en toen verworpen voorstel van den heer Kaan omtrent het plaatsen van lantaarns, doch dat hij dit, wegens de afwezigheid van eenige leden, zal uitstellen tot eene Volgende vergadering. 4. Van de plaatselijke schoolcommissie is in gekomen het verslag van den toestand van het lager onderwijs over 1889 Op voorstel van den voorzitter zal dit bij de leden ter lezing rohd- gaan. 5. Aan de orde is de behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag, dat, op voorstel des voorzitters, in een geheime zitting wordt behandeld. Niets meer aan de orde zijnde, gaat de ver gadering over in geheime zitting. Nieuwe Niedorp. Ter gelegenheid van de jl. Woensdag alhier gehouden vergadering der „Vereeniging tot ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier," had in het lokaal „Prins Maurits," van den heer R. Swa- german eene tentoonstelling plaats van crayon- en olieverfportretten, vervaardigd door den heer Jb. Oudes, photograaf en portretschilder alhier. De verzameling trok veler belangstelling en ver diende deze ook ten volle, daar de portretten, voor zoover dit uit de daarbij gevoegde photo- graphien kon worden beoordeeld, zeer gelijkend en over het algemeen verdienstelijk afgewerkt waren. Aan hen, die Nieuwe Niedorp bezoeken, is een kijkje in 't atelier van den schilder, waar de stukken thans weder zijn geëxposeerd, zeer aan te bevelen. Oudkarspel. -Van 13 tot 20 April e. k. zal vanwege het Nutsdepartement eene tentoonstelling worden gehouden van huisvlijt, door de inzenders zeiven, inwoners aan den Langendijk, vervaar digd. waarbij ook ter opluistering ingezonden voorwerpen tentoongesteld zullen worden. Warmenhuizen. Het aantal inlagen op de Rijkspostspaarbank bedroeg alhier over de maand Februari jl. 28, tot een gezamenlijk bedrag van f 65.terwijl 1 terugbetaling plaats had. Alkmaar. Tot havenmeester alhier is be noemd de heer H. J. Bokhorst. Schermerhorn. In eene Jl. Dinsdag door de kiesvereeniging alhier gehouden vergadering, mede toegankelijk voor niet-leden en niet-kiezers, trad de heer H. W. J. Sannes, voorzitter der Centrale Kiesvereeniging te Hoorn, op, om in eene doorwrochte rede den tegen woordigen staat kundigen toestand en de daaruit voor de liberale partij voortvloeiende verplichtingen te schetsen. Gaat het niet aan van zijne uitvoerige beschouwin gen in weinig woorden een verslag te geven, verzekerd mag worden, dat het heldere, ook voor min ontwikkelde kiezers verstaanbare betoog des talentvollen sprekers zijnen in bevredigenden getale opgekomen hoorders een schat van denk' beelden aan de hand heeft gedaan, hun inzicht in verschillende zaken van algemeen belang zeer heeft verhelderd en daardoor van den gun- stigten invloed zal zijn op hunne belangstelling in de publieke zaak, die niet nalaten zal zich uit te spreken bij toekomstige verkiezingen. Marine en Leger. In zake de uitoefening van politie-toezicht op de visseherij in de Noordzee zal dit jaar eene nieuwe regeling worden ingevoerd, met dien verstande, dat de stoomsclioener „Dollijn" uitsluitend zal kruisen in het oostelijk gedeelte van ons territoriaal gebied, terwijl de gaflelschoener „Argus" het toezicht, langs de Noord- en Zuidhollandsche kust zal uitoefenen. Iu verband daarmede zal eerstgenoemd vaartuig tijdelijk te Delfzijl worden gestationneerd. De luit. ter zee 1ste kl. I. van den Bosch, die 16 dezer ter beschikking wordt gesteld van den chef der hydrographie, wordt belast met het bevel over eene der te Ilellevoetsluis in dienst te stellen stoomkanonneerbooten voor de militaire hydrographie. De luit. ter zee 1ste kl. P. W. Sachse, belmo ren de tot, de rol van Zr. Ms. torpedo-instructieschip „Marnïx" en gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. torpedo-logementschip „Amstel", wordt 1 April n. s. op non-activiteit gesteld en 21 dezer vervnngen door den luit. ter zee 2de kl. P. F. Van der Velden Erdbrink. Met laatstgemelden datum wordt bij de Kweek school voor Zeevaart te Leiden gedetacheerd de luit. ter zee 2de kl. N. J. van den