Texel, 21 Maart. Schipper D. had gisteren, in volle zee zijnde, het ongeluk, met zijne schuit op een hard voorwerp te stooten, waardoor zij een lek bekwam. In korten tijd was de schuit meer dan half vol water en zeker zou deze ge zonken zijn, wanneer niet andere schuiten in de nabijheid geweest waren, waarvan men hulp kon aanbieden. Met vereende krachten slaagde men er in, de schuit boven water te houden en op eene veilige plaats te brengen. De schade aan het casco is nogal aanzienlijk, zoodat men ge noodzaakt is te hellingen. Oudkarspel. In de kolfbaan van den heer G. Slotemaker werd jl. Woensdagavond 19 Maart voor een vrij talrijk publiek eene uitvoering gegeven door 't mannenkoor „Een vriendenkring" alhier. Het is ons een genoegen, te kunnen vermelden, dat alle nummers goed van stapel liepen. Warmenhuizen. Zondag 16 dezer gaf de Zangvereeniging alhier, onder directie van den heer P. Benjaminse, eene tweede uitvoering in dit seizoen. De zang werd afgewisseld door voordrachten en 't opvoeren ,van een tooneel- stukje. De opkomst van het publiek bewees ook nu weer, dat een afwisselend programma wel in den smaak valt. Spanbroek. Op 21 dezer wordt alhier een Rijkstelegraafkantoor, ingericht mettelephoon- dienst. voor het algemeen verkeer geopend. De diensturen worden geregeld als volgt: op werk dagen van 8 tot 11 uur voor- en van 12 tot 2 en 4 tot 7 uur namiddags. Op Zon en. feest dagen van 8 tot 9 uur voor- en van 1 tot 2 uur namiddags. Winkel. Jl. Zondag 16 Maart hield de afdeeling Winkel van den Soc. democr. bond een openbare vergadering aan de Langereis, gemeente Hoogwoud, waar van Emmenes van 's Gravenhage 't onderwerp behandelde„De beteekenis van de Duitsche verkiezingsstrijd". Spreker zette uiteen wat ons te wachten staat wanneer de groote lui nog wel met de Keizer aan 't hoofd zich ook socialisten beginnen te noemen, maar natuurlijk waarschuwde hij hun 0111 er vooral geen geloof aan te slaan als zouden ze wat voor 't volk willen doen. 't Ging slechts uit eigen belang, adres aan Keizer Konstantijn eerst een hardnekkig tegenstander en vervolger van het Christendom, later, natuurlijk door den drang der omstandigheden tot het Christendom overgaande, om zoodoende zijn troon te schragen. Van 't verleende debat werd geen gebruik ge maakt. Hoorn. DeVincentius-Vereeniging alhier houdt eene loterij ten voordeele harer arme ge zinnen. De prijzen bestaan uit voorwerpen van nut en smaak, waaronder vooral uitmunt eene prachtige parure met topazen, waarin met goud gezette diamanten steentjes. Hoorn. De vereeniging voor Volksver maken alhier hield deze week eene algemeenc vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental, hetwelk vroeger ongeveer 1000 telde, thans tot 500 geslonken is. Op voorstel van het bestuur werd besloten het 2ojarig bestaan der vereeniging feestelijk te vieren. De feestviering zal plaats hebben gelijktijdig met de tentoonstelling van vee, enz., uitgaande van de Vereeniging tot ontwikkeling van den land bouw in Hollands Noorderkwartier. Medemblik. Tot leden van den Gemeen teraad alhier zijn gekozen de heeren dr. S. Doe- des Breuning (lib.) en H. Raat (ultram.), met 183 en 117 van de 220 uitgebrachte stemmen. Heiloo. In bijna 81 jarigen ouderdom is alhier overleden de heer Jan Schuitemaker, een der verdedigers van de Citadel van Antwerpen in 1832. Amsterdam. Het Merwedekanaal nadert al weder een kleine schrede tot zijn voltooiing. De Gooische stoomtram heeft, evenals de Ooster spoorweg, zijn oude baan verlaten, om de nieuwe over het kanaal te volgen. Heden had die ver andering plaats, en wie dus van Amsterdam naar Muiden of het Gooi tramt, rijdt op den grens tusschen