DIT DE HAND TE KOOP: Notaris BACKX Later werden door den controleur óMaleiers, die van den moord verdacht werden, in verzekerde bewaring genomen. De koelies zijn den volgenden dag weer aan het werk gegaan, doch men is nog steeds bang voor een tweede opstootje. Ingezonden Stukken. Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Mijnheer de Redacteur Onder de vele nuttige instellingen te dezer plaatse bekleedt de Industrieschool eene voorname plaats. Veel wordt er door aankomende ambachts lieden van geprofileerd en niet weinigen zijn er, die in hun later leven de vruchten hebben geplukt van wat ze vroeger door vlijt en inspanning hebben verworven. Toch geldt ook in dezen nog het: //Onbekend maakt onbemind". Dat geen lager onderwijs blijvende vruchten kan opleveren, als het niet wordt herhaald en voortge zet, dat onze timmerlieden, metselaars, schilders, kleermakers, enz. noodzakelijk eenige bedrevenheid moeten bezitten in het lijn- of handteekenen en dat de allereerste kennis van wis-, natuur- en werktuigkunde bij onze aanstaande ambachtslieden in den strijd om het bestaan niet mag ontbreken, schijnt nog niet algemeen genoeg te worden erkend. Ook sommige werkgevers maken het den j mgens niet altijd gemakkelijk de lessen van de Industrie school geregeld te volgen. Hoe het echter ook zij, de school kon meer jonge lieden ten zegen zijn. Daarom kan het zijn nut hebben iedereen, vooral ouders, die het welzijn hunner kinderen op het oog hebben op te wekken tot een bezoek aan de Tentoonstelling van teekeningen in het lokaal //Tivoli" op Zaterdag a. s. Die teekeningen en vooral het ernstig woord van den ijverigen Voorzitter, zullen zeker de overtuiging schenken, dat er aan de Industrieschool met ernst en volharding gewerkt wordt. U dankend voor de plaatsing, heb ik de eer te zijn Geachte Redacteur Uw dienstwillige, W. Buitenland. Duitschland. De niet-Duitsche bladen blijven nog altijd over het aftreden van Bismarck een ongunstiger oordeel vellen dan de Duische. Men zou dat oordeel dus kunnen samenvatten, dat de Keizer het aftreden van den Rijkskanse lier althans vooreerst nog had moeten weten te voorkomen. Wie Bismarck is, heeft hij bewezen in de ge schiedenis der laatste jaren, terwijl achter de toekomst van Keizer Wilhelm II een vraagteeken wordt gezet. De grootste optimist zal niet kunnen ontkennen, dat de jeugdige Vorst in elk geval te .veel tegelijk over hoop haalt, wat tot minder gunstige vermoedens omtrent zijn psychisch ver mogen aanleiding geeft. En juist die vele in grijpende hervormingen, schier allen tegelijk, moe ten wel Bismarck tot het besluit hebben gebracht, dat het tijd was, dat hij ging. Hervorming van de sociale verhoudingen, hervorming van den militairen diensttijd, hervorming van het rijksbe stuur, om slechts de voornaamste punten te noemen dat is wel wat veel eft er is niet veel levenservaring noodig om bij zulk een her vormingsmanie niet te, vreezen voor verwarring zonder eind. Alleen aan buitengewone geniën zou het in zulke gevallen kunnen gelukken den wagen recht en in 't spoor te houden, en voor zoover men kan oordeelen, kan men in den jeugdigen Keizer zulk een buitengewonen aan leg niet ontdekken. De Rijkskanselier von Caprivi gebruikte Zater dag jl. het middagmaal ten huize van Prins en Prinses von Bismarck in de Wilhelmstrasse. Zaterdag werd verhaald, dat Bismarck zou gezegd hebben, dat hij den hertogstitel, wanneer hij dien al mocht aannemen, slechts in de tweede plaats