De voorsteller meent dat bij behoud van art. 9, zooals het nu luidt, eene onbillijke regeling van het pensioen plaats kan hebben tegenover de burgerlijke ambtenaren, die reeds vóór hunne aanstelling als zoodanig in het genot van pen sioen zijn gesteld. Hij toont aan, dat een militair, die 13 jaren dienst achter zich heeft, later in bur gerlijke betrekking geplaatst, bij zijne pension- neering een hooger pensioen kan krijgen dan de burgerlijke ambtenaren met 30 vroegere militaire dienstjaren rechtgevende op pensioen, eenvoudig omdat de 15 dienstjaren als militair worden berekend bij den pensioensgrondslag als burgerlijk ambtenaar. Omtrent 's Konings gezondheidstoestand ver neemt het „N. v. d. D." het volgende Z. M. bevindt zich steeds zeer wel. Hij gaat reeds te 8 uren naar zijn slaapvertrek, maar staat ook geregeld vroegtijdig op. 's Morgens en 's avonds, telkens ongeveer anderhalf uur lang, houden adjudant of ordonnance-officier hem ge zelschap en bespreken dan o. a. de binnenland- sche aangelegenheden en het buitenlandsch poli tieke nieuws. Hieraan is het ook toe te schrijven dat de heeren van Haren en van der Zee, resp. burgemeester van Driel en van Enschedé, de onderscheiding ontvingen (officierskruis van de Eikenkroon) voor hunne flinke houding bij ge legenheid der onlusten in hunne gemeenten. In 's Konings onmiddellijke omgeving ismen ten stelligste overtuigd van den goeden staat zijner gezondheid, zoodat er reeds sprake van is, dat de hofhouding in den loop van den zomer naar 's Gravenhage zal terugkeeren. Mocht dit al gewenscht zijn met het oog op het talrijke personeel, dat huisgezin en verwanten daar heeft, 's Konings blijkbare voorliefde voor Het Loo en de gunstige invloed van de buitenlucht zullen oorzaak kunnen zijn, dat het vertrek nog ver schoven wordt. Binnenlandsch nieuws. •Helder. Gisteren herdacht de brieven besteller J. Smit alhier den dag, waarop hij vóór 30 jaren in dienst der Posterijen trad. Des morgens om 10 uur werd de jubilaris door eene deputatie der brievenbestellers van zijne woning gehaald en per open rijtuig naar het Postkantoor gebracht, waar het geheele kantoorpersoneel aan wezig was, om hem geluk te wenschen. De Di recteur sprak den trouwen brievenbesteller har telijk toe, en overhandigde hem namens het kantoorpersoneel een zilveren bril in een fraaien lederen étui met zilver gemonteerd. Daarna trad de heer Bruijn, Commies der Posterijen, naar den jubilaris toe, en wenschte hem geluk namens de ingezetenen van deze gemeente. Hij wees op zijne nauwgezette plichtsbetrachting en zeide, dat het publiek hem hiervoor erkentelijk was. Hierbij bood hij den ouden brievenbe steller een prachtigen fauteuil aan, een geschenk van de ingezetenen dezer gemeente, die woon achtig zijn in de wijk, waar Smit gedurende tal van jaren zijne diensten met ijver heeft vervuld. De jubilaris, diep bewogen, bedankte allen voor zulk eene groote belangstelling. Helder. Door de Coöperat.Winkelvereeniging „Eigen Hulp" alhier zal over hét afgeloopen boekjaar aan haar leden-verbruikers 8 pCt. van het bestede bedrag worden terugbetaald. Helder. Aan sleepbooten en vletterlieden, welke het Eng. stoomschip „Curfew", indertijd achter Texel gestrand, assistentie verleenden, is f 10.000 toegekend, waarvan f 4000 of 40% de vletterlieden ten goede komt. Texel. Door de postbode S. Dogger is aan den Zuiderdijk een blauwe ballon in zee opgevischt, waarop met groene letters „A la Bourse Place du Martye V^rviers" geschilderd was. Texel, 17 Maart. Tot commissarissen van de Onderlinge Zee-assurantie-Maatschappij zijn de aftredende, de