Anna Paulowna, 12 Maart. Gisterenavond had de laatste Nutsvergadering in ditr seizoen plaats. Eenige maanden geleden was besloten, dezen avond te wijden aan de opvoering van een of meer tooneelstukjes, door heeren leden van het departement, terwijl eenige dames bereid willig hare medewerking beloofden. Het was de eerste keer, dat zulks in onze vergadering plaats vond, en 't moet gezegd worden: de uitvoerders hadden eer van hun werk. Een stampvolle zaal bewees, dat men een avond, aan de uitkomst van tooneelstudie gewijd, zeer waardeerde. Achtereenvolgenswerden ten tooneele gebracht: „Manus de Snorder," tooneelspel in één bedrijf, door Rosier Faassen. „De sjaal va* mevrouw", blijspel in één bedrijf, door Simon Steven, en „Weg met de Emancipatie", blijspel met zang in één bedrijf, door A. A. v. d. Stempel Jr. Met onverdeelde aandacht werd het spel ge volgd en algemeen was de gunstige indruk over de uitvoering. Het departement tracht op deze wijze elk wat wils te geven, en zoodoende het nut dat het op velerlei gebied teweeg brengt te paren aan ge noegen. Schermeer. - Op.de den 8 dezer door den dijkgraaf en heemraden gehouden aanbesteding van 200.000 straatsteenen, zijn toegewezen: 100.000 «tuks aan A. Frankenhout te Oterleek, voor f 14.35 per 1000, en 100.000 stuks aan C. G. L. Koole mans Beijnen te Utrecht, voor f 18.25 Per 1000 stuks. Schermeer. Tot hoofd-ingelaöden van de zen polder zijn benoemd de heeren D. Akker man, C. Groot Pz. en J. Schipper. Medemblik, 8 Maart. Voor de verkiezing van 2 raadsleden op 18 dezer worden door de verschillende kiesvereenigingen aanbevolen de heeren Dr. S. Doedes Bruining, J. Benheim, N. Raat en H. Raat. Thans zal het blijken hoe nadeelig het is in zulk eene kleine gemeente 2 kiesvereenigingen van dezelfde richting te hebben. Terwijl de eene liberale kiesvereeniging de twee eerstgenoemde candidaten aanbeveelt, doet de andere het den eersten en derden candidaat. Welk een prachtig middel voor de Katholieke en anti revolutionaire kiesvereeniging om bij den candi daat van alle vereenigingen Dr. Bruining ook hunnen tweeden candidaat H. Raat de meerder heid te doen verwerven. (N. R. Ct.) IJmuiden. -Op het Engelsch stoomschip „Hartville", hetwelk den 10 dezer aan de ebdeu ren der groote schutsluis alhier zware schade toe bracht, is beslag gelegd, terwijl een gewapende sloep van het wachtschip te Amsterdam, onder bevel van een officier, bij het schip de wacht houdt. De scheepvaart heeft tengevolge van het ver brijzelen der ebdeuren nogal eenig oponthoud gehad. De schepen van kleinere afmeting kon den door de kleine sluis geschut worden, doch die van grootere afmetingen moesten een geschikt oogenblik afwachten om de sluizen te passeeren. Men is druk bezig de vier verbrijzelde ebdeuren te vervangen door vier waarlooze, welke voor radig waren. Intusschen zullen er nog wel eenige dagen verloopen, voordat alles hersteld is. Warmenhuizen. Reeds geruimen tijd zijn onderhandelingen gevoerd geworden tusschen het Rijk en deze gemeente over in de kerk der Ned. Herv. gemeente alhier aanwezig schilderwerk van den beroemden Nederlandschen schilder Jan van Schoorl, die nu tot uitslag hebben gehad, dat het Rijk, op zijne kosten, het tegen de zoldering van het koor aangebracht schilderwerk zal laten afnemen, onder kosteloozen afstand door het kerk bestuur, om het te plaatsen in