van den secretaris der Staatscommissie is daarbij op f 2000 voorgeslagen. Helder. Het Zangkoor „Oefening baart Vooruitgang," alhier, thans onder leiding van den heer A. Dol, gaf jl. Zaterdagavond, ter gelegenheid van zijn achtjarig bestaan, eeue uitvoering in Tivoli. De zangnummers liepen zeer goed van stapel en getuigden dat de Yereeniging op dit gebied vorde ringen maakt. Bij uitzondering werd ditmaal een drama opgevoerd, getiteld „Marcel." De verschil lende rollen waren flink ingestudeerd en men slaagde er vrijwel in om het moeielijke stuk goed tot zijn recht te doen komen. Ook de komische voor drachten voldeden goed. Het leeuwendeel der toe juichingen viel ook nu weder den heer P. Dol ten deel, die met „de Bibliothecaris" en „Van Houtens Cacao" optrad. Door den President werd namens de Yereeniging aan eenige dames-leden, die bijzonder tot den bloei van het zangkoor hadden medegewerkt, als blijk van waardeering een souvenir aangeboden, terwijl aan de heeren P. H. Kamp (oud-directeur) en P. Dol het eere-diploma met insigne werd uitgereikt. Dit nummer werd, zeer ten genoege van het publiek, aangevuld met het schoone quartet van Ten Kate „Bij 't Graf," dat, zuiver voorgedragen, een dank baar gehoor vond. Het blijspel „Een Raadsvergadering te Koekamp," dat de lachspieren herhaaldelijk in beweging bracht, besloot deze gezellige avond. Alkmaar. Sinds eenige dagen is in het hotel „Benedict" een panorama tentoongesteld, dat een bezoek overwaard mag genoemd worden. Verrassend is inderdaad de afwisselende vertoo ning van een aantal gezichten ter Parijsche ten toonstelling, die men, rustig op zijne plaats blijvende, genieten kan. Goed gezien is het zeker van den ondernemer, dat hij den toegangsprijs zeer laag heeft gesteld en om de vier dagen, door het aanbrengen van andere platen, nieuwe aantrekkelijkheid aan zijn kunstwerk verschaft. (A. Ct.) Texel, 24 Maart. Jl. Zaterdagavond werd door het tooneelgezelschap van den Burg nog eène tweede voorstelling gegeven, wederom ten voordeele van de Prins Hendrikstichting, en wel in het hotel „Bellevue" aan de Waal. Was men over de opkomst aan den Burg meer dan tevreden, het auditorium van Zaterdag avond telde slechts "19 koppen. Niettegenstaande de slechte uitkomst van dien avond, mag een woord van lof aan het werkend personeel, dat getoond heeft, voor minder bevoorrechte natuur- genooten het hart op de rechte plaats te hebben, niet worden onthouden. Door zijn edel streven kan nu eene som van ruim f 60 aan bovenge noemde stichting overgemaakt worden. Texel. De lijst aanwijzende de personen, welke gerechtigd zijn tot het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Prov. Staten en den Gemeenteraad in deze gemeente, wijst een cijfer aan van 582 personen. Egm ond-Binnen. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben den heer P. J. Brou wers, hoofd der school alhier, vergunning verleend tot het waarnemen van de betrekking van secre taris-penningmeester van den Lambertspolder. Barsingerhorn. In het begin der volgende maand zal in eene vergadering van de vereeni- ging D. O. G. alhier de Weled. Heer dr. Vitus Bruinsma, leeraaraan het Gymnasium te Leeuwar den, eene lezing houden over het Spiritisme. Deze vergadering, welke nader zal worden aan gekondigd, zal tegen entrée ook voor niet-leden toegankelijk worden gesteld. Warmenhuizen. Met Mei a. s. wacht ons hier, en in den omtrek, eenige verandering in zake Posterij. Terwijl alsdan de bodeloop Burgerbrug op Alkmaar wordt opgeheven, en Zijpe gevoegd bij het hoofdkantoor Schagen, zal eene bodeloop van Schoorldam naar Noordscharwoude worden inge steld, welke bode vooraf de pakketten, bestemd voor hier en Schoorldam, bij de Koedijker Vlot brug in ontvangst zal nemen van den bode Alk maar op