heeren S. G. Kuijper en P. Keijser, herkozen. Het aantal polissen bedraagt op heden 40, met een verzekerd kapitaal van f 7600. De omslag over het loopende jaar is wederom bepaald op 5°/0. Texel. Jl. Woensdagavond had alhier plaats de tooneelvoorstelling ten voordeele van de Prins-Hendrikstichting. De opgevoerde stukken werden heel goed afgespeeld en vielen zeer in den smaak van het vrij talrijk opgekomen publiek. Leopold staarde roerloos naar buiten; ginds in het oosten zullen weldra de purperen strepen van het morgenrood opdoemen. Een net van stralen zal zich langzaam over den gezichteinder uitspannen en de donkere wolkenmassa's met vergulde randen omzoomen, helderder en helder zal de lichtgloed worden, tot eindelijk de vlammende zonneschijf door het bladerloos geboomte flikkert en zijn eerste stra len naar de eenzame slotkamer zendt, om aan de vermoeide wakers daarbinnen te verkondigen, dat er weer een nacht van zorg en angst verstreken is. De jonge prins slaakte een diepen zuchthij dacht aan zijn ver verwijderde zee en aan haar schuimenden morgengroet, en hij breidde de armen uit en sloot de oogcn als in een droom. Daar hoorde hij eens klaps de golven tegen de kiel slaan, hoorde het zacht gefluit van den wind door de zeilen en het want, een frissche lucht woei hem om de slapen, en onder zijn voeten wiegelde het dek van de trouwe „Nelson". Daar verrees plotseling uit de door zichtige golven een blond meisjeskopje, met een kroontje op het voorhoofd, waar omheen groene elzentwijgjes gewonden waren. Eeopold schrikte wakker en staarde naar buiten in den winternacht. Langzaam vervloeide het droom beeld, het gouden kroontje werd tot schuim en Elzen koningin zelve verzonk in den donkeren stroom heel zachtjes trad de diakones op hem toe en vroeg fluisterend, of hij de zieke, voor dat ze in slaap was gevallen, van het drankje had ingegeven een oogenblik te voren had het rijtuig van den genees heer voor de deur stilgehouden. Langzaam streek de prins met de hand over zijn voorhoofd. „Alles een droom," mompelde hij, „geluk kig, wie nog droomen kan 1" (Wordt vervolgd.) Nadat de onkosten er afgenomen waren, bleef voor de Prins Hendrikstichting nog eene som van f 59.29^ over. Texel. Aan het hoofd onzer gemeente is toegezonden eene schilderij, voorstellende „De korenmolen aan het dorp den Burg op Texel", vervaardigd door den heer Veltens, die, hoewel hier niet bekend, vermoedelijk teekenmeester is te Amsterdam. Deze schilderij moet verloot worden voor een oude hulpbehoevende alhier. De Cocksdorp (Texel). Het Gezelschap „Zanglust" hield jl. Woensdag zijne laatste uit voering in dit seizoen. Het programma bestond uit eenige zangnum mers, het blijspel „Een moet er trouwen" en eene voordracht, getiteld: „de Kruidenier". Heer-Hugowaard. Tot hoofdingelanden van den polder alhier zijn herkozen de heeren W. Slooten eu Jb. Gootjes. Heer-Hugo waard. In deze gemeente zijn in een huisgezin de kinderpokken uitgebroken. Grootebroek. Bij eene dezer dagen te 's Gravenhage gehouden aanbesteding van een te maken ijzeren hek in gotischen stijl voor de St. Jozefskerk was de laagste inschrijver de heer J. Snellen, alhier, aan wien het werk is gegund. Marine en Leger. Helder. Op Donderdag 3 April a. s. zal dc „Marirte-Vereeniging" alhier eene algemeene vergadering houden in de nevenzaal van het Café „Die Port von Cleve". Als spreker zal optreden de luitenant ter zee 2de kl. B. J. G. Volck, overDe getijden, het ontstaan daarvan en hunne harmonische analyse, ook in verband met de starheid der aarde Zr. Ms. instructieschip „Nautilus", komm. dekapt.