minstens "drie jaren oud, waren verschenen 12 dén- jarige, 1 tweejarige en 6 drie- en meerjarige hengsten Het hoofdbestuur der Holl. Maatschappij van Landbouw, heeft aan de afdeeling Schagen toegekend de subeidie van f 25.door de afdeeling aan gevraagd ten behoeve der in dit jaar voorgenomen keuring van jarige stieren. Twisk. Onlangs las men in de Enkh. Crt. iets over de verzending van geslachte kalveren naar Londen. De kalveren worden geslacht, en netjes in katoen verpakt, waarin men 1250 stuks kan bergen, en daarna verzonden. Van alle kanten worden hier kalveren aangevoerd, want niet alleen de slager A. Ott, doch ook diens vakgenoot G. Convert legt zich ten zeerste daarop toe en weet nog grootere bezendingen bijeen te krij gen; dientengevolge zijn de jonge kalveren zeer duur, hetgeen den fokker aangenaam isdoch menige huismoeder heeft 't land, daar bijna geen kalfsgehakt te krijgen is, dan tegen hoogen prijs. Benoemingen, enz. Bij beschikking van den minister van Binnenl. Zaken van 11 dezer is, met ingang van 1 April a. s., benoemd tot 2de bediende bij het Koninklijk Penningkabinet te 's Gravenhage, Jacobus Brouwer, gepensioneerd als sergeant-majoor-ziekenvader van het Ned.-Ind. leger, te Hoorn. Kunst- en Letternieuws. Niet alleen de heer F. Tartaud, ook zijne eclit- genoote, mevr. Tartaud-Kiehl, wordt met 1 Sept. a. s. verbonden aan het gezelschap I.e Gras en Haspels, te Rotterdam. dit was slechts een der vele oorzaken, welke mij noopten mijn ontslag te vragen. „Indien de felle aanvallen der oppositie mij niet hadden ge noopt vol te houden" zei de minister „dan ware ik reeds lang te voren afgetreden." Portugal. Daar de studenten in hunne vij andelijke houding tegenover den Engelschen consul volharden, heeft de Gouverneur hen ge waarschuwd zich van geweldpleging en manifes taties te onthouden. Brazilië. Bij besluit der voorloopige Re geering worden er drie gewestelijke banken in de noordelijke provinciën opgericht met een ka pitaal van vijftien millioen franken. Transvaal. De president der Republiek heeft doen afkondigen, dat hij zijne goedkeuring hecht aan den onverwijlden aanleg van een spoorweg tusschen Bloemfontein enjohannisburg. Het bestuur der Kaapkolonie is thans bezig een spoorweg te doen bouwen, waardoor Bloemfontein met het spoorwegnet der kolonie verbonden zal worden. De verlenging tot Johannisburg zal deze plaats met de zee in gemeenschap brengen. Naar aanleiding van onrustbarende berichten van Engelsche zijde betreffende ongeregeldheden te Johannisburg wordt gemeld, dat er geenerlei reden bestaat tot eenige bezorgdheid. Detoestand is volkomen rustig en de wet wordt overal ge handhaafd en gewillig geëerbiedigd. Zanzibar. Van hier wordt gemeld, dat majoor Wissman den 8sten en pden Maart de legermacht van Bana Heri heeft uiteengejaagd. De Arabieren verloven 40 manschappen, terwijl aan de zijde der Duitschers een Europeaan ge dood en vijf inboorlingen gewond waren. Prinses Marie (s.), vertrok 12 Maart van Batavia naar Amsterdam. E11 i n g t o n (s.), vertrok 12 Maart van Nieuwediep naar Snuderland. Re val, 10 Maart. De scheepvaart is heropend. Weerk. Waarnemingen te Helder (Lanrlskeet.) The rri ometer a Windrichting mM. Os. P en kracht. Stand. VI". Stand. Afw. 12 12 ZtttX. 6 Eg. 76931+ 8 73 7-4 f23 13 8 6 70 GO t 3.40 48 t 1 5 13 12 zzw. 7 762 72 t 2.52 5.8 t 0.7 1 •rj j Toestand 3 "2 Wet van 1 de zee. 12 12 0.89 Hellebene»'., inooiweer. Sleehtw. 