zou voeren, want hij wilde zijn ouden naam behouden. Eugen Richter schrijft, dat Bismarck in feilen toorn over den Keizer uit zijn ambt gescheiden is, en daarom thans in de „Norddeutsche Allge- meine" een polemiek rechtstreeks tegen den Keizer laat voeren. Deze uitlating heeft betrekking op het hoofdartikel in de „Norddeutsche" van Zaterdag, waarin o. a. over de bekende, door den Keizer kwalijk opgenomen samenspreking tusschen Bismarck en Windthorst gezegd wordt, dat „de Rijkskanselier heeft geweigerd zijn om gang met afgevaardigden aan een controle (van den Keizer) te onderwerpen." Overigens laat de „Norddeutsche" nogmaals uitkomen, dat noch de Keizer, noch invloedrijke bondvorsten eenigen persoonlijken stap hebben gedaan om Bismarck te bewegen de buitenlandsche politiek te blijven leiden. Wij meenen hierbij te mogen doen opmer ken, dat dit wel kan geschied zijn, omdat zij wisten, dat Bismarck's besluit om zich terug te trekken, na al wat er was voorafgegaan, volstrekt onherroepelijk was. Eugen Richter vertelt nog, dat Bismarck Don derdag in een gesprek aan tafel met groote open hartigheid over de personen en verhoudingen sprak, waaraan zijn val zou te wijten zijn, en zich daarbij het "trotsche woord liet ontvallen Le roi me reverra welke uitlating voor de politieke wereld niet onverstaanbaar zou zijn. Betreffende de verschillen tusschen den Keizer en graaf Waldersee heet het, dat de Keizer het niet eens was met de formuleering en de op lossing van de militaire vraagstukken, welke Waldersee aan het slot van dit halfjaar aan de hoogere officieren van den generalen staf opge geven had. Toen de Keizer en Waldersee het niet eens konden worden, en ieder volhardend op zijn standpunt bleef staan, onderwierp de Keizer de zaak aan het oordeel van de te Berlijn vergaderde commandeerende generaals, die een parig zich verklaarden voor 's Keizers opvatting, en dus tegen Waldersee, waarop laatstgenoemde zijn ontslag aanbood. Als het niet gelukt de zaak te bemiddelen, zal Waldersee van zijne Italiaansche reis niet op zijn post terugkeeren. Volgens de „Politische Nachrichten" vordert de arbeid der conferentie over het arbeiders vraagstuk in die mate, dat reeds op 29 dezer hare sluiting verwacht wordt. Alle drie de com- missiën kwamen reeds tot de beteekenisvolle beslisten, dat de arbeid in de mijnen alleen verricht mag worden door personen boven de 14 jaren; dat arbeid van vrouwen in het alge meen in onderaardsche mijnen niet mag worden toegelaten; dat de arbeid van kinderen in de fabrieken afhankelijk behoort te zijn van den overeenkomstig de wet geëindigden schooltijd dat nachtarbeid van kinderen onder de 14 jaren moet worden verboden; dat in het algemeen kinderen niet langer dan zes uren dagelijks, met tusschenruimten van minstens uur, aan het werk mogen worden gehoudendat in onge zonde, gevaarlijke bedrijven, kinderarbeid geheel moet worden uitgesloten. Voorls is de nood zakelijkheid van Zondagsrust van alle kanten toegegeven, bepaalde gevallen uitgezonderd, waarbij het te doen is om de continuïteit der productie, en ook uitgezonderd die bedrijven, waarin slechts op bepaalde tijden des jaars ge werkt kan worden. Evenwel zullen ook in al zulke gevallen de werklieden minstens eiken tweeden Zondag vrij moeten hebben. De „Köln. Ztg." meldt, dat voortaan bij arbeiders-opstootjes en standjes van sociaal-demo craten het leger dadelijk zal optreden en de generaals niet meer het verzoek om hulp van de burgerlijke