het Rijksmuseum, te Amsterdam, terwijl het Rijk het dientengevolge ontbloote deel van dat koor, eveneens op zijne kosten, weder in goeden staat zal opleveren. Het schilderwerk bestaat uit 9 vakken 4 groote van 3 X 6 en 5 kleinere van 2X6 Meter. Het eerste groote vak stelt de vernietiging van Farao's leger in de Roode Zee voor, na den door tocht der Israëlieten het tweede de samenkomst van Abimelech en Abraham (uitwisseling van zilveren penningen)het derde de aanbidding van het gouden kalf door de Israëlieten in de woestijn en de verbreking der steenen tafelen door Mozeshet vierde de manna-regen in den woestijn en Mozes op den berg. De 5 kleinere vakken stellen het laatste oordeel voor. Wel hebben de tijd en de invloed van het weder, vooral de lekkage, een gedeelte van het schilderwerk, meest de kleinere vakken, in een gehavenden staat gebracht, doch deskundigen beweren, dat het, schoongemaakt en gerestaureerd, weder in goeden toestand kan worden opgeleverd en als oude kunst de bewondering wekken zal. De kosten van afneming en restauratie, plaatsing in het Museum en herstelling van het Koor, wor den op f25 k 30.000 geschat. hertog, de vrouw van den opperhofmaarschalk een onderhoud met hem had gehad, waarin hem was medegedeeld, dat de prinses binnenkort volgens haar stand verloofd zou raken, en dat hem, onder bedreiging met de ongenade des vorsten, elke toe nadering van zijn kant ten strengste verboden werd. Mijn vader smeekte, dat hem door een paar woor den de waarheid van die verklaring mocht beves tigd worden. In hetzelfde couvert bevond zich een klein briefje met een mij onbekend dameshand schrift, dat als volgt luidde „In opdracht van Hare Hoogheid -de prinses, zend ik u uw schrijven ongeopend terug, daar Hoogstdezelve geneigd is zich naar den wil liaars vaders te schikken en er dientengevolge aan elke vroegere liefdesbetrekking een einde moet gemaakt wórden. Onder betuiging van hoogachting, Stephanie, gravin von Saalek, Hindenburg." Een flauwe kreet stoorde hem; zoo bleek als een geest stond Ruth naast den vrijheer en omklemde diens arm. «Mijn moeder? O welk een schande lijke leugen En met flikkerend oog wendde zij zich weer tot Josephine en greep krampachtig hare handen «Hoogheid, zeg hem toch, dat zoo iets onmogelijk is 1" riep zij buiten zich zelve. Met verwezen blik staarde Josephine Otthardt aan. «Wees bedaard, mijn innig geliefd kind, zei Marine en Leger. De Koninklijke Marine, onder opperbevelliebber- scliap van Z. M. den Koning, telde op 1 Maai t dezes jaars: 2 vice-aduiiraals, 4 schouten-bij-iiauht, 25 kapiteins ter zee le, 35 kapiteiu-luitenants ter zee, 120 luitenants ter zee le klasse, 225 luiteuants ter zee 2e klasse en 75 adelborsten le klasse. Het korps mariniers bestond uit eeu kolonel-kom- mandant, 3 luitenant-kolonels, 15 kapiteins, 24 le luit. en 5 2e luit.; 1 luit. kolonel-intendant, 2 kapt. kwartiermeesters, 1 le en 1 2e luit. kwartiermeester, 1 kapt. administrateur van kleeding. De genees kundige dienst der zeemacht is aldus samengesteld 1 inspecteur, 2 dirig. off. van gez. lekl.4 dirig. off. van gez. 2 kl.39 off. van gez. lekl.; 32 off. van gez. 2e kl.i apotheker le kl. en 3 apothe kers 2e kl. De administratie bij de zeemacht bestaat uit 1 hoofd-inspecteur, 2 inspecteurs, 24 off. van admini stratie le kl., 48 off. van administratie 2e kl13 adjunct