Worm. De luit. ter zee 1ste kl. W. A. Cambier, die nende als 1ste officier aan boord van Zr. Ms. wacht schip te Ilellevoetsluis, wordt 1 April a. s. op non-activiteit gesteld en vervangeu door den luit. ter zee ltse kl. J. II. Strootman. Het machine-personeel van Zr. Ms. scliroefstoom- schip De Ruijter, dat uit Indië naar Nederland terugkeert, bestaat uit den machinist le kl. N. II. Klaassen, die der 2e kl. J. J. Jobsis en L. F. van Beek en den mach. 3e kl. A. J. Crucq. Dat van Zr. Ms. schroefstoomschip Van Galen, hetwelk eerst- genoemden bodera heeft afgelost, is samengesteld als volgt: mach. le kl. C. J. Haakman, mach. 2e kl. J, Koopman en J. van Ree3 en die der 3e kl. P. Ohmstede. Het zeetraktement voor tijdelijk emplooi aan den wal met vrije woning is vastgesteld als volgt: kapt. ter zee f 1600; kapt.-luit. ter zee f 15H0; luit. ter zee le kl. f 900; luit. ter zee 2e kl. f 700; dirigeerend off. van gez. Ie kl. f 1600 (15 oudsten); idem le kl. f 1400 (15 volgenden) idem le kl. f 1200 (15 volgenden); idem le kl. f 1100 (overigen); idem 2e kl. f 1100; inspecteur van administratie f 1500; off. van admin. le kl. f 1000; idem 2e kl. f 700. Het besluit wordt beschouwd in werking te zijn getreden den len Januari 1890. Aan het eindexamen der opleiding van adsp.- administrateurs aan boord Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, dat in Juli a. s. wordt afgenomen, zal worden deelgenomen door 3 ndsp.-admin. der oudste afdeeling. Het presidium der commissie voor dat examen zal worden opgedragen aan den hoofd inspecteur van administratie bij de zeemacht, den kolonel J. C. L. K. van Welij. Bij het korps mariniers zullen de handgelden bij indiensttreding en bij reengagement eene wijziging ondergaan. Bij Koninklijk besluit van 28 Februari jl. No. 21, is bepaald, dat aan hen, die den ouderdom van 18 jaren hebben bereikt en dien van 34 jaren niet overschreden, f 160 zal worden uitbetaald voor eene vrijwillige verbintenis voor zes jaren. Bij hoogeren ouderdom dan 34 jaren, wordt voor ieder jaar, dat tot het 40ste levensjaar verloopen moet een zesde van f 160 toegestaan. Jongelingen boven de 16, doch beneden 17 jaar, verbinden zich voor 8 jaar tegen f 75 aan hand geld, terwijl zij, die 17 jaar gepasseerd, doch beneden den lSjarigen leeftijd zijn, voor dezelfde verbintenis f 9^ zullen ontvangen. Bij reëngagcmeiiten wordt voor 6 jaar f 175, voor 5 jaar f 145, voor 4 jaar f 95, voor 3 jaar f 55, voor 2 jaar f 25 en voor 1 jaar f 10 als handgeld toegestaan. Een cn ander ingaande den 1 April a. s. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 8 Maart. Sedert jl. Donderdag kwam alhier van de groote visseherij binnen de sloep „Pernis", scli. Meijboom, met 100 levende-, 230 doode kabclj 22 lengen, 1 heilbi t, 13 ben rog en 300 sclielv., terwijl door 3 korders 30 mandjes kl. schol en door trekkers 275 tal haring werden aangevoerd; lev. kabelj. gold f 1.75, doode id. 65 a 95 cent, leng f 2.50 per stuk, de heilbot f 16.rog f 17.50 per ben, schelv. f 39.50 't honderd, kl. schol f 4.25 a f 4.40 per mandje en haring f 3.a f 10.per tal. De bommen Sch. 43 en Sch. 63 besomden aan schol en rog resp. f 30.en f 85. Texel. Van dag tot dag en van week lot week hopen de garnnlenvisschers, dat de vangst zich verbeteren zal. Deze blijft echter maar even ongunstig. De meeste schuiten kunnen nauwelijks een halve mand per dag vangen. Ook de haringvisscherij aan de Hors, die meestal door Heldersche booten wordt uitgeoefend, levert dit jaar weinig op. Enkhuizen, 5 Maart. Aangevoerd 180 tal haring. Prijs aan den afslag f 4.90 a 5.per tal. 6 Maart. Heden was de vangst minder gunstig. Aangevoerd werd 45 tal haringf 4 a 5 per tal. Warder. Onze visscherlui hadden een slechte week. Het vele ijs maakte, dat. hoeveel pogingen er ook toe aangewend werden, de fuiken, die juist waren uitgezet, niet konden worden inge haald. Wel werd iets gered, maar hoe groot de schade is, kan men reeds daaruit opmaken, dat niet minder dan 14 netten verloren zijn geraakt, doordien