- luit. ter zee II. G. Hildebrandt, begint in de eerste dagen van April de oefeningstochten binnengaats. Aan boord van dezen bodem wordt met 1 April geplaatst de off. van gez. Ie kl. W. W. van der Vegt, en zulks in plaats van den off. van gez. Ie kl. H. G. J. van Doesbuqjh, die met dien datum is overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. stoomschip „Sommelsdijk." De luit. ter zee 2de kl. W. Bauwenhoff en de off. van adm. 2de kl. F. H. A. Van der Brugh worden met den lsten Mei a. s. respectievelijk ge plaatst aan boord Zr. Ms. monitor Cerberus en wachtschip alhier. Door Z. M. zijn-, met 16 April a. s., de kapt.. Iuits. ter zee J. A. Vening en F. J. Beekman, onder eervolle ontheffing van het thans door hen gevoerde bevel, respectievelijk over Zr. Ms. wacht schip te Amsterdam en rammonitor „Matador", belast met het bevel eerstgenoemde over Zr. Ms. rammonitor Matador en laatstgenoemde over Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam. De luit. ter zee 2e kl. P. F. Van der Velden Erdbrink, gedetacheerd bij de kweekschool voor zeevaart te Leiden, wordt 21 Maart geplaatst bij den torpedodienst in de directie te Hellevoetsluis, aan boord van Zr. Ms. logementscliip „Amstel" aldaar. j Met 22 April a. s. worden geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Ilellevoet- slviis de luits. ter zee 2de kl. A. J. Gooszen en H. J. Knottnerus, en aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam de luit. ter zee 2de kl. D. W. A. Pels Rijcken en de off. van adm. 2de kl. J. P. Zur Miihlen. De off. van gez. 2de kl. bij de zeemacht L. J. van den Berg, dienende aan boord Zr. Ms. wacht schip alhier, wordt met 1 April a. s. op non-acti viteit gesteld. De met ingang van 21 Maart a. s. benoemde off. van gez. 2de kl. bij de zeemacht J. F. Alta wordt geplaatst aan boord van het wachtschip alhier. De off. van admin. Ie kl. J. Vasseur, thans non- actief te Amersfoort, wordt met 1 April geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip „Prins van Oranje" te Hellevoetsluis, en zulks ter vervanging van den off. van adm. Ie kl. F. W. Sprenger, die met dien datum op non-activiteit wordt gesteld. Bij koninklijk besluit is: 1. de off. van adm. lste kl. A. Vermeulen, ter zake van in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijks pensioen van f 1257, en van eene verhooging van dat pen sioen ad f 975 's jaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst tusschen de keerkringen2. be vorderd tot off. van adm. lste kl. de off. van adm. 2de kl. D. G. Krol van der Hoek, en tot off. van adm. 2de kl. de adj.-adm. W. H. C. ten Brummeler. De adelborst lste kl. H. de Booy wordt met 1 April a. s. geplaatst aan boord Zr. Ms. instruc tie-korvet „Nautilus". De kapt. der mariniers H. J. Romeny, belast met het bevel over het detachement mariniers, in gescheept aan boord Zr. Ms. wachtschip te Helle voetsluis, wordt met 1 Mei ter beschikking gesteld van den commandant van het korps en vervangen door den kapt. J. B. Verhey. Met 16 dezer wordt eervol uit Zr. Ms. zeedienst ontslagen de lste bottelier v. c. dek- en onderoffi cieren S. Bolenga, en tevens met gelijken datum benoemd tot spijsverzorger lste kl. bij het Marine Hospitaal alhier. Onder de oefeningen, welke gedurende dezen zomer gehouden zullen worden, zal vermoedelijk ook behooren eene manoeuvre der cavalerie, langs den Gelderschen IJssel, waarbij deze rivier zal over getrokken worden door middel van overzwemming der paarden. Mocht zulks plaats hebben, dan zal het korps pontonniers hierbij de noodige hulp verleenen. Aan de kadetten der K. M. Academie te Breda wordt een