de gemeenten Diemen en Muiden over de flinke draaibrug, die aldaar over het kanaal gebouwd is. Weldra zal geheel het vervoer langs den Rijks straatweg naar Muiden en Naarden ook over deze brug gaan en dus de belangrijkste verkeersweg te land, die het kanaalgedeelte tusschen Amster dam en Nichtevecht snijdt, geen hinderpaal meer zijn voor de Rijnschepen. Delft. In het „N. v. d. D." van jl. Dins dag is een advertentie geplaatst, waarbij door eenige heeren alhier de liefdadigheid wordt inge roepen voor het gezin van een overleden gepens. sergeant van het N.-I. leger, ridder der Millitaire Willemsorde 4de klasse. Betreffende dezen serge ant (H. H. Steenwijk) deelt de „Delftsche Ct." mede,, dat hij niet minder dan zeven malen be hoord heeft tot degenen, die bij de bestorming van vijandelijke bentings(versterkingen) de eersten waren om den vijand met de bajonet daaruit te verjagen en de Nederlandsche driekleur te planten. Tot tweemalen toe heeft hij bovendien aan offi cieren, onder wie hij diende, in hachelijke oogen- blikken het leven gered. Bij de uitvoering van een hem opgedragen last om uit de kali (rivier) Bandjirmasin gezonken krijgsbehoeften op te halen, geraakte hij met het hoofd tusschen twee vaartuigen bekneld, waardoor hij zeer ernstig werd verwond. Naar Java geevacueerd, bleef hij maanden onder geneeskundige behandeling in het hospitaal, en ofschoon hij daarna het leger nog enkele jaren heeft kunnen dienen, was aan zijne gezondheid door verwonding, langdurige en afmattende diensten in de tropen zulk een gevoelige en blijvende knak toegebracht, dat hij den militairen dienst voorgoed moest vaarwel zeggen. Enschedé. Hoewel de arbeid nog niet door de werkstakers is hervat, hebben toch ver scheidene hunner zich bij de werkgevers aangemeld, met verzoek weder te mogen be ginnen. Enschedé. „Patrimonium" heeft alhier een strooibiljet verspreid, waarin werkstaking wordt afgekeurd als zijnde zonde in niet minder dan yijfderlei opzichtzonde tegen zichzelf, zonde tegen het gezin, tegen de patroons, tegen de maatschappij en tegen God Marine en Leger. Naar aanleiding van liet adres aan den minister van Binnenlandsclie Zaken, ingediend door de kapi teins G. van Gilse van der Pais, W. M. Pieters, F. Koek Jr., J. Drost, G. Bijdendijk, J. J. Hoff- mau en J. 0. Smalt, en de 1ste luitenants W. Smalt, D. II. Bijdendijk, J. C. van Voorthuijsen, C. W. Hoogendijk, rar. A. C. van Blommestein, A. J. Bicker Caarten, A. llobertson en P. Fang- man, is door den minister de onderstaande beschik king genomen De minister van Binnenlandsclie Zaken, Gezien liet adres van F. Koek Jr. en 11 anderen, allen officieren der dienstdoende schutterij te Bot terdam, zich beklagende over de wijze van handelen bij het opmaken van de voordrachten tot vervulling van vacaturen bij hun korps Geeft aan adressanten te kennen, dat hunne klachten alsmede de daaraan door hen vastgeknoopte aantijgingenten eenetimale ongegrond bevonden zijn, en dat hunne onbehoorlijke houding in dezen scherpe afkeuring verdient. De minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie, belast met het afnemen van het examen tot toelating van ndspi- ranten voor adelborst 3de klasse bij het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier, in dit jaar is samen gesteld als volgt voorzitter, dc gepensionneerde vice-admiraal J. W. Binkes, adjudant des Konings in buitengewonen dienst, president der commissie tot het examineeren van zeeofficieren en adelborsten leden de gepensionneerde kapitein-luit. ter zee titulair L. A. Walaardt Sacré, permanent lid van bovengenoemde commissie de heer dr. G. A. Oskamp; hoogleeraar-titulair in de hoogere wis- en