zij met het ijs wegdreven. Onderwijs en Examens. Warder, 6 Maart. Bij raadsbesluit van heden is dc jaarwedde van den hoofdonderwijzer alhier, den heer W. v. Twisk, gebracht van f 800 op f 900. Benoemd tot onderwijzer aan de Burgerschool te Medcrablik R. W. Heemstra, te Dronrijp. Landbouw en Veeteelt. In het verslag der vergadering van de „Veree niging tot ontwikkeling van den Laudbouw in Hollands Noorderkwartier" (zie ons vorig nummer), verzuimden wij te melden dat op voorstel van het bestuur met algemeene stemmen op écn na werd besloten de algemeene najaarsvergadering in No vember e. k. le Alkmaar te houden. Als een bewijs van meerdere belangstelling in de paardenfokkerij meldt men ons, dat dezer dagen 2 landbouwers uit Wieringerwaard hunne merriën, waarvoor voor het buitenland te vergeefs hooge prijzen waren geboden, naar Groningen hebben ge zonden, om gedekt te worden door den bekenden, Russischen hengst Tabor. Voor de keuringen van hengsten tot het toe kennen der provinciale subsidiën en aanhoudings- premicn, welke den II, 12 en 13 Maart te Scha- gen, Uitgeest en Halfweg zullen worden gehouden, zijn in het geheel 54 hengsten aangegeven. Door de Coöperatieve Vereeniging tot aankoop van veevoeder, kunstmeststoffen en zaaigranen voor Schogen e. o. is de levering van 30.000 NederL ponden kunstmest toegestaan aan dc heeren Krol en Co. te Zwolle. Zooals in vroeger jaren uit sommige streken van ons land en België dagelijks kisten vol gestroopte konijnen naar' dc Londensche markt werden ver zonden, die daar gretig werden gekocht, zoo is er in onze dagen hier en daar een drukke verzending van nuchtere kalveren. Vooral de slager A.Ott, te Twisk, heeft er drukken handel in, zoodat weke lijks verscheiden kisten met gestroopte kalveren van daar verzonden worden. Jl. Maandag werd te Hoorn eene vergadering ge houden van de Vereeniging „Het rundvee-stamboek Noord holland." In het dienstjaar 1 Nov. 18881 Nov. 1889 waren ingeschreven 72 stieren, 484 koeien en 8 kalveren eu in het geheel 467 stieren en 2156 koeien. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van fl468.57i. Aan de Vereeni ging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol lands Noorderkwartier werd f 300 toegestaan voor de in Juni e. k. te houden tentoonstelling. Tot secretaris-penningmeester werd herkozen de lieer A. Kool, tot leden van het bestuur de heeren P. Schuurman te Hoorn en J. llouter te Schellinkhout. De Gemeenteraad heeft gunstig beschikt op het verzoek van de afdeeling Alkmaar der Holl. Maatschappij van Landbouw, om eene bijdrage groot f 300 uit de gemeentekas te verleenen, voor hare Paaschtentoonstelling. Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album", geïllustreerd Zondags blad van onze courant, No. 10. In de armen des doods, roman door- J. Sheridan le Fanu. De Hertebout. Uit de herinneringen van een pels jager ("met een plaat). I11 een coupé 3de klasse, door W. van Twisk. Emin-Pacha, door P. J. B. Lampe. Van alles wat. Kunst en letternieuws. Stanley's reisverhaal verschijnt te gelijkertijd als te Londen (in Mei) bij Scribner's Sons in Amerika in Frankrijk (bij Hachette Cie)in Duitschland (bij Brockhaus)in^ Spanje, in Italië en in Scan dinavië. Bij Schribner zijn reeds meer dan 50.000 exemplareu besteld. Kerknieuws. Te Venhuizen werd in de kerkeraads-verga- dering van jl. Woensdag het navolgende twaalftal predikanten opgemaaktJ. C. Benit, te Boven- karspel; G. H. Blanken, te Lutjebroek; H. Blankstein, te Wervershoof; D. A. Brinkerink, te TwiskA. Bruining, te GrootebroekU. G. Kist, te OosthuizenP. van Krieken, te West woud J. Kutsch Lojenga, te Enkhuizen H. J. Nouhuis, te Oudshoorn J. J. Oudegeest, te Ter- borg; C. G. M. Quack, te Rokanje en W. A. van der Scheer, te Drachteu. Op het zestal werden geplaatstBenit, Kist, Lojenga, Nouhuis, Oudegeest en van der Scheerop het drietal Benit, Kutsch Lojenga en van der Scheer, terwijl hierna met algemeene stemmen tot predikant

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2