Paaschverlof verleend van 3 tot en met 8 April. Naar het „Hbld." mededeelt is binnenkort een pensionneering én bevordering in de hooge rangen bij de landmacht te wachten. Ingevolge Koninklijk besluit van 10 Maart jl. worden van de militie te land, voor het tijdvak van 14 tot en met 26 April, opgeroepen om in den wapenhandel te worden geoefend: a. van het regiment grenadiers en jagers, het 4de en het 7de regiment infanterie, dc verlofgangers der lichting van 1885 b. van het lste, het 5de en het 8ste regiment infanterie, de verlofgangers der lichting van 1888, die voor den lsten September 1889 in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld geworden. In verband met dit besluit heeft de minister van Oorlog nader bepaald, dat de verlofgangers, geves tigd in gemeenten vanwaar zij niet in één dag hun garnizoen kunnen bereiken, niettemin zich eerst op den dag vóór de opkomst bepaald op marsch be hoeven te begeven en den volgenden dag zoo vroeg tijdig mogelijk bij hun korps zullen moeten aau- komen. Tot de op te roepen verlofgangers behooren niet de lotelingen. bedoeld bij art. 3 van het Koninklijk besluit dd. 16 December 1887. V i s s c h e r ij. De minister van Waterstaat heeft het rapport der commissie uit het college voor de zeevissche- rijen, met betrekking tot het wetsvoorstel Reekers, ook aan den wetenschappelijken adviseur in visscherijzaken toegezonden, ten einde door hem zou worden overwogen in hoever hij zijn gevolg trekkingen zou meenen te moeten wijzigen. Ten einde de Tweede Kamer volledig op de hoogte te stellen, heeft de minister ook het daarop van dr. Hoek ontvangen nader advies te harer kennis gebracht. De minister van Waterstaat, Handel en Nijver heid heeft, naar aanleiding van het Koninklijk be sluit, waarbij voor het jaar 1890 een subsidie van ten hoogste f 12,000 .wordt uitgeloofd voor dc los lating in de bovenrivieren van zalmen, ter kennis gebracht van de belanghebbenden, die wenschen inede te dingen, dat zij zich voor 1 April a. s. moeten aanmelden bij het Departement van ge noemden minister, met eene op zegel geschreven opgave van het aantal door hen los te laten zalmen, alsmede van de plaats en den tijd der loslating. Nieuwediep, 18 Maart. Sedert jl. Zaterdag kwamen alhier van de groote visscherij binnen de sloepen Luctoret Emergo, sch. van der Steen Vertrouwen, sch. van der HoekA d r i- a n a Lumina, sch. de KorteMaria, sch. Cap- pendijk; Adm. van Kinsbergen, sch. van PeltBastiaan H uib er d in a, sch. Koster; Willem de Zwijger, sch. v. d. Hoek; Wis selvalligheid, sch. de GeldeSemaphore, sch. Zwarteveld; Albatros, sch. v. d. Linden; Zee- e nLan db0 u w, sch. HollaarBedacht- z a a m h e id, sch. BoonEmma Anna, sch. dc Braber; Middelharnis, sch. v. d. HoekS a- turnus, sch. v. Veelen W i 11 c m O 0 r 11 e 1 i s, sch. Hordijk P e r 11 i s, sch. Meijboom 's G r a- venhage, sch. van DijkPionier, sch. v. d. Valk; Jan Hofland, sch. v. d. HoevenBier vliet, sch. Smit en Presto II, sch. Zwartveld, gezamenlijk aanbrengende 2955 levende-, 22-65 doode kabelj., 343 levende-, 84 doode lengen, 24 heilbotten, 37 ben- en 403 punt rog, 58 ben vleet en 5830 schelv., terwijl door 36 korders en beugers 230 kabelj., 357 roggen, 2S0 tongen, 80 bunschol len, 2 tarbotten en 56 mandjes kl. schol en door trekkers 540 tal haring werden aangevoerd; lev. kabelj. gold 80 cent a f 1.15, doode id. 40 a 75 cent, lev. leng f 1.35 a f 2,15, doode id. 95 cent a f 1.05, heilbot f 10 a f 19, tong fl.bun schol 40 cent, tarbot f 10 per stuk, rog f 12 a f 13.50 per ben, f 4.35 a f 6.05 per punt en 75 cent per stuk, vleet f 11.af 16.50 