werktuigkunde bij het Konin klijk Instituut alhier de heer A. Kamp, leeraar in de Hoogduitscke taal en letterkunde, de aardrijkskunde en de alge- meene geschiedenis bij gemeld Instituut. de heer J. Schippers, hoofd eener openbare bur gerschool te 's Gravenhage de heer J. M. Keen, hoofd eener openbare bur gerschool te Scheveningen dc heer A. van der Harst, hoofd eener openbare school te Leiden. De luit. ter zee 1ste kl. I. van den Bosch, is belast met het bevel over Zr. Ms. stoomkanonneer- boot «Fret", terwijl den luit. ter zee 1ste kl. II. W. H. Goetz, het. bevel over de sloomkanonneer- boot //Raaf" is opgedragen. De luit. ter zee 2de kl. R.. F. van Brakel Schimmel, thans dienende in O.-I., zal wegens ziekte naar Nederland terugkeeren. De luit. ter zee 2e kl. L. P. de Stoppelaar, thans dienende aan boord van Zr. Ms. monitor //Cerberus", wordt met 1 Mei a. s. geplaatst aan boord van het stoomschip ,(Sommelsdijk." De machinist. 1ste kl. in het vaste korps J. M. Sporrij wordt met 1 April geplaatst bij de Kon. fabriek van stoom- en andere werktuigen alhier, om toezicht te houden bij de vervaardiging van stoomketels en machines voor de Marine. Het bevel over Zr. Ms. instructiebrikken „Castor" en „Pollux", welke 1 April te Amsterdam in dienst worden gesteld tot practische oefening op de Zuiderzee van de jongens van het opleidingsschip „Admiraal van Wasseuaer", is resp. opgedragen aan de luits. ter zee 1ste kl. P. H. Prager en R. C. A. L Jansen van Alferden. De états-major dier brikken zijn voorts als volgt samengesteld z/Castor"Luits ter zee 2de kl. G. S. II. Bur gerhout, G. L. d'Abo en L. A. F. E. Peltzer, en off. van gez. 2de kl. J. Kwast. „Pollux" Luits. ter zee 2de kl. F. L. Rambonnet en P. H. Z. Marcella, en off. van gez. 2de kl. J. van der Kolk. Met I April a. s. worden 47 van de op de „Wassenaer" tot lichtmatroos bevo; derde jongens, bij de opleiding tot. bootsmausleerling aan boord van het zeilkorvet „Nautilus" geplaatst. I11 de bepalingen voor de zeemacht is opgenomen dat, wanneer aan machinisten 2de kl. en machinist- leerlingen 1ste kl. der Marine, welke aan boord van buitenslands alleen zijnde oorlogsschepen dienen, door gemis aan vereischte examinatoren, geen gele genheid kan worden gegeven examen voor den naasten hoogeren graad af te leggen, zij beschouwd zullen worden dit examen te hebben gedaan op den datum van hun verzoek aan boord van zulk een schip ingediend, indien zij, zoodra hun daartoe de gelegenheid wordt gegeven, voor dit examen slagen. De minister van Oorlog heeftopenlijk zijn bijzondere tevredenheid betuigt aan- officieren wan gez., militaire apothekers en administrateurs der militaire hospitalen, zoomede aan de militaire apot hekers-bedienden, het personeel der hospitaal-geëm ployeerden en dat der hospitaal-soldaten, en zulks voor de wijze, waarop zij zich, elk op zijn gebied, in het belang van een zorgvuldige en geregelde verpleging der zieken tijdens het heerschen der influenza-epidemie van hun plicht hebben gekweten. Het wapen der infanterie wordt uitgebreid met 9 hoofdofficieren en 9 kapiteins, allen bestemd voor de op te richten depot-bataljons. Op 1 April a. s. zullen de onderofficieren, kor poraals en manschappen van het 1ste regiment vesting-artillerie vau Beaumontgeweren voorzien worden, die voortaan tot de wapening van ieder vesting-artillerist zullen behooren. V i s 3 c h e r ij. De „Staatscourant" No. 66 bevat een koninklijk besluit van 1 dezer, bepalende de plaatsing in. het „Staatsblad" van de op 27 Februari jl. te 's Gra venhage door de gevolmachtigden van Nederland en België onderteekende verklaring, ter nadere wijziging van het reglement betreffende de