administrateurs. Voor den stoomvaartdienst zijn beschikbaar 5 off. machinisten le kl.; 9 off. machinisten 2e kl,47 machinisten le kl. in het vaste korps; 22 machi nisten le kl., 82 machinisten 2e kl., 80 machinisten 3e kl., en 64 machinist leerlingen le kl. Verder telt de marine 1 hoofd-ingenieur, adviseur voor scheepsbouw, 4 lioofd-ingenieurs, 5 ingenieurs le kl., 3 ingenieurs 2e kl. en 2 adspirant ingenieurs. Bij beschikking van den minister van Marine zijn met 1 April a. s. geplaatst op de rol van Zr. Ms. opleidingsschip «Admiraal van Wassenaer: de luits. ter zee 1ste kl. 1'. H. Prager en R. C. A. L. Jansen van Afferden de luits. ter zee 2de kl. G. S. H. Burgerhout, G. L. d'Abo, E. L. Rnm- bonnet, P. H. Z. Marcella en L. A. E. E. Peltzcr de officieren van gez. 2de kl. J. Kwast en J. van der Kolk. Voorts zijn met gemelden datum op non-activiteit gesteld de luits. ter zee 2de kl. B. F. Meyboom, geplaatst op Zr. Ms. fregat «Admiraal van Wasse naer, L. J. Ginjoolen, geplaatst op het wachtschip alhier en Jhr. J. O. de Jongh van Beek en Donk. De adelborst 1ste klasse A. J. M. Nolet, behoo- rende tot de rol van Zr. Ms. instructiekorvet «Nau tilus", wordt met 16 dezer op non-activiteit ge steld. De officier van gezondheid 2de klasse bij de Zee macht J. Kwast wordt 1 April a. s. geplaatst aan boord Zr. Ms. instructiebrik «Castór". Door Z. M. is de heer J. S. Alta, arts, met in gang van 21 Maart a. s. benoemd tot officier van gezondheid 2de kl. bij de zeemacht. De sergeant-torpedomakers K. N. Salgo en II. G. Poelstra hebben met goed gevolg examen afge legd voor den graad van majoor-torpedomaker. Het eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven met gesp, Atjeh 1873/85, is uitgereikt aan den konstabclsmaat J. T. van der Wooning, dienende aau boord van Zr. Ms. opleidingsschip «Admiraal van Wassenaer". Honderd en vier jongens van Zr. Ms. opleidings schip «Admiraal van Wassenaer" zijn tot licht matroos bevorderd, terwijl een 14 tal van hen, wegens bijzondereu ijver en uitmuntend gedrag, tévens werden opgenomen in het vaste korps sche pelingen beneden den graad van sergeant. 1 Al de jongens van gemeld opleidingsschip, tèn getale van ruim 450, zijn thans met verlof. Met 1 April a. s. wordt van de Kweekschool voor Zeevaart te loeiden een 120-tal jongens overge plaatst op het opleidingsschip «Admiraal van Was senaer." De «Staatscourant" No. 51 bevat een Koninklijk besluit van 23 Februari j!., tot vaststelling van de bijzondere voorwaarden voor benoembaarheid tot ingenieur 3de kl., voor het vak van scheepsbouw en ingenieur-werktuigkundige 3de kl. beiden bij het Marine-etablissement te Soerabaja, en regelen be treffende de uitzending van personeel uitNederland voor die betrekkingen. Door den minister van Oorlog is aan den Koning het voorstel gedaan om de mot groot verlof zijnde miliciens van de lichting 1888, behoorende tot de tweede divisie en die niet tot het blijvend gedeelte hebben behoord, van 14 tot 26 April onder de wapenen te roepen, teneiude in de behandeling van het repeteergeweer en de nieuwe velduitrusting te worden geoefend. Den 30sten April a. s. zal het 75 jaren geleden zijn, dat de Militaire Willemsorde werd ingesteld. Bij die gelegenheid zal door de heeren L E. K. Winckel en G. B. Hooyer, kapiteins der inf. van het N.