Bergen. Moge de aanstaande verande ring blijken eene verbetering te zijn. Rustenburg. De 5de dezer werd door burgemeester en wethouders der gemeentenOudorp, Oterleek, Ursem, Avenhorn en Berkhout een ver gadering alhier gehouden om het tot stand brengen van de lokaal-spoorweg Alkmaar -Hoorn te bespreken. Besloten werd om gezamenlijk voor een bedrag van f 15000 aandeelen te nemen en zich tot Ge deputeerde Staten te wenden met verzoek bij de Provinciale Staten gunstig te adviseeren op het verzoek tot verleenen van een subsidie. Warder. Hoeveel door samenwerking tot stand kan komen, bleek ook weer uit het verslag, uitgebracht door den secretaris van Zieken- en Begrafenisfonds alhier, in de vergadering van 22 dezer. Niettegenstaande het Ziekenfonds heel wat uit gaven had in 1889, sloot haar rekening met een batig saldo van f 163. Het begrafenisfonds had minder uit te keeren, en is op heden f 599 rijk. In 't jaar '89 werd dan ook slechts vier maanden contributie opgehaald bij de leden. Tot commissaris van het Ziekenfonds werd in deze vergadering benoemd de heer Ph. v. Westen. Warder. In de vergadering van de alhier wonende leden en begunstigers der Evangelische Maatschappij is uitgebracht het verslag over 't afgeloopen jaar. De rekening sloot met een klein batig saldo. Op de vergadering zelve, die openbaar was, traden nog enkelen als begunstigers toe, terwijl voorts besloten werd den heer F. W. Drijver, pred. alhier, uitte noodigen den volgenden winter de eerste leesbeurt op zich te nemen, waarin deze gaarne bewilligde. Hoorn. De schietvereeniging „St. Sebas- tiaan", alhier, beschermheer mr. W. K. baron van van Dedem (lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en burgemeester dezer gemeente), viert dit jaar haar tienjarig bestaan. Zij heeft het plan opgevat, ter herdenking daarvan, ver moedelijk in Augustus a. s. een grooten alge- meenen schietwedstrijd te houden. Eene circu laire is reeds aan alle schietvereenigingen in den lande gericht. Spanbroek. Bij de jl. Zaterdag gehouden verpachting van vischwater door 't bestuur van den slootgaardpolder is voor den tijd van 4 jaren pachter geworden K. Hissen, te Kalverdijk, voor f24.75 Per jaar- Bij de op 24 Maart gehouden verkiezing van een hoofdingeland der banne Spanbroek is geko zen de heer Jb. Jonker, in plaats van C. Klaver, die tot lid van het dagel. bestuur is benoemd. Spanbroek. Bij de verkiezing van heem raden voor den polder „de Lagehoek" onder de gemeenten Hoogwoud en Opmeer zijn gekozen de heeren A. Peereboom en J. Wester. De aftre dende heemraden waren de heeren J. Schermer en D. Pijper, die dus niet als zoodanig zijn her kozen. Ursem. De lijsten der kiezers in deze gemeente, zoo voor den Gemeenteraad als voor de Provinciale Staten en voor de Tweede Kamer, zijn allen voorloopig vastgesteld op 120 kiezers. Amsterdam. De heer Tartaud ontving verleden week bij zijne benefice-voorstelling in het Grand-Thedtre ondubbelzinnige blijken van waardeering, zoowel door de groote opkomst van hetpubliekom hem de hoofdrol van „Laurierboom en Bedelstaf' te zien spelen, als door het aanbieden van bloemen, kransen, enz., waaronder een T. van kleine bloempjes, van een kunstvriend uit Rotterdam. 's Gravenhage. Jl. Zaterdag werden de eerste kievitseieren op het Loo HH. MM. den Koning en de Koningin aangeboden door den hofleverancier H. Lensing alhier. Oosterhout. Alhier is, na een langdurige ziekte, overleden de heer H. M. Smits, sedert 2 Mei 1888 lid van de Eerste Kamer voor de provincie Noord-Brabant. Marine en Leger. Zr. Ms. sehroefstoomschip 1ste kl. Tromp, in het laatst van April alhier verwacht wordende, zal, na huiten dienststelling, voorzien worden van nieuwe stoomketels. De kapt.