visscherij en den vischhandel, den 20 Mei 1843 en den 3 April 1884 tusschen beide landen vastgesteld. De bedoelde verklaring doet 1 van art. 6 van het internationaal reglement vaii 20 Mei 1843 door de volgende bepaling vervangen „De akte van consent zal den naam, de voor namen en de woonplaats van den visscher vermel den, alsmede de merkteckenen welke zijn vaartuig voeren moet overeenkomstig het bepaalde bij de artikelen 6, 7, 8 en 9 van dc overeenkomst tot regeling van de politie der visscherij in de Noord zee, buiten de territoriale wateren, gesloteu te 's Gravenhage den 6 Mei 1887 tusschen Nederland, België, Duitschland, Denemarken, Frankrijk en het Vereenigd Koninkrijk van Groot-Britannië en Ier land, gewijzigd voor zoover betreft art. 8, 5, door de verklaring den 1 sten Februari 1889 te 5s Graven hage geteekeud. 2 van art. 6 van het reglement van 20 Mei 1S43 wordt ingetrokken." Nieuwediep, 22 Maart. Sedert jl. Donder dag kwamen van de groote visscherij alhier binnen de sloepen Onderneming, sch. Verbrugge, met 360 levende-, 50 doode kabelj., 25 lengen, 1 heil bot, 27 punt rog, 7 ben vleet en 300 schelv. en Sirene, sch. Zwartveld, met 320 lev.-, 150 doode kabelj., 30 lengen, 1 heilbot, 8 punt rog, 12 ben vleet en 600 schelv., terwijl van de sloep W a a k- zaamheid nog 40 ben rog en 31 ben vleet, door 11 korders 6 tot 20 mandjes kl. schol en 2 manden schar en door trekkers 550 tal haring werden aangevoerd; lev. kabelj. gold 70 a 80 ct., doode id. 45 a 55 ct., leng f 1.40, heilbot f 8.50 a f 9.50 per stuk, rog f 8 a 8.50 per hen en f 4.1,0 a 4.65 per punt, vleet f 7.50 a S.50 per ben, schelv. f 2S.5P a 29.50 't honderd, kl. schol f 2.50 a 2.S0 per mandje, schar f 1.40 per mand en haring f 1.60 a 2.50 per tal. De kotter II. D. 63 besomde f 58. Enkhuizen, 18 Maart. Gisteren en heden werd alhier aangevoerd 425 tal haring prijs aan den afslag fl.40 a f 1.45 per tal. Monnikendam, 18 Maait. Heden aan den afslag 90 tal Zuiderzee-haring. Prijs fl.45 per tal. Scheveningen, 20 Maart. Met besommingen van f6 tot f 120 zijn heden een 17tal schuiten aan die van f 6 had den mast gebroken en moest dus huiswaarts keeren de meeste schuiten hebben eene besomming van f40 tot f65. De prijzen der visch waren heden als volgttongen 75 ct. a f 1, tarbot f 7 a 8, kleine schol f 4 a 4.25, braad f 3.a 3.25, kokaat f 2.a 2.25, scharren 1.50 a 2.50. Onderwijs en Examens. Dc rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen, zal, overeenkomstig het bij koninklijk besluit van 18 Januari 18S6 110. i (Staatsblad no. 10) vastgestelde reglement voor die examens, aanvangende den 8sten April, te 9| uur, zitting houden te Amsterdam, in het Raadhuis aldaar. Om tot een van die examens toegelaten te wor den, zal de candidaat, onder overleggiug van eene geboorteakte en met opgave van woonplaats, de aanvraag hiertoe vóór 1 April schriftelijk en port vrij bij den voorzitter der commissie moeten inzen den, waaruit dan tevens moet blijken, voor welke vaart, groote of kleine, voor welk diploma, zeil of stoom, en voor welken rang hij verlangt' geëxami neerd te worden. Mocht de candidaat het examen volgens een der programma's B of nog in dezelfde zitting een aanvullingsexamen wenscheii af te leg gen, zal hij ook dit moeten vermelden. Yoor de vacante betrekking van hoofd der school te Eierland (zuidzijde) hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. Landbouw en Veeteelt. Warmenhuizen. v Kalfsvleesch, halfsvleesch, zegt een oud rijmpje. Met betrekking tot den prijs echter, kan dat „half er wel af tegen- wooidig. Als de prijzen minder hoog zijn, bestaat hier nog de goede gewoonte onder de boeren, om den werkman een „nuchter" exemplaar pre sent te geven, maar zoo als de zaken nu gaan, komt er natuurlijk niets van in. Blijft de zachte weersgesteldheid der laatste dagen aanhouden, dan is 't met de hooge prijzen der kool aan den Langedijk gedaan. Reeds nu wordt de verzending weer. veel minder, en eigenaardig voorzeker, maar toch zeer gemakkelijk te begrijpen terwijl landbouwers en tuiniers in andere streken op vroegere lente hopen, verwacht men hier alleen heil van vriezend weder. Yan welk een grooten omvang de koolhandel te Langedijk is, blijkt uit het feit, dat een dei- grootste handelaars, de heer K. Wagenaar aldaar, Zaterdag jl. den duizendsten waggon kool verzond. De stationchef te lleer-Hugowaard deed bij die gelegenheid de vlag op het station hijschen. Als eene bijzonderheid dient vermelding, dat hij den veehouder -P. Smit te Heer-Hngowaard een schaap vièr levende lammcrert heeft ter'wereld ge bracht. Ten noorden van het dorp Twisk ziet men, ten gevolge van het schoone vooijaarsweder, reeds eenige runderen grazen. Te Haarlem is Dinsdagavond eene druk bezochte vergadering gehouden van veehouders uit de omstre- keu, tot het beramen vau. maatregelen, om een beteren prijs voor de melk te maken en die niet goedkooper te leveren dan tegen f 2 per vat van 80 liters. Eene commissie van zeven personen werd benoemd, om in eene volgende vergadering de plannen van aaneensluiting ter tafel te brengen. Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album" (geïllustr. Zondagsblad van onze courant), No. 12-. In de armen des doods, roman van J. Sheridan le Fanu. Ons kind. Uit de herinneringen van een gouddelver, door Kapitein Storm (met 1 plaat). Van alles wat (met 1 plaat). Kerknieuws. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Ouddorp door ds. E. J. J. Homan, pred. te Ursem. Rechtszaken. Kanton Helder. Zitting 12 Maart 1890. Uitspraken: 2 personen wegens openbare dronkenschap bij 2de herhaling -x drie dagen hechtenis. 1 persoon wegens als voren bij 1ste herhaling f5 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 7 personen wegens openbare dronkenschap f8 boete, subs. 1 dag hechtenis. 1 persoon, wezens het door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd, opgeven van een valschen naam, boete f10, subs. 4 dagen hechtenis. 1 persoon wegens in staat van dronkenschap verstoren van de orde in het openbaarf 5 boete, subs. drie dagen hechtenis. 1 persoon wegens openbare dronkenschap bij 4de herhaling op twee verschillende tijdstippen, tot 2 maal 8 dagen hechtenis en bovendien tot plaatsing in eene Rijks-werkinrichtiug voor den tijd van één jaar. 1 persoon wegens het doen van pogingen om wild te bemachtigen, door middel van een wildstrik, boete f 10, subs. 4 dagen hechtenis. 1 persoon, wegens het plegen van straatschenderij, f 3 boete, subs. 1 daig hechtenis. 1 persoon, wegens als voren, tot f 0.50 boete, subs. 1 dag hechtenis. 1 persoon, wegens het zich met een wildstrik in het veld bevinden buiten openbare wegen en voet paden, f 10 boete, subs. 3 dagen hechtenis. I persoon, wegens het voor een krijgsman, beneden den rang vau officier verkoopen van diens militaire kleeding, zonder schriftelijke vergunning, f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis. 1 persoon, wegens het laten maken van muziek in een herberg, zonder daarvan kennis te- hebben gegeven en het verwekken van burengerucht, 2 boeten, elke van f2, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. 1 persoon, wegens het gedurende den nacht laten liggen van een voorwerp op de openbare straat, zonder vergunning, boete f0.50, subs. 1 dag hechtenis. 2 personen, beklaagd van burengerucht, vrij ge sproken. 