per ben, schelv. f 33 a f 44 't. honderd, kl. schol f 3.40 per mandje en haring f 1.60 a f 1.25 per tal. •Texel, 17 Maart. De garnalenvloot ving in de afgeloopen week 220 manden garnalen, ter ver zending naar Londen, Huil,, Parijs en Brussel. Dc prijs was f 4 a f 6 per mand. Door visscliers van hier werden voorts elders aan den afslag gebracht 30 manden kleine schol, 400 tal haring, en een partijtje tongen, eenige roggen en een tarbot. De prijzen waren als volgt: kleine schol f 3 a f 4 per mand, haring f 1.50 a f 3 per tal; ton gen 85 ct., roggen 85 a 90 ct. en tarbot f 6 per stuk. Terschelling, 15 Maart. Er is nabij dit eiland thans eene mooie visscherij op kleine schol. De botters hadden van 2 tot 10 wichtjes, waarvoor van f 5 tot 11,50 werd gemaakt. Het meeste werd levend verscheept, vooral naar Amsterdam en Har- lingen. Naar 't buitenland werden verzonden 669 balen cockles en alikruiken voor de eerste werd per baal 80 a 90 ct. gemaaktvoor de tweede van f 1.70 en hooger. Rog gold 50 a 60 ct. Er werden 42 manden van verzonden. Tong en tarbot werden betaald tegen 75 ct. per KG. Er is eene tweede gamalenkokerij begonnen voor de mand garnalen besteed men daar f 2.50 a 3. Scheveningen, 14 Maart. Negen booten, waaronder 3 kleine, vingen gezamenlijk 17 manden garnalen, waarvoor f 5.50 tot 6 per mand werd betaald. 15 Maart. Hedenmorgen kwamen 9 schuiten aan. De besommingen beliepen van f 9 tot 71 het is opmerkelijk dat de schuiten geen tongen of tarbot aanbrengen. De loggers daarentegen wel. De prijzen der viscli waren bedenrog f 5, kleine schol f3.25 a 3.50, braad f 2 a 2.25, kokaat f 1.50 a 1.60, scharren fl.50 a 2.50; dus lager dan gisteren. Een Katwijker bracht alhier ter verkoop 2£ mand garnalen, waarvoor hij f 2.50 per mand bedong. Vijf gamalenbootttn hadden te zamen 8 manden, die f2 tot 2.55 per mand markten. Onderwijs en Examens. De lieer W. P. van Ylissingen, directeur der H. B. S. te Enkhuizen, herdacht jl. Zaterdag den dag, waarop bij vóór 25 jaar werd benoemd tot leeraar aan het toen aldaar bestaande gymnasium, dat in 1870 in een Hoogere Burgerschool werd veranderd. Door leeraren, leerlingen en oud-leerlingen der in richting werd den heer van Vlissingen een fraai schrijfbureau aangeboden. Landbouw en Veeteelt. De uitslag der op 11, 12 en 13 Maart jl. ge houden keuringen voor het toekennen van de Provin ciale subsidicn en aanhoudingspremiën is als volgt Te Schagen3jarige en oudere hengsten, aange boden vijf hengsten. 1. „Cesar", N. P. S. No. 31, eiganaar P. Boekei, te Schagen. 2. „Horsa", N. P. S. No. 3, eigenaar de heng sten vereeniging Alkmaar en omstreken. 3. „Norman", N. P. S. No. 4, eigenaar de ver eeniging tot verbetering van het paardenras voor Wicringen en omstreken. 4. „Nelson", N. P S. No. 1, eigenaar J. Bree- baart Kz. te Winkel. Aan No. 1 en 2 is eene subsidie ad f250 toe gekend. 2jarige hengsten. Aangeboden écn. 1. „Carnot", N. P. S. No. 54, eigenaar J. Bree- baart Kz. te Winkel. Aan No. 1 is eene oanhoudingspremie ad f 150 toegekend. Eenjarige hengsten. Aangeboden tien. 1. Veulen van J. Breebaart Kz. te Winkel. 2. n ,1 G. H. Geerligs te Anna Paulownn. 3. ,1 Waiboer en Beers te Winkel. 4. ,1 J. Breebaart Kz. en Co. te Winkel. 5. 1, Jb." Zijp Hz. te Wieringerwaard. 6. 1, 1, D. Breebaart Kz. te Winkel. 7. 11 1, K. A. Schenk te Wieringerwaard. 8. J. Breebaart Kz. en Co. te Winke1 Aan 1, 2 en 3 zijn aauhoudingspremiën ad f lOü toegekend. Te Uitgeest 3jarigc en oudere hengsten. Aangeboden één. 1 „Windhond", U. P. S. No. 51, eigenaar K. del Court tot Krimpen te Velzen. Aan No. 1 is eene subsidie ad f250 toegekend- Eénjarige hengsten. Aangeboden één. Te Halfweg. 