-luits. ter zee J. A. Vening en P. J. Beekman, respectievelijk commandant van Zr. Ms. wachtschip „Prins Maurits" te Amsterdam, en van Zr. Ms. rammonitor „Matador", zullen 16 April onderling van bevel verwisselen. De luit. ter zee 1ste kl. J. C. Cramer zal in April, bij het eindigen van den cursus, worden vervangen aan het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier, alwaar liij is belast met het onder wijs in het torpedowezen. De officier van ndm. 2de kl. II. W. Bauer, be- hoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier, wordt met 1 Mei geplaatst aan boord van Zr. Ms. sehroefstoomschip 4de kl. „Sommelsdijk" te Am sterdam. Door Z. M. is de heer H. A. Molema, arts, met 1 April a. s., benoemd tot officier van gez. 2e kl. bij de zeemacht. De 1ste luit. J. A. van Toorenburg, van het korps mariniers, wordt met 1 Mei vervangen door den 1ste luit. A. J. Paehlig. Eerstgenoemde zal zich inschepen aan boord van Zr. Ms. stoomschip „Koningin Emma der Nederlanden." Bij Zr. Ms. besluit is bepaald, dat de bij art. 31 van het reglement voor het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier bedoelde commissie tot het afnemen van het eind-examen aan de adelborsten 2de kl. bij die inrichting, in dit jaar zal bestaan uit den gepens. vice-admiraal J. W. Binkes, adjudant des Konings in buitengeworten dienst, voorzitter der commissie tot het exaraineeren van zee-officieren en adelborsten, als president; de kapts. ter zee J. C. Joekcs en P. Ie Comte; den kapt.-luit. ter zee II. J. de Wal; den luit.-kol. van het korps mariniers J. L. Cadet, en den gepens. kapt.-luit. ter zee L. A. Walaardt Sacré, permanent lid der commissie tot het exami- neeren van zee-officieren en adelborsten, als leden en dat als plaatsvervangende leden der commissie zullen worden aaugewezen de kapt. ter zee E. J. Stokhuyzen de kapt.-luit. ter zee H. A. Schippers, en de luit.-kol. van het korps mariniers P. Dibbetz. De commissie, belast met het afnemen van het vergelijkend toelatings-examen voor een plaatsing als machinist-leerling 2de kl. bij de opleiding te Helle voet sluis, is samengesteld als volgt: dc luit. ter zee 1ste kl. J. H. Strootman, eerste officier aan boord van Zr. Ms. wachtschip aldaar, voorz., en als ledenJhr. H. M. de Koek, luit. ter zee 2de kl., de off.-mach. 2de kl. J. A. Goetz, chef der machinisten-opleiding, P. van Driel, hoofd eener lagere school en W. Valkhoff, leeraar bij gemelde mach i nisten-sch ooi Z. M., het wenschelijk achtende dat door een commissie van deskundigen, bestaande uit officieren van zee- en landmacht, in een Hoogstel ezel ve in te dienen rapport, advies worde uitgebracht omtrent de taak die de zee- en landmacht, elk in het bij zonder, doch in onderlinge samenwerking zullen te vervullen hebben, bij de verdediging van het vader land aan de zeezijde, op de binnenwateren en op de rivieren, in verband met de bij de wet van 18 April 1874 vastgestelde regeling en voltooiing van het vestingstelsel; en door haar worde aangegeven, welk materieel van zee- en lnndmacht in aanslui ting met het bestaande zal noodig zijn tot verkrij ging eener voldoende weerbaarheid, daarbij rekening houdende met de krachten der natie; heeft een commissie benoemd, bestaande uitden vice-admi raal J. B. A. de Josselin de Jong, als lid en voorzit ter als ledenvan de zeemachtden kapt. t/z. G. Kruys; den kapt. t/z. C. Ten Bosch; den kapt.- luit. t/z. H. Nijghvan de landmacht: den gene- raal-majoor C. I). H. Schneider, inspecteur der artil lerie den kolonel van den generalen staf A. Kool den luitenant-kolonel der genie K. Eland; den ma joor C. L. W. Moorrees, van het 4e regiment ves ting-artillerie; en aan de commissie als secretaris toegevoegd den luitenant ter zee der le klasse G. J. SI uyterman. De kapitein E. F. Kempers, van het 1ste reg. inf., zal eerstdaags, op zijn daartoe gedaan verzoek, met pensioen den dienst verlaten. Door Z. M. is de off. van gez. 2e kl. J. J. Van Driel, van het personeel van den geneesk. dienst der landmacht, voor den tijd van 5 jaren gedeta cheerd bij het leger in Ned.