4 personen, wegens het delven naar konijnen, zonder recht of vergunning, ieder f 10 boete, subs. 4 dagen hechtenis. 1 persoon, wegens het in zinkenden staat laten liggen van een vaartuig in het Heldersche kanaal vrijgesproken. Christina Goedvolk, de weduwe van Jut, beide namen bekend uit het verschrikkelijke drama, dat nu 15 of 16 jaar geleden te 's flage werj afgespeeld, stond gisteren voor de Amsterdamsche Rechtbank terecht, wegens diefstal van twee pnra- pluies en een stukje zeep uit de Fransch Bazaar in de Reguliersbreestraat. De beklaagde heeft 12 jaren in het tuchthuis doorgebracht en dus, zegt het O. M., ruimschoots den tijd gehad om na te denken over de gevolgen van een vergrijp tegen de maat schappij. Dus werden 2 jaar gevangenisstraf tegen haar geëischt. In een humaan en gemoedelijk plei dooi, dat indruk maakte, toonde de toegevoegde verdediger Mr. Frank van Lennep aan, hoe de vrouw als 't ware door den vloek der misdaad achtervolgd werd. Twaalf lange jaren verbleef zij in den kerker. Zij gedroeg zich daar voorbeeldig en kreeg bij haaf ontslag een extra toelage. Vrien delijke en barmhartige lieden trachtten haar een onderkomen te.verschaffen en zoo gelukte het der vrouw door zwaren, maar eerlijken arbeid, gepaard aan voorbeeldige zuinigheid en ingetogenheid, en onder een aangenomen naam, den kost te verdienen. Door een toeval, een noodlottig toeval, kwam echter een rechercheur van de Amsterdamsche politie voor een andere zaak informatiën inwinnen in het huis waar de vrouw 't laatst diende. De rechercheur trof in het huis een ouden bekende aan, zijn tong geraakte los, en zoo verhaalde hij, dat de eenvoudige, stille dienstbode Christina de Graaf eigenlijk de vrouw van Jut was. De meesteres, hoezeer ook met de dienstbode ingenomen, beduidde haar dat zij een anderen dienst moest opzoekenin de buurt werd bekend wie zij was en daarmede was haar bestaan gebroken. Zij kon niet op straat komen of zij werd achtervolgd en nagejouwd en aan haar rampzalig verleden herinnerd. Wanhopig door die vervolging, zag zij geen anderen uitweg meer dan dezen: terug te keeren naar de gevangenis, die zij in 1888 verlaten had. De pleiter hoopte, dat de rechter met die feiten zou rekening houden en een barmhartiger pordeel over de arme vellen, dan het O. M. gedaan had. Ingezonden Stukken. Voor dm inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk ERNSTIGE WAARSCHUWING. Terecht werd door het „Nieuws van den Dag" gewezen op een afdoend middel tegen Hoest, en zulks naar aanleiding van eene bespreking in „Pieusische Lelir Zeitung" over de Avena Sativa (Haverstroo) als middel tegen de hardnekkigste Hoest, Griep, Kink hoest, zelfs Strottenhoofdcatarrli (die zoo me nig Onderwijzer plaagt). Maar er zijn zeer vele soorten Haverstroo, waarom ernstig dient gewaarschuwd te worden dat men bepaald en uitsluitend koopt de Avena Sativa (Haverstroo). Deze alleengoede soort, van onkruid en ander gewas gezuiverd, is in den handel ge bracht door de Firma J. P. SCHUTTEVAER, (Speciale Inrichting voor Kruidkundig Onder zoek), Kantoor Vondelkade No. 125, te Am sterdam, met een wettelijk bij de Rechtbank gedeponeerd Handelsmerk „de Schoolmeester f Dr. Savon Meijer. Buitenland. Duitschland. In een extra-nummer van den „Reichsanzeiger" van jl. Donderdagavond zijn opgenomen de keizerlijke besluiten: 1. Tot ontslag van den Rijkskanselier Prins Bismarck, op zijn verzoek, uit het ambt van Rijkskanselier, van minister-president en minister van Buitenlandsche Zaken; 2. tot benoeming van generaal von Caprivi tot Rijkskanselier en minister-president; 3. tot voorloopige opdracht aan graaf Herbert

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2