-I. leger, een werkje worden uitgegeven, getiteld«De Militaire Willemsorde", bevattende een historisch overzicht van de voornaamste oor logsgebeurtenissen, waaraan de Nederlandsche krijgs macht in dat 75jarig tijdvak heeft deelgenomen. De uitgave zal geschieden ten voordcele van de Weduwen- en Weezenkas der Kon. vereeniging «Het Eereteeken voor belangrijke Krijgsbedrijven", te ;s Gravenhagé. ze op doffen toon, en gaf een zachten druk aan Ruth's handen, «dat is laster, en het uitvloeisel van een bijna ongelooflijke intrige 1 Meneer von Otthardt, is die brief nog in uw bezit?" De ulanen-officier tastte schielijk in zijn borst zak, opende zijn portefeuille en nam er eenige cou verts uit. Met een buiging overhandigde hij ze. «Geen oogenblik heb ik getwijfeld, Hoogheid, of schrift en onderteekening zijn beide nagemaakt," antwoordde hij bedaard, «want reeds bij het volgende briefje is de afwijking en verandering der hand on miskenbaar alleen uit den opgewonden toestand mijns vaders is het te verklaren, dat die achter- doclitwekkende onregelmatigheid hem kan ontgaan zijn Met bevende vingers hield de priuses het blad papier tegen het licht. Kijk eens, Ruth, hoe men nog de potloodstrepen kan bemerken zei ze met trillende stem «hier is geradeerd, hier al weer, en wel aan dezelfde letters, de hoofdletter H. is ver anderd." «Ja, dat zie ik, Hoogheid, redeu te meer voor mijn achterdochtzei Otthardt nadertredend met een knikje van instemming, terwijl Elzeukoningin roerloos naast de vorstin op haar knieën bleef lig gen. «Welke vervloekte hand mag dat schelmstuk bedreven hebben?" (Wordt vervolgd.) Het oudste oorlogsschip van de Kon. Ned. Zee macht was op 1 Jan. de korvet «Prins Maurits der Nederlanden." Dit vaartuig ward, volgens het Jaarboekje der Marine, in 1842 te Ylissingen op stapel gezet en in 1S49 te warcr gelaten. Het heeft een diepgang van 4.5 M., een inhoud van 600 tonnen van 2.83 M.s, voert 7 stukken geschut en doet al sedert vele jaren dients als wachtschip te Amsterdam. De bij het regiment grenadiers en jagers genomen proeven met een nieuw geweer voor kamer-schiet oefeningen hebben tot uitstekende uitkomsten geleid de trefkans op 20 pas is bij deze geweren beter dan bij de thans in gebruik zijnde op 10 pas. Hoogst waarschijnlijk zullen deze nieuwe geweren weldra bij het leger worden ingevoerd. De verbetering is verkregen door het brengen van een nieuwen getrokken loop in den ouden. Het «Hbl." leidt uit het koninklijk besluit, waar bij de heer J. C. Eabius, benoemd tot" inspecteur van het lager onderwijs, als officier op non-activi teit wordt gesteld met behoud van (half) traktement, af, dat dit eene blijvende regeling zou zijn en dus van art. 3S der wet op de bevordering enz. der officieren misbruik zou zijn gemaakt om aan ge noemden heer boven zijne inspecteursjaarwedde nog een half kapiteinstractement als douceur te schenken. «De heer Eabius is niet voor een korte poos tot inspecteur benoemd zegt het «Hbl.", maar zal die betrekking wellicht tal van jaren bekleeden. En welk landsbelang eischt, dat hij tevens in mili tairen dienst blijve, nog wel «met bezwaar der schatkist «Welk bijzonder nut zal liet leger hebben van zijn optreden als inspecteur bij het lager onderwijs? Welke waarde heeft het behoud van een officier, die reeds negen jaren buiten werkelijken dienst is en vermoedelijk ook nog jaren daar buiten zal blij ven? Is bet wel wenschelijk, voor