0.03 Pi» lilbcw licnev., mooiw. id. 13 12 0.91 id. AVein. golv. Verwioht'ng: Westelijken wind. Marktberichten. Texel, 8 Maart. Koeboter f 0.60 per half Kg. Kip- eieveu f3 per 100 stuks, de verzending bedroeg ruim 10.000 stuks. Hooi f 14 per 500 Kg. Paardenhuiden f 8 a 8.50, Sehnpeu- f 2.75 a 3.54, Lams- f 1.75 a 2.50 per stuk. Alkmaar, 10 Maart. Aangevoerd 91 vette Kalveren, f 40 a 112 04 nuchtere dit f 5 n 16; l Sehnap, f 10; 120 vette Varkens; 47 magere dito, f 16 a 20; 3 Koeien, f 120 a 270 per stuk. 1 ette Varkens 42 n 54 et. per Kg. Purmerend, 11 Maart. Aangevoerd 41 stapels kleine Kaas, f 34; 1 stapel nrddelbnre f 25. per 100 Kg. 983 Kg. Boter, Grasboter f 1.20 a 1.25 per Kg.' Kip-eieren f 2.75 n 3.55, Eend-eieren f 3.25 Anngevoeid 199 Runderen, stug;, prijshoudend3 Stieren 23 Paarden; 102 »eLc Kalveren, f 0.90 a I 1> per Kg.; 684 nuchtere di:o, f 5 a 16. mal g; 82 vette Varkens, 42 a 54 et. per Kg., vlug; 135 magere dito. I 16 a 34, matig; 334 Biggen, f 9 a 12, matig; 841 Schapen, Oonschnpen vlug, Overhoudcrs stug, prijshoudend. Amsterdam, 12 Maart. Tarwe op levering hooger; Maart f 194, Mei f 202. Itogge prijshondendper 2100 Kg. n. c. z. k. 116 Pd. PetersUn^ger f 15. Rogge per 210Ó Kg. op levering on veranderd; Maart f 143, 144, Mei f 145, 144. Oetober f 137. 138. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raapolie traag; vliegend per 100 Kg. f 40, 39, 1 Mei f 37 75 1 Sept.-Dcc. f 33, 32 75. Lijnolie vast; vliegend per 100 Kg. f 24.75 1 Maart f 24 37L 24 62L 1 April-Mei f 24.62L 24.75, 1 Juni- Aug. f 24.75, 1 Sept-Dec. f 23.87*. 23.75. Raapkoeken f 60 a 65 per 1040 stuks. Lijnkoeken f S 25 a 12.— per 104 stuks. Haarlem, 12 Maart. Koeien f 150 n 190, vel te Schapen 1 24 a 30, nuchtere Kal eren f 7 a 12 per stuk. Schiedam, 12 Maart. Moutwijn f 9.75. Jenever f 15.25, Amst. Proef f 16.50, Spoeling-Beurs f 1.60, Spoeling- Commissie f 1.60. Burgerlijke Stand van: Ondertrouwd: P. v. d. Harst, machinist bij de Marine, cn S. Brakke. GehuwdSinjewcl cn A. Jlraaf. Bevallen:. II. Grcvcu, gel). Kuiper, D. en Z. M Dekker, geb. kistemnker, 1). E. R. Busch. geb. Straug, Z. E. Kries, gel). Jé Bunjo, Z. OverledenJ. Kramer, 27 j. 1'. Stins, 7 j. Texel, van 5 tot 11 Maart. OndertrouwdT. v. d. Sterre en G. Zegel. K. Kalis en A. M. S. Kuiper. L. Kuiper en N. Kooiman. GetrouwdW. Biersteker, weduwu. van G. Postnia cn J. D. Pereboom, wed. van A. Geus. GeborenJannetje, d. v. (J. Duinker Lz. en G. Vos. Cornelis, z. v. Al. Blom Cz. en G. de Wijn. Overleden E. C. T augovcl l 20 jaren. J. Kikkert, geh. met J. List, 56 jaren. A. C. Verbaarschot, geh. met J. Kaan Iz. 60 jaren. J. Bitlis, eerder weduwn. v. J. Puiman, laatst v. J. Kremers, 91 jareu. Levenloos aangegeven 1. Zijpe, van 28 Februari tot 7 Maart. Getrouwd: D. Veer, j.m. 26 j., te Schagen eu M. Veter, j. d., 24 j., te Zijpc, onlangs te Sehageu en te Barsinger- horu. Geboren: Jan. z. v. P. Nederveen en M. Scheuk.Pieter, z. v. P. Bakker Pr»nk en J. Wagcmaker. Teunis, z. v. N. Roos cn N. Wiering. Anna, d. v. A. v. Dok cn J. Blom. Hetiderika Elisaheth, d. v. A. A. Jacobus Boers en J. Meijer. Overleden: M. Dekker, echtgen. van D. Bakker, 29 jaar. G. Buik, d. v. S. en A. Bni, 7 m. Schagen, van 7-tot 11 Maart. Ondertrouwd: J. Wakker, jin., 24 j., vvouende te Am sterdam en T. Bosson, jd 23 j.. Geboren Jan. z. v. G. Hartmnu en T. Hakof. Oostwoiul, GeborenPieter, z. v. C. Nes cn G. Spijker. Overleden: D. Berkhout, echtg v. 1'. de Boer Az., 64j. T. Pijper, wed. v. A. de Vries, 58 j. Hoogkarspel. Gehuwd: D. Kat