autoriteiten behoeven af te wachten. De „National Zeitung" beschuldigt kortaf de Cöpernicker socialisten, den gendarme te hebben vermoord. Uit de nadere berichten blijkt, dat deze daad heeft plaats gehad in het voorgedeelte van een huis, hetwelk de gendarme wilde doen ontruimen en waar hij met revolverschoten en dolkstooten werd ontvangen. Ten einde een verderen aanloop van vreemde rustverstoorders te beletten, zijn alle toegangen tot het stadje door militairen afgesloten. Overal is eene bekend making van den Burgemeester aangeplakt, in houdende dat de militairen bevel hebben ont vangen om in geval van verzet dadelijk vuur te geven. De ingezetenen zijn gesommeerd, alle aan de straat uitkomende ramen zoodanig te verlichten, dat op straat alles voldoende zichtbaar is. In de fabrieken is afgekondigd, dat iedere werkman, die aan een oploop deelneemt, voor altoos wordt ontslagen. De hofprediker Stöker laat plotseling weder veel van zich hooren. Vrijdag en Zaterdag is hij in het Huis van Afgevaardigden, bij de beraadslaging over den eeredienst, in de bres gesprongen voor het invoeren van afzonderlijke confessioneele scholen voor de Joden in Pruisen, omdat voornamelijk in de scholen voor hooger onderwijs het getal der Joodsche leerlingen per centsgewijze onevenredig sterk toeneemt en de Christelijke aard der openbare scholen in Pruisen daardoor verstikt dreigt te worden. Rusland. De Czaar zou, naar uit Peters burg wordt geseind, bevolen hebben de vervol ging tegen mevr. Tchebrikova, die aan Z. M. den waarschuwenden brief zond, te staken. Men meldt uit Petersburg, dat er wanordelijk heden zijn ontstaan onder de studenten en aan de Academie van Landbouw. Er hebben 500 arrestatiën plaats gehad. De studenten vroegen herstel van de vrijgevige reglementen van 1863. Militaire macht bewaakt de toegangen tot de universiteit. Gemengd nieuws. Spanbroek. Als eene bijzonderheid mag worden vermeld, dat in de Weere bij den landbou wer Kuiper één schaap 5 lammeren heeft ge worpen. Spanbroek. Jl. Zaterdag ontstond bij den landman Dekker in de Kaag, gem. Span broek, een begin van brand. Door de krachtige tusschenkomst van eenige buren werd men de vlammen spoedig meester. Enkhuizen. Het schoone weder der laatste dagen heeft de ooievaars weder naar „de Streek" gelokt. Woensdag jl. maakten deze lenteboden hun aankomst door geklepper bekend. Naar aanleiding van hetgeen dezer dagen voorviel met een rechercheur der Amsterdamsche politie, die, naar veler meening althans, indirect de oorzaak was dat Christina Goedvolk, weduwe van Jut, opnieuw veroordeeld zal worden, deelt men mede, dat in 1881 door den Hoofdcommis saris van politie te Amsterdam werd bepaald, dat het aan de beambten uitdrukkelijk verboden was om op eigen gezag en buiten last van de com missarissen of van den hoofdcommissaris, waar schuwingen of mededeelingen van- of over ont slagen gevangenen, aan werkgevers te doen. Alles wat hun omtrent die personen ter kennis kwam, moesten zij rapporteeren en zich daartoe bepalen. Wel blijven ontslagen gevangenen voor de politie personen, die onder hare bijzondere aandacht blijven, maar zij mogen door haar niet noodeloos worden belemmerd in hun pogingen om op eer lijke manier aan den kost te komen en zij mogen ook niet door de observatie der politie in opspraak worden gebracht. De notaris S. Koopmans, te Warga, naar wien sedert eenige dagen te vergeefs werd gezocht, is thans opgehaald uit de Wargastervaart, waarin