3jarige en oudere hengsten. Aangeboden acht. 1. „Horatus", N. P. S. No. 61, eigenaar de Nederl. Vereeniging tot bevordering der paarden fokkerij. 2. „Hercules", N. P. S, No. 57, eigenaar M. Verkuijl Az. te Haarlemmermeer. 8. „Matador", N. P. S. No. 23, eigenaar J. v, Zijverden te Haarlemmermeer. 4. „Bataaf", N. P. S. No. 30, eigenaar Pa Zijl mans te Haarlemmermeer. 5. „Deukalion", N. P. S. No. 22, eigenaar J. v. Zijverden te Haarlemmermeer. 6. „Robert". N. P. S. No. 62, eigenaar A. v. d. 3erg te Haarlem. Aan No. 1, 2 en 3 zijn subsidicn ad f250 toe gekend, No. 1 is gestationneerd te Haarlemmermeer. No. 3 wordt in het raiddendeels der Provincie geplaatst. 2jarige hengsten. Aangeboden zes. 1. „IJo el Tabor", N. P. S. No. 49, eigenaar D. Breebaart Kz. te Winkel, wordt te IJpolder gehouden; 2. „Abdel Kader", N. P. S. No. 63, eigenaar L. v. Wijk Jz. te Haarlemmermeer, 3. „Nelson", N. P. S. No. 64, eigenaar P. Zijl mans te Haarlemmermeer. 4. „Snel", N. P. S. No. 65, eigenaar H. F. Bultman te Haarlemmermeer. 5. „Cesar", N. P. S No. 66, eigenaar P. Ver kuijl Az. te Haarlemmermeer. Aan allen zijn aanhoudingspremiën ad f 1.50 toegekend. Eenjarige hengsten. Aangeboden zes. 1. Veulen van P. Zijlmans te Haarlemmermeer. 3. 11 Joh. de Clercq te Houtrakpolder. 3. de Maatschappij tot droogmaking van het zuidelijk deel der Leg- meeqdassen. 4. M. Ackerman te Osdorp. 5. Joh. de Clercq to*. lloutrakpolder. 6. P. Zijlmans te Haarlemmermeer. De niet genoemde aangeboden hengsten kwamen voor geen subsidie of aanhoudingspremie in aan merking. Uit onze Koloniën. Uit Suriname wordt gemeld, dat de post Poe- loepantje, gelegen aan den weg van Paramaribo naar het district Boven-Para, in de laatste dagen is bezet door maréchaussees, onder bevel van een brigadier. Het doel van dezen maatregel is de negers in dat district te beletten naar de stad te komen met gelijk doel kruisen politie-patrouilles in het noordelijk gedeelte der stad. Men verwarre dezen post niet met de in de laatste dagen meermalen besproken en in het midden van genoemd district gelegen post Repu bliek. Op Atjeh zijn bij het openkappen van het terrein te Pakan Kroeng Tjoet drie minderen gesneuveld en de kapitein van den staf Van Keutz ernstig gewond. Uit Soekaboemi wordt gemeld De moordenaar van den heer Munder is gevan gen genomen. Met leedwezen verneemt de ,Java-bode", dat de iste luitenant der infanterie B. A. Engelbert van Bevervoorde, ridder der Militaire Willemsorde, in garnizoen ter Sumatra's westkust, zich door middel van een revolverschot van het leven heeft beroofd. De overledene moet aan hypochondrie geleden hebben. Is de „Java-bode" wel ingelicht, dan zal de „Van Galen" naar Nederland terugkeeren en voor den binnenlendschen dienst bestemd worden. De „Deli-Courant ontving den i3den en den ióden Februari de volgende telegrafische berichten: Batavia, 13 Februari. Atjeh openkappen terrein Pakan kroeng Tjoet drie minderen gesneuveld tweede luitenant infan terie Ferguson, (officieele telegram meldt laatste echter niet), kapitein Staf van Heutz, eerste berich- i ten doodelijk gewond. Nadere bijzonderheden omtrent het gebeurde bij openhakken terrein Pakan kroeng Tjoet, via Penang ontvangen en welke wij onde.r reserve mededeelen, vermelden eveneens het overlijden van kapt. v. Heutz. Het aantal gewonden bedroeg 17 minderen. Zoowel v. Heutz ?Js Ferguson waren gehuwd. Mevrouw v. Heutz -was op Atjeh, mevrouw Ferguson te Batavia. TDe begrafenis heeft op Kotta Radja plaats geho/l.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2