zulk een officier de gelegenheid open te honden om hem «in een openstaande plaats van hoogeren rang tc doen in vallen", zooals art. 41 der genoemde wet toelaat, en waardoor de uitzichten van andere actief geble ven officieren kunnen worden verminderd? «Het zal, dunkt ons, moeielijk vallen, een ge gronde reden voor bet besluit van 7 Maart op te geven. Het besluit bevat een aansporing voor an dere officieren, om naar oen of andere bezoldigde burgerlijke betrekking te dingen en dan evenals de heer Eabius non-activiteit aan te vragen «met be zwaar der schatkist." Daar de ondervinding heeft geleerd, dat de adspi- ranten, die bij het toelatings-examen tut de Kon. Militaire Akademie te Breda de eerste nummers behalen, meestal opvolgenderwijs bij de genie en bij de artillerie van een der beide legers worden inge deeld, zij herinnerd, dat het dus geen nut heeft, bij het invullen van de volt/orde, waarin de adspi- ranfen voor een der wapens hetzij van het leger j hier te lande, hetzij van dat in Nedcrlandsch Oost- Indiö in aanmerking wenschen te komen, genie en artillerie op cavalerie of infanterie te doen vol- gen, wanneer aan een der twee laatstgenoemde wapens de voorkeur wordt gegeven. Voorts zij onder de aandacht van belanghebben- den gebracht, dat in 1889 bepalingen in werking zijn getreden, waarbij 1. ook zoons van ingezetenen der koloniën of bezittingen van het Rijk in andere werelddeel en naar eene plaatsing zoowel bij den artillerie-cursus 1 als bij de militaire school kunnen mededingen, I onder voorbehoud dat zij, alvorens tot tweeden luitenant te kunnen worden benoemd, alsnog het bewijs van Nederlander te zijn moeten overleggen, en dat zoo dit niet is geschied vóór dc indie ning der voordracht, op deze benoeming betrekking hebbende bedoelde jongelieden, in afwachting van daartoe in staat te zijn, bij een der korpsen van het wapen, waartoe zij behooren, worden ge detacheerd 2. voor toelating tot de militaire school van de leerlingen van het gymnasium alléén diegenen hier voor in de termen vallen, die het getuigschrift kunnen overleggen van goed afgelegd eind-examen aan deze inrichting voor de faculteit der geneeskunde of der wis- en natuurkunde. Aan de Pupillenschool te Nieuwersluis zullen tegen 15 April a. s. weder pupillen kunnen worden geplaatst. Van de alsdan openstaande plaatsen zullen er wellicht eenige kunnen worden vervuld door zonen van niet-militairen (onder «niet-militairen" worden ook begrepen gepasporteerde militairen en schepe lingen), tegen betaling tener jaarlijksche bijdrage van f 50, in het begin van ieder kwartaal bij voor uitbetaling, telkens een vierde gedeelte, te voldoen de overige plaatsen worden kosteloos vervuld door zonen van hen, die in dienst zijn bij de zee-of bij de landmacht hier tc lande of in Oost- en West- Indië, alsmede van hen, die in dien dienst, hetzij als militair, hetzij als schepeling, gepensionneerd, gegageerd of overleden zijn, en van hen, die als ge- pensionneerd of gegageerd militair of schepeling over leden zijn. De vereischtcn tot toelating zijn 1een leeftijd van 12 of 13 jaren; 2 een lengte: op een leeftijd van 12 jaren van minstens 1,4 meter, en op een leeftijd van 13 jaren van minstens 1,43 meter; en 3. een gezond lichaamsgestel zonder gebreken, zoodat het te voorzien is, dat de knaap voor den militairen dienst geschikt zal zijn. De