hij, zooals reeds vermoed werd, blijkt verdronken te zijn. Te Wiemsdorf, aan de Weser, schoot een 2ojarige schoone zich met een revolver dood. Op tafel lag een briefje aan haar ouders, waarin zij vergeving vroeg voor haar wanhopige daad, die aan haar leven met een „gebroken hart" een einde maakte. Te Saumur heeft een jeugdige moeder (zij was nog geen 15 jaren oud) haar kind vermoord. Nadat zij het hoofd en borst had ingedrukt, stopte zij het lijkje in een doos, maar daar die te nauw was, sneed zij het armpjes en beentjes af. Haar moeder en haar minnaar stonden haar hierbij ter zijde. Alle drie zijn in hechtenis genomen. Eene uitnoodiging aan strijdlustige jonge dames Eene Russische juffrouw, verontwaar digd over de gruwelen van den Koning van Dahomey, stelt voor de vorming van een Euro- peesch amazonenheir, om de Afrikaansche ama zonen en hun Koning te bestrijden. H. M. de Koningin heeft uit de portefeuille van de firma Goupil, die de vorige week op Pulchri tentoongesteld was, aangekocht de aquarel van mej. Rooseboora en de penteekening van Jan Vrolijk. 150 zoenen. Bij gelegenheid van het -huwelijk van Prinses Sophie van Pruisen met den Kroonprins van Griekenland heeft de bruid 150 officiëele zoenen moeten geven. Driemaal moesten worden gezoendde Koning en de Koningin van Griekenland, Keizerin Frederik, Keizer Wilhelm en de Keizerin, de Koning en de Koningin van Denemarken. Vervolgens moesten alle Prinsessen en alle Prinsen, lezen wij, maar bedoeld zal wel zijn alle Prinsen, die in de termen vielen, eenmaal worden gekust: totaal 150. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Koningin Emma (s.) van Batavia naar Amsterdam, passeerde 21 Maart Gibraltar. Prinses Amalia (s), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 22 Maart van Suez. Bantam (s.), vertrok 22 Maart van Amster dam naar Batavia. Prins Alexander (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 22 Maart Kaap Carvoeiro. Voorwaarts (s.), van Batavia naar Amster dam, passeerde 23 Maart Kaap St. Vincent. C 0 n r a d (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Maart van Port-Saïd. Sy 1 v a n u s, kapt. Hansen, vertrok 17 Maart van Drammen naar Purmerend. Nicolette, kapt. Jorgensen, arriveerde 21 Maart van Pensacola te Liverpool. Het nieuwe stoomschip von den Kon. Wcst-Iudischen maildienst „Prins Willem II" is thans geheel gereed en prachtig ingericht. Het werd gebouwd op de Kon. fabriek van stoom- eu andere werktuigen te Amsterdam, heeft ruimte voor 30 eerste- en 8 tweede klasse passagiers en is voorzien van vijf reddingsbooten, in staat om elk 27 personen te ber gen. De booten kunnen zeer gemakkelijk te water worden gelaten. Behalve de gewone verlichting, is er ook clcctrisch gloei- licht aan boord in alle hutten en verblijven. Er zijn 137 gloeilichtenvan een sterkte van 16 kaarsen. De 1ste kl. salon, welke de geheele breedte van het schip inneemt, is verlicht met 15 gloeilampen. De geleidingeu enz. zijn ge leverd door de hceren Rietschoten en Houwens te Rotterdam. De fraaie salonbetimmering en de meubelen, ontworpen door den heer Muijskes, architect te Amsterdam, zijn vervaardigd door den heer Van Malsen te 's nage. De salon is met smaakvol tegelwerk versierd van de Haagsche plateclfabriek Rosenbnrg, directeur de heer H. v. d. Sande. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) O W ïndrichtmg rnM. Cs. P en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 23 12 zzw. 10 Kg. 754.52- 5.88 7.0 11-5 24 12 zw. 4 750.72- 9.69 6.2 10.7 25 8 zzw. 4 743.06-17.34 S.0 t 2.4 25 .12 zzw. 5 745.60 - 14.80 7.8 f2.2 ■g !