en M. de Jong. M. Pool en D. de Wit. Geboren: Klaas. z. v. J. Ruitenberg en M. Noordeloos. Overleden A. M. Bruggeman, echtg. v. G. Nieuweboer, 42 j. Nibbikswoud. OndertrouwdJ. Krombeer en S. Hnneen. Geboren: Crfrnelis, z. v. K. Vlaar en G. de Haan. Oud- jer. z. v. K. Eken en A. Haan. Overleden: A. Veken, 76 j. Opperdoes. Gehuwd C. Schellinger (van Sijbecarspel) en G. Brakeboer. Geboren Aafje, d. v. J. Zwier en VV. de Jong. Overleden G. Rustenburg 13 j. Grootebroek c. a. Geboren Geertje, d. v. AL Keken en A. Reus. OverledenT Duin, wed. v. O. Hof, 78 j. M. Oud, 1 j. J. Bnijsuian, weduwn. v. G. v. Slot 61 j. M. Bakknm, wed. v. K. Oud, 77 j- Medembük, Ondertrouwd: P. Gorter cn K. van Veen, van L'rk. Geboren: Lammert, v. J. Geusebroek en O. dc Haan. OverledenL. Groenewond. weduwn. v. C. Ewald, 87 j. J. Schouten, geh. m. C. A. v. d. Borg, 79 j. Enkhuizen, Geboren: Aaldert, z. v. H. Mens en V. Fijma. Jacob, z. v. H. Boogaard en J. C. van der Vliet, Trijntje, d. v. P. Sterk en T. Baas. OverledenF. de Vos, 2 m. S. Zwiep, 6 m. AL Deen, geh. met P. de Boer, 37 j. S. Kofman, geh, met S. Scha hert, 40 j. Venhuizen. Geboren: Coroelia, d. v. C. Meilink en C. Tol. Dirkje, d. v. A. Alastenbroek en T. Schekkerman. Jan, z. v. J Koeman en E. Zijp. OverledenJ. Slot, echtg. v. G. Schekkerman, 65 j. R. de Jong, echtg. v. H. Bakker, 72 j. Bovenkarspel. Overleden: D. de Jong, 6 m. P. Boon, 1 m. A. Groot, 3 w. A. vau Baar, geh. met J. Graat, 82 j. Andijk. Geboren: Jan, z. v. P. de Leeuw en IJ. Singer. Luitje, z. v. P. Tol en D. Sluijs. Overleden: i P. den Braber, 13 m. C. Appelman, 11 j. Wijdenes. GeborenMnartje, d. v. D. Bloemenlaal en E. Evendijk, Maartje, d. v. 11. Stam en A. Bijl. Overleden: P. Krom, wed. v. J. Ham, 97 j. Midwoud. Geboren: Jacob, z. v. D. Dijkstaal cn M. Vijn. Schellirkh aut. Overleden A. Stilling, wed. v. J. Bakker, eerder wed, v. G. Broukkorst, 71 j D. Zwi.r, echtg. v. C. Schagen, sij. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Vermeulen, Vijzelstraat1 gouden oorbelletje. Laatste: berichten. 13 Maart. Omtrent de stranding van de „Ascania" bij de Fransche-bank-ton (zie ons vorig nummer) vernemen wij nader dat het stoomschip reeds jl. Maandagavond om 7 uur bij de Groote Keten aan den grond raakte. Het kwam toen echter met eigen stoomkracht we der vlot, doch door het aanhoudend zwaar werken der machine waren de schroefbladen stukgesla gen en bijna totaal onbruikbaar geworden, zoodat het schip zich niet dan zeer lang zaam langs de kust kon voortbewegen. Tegen middernacht strandde het opnieuw, thans in de nabijheid van paal 5, waar het spoedig vol water werd geslagen en grootendeels in het zand wegzonk. Zooals wij reeds meldden, bereikte de equipage met eigen boot behouden het strand. Een groot deel van den inventaris werd jl. Dinsdag door vletterlieden geborgen. Het schip wordt als verloren beschouwd. Als een merkwaardigheid vermelden wij nog dat de schipbreukelingen, na in welstand op het strand te zijn aangekomen, weêr naar liet schip terug wilden keeren om te trachten hunne daarop achtergebleven plunje te redden. Wegens onbekendheid met de banken, die zich langs de kust uitstrekken, durfden zij hiertoe echter niet overgaan, alvorens zich van een loods te hebben voorzien. Een in de nabijheid der strandingsplaats wonenden landbouwer, die ver klaarde nooit een riem in handen te hebben gehad, werd overgehaald als zoodanig te lun- geeren en deze stuurde het bootje door de branding naar het schip en later beladen naar het strand terug, alsof hij zijn geheele leven op zee had verkeerd. En dan zegt men nog: „wat heeft een boer verstand" enz. Jl. Dinsdag was de haringvangst nabij Huisduinen zóó overvloedig, dat de visschers genoodzaakt waren hunne netten naar het.stiand te sleepen en aldaar uit te storten, wijl de booten den inhoud niet konden bevatten. De haring was over het algemeen klein van stuk en had daardoor weinig waarde. Grooter soort wordt nog altijd goed betaald. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroef- stoomschip iste klasse „Atjeh", onder bevel van den kapt. ter zee J. C. Commijs, den 11 dezer weder van Colombo (Ceylon) vertrokken. De heer J. Damman, iste teekenaar bij 's Rijks marinewerf alhier, vierde jl. Maandag den dag, waarop hij den lande 50 jaren had gediend. Achter de Koog op Texel zijn eenige por tretten aangespoeld, o. a. een damesportret waar onder staat„James Malins M. J. 145, Ham- mersmith Road West Kensington. De scheepvaart te IJmuiden is hersteld, in dien zin, dat met de vloeddeuren wordt geschut. Gisteren had aan het Departement van Jus titie de eerste vergadering der inspecteurs voor den arbeid plaats. Naar het „Vad." verneemt, zijn aan Hol- landsche ingenieurs aanzoeken gedaan door een Braziliaansch consortium, om de kanalisatie der Rio Grande tot stand te brengen, waarvoor de Regeering aan dat consortium concessie heeft verleend. Door Z. M. zijn de heeren jhr. mr. F. P. van der Hoeven, buitengewoon gezant bij het Plof van den Duitschen Keizer, Koning van Pruisen, mr. F. J. W. G. Snijder van Wissenkerke, referendaris, chef der 2de afdeeling aan het minis terie van Justitie, en PI. W. E. Struve, inspecteur van den arbeid, benoemd tot vertegenwoordigers der Nederlandsche Regeering op de aanstaande internationale conferentie te Berlijn, ter beraming van maatregelen tot verbetering van het lot der arbeidende klasse. -- De dappere fuselier van het Oost-Indische leger A. L. Schierhorn werd bij zijn aankomst in het vaderland op zijn aangenaamst verrast. Op initiatief van den luit.-kol. Rochell was hem bij zijn terugkeer een hartelijke ontvangst bereid. De generaal-majoor Den Beer Poortu- gaal heette hem en liet met hem teruggekeerde bataljon kolonialen hartelijk welkom en somde in zijn rede al de dappere daden op, die zij en vooral Schierhorn in Indie bedreven hadden, waarna hij hem mededeelde, dat hij door Z. M. den Koning voor zijne dappere daden was be loond met de Militaire Willemsorde. Door de bekende Christina van der Woude, die zich bij het palingoproer zoo verdienstelijk heeft gemaakt, werd hij ongeveer aldus welkom geheeten „Welkom in het Vaderland, broeder! gij hebt in de Oost de eer der Hollandsche vlag opge houden ik, uwe zuster, heb in Nederland voor onzen grond gevochten. Welkom in het vader land ADVERTENTIEN. Oridertrouwd PIETER KORFF Azn. en NIESJE KUIPER. Helder, 13 Maart 1890. Kerknieuws. Ds. J. L. Bommezijn, pred. bij de Ned. Herv. Kerk alhier, komt voor op het twaalftal te Her warden. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordziipe: Zondag 16 Maart Schagerbrug, voorm. 9.30 uur ds. Hobus. Herv. kerk te Zuidzijpe Zondag 16 Maart, nam. 1.30 Burgerbrug. ds. Hobus. Herv. kerk te Sint-Maarten: Zondag 16 Maart geen dienst. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 16 Maart, nam. i| uur te Eenigenburg, ds. Reede, pred. te Zuidscharwoude. Doopsgez. gem. te Zuidzijpe: Zondag 16 Maart, Zuidzijpe 9.30 uur, ds. van Calcar. Noord- en Zuidzijpe. 