ouders of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pupillen tot de school worden toegelaten, behooren de aanvragen daartoe, bij gezegeld rekest te richten aan den minister van Oorlog, vóór 29 Maart a. s. Voor verdere bijzonderheden zie de «Staatscourant" no. 58. Niettegenstaande de waarschuwing der Fransche regeering aan de pers, om over militaire zaken en vooral over proefnemingen te zwijgen, weet het blad de «Sport" zeer merkwaardige proeven mede te dee-len, die op de schietterreinen van Marseille met het Lebel-geweer hebben plaats gehad. Bij het Iref- fen van het doel was slechts eene kleine opening zichtbaar. De knal was niet sterker dan van eene gewone flobertbuks, terwijl de rook slechts zeer ge ring was. Eene gegoten ijzeren plaat van 12 cM. dikte werd als gewoon vensterglas met een scherpen om trek doorgeslagen. Een dennenhouten balk ter flikte van één meter werd geheel doorboord, terwijl in een van eikenhout van gelijke dikte de kogel 65 cM. indrong; zandzakken van 35 cM. doorsnede boden evenmin weerstand, zelfs had de kogel zijn vorm niet verloren. Men beweert, dat bij het treffen van voorwerpen, die grooten tegenstand bieden, de aanslag zóó sterk is, dat liet lood bij het indringen vervluchtigt en slechts het dunne nikkel omhulsel uit de opening j te voorschijn komt. In Denemarken wordt voor de infanterie een nieuw pionnierwerktuig ingevoerd, dat de bekende liunenmnnssehop en ten deele ook. de bijl en het houweel zal vervangen. Dit werktuig, dat slechts 0.75 KG. weegt, is eene uitvinding van den lui tenant Steknstriip eu heeft bij de beproeving, zelfs in steenachtigen bodem, zeer goed voldaan, liet groote voordeel is vooral het gering gewicht. Dc lianenmansschop, bij bijna alle legers in gebruik, weegt 1.1 KG. en de bijl met foudraal 1.25 KG. V i s s c h 0 r ij. Nieuwediep, 14 Maart. Sedert jl. Dinsdag kwamen alhier van de groote vïsscherij binnen dc sloepen Maria J a c 0 b a. scb. Noordzij, met 90 levende-, 200 doode knbelj., 9 d. lengen, 2 ben rog en 290 scb. en A d o 1 f, schelv. Vcnvoertmet 40 levende-, 170 doode knbelj., 3 levende lengen, 2 heilbotten, 6 punt rog en 120 schelv., terwijl door trekkers 1075 tril haring werd aangevoerdlev. kn belj. gold f 1.60 a 1.80, doode id. 75 cent af 1.05, lev. leng f 3.10, doode id. f 2.70, heilbot f 16 per stuk, rog f 21 per ben en f 6.75 per punt, schelv. f 46 a f 48.50 't honderd en haring f 1.70 a4.15 per tal. I Texel, 8 Maart. De garnalenvloot bracht in de afgeloopen week 215 manden aan voor de koke- rijen; de prijs was f 4 a 5 per mand. De verzending had plaats naar Londen, IIull, Parijs eu Brussel. De overige visscherij werd zeer belemmerd door onbestendig weer. De Noordzeevisschers besomden gemiddeld f 12.50 per schuit. Naar België werden mooie partijen alikruiken verscheept, tegen f 2.50 per HL. Het verschepen van mosselen naar Huil en Londen bedroeg ook veel minder dan andere j weken. De hnringvisscherij leverde een matige vangst op de prijs was f 3 a 4 per tal. 11 Maart.De baringvangst aan de Hois was I heden 7.00 overvloedig, dat 0. a. uit de vangst van ééne boot 6 booten gevuld konden worden en nog een deel op het strand moest worden achtergelaten. Het was overigens zeer kleine haring, die tegen 25 a 40 cent per mand verkocht werd. Toch be somden de visschers nog een flink daggeld. De Noordzeevisschers van hier