-Indië. Door Z. M. is aan den kapt. der artillerie J. C. Fabius, thans op non-activiteit, op zijn verzoek, met ingang van 1 April a. s., een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. De onderhandelingen van den Ne derlandschen Bond van oud-onderofficieren met den kapt. der inf. A. C. Alma, hiervoor in November jl. door den minister van Oorlog aangewezen, hebben er toe geleid, dat een groot aantal oud-onderofficieren zich, in geval van mobilisatie, onmiddellijk ter beschikking van het ministerie van Oorlog zullen stellen. De minister van oorlog heeft bepaald, dat de verlofgangers, opgeroepen om van 14 tot en met 26 April in den wapenhandel te worden geoefend, gevestigd in gemeenten vanwaar zij niet in écn dag hun garnizoen kunnen bereiken, niettemin zich eerst op den dag voor de opkomst bepaald op marsch behoeven te begeven, en den volgenden dag zoo vroegtijdig mogelijk bij hun korps zullen moeten aankomen. De minister van oorlog heeft bepaald dat extracten uit het strafregister betreffende actief-dienende mili tairen miliciens-verlofgangers daaronder begrepen op aanvrage kunnen worden uitgereikt aan au toriteiten der zee- en landmacht en aan burgelijke autoriteiten, onder voorwaarde dat die extracten na gebruik onmiddelijk worden teruggezonden. Tengevolge van de gewijzigde organisatie van het korps genietroepen bedraagt de sterkte thans 36 officieren, 1569 onderofficieren en minderen en 2 otlicierspaarden. Op 1 April a. s. zal bij het 3de reg. vest.-art. te Breda een theoretische en practische cursus geopend worden voor burger jongelingen, die opgeleid wen- schen te worden voor hoefsmid. De strekking van dezen cursus, die met machtiging van den minister van Oorlog geschiedt, is, verbetering aan te bren gen in het minder oordeelkundig beslaan van paar den door particulieren. Naar men mededeelt, zal tot een geleidelijke uitbreiding van het ponton-materieel worden over gegaan. Aanvankelijk worden een tiental pontons voor den varenden trein (groot model) aangeschaft. Uit een drietal Duitsche firma's welke zich voor de levering aanboden, is de keuze gevallen op de „Siegener Actiën-Gesellschaft" te Geisweid. Departement van Marine in Oost-Indië. Overge plaatst: bij de gouv.-marine van „Zwaluw" teTimor op „Havik" te J3oerabaja, de 2de mach. W. J. Steinbach en van „Havik" op „Zwaluw", de 2de mach. N. H. W. Jongejanvan „Atjch" op „Gedeh" als 1ste off. de luit. ter zee 1ste klW. J. de Bruijne, van „Gedeh" op „Atjeh" de luit. ter zee lste kl. J. D. Hcijning, onder eervolle ontheffing van de betrekking van lste off'.van „Gedeh" op „Prins Hendrik der Nederlanden", de adelborsten lste kl. J. C. Stam, C. Witsen Elias, P. II. D. Schuttevaer, M. Schoo, J. B. van Osselen en M. J. Reijnvaanvan „Gedeh" op „Atjeh", de luit. ter zee 2de kl. C. Kruijs. Ingetrokken de overplaatsing aan boord „Atjeh" van den luit. ter zee 2de kl. Jhr. G. C. Quarles van Ufford, blijvende hij geplaatst aan boord van Soerabaja". V i s s c h e r ij. Het voorstel Reekers, tot opheffing van het verbod tot het vissc-hen met den wonderkuil, is jl. Woens dag door de Tweede Kamer met 69 tegen 19 stemmen aangenomen. Nieuwediep, 25 Maart. Sedert jl. Zaterdag kwamen alhier van de groote visscherij binnen de sloepen Johannes Cornelis, sch. Noordzij, met 19 levende-, 22 doode lengen, 22 groote- en 9 kleine heilbotten en B a s t i a a n II u i b e r d i n a, sch. Koster, met 300 levende-, 130 doode kabelj., 3 heilbotten en 1S00 schelv., terwijl door 35 bor ders en