16 Maart ds. Hobus, Schagerbrug voorm., Burgerbrug nam. 23 Maart ds. Pareau, Schagerbr. nam., Bur gerbrug voorm. 30 Maart ds. Bron, Oudesluis voorm., Sint- Maartensbrug nam. Huisduinen. 23 Maait ds. Bommezijn, voorm. Wieringen. 16 Maart ds. Muhring, H. voorm. d. O. nam. 23 Maart ds. Fetter, d. O. voorm. H. nam. 30 Maart ds. te Gempt, W. voorm., d. O. nam. Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Alkmaar. Behandeling van strafzaken op 11 Maart. G. S., vjalschheid in geschriften, 2 jaar gev. J. V. en J. de J., beiden zonder vaste woon plaats, bedelarij in vereeniging en mishandeling, ieder 12 dagen gev. W. A. H. G. en G. H., beiden zonder vaste woonplaats, bedelarij, dé eerste 2 dagen hecht, en 1 jaar en 1 maand opzending naar een Rijks werkinrichting, de tweede 2 dagen hecht, en 6 maanden opzending. J. IC., Helder, verwonding, f 10 boete, subs. 3- dagen hecht. Buitenland. Engeland. De brand, die zich door de geheele mijn Morfa heeft uitgebreid, maakt verdere nasporingen naar de bedolven mijnwerkers onmo gelijk. Duitschland. Jl. Zondag was 't de sterf dag van Wilhelm I. De geheele Keizerlijke familie ging dien dag naar liet mausoleum te Charlottenburgook Keizerin Friedrich was daar met haar dochters. Verder zag men daar o. a. Moltke aan het hoofd van de ridders van den Zwarten Adelaar, een aantal generaals, enz. Er was een kerkelijke dienst, geleid door den opperhofprediker Kögel. Toen de dienst was afgeloopen, werd een stil gebed gedaan aan het nieuwe altaar. In het grafgewelf werden bij het graf van den helden- keizer eenige bijbelteksten voorgelezen en daarna een gebed verricht voor het Keizerlijk huis en het Vaderland. Tot slot hief het koor het lied aan „Sei getreu bis in den Tod". Het mauso leum was voor deze gelegenheid met bloemen en planten versierd. De geruchten over het aftreden van Bismarck raken langzamerhand uitgepraat en het schijnt zeker, dat de Rijkskanselier zijn functien geheel blijft waarnemen. Dat de verhouding van Bismarck in zeker op zicht een andere is dan vroeger, is, ook met behoud van zijn tegenwoordige betrekkingen, zeer goed denkbaar. De jeugdige Keizer neemt zelf meer het initiatief, en Bismarck schijnt zoo iets reeds vroeger verwacht te hebben. Immers toen de tegenwoordige Keizer nog Prins was, heeft Bismarck zich reeds uitgelaten, dat Prins Wilhelm geen Kanselier zou noodig hebben en Keizer en Kanselier één persoon zouden zijn, een gezegde dat wellicht meer waarheid is dan Bismarck toen dacht. Oostenrijk. Het ontslag van den Hongaar- schen minister-president Koloman Tisza is een uitgemaakte zaak. In een onderhoud, dat hij met den correspondent van de „Times" te Pest had, bevestigde Tisza dat het geschil tusschen hem en de andere ministers is ontstaan over de bekende zaak-Kossuth, maar, voegde hij er bij Gemengd nieuws. Texel. Wijl hier dezer dagen veel wrakhout aan het strand is gespoeld, meent men, dat nabij de kust een Engelsche kotter moet zijn vergaan. Naar men beweert, werd hier tijdens barden wind zulk een vaartuig zeer nabij de branding gezien. Zekerheid ontbreekt echter. Oudeschild (Texel), 11 Maart. Heden werd hier voor liet eerst de begrafenis wagen, tot het vervoer van lijken naar den doodenakker in ge bruik gesteld. De wagen ziet er keurig en smaak vol uit en doet den vervaardigers, de heeren T. en S. de Wijn en M. Blom, alle eer aan. De voordeelen, die met den wagen worden behaald, komen geheel ten bate van de kerkelijke