§>s Toestand fi P 1 Wcêrsgestcldheid. de zee. 23 12 0.95 Mist., winderig, goedweer. Golvend. 24 12 0.94 Dichtbew., bencv., mooiw. Slechtw. 25 8 0.97 Bewolkt, mouiweer. id. 25 12 0.91 Dichtbewolkt. mooiweer. weiuig golv. Verwachting: Zuidwestenwind. Marktberichten. Texel, 20 Maart. Gevischt Zeegras f 2 a 3, gemaaid idem f 6 a 7 per pak van 100 KG Tarwe f 6.50 a 6.75, Gerst f 5.a 6,25, Vale Erwten f 5.75 n 6.en Aard appelen f 2.25 a 4.per HL. Terschelling, 21 Maart. Het verzenden van wilde vogels is gedaande kooien zijn gesloten. Konijnen levert men tcgenwoord.g tegen 60 a 65 cent het paar. Boter 90 cent en hooger; Eend-eieren f 4, Kip-eieren f 3. Zeer vele Lammeren zijn thans in voorkoop verkocht tegen f 12 per stuk. Het Rundvee is ongehoord duu.1, doch dc handel is nog flauw. Alkmaar, 21 Maart. Aangevoerd 8 stapels, wegende 2.005 KG. Prijzen kleine Hooi Kaas f 25, middelbare Hooi Kaas f 20.50 per 50 KG. Alkmaar, 22 Maart. Aangevoerd 198 nuchtere Kal veren, f 6 a 18, 355 Schapen f 20 a 35, 157 magere Var kens I' 18 a 24, 327 Biggen, f 9.a 13.50, 5 Bokken en Geiten f 4 a 10, 4 kleiue Bokjes f 0.25 a 0.30, 14 Koeien en Ossen, f 150 a 2.50, 7 Paarden f 70 a 200, allen per stuk. Boter 60 a 75 cent per kop; Kip-eieren f 2.60 a 3 25, Eend-eieren f 3.20 per 100 stuks. Amsterdam, 21 Maart, (weekbericht.) Margarine. In het begin dor week tot f 1 a 2 hoogere prijzen, iliuk ge vraagd, echter voor directe behoefte. Sedert dien verminderde de vraag en hield ten slotte geheel op. Lijnzaad onveranderd, met weinig omzet. Raapolie was flauw, cn sloot opnieuw voor dadelijk en p. Mei ca. f 1.50 lagernajaavs-levering aanvankelijk f 0.50 hooger, sloot nagenoeg als vorige week. Lijnolie opende vast, met gcede vraag voor dadelijk en op de termijnen. Einde week werd evenwel iets meer aan geboden. Fijne Zaden. Karweizaad vast; de omzet was niet onbe langrijk. Bruin Mosterd- en Kanariezand vonden slechts bij kleinigheden koopers, alle andere artikelen onveranderd. Bruin Mosterdzaad f 27.50 a 25, Geel f 19.50 a 18 en Kanariezaad f 10 per 100 KG. Karweizaad 1888r f 10.25, idem 1889r f 10.50 en blauw Maanzaad f 12.50 a 13. per 50 KG. Amsterdam, 24 Maart. Tarwe op levering hooger; Maart f 194, Mei f 202. Rogge prijshoudend; per 2100 Kg. a. c. z. k. 116 Pd. Petersburger f 15. Rogge per 2100 Kg. op levering on veranderd; Maart f 143, 144, Mei f 145, 144. October f 137, 138. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad ouveranderd. Raapolie traag; vliegend per 100 Kg. f 40, 39, 1 Mei f 37-75 1 Sept.-Dec. f 33, 32.75. Lijnolie vast; vliegend per 100 Kg. f 24.75 1 Maart f 24.371, 24.621, 1 April-Mei f 84.631, 24.75, 1 Jnni- Aug. f 24.75, 1 Sept.-Dec. f 23.87*, 23.75. Raapkoeken f 60 a 90 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 8.25 a 12.per 104 stuks. Aangevoerd 671 Runderen, lste qual. 72 a 77 cent, 2de qnal. f 0.67, 3de qual. 67 cent en 4de qual. 57 cent per KG.Melk- en Kalfkocie.n f 160 a 230 per stuk115 nuchtere Kalveren f 8 a 12 en 296 vette Varkens 46 a 50 cent per KG. Schiedam, 21 Maart. Moutwijn f 9.Jeneve f 14.50, Amst. Proef f 15.75, Spoeling-Beurs f 1.70, Spoeling- Commissie f 1.70. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. OndertrouwdII. Greve, schoenmaker bij dc Marine eu G. Mook. Bevuilen W. vnu Rigteren, geb. Boogaard, Z. S. Munter, geb. Zeilmaker, D. H. Dcllcrop, geb. Doting, Z. T. van Brederodc, geb. Agemn, Z. K. G. v. d. Klaiuw, geb. Spijker, D. OverledenM. Poluk, geb. de Jong, 69 j. K. A. Ver schoor, 77 j- N. van Leeuwen, 9 in. Zijpe, vnu 14 tot 21 Maart. Geboren: Petronella, d. v. M. Moras cn A. Korver. Gerardus, z. v. J. Bruin en G. Koopman. Sijmon, z. v. A. Hagen eu J. de Groot, lmmetje, d v. J. Abbenes en M. de Waard. Maria Gertrudis Catharine, d. v. G. Slij- kerniau en J. A. Kruijcr. OverledenA. Molenaar, 1 m. C. Krans, echtg. v. W. de Boer, eerder wed. van T. Hoep, 59 j. M. Butir, echtg. v. J. de Jong, 26 j. A. Baart, 27 j. Schagen, van 19 tot 21 Maart. Gehuwd: J. Wakker eu T. Bossen. Geboren Cornelis, z. v. K. Nieuwland en M. Hoogland. Medemblik. GeborenPieter, z. v. J. Guttcr en APregt. Geer- truida Marparetha, d. v. N. Lewis eu A. Leek. Catharina Wilhelmina, d. v. 1'. Fransen en E. W. Volkers. Grootebroek. Geboren: Trijntje, d. v. E. Tiet cn M. Ooteman. "Wil lem, z. v. C. Oud en A. Hink. Overleden: V. Hofl', lj. J. Ncuvel, weduwn. v. A. Bakker, 50 j. Wervers hoof. GeborenMoortje, d. v. C. Zwart en G. Hetzen. Pieter, z. v. S. Groenewoud en P. Buis. Jantje, d. v.. C. Dol Sr. en "W. Groot. Overleden A. Vcrberne, 21 m. G. Koster, geh. m. J. Hoogland, 35 j. J. Schoenmaker, weduwn. v. A. Tuiu, 76 j. (overl. tc Enkhuizen). Levenl. aang. kind v. h. m. geslacht van K. Neuvel en G. Kuin. Andijk. GeborenAuua Maria, d. v. N. B. Immiug en M. J. Schaper. Authonins, z. v. P. Beerepoot cn T. Buis. OverledenN. Singer, 39 j. Westwoud. GeboreuNicolaas, z. v. J. Nieuwbocr cu W\ Molenaar. Klaas, z. v. J. Blokdijk en T. de Jong. Overleden: V. Nooij, 18 j. K. Out 9 m. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau II: 1 onderstuk van een gouden oorbelletje. Adres Bureau 1ecu belastingpenning en 1 zuidwester. Laatste berichten. 25 Maart. Berlijn, 24 Maart. Aan graaf Herbert Bis marck is op zijn verzoek ontslag verleend als voorloopig minister van Buitenlandsche Zaken. Zijn opvolger is nog niet bekend. Alle avondbladen bespreken de vraag, of.de door de Bismarcksche pers begonnen strijd over het ontslag van den Rijkskanselier een strijd welke kennelijk tegen de kroon is gericht zal worden voortgezet. Eenparig en dringend waarschuwen zij daartegen in het belang van de nationale waardigheid en van Bismarck's roem. Het „Tageblatt" zou eene treurige herhaling vreezen van het geval met Arnim. ADVERTENTIE N. Heden overleed, tot onze diepe droef" heid, onze Broeder F. VAN ZOONEN, in den ouderdom van bijna 32 jaar. Uit naam van Broeders en Zustei's K. VAN ZOONEN. Wieringerwaard, 24 Maart 1890. AUjemeene kennisgeving. Gevraagd, tegen half April, een 1BP©> bekwaam BROOD- en BESCHUIT BAKKERSKNECHT. Brieven franco, lett. M, doch liefst in persoon, Adv.-Bureau STADERMANN, Helder. Gegadigden, die tegen 1 April 1891 een daartoe geschikt lokaal hebben, worden ver zocht, zich vóór 1 Mei 1890, onder nader overeen te komen voorwaarden, te vervoegen Kanaalweg I. 88 boven. Twee WOONHUIZEN aan.den Kanaalweg, Nos. 43 eu 44. Te bevragen ten kantore van den Makelaar OUDENHOVEN. zal publiek verkoopen, te Anna Paulowna, in ,/de Vlas en Korenbeurs", op Dinsdag 1 April 1890, des avonds vijf uur en niet des voormiddags elf uur: /g&rA Een HUIS en ERF met GROND, lil"!! Anna Paulowna, aan den Meerweg, kad. Sectie I£, No. 1122 en 1123, groot 98 aren 48 cent. Dadelijk te aanvaarden. Behoorende tot de n a 1 a t e n s c h a p vao JAN LANGEDIJK.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 5