beugers 18 kabelj., 56 roggen, 60 tongen en 3 tot 14 mandjes kl. schol en door trekkers 1010 tal haring werden aangevoerd; lev. kabelj. gold f 1.05, doode id. 75 a 80 cent, lev. leng f 1.85, doode id. f 1.heilbot f 9.50 a f 11. kleine id. f 5.50, rog 70 a 80 cent, tong f 1.10 per stuk, schelv. f 35 't honderd, kl. schol f 2.20 a f 2.50 per mandje en haring f 1 a f 1.40 per tal. De bommen S ch. 9, Sch. 66 en S c h. 95 besomden aan korvisch respectievelijk f 160, f 68 en f 110. Texel. Enkele visschers hebben geprobeerd of het vangen van zeesterren betere uitkomsten zou opleveren dan die welke door het visschen op de Noordzee verkregen worden. Doch veel te vangen was er niet en voor wat er naar Rijnsburg ver scheept is, kon op zijn best eene middelmatige prijs bedongen worden, zoodat men besloten heeft het werk te staken. Ook de rogvisscherij levert tot nog toe slechte resultaten, hoewel beterende, zoodat het er voor de vissc hers op heden niet rooskleurig uitziet. Moge het spoedig verkeeren! Terschelling, 23 Maart. Gedurende 3 dagen konden de visschers in de afgeloopen week op zee verkeeren de vangst was zeer middelmatigze werd tegen goede prijzen gemarkt. Naar België en Engeland werden 90 manden visch en 628 balen Cockles verzonden. Voor de rog maakte men 50 tot 65 cent, kleine schol f 3.50 en hooger hand schol f 6.50 tot f 11.garnalen f 2.50 a 3. cocles 70 a 80 cent, alikruiken f 1.70, tong en tarbot per KG. tot 65 cent. Onderwijs en Examens. De heer N. Oosterbaan Jr., onderwijzer aan de School met den Bijbel alhier, staat op voordracht als hoofd eener Chr. school in Transvaal. Voordracht voor onderwijzeres aan school No. 3 te Heer-Hugowaardmejn. A. M. Kraijenhagen, te IJsbrechturaA. C. van Juchem, te Helder en H. Th. C. de Kroon, te Kampen. Den 20 dezer is te Utrecht voor de nuttige hand werken geslaagd mej. J. Polman te Andijk. Door den Gemeenteraad van Egraond-binnen is besloten, vrijstelling te vragen van de verplichting tot het heffen van schoolgeld op de openbare Lgere scholen in die gemeente. De gemeenteraad van Schoorl heeft besloten, aan dc Regccring te vragen ontheffing van de verplichting tot het heffen van schoolgeld. Aan de bijzondere school te Broek opLangedijk is tot onderwijzeres benoemd mej. E. Kerper, te Zetten. De naar aanleiding der bewoordingen van alinea 2 van art. 20 der onderwijswet gerezen vraag, of de inspecteur van het lager onderwijs door Gede puteerde Staten alleen moet worden gehoord in zake de sluiting eener school, is door den minister van Binnenlandsche Zaken ontkennend beantwoord, zoodat het gevoelen van dien inspecteur vooraf moet worden ingewonnen omtrent: a. de plaats, waar een schoollokaal zal zijn ge vestigd h. de vermindering van het getal scholen of van den omvang van het onderwijs; c. de vereeniging eener school met, of hare ver vanging door eene andere; d. de sluiting eener school, of de schorsing van het onderwijs aan eene school, en e. het verleenen van een subsidie van eene der scholen, bedoeld in het laatste lid van art. 3 (door de gemeente gesubsidieerde). Landbouw en Veeteelt. Texel. Nu eerst niet de eerste kievietseieren, doch spinazie van den kouden grond, was de nieuwe vrucht welke ons Vrijdagmorgen werd vertoond; de blaadjes zagen er vol en sappig uit. Die groente werd gezaaid den 18 Januari op de plaats „Welgelegen". Dit feit mag wel eene aansporing zijn voor onze tuiniers, om zich op de teelt van vroege groenten toe te leggen; 't bewijs is hierdoor toch geleverd, dat zulks ook hier niet tot dei onmogelijkheden be hoort. Gewoonlijk komen onze tuiniers met hunne jonge groenten ter markt, als de groenteventers de hooge prijzen reeds hebben behaald met zendingen van den vasten wal. Wanneer men weet dat in de groote steden de