administratie der Hervormde gemeente, Texel. In de boerenwoning „Panorama", gelegen op het hoogste punt van dit eiland, is inbraak met diefstal gepleegd. Tijdens de bewo ners afwezig waren, werd een bankbiljet van f 40 en eenig geld ontvreemd. De dader kon nog niet worden opgespoord, ofschoon de politie het onderzoek rusteloos voortzet. Harlingen. Jl. Maandagmorgen, terwijl een harde bries uit het zuidwesten woei, hebben al hier eenige scheepskapiteins eene proef genomen niet een vlieger, vóór ongeveer twintig jaar uit gevonden door den timmerman Sluik, en bestemd om 111 geval van stranding daarmede gemeenschap tusschen schip en wal aan te brengen. Die vlie ger, van zeildoek en op een paar latten uitge spannen, wordt aan eene stevige lijn gehouden. Op enkele vademen van den vlieger is eene lus, waaraan een gordel is gemaakt, in welken zich een man te water begeeft, en door nu den vlieger te vieren, wordt die man naar den wal gebracht. De proef met een man is vroeger genomen en slaagde perfect; ditmaal had men een zak, in de gedaante van een man, in den gordel, welke zak met stroo en met zand was gevuld. Binnen 5 minuten was dit voorwerp van den eenen dam der Nieuwe haven tot den anderen gebracht, aldus over eene breedte van ongeveer 200 meter. Ter aanvulling van het bericht over het omkomen van twee matrozen van den logger Adriana, schipper C. Poot, wordt nog mede gedeeld, dat zulks Dinsdagmorgen 4 Maart op 570 10' N.B. is geschied. Het weder was tame lijk ruw en do heug juist ingehaald, toen het schip door een verschrikkelijke stortzee werd beloopen. De kracht van het water was zóó groot, dat het schip geheel op zijde werd ge slagen, 20 ton visch, alsmede 12 luiken weg spoelden en de scheepsboot met zulk een kracht tegen de verschansing werd geworpen, dat die geheel brak. Van de drie manschappen, die aan dek waren, greep een zich aan het spil vast en redde zich zoo het leven, doch de twee. anderen werden overboord geworpen. De een, Leendert Wapenaar, was 29 jaar eu laat een zwangere weduwe met 3 kinderen na; de ander, A. van der Stolk, was 16 jaar. Er kon niets gedaan worden 0111 de ongelukkigen te redden. Beverwijk, de Rijp en Schagen, Zijn de drie Noordhollar.dsche plagen. Dit historisch rijmpje, betrekking hebbende op het karakter der inwoners, meer dan op de plaats zelve, werd voor eerstgenoemde plaats jl. Zondag bevestigd. Zondagavond ten 11 uur, uit de herberg komende, achtervolgde zekere M. een persoon die uit een andere tapperij kwam. Bij een zijstraat gekomen, loste eerstgenoemde een revolverschot op den tweede, dat evenwel zijn doel miste. De reden moet zijn om een meisje, waarmede de tweede omging. De politie was spoedig er bij om den bij haar goed bekend staanden schutter in te rekenen. Na het opmaken van proces-verbaal, is de schutter naar het huis van arrest te Haarlem overgebracht. In een dorpje nabij Heerenveen leest men boven de brievenbus „Geld in de brievenbus geworpen, ten aanzien der frankecring, verliest daardoor zijn waarde. Hij of zij, die hiervan gebruik maken, worden ongefrankeerd verzonden." Stoomvaart en Scheepstijdingen. Koningin Emma (s.), vau Batavia naar Amsterdam, vertrok 10 Maart van Port-Said. Soenda (a.), arriveerde 10 Maart van Amsterdam te Batavia. Prins Frcdcrik (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 11 Maart te Padang. .Voorwaarts (s.), van Batavia naar Amsterdam, ver trok 12 Maart van Port-Saïd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3