zijn in de laatste weken maar enkele dagen in zee geweest en hebben slechte 7aken gemaakt. Ook liet garnalenvisschen geeft dezen winter slechte resultaten. Eenige visschers van hier hebben dan ook be sloten om zich met het vangen van zeesterren ijf- hoeken), welke naar Rijnsburg verscheept zullen worden, bezig te houden. Dc schelpenvisschers alhier hebben reeds sedert, eenige dagen vcrgeefsche pogingen aangewend om de schelpenbanken weer te vinden. Yan de schelpen, die in het vorige jaar nog in zoo grooten getale op die plaatsen aanwezig waren, is nu geen spoor te ontdekkenze zijn waarschijn lijk onder het 7.and bedolven. Scheveningen, 10 Maart. Nog hedenavond laat is een schuit aangekomen met eene besomming van f 104. De prijzen der visch blijven even hoog. 11 Maart. Slechts 2 schuiten zijn dezen ochtend aangekomen met besommingen van f 90 en f 110. Dezen avond binnengekomen scb. W. v. d. Zwnn, met eene besomming van f 110. Deze had 0. n. 23 tongen, waarvoor f 36 werd betaald. De prijzen der visch waren heden als volgttong f 1.n 1.10, rog f 6, biunenl. kleinschol f 8, schar f 3.50 a 4.kokaat f3.50 a 4.braat f G# Onderwijs en Examens. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemecne kennis, dat. hel examen 0111 als leer ling aan '3 Rijks veeartsenijschool te Utrecht 1e worden toegelaten, zal plaats hebben in de eerste helft der maand Juli e. k., en dat belanghebbenden zich schriftelijk, mits portvrij, voor 1 Juni e. k. bij den directeur der school moeten aanmelden. Nadere bijz. bevat de St. Crt. j Gedeputeerde Staten van Noordholland' hebben hunne goedkeuring onthouden aan het Piaadsbesluit der gemeente llaarlemmerliede en Spaarnwoudc, waarbij het tracfement van de vacante onderwijzers- betrekking te Spaarnwoudc met f 100 was vermin derd en alzoo gebracht op f 450. 1 Benoemd aan de school van den heer P. S. van Dorp te Amsterdam (Marnixstraat), de heer J. dc Koning, onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier. 1 Naar wij vernemen heeft het bestuur van dc school met den Bijbel alhier in beginsel besloten, de subsidie te aanvaarden. De «Prov. Nhr." zegt Naar men ons mededeelt, worden te Helder po gingen aangewend, om nog in dit jaar een katho lieke school op tc richten. Het is dan zeer waar schijnlijk, dat de openbare schelen weer een groot aantal leerlingen zullen verliezen. We zullen dit dan weer kunnen merken op onze biljetten voor hoofdclijkcn omslag. Zoo raken we langzamerhand op den goeden weg. Op de voovdrncht voor onderwijzer te Hoog- karspel komen voor de heerenS. Bakker, te: WarderB. Sneebocr, te Hoogwoud en Winkel, te I Sijbekarspel. Voor hoofd der openbare school te Assendelft hebben zich 70 sollicitanten aangemeld. Medemblik. Het bericht, in andere cou ranten opgenomen, als zou de Gemeenteraad alhier, het salaris der onderwijzers met f 100 verminderen I en alzoo op f 500 gebracht hebben is van toepassing op eene bestaande vacature. Reeds 2 jaren geleden I is die vermindering ingegaan en wordt voortge zet met iedere komende vacature. Landbouw en Veeteelt. Voor de jl. Dinsdag tc Schngcn door de al'dec- ling «Noordholland" van het Nederl. Paardenstam boek gehouden keuring voor het toekennen van dc provinciale subsidiën en aanhoudingspremiën voor één- en tweojaiigc hengsten, 7.oomede voor hengsten

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2