spinazie thans 40 a 50 cent per gewoon mandje kost, dan ligt het voor de hand dat nog wel een voordeeltje zou zijn te behalen. (T. Crt.) Voor de Vrijdag, 2S dezer, op het Doelen veld te Alkmaar te houden Paaschtentoonstelling van rijslieren, melkvee, vet rundvee, rammen en fok schapen, zijn 73 stuks fok- en 70 stuks vet vee aangegeven. Deze aanzienlijke inzending maakt de tentoonstelling weder een bezoek overwaard. Hare gevestigde naam, ook in het buitenland, stempelt haar trouwens tot eene markt, door afnemer en producent ten zeerste gezocht. Als eene bijzonderheid deelt men mede, dat ecu zeug van den heer F. Brouwer te Nieuwe Niedorp een ongewoon hooge rente voor den eigenaar heeft opgeleverd. Het dier wierp 18 biggen, die, p.m. zes weken oud, werden verkocht voor f 11.50 per stuk, dus van een dracht f 207. Kerknieuws. Bedankt voor het beroep naar de Evang. Luth. gem. alhier, door ds. J. L. F. de Meijere J. Cz.$ te Bodegraven. Aan de gemeente Hem is op verzoek van den kerkeraad diligentverklaring in zake het beroe- pingswerk verleend tot 1 Januari 1891. Rechtszaken. Voor de Rechtbank te Haarlem heeft terechtge staan een 16-jarig meisje dat bij haar meester een flesch brandewijn ontvreemd had, om op haar ver jaardag te tracteeren. De beklaagde bekende vol mondig. De vader kwam voor en met diep bewogen stem legde hij de verklaring af, dat zijn vrouw, die aan den drank is, het kind tot den diefstal had aange zet. Deze vrouw ontziet niets, om maar aan haar hartstocht te kunnen voldoen. De officier van justitie eischte voor de beschul digde 5 dagen gevangenisstraf. Uit onze Koloniën. Mej. Anet Diesterdijk heeft aan de regeering verlof gevraagd om tot den Mahomedaanschen godsdienst over te gaan en in verband daarmeê verzocht haar naam in de registers van den bur gerlijken stand te laten doorhalen. Haar is ge antwoord, dat zij voor bedoelden overgang geen vergunning noodig heeft van de Regeering, die zich met bekeering tot een anderen godsdienst niet bemoeit, en dat haar naam in elk geval in de genoemde registers blijft staan. Aan een particulieren brief uit Medan (Deli) ontleent het „N. v. d. D." het volgende Op de onderneming Tandjong Morawa, alwaar de hoofd-administratie der Senembah-Maatschappij gevestigd is, was liet den 9den Februari onrustig. Eenige Chineezen waren op hun betaaldag naar de Maleische kampong geweest om inkoopen te doen. Twee hunner, die achtergebleven waren, stalen een paar eenden van de Maleiers, namen ze op een stok over hun rug en liepen er kalm mee weg. Eenè Maleische vrouw, die dit gezien had, riep haar man, en deze wilde trachten de eenden van de Chineezen terug te krijgen. Toen de Maleier in de nabijheid der Chinee zen kwam, pakte een hunner hem op en wierp hem midden in de rivier. Het gevolg was, dat spoedig vele Maleiers uit de kampong bij elkaar waren, waarop de Chineezen aan den haal gingen een van hen werd echter ingehaald en met meer dan 20 steken omgebracht, terwijl de andere ontsnapte. Den volgenden morgen vroegen de andere koelies aan den ontsnapten Chinees waar zijn kameraad gebleven was; deze verhaalde het voorgevallene en zeide hem niet weer gezien te hebben. Daarop begaven zich een 4ootaVChineezen uit de fermenteerschuur naar de kampong, vonden daar het verminkte lijk en werden zoo woedend, dat zij de geheele kampong plunderden en afbra ken. Gelukkig was het kampongvolk juist bij tijds gevlucht. De Chineezen weigerden toen te werken, alvorens de moordenaar ook dood was. De controleur, die inmiddels met politie-oppassers op de onderneming gekomen was, wist te ver hinderen, dat zij naar hunne huizen terugkeerden om wapens te gaan halen. Verdere ongeregeld heden werden daardoor voorkomen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 4